forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor kolor od prvog broja- LIBELLUS
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 149

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 03/12/2014 : 23:27:14  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Iz boldanog se vidi da su knjige koje su se tiskale u 500 komada službeno (stanje na skladištu, a moguće - nisam provjeravao - i u striparnicama) rasprodane. OK, možda se neku od njih može naći u (govorim o Hrvatskoj) nekoj većoj knjižari, u nekoj trgovini Tisak Medije ili u nekoj manjoj knjižari koja još nije propala, no možda i ne može. Kako god bilo, službeno su rasprodane, a to je ono što se računa, i službeno ih više nema za kupiti.


Jedina knjiga koja je stvarno rasprodana u poslednjih par godina je MM63, gotovo sve ostalo novije što je na stanju nula u Libellusu se može naći u Beogradu, a dobar deo sigurno i u Hrvatskoj. Sigurno je da će se Zg23 rasprodati i u Beogradu u narednih par nedelja, i to će kupiti uglavnom ljudi iz Hrvatske koji još nisu nabavili svoj primerak. Ja sam bio ubeđen da će se u Beogradu rasprodati isti dan kad je stigla roba, al patka, nedelju dana kasnije u striparnici koja je naručila 30 komada i dalje ima dovoljno.

quote:
Originally posted by Johnny Difool
Ni s te se strane izdavaču ne može baš ništa prigovoriti, i čitava ova rasprava je besmislena. A kad smo već kod Fibre, zašto oni nisu npr. Žive mrtvace tiskali u 400 primjeraka, nego je naklada ipak veća, ne znam kolika ali veća? Oni su tako odlučili pretpostavljam jer prate tržište i želje kupaca, pa znaju da smiju i mogu ići i s većom nakladom koja će se vrlo pristojno a možda i u potpunosti pokriti.


Ne možemo nikako porediti Fibru i Libellus, jer ovo je serijal bez kraja i kad jednom spustiš tiraž, nema više dizanja. Možda bi se broj 23 i prodao sada u 500, ali mislim da ćeš se složiti da broj 24 ne bi nikad.
Drugo Fibra je izdavač sa cenjenijim izdanjima i sigurno se mnogo više Fibrinih izdanja proda bibliotekama-knjižnicama, nego Libellusovih. Pa koja bi knjižnica koja drži do sebe imala komplet Zagora u boji a nemala Inkala, Eternauta...
E sad sumnjam da se i knjižnice otimaju za Žive mrtvace, plus postoji izdanje od drugog izdavača pa je Markos sigurno sve to ukalkuliso i nije štampao prevelik tiraž.

Naravno pošto ne znam kako funkcioniše taj otkup u Hrvatskoj sve su ovo pretpostavke.

Edited by - thekide on 03/12/2014 23:34:56
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 03/12/2014 : 23:32:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Ovo je od prije par dana sa LL foruma, podatci u vezi Zagorovih koloraca:

Broj Naklada Stanje
1 1200 38
2 1200 208
3 1200 240
4 1200 276
5 1200 337
6 1200 339
7 800 222
8 800 226
9 800 196
10 800 199
11 500 0
12 500 0
13 500 3
14 500 3
15 500 7
16 500 19
17 500 0
18 500 0
19 500 0
20 500 0
21 400 3
22 400 3
23 400 0
24 400 35

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 04/12/2014 : 00:38:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide

quote:
Originally posted by Johnny Difool

Iz boldanog se vidi da su knjige koje su se tiskale u 500 komada službeno (stanje na skladištu, a moguće - nisam provjeravao - i u striparnicama) rasprodane. OK, možda se neku od njih može naći u (govorim o Hrvatskoj) nekoj većoj knjižari, u nekoj trgovini Tisak Medije ili u nekoj manjoj knjižari koja još nije propala, no možda i ne može. Kako god bilo, službeno su rasprodane, a to je ono što se računa, i službeno ih više nema za kupiti.


Jedina knjiga koja je stvarno rasprodana u poslednjih par godina je MM63, gotovo sve ostalo novije što je na stanju nula u Libellusu se može naći u Beogradu, a dobar deo sigurno i u Hrvatskoj. Sigurno je da će se Zg23 rasprodati i u Beogradu u narednih par nedelja, i to će kupiti uglavnom ljudi iz Hrvatske koji još nisu nabavili svoj primerak. Ja sam bio ubeđen da će se u Beogradu rasprodati isti dan kad je stigla roba, al patka, nedelju dana kasnije u striparnici koja je naručila 30 komada i dalje ima dovoljno.

quote:
Originally posted by Johnny Difool
Ni s te se strane izdavaču ne može baš ništa prigovoriti, i čitava ova rasprava je besmislena. A kad smo već kod Fibre, zašto oni nisu npr. Žive mrtvace tiskali u 400 primjeraka, nego je naklada ipak veća, ne znam kolika ali veća? Oni su tako odlučili pretpostavljam jer prate tržište i želje kupaca, pa znaju da smiju i mogu ići i s većom nakladom koja će se vrlo pristojno a možda i u potpunosti pokriti.


Ne možemo nikako porediti Fibru i Libellus, jer ovo je serijal bez kraja i kad jednom spustiš tiraž, nema više dizanja. Možda bi se broj 23 i prodao sada u 500, ali mislim da ćeš se složiti da broj 24 ne bi nikad.
Drugo Fibra je izdavač sa cenjenijim izdanjima i sigurno se mnogo više Fibrinih izdanja proda bibliotekama-knjižnicama, nego Libellusovih. Pa koja bi knjižnica koja drži do sebe imala komplet Zagora u boji a nemala Inkala, Eternauta...
E sad sumnjam da se i knjižnice otimaju za Žive mrtvace, plus postoji izdanje od drugog izdavača pa je Markos sigurno sve to ukalkuliso i nije štampao prevelik tiraž.

Naravno pošto ne znam kako funkcioniše taj otkup u Hrvatskoj sve su ovo pretpostavke.





Samo jedno: u hrvatskim se knjižnicama mogu posuđivati i Alan Ford i Magični Vjetar (u šibenskoj su knjižnici recimo izloženi na vrlo vidljivom mjestu, kao u nekakvom internom izlogu, ispod stakla), a prije otprilike dvije godine kad sam u potrazi za nekoliko stručnih knjiga obišao velik broj zagrebačkih knjižnica u njima su se mogli posuditi i Demian i albumska LL-izdanja (Hermann, Font, Riđobradi...). Pa kad mogu Demian i Magični, što u knjižnicu "koja drži do sebe" ne bi mogao i Zagor. Makar s obzirom na male naklade ne vjerujem da se Zagor i nudi za otkup.

A što se tiče samog otkupa, i tu ima svega, ali o tome bolje ne govoriti, a i nisam mjerodavan za to, sve što znam je rekla-kazala.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 04/12/2014 : 09:22:43  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message  Reply with Quote
http://www.njuskalo.hr/stripovi/zagor-libellus-21-24-oglas-13503568
evo pa ako nekom fali moze ga imati za 210 kn

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

surfer
Average Member

Austria
953 Posts

Member since 09/05/2008

Posted - 04/12/2014 : 09:26:17  Show Profile Show Extended Profile  Send surfer a Private Message  Reply with Quote
Lijep primjer kako suradnici izdavaca vec nude po vecoj cijeni...

quote:
Originally posted by markotamara

http://www.njuskalo.hr/stripovi/zagor-libellus-21-24-oglas-13503568
evo pa ako nekom fali moze ga imati za 210 kn

Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 04/12/2014 : 09:39:46  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Cijena polako raste, već je skuplji za više od 50 kn nego broj 24.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37358 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 04/12/2014 : 09:40:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ali kako je to tu (glupo) napisano, ispada da on nudi sve cetiri knjige za 156 knjige. Jebes opis i druge pojedinacne cijene dolje, ako u naslovu pise "ZAGOR Libellus 21-24, Cijena: 156kn".




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 04/12/2014 : 09:43:12  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
To u duetu skupa prodaju Renky i D.J. pa se nisu mogli dogovoriti oko prave cijene.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 04/12/2014 : 10:27:06  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool
Samo jedno: u hrvatskim se knjižnicama mogu posuđivati i Alan Ford i Magični Vjetar (u šibenskoj su knjižnici recimo izloženi na vrlo vidljivom mjestu, kao u nekakvom internom izlogu, ispod stakla), a prije otprilike dvije godine kad sam u potrazi za nekoliko stručnih knjiga obišao velik broj zagrebačkih knjižnica u njima su se mogli posuditi i Demian i albumska LL-izdanja (Hermann, Font, Riđobradi...). Pa kad mogu Demian i Magični, što u knjižnicu "koja drži do sebe" ne bi mogao i Zagor. Makar s obzirom na male naklade ne vjerujem da se Zagor i nudi za otkup.

A što se tiče samog otkupa, i tu ima svega, ali o tome bolje ne govoriti, a i nisam mjerodavan za to, sve što znam je rekla-kazala.


Pa to je sjajno ako sve imate u knjižnicama, za vas onda nema zime. Mi ovde u Beogradu, jedva da imamo po nešto, a i to što ima teško je navatati. Evo već 2 meseca pokušavam da iznajmim prvog BP Sandmana, reko da pročitam par pričica pre nego što kupim Fibrinog, da ne bude posle nije to za mene. Mislim šta reći za Bg gradsku biblioteku koja od tri broja Systemovog Inkala ima samo brojeve 2 i 3.

A što se tiče otkupa, u pravu si, dosta je tu nejasno, samo ono što se moglo prethodnih godina pročitati po raznim forumima, uglavnom neproverene, (ne)opravdane pljuvačine.
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 04/12/2014 : 10:30:57  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

To u duetu skupa prodaju Renky i D.J. pa se nisu mogli dogovoriti oko prave cijene.


Daj ljudi ce ozbiljno pomisliti da ih ja prodajem.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 04/12/2014 : 10:47:53  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by markotamara

http://www.njuskalo.hr/stripovi/zagor-libellus-21-24-oglas-13503568
evo pa ako nekom fali moze ga imati za 210 kn


Al' je netko bio brz i zgrabio broj 23 jer ga više nema u ponudi a maloprije je bio tu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46545 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 04/12/2014 : 10:53:35  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
@ johny ;

zanimljiv je primjer Tex kolorac od Lib.
1. broj rasprodan (tiraž 500 komada)
brojevi 2.-7. na skladištu priko 100 komada (tiraž 500)
brojevi 8.-11. (8. ostalo 60 komada,9. 26 komada,10 i 11. rasprodani)
Tiraž 300 komada
jasno je da se ovi brojevi od 2.-7. nikad neče rasprodat.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

surfer
Average Member

Austria
953 Posts

Member since 09/05/2008

Posted - 04/12/2014 : 11:01:19  Show Profile Show Extended Profile  Send surfer a Private Message  Reply with Quote
Rasprodace se to sve kad-tad.
Daleko veca sansa bi bila i brze bi islo da su radili reprint prvog broja.
Ozbiljni izdavaci to rade npr. Fibra sa Kirbyjem. Pa koliko se proda ok, ali prvi broj treba biti dostupan za sve koji su propustili kupovati od pocetka.
Isto tako bi i prvi i svi kljucni brojevi Zagora trebali uvijek biti na lageru.

quote:
Originally posted by lwood

@ johny ;

zanimljiv je primjer Tex kolorac od Lib.
1. broj rasprodan (tiraž 500 komada)
brojevi 2.-7. na skladištu priko 100 komada (tiraž 500)
brojevi 8.-11. (8. ostalo 60 komada,9. 26 komada,10 i 11. rasprodani)
Tiraž 300 komada
jasno je da se ovi brojevi od 2.-7. nikad neče rasprodat.

Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46545 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 04/12/2014 : 11:07:20  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
neče surferu,to je več 4 godine na tržištu i nema teorije da se ikad više rasproda.
znači gledajuči iz perspektive izdavača - debeli promašaj

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

surfer
Average Member

Austria
953 Posts

Member since 09/05/2008

Posted - 04/12/2014 : 11:14:14  Show Profile Show Extended Profile  Send surfer a Private Message  Reply with Quote
Ako je ostalo po 100 komada, znaci da su prodali 80 % tiraza, a to nikako nije promasaj.

Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46545 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 04/12/2014 : 11:27:45  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
da nije ne bi smanjili tiraž na 300 .

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

surfer
Average Member

Austria
953 Posts

Member since 09/05/2008

Posted - 04/12/2014 : 11:37:08  Show Profile Show Extended Profile  Send surfer a Private Message  Reply with Quote
Promasaj sigurno nije. Pokrili su troskove i zaradili. U izdavastvu je uspjeh prodati 80 % tiraza.

Druga stvar je sto se izdavac odlucio za novu taktiku.

Mali tiraz, povecanje cijene nakon 2 mjeseca i sve skupa im to odlicno funkcionira.

Kupci su pod pritiskom sve odmah kupovati, odustaju pomalo od izdanja ostalih izdavaca koji su korektni i rade vece tiraze koji se nece rasprodati nakon par dana.

Ali vremenom ce sve vise ljudi odustajati jer im je dosta toga i jer ce se svako malo dogoditi da neki broj profulaju, a novi nece zapocinjati jer su najtrazeniji brojevi rasprodani i nece se raditi reprint.

I sve to bi moglo sa sporijim tempom izdavanja ici u vecim tirazima.

Jos jednom primjer Rip Kirbya koji se rasprodaje i radi reprint i dugorocno se razmislja i ima veci tiraz od Zagora u boji.



Edited by - surfer on 04/12/2014 11:39:43
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 04/12/2014 : 12:00:29  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

I nema nikakvih problema, prilagođavat ćemo se i dalje koliko se može, makar npr. Libellus smanjio naklade na 100 primjeraka a cijene povećao na 350 kn. A ako se to i dogodi, i dalje smatram da će potezima poput ovog s kolor-Zagorom za to biti odgovorni i sami, jednostavno zato što ljudi odustaju, jer ne žele za masne pare kupovati kod preprodavača i jer si izdavač tako smanjuje bazu čitatelja/kupaca.




Naravno, moramo se prilagoditi. Jednostavno vremenom kod dugih serijala moraju da padaju tiraži, i tu ne vredi kriviti ni izdavača ni kupca. Ja ću se truditi da izdržim što duže, al je opet sigurno da će recimo DODSFERD koji ima tri moje plate izdržati duže od mene, a teller koji ima tri njegove plate duže od njega i to je to.

I verovatno ću i ja kad puknem doći ovde da pljujem one koji teraju dalje i zovem izdavača da pitam gde je moj primerak, po mogućnosti besplatan. A onda će neko od dečurlije sa sajta, možda tinton da kaže pusti čiču vidiš da je sirotinja, i onda sledi klasika: Ma ko sirotinja, jaki daj pet primeraka Zagor priča...

A DODSFERDA samo čekam da kompletira Lib Mister Noa pa da krenem da ga pljujem.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 04/12/2014 : 12:19:20  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke


...U medjuvremenu, PP ce sigurno dobiti slom zivaca...


Od bezobrazluka mi rastu plikovi...urođena alergija
Ali, evo divote, disaću sledećih 30-ak dana

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 04/12/2014 12:20:17
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 04/12/2014 : 12:25:52  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by acestroke


...U medjuvremenu, PP ce sigurno dobiti slom zivaca...


Od bezobrazluka mi rastu plikovi...urođena alergija
Ali, evo divote, disaću sledećih 30-ak dana


Nisam u toku, šta se dešava u sledećih mesec dana?
Put u Italiju?
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 04/12/2014 : 12:48:00  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide

quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by acestroke


...U medjuvremenu, PP ce sigurno dobiti slom zivaca...


Od bezobrazluka mi rastu plikovi...urođena alergija
Ali, evo divote, disaću sledećih 30-ak dana


Nisam u toku, šta se dešava u sledećih mesec dana?
Put u Italiju?


to svakako
ali nisam na to mislio
nego na Josipovu ladovinu od 30 dana

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37358 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 04/12/2014 : 13:08:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by markotamara

http://www.njuskalo.hr/stripovi/zagor-libellus-21-24-oglas-13503568
evo pa ako nekom fali moze ga imati za 210 kn


Al' je netko bio brz i zgrabio broj 23 jer ga više nema u ponudi a maloprije je bio tu.


O, vidi stvarno. Netko sa strane ponudio vise "pss pss" ili je takticko cekanje u pitanju.




Samo da ispravim surfera: "Mali tiraz, povecanje cijene nakon 2 mjeseca i sve skupa im to odlicno funkcionira."

Nije povecanje cijene nakon 2 mjeseca, nego je prva 2 mjeseca promo cijena, a onda konacna, "prava". Sigurno bi ti i Dade tako odgovorile u principu. Stvar tacke gledista. :D




A zamislite da stvarno naprave reprint broja 23 (tiraz 250?), a kasnije ga se proda samo 100 komada ili jos manje? Tko bi onda rekao Dadama "pa rekli smo vama".



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 04/12/2014 : 13:22:17  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak
to svakako
ali nisam na to mislio
nego na Josipovu ladovinu od 30 dana


A to, ma idi, ja ne znam ni gde vi to vidite ko je kažnjen, koliko i zašto. Pretpostavljam na onom topiku Punisher.

Nebitno, bitnije je da baciš na papir sve zamerke za Bureta, da se nešto ne zaboravi. I da počneš sa laganim pitanjima, pa da sve više dodaješ gas.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 04/12/2014 : 13:26:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

@ johny ;

zanimljiv je primjer Tex kolorac od Lib.
1. broj rasprodan (tiraž 500 komada)
brojevi 2.-7. na skladištu priko 100 komada (tiraž 500)
brojevi 8.-11. (8. ostalo 60 komada,9. 26 komada,10 i 11. rasprodani)
Tiraž 300 komada
jasno je da se ovi brojevi od 2.-7. nikad neče rasprodat.




Moram priznati da tu nisam u tijeku, jer sam sve Texove kolorce nabavio kao "oštećene" za 40, 50 i 60 kn na Interliberu.

Ali moguće da se i neće rasprodati, jer prvi broj je onaj koji se svakako želi imati, a sa slijedećima se kao problemi javljaju visoke cijene i to što je riječ o epizodama koje je danas, ili nakon nekih godina života, zbog zastarjelosti i naivnosti teško čitati.

Za naše čitatelje Tex ipak nije Zagor, kod njega ni približno nema zagorovskog kulta koji će biti barem dovoljan jamac za opstanak edicije (uz smanjenje naklada), pa je logična i slabija prodaja, posljedica koje je i promjena koncepcije edicije s objavljivanjem "the best of" priča od 13. knjige.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25908 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 04/12/2014 : 13:28:39  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Brzina prodaje je vrlo važna.Nije isto prodati 80% naklade u pola godine ili 5 godina.Imajte na umu da su LL stripovi skupi i u proizvodnji a LL ima ubitačan tempo izdavanja i za novu turu treba im brzi dotok novca.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page
Page: of 149 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.5 seconds. Snitz Forums 2000