forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Najbolji film ikada...po vama
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

rednazgul
New Member



Croatia
169 Posts

Member since 18/01/2011

Posted - 08/02/2012 : 03:12:20  Show Profile Show Extended Profile  Send rednazgul a Private Message  Reply with Quote
Balkanski špijun-najjači dokumentarac ikada!
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 08/02/2012 : 08:30:25  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
teško je reći zapravo jer ima preko nekoliko filmova koji bi tu završili tako da bih morao raditi selekciju broja jedan po zemljama...ali zapravo samo je jedan film zbog kojeg sam riskirao prolazak prvog razreda srednje škole ne otišavši na praksu da bih uhvatio reprizu filma koji sam gledao u gluho doba noći prije a opet vrijedilo je svih kasnijih moljakanja i bezočnog laganja da mi se da potpis ipak - bila je to ljubav na prvi pogled od fieldingova scorea koji mi je dan danas no. 1 movie score ikada...sjajnih glumaca priče montaže i režije - višestruko slojeviti film - jedan od onih koji su svoj pravi smisao dobili director's cutom za razliku od mnogih koji razne EXt, DC i ine verzije izbacuju samu da još jednom uberu lovu MADA JE I OKLJAŠTRENA VERZIJA VEĆ BILA DOVOLJNO FASCINANTNA...a šetnja s kraja filma uvijek mi izazove trnce i uvijek je gledam jednako fasciniran...besmisleno je i pokušati objasniti u par crta zašto volim toliko "divlju hordu" to traži jedan daleko veći osvrt ...koji se nadam jednom iz glave pretočiti u slova...

Edited by - rommel on 08/02/2012 08:36:29
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8374 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 08/02/2012 : 08:50:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
Ma ima ih hrpa, a ovaj mi je prvi pao na pamet..


There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.

Edited by - paro on 08/02/2012 08:52:35
Go to Top of Page

Otto Kraus
Average Member



Sweden
609 Posts

Member since 12/08/2010

Posted - 08/02/2012 : 09:19:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Otto Kraus a Private Message  Reply with Quote
Kada izbacim top 100 svih svjetskih top-listi filmova,jer ionako svi glasaju za njih,jedini koji sam gledao par desetaka puta svakako je,usput popraćen sa soundtrackom koji je izabran savršeno uz temu i tako dobro prati cijeli film da ga je šteta ne pogledati ili bar poslušati još koji put u životu.
A i Mickey Rourke je kralj...

http://www.youtube.com/watch?v=QyckFE6tS6U


Go to Top of Page

cercil
Junior Member

406 Posts

Member since 26/02/2009

Posted - 08/02/2012 : 09:52:32  Show Profile Show Extended Profile  Send cercil a Private Message  Reply with Quote
Scent of a Women(Miris zene)

Ko je gledao, zna zasto!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39313 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 08/02/2012 : 09:54:38  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ubedljivo najbolji film ikad snimljen za mene je Kum I!!!!!!!!!!!!!!

Mislim da napamet znam pola filma... Kakvi glumci, kakva prica (Puzo legenda), kako je odradjen, ma sve perfektno... Marlon Brandov don Korleone je ubedljivo najjaca muska uloga svih vremena... Muzika za jezenje, dijalozi... Nemam sta da kazem da opisem film...
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 08/02/2012 : 10:45:02  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Meni su KumI i KumII fantasticni, odmah ispod Zivot je lep od Benignija (ostavio je veoma jak utisak posle prvog gledanja, onaj utisak koji te dugo drzi i posle filma)

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13367 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 08/02/2012 : 10:45:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote


Komentar je suvišan.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24619 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 08/02/2012 : 10:51:59  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Mislim da nešto poput "najboljeg filma" ne postoji, bar ne kod mene.

Imam više favorita i ne znam koji bih izdvojio. Meni je ponekad dovoljna (između ostalog) samo jedna scena, jedan dijalog da me osvoji i oduševi, nekad i sama ideja.
Contact, zbog scene sa ogledalom i susreta sa "vanzemaljcima", Gladiator zbog "am i not merciful?" scene, Sunser boulevard zbog atmosfere, Pulp Fiction zbog ideje i glumaca, Blade runner zbog ideje i suza na kiši, Alien zbog aliena, Casablanca, Some like it hot, Silence of the lambs, The godfather...ko bi znao...

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 08/02/2012 : 11:05:16  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
'Fight Club' mi prvi pada na pamet, iako je i meni jako teško birati baš naj, naj film. Film sam odgledao sigurno 10-ak puta, i uvijek otkrijem neki novi genijalni detalj. Finčer fenomenalno režirao, soundtrack ubija (uvodna špica je predobra), odlične role Pitta, Nortona i ostalih, sjajna priča, hepi end a da nije bljutav,...ma, film nema mane.

Intro http://www.youtube.com/watch?v=-D1vwKi0FTA
Trailer http://www.youtube.com/watch?v=2QgFWXLN-ug
Završna pjesma http://www.youtube.com/watch?v=RCD14IrOcIs
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39313 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 08/02/2012 : 11:18:03  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Pre neko vece na TV-u ide Kum i ja kazem zeni: "Ovo je najbolji film ikad snimljen, ali ubedljivo" :) Kad evo ti topica..
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 08/02/2012 : 11:22:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cercil

Scent of a Women(Miris zene)

Ko je gledao, zna zasto!


Gledao, ali iskreno, ne znam zasto.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39313 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 08/02/2012 : 11:31:10  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Odlican film.. Ali da je u najboljih 100 kod mene, nije...
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2168 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 08/02/2012 : 11:33:50  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
Tko pjeva zlo ne misli
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 08/02/2012 : 12:42:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Aliens.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

d.r.p
Senior Member

1598 Posts

Member since 09/08/2007

Posted - 08/02/2012 : 13:01:17  Show Profile Show Extended Profile  Send d.r.p a Private Message  Reply with Quote
Previše je najboljih filmova ikad da izdvojim samo jedan,ipak kad bi me strašno mučili i kinjili procjedio bih kroz zube Taxi Driver.
Go to Top of Page

ordell
Senior Member



Slovenia
1887 Posts

Member since 20/08/2006

Posted - 08/02/2012 : 13:48:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ordell a Private Message  Reply with Quote


EDIT: Zasto Papijon? Poruka. Nikad ne odustati, nikad!

Edited by - ordell on 08/02/2012 14:54:22
Go to Top of Page

cercil
Junior Member

406 Posts

Member since 26/02/2009

Posted - 08/02/2012 : 14:16:10  Show Profile Show Extended Profile  Send cercil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by cercil

Scent of a Women(Miris zene)

Ko je gledao, zna zasto!


Gledao, ali iskreno, ne znam zasto.

E jbg! Kako zasto?
Pa film govori o najbitnijim stvarima u zivotu svih nas, o casti, integritetu, biranju puta...
Kako je Al Pacino odglumeo slepog pukovnika, ako se ne varam dobio je Oskara za tu ulogu!
Ne znam, meni je film zaista izuzetan!

Go to Top of Page

ordell
Senior Member



Slovenia
1887 Posts

Member since 20/08/2006

Posted - 08/02/2012 : 14:52:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ordell a Private Message  Reply with Quote
Ma tesko je izabrati najbolji film, ja sam stavio Papillona jer mi je fantastican i mogu ga gledat bezbroj puta. Ima gomila filmova koje obozavam, al su objektivno gledano prilicno losi, a tako isto imam listu filmova za koje smatram da su maestralni samo sto nemam ni najmanje zelje da ih ikad vise pogledam (The Exorcist).
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16201 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 08/02/2012 : 15:39:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Stvarno je tesko odabrati jedan film, gotovo nemoguce.
Licno, imam par filmova koje gledam jednom mesecno, to mi je vec postala tradicija. Interesantno je da i pored godina gledanja, uvek imam isti osecaj, istu zelju, kao da ih gledam prvi put u zivotu.

Povratak u buducnost - to je film mog detinjstva, a i dan danas ne mogu bez njega. Ne mogu da opisem osecanje dok ga gledam (sva tri dela racunam kao celinu). Neponovljivo.

Bekstvo iz Sosenka - Filmcina!

Poverljivo iz Los Andjelesa - ne znam sta da napisem, a da se ne ponovim. Remek delo.

Svi ovi su mi u vrhu filmova i ne volim da ih delim, svaki od njih ima isto znacenje za mene. Neke sam gledao jos kao klinac, neke kada sam vec sazreo, ali svi su mi ostali neprevazidjeni (dodao bih ovde jos i Zelenu milju, Thrashin - gledam ga jer sam odrastao uz njega, pa Americku pitu, al' samo prva tri dela.) Sve ovo mogu da gledam u svako doba dana i noci.

Al', ako vec moram da odaberem jedan, to je sigurno Shane



Po meni naj film ikada. Nije klasican kaubojac, emotivan je dosta, meni uvek natera suze na oci, zavrsetak posebno. A zar nije legenadrno ono "Shane, come back "
A sam obracun na kraju je, jednostavno brutalno dobar!


"I've heard that you're a low-down Yankee liar" Legendarno!

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 08/02/2012 : 16:09:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Four Rooms

zbog mrtve kurve ispod madraca

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

brko17
Junior Member



Croatia
380 Posts

Member since 30/08/2011

Posted - 08/02/2012 : 16:15:58  Show Profile Show Extended Profile  Send brko17 a Private Message  Reply with Quote
BladeRunner

genijalan film plus jos jaci soundtrack by Vangelis
Go to Top of Page

d.r.p
Senior Member

1598 Posts

Member since 09/08/2007

Posted - 08/02/2012 : 16:18:24  Show Profile Show Extended Profile  Send d.r.p a Private Message  Reply with Quote
Upravo to,nemoguće je jedan izdvojiti.Mislim da bi mi bila frka i top 50.
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 08/02/2012 : 18:15:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
Sin City.
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 08/02/2012 : 18:45:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message  Reply with Quote
Pa kada bi govorili objektivno,prvi KUM je najbolji ikad,toliko velikih glumaca na jednom mjestu,produkcija,scenarij i glazba su perfektni.
Ja bih izdvojio meni par dragih filmova,Shawshank Redemption,Usual suspects,Unforgiven i Gladiatora.
Povratak kralja je isto perfektan film.
Previše je dobrih filmova bilo da bi napravili i top10,no po meni KUM je prvi a ostale poredajte po želji.

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000