forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Škorpion
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 14/01/2012 : 00:39:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Red je da popularni pustolov dobije svoju temu.

Serijal je počeo izlaziti 2000. godine, a do danas je izašlo 9 albuma.

Scenarij: Stephen Desberg
Crtež: Enrico Marini


Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 14/01/2012 : 00:42:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shiva314

Je li ovih 9 brojeva zaokružilo cijelu priču ili serija ide i dalje? (vidim da je zadnji broj izdan 2010. a opet između nekih brojeva je pauza bila i cijela kalendarska godina)


Rekao bih da serijal ide dalje, tim više jer je jedan od najprodavanijih u Francuskoj, ako se ne varam.

Također, Desberg i Marini su vjerojatno zauzeti na nekim drugim projektima. Marini sada piše i crta svoj vlastiti serijal, Orlovi Rima.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Andrej
Senior Member



Croatia
1547 Posts

Member since 15/03/2010

Posted - 14/01/2012 : 11:02:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrej a Private Message  Reply with Quote
Meni je strip odličan,pogotovo u ovom libellusovom izdanju.
Moram priznat da sam ga uzeo kad sam vidio crtež a bez da sam znao išta o prići, no nisam se pokajao :)

"War will cease when we refuse to fight"

Edited by - Andrej on 14/01/2012 11:03:10
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 14/01/2012 : 11:13:52  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
ovo bih ja nazvao tipicni 24/7 BD serijal.
Stivo pisano za siroke mase, bez ikakvog posebnog kvaliteta.
Za BD pocetnike mozda izgleda atraktivno, vjerovatno zbog crteza.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18382 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 14/01/2012 : 11:23:28  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

ovo bih ja nazvao tipicni 24/7 BD serijal.
Stivo pisano za siroke mase, bez ikakvog posebnog kvaliteta.
Za BD pocetnike mozda izgleda atraktivno, vjerovatno zbog crteza.



dobro da spadam u te "široke mase", perfektan crtež i zanimljive priče, prvi Integral je više uvod u crkvene spletke i jedva čekam dvicu Libellus,ja se nadam za Mafest, o kvaliteti izdanja nema sumlje kad je Libellus u pitanju...ako je to za početnike BD, onda se ja ubrajam među te....iako sam do sada pročitao more BD gradiva...a crtež je važan u stripu, bar meni...jb li ga strip sa lošim crtežom.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Davor2403
Average Member



Bosnia and Herzegovina
764 Posts

Member since 24/08/2010

Posted - 14/01/2012 : 11:29:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Davor2403 a Private Message  Reply with Quote
Vrhunska stvar, ali je cijenom za najuze mase - 180 kuna...!!
Go to Top of Page

Andrej
Senior Member



Croatia
1547 Posts

Member since 15/03/2010

Posted - 14/01/2012 : 11:36:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrej a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Davor2403

Vrhunska stvar, ali je cijenom za najuze mase - 180 kuna...!!


Zato sam ga uzeo čim je izašao za 130 kuna

"War will cease when we refuse to fight"
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 14/01/2012 : 11:42:16  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller


dobro da spadam u te "široke mase", perfektan crtež i zanimljive priče, prvi Integral je više uvod u crkvene spletke i jedva čekam dvicu Libellus,ja se nadam za Mafest, o kvaliteti izdanja nema sumlje kad je Libellus u pitanju...ako je to za početnike BD, onda se ja ubrajam među te....iako sam do sada pročitao more BD gradiva...a crtež je važan u stripu, bar meni...jb li ga strip sa lošim crtežom.


I meni je crtez u stripu vazan, ali mi se s vremenom promijenio pogled definicije "odlican crtez".
Skorpion ima dobar crtez koji odgovara u poptunosti ovoj prici, nacickan sa detaljima i buntnim bojama.
Stvar je u tome da su me takve stvari privlacila prije x godina, danas dajem prednost nekim drugim stvarima kada se radi o crtezu.
Danas mi recimo dosta mangi,drugih BD i autorskih stripova tuku Skorpiona u pogledu crteza. O samoj prici da ne govorim.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 14/01/2012 : 11:49:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
> O samoj prici da ne govorim.

Da, bolje.

Ono, ne volim hejtati domaća izdanja, ali stvarno gluplji strip dugo nisam pročitao. Ono, kako netko može raditi strip od samih klišeja i još onda te klišeje zabrljati. Katastrofa. Hejt, hejt, hejt!

Srećom, onima koji ga već vole ovaj moj komentar neće značiti ništa, pa mi je odmah lakše. A ni onima koji se lože na crtež (koji jest ultrasaharinski kjut, inače ne bih izdržao ni dvadeset stranica). Al' mislim da bih radije čitao a nego dalje Škorpiona.

(mcn)

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18382 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 14/01/2012 : 12:40:33  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

> O samoj prici da ne govorim.

Da, bolje.

Ono, ne volim hejtati domaća izdanja, ali stvarno gluplji strip dugo nisam pročitao. Ono, kako netko može raditi strip od samih klišeja i još onda te klišeje zabrljati. Katastrofa. Hejt, hejt, hejt!

Srećom, onima koji ga već vole ovaj moj komentar neće značiti ništa, pa mi je odmah lakše. A ni onima koji se lože na crtež (koji jest ultrasaharinski kjut, inače ne bih izdržao ni dvadeset stranica). Al' mislim da bih radije čitao a nego dalje Škorpiona.

(mcn)



sve sami bezukusnjaci!!! volim Markosa, ali za neke Fibrice je Škorpijon savršenstvo.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 14/01/2012 : 13:41:56  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
kao na primjer?
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 14/01/2012 : 13:45:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

> O samoj prici da ne govorim.

Da, bolje.

Ono, ne volim hejtati domaća izdanja, ali stvarno gluplji strip dugo nisam pročitao. Ono, kako netko može raditi strip od samih klišeja i još onda te klišeje zabrljati. Katastrofa. Hejt, hejt, hejt!

Srećom, onima koji ga već vole ovaj moj komentar neće značiti ništa, pa mi je odmah lakše. A ni onima koji se lože na crtež (koji jest ultrasaharinski kjut, inače ne bih izdržao ni dvadeset stranica). Al' mislim da bih radije čitao a nego dalje Škorpiona.

(mcn)




Godinama nekome pokušavam da uvalim ovaj strip, u izdanju Zabavnika.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20707 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/01/2012 : 14:08:34  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Evo da i ja malo opljujem po Škorpionu :
sa mog stanovišta - slabašno, jako slabašno; ne znam šta bi Dadama pa da objave ovako nešto.Od ostalih neboneli stvari imaju dosta pogodaka u metu (iz mog ugla):Spirou,Riđobradi,Klara,Font biblioteka,Libelus biblioteka.

Škorpiona sam uzeo na pozajmicu od komšije koji kupuje PZ, da vidim da li mi se sviđa pa da ga uzmem od Systema ili Libelusa (u zavisnosti da li mi se svidi normalno (SC) ili jako (Lib)), međutim nakon pročitanih par albuma sam mu vratio sve što mi je dao.Meni je ovo scenaristički ispod proseka, uprkos lepuškastom crtežu.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 14/01/2012 14:11:13
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4351 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 14/01/2012 : 16:06:33  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
Planirao uskoro da ga uzmem, ali se sada posle ovih komentara žestoko dvoumim. Ništa pre overavanja skena, makar prvog albuma.

A Džipsi, pošto je isti crtač u pitanju, je l' bolji?
Go to Top of Page

Sandman.
New Member



Serbia
209 Posts

Member since 21/10/2008

Posted - 14/01/2012 : 16:24:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Sandman. a Private Message  Reply with Quote
Pa prica mozda nije nista preterano,ali crtez je predobar,Marini kida.
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9917 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 14/01/2012 : 17:23:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
nist posebno. da se procitati.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10116 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 14/01/2012 : 18:05:08  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Nije savršenstvo, ali isto tako daleko da je ovo toliko loše koliko piše mcn.
Daleko je ovo od katastrofa tipa Tajni trokut, Čuvar koplja, Adlera i još dosta toga.
Nikakvo remek djelo, ali zabavno i pitko štivo, 7/10.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 14/01/2012 : 18:07:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Splačina od stripa!

Crtež i bojice su lijepi, ali scenarij i priča su obična hrpa fekalija (da ne iskoristim onaj drugi termin!).
Priču čini jeftino recikliranje najpliće danbraunovštine i Errol Flynovskog garda glavnog junaka, uz hrpetinu nekakvih tajni i zavjera u stilu Alexandra Dumasa koje naš vrli junak postepeno, jelte, otkriva, istovremeno skakućući poput Spidermana kroz prozore plemićkih i papinskih salona u krevete raspaljenih dama i šugave podrume gdje se kriju velike misterije starih vremena...
Uuuuu, j.ba te! Uvjeren sam da će negdje pred kraj drugog integrala otkriti da je sam sebi otac i da mu je majka u stvari kćer.

Niti u ludilu neću nastaviti gubiti dragocjeno vrijeme na priče o ovom junaku.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9917 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 14/01/2012 : 18:17:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
amose prema tvom opisu ovo bi moglo i postati zanimljivo u sljedecim nastavcima:) veselim se ovim incestuoznim odnosima:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20707 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/01/2012 : 18:20:32  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Nije savršenstvo, ali isto tako daleko da je ovo toliko loše koliko piše mcn.
Daleko je ovo od katastrofa tipa Tajni trokut, Čuvar koplja, Adlera i još dosta toga.
Nikakvo remek djelo, ali zabavno i pitko štivo, 7/10.


pa možda je zabavno za nekog "početnika" na BD polju.
Meni se zaista učinilo kao traćenje vremena,a i radnja mi deluje kao nešto već viđeno 1000 puta.
U stvari utisak mi je bio kao da gledam neki nabudženi holivudski film sa jeftinom radnjom - a kod takvih filmova, obično zaspim na trećini, eventualno polovini.
A opet, ne bih da grešim dušu, verujem da će se nekom ovo sigurno dopasti - tako da obavezno "overite" sken i sami prosudite.

Džipsi - i ovde sam napravio pozajmicu, pročitao prva tri MP-ova,vratio i zahvalio čoveku.I to mi je "onako"; ne zavređuje mesto na mojoj polici.

Zaključak - da su ovi stripovi izašli pre 15-ak godina, sigurno bi im posvetio više pažnje,vremena,prostora i para.U konkurenciji trenutnih izdanja - teška druga liga.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 14/01/2012 18:23:11
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10116 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 14/01/2012 : 18:37:28  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Nije savršenstvo, ali isto tako daleko da je ovo toliko loše koliko piše mcn.
Daleko je ovo od katastrofa tipa Tajni trokut, Čuvar koplja, Adlera i još dosta toga.
Nikakvo remek djelo, ali zabavno i pitko štivo, 7/10.


pa možda je zabavno za nekog "početnika" na BD polju.
Meni se zaista učinilo kao traćenje vremena,a i radnja mi deluje kao nešto već viđeno 1000 puta.
U stvari utisak mi je bio kao da gledam neki nabudženi holivudski film sa jeftinom radnjom - a kod takvih filmova, obično zaspim na trećini, eventualno polovini.
A opet, ne bih da grešim dušu, verujem da će se nekom ovo sigurno dopasti - tako da obavezno "overite" sken i sami prosudite.

Džipsi - i ovde sam napravio pozajmicu, pročitao prva tri MP-ova,vratio i zahvalio čoveku.I to mi je "onako"; ne zavređuje mesto na mojoj polici.

Zaključak - da su ovi stripovi izašli pre 15-ak godina, sigurno bi im posvetio više pažnje,vremena,prostora i para.U konkurenciji trenutnih izdanja - teška druga liga.


Mogu bit svašta, ali BD početnik san bija negdi krajen osandesetih tako da to nisan.
Slažen se u potpunosti da je ovo puno klišea, i da je crtež daleko od odličnog, ali objektivno, pročita san puno lošijih BD stripova od Škorpiona.
Meni zabavno, i pogodno za čitanje kad mozak tribaš izvest na ispašu.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37337 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 14/01/2012 : 18:39:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
Za one kojima se ne da traziti skenove, moze li netko okaciti par tabli tog cuda? Mislim da izlazi i kod nas... :s

Puno radije bi vidio da netko izda one druge, Pustinjske skorpije. ;)


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10116 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 14/01/2012 : 18:43:41  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

>

Ono, ne volim hejtati domaća izdanja, ali stvarno gluplji strip dugo nisam pročitao.

(mcn)



Znači da nisi čita Giacomo C, Tajni trokut, Adlera, Cartlanda, Čuvara koplja, Ramira,itd...
Ako si mazohistički raspoložen preporučam ti prvenstveno čuvara koplja.
Nakon šta to pročitaš(Ako uspiješ, a sumnjam), sve ostalo će ti djelovat drugačije.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25858 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 14/01/2012 : 19:05:18  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ma nemoj pljucati po Čuvaru Koplja,on je bolji od 90% epizoda MM.
A Giacomo C mi je vrlo dobar strip i šteta šta se ne objavljuje dalje.

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 14/01/2012 19:06:09
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10116 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 14/01/2012 : 19:15:37  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Ma nemoj pljucati po Čuvaru Koplja,on je bolji od 90% epizoda MM.
A Giacomo C mi je vrlo dobar strip i šteta šta se ne objavljuje dalje.


Čuvar koplja je ultimativno smeće, i scenaristički i crtački.
Giacomo je jedva čitljiv, ali ono, ocjena -2 i to nategnuta.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

bosancicigor
Average Member



Croatia
866 Posts

Member since 15/08/2009

Posted - 14/01/2012 : 19:15:41  Show Profile Show Extended Profile  Send bosancicigor a Private Message  Reply with Quote










Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000