forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 Amiga 500 / 600
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 23/03/2012 : 23:29:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
Ne otvaram topic zbog nostalgije. Vidio sam da već postoji topic Mašine na kojima smo se igrali...ili tako nekako se zove...na kojem ste raspravljali o starim kompjuterima i konzolama-zanimljivo.

No meni treba konkretna pomoč. Prije dosta vremena frend mi je osposobio moju staru Amigu 500 (tj. 600 jer je proširena na 1MB ako se ne varam) i sad bi ja trebao ako to još igdje postoji-igrice za nju.

Znači, ne zanima me igranje igrica od Amige 500 preko emulatora na PC-u (to sam već odigrao prije par godina) več želim igrati igrice za Amigu baš na Amigi 500.

Ima li netko možda koju? Ili da li zna netko gdje se može kupiti?
Ima na e bay-u ali nema puno i nesigurno mi je kupovat diskete stare 20 godina.

Imao sam u prvoj polovici devesetetih lika koji je imao katalog sa tisučama igrica za Amigu. Siguran sam da netko negdje to još skladišti doma...

Vidim da sam napisao da ne otvaram topic zbog nostalgije, a zapravo baš zbog nostalgije želim igrati te igrice baš na tom prastarom kompu.

Eto.


Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 23/03/2012 : 23:33:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
E da,
Posebno me zanima igrica Cannon Fodder.

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 24/03/2012 : 08:22:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
E da Cannon fodder. To budi nostalgiju. Odigraj i Another world ako nađeš...
Nisam siguran da proširenje Amige 500 čini Amigu 600 (mislim da je to nešto sasvim drugo).
Nadam se da se nećeš razočarati vremenom za učitavanje i izgledom igara.
Evo savjeta za igre, možda upali:
Idi na Njuškalo i ukucaj amiga u tražilicu.
Kada ti izbaci rezultete, naći ćeš par ljudi koji prodaju kompjuter. Pogledaj koji daju i igre uz njega pa ih kontaktiraj i zamoli da ti prodaju igre. Drugo mi ne pada na pamet...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 24/03/2012 08:28:07
Go to Top of Page

brko17
Junior Member



Croatia
380 Posts

Member since 30/08/2011

Posted - 24/03/2012 : 09:03:14  Show Profile Show Extended Profile  Send brko17 a Private Message  Reply with Quote
Uuuuuuu Amiga, imao sam onu bez numerickog dijela tipkovnice, jel to bila 500? Frend je imao Amigu 2000 :). Sjecam se rado igara poput Super Frog, Base jumpers, Alien breed assault tower, Gunship 2000, Monkey Island, i druge.
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 24/03/2012 : 11:17:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nivox

E da,
Posebno me zanima igrica Cannon Fodder.



Cannon Fodder ti postoji i za PC :)


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4118 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 24/03/2012 : 13:12:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Hmm a jesi razmišljao o tome da spojiš amigu na komp pa onda nasnimiš skinuto s interneta na praznu disketu?
Nisam zapravo siguran da li se to uopće može nego samo bacam hint :D
Ja sam imao samo komodorca (i to dok sam bio pinklec prije 20 godina)ali što se tiče amige sjećam se da sam kod frenda to igrao par puta preko videorekordera? :S možda bi ti tak bilo lakše?

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 24/03/2012 : 13:54:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Hmm a jesi razmišljao o tome da spojiš amigu na komp pa onda nasnimiš skinuto s interneta na praznu disketu?
Nisam zapravo siguran da li se to uopće može nego samo bacam hint :D
Ja sam imao samo komodorca (i to dok sam bio pinklec prije 20 godina)ali što se tiče amige sjećam se da sam kod frenda to igrao par puta preko videorekordera? :S možda bi ti tak bilo lakše?



hehehehe... što se C64 tiče eno ga na ormaru kao i amige 1200 sa još iMac PowerPC G3 :)


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2343 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 24/03/2012 : 14:07:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spiderman

quote:
Originally posted by Nivox

E da,
Posebno me zanima igrica Cannon Fodder.



Cannon Fodder ti postoji i za PC :)


Da, Cannon Fodder 3 je skoro izašao za PC.
Težak je svega 577 MB, skida se za čas, ništa nije izgubio od šmeka koji je imao, a dolazi sa odličnom grafikom.
Od mene preporuka ipak za PC verziju...

Carpe diem

Edited by - DzekDenijels on 24/03/2012 14:07:58
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4118 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 24/03/2012 : 14:09:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spiderman
hehehehe... što se C64 tiče eno ga na ormaru kao i amige 1200 sa još iMac PowerPC G3 :)



Stavi na aukcije za 1 kunu bez rezerve

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 24/03/2012 : 15:45:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DzekDenijels
Da, Cannon Fodder 3 je skoro izašao za PC.
Težak je svega 577 MB, skida se za čas, ništa nije izgubio od šmeka koji je imao, a dolazi sa odličnom grafikom.
Od mene preporuka ipak za PC verziju...



Ima DOS verzija jedinice i dvojke i znam da rade :)


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 24/03/2012 : 20:16:59  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Hmm a jesi razmišljao o tome da spojiš amigu na komp pa onda nasnimiš skinuto s interneta na praznu disketu?
Nisam zapravo siguran da li se to uopće može nego samo bacam hint :D
Ja sam imao samo komodorca (i to dok sam bio pinklec prije 20 godina)ali što se tiče amige sjećam se da sam kod frenda to igrao par puta preko videorekordera? :S možda bi ti tak bilo lakše?



Ne može se spojiti jer nema kompatibilnog sučelja. A čini mi se da Amiga 500 ne prepoznaje ni HD diskete, nego samo one DD (720 kB), tako da ne znam je li izvedivo snimanje igre na disketu putem PC-a. Možda ako ju se prethodno formatira na low level format tj. DD, pa se onda snimi igra, vjerujem da ih se može skinuti s Neta.

A da probaš otići na neku od gamerskih news grupa (npr. hr.comp.amiga), pa vidi ima li štogod od ponude disketa.
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 24/03/2012 : 20:26:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf
A da probaš otići na neku od gamerskih news grupa (npr. hr.comp.amiga), pa vidi ima li štogod od ponude disketa.



prije će dobit odgovor na hr.comp.retro gdje se ekipa bavi baš tim starim zaboravljenim (skoro) aparatima.


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 26/03/2012 : 08:16:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

E da Cannon fodder. To budi nostalgiju. Odigraj i Another world ako nađeš...
Nisam siguran da proširenje Amige 500 čini Amigu 600 (mislim da je to nešto sasvim drugo).
Nadam se da se nećeš razočarati vremenom za učitavanje i izgledom igara.
Evo savjeta za igre, možda upali:
Idi na Njuškalo i ukucaj amiga u tražilicu.
Kada ti izbaci rezultete, naći ćeš par ljudi koji prodaju kompjuter. Pogledaj koji daju i igre uz njega pa ih kontaktiraj i zamoli da ti prodaju igre. Drugo mi ne pada na pamet...


Nisam ni ja siguran, ali znam da je proširena.

Bio na njuškalu. Nema ništa trenutno, tj. ima ali ne za mene.

Hvala svejedno.

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 26/03/2012 : 08:17:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brko17

Uuuuuuu Amiga, imao sam onu bez numerickog dijela tipkovnice, jel to bila 500? Frend je imao Amigu 2000 :). Sjecam se rado igara poput Super Frog, Base jumpers, Alien breed assault tower, Gunship 2000, Monkey Island, i druge.


Vidim da imaš i avatara Super Frog. To je bila odlična brza klasična 2d arkadna igra. Sječam se.

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 26/03/2012 : 08:18:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spiderman

quote:
Originally posted by Nivox

E da,
Posebno me zanima igrica Cannon Fodder.



Cannon Fodder ti postoji i za PC :)



Ma ja bi baš na Amigi igrao .

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 26/03/2012 : 08:21:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DzekDenijels


Da, Cannon Fodder 3 je skoro izašao za PC.
Težak je svega 577 MB, skida se za čas, ništa nije izgubio od šmeka koji je imao, a dolazi sa odličnom grafikom.
Od mene preporuka ipak za PC verziju...



Cannon Fodder 3 odlično izgleda. Nisam znao da je to izašlo. Skinut ću ga i odigrat. Ali ja bi ipak igrao original na Amigi. Da čujem onaj stari poznati zvuk učitavanja diskete...

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 26/03/2012 : 08:27:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

quote:
Originally posted by Cromwell

Hmm a jesi razmišljao o tome da spojiš amigu na komp pa onda nasnimiš skinuto s interneta na praznu disketu?
Nisam zapravo siguran da li se to uopće može nego samo bacam hint :D
Ja sam imao samo komodorca (i to dok sam bio pinklec prije 20 godina)ali što se tiče amige sjećam se da sam kod frenda to igrao par puta preko videorekordera? :S možda bi ti tak bilo lakše?



Ne može se spojiti jer nema kompatibilnog sučelja. A čini mi se da Amiga 500 ne prepoznaje ni HD diskete, nego samo one DD (720 kB), tako da ne znam je li izvedivo snimanje igre na disketu putem PC-a. Možda ako ju se prethodno formatira na low level format tj. DD, pa se onda snimi igra, vjerujem da ih se može skinuti s Neta.

A da probaš otići na neku od gamerskih news grupa (npr. hr.comp.amiga), pa vidi ima li štogod od ponude disketa.


Bio sam na Bug forumu i tamo su mi rekli da postoji mogučnost da se na PC-u pomoću nekog softvera snimaju igre za Amigu ali nisam uspio. To je bilo prije jedno 2/3 godine.
tamo sam našao i lika koji mi je poklonio Cannon Fodder 1 (4 diskete) i jedna od te 4 ne radi. Nakon toga sam ponovno spremio Amigu i zaboravio na nju i evo neki dan sam se sjetio da pitam ovdje.

Pogledat ću na još na hr.comp.amiga

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

Solim1
Starting Member



33 Posts

Member since 05/09/2010

Posted - 26/03/2012 : 18:58:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Solim1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf
Ne može se spojiti jer nema kompatibilnog sučelja.



Naravno da moze. Prvo je bila varijanta ParNet-a (preko paralelnog porta) odnosno PC2AM pa zatim i najklasicnija moguca mreza sa PCMCIA Ethernet karticom (600, 1200). Samo sto ne znamo koju zapravo amigu Nivox ima:) 500-ica i 600-ica se poprilicno razlikuju i tu dodavanje memorije nema bas puno veze al dobro. U svakom slucaju ono sto je za Nivox-a najjednostavnije resenje (bez obzira koja je Amiga u pitanju) je ADF Sender Terminal? Transwarp na amigi, ADF Sender na PC-u, nullmodem kabl i to je to.

ps. Obrati paznju za koju amigu skidas igre da bi to uopste i proradilo.

Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 27/03/2012 : 09:16:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Solim1


Naravno da moze. Prvo je bila varijanta ParNet-a (preko paralelnog porta) odnosno PC2AM pa zatim i najklasicnija moguca mreza sa PCMCIA Ethernet karticom (600, 1200). Samo sto ne znamo koju zapravo amigu Nivox ima:) 500-ica i 600-ica se poprilicno razlikuju i tu dodavanje memorije nema bas puno veze al dobro. U svakom slucaju ono sto je za Nivox-a najjednostavnije resenje (bez obzira koja je Amiga u pitanju) je ADF Sender Terminal? Transwarp na amigi, ADF Sender na PC-u, nullmodem kabl i to je to.

ps. Obrati paznju za koju amigu skidas igre da bi to uopste i proradilo.




OK hvala,

Ovaj video mi se čini prilično jednostavan, ali ajmo redom.

1.AMIGA 500 - imam
2.PC -imam
3.AMIGA floppy disk with the "transfer software" - gdje i kako da ovo nabavim. Da li mogu skinuti na netu i snimiti na disketu? Ili u tom slučaju neće biti kompatibilno sa Amigom?
4.Empty floppy disk- kupit ću
5.PC software "ADF sender terminal" - skinem s neta i instaliram na PC
6.The null modem cabel - kupim-navodno košta 20-ak kuna

I da,
Sigurno imam Amigu 500, a ne 600. Evo slike su tu ,a na poleđini piše A500. Mislio sam da proširenje sa 0,5 na 1 MB znači da je A500 pretvorena u A600. Krivo sam mislio očito.

kutija


amiga


napajanje-crklo je pravo, ovo je modificirano-staro napajanje od PC-a i radi normalno



Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 27/03/2012 : 09:23:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
Inače,

na hr.comp.amiga mi daju različite prijedloge:

- http://www.lemonamiga.com/help/faq_crossplatform.php - ovo još nisam proučio - ovdje ima nekoliko objašnjenja koja su slična ovim ostalim načinima ali nije mi sve baš skroz jasno

- http://torlus.com/floppy/ -odlično ali skupo

- http://wiki.abime.net/file_transfer/hombre - To je disketa sa programima za prijenos preko diskete, serial ili paralel porta - ovu HOMBRE disketu imam ali ne znam ju koristiti pa ćekam da mi jave kako se koristi


također su mi se javili i ljudi koji imaju neke igrice pa možda bude nešto i od toga, iako bi rađe da sam nađem način za snimanje igrica- ovaj Solimov video mi se čini najboljim rješenjem

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!

Edited by - Nivox on 27/03/2012 12:00:43
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 27/03/2012 : 13:10:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nivox

Inače,

na hr.comp.amiga mi daju različite prijedloge:



hr.comp.retro probaj. tam čuda rade od starih strojeva :)


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 27/03/2012 : 13:33:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spiderman

quote:
Originally posted by Nivox

Inače,

na hr.comp.amiga mi daju različite prijedloge:



hr.comp.retro probaj. tam čuda rade od starih strojeva :)



Ok, hvala, vidjet ću. Možda ne bude potrebno ako uspijem nešto iskombinirati sa ovim podacima s kojima raspolažem. Tj. čekam da mi netko (Solim1 recimo) napiše kako da riješim točku 3 u ovom video uputstvu.

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

Solim1
Starting Member



33 Posts

Member since 05/09/2010

Posted - 28/03/2012 : 01:25:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Solim1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nivox

Ok, hvala, vidjet ću. Možda ne bude potrebno ako uspijem nešto iskombinirati sa ovim podacima s kojima raspolažem. Tj. čekam da mi netko (Solim1 recimo) napiše kako da riješim točku 3 u ovom video uputstvu.



Koliko videh na linku koji si dao uz ovu HOMBRE kolekciju na tom flopiju imas upravo ono sto ti treba a napisah ti u prethodnom postu (transwarp). Tako da je i tacka 3 resena ;)

http://adfsender.stoeggl.com/

edit: zaboravih a vazno je! Amiga ima "originalni" 25-pinski rs232.
Vodi racuna da ti je nulmodem kabl 9-25. Mozes naravno da kacis i adapter 9-25 na nulmodem kabl 9-9.

Edited by - Solim1 on 28/03/2012 01:43:03
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 28/03/2012 : 07:50:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
OK,
Mislim da mi je sve jasno. (proučio sam i vrste null modem kablova i ostalo)
Hvala Solim1 i svima ostalima. Čim stignem pokupovat ću sve što mi treba i napraviti kako je objašnjeno u ovom video uputstvu.
Javim kako je ispalo.
Ako negdje zapnem, tu ste pa se čujemo .

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 28/03/2012 : 12:02:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf



Ne može se spojiti jer nema kompatibilnog sučelja. A čini mi se da Amiga 500 ne prepoznaje ni HD diskete, nego samo one DD (720 kB), tako da ne znam je li izvedivo snimanje igre na disketu putem PC-a. Možda ako ju se prethodno formatira na low level format tj. DD, pa se onda snimi igra, vjerujem da ih se može skinuti s Neta.

A da probaš otići na neku od gamerskih news grupa (npr. hr.comp.amiga), pa vidi ima li štogod od ponude disketa.



Sad sam zvao Micro Team, Chipoteku i Macro Micro-nigdje nema 3.5 DD disketa. Samo HD. Kako se može HD formatirati u DD da Amiga to normalno prepozna. Da li bi to trebao formatiati na Amigi ili na PC-u ?
Ima DD disketa na e bayu ali to bi trebao čekati da stigne tjedan, dva.

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

ned_lynx
Senior Member



2326 Posts

Member since 06/08/2005

Posted - 29/03/2012 : 00:05:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ned_lynx a Private Message  Reply with Quote
HD ili DD disketa, svejedno je, primeti: HD ima rupu viška od double density. Pokrij rupu nalepnicom; thus, problem solved;)

Piši propalo!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000