forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Najbolji film ikada...po vama
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 10/02/2012 : 11:25:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Razlika jest veoma mala, ali je bitna. Eto recimo gotovo svi mi ovdje religiozno obožavamo Ratove zvijezda, ili barem prvu trilogiju, ali još nitko ni prvi film nije stavio kao najbolji. Isto vrijedi i za Otimače izgubljenog kovčega, možda Paklenu naranču itd. Recimo, film koji mogu beskrajno gledati je odlični Ronin Johna Frankenheimera, ali ga ipak neću navesti kao najbolji. Ili recimo Vrućinu Michaela Manna, Cameronov Terminator 2 itd. Tu su nijanse jako bitne. Također, ekipa dosta navodi filmove koje je nedavno ili relativno nedavno gledala, što baš i nije najobjektivnije. Ali dobro...

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 10/02/2012 : 11:34:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Kod nas je Reservoir Dogs preveden doslovno Psi iz rezervoara, i meni je to možda i najbolji Tarantinov film koji sam gledao neposredno nakon Paklenog šunda. Ali opet mi nije na listi 20 najboljih ikad, vjerojatno ni među 50, što ne znači da nije sjajan i da ne bi ušao među recimo 30 najdražih. Ili recimo to ovako: Rađanje jedne nacije sam gledao odavno i ne znam kad ću opet, isto vrijedi i za Tarkovskog, Parađanova, Antonionija itd., dok ću večeras nastojati opet pogledati Ponoćnu trku Martina Bresta. Ono što je stvarno dobro ne mora mi biti drago, i obratno, jer ću uvijek radije po 15. put pogledati neku dovoljno inteligentnu holivudsku akciju nego recimo Ivanovo djetinjstvo.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 10/02/2012 : 11:37:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Ili recimo Bergman, njegovi su mi filmovi genijalni i Jesenju sonatu, Prizore iz bračnog života, Fanny i Alexander itd. gledam kao hipnotiziran, ali mi nisu najdraži, vjerojatno iz razloga što traže koncentraciju i ozbiljno razmišljanje, pa ne spadaju u šire shvaćenu "zabavu".

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 10/02/2012 : 13:18:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Kod nas je Reservoir Dogs preveden doslovno Psi iz rezervoara, i meni je to možda i najbolji Tarantinov film koji sam gledao neposredno nakon Paklenog šunda. Ali opet mi nije na listi 20 najboljih ikad, vjerojatno ni među 50, što ne znači da nije sjajan i da ne bi ušao među recimo 30 najdražih. Ili recimo to ovako: Rađanje jedne nacije sam gledao odavno i ne znam kad ću opet, isto vrijedi i za Tarkovskog, Parađanova, Antonionija itd., dok ću večeras nastojati opet pogledati Ponoćnu trku Martina Bresta. Ono što je stvarno dobro ne mora mi biti drago, i obratno, jer ću uvijek radije po 15. put pogledati neku dovoljno inteligentnu holivudsku akciju nego recimo Ivanovo djetinjstvo.


Makar bi ti kao filmski kriticar mogao koristiti originalne naslove, zabole me glava od paklenog sunda, ponocne trke i tome sl. :D

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46554 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 10/02/2012 : 13:56:13  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Razlika jest veoma mala, ali je bitna. Eto recimo gotovo svi mi ovdje religiozno obožavamo Ratove zvijezda, ili barem prvu trilogiju, ali još nitko ni prvi film nije stavio kao najbolji. Isto vrijedi i za Otimače izgubljenog kovčega, možda Paklenu naranču itd. Recimo, film koji mogu beskrajno gledati je odlični Ronin Johna Frankenheimera, ali ga ipak neću navesti kao najbolji. Ili recimo Vrućinu Michaela Manna, Cameronov Terminator 2 itd. Tu su nijanse jako bitne. Također, ekipa dosta navodi filmove koje je nedavno ili relativno nedavno gledala, što baš i nije najobjektivnije. Ali dobro...



dobro si reka " gotovo svi". meni je to da ne kažen šta

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 10/02/2012 : 13:56:36  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

quote:
Originally posted by Johnny Difool

Kod nas je Reservoir Dogs preveden doslovno Psi iz rezervoara, i meni je to možda i najbolji Tarantinov film koji sam gledao neposredno nakon Paklenog šunda. Ali opet mi nije na listi 20 najboljih ikad, vjerojatno ni među 50, što ne znači da nije sjajan i da ne bi ušao među recimo 30 najdražih. Ili recimo to ovako: Rađanje jedne nacije sam gledao odavno i ne znam kad ću opet, isto vrijedi i za Tarkovskog, Parađanova, Antonionija itd., dok ću večeras nastojati opet pogledati Ponoćnu trku Martina Bresta. Ono što je stvarno dobro ne mora mi biti drago, i obratno, jer ću uvijek radije po 15. put pogledati neku dovoljno inteligentnu holivudsku akciju nego recimo Ivanovo djetinjstvo.


Makar bi ti kao filmski kriticar mogao koristiti originalne naslove, zabole me glava od paklenog sunda, ponocne trke i tome sl. :D


Meni je najgore kad odem u DVD klub i tražim neki film, a kod njih svi naslovi prevedeni. Pa ti traži The Royal Tenenbaums.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 10/02/2012 : 13:57:14  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Johnny Difool

Razlika jest veoma mala, ali je bitna. Eto recimo gotovo svi mi ovdje religiozno obožavamo Ratove zvijezda, ili barem prvu trilogiju, ali još nitko ni prvi film nije stavio kao najbolji. Isto vrijedi i za Otimače izgubljenog kovčega, možda Paklenu naranču itd. Recimo, film koji mogu beskrajno gledati je odlični Ronin Johna Frankenheimera, ali ga ipak neću navesti kao najbolji. Ili recimo Vrućinu Michaela Manna, Cameronov Terminator 2 itd. Tu su nijanse jako bitne. Također, ekipa dosta navodi filmove koje je nedavno ili relativno nedavno gledala, što baš i nije najobjektivnije. Ali dobro...



dobro si reka " gotovo svi". meni je to da ne kažen šta


+1
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46554 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 10/02/2012 : 13:57:46  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Najbolji film mi je Gospodar prstenova (trilogija). Pogledam svake godine jednom. Odlična bajkovita priča, heroji, zlikovci i stvorovi, odlični efekti, prekrasni pejzaži, legendarne rečenice, velike bitke...Izgubim se u njemu svaki put iako ga znam napamet.
Najbolji film ikada...po meni



ja to nisan moga ni gledat od dosade

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46554 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 10/02/2012 : 14:00:31  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo




Najbolja pohvala ovom filmu je što trideset godina kasnije i sa svom mogućom tehnologijom nisu uspjeli napraviti bolje specijalne efekte.

Carpenter je car.



meni je drag ovaj film,ima i komičnih scena.
i da Carpenter je car

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37361 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 10/02/2012 : 14:59:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Johnny Difool

Razlika jest veoma mala, ali je bitna. Eto recimo gotovo svi mi ovdje religiozno obožavamo Ratove zvijezda, ili barem prvu trilogiju, ali još nitko ni prvi film nije stavio kao najbolji. Isto vrijedi i za Otimače izgubljenog kovčega, možda Paklenu naranču itd. Recimo, film koji mogu beskrajno gledati je odlični Ronin Johna Frankenheimera, ali ga ipak neću navesti kao najbolji. Ili recimo Vrućinu Michaela Manna, Cameronov Terminator 2 itd. Tu su nijanse jako bitne. Također, ekipa dosta navodi filmove koje je nedavno ili relativno nedavno gledala, što baš i nije najobjektivnije. Ali dobro...



dobro si reka " gotovo svi". meni je to da ne kažen šta


+1


ne znam ni sta je to


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 10/02/2012 : 15:03:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Obi-wan

Najbolji film mi je Gospodar prstenova (trilogija). Pogledam svake godine jednom. Odlična bajkovita priča, heroji, zlikovci i stvorovi, odlični efekti, prekrasni pejzaži, legendarne rečenice, velike bitke...Izgubim se u njemu svaki put iako ga znam napamet.
Najbolji film ikada...po meni



ja to nisan moga ni gledat od dosade


Mene je knjiga skroz promasila, pa sam rekao, OK, mozda film bude dobar.

Upalim film, prva scena, neki CGI div mlati okolo, izgleda k'o u Asterix crtacu kako lete cikice okolo. Tu se uzdrzim da ugasim.

Krene film, posle pola sata vec moram da ugasim. Izdrzim jos sat vremena. Ugasim. Posle petog puta sam uspeo da pogledam.

Drugi deo sam uhvatio u nekom napadu nesanice na kablovskoj, navodno ima jaku bitku. Bitka, takav kriminalan CGI da mi se plakalo, nista bez pravih ljudi u masovkama. Al dobro, jaka bitka, je li.

Treci deo nisam ni imao snage da gledam.

Ergo, meni ovo nije "ni za sto dinara" sto bi rekao Savelja, al dobro, svakom svoje, naravno.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 10/02/2012 : 17:47:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
OK, ubuduće ću se truditi uz hrvatske prijevodne naslove navoditi i originalne, osim ako ponekad slučajno ne zaboravim.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 10/02/2012 : 23:12:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote


A evo i objašnjenja: Životan film. Polanski je otiša duboko u ljudski um, u perverzije i ljubav.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.

Edited by - Zagor-te-nay on 10/02/2012 23:15:33
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11703 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 11/02/2012 : 01:14:11  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Najbolji mi je Grčke smokvice.

Have mercy
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 11/02/2012 : 10:58:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by globinjo

u jebote...jedan film...teško!!!
dobri momci...


Uh,ja potpuno zaboravio na to remek-djelo,taj film se može pogledati bezbroj puta.
Možda najbolja ekranizacija života mafijaša,u najmanju ruku najrelnija.

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 11/02/2012 : 11:38:41  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
The Deer Hunter (1978)

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 11/02/2012 : 15:00:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Obi-wan

Najbolji film mi je Gospodar prstenova (trilogija). Pogledam svake godine jednom. Odlična bajkovita priča, heroji, zlikovci i stvorovi, odlični efekti, prekrasni pejzaži, legendarne rečenice, velike bitke...Izgubim se u njemu svaki put iako ga znam napamet.
Najbolji film ikada...po meni



ja to nisan moga ni gledat od dosade


Mene je knjiga skroz promasila, pa sam rekao, OK, mozda film bude dobar.

Upalim film, prva scena, neki CGI div mlati okolo, izgleda k'o u Asterix crtacu kako lete cikice okolo. Tu se uzdrzim da ugasim.

Krene film, posle pola sata vec moram da ugasim. Izdrzim jos sat vremena. Ugasim. Posle petog puta sam uspeo da pogledam.

Drugi deo sam uhvatio u nekom napadu nesanice na kablovskoj, navodno ima jaku bitku. Bitka, takav kriminalan CGI da mi se plakalo, nista bez pravih ljudi u masovkama. Al dobro, jaka bitka, je li.

Treci deo nisam ni imao snage da gledam.

Ergo, meni ovo nije "ni za sto dinara" sto bi rekao Savelja, al dobro, svakom svoje, naravno.


Članovi Američke filmske akademije i ja se ne slažemo s vama.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8390 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 11/02/2012 : 18:48:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
Ne znaju ljudi šta valja..
LOTR je VRH

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

rednazgul
New Member



Croatia
169 Posts

Member since 18/01/2011

Posted - 11/02/2012 : 19:16:59  Show Profile Show Extended Profile  Send rednazgul a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

Ne znaju ljudi šta valja..
LOTR je VRH


+1
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 11/02/2012 : 22:16:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

Ne znaju ljudi šta valja..
LOTR je VRH



95% ljudi obožava LOTR.

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 12/02/2012 : 00:03:35  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Leonid

quote:
Originally posted by paro

Ne znaju ljudi šta valja..
LOTR je VRH



95% ljudi obožava LOTR.


Mairosu je dezurni hejter
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 12/02/2012 : 00:12:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Leonid

quote:
Originally posted by paro

Ne znaju ljudi šta valja..
LOTR je VRH



95% ljudi obožava LOTR.


Ja bih svakako rekao da je LOTR ljudima najomiljeniji film.
Nisam rekao najbolji, to ja ne mogu procjeniti, nego najomiljeniji.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 12/02/2012 00:12:32
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 12/02/2012 : 00:19:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Članovi Američke filmske akademije i ja se ne slažemo s vama.


Ti isti clanovi dali Titanicu onolke oskare, u dobrom ste drustvu.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16208 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 12/02/2012 : 00:20:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Prvi smor, drugi onako.. A treci!! lele, secam se, bio sam u skoli kada je izasao 3. deo, nabavio neku kopiju, bioskopski snimak, ali gledljiv. Dolaze drugari da gledamo, spremili grickalice, sokove i posle dvaes minuta prekinuli. POoledali smo Konana 2, umesto LOTR-a.
Kasnije sam ga pogledao, jedva, tezak smor. Na pocetku filma je Frodo dosao do one provalije da baci prsten i bacio ga je na kraju, tri sata kasnije. Ili nije, vise se i ne secam.
Umro sam....

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 12/02/2012 : 01:08:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mairosu

quote:
Originally posted by Obi-wan

Članovi Američke filmske akademije i ja se ne slažemo s vama.


Ti isti clanovi dali Titanicu onolke oskare, u dobrom ste drustvu.



jel nezasluženo?

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000