forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Interstellar
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Poli
Advanced Member



Slovenia
37403 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 18/11/2014 : 10:51:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

'Interstellar' blasts past 'Penguins,' 'Turtles' at Chinese box office

http://www.latimes.com/entertainment/envelope/cotown/la-et-ct-interstellar-penguins-turtles-chinese-box-office-20141118-story.html



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 21/11/2014 : 00:24:39  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
http://www.wired.com/2014/11/absolute-zero/

Before Cooper left his daughter to find humanity a new home in space, there were the Lazarus missions. Led by Dr. Mann, this was NASA’s first attempt to locate a hospitable exoplanet. So what happened to Mann on the other side of the wormhole? We teamed Christopher Nolan with award-winning comic-book artist Sean Gordon Murphy to tell Mann’s story.

Edited by - nagor on 21/11/2014 00:25:00
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 03/12/2014 : 14:52:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Debelo sam razocaran ovim filmom. Nije mi pruzio nista, cak ni laganu zabavu. Nauke nema ni u tragovima, osim cinjenice o dilataciji vremena i to je sve. A i to je traljavo izvedeno. Prica suplja ko sito, potpuno besmislena, cak nismo saznali ni razlog zasto je Zemlja onakva kakva jeste. Od dogadjaja u crnoj rupi, cak me vise nije ni zanimalo sta ce se dalje desiti. Potpuna besmislica, ne mozes se uvijek vaditi na cinjenicu da ako vec mastas, mozes da izmastas bilo sta. Ne pije vodu. Ne bih o glumi, o glumi nemam pojma, obicno mi slabo sta smeta. Efekti su dobro uradjeni, ali dzaba kad je prica pretanka za ikakvu prolaznu ocjenu. Gubljenje vremena.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 03/12/2014 : 20:05:24  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Eh, šteta Elderane. Sad znam kako ja zvučim kad pljujem po Inceptionu i Dark Knightu.

Interstellar je remek djelo science-a i fiction-a… zamotano u vizualni i glazbeni spektakl.

Zar je razlog izumiranja bitan? Nisu rekli ni godinu u kojoj se film dešava… jer nije bitno. Bitno je, da je kraj ljudske civilizacije, ako nešto ne poduzmemo. Nolan nije išao na spektakl na početku… išao je na obitelj i odnose. Spektakl dolazi kasnije.

Nema nauke? Previše »maštanja«? Lako je reć da je nerealno preživjeti crnu rupu, ali i ta scena i svaka druga scena u ovom filmu je (u teoriji) moguća odnosno ima teorijske temelje u znanosti. Od umjetne gravitacije letjelice (jedna od najrealnijih) pa do velikih valova na onom planetu (nisu uvjetovani mjesecem kao na zemlji nego doslovnim »krčenjem« planeta zbog gravitacije crne rupe)… i ono ukucavanje jednadžbe u sat u prošlosti ima znanost iza sebe (nategnuto da, ali u biti variacija na temu teorije struna). Kip Thorne, znanstvena faca, koji potpisuje znanost u filmu, veli da su jedina stvar koja mu smeta ledeni oblaci… ne da ne bi mogli postojati, nego vjerojatno nisu toliko čvrsti, da bi mogli podnijeti težinu baze na njima.

Čovjek je napisao čak i knjigu u kojoj pojašnjava znanost i koncepte viđene u filmu.



Dobro je da se priča o znanosti… samo da se priča. Tako su ljudi pričali, da su besmislice one male ručne naprave za komunikaciju što ih je imao Kirk i posada Enterprisea… i Picardov holodeck je bio sci-fi:

https://www.youtube.com/watch?v=jDRTghGZ7XU
PS: Ovo nije Michael iz krvi i mesa.


Edited by - nagor on 03/12/2014 21:23:09
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7059 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 03/12/2014 : 21:51:52  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Da Elderane84 bas kao sto Nagor kaze, tako sam se i ja osjecao kad sam gledao The Dark Knight. Bilo mi je zao potrosenog vremena, no Interstellar...

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2977 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 04/12/2014 : 04:13:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
film mi je zabavan, malo predug i ima viška dijaloga. polako pada u zaborav. ostaje mi u sjećanju kukuruz, prašina, ludi matt damon te (spoiler!)mcconaughey zarobljen u polici s knjigama
zanimljivo je kako nolan sve filmove završava na isti kalup. neka paralelna radnja dok se približavamo klimaksu, klupko se otpetljava ali se zapravo ništa ne otpetlja, a muzika drži napetost uz staccato : tam, tam, tam, tam, tam...
kao da koristi istu glazbu u svakom filmu.
a što se tiče batmana, dark knight sa jokerom yay, dark knight returns ney.

https://xilrion.deviantart.com/

Edited by - xilrion on 04/12/2014 04:15:59
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 04/12/2014 : 09:49:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Dark Knight Returns je najveci promaseni zicer ikada. Mogao je od njega napraviti film koji ce obiljeziti desetljece samo da je ubacio nesto sive u obje suprotstavljene strane. Batman kao netko tko uspostavlja red, zakon itd. se mogao boriti protiv negativaca koji zapravo nastupaju iz ideala o boljem svijetu i zastupaju nekakvu anarhiju ili nesto kao occupy ali koji posjeduje moc da stvarno srusi establishment. Mogao se Sismis tu i lomiti cijeli film za koju stranu ce se odluciti. Takav film bi mozda mogao biti i malo kontroverzan i aktualan i subverzivan i sta ti ja znam... Ovako smo dobili batmana koji je 100% na strani vlasti i establishmenta uz malo unutarnje borbe borit cu se ili necu i negativce koji su zli jer su zli i gotovo.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4886 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 04/12/2014 : 11:56:30  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

Dark Knight Returns je najveci promaseni zicer ikada. Mogao je od njega napraviti film koji ce obiljeziti desetljece samo da je ubacio nesto sive u obje suprotstavljene strane. Batman kao netko tko uspostavlja red, zakon itd. se mogao boriti protiv negativaca koji zapravo nastupaju iz ideala o boljem svijetu i zastupaju nekakvu anarhiju ili nesto kao occupy ali koji posjeduje moc da stvarno srusi establishment. Mogao se Sismis tu i lomiti cijeli film za koju stranu ce se odluciti. Takav film bi mozda mogao biti i malo kontroverzan i aktualan i subverzivan i sta ti ja znam... Ovako smo dobili batmana koji je 100% na strani vlasti i establishmenta uz malo unutarnje borbe borit cu se ili necu i negativce koji su zli jer su zli i gotovo.



...te je onda vrlo lako zaključiti da je film između redaka htio poručiti da su pokreti poput Occupy Wall Strret i Anonymous, te ideje od socijalnoj pravdi pogrešni i zli. Dvije scene tome pogotovo daju u prilog: kad zli manijaci doslovno okupiraju Wall Street je teško ne protumačiti kao alegoriju na tada aktualna zbivanja, te kad Mačka sa pobunjenicima/hipicima uđe u nečiji upper/middleclass stan i tužno gleda kako je "nečiji dom sada postao svačiji dom".

Tako da ta siva koju spominješ možda namjerno nedostajne.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12797 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 04/12/2014 : 13:23:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by xilrion

dark knight returns


quote:
Originally posted by Mord

Dark Knight Returns

The Dark Knight Rises.

Jebga, moj unutarnji autokorektor mi ne da mira, pogotovo jer ovo "Rises" u naslovu biva prilično jasno istaknuto u samom filmu, i doslovce i metaforički.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12797 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 04/12/2014 : 13:36:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

...te je onda vrlo lako zaključiti da je film između redaka htio poručiti da su pokreti poput Occupy Wall Strret i Anonymous, te ideje od socijalnoj pravdi pogrešni i zli. Dvije scene tome pogotovo daju u prilog: kad zli manijaci doslovno okupiraju Wall Street je teško ne protumačiti kao alegoriju na tada aktualna zbivanja, te kad Mačka sa pobunjenicima/hipicima uđe u nečiji upper/middleclass stan i tužno gleda kako je "nečiji dom sada postao svačiji dom".

Tako da ta siva koju spominješ možda namjerno nedostajne.


S time da kod Banea nikad nije postajala istinska želja za ostvarivanjem socijalne pravde. Njegova slika pravednika bila je samo maska za pravi plan - uništenje grada. On je iskoristio socijalnu nejednakost u Gothamu kao oruđe za postizanje svoga cilja.

Ako išta, mislim da Nolanova namjera nije bila stigmatizirati borce za socijalnu jednakost kao takve, već upozoriti na one ideje koje se često vezuju uz takve napore, a koje dovode do nepotrebne štete, razaranja i smrti.

Povijest je puna primjera socijalnih revolucija koje su pogubno završile za obje strane, a boljitak donijele samo nekolicini.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4886 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 04/12/2014 : 14:10:35  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by vukozec

...te je onda vrlo lako zaključiti da je film između redaka htio poručiti da su pokreti poput Occupy Wall Strret i Anonymous, te ideje od socijalnoj pravdi pogrešni i zli. Dvije scene tome pogotovo daju u prilog: kad zli manijaci doslovno okupiraju Wall Street je teško ne protumačiti kao alegoriju na tada aktualna zbivanja, te kad Mačka sa pobunjenicima/hipicima uđe u nečiji upper/middleclass stan i tužno gleda kako je "nečiji dom sada postao svačiji dom".

Tako da ta siva koju spominješ možda namjerno nedostajne.


S time da kod Banea nikad nije postajala istinska želja za ostvarivanjem socijalne pravde. Njegova slika pravednika bila je samo maska za pravi plan - uništenje grada. On je iskoristio socijalnu nejednakost u Gothamu kao oruđe za postizanje svoga cilja.

Ako išta, mislim da Nolanova namjera nije bila stigmatizirati borce za socijalnu jednakost kao takve, već upozoriti na one ideje koje se često vezuju uz takve napore, a koje dovode do nepotrebne štete, razaranja i smrti.

Povijest je puna primjera socijalnih revolucija koje su pogubno završile za obje strane, a boljitak donijele samo nekolicini.



Naravno, u pravu si. Što ne znači da ne možemo opet pokušavati (izgraditi bolje i pravednije društvo). Nolan i Batman su se u tom filmu jasno deklarirali kao čuvari trenutnog poretka i "our way of living" kao najboljeg od svih mogućih
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12797 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 04/12/2014 : 14:22:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Nolan i Batman su se u tom filmu jasno deklarirali kao čuvari trenutnog poretka i "our way of living" kao najboljeg od svih mogućih


Ne nužno. Opet, ta tvrdnja ima smisla samo ako Banea doživljavaš kao borca za socijalnu jednakost. Ali on to nikada nije ni bio.

Koja je bila Batmanova alternativa? Pridružiti se Baneu u uništenju grada? Batman se odlučio na jedini ispravan izbor.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4886 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 04/12/2014 : 15:08:39  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido
Ne nužno. Opet, ta tvrdnja ima smisla samo ako Banea doživljavaš kao borca za socijalnu jednakost. Ali on to nikada nije ni bio.

Koja je bila Batmanova alternativa? Pridružiti se Baneu u uništenju grada? Batman se odlučio na jedini ispravan izbor.



Lik Banea i cijela fabula je konstruirana tako da prokaže da iza socijalnih pokreta uvijek stoje nečiji (zlonamjerni) interesi. Znači pobunjenici možda imaju validne zahtjeve i neloše namjere, no oni su vazda naivni i zavedeni od nekoga sa figom u džepu tko će ih iskoristiti. Prillično očita američka paranoja od socijalizma je na djelu.

Alternativa: ne znam, možda riješiti se Banea pa se onda pridružiti građanima dobrih namjera u "rušenju grada". O tome bi se dalo raspravljati, no i pametniji od nas o tome mozgaju već stoljećima, a mi smo već dovoljno skrenuli sa teme ;)
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 04/12/2014 : 15:22:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Nije mi upitan Batmanov izbor (cak ga i podrzavam) nego prikaz suprotne strane. Suprotna strana je mogla biti prikazana puno slojevitije i primamljivije a dovesti do istog rezultata. Ovako je suprotna strana potpuno banalizirana. Zato je prethodni nastavak s Jokerom puno bolji, jer tamo obje strane imaju dubinu.

Vukozec je napisao da je film između redaka htio poručiti da su pokreti poput Occupy Wall Strret i Anonymous, te ideje od socijalnoj pravdi pogrešni i zli. Dodao bi da to uopce nije poruceno izmedju redaka nego direktno. Cijeli film svi negativci su prikazani kao cisto zlo i onda je tu pred kraj na banalan nacin upakiran i occupy i svi ti popularni pokreti. Moglo se ici sa svim tim idejama o socijalnoj pravdi i kontra establishmenta koje na kraju dovode do istog rezultata i prinukavaju sismisa na odabir koji je donio.

Zapravo, sukus price mi je da se batmanov izbor na kraju mogao uciniti puno tezim. Ovako je bio banalan.

Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2977 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 04/12/2014 : 15:29:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
ono što mi najviše smeta u dark knight RISES jest sapunica. svi su sa svima u vezi i sve mora biti povezano i objašnjeno, blah.

zar nije ovo interstellar topic?

https://xilrion.deviantart.com/

Edited by - xilrion on 04/12/2014 15:30:40
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12797 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 04/12/2014 : 15:34:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Lik Banea i cijela fabula je konstruirana tako da prokaže da iza socijalnih pokreta uvijek stoje nečiji (zlonamjerni) interesi. Znači pobunjenici možda imaju validne zahtjeve i neloše namjere, no oni su vazda naivni i zavedeni od nekoga sa figom u džepu tko će ih iskoristiti. Prillično očita američka paranoja od socijalizma je na djelu.


Nije to paranoja, već prilično učestala povijesna pojava, koja se praktički u pravilu ponavlja u istom obrascu.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4886 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 04/12/2014 : 15:39:37  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Da se vratimo na temu: zbog Batmana sam prilično pozorno pratio koje subliminalne ideološke poruke šalje Interstellar, no mislim da se pri kraju sve to razvodni u holivudsku kamilicu lišenu bitnije ideologije. Premda mi je u početku onaj dio o tome kako je prirodni proces iskoristiti vlastite prirodne resurse, pa onda krenuti u potragu za resursima u drugim svjetovima djelovao prilično intrigantno. Ključni citat: "It's like we've forgotten who we are, We're explorers, pioneers and not caretakers". Od pionira i istraživača do kolonizatora i osvajača je samo mali korak, dovoljno je da ti novi svijetovi budu naseljeni, a "caretakers" ima prizvuk koji vuče na sada jednu vrlo aktualnu polemiku u SAD-u vezanu upravo za socijalna prava ;)

Edited by - vukozec on 04/12/2014 15:44:18
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12797 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 04/12/2014 : 15:44:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

Nije mi upitan Batmanov izbor (cak ga i podrzavam) nego prikaz suprotne strane. Suprotna strana je mogla biti prikazana puno slojevitije i primamljivije a dovesti do istog rezultata. Ovako je suprotna strana potpuno banalizirana. Zato je prethodni nastavak s Jokerom puno bolji, jer tamo obje strane imaju dubinu.

Vukozec je napisao da je film između redaka htio poručiti da su pokreti poput Occupy Wall Strret i Anonymous, te ideje od socijalnoj pravdi pogrešni i zli. Dodao bi da to uopce nije poruceno izmedju redaka nego direktno. Cijeli film svi negativci su prikazani kao cisto zlo i onda je tu pred kraj na banalan nacin upakiran i occupy i svi ti popularni pokreti. Moglo se ici sa svim tim idejama o socijalnoj pravdi i kontra establishmenta koje na kraju dovode do istog rezultata i prinukavaju sismisa na odabir koji je donio.

Zapravo, sukus price mi je da se batmanov izbor na kraju mogao uciniti puno tezim. Ovako je bio banalan.




Ali druga strana i jest prikazana slojevito. Što je s Catwoman? Ona ipak daje drugu dimenziju cijeloj toj priči o siromašnima i obespravljenima.

Što je s Blakeom? Siroče koje postaje policajac, kako bi djelovao unutar poretka, do kraja filma postaje upravo figura koja djeluje izvan poretka.

I nema banalnosti u Batmanovu izboru. Njegov izbor po pitanju spašavanja grada nikada nije bio upitan. Onaj pravi izbor odigravao se u njemu samome, oko njegove motivacije, uloge Batmana i svega onoga što ga tjera da spašava Gotham. Zato se i dogodio onaj obrat na kraju, prije detonacije bombe.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12797 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 04/12/2014 : 15:55:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Možemo eventualno ovdje nastaviti raspravu:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=41912&whichpage=24

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 04/12/2014 : 16:08:57  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Bushido, jesi li pogledao Interstellar? ;)
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12797 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 04/12/2014 : 16:16:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Bushido, jesi li pogledao Interstellar? ;)


Na žalost, nisam još.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 04/12/2014 : 19:18:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Ok, ali glavni negativac u filmu je Bane koji u principu predstavlja cisto zlo. Njegov cilj je unistenje. U tom smislu batmanov izbor nikada nije bio upitan kazes ti, banalan kazem ja. Ista stvar. Nema odabira strane, jer je crno bijelo i jasno. Ali cemu onda ubacivanje pokreta poput Occupy Wall Street i Anonymous. Mozda da pokaze kako su besmisleni i nebitni, ali ako su nebitni onda bolje da ih nije ubacio uopce.

Samo sam htio reci da je mogao napraviti puno bolji film da je umjesto borbe dobra i zla napravio borbu dvije strane koje obje na prvu izgledaju kao dobre. Osobne dileme glavnih likova na obje strane ili bez njih mi je svejedno. Ono, kad se vec isao dotaknuti ideologije mogao je to odraditi posteno. A cini mi se da je bila vrhunska prilika.

Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 04/12/2014 : 20:05:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor



Zar je razlog izumiranja bitan? Nisu rekli ni godinu u kojoj se film dešava… jer nije bitno. Bitno je, da je kraj ljudske civilizacije, ako nešto ne poduzmemo. Nolan nije išao na spektakl na početku… išao je na obitelj i odnose. Spektakl dolazi kasnije.

Nema nauke? Previše »maštanja«? Lako je reć da je nerealno preživjeti crnu rupu, ali i ta scena i svaka druga scena u ovom filmu je (u teoriji) moguća odnosno ima teorijske temelje u znanosti. Od umjetne gravitacije letjelice (jedna od najrealnijih) pa do velikih valova na onom planetu (nisu uvjetovani mjesecem kao na zemlji nego doslovnim »krčenjem« planeta zbog gravitacije crne rupe)… i ono ukucavanje jednadžbe u sat u prošlosti ima znanost iza sebe (nategnuto da, ali u biti variacija na temu teorije struna). Kip Thorne, znanstvena faca, koji potpisuje znanost u filmu, veli da su jedina stvar koja mu smeta ledeni oblaci… ne da ne bi mogli postojati, nego vjerojatno nisu toliko čvrsti, da bi mogli podnijeti težinu baze na njima.

Čovjek je napisao čak i knjigu u kojoj pojašnjava znanost i koncepte viđene u filmu.



Dobro je da se priča o znanosti… samo da se priča. Tako su ljudi pričali, da su besmislice one male ručne naprave za komunikaciju što ih je imao Kirk i posada Enterprisea… i Picardov holodeck je bio sci-fi:

https://www.youtube.com/watch?v=jDRTghGZ7XU
PS: Ovo nije Michael iz krvi i mesa.





U teoriji ces iz beskonacno pokusaja progurati fudbalsku loptu kroz kljucaonicu, ali svi znamo da neces, makar citav zivot pokusavao :) Jedino ako imas beskonacno vremena na raspolaganju :)
Osnovni problem je sto je meni prica smece. Evo, nauku na stranu. Svakako sam SF fan, iako u SF-u slabo kad ima nesto prave nauke, jer, na zalost, ne ide ona bez kilometra izvedenih jednacina, i sve ovo sto rade trenutno razni astrofizicari i ekipa po medijima nije nista drugo do borba za svoje mjesto pod suncem i komad hljeba. Nije da ih ne podrzavam, bolje da slusam o crvotocinama, gravitacionim talasima, Higsovom bozonu, nego da citam gdje se neka jebena starleta posrala juce, makar je uzbudljivo i zanimljivo.
Dakle, prica je to sto mene muci, ni u jednom trenutku, osim na planeti sa talasom nije bilo napeto. Kad se Metju pustio gravitaciji crne rupe, u najmanju ruku mi je bilo nebulozno ono sto se kasnije desilo. Ili ranije?
P.S. Ne znam je li iko ovo postavljao...
http://mashable.com/2014/11/08/science-of-interstellar/

Edited by - Elderane84 on 04/12/2014 20:06:43
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 04/12/2014 : 21:31:41  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Meni film pršti napetošću. Osjeća se ta težina, koju nosi ekipa na leđima - moraju naći novi svijet ili je sve gotovo. Odlazak u nepoznato... make it or break it... svako malo neki twist... i još jednom moram pohvalit Hansa Zimmera, koji sve to skupa prati jednim pravim epskim soundtrackom... soundtrackom koji u nekim scenama diže napetost do ibera (npr. scena kad se sve "lomi" odnosno kad Matthew spašava stvar sa letjelicom).




U kinu mi je vilica bila do poda, koliko je močan ovaj komad/scena. I sad me prolaze trnci dok ovo slušam. Ovo bi morala biti himna čovječanstva.

Čovječanstvo... to je u biti i glavna tema filma. Koliko možemo biti dobri i kreativni u ujedno zli. Prezime jednog od glavnih likova u filmu nije slučajnost (znaš o kome pričam... guest star, kojeg nitko nije očekivao ).


Mene (i D.J.-a ) je film pogodio u centar.
Divovi dobra i zla sci-fia.
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7059 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 04/12/2014 : 22:27:28  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Joj radi soundtracka za tu scenu skoro da nije izbila pobuna! Zamisli nisu je stavili na soundtrack CD niti za deluxe verziju. Ljudi su pobjesnili i zalili se, pa je Zimmer naknadno stavio tu stvar na iTunes. SAMO sto je verzija koju su naknadno stavili (bas ta koju si i ti sad stavio ovdje) drugacija od one u filmu! Tj. ima previse gudackih instrumenata, a ne orgulje i zbor u pozadini koji su kljucni za efekat!

Evo direktno iz filma kako zvuci. Da se covjek nejezi!


www.epicentercomics.com
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000