forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Burza Stripova
 Aukcije
 CIJENA POŠILJAKA U RH - VODIĆ ZA PRODAVAČE
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

alanmaras
Advanced Member



Croatia
3787 Posts

Member since 06/03/2005

Posted - 28/03/2012 : 20:41:53  Show Profile Show Extended Profile  Send alanmaras an ICQ Message  Send alanmaras a Private Message  Reply with Quote
Dragi prodavači, na ovom linku je izračun cijene pošiljaka

http://www.posta.hr/main.aspx?id=194

i kad kažem da mi se strip šalje kao tiskanica onda to znači točno to, pogotovo ako nije navedeno u uvjetima aukcije

i slanje 1 strip revije kao tiskanice je 4kn a ne 8kn ili više

i slijedeći koji mi bude budalio oko poštarine dobiva negativan komentar bez ikakve daljnje rasprave

pun mi je kufer takvih više

"I sat before the wise man in the autumn of my youth, and I told him all the things I had to know.
He said you have the future if you need to find the truth, and in his eyes I saw that it was so."

Edited by - alanmaras on 28/03/2012 20:51:27

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 28/03/2012 : 21:06:45  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Eh, kad se samo sjetim onog eksperta za poštarine - naplati 25 kn pa osobno donese kući kupcu (bez povrata poštarine). Sjećate li ga se još?
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 28/03/2012 : 21:42:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
>i slanje 1 strip revije kao tiskanice je 4kn a ne 8kn ili više

A cijena kuverte i špage, vremena provedenog na pošti?

(mcn)

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

skviki
Average Member



Serbia
723 Posts

Member since 29/12/2006

Posted - 28/03/2012 : 22:18:00  Show Profile Show Extended Profile  Send skviki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

Eh, kad se samo sjetim onog eksperta za poštarine - naplati 25 kn pa osobno donese kući kupcu (bez povrata poštarine). Sjećate li ga se još?

Ili onoga sto umesto 3 eura trazi 9.

Bolje je biti bogat nego ne biti !!!
Go to Top of Page

skviki
Average Member



Serbia
723 Posts

Member since 29/12/2006

Posted - 28/03/2012 : 22:21:26  Show Profile Show Extended Profile  Send skviki a Private Message  Reply with Quote
Evo i cena za slanje iz Srbije u inostranstvo.
http://www.posta.rs/dokumenta/cenovnici/Cenovnik%20postanskih%20usluga%20u%20MPS.pdf

Bolje je biti bogat nego ne biti !!!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 28/03/2012 : 22:29:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

>i slanje 1 strip revije kao tiskanice je 4kn a ne 8kn ili više

A cijena kuverte i špage, vremena provedenog na pošti?

(mcn)


Kuverta i špaga?! Blasfemi! Tiskanice se pakiraju pomoću dva kartona, ne ide špaga...
Ja sam doduše svinja pa naplaćujem 5 kn. umjesto 4.20 koliko je točna cijena...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 28/03/2012 : 22:34:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wolf

Eh, kad se samo sjetim onog eksperta za poštarine - naplati 25 kn pa osobno donese kući kupcu (bez povrata poštarine). Sjećate li ga se još?


Pa to je super. Nema rizika - poštanski službenici zaobiđeni. Dolazi ti kući na ruke (nema da ti poštar ostavi u blatu, predvorju, na drvima, kod komšije ili prelomi pa nagura u sanduče...)

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

alanmaras
Advanced Member



Croatia
3787 Posts

Member since 06/03/2005

Posted - 29/03/2012 : 06:59:46  Show Profile Show Extended Profile  Send alanmaras an ICQ Message  Send alanmaras a Private Message  Reply with Quote
Dakle...

ja njemu prvo:
bok
daj neki račun da ti uplatim, pošalji kao tiskanicu molim te
lp
alan
--------------
pa on meni:
Lijepi pozdrav,
uplati mi 20. kuna na račun:
----------
pa ja njemu:
daj mi samo molim te reci kako si došao do 8 kn za poštarinu?
---------------
pa on meni:
Lijepi pozdrav,
ne želim biti nepristojan jer to stvarno nije u mom maniru.
Stripove ne šaljem tim tvojim tiskanicama jer su nesigurne. I ovaj strip ću
poslati kao preporučeno pismo što je veći iznos od tih osam kuna!
Ali majstore, ako ti je to velika svota slobodno ne plaćaj ništa! Strip ću
poslati svom dobrom prijatelju *** pa će ti ga on dati po cijeni za koju
si ga i osvojio, bez poštarine i dodatnih troškova. Kad sam već zbog tvoje
nebrige platio dvije poštarine kod prošle kupnje zašto ne bih i treću!
---------------------------
ja njemu:
Pozdrav i tebi
Tvoj ton je vrlo bezobrazan i nakon ovog ja odustajem od bilo kakve suradnje s tobom.
Za ovaj strip sam spreman platiti poštarinu za tiskanicu koja iznosi 4,25 kn i ni lipe više.
A predlažem ti da ubuduće svoje uvjete oko poštarine napišeš u opisu aukcije kako ne bi
imao problema s tim.
Pa te molim da mi javiš konačnu odluku oko ovog stripa. Uplaćujem ti 16 kn ili ćemo
odustati?
------------------
s tim da je zadnji put isto tako slao preporučeno pa mu se vratilo a ja nisam dobio nikakvu obavijest od poštara da trebam nešto preuzeti...nije mi htio poslati scan potvrde, nije htio ići na poštu i tražiti da se vidi tko je zeznuo...fakat neki čudan lik
-------------
i saga se nastavlja...kaže on:
Lijepi pozdrav,
o tonovima ne bih želio raspravljati ovim putem pa je najbolje da odustaneš
od kupnje i da zaboravimo na ovo i bez ikakvih obveza i komentara.
Samo jedno čisto suštinsko pojašnjenje. Te tiskanice su neosigurane, šalju
se bez ikakve potvrde i što kad nestanu? Tko je onda kriv i kako
nadomjestiti nestali strip ako ga prodavać ima samo jednog?
O tim problemima nisi imao potrebe napisati nešto, a oni su stvarni. Meni je
tako nestalo pet pošiljki i to je razlog zbog kojeg ne želim slati više
nikome nesigurne poštanske pošiljke, a ne neki moj kapric ili, ne daj bože,
neki sitan i jadan interes.
Ja sam kolekcionar prije svega, koji zna i cijeni strip i zadovoljstvo mi je
surađivati sa svim kolekcionarima ali kad je to na obostrano zadovoljstvo.
Da ne bi netko od nas bio nezadovoljan ili se osjećao uskraćenim najmudrije
je da zaboravimo na ovu aukciju.
---------------
ja:
A kako da ja tebi objasnim da strip od 12kn ne vrijedi 20kn???
I da je slanje isključivo na rizik kupca. Pa zna se što je osigurana pošiljka. I ako se izgubi
li uništi da pošta nadoknađuje novac. I da ako to kupac ne želi platiti da je sve to njegov
rizik.
I ne razumijem čemu toliko silovanje, mislim nisi jedini koji to radi i fakat nema smisla.
Ako ja preuzimam rizik za pošiljku zašto ti onda imaš problema s tim?
Da si naveo u aukciji da šalješ isključivo preporukom i da je poštarina XY kuna onda to
možeš zahtijevati ali nisi pa je sve stvar dogovora. Ja ne želim platiti strip od 12 kn niti
lipe više nego što moram.
Kako god ti drago...moja ponuda od 16,25 kn sa poštarinom stoji pa ako misliš da to možemo
tako odraditi, javi. Ako ne, možemo i stornirati sve.
lp
Alan
------------------
on:
Vidi,
s mojeg gledišta ja sam u pravu, a ti ćeš tvrditi to isto i tu se teško
dogovoriti.
Ako ti ovaj strip doista treba ja ću ti ga rado pokloniti kao kolekcionar
kolekcionaru jer ponavljam, nije mi do jednog stripa niti do neke sitne
dobiti već do korektne suradnje ali ovo nije korektna suradnja već tvoje
inzistiranje.
Mogu razumjeti tvoj stav da ne želiš platiti skuplju poštarinu ali mi nije
jasno da želiš preuzesti rizik hoće li ti taj strip doći ili ne ali dobro,
ne želim nikad ostavljati nerješene sporove pa tako neću ni ovaj:
Možeš slobodno:
Dobiti strip na poklon ako ti treba u kolekciji
Odustati od njega i nikome ništa
Uplatiti koliko želiš i javiti mi, a ja ti onda strip šaljem na svoj način.
Slobodno odaberi pa mi javi.
-------------
i da zaključimo:
Sorry, fakat mi se neda raspravljati, mislim da smo oba bili dovoljno jasni.
Što se mene tiče, možemo zaboraviti cijelu stvar.
lp
Alan
--------------
i slijedeći koji ne navede uvjete slanja u aukciji i bude radio nauku od slanja stripa dobiva crveni po kratkom postupku

"I sat before the wise man in the autumn of my youth, and I told him all the things I had to know.
He said you have the future if you need to find the truth, and in his eyes I saw that it was so."

Edited by - alanmaras on 29/03/2012 09:58:07
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25933 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 29/03/2012 : 11:54:56  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
ako su male vrijednosti ponudim izbor između paketa ili tiskanice a ako mi kupac reče da šaljem tiskanicom ja mu šaljem ali bez preuzimanja odgovornosti za dospijeće pošiljke.isto vrijedi i za mene kad kupujem.ne znam zašto ti on nije poslao kad si mu rekao da ti preuzimaš rizik?

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 29/03/2012 11:56:30
Go to Top of Page

alanmaras
Advanced Member



Croatia
3787 Posts

Member since 06/03/2005

Posted - 29/03/2012 : 12:20:13  Show Profile Show Extended Profile  Send alanmaras an ICQ Message  Send alanmaras a Private Message  Reply with Quote
a ne znam zašto...nedavno sam nešto uzimao od njega i bio je isti problem samo sam ja star pa sam to zaboravio :)))
jg, ljuti me to, pogotovo što je to 2. prodavač u tjedan dana sa sličnom pričom...s tim da je ovaj drugi slao u pismu jer, kako kaže, tiskanice se oštećuju u prometu...i onda mi dođe izgužvana i potrgana kuverta i ja mu javim da je sve u redu (jer je i bilo, strip je bio čitav) jer je nekome problem objasniti da ispod stripa stavi karton i to omota papirom i krajeve zalijepi selotepom i da šalje kao tiskanicu i da je to najjeftinija varijanta a zbog kartona je dovoljno sigurna da se strip neće oštetiti
jg, nije me bilo 2 godine i ima novih ljudi, nemam snage ih odgajati, jedva smo odgojili ove starije ;)))

"I sat before the wise man in the autumn of my youth, and I told him all the things I had to know.
He said you have the future if you need to find the truth, and in his eyes I saw that it was so."

Edited by - alanmaras on 29/03/2012 12:24:36
Go to Top of Page

dicmanjac
Senior Member



Croatia
1048 Posts

Member since 23/01/2011

Posted - 29/03/2012 : 14:12:22  Show Profile Show Extended Profile  Send dicmanjac a Private Message  Reply with Quote
Svaki prodavač, drukčija poštarina. Neko kaže 20, neko 12, neko 15, neko 10...pa aj ti to razumi.
Najbolje bi bilo udarit neku fiksnu poštarinu koje će se svi pridržavati. Npr 14 kuna, za bilo koju transakciju( 0.2 kg ili 20 kg),pa bilo na štetu prodavača ili kupca nebitno. Bar nebi bilo ovih nesporazuma. Neće niko propast radi 3-4 kune.
Go to Top of Page

alanmaras
Advanced Member



Croatia
3787 Posts

Member since 06/03/2005

Posted - 29/03/2012 : 14:28:19  Show Profile Show Extended Profile  Send alanmaras an ICQ Message  Send alanmaras a Private Message  Reply with Quote
ma nema potreba za tim...poštarina se zna kolika je prema cjeniku pošte a način slanja je stvar dogovora i rizik kupca...dakle ako kupac plati osiguranu pošiljku i stvar se "izgubi" prodavač dobiva natrag novac od pošte i to vraća kupcu...sve ostalo je rizik i to rizik kupca sa kojim prodavač nema ništa i ne znam što bi tu bilo nejasno nekima

"I sat before the wise man in the autumn of my youth, and I told him all the things I had to know.
He said you have the future if you need to find the truth, and in his eyes I saw that it was so."
Go to Top of Page

Whetherpine
Average Member



Croatia
541 Posts

Member since 15/07/2010

Posted - 29/03/2012 : 15:04:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Whetherpine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alanmaras

Dakle...

ja njemu prvo:
bok
daj neki račun da ti uplatim, pošalji kao tiskanicu molim te
lp
alan
--------------
pa on meni:
Lijepi pozdrav,
uplati mi 20. kuna na račun:
----------
pa ja njemu:
daj mi samo molim te reci kako si došao do 8 kn za poštarinu?
---------------
pa on meni:
Lijepi pozdrav,
ne želim biti nepristojan jer to stvarno nije u mom maniru.
Stripove ne šaljem tim tvojim tiskanicama jer su nesigurne. I ovaj strip ću
poslati kao preporučeno pismo što je veći iznos od tih osam kuna!
Ali majstore, ako ti je to velika svota slobodno ne plaćaj ništa! Strip ću
poslati svom dobrom prijatelju *** pa će ti ga on dati po cijeni za koju
si ga i osvojio, bez poštarine i dodatnih troškova. Kad sam već zbog tvoje
nebrige platio dvije poštarine kod prošle kupnje zašto ne bih i treću!
---------------------------
ja njemu:
Pozdrav i tebi
Tvoj ton je vrlo bezobrazan i nakon ovog ja odustajem od bilo kakve suradnje s tobom.
Za ovaj strip sam spreman platiti poštarinu za tiskanicu koja iznosi 4,25 kn i ni lipe više.
A predlažem ti da ubuduće svoje uvjete oko poštarine napišeš u opisu aukcije kako ne bi
imao problema s tim.
Pa te molim da mi javiš konačnu odluku oko ovog stripa. Uplaćujem ti 16 kn ili ćemo
odustati?
------------------
s tim da je zadnji put isto tako slao preporučeno pa mu se vratilo a ja nisam dobio nikakvu obavijest od poštara da trebam nešto preuzeti...nije mi htio poslati scan potvrde, nije htio ići na poštu i tražiti da se vidi tko je zeznuo...fakat neki čudan lik
-------------
i saga se nastavlja...kaže on:
Lijepi pozdrav,
o tonovima ne bih želio raspravljati ovim putem pa je najbolje da odustaneš
od kupnje i da zaboravimo na ovo i bez ikakvih obveza i komentara.
Samo jedno čisto suštinsko pojašnjenje. Te tiskanice su neosigurane, šalju
se bez ikakve potvrde i što kad nestanu? Tko je onda kriv i kako
nadomjestiti nestali strip ako ga prodavać ima samo jednog?
O tim problemima nisi imao potrebe napisati nešto, a oni su stvarni. Meni je
tako nestalo pet pošiljki i to je razlog zbog kojeg ne želim slati više
nikome nesigurne poštanske pošiljke, a ne neki moj kapric ili, ne daj bože,
neki sitan i jadan interes.
Ja sam kolekcionar prije svega, koji zna i cijeni strip i zadovoljstvo mi je
surađivati sa svim kolekcionarima ali kad je to na obostrano zadovoljstvo.
Da ne bi netko od nas bio nezadovoljan ili se osjećao uskraćenim najmudrije
je da zaboravimo na ovu aukciju.
---------------
ja:
A kako da ja tebi objasnim da strip od 12kn ne vrijedi 20kn???
I da je slanje isključivo na rizik kupca. Pa zna se što je osigurana pošiljka. I ako se izgubi
li uništi da pošta nadoknađuje novac. I da ako to kupac ne želi platiti da je sve to njegov
rizik.
I ne razumijem čemu toliko silovanje, mislim nisi jedini koji to radi i fakat nema smisla.
Ako ja preuzimam rizik za pošiljku zašto ti onda imaš problema s tim?
Da si naveo u aukciji da šalješ isključivo preporukom i da je poštarina XY kuna onda to
možeš zahtijevati ali nisi pa je sve stvar dogovora. Ja ne želim platiti strip od 12 kn niti
lipe više nego što moram.
Kako god ti drago...moja ponuda od 16,25 kn sa poštarinom stoji pa ako misliš da to možemo
tako odraditi, javi. Ako ne, možemo i stornirati sve.
lp
Alan
------------------
on:
Vidi,
s mojeg gledišta ja sam u pravu, a ti ćeš tvrditi to isto i tu se teško
dogovoriti.
Ako ti ovaj strip doista treba ja ću ti ga rado pokloniti kao kolekcionar
kolekcionaru jer ponavljam, nije mi do jednog stripa niti do neke sitne
dobiti već do korektne suradnje ali ovo nije korektna suradnja već tvoje
inzistiranje.
Mogu razumjeti tvoj stav da ne želiš platiti skuplju poštarinu ali mi nije
jasno da želiš preuzesti rizik hoće li ti taj strip doći ili ne ali dobro,
ne želim nikad ostavljati nerješene sporove pa tako neću ni ovaj:
Možeš slobodno:
Dobiti strip na poklon ako ti treba u kolekciji
Odustati od njega i nikome ništa
Uplatiti koliko želiš i javiti mi, a ja ti onda strip šaljem na svoj način.
Slobodno odaberi pa mi javi.
-------------
i da zaključimo:
Sorry, fakat mi se neda raspravljati, mislim da smo oba bili dovoljno jasni.
Što se mene tiče, možemo zaboraviti cijelu stvar.
lp
Alan
--------------
i slijedeći koji ne navede uvjete slanja u aukciji i bude radio nauku od slanja stripa dobiva crveni po kratkom postupku




Jel to možda sova.vg???
Pitam jer sam takav identični razgovor i ja vodio s njim!!!
Ja njemu da hoću tiskanicu a on meni da šalje samo preporučeno iz istih razloga kao i kod tebe.
Onda mi je isto prodao foru da će mi donijeti strip osobno.
Nakon nekoliko mailova nije mi se dalo više zajebavati i ja njemu napišem da ću mu platiti preporučeno i uplatim.
A što on napravi? Pošalje mi kao tiskanicu!!!
I majstor si stavi 10 kuna u đep!


Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 29/03/2012 : 15:23:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Od recimo 200 tiskanica nisu stigle 2 s tim da jedna vjerovatno ipak je.
Od recimo 200 paketa nije stigao samo jedan i to mi je pošta refundirala.
Sigurnost je dakle nekih 99% i kod jednog i kod drugog.
Zdrav razum diktira da strip od 10 kuna ne treba slati preporučeno ili u paketu pa da poštarina premaši vrijenost stripa. Ako su stripovi lagani i male vrijednosti (npr. do 60 kn.) šaljem tiskanice. Za veću količinu i veću vrijenost, tu je paket (18 kn.) ili preporučeno (ako je lagano, a iznad 60 kn.).
Uglavnom, svaka roba ima manje više logičan način slanja, pakiranja i osiguranja.
Onaj tko ti za strip od 12 kn. želi naplatiti poštarinu veću od 4.20 nije ni logičan ni poslovan...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 29/03/2012 15:24:26
Go to Top of Page

alanmaras
Advanced Member



Croatia
3787 Posts

Member since 06/03/2005

Posted - 29/03/2012 : 15:32:10  Show Profile Show Extended Profile  Send alanmaras an ICQ Message  Send alanmaras a Private Message  Reply with Quote
quote:


Jel to možda sova.vg???
Pitam jer sam takav identični razgovor i ja vodio s njim!!!
Ja njemu da hoću tiskanicu a on meni da šalje samo preporučeno iz istih razloga kao i kod tebe.
Onda mi je isto prodao foru da će mi donijeti strip osobno.
Nakon nekoliko mailova nije mi se dalo više zajebavati i ja njemu napišem da ću mu platiti preporučeno i uplatim.
A što on napravi? Pošalje mi kao tiskanicu!!!
I majstor si stavi 10 kuna u đep!





nije sova ali dobro da si mi ovo spomenuo jer sam gledao neke njegove ploče na drugom sajtu, mada nisu mi se svidjele ocjene očuvanosti ali možda bi nešto uzeo od njega...spasio si me

"I sat before the wise man in the autumn of my youth, and I told him all the things I had to know.
He said you have the future if you need to find the truth, and in his eyes I saw that it was so."
Go to Top of Page

Whetherpine
Average Member



Croatia
541 Posts

Member since 15/07/2010

Posted - 29/03/2012 : 15:44:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Whetherpine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alanmaras

quote:


Jel to možda sova.vg???
Pitam jer sam takav identični razgovor i ja vodio s njim!!!
Ja njemu da hoću tiskanicu a on meni da šalje samo preporučeno iz istih razloga kao i kod tebe.
Onda mi je isto prodao foru da će mi donijeti strip osobno.
Nakon nekoliko mailova nije mi se dalo više zajebavati i ja njemu napišem da ću mu platiti preporučeno i uplatim.
A što on napravi? Pošalje mi kao tiskanicu!!!
I majstor si stavi 10 kuna u đep!





nije sova ali dobro da si mi ovo spomenuo jer sam gledao neke njegove ploče na drugom sajtu, mada nisu mi se svidjele ocjene očuvanosti ali možda bi nešto uzeo od njega...spasio si me


To mi je bila najgora kupovina od svih baš zbog tog natezanja oko poštarine!
Za druge ne znam, ali ja znam da više s njim nikad.
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 29/03/2012 : 16:08:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dicmanjac

Svaki prodavač, drukčija poštarina. Neko kaže 20, neko 12, neko 15, neko 10...pa aj ti to razumi.
Najbolje bi bilo udarit neku fiksnu poštarinu koje će se svi pridržavati. Npr 14 kuna, za bilo koju transakciju( 0.2 kg ili 20 kg),pa bilo na štetu prodavača ili kupca nebitno. Bar nebi bilo ovih nesporazuma. Neće niko propast radi 3-4 kune.

Sve ima svoje, recimo ja sam tebi neki dan poslao paket težine od 2-5 kg vrijednost 100,00 kn i to je prema poštinom cjeniku 20,00 kn. Da je paket bio do 2 kg cijena bi bila 18,00 kn, a spomenuo si 20 kg i pretpostavimo da je vrijednost paketa 500,00 kn. Tada je cijena 48,00 kn. Rizik kod tiskanice je da ti stripovi ne stignu ili da se možda oštete u transportu i jedino ako kupac baš želi tiskanicu kao alen na kraju se nema pravo žaliti ako mu stripovi ne stignu.

www.izdavanje-knjiga-dani.hr
www.vangogh.hr
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 29/03/2012 : 16:23:39  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Zapravo vrlo interesantan topic...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Whetherpine
Average Member



Croatia
541 Posts

Member since 15/07/2010

Posted - 29/03/2012 : 16:32:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Whetherpine a Private Message  Reply with Quote
A kad bi recimo prodavač tiskanicu prije slanja poslikao mobitelom nakon štambilja na pošti?
Nije to problem a sebe bi osigurao od odgovornosti.
Kad bi pošiljka zapela na pošti, on može kupcu poslati sliku da ju je poslao.
Dobro on i ne mora poslati ali recimo da je pošten.
Bar kupac onda dalje zna da je zapelo na pošti i gdje tražiti tu pošiljku.
A ovako ispada da je poslao, nije, on je kriv, ti si kriv...
Osim toga ako se pravilno zapakira i čitko napiše adresa pošiljatelja i primatelja sa tiskanicom ne bi smjelo biti problema.
Problem nastaje u aljkavosti ljudi koji šalju ali i u jednom dijelu neprofesionalnosti pošte i poštara.
Go to Top of Page

alanmaras
Advanced Member



Croatia
3787 Posts

Member since 06/03/2005

Posted - 29/03/2012 : 16:54:21  Show Profile Show Extended Profile  Send alanmaras an ICQ Message  Send alanmaras a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Zapravo vrlo interesantan topic...


imali smo nekoliko ovakvih topica tokom godina ako se ne varam
pa se ništa nije promijenilo

"I sat before the wise man in the autumn of my youth, and I told him all the things I had to know.
He said you have the future if you need to find the truth, and in his eyes I saw that it was so."
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 29/03/2012 : 19:22:52  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alanmaras

quote:


Jel to možda sova.vg???
Pitam jer sam takav identični razgovor i ja vodio s njim!!!
Ja njemu da hoću tiskanicu a on meni da šalje samo preporučeno iz istih razloga kao i kod tebe.
Onda mi je isto prodao foru da će mi donijeti strip osobno.
Nakon nekoliko mailova nije mi se dalo više zajebavati i ja njemu napišem da ću mu platiti preporučeno i uplatim.
A što on napravi? Pošalje mi kao tiskanicu!!!
I majstor si stavi 10 kuna u đep!





nije sova ali dobro da si mi ovo spomenuo jer sam gledao neke njegove ploče na drugom sajtu, mada nisu mi se svidjele ocjene očuvanosti ali možda bi nešto uzeo od njega...spasio si me



http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=39417
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 29/03/2012 : 20:15:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
Ja svakome javim kolika je poštarina. Lijepo odem na poštu sa stripom i kažem da mi ga izvagaju i kažu cijenu. Tu cijenu nadodam na prodani strip i stvar riješena. Je je idem dva puta na poštu ali jbg.


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46556 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 29/03/2012 : 21:58:18  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spiderman

Ja svakome javim kolika je poštarina. Lijepo odem na poštu sa stripom i kažem da mi ga izvagaju i kažu cijenu. Tu cijenu nadodam na prodani strip i stvar riješena. Je je idem dva puta na poštu ali jbg.



nemaš digitalnu vagu?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Whetherpine
Average Member



Croatia
541 Posts

Member since 15/07/2010

Posted - 29/03/2012 : 22:03:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Whetherpine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Spiderman

Ja svakome javim kolika je poštarina. Lijepo odem na poštu sa stripom i kažem da mi ga izvagaju i kažu cijenu. Tu cijenu nadodam na prodani strip i stvar riješena. Je je idem dva puta na poštu ali jbg.



nemaš digitalnu vagu?


Vama u Kolumbiji je digitalna vaga br.1 među kućanskim aparatima.
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 29/03/2012 : 22:11:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood
nemaš digitalnu vagu?



Nemam... neću da se šokiram kada stanem na vagu :) a ovako dobijem informaciju iz prve ruke koliko je poštarina da ne bi bilo nismo znali :) A i dobro se prošetati dva puta do pošte. Em si na zraku em vidiš zgodne curke putem... Šta fali tome?


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 29/03/2012 : 22:15:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Whetherpine

A kad bi recimo prodavač tiskanicu prije slanja poslikao mobitelom nakon štambilja na pošti?
Nije to problem a sebe bi osigurao od odgovornosti.
Kad bi pošiljka zapela na pošti, on može kupcu poslati sliku da ju je poslao.
Dobro on i ne mora poslati ali recimo da je pošten.
Bar kupac onda dalje zna da je zapelo na pošti i gdje tražiti tu pošiljku.
A ovako ispada da je poslao, nije, on je kriv, ti si kriv...
Osim toga ako se pravilno zapakira i čitko napiše adresa pošiljatelja i primatelja sa tiskanicom ne bi smjelo biti problema.
Problem nastaje u aljkavosti ljudi koji šalju ali i u jednom dijelu neprofesionalnosti pošte i poštara.


A čemu služe pozitivni komentari?
7 godina sam bio pošten pa sam naprasno odlučio nekome ne poslati tiskanicu stripova i posrati se sam sebi na glavu...
Najslađe mi je kada mi član sa nula komentara kaže: Šaljem čim uplatiš. Da, naravno, od nas dvojice, ja sam onaj koji nije pouzdan...
Problem su i poštari. Ima manji broj koji vole krasti i ogroman broj koji svoj posao ne obavljaju kako treba.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.18 seconds. Snitz Forums 2000