forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Star Wars
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 70

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3526 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 16/11/2022 : 16:00:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Sta je Light and magic? Sta je Pacov?



Sad nek' ti objasni šta je Андреј...

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 16/11/2022 : 23:34:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
na temu Андреја mogu samo da pustim mog imenjaka (ali ne Al Eksa) da se izjasni:


Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 17/11/2022 : 00:57:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Fali mi taj tvoj potpis.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 25/11/2022 : 22:51:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Na kraju taj Andor i nije toliko loš. Druga polovica sezone svakako zanimljivija od prve. Nadam se da će druga sezona nastaviti u tom tonu i još malo podići nivo.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
515 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 26/11/2022 : 00:07:05  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
Prve dvije epizode su mi loše, ostatak sezone super. Pogotovo dio sa zatvorom. Mada me smeta što cijelo vrijeme vuku tog Syril lika koji me nervira i koji je, barem zasada, nepotreban i beskoristan nakon 3. epizode, a pojavljuje se u svakoj. Možda će imat značaja u drugoj sezoni, ali bih volio da ga uopće nema. Jedva čekam drugu sezonu, a sada je na redu Bad Batch u 1. mjesecu. Nadam se boljoj sezoni nego prvoj koja je bila na knap.

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 26/11/2022 : 10:21:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Slažem se za Syrila, potpuno iritantan lik.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12782 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 27/11/2022 : 23:46:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Moja jedina zamjerka za Andora jest da je ovih 12 epizoda bilo prekratko.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 28/11/2022 : 00:02:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
zadnjih dana sam bio nazalost sprecen da aktivno ucestvujem po forumima & co, pa se polako vracam
i taman me svrbeli prsti da napisem nekoliko reci o Андреју
no sad ne mogu, inace ce da se Bushido uvredi sto nisam PC xD

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12782 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 28/11/2022 : 00:05:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

zadnjih dana sam bio nazalost sprecen da aktivno ucestvujem po forumima & co, pa se polako vracam
i taman me svrbeli prsti da napisem nekoliko reci o Андреју
no sad ne mogu, inace ce da se Bushido uvredi sto nisam PC xD


Ha?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 28/11/2022 : 00:35:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
ma da se ne naljutis ko onomad kad sam napisao da je onaj tzv. "ObiWan" govno xD
mada ruku na srce, ObiWan ispada remek-delo u odnosu na ovog Андреја, koji je mozda kvalitetna serija, ne znam, nisam obracao paznju - ali je u svoj svojoj pretencioznosti malo smetnula s uma da se šlepa na naslov "Star Wars"

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12782 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 28/11/2022 : 02:57:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

ma da se ne naljutis ko onomad kad sam napisao da je onaj tzv. "ObiWan" govno xD


Nije meni smetalo to što ti je Obi-Wan Kenobi loš, već to što si ga nazvao "govnom".

Također, ne znam kada si zadnji puta pisao o nečem što ti je dobro, što voliš? Mislim, ima toga, ali je postalo jako rijetko. Postaješ poput Alana Moorea ili Alejandra Jodorowskog.

Pusti hejtanje Andora, daj piši o nečem što ti je u zadnje vrijeme bilo dobro.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1300 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 28/11/2022 : 08:51:04  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
Zadnji tjedan sam pogledao "Obi-Wan" seriju, dovoljno je kratka da se baci oko na to. Nisam inace fan Star Warsa, filmovi mi nisu nesto (bilo koja trilogija), ali lik Obi Wana mi je dobar, ima tu materijala za pricu. Steta samo sto nista nisu postigli s ovom mini-serijom, scenaristicki je to hrpa nelogicnosti, ista prica ponovljena dva puta da se dobije veci broj epizoda. Glumci dobri, rezija dobra, ali scenaristicki je to jako, jako, jako lose...
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 28/11/2022 : 12:28:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Lord Vader89

ma da se ne naljutis ko onomad kad sam napisao da je onaj tzv. "ObiWan" govno xD


Nije meni smetalo to što ti je Obi-Wan Kenobi loš, već to što si ga nazvao "govnom".


Drugim recima, kao sto sam prvobitno rekao - uvredio si se sto nisam PC xD
Ne znam sta ti toliko smeta ako kazem da je "govno" umesto sto kazem "ne svidja mi se"? xD


quote:
Također, ne znam kada si zadnji puta pisao o nečem što ti je dobro, što voliš? Mislim, ima toga, ali je postalo jako rijetko. Postaješ poput Alana Moorea ili Alejandra Jodorowskog.


Hvala na komplimentu, nisam dostojan <3
I nisam dakle dzaba gore citirao Hodoa xD

Ne znam kako ti nije jasno da pisem sve vreme o onome sto VOLIM, konkretno u ovoj temi - o Star Warsu.
I serem po stvarima upravo zato sto mi smeta sto se sere po stvarima koje ja VOLIM.

Nije to u pitanju puko "svidja mi se"/"ne svidja mi se", od takvih trivijalnih nabrajanja nemamo ni ti ni ja nista, a forum kao platforma za diskusiju gubi smisao, postaje obicna trol-platforma poput npr. comment sectiona bilo kog online medija koji ovih dana "izvestava" o Андреју.

A posto VOLIM Star Wars, i kao budala se i dalje nadam da mogu videti neke vredne sadrzaje pa sve i pod Pacovljevom upravom, poput siroceta se hvatajuci za slamke kao sto su Rebels, repovi Clone Warsa (to ne racunam kao Pacovljevo, jbg), Mandoa, Tales of the Jedi - onda mi je mnogo krivo kad vidim ne samo "what they have done to my boy", nego i sta jos uvek rade odnosno sta ce tek da rade ihaha ako im ova kampanja s Андрејем uspe.

Da objasnim - ja za mojih kolko vec godina staza sa Star Warsom i konkretno internetom jos uvek nisam video ovakvo JEDNOUMLJE po pitanju izuzetno jakog misljenja o nekom Star Wars proizvodu. Oko prequela svojevremeno su se makar lomila koplja, islo se na sve strane. Pa cak i oko gnusnih sequela su se lomila koplja, vidis da ima raznovrsnosti utisaka, misljenja, svidjitisa i nesvidjitisa. Neko ce da pljune, pa ce da se nadje neko da brani, itd.

Андреј iz nekog razloga koji pokusavam i dalje da prokljuvim (jer je to zanimljivije nego da iznosim hipoteze da je u pitanju planirana kampanja) biva prejzovan kao NEKI NAJBOLJI OBLIK STAR WARSA IKADA, pa sad da li je to celina, da li su likovi da li je rezija da li je muzika da li su VFX, da li je prica, nebitno. Jedine razlike su tipa da li je najbolje jos od 1977. ili od Imperije ili od cele OT uopste. Svakako jos otkad je krenula serija je isla vrlo nametljiva kampanja po najraznoraznijim portalima kako "Andor uopste ne lici na Star Wars, i to je odlicna stvar".

I ja evo i posle tih 12 - tebi izuzetno kratkih, meni dugih ko gladna godina* - epizoda ne kapiram dve stvari:
1) ZASTO je dobro da se nesto sto se uvaljuje s etiketom "Star Wars" ponosno distancira od ogromnog skupa konstitutivnih elemenata koji cine upravo taj Star Wars? (estetika, scenario, "zanrovska" odredjenost, gradjenje likova, you name it) Kako je to uopste dosledno?
2) KAKO onda nekome moze da bude ovo "najbolji Star Wars ikada", kada ovde nema S od Star Wars? Onaj koji ovo poredi s "Empire Strikes Back" npr., sad cu jednom da budem bas uvredljiv zarad provokativnosti - ima ozbiljne probleme s klikerima.

*U globalu nemam problem s gledanjem sporih/"dosadnih" sadzaja (da imam, ne bi mi Kjubrik bio medju omiljenima), ali kada to vodi necemu, ima nekog smisla.

I zasto ja onda serem po ovome?
Ne zato sto se hranim time da prosipam otrov, ili koji moj vec nesto tako banalno moze da se ucita u to od strane ljudi kojima je previse za hendlati da se prica o necemu sto ne valja, nedajboze da bi se mozda iz toga izrodilo nesto bolje jednom, nekada.
Nego zato sto, ako se ne DISKUTUJE o onome sto ne valja, nego se prosipa jednoumlje samo, i zadrzavamo se na trivijalnim PC svidjitisima da se neko boze ne bi uvredio - pa onda ce vrlo brzo na vrata pokucati distopijska buducnost gde ce se Star Wars od mitsko-herojske glamurozne hiperbolizovane pop-avanture pretvoriti u wannabe gritty & REAL-LIFE RELATABLE lamentiranje o boze svakodnevnim patnjama potpuno nebitnih average joe likova, koja bi ostala potpuno izignorisana i zaboravljena da parazitski ne nosi naslov "Star Wars". Razumes, jednog dana ce doci i po mene, i nece imati ko da se pobuni!

A to je iskreno sistematskije i kompletnije useravanje po liku_i_delu Star Warsa (koji VOLIM), vise cak i od Poslednjeg Djeda i od tzv. Obi-Wan Kenobija.

Oni su bili glupi, nepromisljeni, potpuno haoticni, kontradiktorni i predhodnom materijalu i samima sebi, itd - ali ti kad si u bioskopu, na keca znas i sve vreme da gledas Star Wars, pa makar i neka je to Star Wars s AliExpressa. Ovde nemam pojma da li gledam Star Wars ili neki drugi generic SF, a treba da slusam okolo ljude koji mi vicu "ovo je najbolji Star Wars ikada", aj bezi.

Da ne govorimo o tome, evo jedna stvar koja mi uopste nije jasna, i "zasto hejtam?" - evo, ostvaren je Ronald Reganov san, sad se plasimo svi zlog komunjarskog carstva opet, i njihove brutalisticke arhitekture i kafkijanske birokratije, wow, how relatable. Tu je drzavni posao, uhljebi, drzavna bezbednost/tajna sluzba, dzinovska birokratska masinerija = sistem koji je po definiciji TRUO. I sad ja dok vicem "wooow kako su pametni gospodin Skasgor i gospodja O'Rajli* i njihovi dijalozi i kako je relatable to sto nam je prvi put u Star Warsu prikazana WC solja i izliv krvi na mozak", istovremeno treba da zaboravim da nam je prikazano carstvo koje bukvalno samo ceka da se samo urusi, sta god da se desi? I treba da se takvom prikazu divim unutar sireg konteksta gde heroji (glavni junaci i pobunjenici uopste) treba da nadljudskom borbom Davida protiv Golijata pobede a priori nepobedivu silu? Zato sto je neka baba u selu preko holograma pozvala raju da se pobuni protiv KGB-a? Treba da se divim Coruscantu koji bukvalno izgleda ko Novi Beograd, "realnim" dijalozima, gotovo potpunom odsustvu vanzemaljskog sarenila, potpuno svakodnevnim motivima i motivacijama - nemojte me zajebavati, i nemojte podrzavati da se Star Wars - koji se sazima kroz tagline "A long time ago, in a galaxy far, far away...." - pretvara u ovo. Ako im je namera bila da kazemo "vratite se sequeli, niste vi tolko losi bili", bome odlicno im ide.

(*a stvarno su sjajni, and they steal the show, al dzaba kad celina ne fercera)

Pobeda Zlog Carstva (Pacova) zahvaljujuci armiji a(u)tom(at)izovanih mediokriteta.
Jebo nas Ronald Regan sve iz groba.

(kao bonus toplo preporucujm i Mhejlov standardno sjajno artikulisani komentar na "Prstence moci" u LOTR temi, na samom kraju iste)


quote:
Pusti hejtanje Andora, daj piši o nečem što ti je u zadnje vrijeme bilo dobro.


Pa bili su mi dobri Tales of the Jedi npr, iako je prvi put u pitanju serija maltene u potpunosti namenjena onima koji imaju predznanje, kao neka kolekcija fillera.
I krivo mi je sto zapravo nije napravljena kao full-scale development price o Dookuu i njegovom putu (a ko zna, mozda je u pitanju neko opipavanje trzista, pored toga sto podgreva teren za Ahsoku), jer bi, uz ono sto su prikazali u Clone Wars o Syfo Diasu i celom tom zamesateljstvu, bilo zaista epic.

Al cak i ovako krnje je odlican odlican complement prici ne samo o Dookuu kao takvom, nego uopste o tome kako i zasto su Dzedaji zglajznuli, odnosno kako je Palpatin to sve ispipao i sredio; sve sto je Lukas skicirao u filmovima, al nije jasno predstavio bas do kraja. (odnosno jeste predstavio onima koji hoce iole malo da se udube, ali nekima to bude kontradiktorno sa space opera materijalom, treba im neki gritty&relatable Андреј da bi boze uzeli malo da mucnu mozgovima i osete se pametnima dok gledaju nesto)

Opet - savrseno se nadogradjujuci na ono sto je Lukas definisao kao Ratove zvezda, i gradeci dalje NA TOJ OSNOVI, umesto da jelte, izmisljaju boze neke svoje nove fazone.


Also, obrnuo sam Battlestar Galactica seriju&filmove. Sta je ono covece, ja ne znam
Sve ono sto ova govna danas zele da budu, al mogu samo da sanjaju o tome. (a ni to ne mogu, jer su zaboravili kako da sanjaju....)

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12782 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 28/11/2022 : 14:04:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Lord Vader89

ma da se ne naljutis ko onomad kad sam napisao da je onaj tzv. "ObiWan" govno xD


Nije meni smetalo to što ti je Obi-Wan Kenobi loš, već to što si ga nazvao "govnom".


Drugim recima, kao sto sam prvobitno rekao - uvredio si se sto nisam PC xD
Ne znam sta ti toliko smeta ako kazem da je "govno" umesto sto kazem "ne svidja mi se"? xD


Smatram da nitko tko se bavi kreativnim radom ne zaslužuje da se njegov rad okarakterizira kao "govno" ili "smeće".
quote:
Originally posted by Lord Vader89

quote:
Također, ne znam kada si zadnji puta pisao o nečem što ti je dobro, što voliš? Mislim, ima toga, ali je postalo jako rijetko. Postaješ poput Alana Moorea ili Alejandra Jodorowskog.


...



Reci mi, ne bi li današnja umjetnost, intelektualno vlasništvo ili nešto treće, bili znatno siromašniji da se pojedini autori nemaju mogućnost igrati u pješčanicima koje su osmislili drugi autori?

Kako bi serijal X-Men izgledao da nije bilo Chrisa Claremonta?

Kako bi serijal Spirou & Fantasio izgledao da nije bilo Franquina?

Kako bi Star Trek franšiza izgledala da nije bilo Ricka Bermana i Michaela Pillera?

Kako bi serijal GTA izgledao da nije bilo Leslieja Benziesa, Dana Housera i Sama Housera?

Kužim ja tu konstataciju "ovo nije moj Star Wars" ili "ovo nije Lucasov Star Wars", ali osobno uspijevam pronaći ljepotu u svakoj od različitih interpretacija franšize. I ono najvažnije, svaka od tih interpretacija mi funkcionira i sasvim mogu zamisliti da unutar iste franšize koegzistiraju originalni filmovi, prednastavci, nastavci, Solo, Rogue One, Mandalorian, Clone Wars, Rebels, Book of Boba Fett, Andor, itd.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 28/11/2022 : 22:08:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Smatram da nitko tko se bavi kreativnim radom ne zaslužuje da se njegov rad okarakterizira kao "govno" ili "smeće".


I kamen bi zaplakao stvarno xD
Sto? Pa to su samo reci. A bilo kakvi diletanti mogu da se slepaju iza fraze "kreativni rad", koja ne znaci apsolutno nista. (zato sto znaci bezmalo sve) Bukvalno dajes i najgorim sljakerima (da ne pominjem uopste npr. idiote koji koriste popularne narative kao ideoloske pamflete) ultimativan zid od kritike - gde se ubraja i konstruktivna kritika*; ne kapiram uopste sta imas od tako necega. Nije da me se tice per se, nego posto imam strah od tebe kao word police ovog foruma, daj makar da makar razumem ono od cega strepim xD

* primetices ipak da retko kad samo ostavim "govno" iza sebe, i odem svojim putem, a ipak dovoljno dugo delimo ovaj imaginarni prostor da znas da cu - uprkos mazanjem "govnima" raznorazne "kreacije" odnosno kreature - da obrazlozim za kakve sve svinjarije su ta govna samo shorthand.


quote:
Originally posted by Lord Vader89

Reci mi, ne bi li današnja umjetnost, intelektualno vlasništvo ili nešto treće, bili znatno siromašniji da se pojedini autori nemaju mogućnost igrati u pješčanicima koje su osmislili drugi autori?

Kako bi serijal X-Men izgledao da nije bilo Chrisa Claremonta?

Kako bi serijal Spirou & Fantasio izgledao da nije bilo Franquina?

Kako bi Star Trek franšiza izgledala da nije bilo Ricka Bermana i Michaela Pillera?

Kako bi serijal GTA izgledao da nije bilo Leslieja Benziesa, Dana Housera i Sama Housera?


Mogao bih da probam da odgovorim ozbiljno na ovo pitanje (cime ne mislim da do sada nisam bio ozbiljan, ofc.), al ne mogu for the life of me da skontam da li ti ozbiljno govoris ove stvari ili ne? ("znajuci te", pretpostavljam da si ozbiljan)

Tako da - bicu POLUozbiljan.

Uzmimo Star Trek, a mozes i bilo sta drugo s ove liste (osim GTA, to blage veze nemam, osim da je GTA2 nesto najbolje ikada, jebiga).
Berman & Piller su brate uzeli postojeci obrazac i NADOGRADILI GA, nisu se ni po cemu posrali. Ok, mogli bismo da cepamo dlake oko toga da li je ukidanje antologijskog modela sranje po Star Treku, da li je uvodjenje religije sranje po Star Treku, prelazak sa svemirskog broda na stanicu sranje po ST, itd itd. Ali fakat ostaje da nisu oduzeli Star Treku bilo sta od one osnove, fundamentalnih elemenata funkcije I forme, koja cini Star Trek prepoznatljivim na keca - alijenacija i otkrivanje ljudskosti, socioloski i psiholoski "opiti" prikriveni u razlicite price (rasizam, prijateljstvo, drugacije drustvene konvencije & co), vanzemaljske rase koje vec znamo i njihove karakteristike, avantura, teleportacija, medicina i nada u nauku i tehnologiju, itd you name it. A svi "netipicni" elementi koji su dodati, poput gorepomenutih, ne preovladavaju nad ovim ostalim, ne trpaju im se na mesto, ne nabijaju nam se na nos, nego opet - grade nesto novo.

Kao sto je, na primer, Filoni (i nadam se, iako je sve teze, da ce ih biti i drugih) gradio nakon Lukasa, ne useravajuci se ni po prici ni po estetici ni po motivima, ni po cemu sto cini tu neku osnovnu strukturu zbog koje vadim Star Wars DVD s police, a ne Andreja Tarkovskog.

Bolji bi primer bio da si dao ove nove kvazi-Star Trekove sto iseravaju novi "autori" bez ikakve ideje, misli, osecanja, bilo cega, osim za piksele, ideologiju i big data.
Odnosno, ne znam da li je BOLJI ili ne, ali ja o tim stvarima pricam -> nema problema ako neko uzme osnovu i nadogradi je, problema ima ako neko uzme da MENJA tu osnovu i uvaljuje kukavicja jaja kao legit proizvode.

Evo vidi ovo npr.
Zamisljamo ne tako nezamisliv scenario neke tamo 2047. godine recimo gde za D23 Cancel Kennedy izlazi na scenu i izuzetno ponosno na velikom ekranu otkriva logo PornHuba, koji je Pacov kupio u strateski kljucnom potezu u dobu neizvesnosti i velikih geopolitickih fluktuacija. Na taj nacin, veli Kenedijeva, ce Disney+ moci da ponudi porodicama zaista kompletan paket kucne zabave, 24 sata na dan. Naravno, to je u petak vece. U subotu, kad je udarnicki dan ove porodicne manifestacije na scenu izlazi Rocco Sifredi koji za ruku vodi matore Portmanku, Christensena i McGregora (koji ce u filmovima naravno uz pomoc carobnjaka iz ILM raditi svoje "stunts"), uz Boba Igera koji se preko Skypea javlja iz frizidera gde ga cuvaju, ponosno najavljuje kako ce fanovi napokon moci da vide dugo sanjani al do tada nikad ostvareni projekat "Tales of the Double Blade", da vidimo oklen svo to toliko trenje izmedju Anakina Padme i Obi-Wana u Epizodi III. Pixar je naravno uveliko zagrejao stolicu za animirani prequel o Anakinovim & ObiWanovim hladnim nocima u bunkeru tokom Clone Wars, i tako dalje.

I kapiras, onda nam izbace 2 sata kvalitetne jebacine. I moje pitanje onda je, da li je TO Star Wars? Vidim legiju prezadovoljnih masturbatora koji vicu kako im je to najbolje Star Wars iskustvo ikada. Vidim tebe koji si u fazonu "ne treba pljuvati kreativan rad i treba ceniti svako piskenje u pesku koji je George Lucas prodao Pacovu", ali ne kapiram uopste kako tako nesto moze da bude Star Wars?


quote:
Kužim ja tu konstataciju "ovo nije moj Star Wars" ili "ovo nije Lucasov Star Wars", ali osobno uspijevam pronaći ljepotu u svakoj od različitih interpretacija franšize. I ono najvažnije, svaka od tih interpretacija mi funkcionira i sasvim mogu zamisliti da unutar iste franšize koegzistiraju originalni filmovi, prednastavci, nastavci, Solo, Rogue One, Mandalorian, Clone Wars, Rebels, Book of Boba Fett, Andor, itd.


Da, ali taj zen-budisticki pristup, koji je hvale vredan, zaista nema smisla uopste iznositi na bilo kakvom podijumu za diskusiju. Jer u tvom takvom univerzumu dostignuta je termodinamicka ravnoteza, nema nikakvih gradijenata, nikakve tenzije koja ce da pokrene pricu, svaka prica je besmislena. Pretpostavimo idealan slucaj da su misljenja iole utemeljena u argumentima i da se kroz racionalnu i otvorenu diskusiju daje prostor da se ta misljenja menjaju. Diskusija sluzi tome da se - u najgorem slucaju razmene misljenja, bez ikakvog pomaka - u najboljem slucaju da se na osnovi te razmene misljenja nesto IZGRADI, da se neko ili nesto pomeri s mesta, nadje treca opcija, stagod.

Ti si postojan poput bude ispod bodi drveta, nepomican si jer si u skladu sa kosmickim strujama -> sve se desava, sve jednostavno jeste, i sve je u tome i stoga prelepo. Za tebe se nikad nista nece promeniti, the thousand flowers will bloom, i cak i to govno koje ti smeta ti je lepo jer ima svoje mesto u univerzumu.

Ja ili ljudi poput mene ne mogu jos uvek da zasednem na to mesto, hocu brate jos malo da se zajebavam, opecem se o jos malo paklene vatre i patnje dobra i zla, volim talasi da me bacaju po stenama. To me valjda privlaci Star Warsu kao takvom - dobro i lose, sukob, destrukcija i konstrukcija, opiranje, ZIVOT.

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12782 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 28/11/2022 : 22:55:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

...


Da sam mlađi sigurno bih se upustio u razmijene kilometarskih postova.

Sada sam prelijen za takve rasprave.

Uostalom, forumsko iskustvo mi je dalo sposobnost gledanja u budućnost, a ona kaže: ja ću pričati o ljepoti Andora, a ti o tome kako Andor nije Star Wars. Ni ti ni ja se nećemo pomaknuti sa svoje pozicije ni za milimetar. Kraj.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 28/11/2022 : 23:14:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
Pa onda budi makar tolko pristojan da ne postavljas pitanja ako nemas nameru da pricas dalje od toga. (also, ako ja pisem "kilometarske" postove (koji se procitaju bukvalno za minut, iako su na stranom jeziku), to ne znaci da trazim iste takve kao ulog da se ucestvuje u diskusiji) A ne ovako bukv. ko trol neki, ili bot xD

Jer smo i zadnji put ostali na ovoj pat poziciji koju stalno izvlacis iz sesira, i na konto toga sam te i "pecnuo" in the first place.

Nikada nigde nikome nijednom neces izneti neki argument, neku konstrukciju, neku zivu rec, bilo sta; iznosices samo podatke i retoricka pitanja koja mogu ali i ne moraju imati smisao u datoj diskusiji, i onda kad dobijes nesto konkretno zauzvrat, samo ces se prkosno povuci naglasivsi kako je svaka prica uzaludna. (ne govorim samo o ovim pricama, nego mi je uopste fascinantan tvoj modus operandi na forumu) Daj nam malo nekog drugacijeg sadrzaja nekog, ako si vec toliko hrabar da nas seratore sve stalno preispitujes da li smo uzeli ovo ili ono u obzir, da li smo uopste citali ili gledali ovo ili ono ili bilo sta drugo sto nas ometa u sagledavanju prelepoce nekog kreativnog cina xD

La daj nam uopste bilo kakvog sadrzaja; mrzi te sad kad si star pa se zadovoljavas trolovanjem, al ja se ne secam da ti se ista vise davalo i mlad kad si bio xD

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12782 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 28/11/2022 : 23:43:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

Pa onda budi makar tolko pristojan da ne postavljas pitanja ako nemas nameru da pricas dalje od toga. (also, ako ja pisem "kilometarske" postove (koji se procitaju bukvalno za minut, iako su na stranom jeziku), to ne znaci da trazim iste takve kao ulog da se ucestvuje u diskusiji) A ne ovako bukv. ko trol neki, ili bot xD

Jer smo i zadnji put ostali na ovoj pat poziciji koju stalno izvlacis iz sesira, i na konto toga sam te i "pecnuo" in the first place.

Nikada nigde nikome nijednom neces izneti neki argument, neku konstrukciju, neku zivu rec, bilo sta; iznosices samo podatke i retoricka pitanja koja mogu ali i ne moraju imati smisao u datoj diskusiji, i onda kad dobijes nesto konkretno zauzvrat, samo ces se prkosno povuci naglasivsi kako je svaka prica uzaludna. (ne govorim samo o ovim pricama, nego mi je uopste fascinantan tvoj modus operandi na forumu) Daj nam malo nekog drugacijeg sadrzaja nekog, ako si vec toliko hrabar da nas seratore sve stalno preispitujes da li smo uzeli ovo ili ono u obzir, da li smo uopste citali ili gledali ovo ili ono ili bilo sta drugo sto nas ometa u sagledavanju prelepoce nekog kreativnog cina xD

La daj nam uopste bilo kakvog sadrzaja; mrzi te sad kad si star pa se zadovoljavas trolovanjem, al ja se ne secam da ti se ista vise davalo i mlad kad si bio xD


Bio sam voljan raspravljati, sve dok se preda mnom nije stvorio zadatak: Lorda Vadera89 uvjeriti da Andor jest Star Wars. Vjerujem da si i sam svjestan koliko je to uzaludno. To je definicija uzaludnog.

A što se tiče moje mladosti, imaš u mojem profilu povijest svih mojih postova. Slobodno se podsjeti.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 29/11/2022 : 00:01:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
Ma pazi da nisi bio voljan xD

Elem, jebes to sve, pogledaj evo crno na belo koju poruku hocu da prenesem naciji ovde:

-> Dakle, scrollam Fejkbuk na telefonu dok komp ucitava ovde sajt (nesto me jebe Chrome, danas sam dobio novi laptop pa nista ne valja, ko da ga je Cancel Kennedy pravila), i bukvalno prva stvar na koju naletim nakon ove tvoje zadnje poruke, gle:




-> Kako nije jasno? Ako ovaj lik koji komentarise -a takvih ih je bezbroj sada koji su se identifikovali s Andrejevom babom i skontali kako je to pravi Rebellion koji ocekuju jos od 1964. godine - nije bot, to znaci da smo na putu da se Star Wars pretvori u najobicnije melodrame, psiho-trilere i slicna off-topic sranja. This is how Star Wars will die - with thunderous applause.

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12782 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 29/11/2022 : 16:39:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lord Vader89

Ma pazi da nisi bio voljan xD

Elem, jebes to sve, pogledaj evo crno na belo koju poruku hocu da prenesem naciji ovde:

-> Dakle, scrollam Fejkbuk na telefonu dok komp ucitava ovde sajt (nesto me jebe Chrome, danas sam dobio novi laptop pa nista ne valja, ko da ga je Cancel Kennedy pravila), i bukvalno prva stvar na koju naletim nakon ove tvoje zadnje poruke, gle:




-> Kako nije jasno? Ako ovaj lik koji komentarise -a takvih ih je bezbroj sada koji su se identifikovali s Andrejevom babom i skontali kako je to pravi Rebellion koji ocekuju jos od 1964. godine - nije bot, to znaci da smo na putu da se Star Wars pretvori u najobicnije melodrame, psiho-trilere i slicna off-topic sranja. This is how Star Wars will die - with thunderous applause.


Ok, sasvim je jasno kakav ti je stav po pitanju Andora kao dijelu Star Wars franšize.

Ali reci mi, ako zanemarimo taj detalj, da li ti je Andor sam po sebi loša serija?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 29/11/2022 : 21:12:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Ok, sasvim je jasno kakav ti je stav po pitanju Andora kao dijelu Star Wars franšize.

Ali reci mi, ako zanemarimo taj detalj, da li ti je Andor sam po sebi loša serija?


Pa nisam se zajebavao kad sam rekao ono gore negde - "ne znam, nisam gledao".

Da pojasnim, za bukvaliste - iskreno mi je neverovatno tesko (da ne kazem "nemoguce") dok gledam seriju da se izmestim iz konteksta koji globalno oslovljavamo sa "Star Wars". To je delom verovatno i krivica Lucasfilma jer su odlucili da seriju prodaju pod etiketom "Star Wars". Ergo, zaista ne mogu, evo sad i retroaktivno kad razmisljam (jer ne verujem da cu seriju opet gledati, osim ako ne budem nekad morao zbog neke do jaja zgodne cice ili tako nesto) da se odredim da li mi je ok ili ne.

Ima neke fantasticne interpretacije, rekao sam vec - O'Reilly & Skarsgaard su fantasticni, uzivanje je svaki sekund ih gledati.
Estetika mi je potpuno deplasirana za Star Wars (previse i napadno realisticna), ali u nekoj izolaciji je sasvim ok, dosledna je, mocna je, prenosi poruku koju hoce da prenose, itd.
Prica je whatever, pokret otpora protiv tiranina, ok, sto da ne.
Dijalozi su od sjaja do ocaja, ok, jebiga.
Muzika nepostojeca.
Kafkijanski Norman Bates wtf??

Tako da u globalu - mozda je u pitanju dobra serija, al stvarno nisam sposoban da dam sud ili ne. Ako bih nekom nezavisnom metodom (npr. ako bih opet odgledao seriju bas onako posveceno, s naporom da vidim kako stvari funkcionisu van sireg konteksta o koji se slepaju, al da mi plati neko) dosao do zakljucka da je serija u izolaciji dobra, ono, stvarno ne bih imao problem da kazem ("priznam") to. (heck, pa ko dovoljno duboko zakopa u moj profil, videce da sam prvih nekoliko godina u real timeu pljuvao Clone Wars kad je izlazio, da bih u poznijim sezonama serije preokrenuo misljenje i uzeo da je kujem u zvezde)

For the record - mada mislim da sam to rekao vec na ovoj temi - gledajuci trejler i sve, zapravo sam ocekivao i nadao se da ce serija da bude DOBRA. A pritom belu banku ne dajem za lik Andreja Kasijana i uopste bilo cega vezanog za "Rogue One", koji je isto laznjak podmetnut umesto Star Warsa, ali koji makar funkcionise, prolazi, itd, jer ne preteruje u pretencioznosti.

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

GitaristRoko
Average Member



Croatia
515 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 29/11/2022 : 21:57:24  Show Profile Show Extended Profile  Send GitaristRoko a Private Message  Reply with Quote
Meni je serija dobra. Fora mi je da fura svoj stil iako je Star Wars, jer često znam dobiti tokom gledanja onaj unikatni Star Wars osjećaj kao kad gledam Clone Wars ili slično. Ako je nekome loša, apsolutno razumijem i vidim zašto. Ima mana definitivno, ali meni je generalno dobra. Naravno da to nije onaj pravi Star Wars, ali meni ne smeta. No zato bih volio da ovo bude jedina takva serija, a ne da sad sve pređu na tu foru jer onda se stvarno gubi smisao Star Warsa.

Ja kuham meth sa svojim profesorom kemije.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 01/12/2022 : 22:20:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
1. marta novi Mando!

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7793 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 20/12/2022 : 11:57:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Andor odlican, obi wan grozno los.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 20/12/2022 : 15:59:09  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Jucer gledao "Tales of Jedi". Fora.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page
Page: of 70 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.59 seconds. Snitz Forums 2000