forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 .
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 15

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 20/04/2012 : 12:20:49  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by Poli

vazi ;)

vazno da imas pravi zig (da ti ne bi netko slao karticu Novog Zelanda iz Umaga :p)



da, znam na što misliš, pa dobio sam jednu karticu iz ARUBA (ali je poslana iz Njemačke), jer je taj čovjek (nijemac) bio na odmoru na Arubi (karibski otok) i vjerovatno nije potrošio sve kartice i onda mi je poslao karticu Arube - iz Njemačke....Ovakve stvari su mi inače dosta zanimljive i duhovite i svakako ta kartica ima posebno mijesto u mojoj kolekciji ali na žalost ne ide uz one koje ja najviše i sakupljam i cijenim a to su baš ove putovane iz svake zemlje svijeta na moju adresu. Uslovi, da se takva kartica nađe u mojoj zbirki su:
-kartica mora da bude iz te zemlje, osim ako se radi o nekakvom motivu recimo (npr. životinje,...iako i tu je smiješno da mi netko pošalje karticu Tigra iz Luksemburga npr....) ali svakav motiv je dobrodošao, osim da stvarno nije kartica iz neke druge zemlje npr Aruba, poslana iz Njemačke, gdje se tačno vidi da nije autentična,...ako se kartica Aruba može kupiti u Njemačkoj onda je i to važeča kartica....u biti važe sve kartice koje se mogu kupiti u toj zemlji iz koje se šalje NE MAREČI ZA MOTIV KOJI JE NA NJOJ, AKO JE KARTICA KUPLJENA U TOJ ZEMLJI (tako može proči i tigar iz Luksemburga, ako je ta kartica kupljena, napravljena,...u Luksemburgu,...iako sumnjam,...)
-kartica mora da ima marku ili nalepnicu sa žigom ili nekim drugim znakom (kompjutersko obrađeno...), da je poslana iz te zemlje

i to je to. Znači kartica + marka iz svake države na svijetu, to je moj cilj,....najteže če vjerovatno dobiti kartice iz tih nekih tihomorskih otoka i atola tipa Vanuatu, Fiji, Samoa,....ili se možda varam,....
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 20/04/2012 : 12:22:40  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by King Warrior

ova moja nije nesto narocito lijepa, ali eto, na nekoliko slika pokazuje grad u kojem zivim, zato sam odabrao bas tu. Bilo je i ljepsih, ali sa manje detalja.



ova tvoja razglednica je super. Meni se sviđa i lijepo pokazuje grad iz kojeg je poslana.
Hvala!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/04/2012 : 12:48:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message
quote:
Originally posted by King Warrior

ova moja nije nesto narocito lijepa, ali eto, na nekoliko slika pokazuje grad u kojem zivim, zato sam odabrao bas tu. Bilo je i ljepsih, ali sa manje detalja.


izgleda mali stari ljep grad, koliko tu ima stanovnika?

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 20/04/2012 : 20:18:20  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%A8%D0%B0%D1%84%D1%85%D0%B0%D1%83%D0%B7%D0%B5%D0%BD
Go to Top of Page

bluefield
Average Member



Czech Republic
908 Posts

Member since 22/01/2011

Posted - 21/04/2012 : 11:22:53  Show Profile Show Extended Profile  Send bluefield a Private Message
Češka Republika, pošalji adresu na PM,pozdrav.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 21/04/2012 : 11:28:17  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by bluefield

Češka Republika, pošalji adresu na PM,pozdrav.




PUNO TI HVALA PRIJATELJU!!!!
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13358 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 21/04/2012 : 11:53:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro
Ma neču odustat, ako odustanem, slobodno mi opali šamar na Mafestu!
Ili šta ja znam....ako odustanem svatko mi može jebati sve po spisku....
Stvarno neču odustati



Mislim da smo ovo čitali na desetak tema

Edited by - Imrahil on 21/04/2012 11:54:05
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 21/04/2012 : 12:02:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
Strpi se malo pa ces dobiti razglednicu sa Gibraltara.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 21/04/2012 : 14:41:16  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by Imrahil

quote:
Originally posted by 1Euro
Ma neču odustat, ako odustanem, slobodno mi opali šamar na Mafestu!
Ili šta ja znam....ako odustanem svatko mi može jebati sve po spisku....
Stvarno neču odustati



Mislim da smo ovo čitali na desetak tema



Ovo je stvarno ozbiljno,a i ne vidim razloga da bi odustao.
Zadovoljan sam angažiranošču i susretljivošču ljudi tako da ni zbog njih ne bi odustao, koji su se tako lijepo potrudili i poslali mi razglednicu.
NO SURRENDER!
Imaju ljudi moju adresu pa ako bi se pokazalo da sam odustao, mogu slobodno doči kod mene u posjetu i da me prebiju, ili mi šalju nekakav antraks u pismu,....ETO; KRAJNJE OZBILJNO KAŽEM DA NEČU ODUSTATI i to neka bude dovoljno p ada ne trebam više ponavljati.
Svaka razglednica koju budu poslali članovi ovog foruma, ja ču nju objaviti ovdje, pa možete i vi uživati u razglednici a i pitati ih nešto u vezi razglednice ako vas bude zanimalo.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 21/04/2012 : 14:46:40  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by Mairosu

Strpi se malo pa ces dobiti razglednicu sa Gibraltara.



jel misliš ozbiljno?
Uff, Gibraltar bi bio pravi zgoditak....a moram da priznam da sam video svakakve marke u životu ali nikada nisam ni marku od Gibraltara vidio,....bilo bi to super (ako se ne zajebavaš).
Inače prošli tjedan sam imao u rukama razglednicu (sa markom) Svete Helene (otok...) ali nije bila za moju kolekciju jer nije bila psolana na moju adresu (skupljam samo one koje su poslane meni, na moju adresu) a ovu je neki njemac poslao nekome u Magdeburg, a ja sam je kupio u jednome lotu 70 razglednica na bolha.com i več sam je razmijenio dalje, jer kako sam rekao nije ispunjavala kriterije,....
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 21/04/2012 : 14:47:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by Mairosu

Strpi se malo pa ces dobiti razglednicu sa Gibraltara.



jel misliš ozbiljno?
Uff, Gibraltar bi bio pravi zgoditak....a moram da priznam da sam video svakakve marke u životu ali nikada nisam ni marku od Gibraltara vidio,....bilo bi to super (ako se ne zajebavaš).
Inače prošli tjedan sam imao u rukama razglednicu (sa markom) Svete Helene (otok...) ali nije bila za moju kolekciju jer nije bila psolana na moju adresu (skupljam samo one koje su poslane meni, na moju adresu) a ovu je neki njemac poslao nekome u Magdeburg, a ja sam je kupio u jednome lotu 70 razglednica na bolha.com i več sam je razmijenio dalje, jer kako sam rekao nije ispunjavala kriterije,....


Ne zajebavam se uopste. Krajem juna sam tamo na malko duze vreme.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 21/04/2012 : 14:48:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
http://www.gibraltar-stamps.com/

Evo malo o markama sa Gibraltara.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 21/04/2012 : 14:49:21  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by Mairosu

quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by Mairosu

Strpi se malo pa ces dobiti razglednicu sa Gibraltara.



jel misliš ozbiljno?
Uff, Gibraltar bi bio pravi zgoditak....a moram da priznam da sam video svakakve marke u životu ali nikada nisam ni marku od Gibraltara vidio,....bilo bi to super (ako se ne zajebavaš).
Inače prošli tjedan sam imao u rukama razglednicu (sa markom) Svete Helene (otok...) ali nije bila za moju kolekciju jer nije bila psolana na moju adresu (skupljam samo one koje su poslane meni, na moju adresu) a ovu je neki njemac poslao nekome u Magdeburg, a ja sam je kupio u jednome lotu 70 razglednica na bolha.com i več sam je razmijenio dalje, jer kako sam rekao nije ispunjavala kriterije,....


Ne zajebavam se uopste. Krajem juna sam tamo na malko duze vreme.



pa ako je tako, onda super. Ako se ne budeš predomislio, javi mi se nekoliko dana pred putovanjem pa da ti dam svoju adresu, ako budeš još uvijek zainteresiran.

Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 21/04/2012 : 14:56:18  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by Mairosu

http://www.gibraltar-stamps.com/

Evo malo o markama sa Gibraltara.




inače skupiti sve razglednice vezane za Veliku Britaniju bit če pravi izazov.
Oni imaju puno različitih maraka u samoj Europi (Guernsey, Herm Island, Lundy,Man Island, Jersey,Gibraltar), pa onda njihova pomorska zemljišta kao što su Otok svete Helene, Falkandski otoci,....inače neke od ovih maraka su "cinderrela" kao što su Lundy,Herm,...pa tako bez engleske marke uopšte ih ne možeš poslati,jer nisu priznane od međunarodne poštanske organizacije,....ali svejedno ja sam sebizadao izzaov iz svake države i iz svake regije koja ima svoju marku p aeto,.....baš me zanima koj esve razglednice če mi biti največi izazov, koje če biti one koje ču teško nabaviti, koje če preostati za sam kraj,....
Go to Top of Page

Kojot
Advanced Member



Switzerland
4055 Posts

Member since 21/12/2008

Posted - 22/04/2012 : 14:48:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Kojot a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

-Avstrija






Je li ovo Austrija?
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 22/04/2012 : 15:14:25  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by Kojot

quote:
Originally posted by 1Euro

-Avstrija






Je li ovo Austrija?



da, mi u Sloveniji kažemo Avstrija, inače to je Austrija
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 23/04/2012 : 10:45:28  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
Danas stigla razglednica od forumaša Sekta (hvala prijatelju!)



Inače ne znam šta rade oni na pošti, izgleda da vezavaju ove razglednice ili kako,....pogledajte donji rub kako je "povređen", danas sam dobio 3 razglednice (još iz Argentine i Irana) i sve su bile ovako "unakažene". Stvarno mi nije jasno što poštari to rade sa poštom,....Inače lijepa razglednica i još jednom hvala!!!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 23/04/2012 : 10:48:53  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
ispričavam se na lošijoj kvaliteti slika, jer slikam mobitelom (nemam digitalac), pa se tako možda nekoliko izgubi čistina slike, isto se desilo i kod slike King Warriora, a i ubuduče če se to dešavati. Razglednice su u živo dosta lijepše, ali bar da i vi vidite šta su mi poslali pa eto (bolje i to nego ništa), upotrebljavam mobitel.
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13358 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 23/04/2012 : 10:55:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message
Aj okači tu iz Irana, baš me zanima kakva je
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 23/04/2012 : 11:12:21  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by Imrahil

Aj okači tu iz Irana, baš me zanima kakva je



pa nije ništa posebno, nije turistička, nego je na njoj neki največi dijamant koji se zove THE DARIA-I-NUR (SEA OF LIGHT) DIAMOND from the collection of the national jewels of Iran at Bank Markazi Jomhouri islami Iran, tehran a182-carat table cut diamond





Edited by - 1Euro on 23/04/2012 11:20:38
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 23/04/2012 : 12:12:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro
Inače ne znam šta rade oni na pošti, izgleda da vezavaju ove razglednice ili kako,....pogledajte donji rub kako je "povređen", danas sam dobio 3 razglednice (još iz Argentine i Irana) i sve su bile ovako "unakažene". Stvarno mi nije jasno što poštari to rade sa poštom,....Inače lijepa razglednica i još jednom hvala!!!



jel bila u poštanskom sandučiću? ako je onda tu leži problem jer mora nekako ugurati razglednicu ako nema prorez nego onaj glupi mehanizam


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 23/04/2012 : 12:28:50  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by Spiderman

quote:
Originally posted by 1Euro
Inače ne znam šta rade oni na pošti, izgleda da vezavaju ove razglednice ili kako,....pogledajte donji rub kako je "povređen", danas sam dobio 3 razglednice (još iz Argentine i Irana) i sve su bile ovako "unakažene". Stvarno mi nije jasno što poštari to rade sa poštom,....Inače lijepa razglednica i još jednom hvala!!!



jel bila u poštanskom sandučiću? ako je onda tu leži problem jer mora nekako ugurati razglednicu ako nema prorez nego onaj glupi mehanizam



pa bila je u sanduku,....idem pogledati da li nam je odprtina dovoljno velika....TO BI STVARNO MOGLO BITI TO....možda imamo premalu odprtinu na sanduku, jer taj sanduk je moj otac sam napravio (??)
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 23/04/2012 : 12:34:04  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
eto upravo sam provjerio,....pa da je poštar normalno ubacio (uži dio unutra) ne bi trebalo biti problema jer je izrez dovoljno velik, ako je on to na brzaka nešto gurao, jer bilo je tu i pisama i reklama i svega pa je možda stvarno on to "unakazio"....naravno da uvijek treba ubaciti uži dio unutra a ne širi pa sad, ne znam kako je to napravio ali da je ubacio kako treba ne bi bilo problema,...tako možda je čovjek sve zahvatio, ugurao i boli njega.....
Go to Top of Page

Andrej
Senior Member



Croatia
1547 Posts

Member since 15/03/2010

Posted - 25/04/2012 : 13:19:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrej a Private Message
Nije ti stvar u sandučiću,nego kada se razglednice otrpremaju iz pošte onda se vežu u jedan kup skupa s pismima i pri vezivanju se vrpca uvijek dobro stegne tako da uvijek nastradaju najveće stvari a to su uglavnom razglednice....

"War will cease when we refuse to fight"
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12168 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 25/04/2012 : 15:29:07  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by Andrej

Nije ti stvar u sandučiću,nego kada se razglednice otrpremaju iz pošte onda se vežu u jedan kup skupa s pismima i pri vezivanju se vrpca uvijek dobro stegne tako da uvijek nastradaju najveće stvari a to su uglavnom razglednice....



i to je moguče,....ali često dobijem neozlijeđene razglednice, ovaj put su stvarno preterali...gdje god da je zapelo....
Go to Top of Page
Page: of 15 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000