forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Frank Miller
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 12/02/2012 : 18:40:18  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Bez da spominjemo dalje Millerov DKR i DKRA (u vezi kojih delim misljenje sa parom), Batman:Year One mi je bilo pravo osvezenje, ali M nije crtac, dok sam na dodacima nekih Batman stripova video pregrst njegovih ilustracija istoga (i svidelo mi se). Ima li Miller drugih projekata na Batmanu (po mogucsvu gde je on i tekstopisac i crtac)?

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 12/02/2012 : 18:41:34  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
evo jedne

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 12/02/2012 18:42:48
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3526 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 12/02/2012 : 19:40:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Pisao je All-Star Batman & Robin...
http://www.amazon.com/All-Star-Batman-Robin-Wonder/dp/1401220088/ref=sr_1_11?s=books&ie=UTF8&qid=1329071828&sr=1-11

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 12/02/2012 : 21:37:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
I strip je jednostavno predobar Prava pravcata sprdnja, na neke dijelove sam totalno odvalija

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12782 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 13/02/2012 : 12:25:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Uz stvari koje su već navedene (The Dark Knight Returns, The Dark Knight Strikes Again, Year One, All-Star Batman and Robin), valja još spomenuti i Millerovog prvog Batmana objavljenog 1980. godine u publikaciji DC Special Series broj 21. Miller je crtač, a Denny O'Neil scenarist ove božićne priče.

Ova priča je čak reprintana 1988. godine u izdanju The Complete Frank Miller Batman, zajedno sa The Dark Knight Returns i Year One.



Također, valja spomenuti i crossover Spawn/Batman iz 1994. godine. Miller je scenarist, a Todd McFarlane crtač.


Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 13/02/2012 : 22:30:30  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Bushido
Aj tink aj lav ju

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/08/2014 : 16:22:28  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Zaboravih u prvom postu staviti i mini-serijal Wolverine, ultimativnu priču o popularnom mutantu što ju je Miller stvorio sa Chrisom Claremontom. Vraški sjajan strip.







Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 25/08/2014 16:25:20
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/08/2014 : 17:12:20  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Zaboravih u prvom postu staviti i mini-serijal Wolverine, ultimativnu priču o popularnom mutantu što ju je Miller stvorio sa Chrisom Claremontom. Vraški sjajan strip.











Sjajna vest! Sjajna!

Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/08/2014 : 17:37:36  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ja sam od Millera procitao The Dark Knight Returns odlican strip, kome se uvek rado vracam, brutalan, zabavan...

The Dark Knight Strikes Back mi je takodje bio zanimljiv i bas mi se svideo, ne zbog crteza koliko zbog price, meni je u stripu bitniji scenario nego crtez. Dzabe mi maestralno nacrtan strip ako je prica nebuloza.

Prva cetiri broja Sin Citya su remek dela, jedan od najboljih stripova koje sam procitao!

Ronin mi je bio lose nacrtan i bila mi je komplikovana radnja. Naporan je i za citanje dosta teksta, dosta cudnih crteza, a ocekivao sam kada sam poceo da ga citam da ce mi to biti najbolji Millerov rad jer je taj strip inspirisao crtani film Samurai Jack koga sam obozavao kao klinac.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 26/08/2014 : 09:12:04  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
going, druže i brate po crvenom bratu:), obavezno da se dočepaš Sin Cityja i Daredevila (Millerov run). Ako ti se svideo Dark Knight Returns, ovo će ti svakako biti očima i prstima drago

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22148 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 26/08/2014 : 20:42:42  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Zaboravih u prvom postu staviti i mini-serijal Wolverine, ultimativnu priču o popularnom mutantu što ju je Miller stvorio sa Chrisom Claremontom. Vraški sjajan strip.









144 stranice???
Vol.1 ima cetiri broja koji zajedno imaju ispod 100 str.
Sta ce jos biti? Mozda Uncanny X-Men 172 i 173?
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12782 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 26/08/2014 : 21:04:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

144 stranice???
Vol.1 ima cetiri broja koji zajedno imaju ispod 100 str.
Sta ce jos biti? Mozda Uncanny X-Men 172 i 173?


Da, to bi trebalo biti to. Samo, nije mi jasno zašto među autorima nije navedeno ime Paula Smitha.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22148 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 26/08/2014 : 21:16:02  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Inace, kao sto je Bushido vec rekao; sve preporuke za ovo izdanje.
Kod prvog citanja, tamo negdje devedestih, nisam shvatio ovaj strip, vjerovatno zato jer sam u to vrijeme bio u tipicnom superherojskom fazonu kada sam iznad svega cijenio moderni crtez tog doba.
Tek prije nekoliko godina, kada sam teskog srca uzeo ovaj strip opet u ruke, shvatio sam velicinu ovog stripa, pogotovo ako uzmemo vrijeme kada je izasao.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12782 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 05/12/2014 : 02:09:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Hoće li Millerova saga postati trilogija?

http://www.comicbookresources.com/?page=article&id=57514

Ipak, bit će mi žao ako Miller ne bude i ilustrirao priču. Makar, to me i ne čudi, ako ima ikakve istine oko glasina o njegovom zdravlju.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 05/12/2014 : 16:58:39  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Opa!
Meni ne bi smetao jos jedan nastavak Povratka Mracnog Viteza ali ne znam u kakvom je stanju Miller da napise dobru pricu.

Kakve su ovo slike, sta je njemu sa zdravljem?
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12782 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 08/12/2014 : 09:01:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Kakve su ovo slike, sta je njemu sa zdravljem?


Ne zna se.

Pretpostavlja se da boluje od karcinoma i da je njegovo trenutno stanje rezultat kemoterapije.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/01/2015 : 22:36:45  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Jel neko citao Hard Boiled od Millera?
Vidim da se ne spominje cesto taj njegov strip.
Go to Top of Page

TomViolence
Starting Member



Croatia
34 Posts

Member since 30/12/2012

Posted - 08/02/2015 : 15:33:19  Show Profile Show Extended Profile  Send TomViolence a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Jel neko citao Hard Boiled od Millera?
Vidim da se ne spominje cesto taj njegov strip.



Glavna atrakcija kod Hard Boileda su spektakularne ilustracije Geofa Darrowa, Millerov scenarij je tu u drugom planu i nije među najboljim stvarima koje je napisao.
Kao vizualno iskustvo se radi o poprilično upečatljivom stripu. Kao išta pametnije od toga baš i ne.
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6862 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 08/02/2015 : 17:01:20  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by TomViolence
Kao vizualno iskustvo se radi o poprilično upečatljivom stripu. Kao išta pametnije od toga baš i ne.



Mislim da je strip jako inteligentan, sa nizom ideja/poruka za dešifrovanje. Tačno je da je scenario u drugom planu, atipični Miler, koji nije gušio tekstom, ali strip postiče na razmišljenje, nacrtan je ludački detaljno, ali sa ciljem predstavljanja vizije-zamisli obojice autora.
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 28/02/2015 : 17:25:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
Jedan od najgadnijih (crtacki i scenarij) autora ikad...nekoliko puta sam pokusavao da procitam nesto od njega i nije islo (veliki je lopov bio krao od pratta i japanskih autora i izvrcivao kadrove lopuza)..ne znam sta vidite sa ovim ludakom
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3302 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 28/02/2015 : 18:44:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raymond

Jedan od najgadnijih (crtacki i scenarij) autora ikad...nekoliko puta sam pokusavao da procitam nesto od njega i nije islo (veliki je lopov bio krao od pratta i japanskih autora i izvrcivao kadrove lopuza)..ne znam sta vidite sa ovim ludakom

krasti od lopova nije greh
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 28/02/2015 : 19:47:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raymond

..ne znam sta vidite sa ovim ludakom



brojna stripovska remek djela

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/04/2015 : 00:30:17  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Potvrdjeno da Frank Miller pravi treci deo Dark Knighta!

Frank Miller and DC Entertainment have officially unveiled The Dark Knight III: The Master Race, the third and final installment of Miller’s seminal Dark Knight trilogy of Batman graphic novels.


http://comicbook.com/2015/04/24/batman-dark-knight-3-announced/

Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 25/04/2015 : 09:06:46  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Radujem se i strepim. Koliko god popljuvan bio TDKSA, meni je bio izuzetno zabavan. Ali s obzirom na to koliko je Frenk tek sad pukao...
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1195 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 25/04/2015 : 10:54:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Doma imam po mojem samo Elektro(Miller/Sienkiewicz), Sin City 1 in Ronina. Prebral sem še par Sin Cityjev, ki so dosti v redu a se mi jih nekako ne da nabaviti, 300 pa sem tudi prebral in ga nočem nabaviti.

Sin City 1 sem prebral večkrat, stripovska naracija in čb kontrast sta mi fantastična. Remek delo. Ronin in Elektra sta tudi zelo dobra.

Sin City je kliše na kliše ampak je notri tudi element avtoparodije, 300 pa je pretenciozen in brez humorja in sem ga težko prebral, ker nima zveze z zgodovino. Najprej gay Špartanci zgoraj brez v zimskih pogojih pa trimetrski Xerxes, ninja Perzijci, v filmu pa Rhinocerus in debilni zmedeni boj brez reda in falange, v katerem bi jih Perzijci pobili v desetih minutah.




www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 25/04/2015 10:58:04
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000