forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor kolor od prvog broja- LIBELLUS
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 149

Josip2000
Average Member



712 Posts

Member since 20/08/2014

Posted - 02/12/2014 : 23:58:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Josip2000's Homepage  Send Josip2000 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Josip2000

quote:
Originally posted by nagor

Lwoode, ti čitaš/skupljaš stripove?

hahahha koji špric, usput lwoode ja sam svoj primjerak već osigurao, upravo zbog ovakvih lešinara, da pratiš stripovski dio podforuma, to bi i primjetio.



kakav špric? o čem ti pričaš?
imaš li ti asistenta da ti uopče objasni o čemu mi pišemo po forumu?
jer vidin da slabo kužiš išta

Pa prskamo te svi sa svih strana a što je najjače ti to ni ne kužiš
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46589 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 02/12/2014 : 23:59:42  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Josip2000

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Josip2000

quote:
Originally posted by nagor

Lwoode, ti čitaš/skupljaš stripove?

hahahha koji špric, usput lwoode ja sam svoj primjerak već osigurao, upravo zbog ovakvih lešinara, da pratiš stripovski dio podforuma, to bi i primjetio.



kakav špric? o čem ti pričaš?
imaš li ti asistenta da ti uopče objasni o čemu mi pišemo po forumu?
jer vidin da slabo kužiš išta

Pa prskamo te svi sa svih strana a što je najjače ti to ni ne kužiš





al si duhovit dosado

ps pozdravi asistenta

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 03/12/2014 : 00:01:51  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Daj Josipe, prestani lovit lwooda i sergeja po forumu i pojasni zašto ti je Interstellar loš. Volio bih to čuti.

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=46071&whichpage=2
Go to Top of Page

Josip2000
Average Member



712 Posts

Member since 20/08/2014

Posted - 03/12/2014 : 14:05:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Josip2000's Homepage  Send Josip2000 a Private Message  Reply with Quote
Nije mi los, meni se svidio, no ima dosta rupa i previda, ali opet si kontam, da je film savrsen, potpuno logican i bez takvih rupa, nebi bio zanimljiv
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 03/12/2014 : 15:01:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
Hajde nam sve to sada kompletno objasni o filmu (tipa: zasto, kako, ko, gdje i kada), i nastoj da natrpas ovaj topic sa jos par stranica.
U medjuvremenu, PP ce sigurno dobiti slom zivaca, ali eto, makar cemo dobit tvoju analizu filma, koju svi strahovito i napeto ocekujemo.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

Josip2000
Average Member



712 Posts

Member since 20/08/2014

Posted - 03/12/2014 : 16:52:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Josip2000's Homepage  Send Josip2000 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

Hajde nam sve to sada kompletno objasni o filmu (tipa: zasto, kako, ko, gdje i kada), i nastoj da natrpas ovaj topic sa jos par stranica.
U medjuvremenu, PP ce sigurno dobiti slom zivaca, ali eto, makar cemo dobit tvoju analizu filma, koju svi strahovito i napeto ocekujemo.


Koji je tebi kurac? šta si se zakvačio na mene kao pijavica i kuhaš svađu? ne pada mi na pamet spamati pisati analize filmova na forumu o stripu. Tu svoju aroganciju i bahatost idi liječi u najbližoj ustanovi opremljenoj za tvoje slučajeve. A za review filma posjeti forume posvećene tim stvarima
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 03/12/2014 : 17:17:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
Opet se prizivaju psihijatri itd., situacija je krajnje neozbiljna.
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 03/12/2014 : 17:25:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by Josip2000

quote:
Originally posted by roby05

quote:
Originally posted by Josip2000

quote:
Originally posted by roby05

Dobro jutro radni narode!Pa ne znam,dokle vise ide to sramocenje naseg nogometa!?Od najveceg od najvecih ovo dozivjeti?Kako cemo sad skupit izgubljene koeficjente,bodove...ugled da i ne spominjem.Neko je nesto falija,ili neko na forumu ili u Donjim Mamicima.

Daj molim te, koliko je hajduk popio ono debrecenki usred poljuda......koji je tad bio puno gori protivnik od Red Bulla, naravno da je ovo bruka, ali ima i većih. Neopisivo zavidim Rijeci na svemu jbt. Naravno da je liga neregularna, vlada ogromna kaljuža, ali i da je regularna, opet je dinamo kvalitetom svjetlosnim godinama ispred svih ostalih, reci mi npr jednog igrača hajduka koji je bolji od bilokojeg prvotimca dinama? E sad što mamić nema muda dovesti stranog trenera da to organizira kako bog zapovijeda, to je druga pjesma, jer svi naši treneri su kurtoni.


Svi nasi treneri me neopisivo podsjecaju na tebe.

Tko sad potencira sukobe Mladjo? TKO? Normalno smo argumentirano raspravljali o dinamu i onda dođe ovaj i počne ponovno provocirati. Tonka je apsolutno u pravu.

@roby, podsjeća me na tebe neopisivo čmar susjedove koze.....sad će mladjo reći da roby nije mislio ozbiljno svoj prethodnu uvredu meni



I u čemu je sad on tebe toliko uvrijedio?
A pogledaj što si ti njemu napisao.
Jel' to tebi ima smisla?
Govoriš o nezdravoj komunikaciji a prizivaš psihijatre, napadaš...


Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 03/12/2014 : 19:44:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ukratko, da rezimiramo: Dado i Dado su glupi, ne znaju što rade, nemaju pojma o izdavaštvu i samo prave štetu i sebi (umjesto da prodaju 800 primjeraka, oni prodaju samo 400!) i kolekcionarima, a svatko od vas kritičara bi to puno pametnije i bolje napravio. Pa ja zaista ne vidim u čemu je problem. Danas je bar lako postati izdavač. Otvorite izdavačku kuću i krenite, ako smo mogli Dado i Dado, ja, Colt, Slobo, Marlowe i još nekoliko forumaša, zašto ne biste mogli i vi?




Moram priznati da ni više od dana poslije još uvijek ne razumijem ovakvu logiku. A nije da se ne trudim.

Dakle, redoviti kupac i kolekcionar ne samo Libellusovih nego i izdanja ostalih izdavača na prostoru bivše Juge nema pravo i ne smije kritizirati njihove odluke koje smatra pogrešnima, nelogičnima i neracionalnima. A ako ih ipak kritizira, dobije odgovor da ako misli da bi on to radio bolje, neka osnuje vlastitu izdavačku kuću i počne sam objavljivati stripove.

Dakle, onaj tko je recimo na Interliberu na štandu Libellusa ostavio priličan novac, odnosno onaj zbog kojeg dotični izdavač stripove i objavljuje, kao kupac koji je, kako se ono kaže "uvijek u pravu", nema naposljetku pravo izreći kritiku o određenim poslovnim odlukama onih kojima je dao taj novac. I to što je najbolje dobronamjernu i drugarsku kritiku koja smjera tome da stripovi budu pristupačniji što širem krugu zainteresiranih i da ne budu plijen profesionalnih preprodavača, onih koji će veće količine nabaviti s isključivim ciljem dobre zarade na njihovoj preprodaji.

I još se ta kritika temelji na nekakvoj nesretnoj logici i statistici, onoj o službeno rasprodanim brojevima prethodnih knjiga tiskanih u određenoj nakladi, što govori o tome da nema smisla daljnje snižavanje naklade, pogotovo ne na knjizi za koju se duuuuugo unaprijed zna da će biti hit, vruća i rasprodana roba.

Prema gornjoj logici, ako bi se primjerice kritiziralo kirurga koji je pri operaciji u utrobi pacijenta ostavio smotak gaze, dobilo bi se odgovor da ako onaj tko izriče kritiku misli da bi on to obavljao bolje, neka diplomira medicinu, specijalizira kirurgiju i sam počne operirati. A ako bi se recimo kritiziralo proizvođača cipela zbog toga što su se njegove skupe cipele raspale nakon dva mjeseca nošenja, uslijedio bi odgovor da nezadovoljni ako misli da bi mogao bolje izvoli završiti školu za postolare i početi sam proizvoditi cipele.

Eto, i kad sam sve ovo napisao, opet ne razumijem logiku.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 03/12/2014 19:46:06
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 03/12/2014 : 19:56:25  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Nasa kontra bi bila "ako mislite da nasa lova ne valja,nadjite si nove kupce!"

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28986 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 03/12/2014 : 20:13:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ne znate sve podatke i zato ne da nemate pravo, nego nemate na osnovu čega donositi zaključke i kritizirati. Statistika koja vam je dostupna je "stanje na skladištu", a to NIKAKO nije isto što i "broj prodanih primjeraka". Samo D&D znaju koliko se primjeraka zaista i prodalo, ja na osnovu vlastitog iskustva mogu reći da je taj broj poprilično manji od ukupnog tiraža. Ako misliš da imaš pravo kritizirati, nabroji mi u koliko knjizara i trgovina Libellus distribuira svoje naslove? Koliko ima ukupno Tisak Medija u kojima se može kupiti taj famozni Zagor 23 i ostali "rasprodati brojevi"? Koliko komada svakog broja u startu ide u svaki takav dućan? I, na kraju, koliko se komada proda od toga što se tamo pošalje? Pa praktički svi se ti "rasprodati brojevi" mogu kupiti u Hrvatskoj.

Tvoje analogije su potpuno promašene jer proizvod koji si kupio je zadovoljavajuće kvalitete, ništa mu ne fali. Ti se žališ zato što proizvođač ne proizvodi veće količine nekog proizvoda i "imam na to pravo, jer sam redovni kupac". Ne, nemaš pravo. Imaš pravo na ispravan i funkcionalan proizvod, i to si i dobio.

Nadam se da je logika sad razumljiva.

Trouble will find me
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25966 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 03/12/2014 : 20:28:48  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
dva tražena stripa,mm kolorac i zagor 23 nisu ni došli u tisak mediju ST.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Tintilinic
Senior Member

2955 Posts

Member since 15/07/2013

Posted - 03/12/2014 : 20:30:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Tintilinic a Private Message  Reply with Quote
Ja sam našao prvi broj Tex giganta LL u knjižari
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 03/12/2014 : 20:38:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ne znate sve podatke i zato ne da nemate pravo, nego nemate na osnovu čega donositi zaključke i kritizirati. Statistika koja vam je dostupna je "stanje na skladištu", a to NIKAKO nije isto što i "broj prodanih primjeraka". Samo D&D znaju koliko se primjeraka zaista i prodalo, ja na osnovu vlastitog iskustva mogu reći da je taj broj poprilično manji od ukupnog tiraža. Ako misliš da imaš pravo kritizirati, nabroji mi u koliko knjizara i trgovina Libellus distribuira svoje naslove? Koliko ima ukupno Tisak Medija u kojima se može kupiti taj famozni Zagor 23 i ostali "rasprodati brojevi"? Koliko komada svakog broja u startu ide u svaki takav dućan? I, na kraju, koliko se komada proda od toga što se tamo pošalje? Pa praktički svi se ti "rasprodati brojevi" mogu kupiti u Hrvatskoj.

Tvoje analogije su potpuno promašene jer proizvod koji si kupio je zadovoljavajuće kvalitete, ništa mu ne fali. Ti se žališ zato što proizvođač ne proizvodi veće količine nekog proizvoda i "imam na to pravo, jer sam redovni kupac". Ne, nemaš pravo. Imaš pravo na ispravan i funkcionalan proizvod, i to si i dobio.

Nadam se da je logika sad razumljiva.




Što se tiče knjižara (Algoritam-Profil-Mozaik) i prodavaonica Tisak Medije, uistinu ne znam koliko se primjeraka i da li uopće još može naći knjige br. 23. Ali to ne znaš, odnosno ne možeš znati ni ti (napokon i kažeš da "samo D&D znaju"), već možeš govoriti samo načelno, tj. nagađati da se još nije rasprodalo i da se "svi rasprodani brojevi mogu kupiti u Hrvatskoj". Ova se tvrdnja pretpostavljam ne temelji na nekim forumašima nepoznatim činjenicama, jer vjerujem da se po knjižarama i dućanima Tisak Medije nisi raspitivao o broju neprodanih primjeraka?

A kad već pričamo, ja barem raspolažem jednim konkretnim podatkom - stanjem na skladištu koje je 0 - dok ti nagađaš koliko ima knjižara s koliko nerasprodanih brojeva.

No što ako se poslije dva (sad već tri) tjedna ne mogu kupiti više nigdje u Hrvatskoj? I što recimo da sam kupac/kolekcionar koji ima sve 22 prethodne knjige, i da mi je zbog smanjene naklade promakla knjiga 23? Gdje je tu moje pravo na dobivanje "ispravnog i funkcionalnog proizvoda", pogotovo jer još ni približno nije istekao dvomjesečni rok s akcijskom cijenom? Što ako sam recimo bio 407. od 500 kupaca knjiga od 17 do 20, i recimo 399. od 400 kupaca knjiga 21 i 22, a sad bih bio 404. kupac da je naklada još uvijek 500 primjeraka, a ovako sam popušio?


Edit: eto, jaki kaže da u splitsku Tisak Mediju knjiga 23 nije ni stigla, pa nju možemo izsoatviti s popisa onih u kojima možda još nije rasprodana.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 03/12/2014 20:41:15
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28986 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 03/12/2014 : 20:50:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ja kao izdavač znam kako stvari funkcioniraju s ove strane barikade.
A vi se čudom čudite kako "oni ne žele zaraditi više para". "To će se sigurno prodati, to je vruća roba".
Stara dobra "I've already made up my mind, don't confuse me with the facts" priča.
Oprostite na smetnji.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14643 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 03/12/2014 : 20:55:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Lwoode, ti čitaš/skupljaš stripove?



Koji Prc Prc
Mislim da je jedino rijesenje potraziti striparnicu koja bi vam ostavila primjerke...jer iz LL ocito ne zele nista promjeniti po tom pitanju.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 03/12/2014 : 21:01:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ja kao izdavač znam kako stvari funkcioniraju s ove strane barikade.
A vi se čudom čudite kako "oni ne žele zaraditi više para". "To će se sigurno prodati, to je vruća roba".
Stara dobra "I've already made up my mind, don't confuse me with the facts" priča.
Oprostite na smetnji.




Ali tko ovdje koga "zbunjuje s činjenicama", ja koji baratam službenim podacima o praznom skladištu i rasprodanom izdanju u SNK i AB612, ili ti koji nagađaš da možda negdje, u nekoj knjižari ili Tisak Mediji, još ima poneki neprodani primjerak?

I zar nije logično pretpostaviti da bi se, s obzirom da je 400 primjeraka službeno "planulo" u dva tjedna, u dvomjesečnom promo-periodu pa i nešto kasnije prodalo svakako više, pa možda i znatno više od te naklade?

Slažem se, ti si izdavač i neusporedivo bolje znaš kako funkcioniraju stvari u izdavaštvu, ali u ovom slučaju ipak nagađaš. No dobro, ja sam svoje primjerke nabavio još na IL-u (sad zvučim kao DODSFERD ), pa sve ovo govorim isključivo načelno. No harm done.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46589 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 03/12/2014 : 21:11:05  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by nagor

Lwoode, ti čitaš/skupljaš stripove?



Koji Prc Prc
Mislim da je jedino rijesenje potraziti striparnicu koja bi vam ostavila primjerke...jer iz LL ocito ne zele nista promjeniti po tom pitanju.



ovo je vjerovatno iz nekog egzorcističkog obreda u kojem su iz tebe istirali đavla a utrali ti nešto drugo?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 03/12/2014 : 21:13:29  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Pa da, nije sramota priznati ako među prvima nabaviš vruću robu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37403 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 03/12/2014 : 21:21:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Cekaj, zar im Tisak Medija ne plati "pri isporuki", zar im oni to vracaju ako se ne proda? Ako ne, znaci to su isto prodati primjerci - lager prazan. Sad ako to nekome doma stoji 20 istih stripova ili ako ih neki lanac drzi jos 30 na svojim policama, to je nesto drugo. Ali Libellus je sve to prodao. A u vezi konkretnog broja 23, navodno ih nije vise nigdje za dobiti, jedino im preprodavaci imaju jos dovoljno (ok, i Bg striparnica/i). A zna se sta Zagorelima znaci "Zagor prica". Kakvih 400 primjerka molim ljepo! Mislim, pa nije da tehnicki nisu mogli, ako bi htjeli, barem samo toj knjizi dici nakladu na 500 recimo. Jasno da nisu racunali da ce ici tako brzo, a svi su "govorili da ce biti tako" - da ce kupiti. Nema logike, jer im od tih 500 naklade bas i ne stoji mnogo kom. jos na lageru, a kamoli mozemo govoriti o godinama neprodatih primjeraka kao kod drugih junaka. Zeznuli su se, plain simple.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 03/12/2014 : 21:38:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Josip2000
ne pada mi na pamet spamati pisati analize filmova na forumu o stripu.

Nije mi los, meni se svidio, no ima dosta rupa i previda, ali opet si kontam, da je film savrsen, potpuno logican i bez takvih rupa, nebi bio zanimljiv



U pravu si, ne znam vise ni gdje nalazim ove podatke, boze sacuvaj da bi ti ikad spamovo igdje na forumu. Odoh se ionako lijecit, ocito je da imam komplekse.
Imas li broj dobrog psihijatra?

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18434 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 03/12/2014 : 21:38:33  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Cekaj, zar im Tisak Medija ne plati "pri isporuki", zar im oni to vracaju ako se ne proda? Ako ne, znaci to su isto prodati primjerci - lager prazan. Sad ako to nekome doma stoji 20 istih stripova ili ako ih neki lanac drzi jos 30 na svojim policama, to je nesto drugo. Ali Libellus je sve to prodao. A u vezi konkretnog broja 23, navodno ih nije vise nigdje za dobiti, jedino im preprodavaci imaju jos dovoljno (ok, i Bg striparnica/i). A zna se sta Zagorelima znaci "Zagor prica". Kakvih 400 primjerka molim ljepo! Mislim, pa nije da tehnicki nisu mogli, ako bi htjeli, barem samo toj knjizi dici nakladu na 500 recimo. Jasno da nisu racunali da ce ici tako brzo, a svi su "govorili da ce biti tako" - da ce kupiti. Nema logike, jer im od tih 500 naklade bas i ne stoji mnogo kom. jos na lageru, a kamoli mozemo govoriti o godinama neprodatih primjeraka kao kod drugih junaka. Zeznuli su se, plain simple.





CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 03/12/2014 : 22:07:32  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool
No dobro, ja sam svoje primjerke nabavio još na IL-u (sad zvučim kao DODSFERD ), pa sve ovo govorim isključivo načelno. No harm done.



Pa pošto ti jedini još pričaš o Libellusu na topiku o Libellusu, umesto da se priključiš ovim veseljacima u opuštenom zezanju, a Markos je digao ruke, evo da ti ja odglumim drugu stranu i to kako sam je ja shvatio, naravno bez činjenica, samo nagađanje.

Znači ja sam Libellus i sad je leto 2014., prodajem Zagora u 500 komada, prodaja usporava ali i dalje imam redovne mušterije. E sad neke od tih mušterija su male knjižare po Hrvatskoj koje redovno otkupljuju deo tiraža (50-100 primeraka). U jednom momentu te male knjižare krenu da propadaju jedna za drugom i em mi vrate deo robe koju ne mogu više da plaćaju, em sam ostao bez kupaca brojeva 401-500.
Odmah smanjujem tiraž na 400 i vidim da je sad sve ok, pokriveni su svi preostali kupci, niko se ne žali a roba se prodaje par meseci i dalje nije rasprodana.
Ali onda izdajem broj 23, i proda se sve rekordno ali najviše zbog preprodavaca koji su kupili brojeve 360-400. Onda me zoveš ti i kažeš ja sam kupac broj 399, gde je moj primerak. Ja ti kažem pogledaj ima sigurno negde, ako ne u Zagrebu, ima u okolnim zemljama još uvek dovoljno. Ti mi kažeš zabole me za okoliš, oću ovde, odma sada.

I sad ja imam dva rešenja: da te ignorišem il da naštampam brojeve 401-500. Biram da naštampam 100 komada i da ih prodam po razumnoj ali ipak većoj ceni jer su troškovi veći. I naravno ti ne kupiš od mene nego od preprodavca koji je pustio svojih 40 komada po 5 kuna nižoj ceni od moje. I ja ostanem sa 100 skupih komada na polici. Srećom javi se kupac broj 398, koji je isto ostao uskraćen u startu, al on me pita zašto da plati više od kupca broj 359, i opsuje mi mater i ode kod preprodavca.
Još me onda nazove Markos i kaže pa kolega ispao si magarac što slušaš ove koji ne znaju ono što mi znamo.

Naravno ovo je samo prazna pričica dokonog kontraša i u njoj ti nisi ti, nit je Markos Markos, nit sam ja Libellus i svaka sličnost sa stvarnim osobama i događajima je slučajna, al eto kad već pričamo načelno. No harm done.

Edited by - thekide on 03/12/2014 22:22:22
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18434 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 03/12/2014 : 22:23:29  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
nisam tiskar ni izdavać pa mi molim vas pojasnite tu moju dilemu....
Zašto je recimo jako skupo ili čak preskupo odtiskati sa idućom/sljedećom turom Zagora koja sadrži
brojeve 25 i 26 još 50-100 komada knjige ZAGOR PRIĆA???
Pa ne treba ponovo raditi prevod, lekturu, dizajn....ne treba ništa samo stiskat još tih 50-100 primjeraka...
ponavljam, amater sam pa bez ljutnje.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 03/12/2014 : 22:47:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
@ thekide


quote:
Evo brojeva i aktuelnih brojki koliko je primjeraka kojeg izdanja jos dostupno:

1. 38
2. 208
3. 240
4. 276
5. 337
6. 339
7. 222
8. 226
9. 196
10. 199
11. 0
12. 0
13. 3
14. 3
15. 7
16. 19
17. 0
18. 0
19. 0
20. 0
21. 3
22. 3

23. 0
24. 35

U svakom slucaju treba pozuriti sa brojevima koji su na izdisaju.



U načelu stoji sve što tvrdiš, ali samo u načelu.

Iz boldanog se vidi da su knjige koje su se tiskale u 500 komada službeno (stanje na skladištu, a moguće - nisam provjeravao - i u striparnicama) rasprodane. OK, možda se neku od njih može naći u (govorim o Hrvatskoj) nekoj većoj knjižari, u nekoj trgovini Tisak Medije ili u nekoj manjoj knjižari koja još nije propala, no možda i ne može. Kako god bilo, službeno su rasprodane, a to je ono što se računa, i službeno ih više nema za kupiti.

Od knjige br. 21 naklada je smanjena na 400 komada, i tu su na skladištu po 3 knjige, što je zanemarivo tj. u razini statističke greške, pa se može reći da su i one rasprodane. Svakako, možda se i njih može naći u nekoj knjižari ili tko zna gdje (opet, možda i ne može), ali službeno ih više nema u prodaji.

I sad, nakon (službeno) rasprodanih naklada četiriju brojeva u 500 primjeraka i dvaju u 400, a pred objavljivanje knjige koja se valjda čitavu godinu čeka s nestrpljenjem i za koju se može s ogromnom sigurnošću predvidjeti da će se rasprodati (što se i dogodilo u roku "keks"), ne ide se s vraćanjem naklade na 500 (rasprodanih) primjeraka, nego se nastavlja s 400.

Razumijem, od strane izdavača tih 400 je računica bez greške, sve će se (ras)prodati, skladište će biti prazno i neće biti gubitaka, i u tom smislu im se ne može ništa prigovoriti. Isto tako, svaki izdavač ima apsolutno svako moguće pravo objaviti ono što želi u nakladi koju sam izabere, bez obzira na signale s tržišta i očekivanja kolekcionara, a na nama kupcima/kolekcionarima je samo da se tome prilagodimo, dakle da kupimo u roku od dva tjedna ili da naknadno knjigu platimo po višestruko višoj cijeni kod "profesionalnih" preprodavača. Tko nam je kriv, samo naša sporost, lijenost i možda besparica.

Ni s te se strane izdavaču ne može baš ništa prigovoriti, i čitava ova rasprava je besmislena. A kad smo već kod Fibre, zašto oni nisu npr. Žive mrtvace tiskali u 400 primjeraka, nego je naklada ipak veća, ne znam kolika ali veća? Oni su tako odlučili pretpostavljam jer prate tržište i želje kupaca, pa znaju da smiju i mogu ići i s većom nakladom koja će se vrlo pristojno a možda i u potpunosti pokriti.

Svakako, svaki izdavač je priča za sebe i donosi odluke za sebe, a na nama je, opet ponavljam, da im se prilagodimo i da Libellusova izdanja zgrabimo čim ih vidimo, jer ih sutra više neće biti, a s Fibrinim možemo biti opušteniji. Napokon, tko sam ja da bilo što pitam i bilo za što kritiziram izdavače, kad nikad nisam objavio nijedan strip, knjigu, film, nosač zvuka ili što god.

I nema nikakvih problema, prilagođavat ćemo se i dalje koliko se može, makar npr. Libellus smanjio naklade na 100 primjeraka a cijene povećao na 350 kn. A ako se to i dogodi, i dalje smatram da će potezima poput ovog s kolor-Zagorom za to biti odgovorni i sami, jednostavno zato što ljudi odustaju, jer ne žele za masne pare kupovati kod preprodavača i jer si izdavač tako smanjuje bazu čitatelja/kupaca.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 03/12/2014 22:50:17
Go to Top of Page
Page: of 149 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000