forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Orfani (Recchioni, Mammucari)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 37

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 14/06/2014 : 15:31:18  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 15/06/2014 : 19:30:11  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#5 "Čovjek s puškom"

Vidim, bit će tu svega u budućnosti, baš me zanima šestica...
Uglavnom dobra priča, od svih mi se ova činila nekako "najobičnijom" bez obzira na hrpu zanimljivih događaja.
Prvih par tabli su uobičajeno genijalni i bez Picassa a kamoli s njim.


spojleri:

Zanimljiva promjena ritma, umjesto cijele pripovijesti o Felixu, on padne i razbije glavu. Ostatak "prošlosti" je zanimljiv ali ne i spektakularan. Bilo je par interesantnih detalja poput Raulove želje za osvetom i sl.
Bitka koja se odigravala u "budućnosti" je vizualno impresivna, ali prava pitanja se počinju potezati tek pred kraj. Baš me zanima identitet onoga u oklopu, odmah mi pada na pamet Rey, ali vidjet ćemo. Tu je još i situacija s Raulom i Sam, kad se Ringo vrati bit će tu svega.


kraj spojlera



Priča: 7.5
Scenarij: 8.5
Crtež: 9
Kolor: 10
Naslovnica: 8

Edited by - solar on 15/06/2014 19:30:45
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 15/06/2014 : 23:59:00  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
Solar, moze li koja recenica uopsteno o serijalu, da znam da li da kupujem, posto vidim da ce biti tri sezone.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 16/06/2014 : 01:07:18  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sergej773

Solar, moze li koja recenica uopsteno o serijalu, da znam da li da kupujem, posto vidim da ce biti tri sezone.


Za mene vrijedi svakog potrošenog eura. Rijetko kada mi se dogodi da se ovako "zalijepim" za neki strip. Evo pročitao sam šest epizoda i svaka je dobra.
Prije svega imaš vizualni spektakl, kolor je odličan, crtež također. Priče su podijeljene na "prošlost" i "budućnost" tako da u svakoj epizodi imaš velike oscilacije u temama, lokacijama, samom ritmu pripovijedanja itd. Iznenađenja su jedna od najvažnijih komponenti ovog serijala, kad misliš da znaš što će se dogoditi budi siguran da nisi ni blizu. Ali suština ovog stripa su likovi - preživjeti smak svijeta i nastaviti živjeti, kako je to uopće moguće? U pitanju su djeca, ali samo izgledom jer iznutra su razoreni. Krv, znoj i suze su njihova svakodnevica a smrt je uvijek blizu. Prevladavanje najgorih egzistencijanih kriza je tema i "zajedničko mjesto" svih epizoda.

Ako ti to nije dovoljno baci pogled na privjue prve dvije epizode:

#1
http://www.darkwood.co.rs/assets/files/pdfdownloads/Sirocad1.1privju.pdf
http://www.darkwood.co.rs/assets/files/pdfdownloads/Sirocad1.2privju.pdf

#2
http://www.darkwood.co.rs/assets/files/pdfdownloads/Sirocad2.1privju.pdf
http://www.darkwood.co.rs/assets/files/pdfdownloads/Sirocad2.2privju.pdf
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 16/06/2014 : 01:09:14  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#6 "...kroz patnju, ponovno ćeš se roditi"
Evo pročitah i šesticu...


spojleri do daske:

Skoro da se osjećam prevareno, baš sam se napalio na koljačinu aliena a ono njih nema. ;D Kako sad objasniti uzroke kataklizme? Padaju mi na pamet one table sljedećih brojeva iz kojih se vidi da se rat odvija na zemlji. Ljudi protiv ljudi, što je vjerovatno i do sada bio slučaj, samo su vojnici bili drogirani pa nisu shvatili? Hmm....
Ona sekvenca sa "stablom patnje" iz Mater Morbi je odlična, kao nekakva paralelna dimenzija u kojoj se racionalno miješa sa podsvijesnim, slično snu samo puno brutalnije.


kraj spojlera


Priča: 9
Scenarij: 8
Crtež: 8.5
Kolor: 7.5
Naslovnica: 10

Crtež je drugačiji od prijašnjih brojeva, Dell´Edera je najposebniji do sada, ima ono "nešto". Neke scene su mu genijalne, dok su druge onako bezvezne... nema sredine.
Ipak, Recchioni je napravio izvrsnu stvar kad ga je stavio u ekipu za onaj novi samurajski serijal.
Kolor u močvari mi se baš i nije pretjerano svidio, ostalo je dobro.

Edited by - solar on 30/07/2014 23:53:34
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 16/06/2014 : 10:48:12  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

quote:
Originally posted by sergej773

Solar, moze li koja recenica uopsteno o serijalu, da znam da li da kupujem, posto vidim da ce biti tri sezone.


Za mene vrijedi svakog potrošenog eura. Rijetko kada mi se dogodi da se ovako "zalijepim" za neki strip. Evo pročitao sam šest epizoda i svaka je dobra.
Prije svega imaš vizualni spektakl, kolor je odličan, crtež također. Priče su podijeljene na "prošlost" i "budućnost" tako da u svakoj epizodi imaš velike oscilacije u temama, lokacijama, samom ritmu pripovijedanja itd. Iznenađenja su jedna od najvažnijih komponenti ovog serijala, kad misliš da znaš što će se dogoditi budi siguran da nisi ni blizu. Ali suština ovog stripa su likovi - preživjeti smak svijeta i nastaviti živjeti, kako je to uopće moguće? U pitanju su djeca, ali samo izgledom jer iznutra su razoreni. Krv, znoj i suze su njihova svakodnevica a smrt je uvijek blizu. Prevladavanje najgorih egzistencijanih kriza je tema i "zajedničko mjesto" svih epizoda.

Ako ti to nije dovoljno baci pogled na privjue prve dvije epizode:

#1
http://www.darkwood.co.rs/assets/files/pdfdownloads/Sirocad1.1privju.pdf
http://www.darkwood.co.rs/assets/files/pdfdownloads/Sirocad1.2privju.pdf

#2
http://www.darkwood.co.rs/assets/files/pdfdownloads/Sirocad2.1privju.pdf
http://www.darkwood.co.rs/assets/files/pdfdownloads/Sirocad2.2privju.pdf


Cini mi se kao nesto sto ce mi se svideti, definitivno kupujem.
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 16/06/2014 : 10:53:39  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
Recchioni izgleda polako postaje najznacajniji scenarista u SBE.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 16/06/2014 : 19:33:20  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#9
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 16/06/2014 : 22:28:35  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
Impresivna tabla.
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 17/06/2014 : 08:15:25  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Mene je i ona Carnevalova naslovnica za broj 10 raspametila!

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 18/06/2014 : 15:55:03  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Čista verzija desetke:
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 19/06/2014 : 09:40:24  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#7 "Bugie e pallottole"

Zanimljivo, puno više akcije, puno više koljačine i još mnogo toga. Ipak, dojam nije toliko dobar kao u prvih par priča...


spojleri:

Skoro sam pogodio kad sam u komentaru druge epizode rekao da pojavljivanje odnosno ponašanje aliena i onog oko njih ovisi o nutarnjem stanju promatrača. Kako bi se inače ispred Jonasa i Juno mogla pojaviti baš "Sagrada famiglia" a ne nešto drugo. Objašnjenje "halucinacija" s nanotehnologijom jest malo nategnuto ali može proći. Možda je jedini problem što su svi oni imali identične vizije a to kod "psihičkih projekcija" i nije baš lako moguće, ali ok, to su manje bitni detalji.
Ljudi su rasturili planetu i sad vlada kaos. Jurićka radi sranja s eksperimentima, manipulira ljude i ima fleksibilan osjećaj za moral. To me malo podsjeća na naciste.
Prvi dio je dobar, mračan, depresivan, ali ipak se nadam da serijal neće još dublje potonuti u beznađe.
Što se tiče Sam, čini mi se da je previše brzo i lako skočila Raulu u naručje, mogla je barem još malo pričekati. ;D To kažem jer veza između Sam i Ringa, odnosno Juno i Jonasa ima "duboke korjene" i malo mi je čudna Recchionijeva odluka da pođe tim putem. Jasno mi je da mu je trebala neka ljubavna intriga scenarija radi, ali ju je mogao malo uvjerljivije izvesti. Također moram dodati da mnogo toga iz prošlosti nismo još vidjeli tako da sam možda u krivu, ali dojam je zasad takav.

Santuccijev crtež je odlično dočarao atmosferu beznađa i opću koljačinu u "prošlosti", ali zato me Bignamini razočarao jer sve one akcijske scene u drugom dijelu djeluju klišejasto, napuhano, rekli bi amerikanci "cheesy".
Ova i prošla priča su mnogo ovisile o "obratu" i jasno mi je da se sve usredotočeno na to, ali svejedno mislim da se u usporedbi s prve 3-4 epizode izgubila ona uvjerljivost, ono "nešto više" što bi vas dojmilo i "ostalo s vama" i nakon završetka čitanja.

Vidjet ćemo što budućnost donosi, sudeći po naslovnicama stvari se opet mijenjaju.



kraj spojlera


Priča: 8
Scenarij: 7
Crtež: 7.5
Kolor: 8
Naslovnica: 8

Edited by - solar on 01/08/2014 22:50:17
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/06/2014 : 15:01:54  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Jel su razliciti koloristi na svakom broju, kao sto se crtaci smenjuju ili sve vreme kolorise jedan te isti covek?

Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 23/06/2014 : 12:13:14  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Različiti su.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/06/2014 : 19:46:47  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

#2 "Ne radi mržnje, nego zbog ljubavi"

Originalni naslov puno bolje zvuči, barem na talijanskom.
Uf što je ovo bila dobra epizoda! Odavno se nisam ovako "zalijepio" za neki strip.


spojleri na kvadrat:

Ako je "prošlost" u prvom broju bila napeta, moralno i emocionalno angažirajuća, ovdje ni "budućnost" nimalo ne zaostaje.

Cijela sekvenca gdje Juno i Jonas kreću u potragu za vanzemaljcima je toliko dobra na toliko puno razina da je to za ne vjerovat.
Kad su došli na odredište u njima se budi strast i bez obzira na realnu mogućnost od napada skidaju kacige i ljube se. Sad bi čovjek pomislio da je to neki jeftini klišej iz filmova, ali u tom trenutku nešto se događa.
Cijeli jebeni grad iza njih izranja iz ničega! Sad se pitam, je li to samo privid, fatamorgana, ko je ovdje lud? Kako se gradovi mogu samo tako pojavljivati i zašto se to dogodilo baš u tom trenutku? Ima li to neku uzročno-posljedičnu vezu s njihovim nutarnjim stanjem... misterija...
I kao da to nije dovoljno, oni se spuštaju do njega i nakon nekoliko tabli u kojima smo i mi i oni puni napetosti i iščekivanja, ispred nas izranja "Sagrada Familia", uništena katedrala iz Jonasovog rodnog grada - Barcelone. Ali opet, nema vremena za iščuđavanje jer je sve puno krvoločnih aliena i koljačina počinje.
Naravno, njih dvoje nisu dovoljni da ih sve uspiju pobiti i tada, u tom trenutku svijesti o neizbježnoj smrti, on nju pita hoće li se udati za njega. Kažem, sve ovo, ovako zvuči kao najgori sentimentalni klišej, ali nakon svega mi nije ostao takav dojam. Previše se toga poklopilo da bi ovo bila neka jeftina fora, premda "izvlačenje" njih dvoje nakon toga miriše na to... ne znam vidjet ćemo u sljedećim epizodama.

I sad dolazimo do poante koja je pripremljena u "prošlosti", u ovom broju ali i u prethodnom. Juno zna ili barem naslućuje da su "glavešine" ubili Hektora zbog ničega. To nam je odmah dano do znanja u onoj kratkoj sceni na groblju. Ustvari cijela ova epizoda je posvećena Juno, koja je najviše osakaćena provedenim vremenom u trening-bazi. Jonas je u drugom dijelu upotpunjuje i njihova veza joj daje ono što joj je najviše nedostajalo, te kada je opet željela ubiti Nakamuru u svemirskom brodu shvaća da ne treba živjeti radi mržnje nego zbog ljubavi.

Moglo bi se tu još svašta reći, padaju mi na pamet scene uništenja Lisabona i smrt koju su Juno i Hektor tada izbjegli. Besmisao i apsurd situacije u kojoj su se našli i još besmislenija i apsurdnija Hektorova smrt. Posljedice koje su ti događaju ostavili na Juno, jer u većini kadrova iz njenog lica isijava ljutnja i mržnja. Što tek pomisliti o onome što nismo vidjeli niti možemo znati jer imamo ogromnu rupetinu između "prošlosti" i "budućnosti"...


završetak spojlera



Priča: 8.5
Scenarij: 10
Crtež: 9
Kolor: 9
Naslovnica: 10




Solare potpuno se slazem sa tvojim vidjenjem epizode.
Mnogo je bolji utisak na mene ostavio drugi broj nego prvi. Drugi broj je napet, brutalan i zabavan! Bas sam se i ja navukao, jedva cekam da Darkvud izda treci broj!

Ocene 1. broja
Prica: 8
ScenarioL 7
Crtez: 7
Kolor: 7
Naslovna: 7


Ocene 2. broja
Prica: 9
Scenario: 10
Crtez: 10
Kolor: 10
Naslovna: 9
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 26/06/2014 : 23:07:06  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Nije moj, nego od nekog Talijana.

Edited by - solar on 26/06/2014 23:07:50
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 28/06/2014 : 11:50:50  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#10
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 01/07/2014 : 21:41:34  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#11
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 04/07/2014 : 09:17:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message  Reply with Quote
Ovaj strip izlazi i na njemačkom jeziku, izdaje ga isti izdavač koji izdaje TWD - CROSS CULT VERLAG

http://www.cross-cult.de/science-fiction-titeldetails/items/waisen-1.html

Nijemci izdaju dva broja u jednom, HC izdanje, € 16,80.
Drugi broj izlazi 29.7.2014.

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood

Edited by - SejoSexon on 04/07/2014 09:18:29
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 09/07/2014 : 12:43:04  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Naslovnica trećeg broja luksuznog izdanja:
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 09/07/2014 : 15:20:58  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
Ocene 1. broja
Prica: 8
Scenario 8
Crtez: 10
Kolor: 9
Naslovna: 6


Ocene 2. broja
Prica: 6
Scenario: 6
Crtez: 8
Kolor: 8
Naslovna: 10
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/07/2014 : 15:32:55  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sergej773

Ocene 1. broja
Prica: 8
Scenario 8
Crtez: 10
Kolor: 9
Naslovna: 6


Ocene 2. broja
Prica: 6
Scenario: 6
Crtez: 8
Kolor: 8
Naslovna: 10





Sto tako niske ocene za drugi broj?
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 09/07/2014 : 17:19:39  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message  Reply with Quote
Nekako mi je naporan, pogotovo drugi deo kada ratuju, a i crtez mi je slabiji nego u 1. broju.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 10/07/2014 : 12:57:24  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
#10
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 10/07/2014 : 13:06:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
naslovnica za #11 meni fantasticna, kao neka posveta Klimtu!

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page
Page: of 37 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000