forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: ORKA SPECIJAL 9 - Ples smrti
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 12/05/2012 : 15:07:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Procitao nakon 10 godina ponovo ovaj strip. Nije nista izgubio. Mozda mi je jos bolji. Od price, kadriranja do crteza. Ne znas sto je bolje. Za promjenu cb i na vecem formatu. Cista uzivancija.
Go to Top of Page

mister-no
Average Member



Slovenia
895 Posts

Member since 06/08/2004

Posted - 12/05/2012 : 16:34:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit mister-no's Homepage  Send mister-no a Private Message  Reply with Quote
Ja sam ovaj strip nabavio juče, tako da sam imam od Orke speciala sve od 1-9:)

Moje aukcije (kad su)
My website - Joomla - Blog


Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4634 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 19/05/2012 : 19:27:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

Procitao nakon 10 godina ponovo ovaj strip. Nije nista izgubio. Mozda mi je jos bolji. Od price, kadriranja do crteza. Ne znas sto je bolje. Za promjenu cb i na vecem formatu. Cista uzivancija.




bas tako... cista uzivancija...

sangue navajo
Go to Top of Page

Luca_Torelli
stripovi.com suradnik



1379 Posts

Member since 05/03/2011

Posted - 11/06/2012 : 18:23:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Luca_Torelli a Private Message  Reply with Quote
'bote, dođe mi da ga pokidam i polijepim po cijeloj sobi!!!
Ne znam kad me se toliko dojmio c/b strip...

nebesa nisu humana... (Hrabal)

Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9229 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 13/07/2012 : 22:33:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Nisam neki stručnjak za Kapetana Ameriku jer sam do sada pročitao samo dvije njegove priče od kojih s obje Macanove. I obje su mi odlične. Imao sam određenu averziju prema samom liku Kepija (još uvijek se ne mogu naviknut na ovaj izraz ) zbog tog patriotizma kojeg vuče sa sobom i vjerovatno nisam jedini. Sada mogu reć da nije patriotizam sam po sebi taj koji bi me smetao već patriotizam kao izgovor za lošu priču. Obje Macanove priče su sve samo ne loše. Zato preporučam svakom da (barem što se tiče ovog stripa) prijeđe preko predrasuda i da stripu šansu. Prvi put sam ovaj strip pročitao skeniranog pred par godina ali ovako na papiru i velikom formatu u plesu smrti crne i bijele boje Žeželjev crtež udara svom snagom.


"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12797 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 14/07/2012 : 04:17:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Nisam neki stručnjak za Kapetana Ameriku jer sam do sada pročitao samo dvije njegove priče od kojih s obje Macanove. I obje su mi odlične. Imao sam određenu averziju prema samom liku Kepija (još uvijek se ne mogu naviknut na ovaj izraz ) zbog tog patriotizma kojeg vuče sa sobom i vjerovatno nisam jedini.



Ironično, Kapetanov patriotizam se očituje jedino u činjenici što je on tip odjeven u američku zastavu.

Mislim, ok, 1940-ih godina se borio protiv fašista, a 1950-ih godina protiv komunista, dok 1960-ih godina već to postaje maglovito, da bi sa Nixonom i Watergateom postalo sasvim jasno kako je on tip koji se vodi isključivo prema vlastitim, čvrstim idealima i moralnom kodeksu, a ne nečijim tuđim.

Ima jedan dijalog iz filma Captain America: The First Avenger koji po meni savršeno sažima bit Kapetana Amerike.

quote:
Abraham Erskine: Do you want to kill Nazis?

Steve Rogers: I don't want to kill anybody. I don't like bullies; I don't care where they're from.


Ukratko, neka vas kostim i ime ne zavaraju, ovdje je riječ o sjajnom liku čije su pustolovine ovjekovječili neki od najvećih talenata u povijesti stripa.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins

Edited by - Mr. Bushido on 14/07/2012 04:18:02
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member



Serbia
1950 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 14/07/2012 : 07:52:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
"Ukratko, neka vas kostim i ime ne zavaraju, ovdje je riječ o sjajnom liku čije su pustolovine ovjekovječili neki od najvećih talenata u povijesti stripa."

Daj, moooooolim te!!! Kapetan Amerika je dvodimenzionalna kartonska lutka za medij stripa relevantna otprilike koliko i neki šampon protivu prhuti za industriju vina.
Toliko je GLUP da mi dođe neprijatno.

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 14/07/2012 : 08:25:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Bravo, ajd se upucat.
Ili bolje, uzmi Brubakerovog Captaina i uživaj u super špijunskoj priči. I da, na Captainu stvarno jesu radili neki od najvećih talenata u povijesti stripa.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9229 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 14/07/2012 : 09:11:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Ironično, Kapetanov patriotizam se očituje jedino u činjenici što je on tip odjeven u američku zastavu.

Mislim, ok, 1940-ih godina se borio protiv fašista, a 1950-ih godina protiv komunista, dok 1960-ih godina već to postaje maglovito, da bi sa Nixonom i Watergateom postalo sasvim jasno kako je on tip koji se vodi isključivo prema vlastitim, čvrstim idealima i moralnom kodeksu, a ne nečijim tuđim.




Ali ne možeš se odjenuti u zastavau i zvat se Kapetan Amerika i se čudit kasnije ako to po defaultu odbije kojeg čitatelja. Kao naivni idealist bi zasigurno bolje prošao na ovim prostorima da nema toga. Opet, to onda ne bi bio on nego Veliki Blek

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12797 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 14/07/2012 : 19:25:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KOMIKO

"Ukratko, neka vas kostim i ime ne zavaraju, ovdje je riječ o sjajnom liku čije su pustolovine ovjekovječili neki od najvećih talenata u povijesti stripa."

Daj, moooooolim te!!! Kapetan Amerika je dvodimenzionalna kartonska lutka za medij stripa relevantna otprilike koliko i neki šampon protivu prhuti za industriju vina.
Toliko je GLUP da mi dođe neprijatno.


Pa, ova izjava je u najmanju ruku vrlo nekorektna prema silnim autorima koji su imali priliku raditi na stripu. A mnogi od njih su veliki talenti, priznao ti to ili ne.

Možda sam u krivu, ali ne čini mi se da si ti netko tko se imao prilike detaljnije upoznati sa ovim stripom. Što je ok. Ako te ne zanima, onda te ne zanima. Ali to ti onda baš i ne daje pravo da pljuješ po njemu.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12797 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 14/07/2012 : 19:35:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers
Ali ne možeš se odjenuti u zastavau i zvat se Kapetan Amerika i se čudit kasnije ako to po defaultu odbije kojeg čitatelja. Kao naivni idealist bi zasigurno bolje prošao na ovim prostorima da nema toga. Opet, to onda ne bi bio on nego Veliki Blek


Kapetan Amerika je svoju karijeru započeo 1940-ih godina razbijajući Njemce i Japance. Takav lik ne bi mogao dugo opstati izvan svojeg povijesnog konteksta. Međutim, on je opstao, baš zato jer se s vremenom promijenio i izdigao iznad svojih propagandnih korjena.

Ja ću prvi priznati da je Kapetan meni jako drag lik i da uvijek rado pročitam njegove stripove.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6921 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 15/07/2012 : 00:19:16  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Kapetan Amerika je kao i svaki Marvelov strip dobar onoliko koliko je tim autora (scenarista, crtač, tušer) koji trenutno rade na njemu dobar.

A Marvel je kroz svoju istoriju imao običaj da na mnoge svoje serijale, uključujući i Kapetana, stavlja talentovane i kvalitetne autore.

Komikovu izjavu shvatam kao njegovo, ipak, nedovoljno poznavanje stripa - dovoljno je uzeti neku epizodu Kapetana Amerike iz 70-ih gde je Džek Kirbi kompletan autor (na primer oko broja 210 iz 1977.).

Edited by - alexts on 15/07/2012 00:21:14
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20739 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/09/2012 : 20:05:13  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Nabavih ga i ja!
Ovo je uz Pakao jedini Fibrin strip koji me je "namučio".
Sva sreća pa sam brzo reagovao kad sam video da je Markos rekao da je rasprodat (posle samo 7-8 meseci !!!) i našao ga kod Edvina na aukcijama; pa se tu još našao čovek iz hrvatske koji je kod njega takođe nešto kupovao + dolazio na Salon stripa, a tamo je bio moj čovek ...

Sinoć sam ga listao i Žeželjev crtež stvarno predivno izgleda - mada se ne bi bunio ni da je strip u boji.
Sad još samo da ga pročitam.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 30/09/2012 20:06:23
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28985 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 30/09/2012 : 20:38:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Jučer i danas sam selio skladište u veći prostor (i vjerojatno su prsti kojima sad tipkam jedino dio tijela koji me ne boli) i 20 tona poslije otkrio još par paketa Kapetana Amerike koji su se tko zna kako negdje bili zagubili, tako da ipak nije još rasprodan. Isprika svima koji su požurili samo zbog te moje nehotične krive informacije.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 30/09/2012 : 20:41:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ajde, nekome će bit drago valjda

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20739 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/09/2012 : 20:57:53  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Jučer i danas sam selio skladište u veći prostor (i vjerojatno su prsti kojima sad tipkam jedino dio tijela koji me ne boli) i 20 tona poslije otkrio još par paketa Kapetana Amerike koji su se tko zna kako negdje bili zagubili, tako da ipak nije još rasprodan. Isprika svima koji su požurili samo zbog te moje nehotične krive informacije.



Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37399 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 30/09/2012 : 21:02:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Marko, 21. vijek a kompjuteri!?























Ma super!

Mislim da bi isle runde da slucajno nađes jos nekoliko ostalih rasprodatih albuma.

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20739 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/09/2012 : 21:15:45  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Mislio sam da su ovi fazoni rezervisani samo za Libelusovce!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5281 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 01/10/2012 : 09:27:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Mislio sam da su ovi fazoni rezervisani samo za Libelusovce!



Ma neka je i tebe neko zajebao...za sve klince kojima si u detinjstvu "pokupio" stripove
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5136 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 01/10/2012 : 09:36:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Kapetan Amerika je kao i svaki Marvelov strip dobar onoliko koliko je tim autora (scenarista, crtač, tušer) koji trenutno rade na njemu dobar.



...prokomentirao bih ovo i prije,ali nisam vidio ovaj topic.
Dakle,baš suprotno,smatram da je ovaj strip najbolji primjer kako ova izjava gore ima klimave ili nikakve temelje. Kvaliteta autora je neupitna i tu nema rasprave!
Crtež je toliko maestralan da scene iz ovog stripa ostaju u glavi mjesecima nakon čitanja. ...a to što su amerikanci u orginalnom izdanju ovu Žeželjevu crtačku umjetnost upropastili bojom mogu nazvati jednom rječju -debilizam!
Scenaristički gledano...ako istrgnemo bilo koji list ovog stripa i pročitamo ga samog za sebe,opet dobivamo nešto što djeluje snažno, oblačići teksta su vješto sročeni i svaka vinjeta može biti jaka reklama za ovu epizodu, reklama koja će vas privući da kupite ovaj strip,ali gledano kao na cjelinu, ja sam ovaj strip jedva pročitao do kraja(samo uživanje u crtežu me je na to natjeralo).
Netko je izjavio da Kapetan Amerika nema veze sa američkim patriotizmom,a kod mene je ostavio baš takav dojam...u priči se osjeti ta američka potreba za patriotskim preseravanjem mada za to nije bilo potrebe i priča mi kao cjelina djeluje totalno bezveze.
Meni je žao što su majstori poput Macana i Žeželja uopće trošili svoje vrijeme i talent na ovako glupog strip junaka poput kapetana Amerike.
Neka mi nitko ne zamjeri,ali ovaj strip mi se nije svidio....
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6921 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 01/10/2012 : 15:53:34  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Eh...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 01/10/2012 : 16:07:37  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki
Netko je izjavio da Kapetan Amerika nema veze sa američkim patriotizmom,a kod mene je ostavio baš takav dojam...u priči se osjeti ta američka potreba za patriotskim preseravanjem mada za to nije bilo potrebe i priča mi kao cjelina djeluje totalno bezveze.


Želiš reći da se mcn ufurao u to američko patriotsko preseravanje ko da je rođeni Amer? Da se prodao i strip napravio proameričkim pamfletom?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5136 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 01/10/2012 : 17:17:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay
Želiš reći da se mcn ufurao u to američko patriotsko preseravanje ko da je rođeni Amer? Da se prodao i strip napravio proameričkim pamfletom?



...nije to....želim reći da pretpostavljam da su se ovdje trebale poštivati neke šablone i pravila za stvaranje ove priče. Morao se čovjek uživiti u taj američki stil i to je to. Nemam više ovog stripa da kažem na što točno mislim,ali tamo negdje pred kraj kada se daje veliko značenje samom kostimu kapetana Amerike,e taj dio mi vuče na to američko preseravanje patriotizmom,meni oduvjek neugodno i u stripu,filmu i stvarnosti... Sveusvemu,radije ću 10 puta pročitati Macanovog Ukletog viteza,nego bilo kojeg Kapetana Ameriku ijednom...nije to za mene.
Ipak još uvjek najveći debilizmom smatram to što su Amerikanci ovakav crtež koji rastura u crno-bijeloj tehnici odlučili upropastiti bojom.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9229 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 01/10/2012 : 19:14:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Kako je točno to boja upropastila crtež? Si vidio američko izdanje? Izgleda da je običaj pljuvat po boji svih domaćih autora koji rade vani (Kordej, Biuković , Žeželj...) a posebni je zicer je kad je u pitanju Žeželj koji je apsolutni majstor kontrasta. Da, Žeželj izgleda puno bolje c/b i to ne samo zato jer boja ne odvlači pozornost ali baš zato jer je njegov crtež jednostavno dominantan do sada nisam susreo Žeželja kojeg je kolorist upropastio. Boja njegovih radova je u pravilu jednostavna, nenametljiva bez suvišnih gradacija. isto tako ne vidim razlog zašto bi američka tradicija stripova u boji bio debilizam, pa nije da su mu išli Rexa farbat ili nešto...

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5136 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 01/10/2012 : 20:09:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
@Deers
...kipovi,časne sestre,narko banda u kosturskim kostimima...sve je to crno-bjelo,čemu uokolo dodavati bespotrebnu boju?
Zbog kostima kapetana Amerike?
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000