forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Najbolji film ikada...po vama
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5703 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 08/02/2012 : 18:48:35  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message  Reply with Quote
Forest Gamp!!!


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16868 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 08/02/2012 : 19:25:42  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Shawshank Redemption!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4118 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 08/02/2012 : 20:11:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Eyes Wide Shut bi mogao u tu kategoriju

Bok, kako si.
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 08/02/2012 : 20:48:28  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
The Outlaw Josey Wales
Opisivanje posljeratnog stanja i neuništivog Južnjačkog Duha.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6220 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 08/02/2012 : 21:03:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

The Outlaw Josey Wales
Opisivanje posljeratnog stanja i neuništivog Južnjačkog Duha.



Evo i ja mu dajem glas, filmčina!

Sad kad gledam filmove za koje ste svi glasali, 90% su mi u TOP 10-15...
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7874 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 08/02/2012 : 21:40:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
ako izbacimo forrest gumpa, miris žene, legendu o jeseni, tango&cash, povratak u budućnost i rođenje nacije
onda se popis filmova koje ste dali u 80% poklapa s mojim omiljenima
tu je i blade runner, i shawshank, i american beuty i kumovi, pa unforgiven, shane i divlja horda, citizen kane, balkanski špijun...

ja bi dodao još i lovca na jelene i 'na kraju dana', ma i panov labirint dodajem, naravno i odiseju u svemiru, pa ko to tamo peva, najbolji yu film svih vremena, mrtav čovjek me je ostavio bez daha i još gomila vesterna, jeremiah johnson naprimjer i još puno filmova, posebno starijih, evo recimo čarobnjak iz oza, taj mora biti spomenut...

ipak, ako bi pred streljačkim vodom morao reći samo jedan naslov, onda bi to bio 'treći ćovjek' - dakle ace, svaka čast

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 08/02/2012 : 21:51:42  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
Kjubrikova Odiseja, od pocetka do kraja perfektan film. Najbolji.

...
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 08/02/2012 : 21:59:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Znam da je wele reko da stavimo samo jedan izbor, i svoj sam vec izjavio. Ali u zadnjih 20 godina (od kada je "Unforgiven" izaso) nista bolje nisam gled'o od ovog filma. Jednostavno me je s nogu oborio.


http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

andjusticeforall
Senior Member



Croatia
2946 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 08/02/2012 : 22:09:09  Show Profile Show Extended Profile  Send andjusticeforall a Private Message  Reply with Quote
Dobar, los, zao.

Ako bi isao po tomu koji sam film najvise puta gledao...

https://hrvatskiautorskistrip.blogspot.com/
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 08/02/2012 : 22:17:25  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic

quote:
Originally posted by bjelolasica

The Outlaw Josey Wales
Opisivanje posljeratnog stanja i neuništivog Južnjačkog Duha.



Evo i ja mu dajem glas, filmčina!

Sad kad gledam filmove za koje ste svi glasali, 90% su mi u TOP 10-15...


http://www.youtube.com/watch?v=eQt5WPQTwN0

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 08/02/2012 : 23:01:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Najbolji film mi je Gospodar prstenova (trilogija). Pogledam svake godine jednom. Odlična bajkovita priča, heroji, zlikovci i stvorovi, odlični efekti, prekrasni pejzaži, legendarne rečenice, velike bitke...Izgubim se u njemu svaki put iako ga znam napamet.
Najbolji film ikada...po meni

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 08/02/2012 23:03:27
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 08/02/2012 : 23:07:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
a meni je taj LOTR očajan film koji ima samo specijalne efekte i baš ništa više
Go to Top of Page

ordell
Senior Member



Slovenia
1887 Posts

Member since 20/08/2006

Posted - 08/02/2012 : 23:18:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ordell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2
...panov labirint...




Kad sam ga prvi put gledao ostavio je veliki utisak na mene. Posle nekoliko godina gledao ponovo i razocarao se. Ne znam sta mi se toliko svidjalo, odnosno ne znam sta mi drugi put toliko smetalo, sve u svemu cini mi se malo naivan. No ipak govorimo o dobrom filmu ali jednostavno nisam ga osetio kao 1.put, to je to.

Edited by - ordell on 08/02/2012 23:52:50
Go to Top of Page

ordell
Senior Member



Slovenia
1887 Posts

Member since 20/08/2006

Posted - 08/02/2012 : 23:51:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ordell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Otto Kraus

Kada izbacim top 100 svih svjetskih top-listi filmova,jer ionako svi glasaju za njih,jedini koji sam gledao par desetaka puta svakako je,usput popraćen sa soundtrackom koji je izabran savršeno uz temu i tako dobro prati cijeli film da ga je šteta ne pogledati ili bar poslušati još koji put u životu.
A i Mickey Rourke je kralj...

http://www.youtube.com/watch?v=QyckFE6tS6U




Nisam jos gledao, u stvari nisam ni primjetio ranije taj film pa cu uzeti kao jednu dobru preporuku jer ovaj clip je odlican.
A da je Mickey Rourke frajer, jeste.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37338 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/02/2012 : 10:27:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

a meni je taj LOTR očajan film koji ima samo specijalne efekte i baš ništa više




ne vjerujem da bi smogao dovoljno zivotne snage da ih sve ponovno pogledam, zapravo ni jednoga


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39309 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 09/02/2012 : 12:03:55  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Mislim da sam prvi deo gledao bar 80 puta :)))
Go to Top of Page

zorglub
Average Member



Serbia
529 Posts

Member since 02/09/2008

Posted - 09/02/2012 : 16:27:11  Show Profile Show Extended Profile  Send zorglub a Private Message  Reply with Quote
Pošto je wele u potpunosti iskopirao uvodni post sa slične teme na Darkwoodovom forumu, i ja ću da uradim isto.

Days of Heaven (Terrence Malick)


Možda nije najbolji, ali najlepši svakako. Bio sam u nekoj vrsti transa dok sam gledao, stalno se preispitujući da li je stvarno moguće da je neko uspeo nešto ovako lepo da zabeleži na celuloid. Sniman isključivo u trenucima dana koji fotografi zovu golden hour, kada Sunce zađe i nebo dobije zlatnu boju. Čista poezija.


Moram da pomenem i dva meni izuzetno značajna filma, koja se svaki na svoj način bave varljivošću ljudskih odnosa i (ne)mogućnošću istinskog ljudskog povezivanja.

Hiroshima mon amour (Alain Resnais)



Viskningar och rop (Ingmar Bergman)





Odjednom mi se život proširio.

Kupindo
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 09/02/2012 : 19:25:01  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message  Reply with Quote
Dobro si primijetio,iskopirao sam Elesarov topik sa DW-a jer me zanimalo misljenje ovdasnjih forumasa
Inace,moj broj jedan je Tarantinov Reservoir dogs.
Svaka scena ovog filma je legendarna i za prepricavanje,dijalozi,savrsena gluma odlicne glumacke ekipe.Izdvojio bih pokojnog Krisa Pena u ulozi Nice guy Eddie-a i Stiva Busemija kao Gospodina Ruzicastog.
Najbolja scena iz filmova ikad i najbolji soundtrack http://www.youtube.com/watch?v=PGqB6JIUzBo&feature=related
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19357 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 09/02/2012 : 21:54:26  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

The Outlaw Josey Wales
Opisivanje posljeratnog stanja i neuništivog Južnjačkog Duha.



+1


Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7624 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 09/02/2012 : 22:04:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
http://www.imdb.com/title/tt0054047/

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 09/02/2012 : 23:29:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
u jebote...jedan film...teško!!!
dobri momci...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 09/02/2012 : 23:41:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Mislim da se ovdje dosta često najbolji film brka s najdražim. Meni je recimo Rađanje jedne nacije najbolji (za dlaku bolji od Pohlepe Ericha von Stroheima iz 1924. i Chaplinove Potjere za zlatom iz 1925.), a najdraži Kum kojeg sam gledao bezbroj puta i znam ga napamet skupa s dijalozima. Njemu su pak za petama Fellinijev Amarcord, Hitchcockov Psycho i Bergmanove Divlje jagode. Bojim se da dosta forumaša ne pravi razliku između najomiljenijeg i najboljeg filma....

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 10/02/2012 : 10:29:27  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Mislim da se ovdje dosta često najbolji film brka s najdražim. Meni je recimo Rađanje jedne nacije najbolji (za dlaku bolji od Pohlepe Ericha von Stroheima iz 1924. i Chaplinove Potjere za zlatom iz 1925.), a najdraži Kum kojeg sam gledao bezbroj puta i znam ga napamet skupa s dijalozima. Njemu su pak za petama Fellinijev Amarcord, Hitchcockov Psycho i Bergmanove Divlje jagode. Bojim se da dosta forumaša ne pravi razliku između najomiljenijeg i najboljeg filma....


Meni su Ulicni psi i najboji i najdrazi
Bas me zanima tvoje misljenje o njima
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24618 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 10/02/2012 : 10:34:56  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Mislim da se ovdje dosta često najbolji film brka s najdražim. Meni je recimo Rađanje jedne nacije najbolji (za dlaku bolji od Pohlepe Ericha von Stroheima iz 1924. i Chaplinove Potjere za zlatom iz 1925.), a najdraži Kum kojeg sam gledao bezbroj puta i znam ga napamet skupa s dijalozima. Njemu su pak za petama Fellinijev Amarcord, Hitchcockov Psycho i Bergmanove Divlje jagode. Bojim se da dosta forumaša ne pravi razliku između najomiljenijeg i najboljeg filma....



Bojim se da je razlika veoma mala.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 10/02/2012 : 10:37:40  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Najbolji film mi je Gospodar prstenova (trilogija). Pogledam svake godine jednom. Odlična bajkovita priča, heroji, zlikovci i stvorovi, odlični efekti, prekrasni pejzaži, legendarne rečenice, velike bitke...Izgubim se u njemu svaki put iako ga znam napamet.
Najbolji film ikada...po meni


može

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000