forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Čitate li Zekana ?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10129 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 14/01/2012 : 18:53:30  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by feniks

quote:
Originally posted by anto

Ej, je li čitao ko Otok Burbon od Apola i Trondhajma ?
Kakve su preporuke?



Kupio, procitao, ostavio na policu, sacekao godinu+ procitao ponovo, utisak isti - nema ga. Mozda je do prevoda
Od tada zaobilazim ovog autora.


Mislin da tise ne isplati zbog Burbona odustat od ostatka Trondheima.
Iskreno, Burbon je žešća pizdarija od stripa, a recimo Zekan a pogotovo Tvrđa genijalni stripovi.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10129 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 14/01/2012 : 20:04:55  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Ej, je li čitao ko Otok Burbon od Apola i Trondhajma ?
Kakve su preporuke?


Nikakve.
Strip i ima smisla dok ne krene rasplet.Rasplet je bezvezan, i ka da su nakon 250 strana stripa rekli "ajmo ovo završit, ne da nan se više"

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20739 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/01/2012 : 22:43:54  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by anto

Ej, je li čitao ko Otok Burbon od Apola i Trondhajma ?
Kakve su preporuke?


Nikakve.
Strip i ima smisla dok ne krene rasplet.Rasplet je bezvezan, i ka da su nakon 250 strana stripa rekli "ajmo ovo završit, ne da nan se više"


ok, tako sam već nešto i čuo, a ti si samo potvrdio.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20739 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/01/2012 : 22:45:22  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mamlaz

anto jel se ti to nadas da ce dobra prodaja zekana ubrzati izdavanje tvrdji:) sada kada su svi zekani izdani trebao si napraviti topik: citate li donjon:)


evo šta napisah na DW forumu:

Evo ponoviću, jednom za svagda:

Čisto me "zabole patka" sve i da ga niko ne voli.Ali to mi ne odgovara iz čisto ličnih interesa.Evo zašto - ako ljudi ne vole Zekana, ne vole ni Tvrđu (uglavnom, Kasper je izuzetak), a ako ne vole Tvrđu neće je ni kupovati.
Ako je ne kupuju, Markosu će ona biti manje isplativa, pa će je izdavati ređe.
A Tvrđa ima 35 albuma,pri čemu Markos ne sme da izdaje integrale, već svaku pojedinačno (osim Parada).
Tako da ću ja čekati na te Tvrđe deset godina, a kakvo je vreme, pitanje je da li će za tih deset godina biti nekih ratova/kataklizmi/epidemija/totalnih ekonomskih krahova i da li će strip scena uopšte postojati.Ili možda Markos dobije blzance i batali izdavaštvo.A ne verujem da ima još "pozitivnih ludaka" koji će da izdaju neprofitabilne stripove.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9919 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 14/01/2012 : 23:36:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
jbg stari nauci strane jezike:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20739 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/01/2012 : 01:28:20  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mamlaz

jbg stari nauci strane jezike:)


odlično govorim engleski.
ali maksimalno izbegavam skenove i strana, to jest izdanja na engleskom, pa se zato uzdam u Fibru.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1681 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 15/01/2012 : 09:36:11  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by mamlaz

anto jel se ti to nadas da ce dobra prodaja zekana ubrzati izdavanje tvrdji:) sada kada su svi zekani izdani trebao si napraviti topik: citate li donjon:)


evo šta napisah na DW forumu:

Evo ponoviću, jednom za svagda:

Čisto me "zabole patka" sve i da ga niko ne voli.Ali to mi ne odgovara iz čisto ličnih interesa.Evo zašto - ako ljudi ne vole Zekana, ne vole ni Tvrđu (uglavnom, Kasper je izuzetak), a ako ne vole Tvrđu neće je ni kupovati.
Ako je ne kupuju, Markosu će ona biti manje isplativa, pa će je izdavati ređe.
A Tvrđa ima 35 albuma,pri čemu Markos ne sme da izdaje integrale, već svaku pojedinačno (osim Parada).
Tako da ću ja čekati na te Tvrđe deset godina, a kakvo je vreme, pitanje je da li će za tih deset godina biti nekih ratova/kataklizmi/epidemija/totalnih ekonomskih krahova i da li će strip scena uopšte postojati.Ili možda Markos dobije blzance i batali izdavaštvo.A ne verujem da ima još "pozitivnih ludaka" koji će da izdaju neprofitabilne stripove.


Tvrđa SAD ima oko 40 albuma, a za 10 godina će imati xyz. Daj Bože da Markos poludi, pa da Fibrin ritam stigne original.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20739 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/01/2012 : 10:46:24  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
koliko vidim ima 35 albuma:
zenit - 6
smiraj - 5
sumrak - 6
parada - 5
monsters - 12
bonus - 1

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

fikus
Senior Member



1966 Posts

Member since 02/11/2010

Posted - 15/01/2012 : 13:33:35  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Meni je Zekan sasvim OK. Kao da čitam superlight verziju Matakovića.

always progressive, never conventional!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20739 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/01/2012 : 13:57:57  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fikus

Meni je Zekan sasvim OK. Kao da čitam superlight verziju Matakovića.


He,he,he - pa da, svi koji vole Zekana, vole i Dubravka; i vice versa!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 15/01/2012 13:58:13
Go to Top of Page

fikus
Senior Member



1966 Posts

Member since 02/11/2010

Posted - 15/01/2012 : 20:08:54  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Moje ime je Gmižić... Glištun Gmižić

always progressive, never conventional!
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2485 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 16/01/2012 : 15:32:29  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message  Reply with Quote
Što se Donjona tiče, markos če to brzo uhvatiti, izgleda da su Trondheim, Sfar & Co malo posustali, zadnje izdanje je bilo 2009, a od 2006 idu sve serije jaako laganim tempom.

Otok Burbon je drugačiji Trondheim - to sigurno nije strip za one naviknute na Zekana i Donjon, gdje očekuješ na svakoj strani zajebanciju. Kod nas smo nekako navikli, da karikiran crtež znači i humoristički strip, dok za ozbiljnije teme mora biti ozbiljan crtež - ako se može preko toga, Otok Burbon je sasvim OK strip
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1681 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 19/01/2012 : 10:20:21  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Aj pošto se ovo pretvorio u topik o Trondheimu, da podelim par svojih trenutnih utisaka:

Nedostaje mi onaj "stari" Trondheim! Ovo što sad radi je oke, ali ono što me njemu privuklo su oni njegovi rani, totalno-uvrnuto-fenomenalni stripovi: A.L.I.E.E.E.N., Mister O (pa i Mister I), Muva, simpatični Kaput and Zosky, božanstveni Tiny Tyrant, Zekani, Approximate Continuum Comics, pa i Li'L Santa i Happy Halloween, Li'L Santa.

Aj sad, nabrojao sam skoro sve, ali sam pod utiskom njegova poslednja dva pročitana stripa: "Little Nothings #4 My Shadow in the Distance" i Monster Christmas.
Prvo, za LN#4 sam dugo razmišljao dal da ga kupim, jer mi je i trojka bila "već viđeno". Mislim: ne očekujem od Trondheima da se ponavlja! A izgleda da je upao u tu "safe" fazu, ajd da ne kažem tezgarošku.

Tvrđa je posebna priča, meni omiljeni zajebantski Parade izgleda da je prestao da radi, a koliko vidim ne pretrže se nešto od posla u zadnje vreme ni sa ostalim podserijalima.
Mada, se u jednoj tabli LN#4 pominje kako je pisao neku operu?!?

Eto, ja da se izjadam


Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20739 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/01/2012 : 12:34:04  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Jesi li čitao Ralfa Azama ?? To je prošlogodišnja stvar - dva albuma.
Macan reče da BG to planira objaviti (čini mi se)!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1681 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 19/01/2012 : 13:04:17  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Jesi li čitao Ralfa Azama ?? To je prošlogodišnja stvar - dva albuma.
Macan reče da BG to planira objaviti (čini mi se)!


Noup, ali pogledaću.
Nisam odavno proveravao šta je objavio na francuskom, ne znam francuski, jelte, samo ingliš.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1681 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 19/01/2012 : 13:07:48  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Mada sad sa google tanslate može čovek sve da čita, samo ako ima dovoljno volje i vremena da prekucava

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

petar.pan
Junior Member



328 Posts

Member since 31/05/2011

Posted - 19/01/2012 : 13:07:56  Show Profile Show Extended Profile  Send petar.pan a Private Message  Reply with Quote
trondheim je car
a car je gol
dakle, trondheim je gol
iz čega proizlazi da mu treba novca za odjeću
dakle, mora malo tezgariti
(eto, morao sam obraniti jednog od mojih omiljenih autora)
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19394 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 21/01/2012 : 00:29:49  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Jako volim zekana, a tvrđa mi baš i nije toliko dobra, bar koliko sam vidio, a vidio sam malo...

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 21/01/2012 : 00:42:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>Macan reče da BG to planira objaviti (čini mi se)!

Nisam!

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 21/01/2012 : 00:44:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>Aj sad, nabrojao sam skoro sve, ali sam pod utiskom njegova poslednja dva pročitana stripa: "Little Nothings #4 My Shadow in the Distance" i Monster Christmas.

Da, al' ne možeš kronologiju ranijih i kasnijih odredjivati prema redoslijedu objavljivanja na engleskom. Monster Christmas je stariji od ALIEENA.

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

petar.pan
Junior Member



328 Posts

Member since 31/05/2011

Posted - 21/01/2012 : 12:11:16  Show Profile Show Extended Profile  Send petar.pan a Private Message  Reply with Quote
Ne budite lijeni, neka neko okarakterizira Monster xmas, Continuum comics i lil' santa. Imam skoro sve ostalo njegovo, a ne bih nužno išao na neko kolekcionarsko kompletiranje ako je to nešto slabije. Dajte komentar ili savjet (iako ne znači da ću ga poslušati)
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20739 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/01/2012 : 12:13:09  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

>Macan reče da BG to planira objaviti (čini mi se)!

Nisam!

mcn


Do qu...!
Ali znam da si rekao da si nekog Trondhajma preveo za BG, iako odavno, a taj još nije objavljen niti je negde najavljivan.
Jesam li za ovo u pravu?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 21/01/2012 : 13:01:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>Ali znam da si rekao da si nekog Trondhajma preveo za BG, iako odavno, a taj još nije objavljen niti je negde najavljivan.
Jesam li za ovo u pravu?

Da. Prvi album "Sitnica" (Les petits riens).

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20739 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/01/2012 : 16:48:31  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Da,Sitnice.
inače, valjaju li čemu te Sitnice?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 21/01/2012 : 17:22:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Da,Sitnice.
inače, valjaju li čemu te Sitnice?




Odlične su. Sad, prijevod više-manje. :)

Stoji ono što Kunta kaže da je u četvrtoj/petoj knjizi već sve više-manje poznato i iznenadjenja nema, ali stoji i ono što je rekao netko sedmi da je sve stripove do kojih mu je bilo najviše stalo Trondheim crtao sam.

Uostalom: idi, vidi! http://www.lewistrondheim.com/blog/

(mcn)

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000