forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Saguaro
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 20

Tornadomaster
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2470 Posts

Member since 01/08/2009

Posted - 10/03/2012 : 09:05:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Tornadomaster's Homepage  Send Tornadomaster a Private Message  Reply with Quote
For the last few years, the only brand new material Italian publisher Sergio Bonelli Editore have published have been mini-series.

But now, a month after the death of Sergio Bonelli, the publisher that still bears his name is to start a new ongoing comic book, entitled Saguaro. Written by Disney Comics Italy writer Bruno Enna, it will tell the story of a federal agent who looks after Native American reservations. Set in the seventies, the comic is named after a southern Arizonan cactus. The first arc will be drawn by Fabio Valdambrin.

For a company that has certainly published a fair few traditional Western comics over the years, including the 60+ year running Tex Willer, this is a bit of a twist on the genre.

Looks like it's a brave new frontier for Sergio Bonelli Editore. Saguaro starts ina may.

Pici dalje Dilan Dože, da te braca na police slože.

Edited by - Tornadomaster on 10/03/2012 18:19:32

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 10/03/2012 : 13:04:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Znači što, ovo nije miniserija? Zvuči zanimljivo...

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3294 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 10/03/2012 : 13:42:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message  Reply with Quote
Trebalo bi Ludens i VC da objave ovo, sigurno ce ici kao alva.
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 10/03/2012 : 14:48:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message  Reply with Quote
Mene radnja asocira na Đila, mislim na vreme, okruženje,... Možda i ispadne neki dobar on going akcioni triler.

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."
Go to Top of Page

Pavel
Senior Member

Croatia
1233 Posts

Member since 25/08/2005

Posted - 10/03/2012 : 15:03:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Colt

Trebalo bi Ludens i VC da objave ovo, sigurno ce ici kao alva.



To se zezaš ili? Ako se Tex, Martin i Nathan, koji imaju tradiciju izlaženja na ovim prostorioma, ne mogu prodati da barem pokriju troškove svoje mikronaklade, kako misliš da bi išta novo moglo proći?

Edited by - Pavel on 10/03/2012 15:03:59
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 10/03/2012 : 15:13:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Naravno da je ironičan, što ti je?

Iako, to da MM i Nathan imaju neku narocitu tradiciju kod nas je u najmanju ruku vrlo upitno.
Narocito MM, koji je u prvih 60ak brojeva ispucao gotovo sve sto iole vrijedi i postao ocaj od stripa.
Kako se itko moze cuditi sto on ne prolazi? I ne treba prolaziti.
A NN stalno pocinje ispocetka. Urnebes.
Pa cak ni Tex KOD NAS nikad nije bio masovno prihvacen.
Kod nas prolaze Zagor, donekle DD, Zagor, Zagor i djelomicno Zagor. Samo njih pet.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 10/03/2012 : 15:33:42  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Google prijevod teksta koji sam stavio u topic "Novo u SBE"


quote:
Sergio Bonelli je navedeno da je ona htjela ići objaviti novu redovnu seriju: u svibnju, dakle, izaći će "Saguaro" je serie western metropolitano postavljen u 1870 godinu, autor, Bruno Enna, obići će predstaviti i, dakle, ne otkriveno je više.
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 10/03/2012 : 15:42:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Google prijevod teksta koji sam stavio u topic "Novo u SBE"


quote:
Sergio Bonelli je navedeno da je ona htjela ići objaviti novu redovnu seriju: u svibnju, dakle, izaći će "Saguaro" je serie western metropolitano postavljen u 1870 godinu, autor, Bruno Enna, obići će predstaviti i, dakle, ne otkriveno je više.




Uhhhh! A ja mislio 1970!

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."
Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3294 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 10/03/2012 : 15:48:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message  Reply with Quote
I trebalo bi da je 1970, u najavi pre nekoliko meseci je stajalo da je to savremeni vid vesterna.
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 10/03/2012 : 16:01:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message  Reply with Quote
Pa, ja znam da sam negde bio pročitao!
U stvari, i ne znam šta će im još jedan zaštitnik indijanskih rezervata pored Noćnog Orla? Čak sam pomislio da žele da naprave neku noviju verziju Teksa , pošto stara šiba kao luda i dalje.

Mogli bi da uzmu dobar broj Teksovih epizoda i samo ih prevedu u 1970-u! Budućnost Bonelija osigurana!

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 11/03/2012 : 21:03:44  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
meni westerna nikad dosta....pustimo se iznenadit...možda bude bolji i od Texa?
i Tex je počeo skromno.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 11/03/2012 : 21:25:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Za tadašnja vremena nije... Ili ako misliš da se pozornost autora nije previše centrirala na njega? :D

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10362 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 11/03/2012 : 21:44:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
ne, u pravu je. i za tadasnja vremena, poceo je vrlo skromno, gotovo nezamijeceno.
imas tekstove u LB kolorcima.
zamalo se ugasio. npr. essegesseovi junaci jeli su teksa za dorucak.
a onda se iznenada nametnuo kao br. 1...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 12/03/2012 : 09:02:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Nisam čitao LB Kolorce, to je meni nedostižna kupovina :D
Sve u svemu TnQ na objašnjenju!
Sad mi to zvuči pomalo smiješno, da je Kapetan Miki bio uspješniji od jednog Texa...

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 12/03/2012 : 10:00:13  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

Nisam čitao LB Kolorce, to je meni nedostižna kupovina :D
Sve u svemu TnQ na objašnjenju!
Sad mi to zvuči pomalo smiješno, da je Kapetan Miki bio uspješniji od jednog Texa...


Heh,skoro svi iz ZS/LMS garnitura su bili prodavaniji od Kena Parkera,ne zvuci li to pomalo smijesno?
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 12/03/2012 : 10:02:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

Nisam čitao LB Kolorce, to je meni nedostižna kupovina :D
Sve u svemu TnQ na objašnjenju!
Sad mi to zvuči pomalo smiješno, da je Kapetan Miki bio uspješniji od jednog Texa...


Zasto, kad je Zagor jos uvijek No.1 na ovim prostorima. ;))

A koliki hit je bio tek Blek nekada. :D


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 12/03/2012 : 10:06:20  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by Zagor12

Nisam čitao LB Kolorce, to je meni nedostižna kupovina :D
Sve u svemu TnQ na objašnjenju!
Sad mi to zvuči pomalo smiješno, da je Kapetan Miki bio uspješniji od jednog Texa...


Zasto, kad je Zagor jos uvijek No.1 na ovim prostorima. ;))

A koliki hit je bio tek Blek nekada. :D




Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 12/03/2012 : 11:11:31  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
pa Blek je hit i danas, nema toliko armadu za sobom ko Zagor i puno stidljiva je od Zagorove ali tu su blizu
Duha sa sjekirom "stari" esse-geese junaci...dihaju mu za vrat.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

johnhartson
Senior Member



Serbia
2814 Posts

Member since 17/10/2003

Posted - 12/03/2012 : 11:12:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit johnhartson's Homepage  Send johnhartson a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

Kod nas prolaze Zagor, donekle DD, Zagor, Zagor i djelomicno Zagor. Samo njih pet.





Eee, a nekad je bilo Zagor, donekle DD, Zagor, Zagor i delimicno Blek Stena, nego se ovaj potonji negde zagubio vremenom

Until the colour of a man's skin is of no more significance than the colour of his eyes - dis a war
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 12/03/2012 : 11:15:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wele

quote:
Originally posted by Zagor12

Nisam čitao LB Kolorce, to je meni nedostižna kupovina :D
Sve u svemu TnQ na objašnjenju!
Sad mi to zvuči pomalo smiješno, da je Kapetan Miki bio uspješniji od jednog Texa...


Heh,skoro svi iz ZS/LMS garnitura su bili prodavaniji od Kena Parkera,ne zvuci li to pomalo smijesno?


Zapravo sve što se zbiva u bivšoj Jugi zvuči pomalo smiješno.

Istina je da je Blek još hit ovdje, mislim da je prodavaniji od Dylana, sudeći po tiražu (8000 Blek, 7000 Dylan, možda i manje...).

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 12/03/2012 : 11:22:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
Heh, i zbog toga kazem da je forum precijenjen, nađi mi ovdje 15 Blek fanatika. :DDD


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 12/03/2012 : 11:44:23  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

Heh, i zbog toga kazem da je forum precijenjen, nađi mi ovdje 15 Blek fanatika. :DDD




teller, telller, telller, marko radulovic... i na kraju petnaesti teller.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 12/03/2012 : 11:48:52  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

Heh, i zbog toga kazem da je forum precijenjen, nađi mi ovdje 15 Blek fanatika. :DDD




teško, jedino da mene brojiš za 7...što je i nekako realno...
nostalgija, brate...znam da je Blek teški krš i naiva da boli, ali me svaki novi broj razveseli ko kad sam imao 9 godina...a esse-geese Blek i Mark su mi bili isto dragi ko svaki novi Zagor...
Zagor mi je več malo dosadio ali Blek i Mark nikada...nema tog problema da ti ne reše, a Zagoru svatko malo netko pomaže...nesnalažljiv jako.
A sin (11 godina) mi Marka recimo jako voli...to je ko Columbo krimič, znaš več sve i kraj ali svejedno gledaš jer je Peter Falk (bio) nenadjebljivo pametan...ko što je Blek snažan i Mark pametan, a oboje lepotani...
poziv Bleko i Mark-oljubcima, smrt stidljivosti...pokažimo da nas ima.
neka pati kome smeta.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 12/03/2012 : 11:50:21  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Poli

Heh, i zbog toga kazem da je forum precijenjen, nađi mi ovdje 15 Blek fanatika. :DDD




teller, telller, telller, marko radulovic... i na kraju petnaesti teller.



pa kud baš mene snađe ta čast?

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 12/03/2012 : 11:53:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Zato jer si ti najvatreniji Essegesovac istočno od Rio Grande.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 12/03/2012 : 12:05:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tornadomaster

For the last few years, the only brand new material Italian publisher Sergio Bonelli Editore have published have been mini-series.

But now, a month after the death of Sergio Bonelli, the publisher that still bears his name is to start a new ongoing comic book, entitled Saguaro. Written by Disney Comics Italy writer Bruno Enna, it will tell the story of a federal agent who looks after Native American reservations. Set in the seventies, the comic is named after a southern Arizonan cactus. The first arc will be drawn by Fabio Valdambrin.

For a company that has certainly published a fair few traditional Western comics over the years, including the 60+ year running Tex Willer, this is a bit of a twist on the genre.

Looks like it's a brave new frontier for Sergio Bonelli Editore. Saguaro starts ina may.




Bumo videli vredi li sta ili je samo reciklaza drugog pakovanja
Go to Top of Page
Page: of 20 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000