forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Dnevnik gledanja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 34

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 24/11/2014 : 17:00:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Nightcrawler

Film sigurno mozemo nazvati kritikom drustva, kritikom vremena u kojem zivimo, mozemo ga naravno usporediti sa Billy Wildersovim Ace in the Hole ali prije svega se moramo zapitati..sto bi ja ucinio da sam na njegovom mjestu?
Fascinirajuci uzorak ove nase virtualne izmaglice koju nazivamo zivotom.



Jake Gyllenhaal briljira u ovoj ulozi..




“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 25/11/2014 : 16:32:35  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Magic in the Moonlight

U Magic in the Moonlight Woody Allen se vraca 1920-tima i jos jednom se posvecuje temi koja ga fascinira..hipnotizerima , prorocima, spiritistima i carobnjacima.
Nostalgicna detektivska igra u prici u cijoj su bas sve uloge perfektno popunjene.
Magic in the Moonlight mozda nije najbolji Woodyjev film ali svakako uspijeva da vas opcara








“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 26/11/2014 : 16:29:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Big Bad Wolves

Tarantinu se sigurno svidio ovaj Izraelski triler, a kako i nebi kada ima toliko doticnih tocaka sa njegovim nacinom rada.
Big Bad Wolves reflektira apsurd principa "oko za oko, zub za zub" i komplexnost izraelsko palestinskog sukoba te osvete kao kljuca uopce.
Jedan fantastican film koji svakako ne preporucam onima sa tankim zivcima.




“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 27/11/2014 : 08:21:26  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Big Hero 6

Jako dobar animirani film. Ima srce, ima akcije, i ima poruku. Ljubitelji superherojskih filmova ce uzivati. Meni je ipak najbolji u "malim" scenama, bez pretjerane in-your-face akcije. Robot je odlicno zamisljen. Sigurno ce ici i nastavak.



A u previewu prije filma ovaj trailer mi je bio fantastican! Za crtani film Minions koji dolzai 2015.


www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 27/11/2014 : 16:45:56  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
The Zero Theorem

Sarenilo pred kraj svijeta u londonskoj dungli tabli sa zabranama.
Puno toga ovdje podsjeca na Gilliamov Brazil , ali ovaj put umjesto De Nira igru vodi Cristoph Waltz..
Potraga za The Zero Theorem koji ce nam otkriti smisao zivota i nastojanja anonimnog Managementa da to sprijeci kao da iskacu iz Kafkinog birokratskog kosmara , no samo trenutak kasnije je savrseno jasno da se nalazimo na tripu Terry Gilliama, tripu koji nas nece tako brzo pustiti







“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 28/11/2014 : 21:52:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote



Noćne kronike (Nightcrawler) su odlične, vrlo pesimistična, mizantropska i potpuno mračna priča neposredno o američkoj (ali i ne samo njihovoj) televiziji danas, a posredno i o čitavom totalno shebanom društvu u kojem su nesreće, tragedije, krv i ljudski leševi ono što privlači najviše gledatelja i ono na čemu se grade karijere.

Pa je tako gradi i asocijalni i rubno autistični Louis Bloom (prezime a dijelom i ime vjerojatno ne slučajno asocira na Leopolda Blooma), sitni preprodavač metalnog otpada koji će, shvativši da bi se mogao afirmirati snimanjem ljudske nesreće i smrti, nabaviti skromni kamkorder i uređaj za probijanje policijskih frekvencija, pa će najprije sam a uskoro u pratnji plahog beskućnika Ricka krenuti u noćni lov za "senzacijama".

Bloom je moralna nakaza i psihički gadno pomaknut tip koji i tjelesnim izgledom (mršav poput kostura, upalih obraza i izbuljenih očiju) i kretnjama asocira na zvijer, i koji shodno tome nema nikakvih inhibicija, pa će hladno tragičnu scenu izmijeniti da izgleda "atraktivnija" te u ključnom slučaju, onom koji će mu odrediti karijeru, oboružan kamerom upasti u luksuznu kuću u kojoj je upravo ubijeno troje ljudi.

No ni urednici u medijima, oličeni u isprva "normalnoj" Nini Romini koju tumači nezasluženo pomalo zaboravljena Rene Russo, nisu suštinski nimalo bolji, pa će se ona pod Bloomovim utjecajem početi mijenjati, dakako na gore, da bi naposljetku završila u verbalnoj sceni s njim koja jasno asocira na strastveni seks.

Scenarist i redatelj Dan Gilroy, mlađi brat Tonyja Gilroya, sjajno kreira ozračje tjeskobe, pesimizma i razarajuće mizantropije, noćne vizure Los Angelesa su vrlo dojmljive, a Jake Gyllenhaal je ostvario možda i najbolju ulogu u dosadašnjoj karijeri.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 29/11/2014 : 16:12:13  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool




Noćne kronike (Nightcrawler) su odlične, vrlo pesimistična, mizantropska i potpuno mračna priča neposredno o američkoj (ali i ne samo njihovoj) televiziji danas, a posredno i o čitavom totalno shebanom društvu u kojem su nesreće, tragedije, krv i ljudski leševi ono što privlači najviše gledatelja i ono na čemu se grade karijere.

Pa je tako gradi i asocijalni i rubno autistični Louis Bloom (prezime a dijelom i ime vjerojatno ne slučajno asocira na Leopolda Blooma), sitni preprodavač metalnog otpada koji će, shvativši da bi se mogao afirmirati snimanjem ljudske nesreće i smrti, nabaviti skromni kamkorder i uređaj za probijanje policijskih frekvencija, pa će najprije sam a uskoro u pratnji plahog beskućnika Ricka krenuti u noćni lov za "senzacijama".

Bloom je moralna nakaza i psihički gadno pomaknut tip koji i tjelesnim izgledom (mršav poput kostura, upalih obraza i izbuljenih očiju) i kretnjama asocira na zvijer, i koji shodno tome nema nikakvih inhibicija, pa će hladno tragičnu scenu izmijeniti da izgleda "atraktivnija" te u ključnom slučaju, onom koji će mu odrediti karijeru, oboružan kamerom upasti u luksuznu kuću u kojoj je upravo ubijeno troje ljudi.

No ni urednici u medijima, oličeni u isprva "normalnoj" Nini Romini koju tumači nezasluženo pomalo zaboravljena Rene Russo, nisu suštinski nimalo bolji, pa će se ona pod Bloomovim utjecajem početi mijenjati, dakako na gore, da bi naposljetku završila u verbalnoj sceni s njim koja jasno asocira na strastveni seks.

Scenarist i redatelj Dan Gilroy, mlađi brat Tonyja Gilroya, sjajno kreira ozračje tjeskobe, pesimizma i razarajuće mizantropije, noćne vizure Los Angelesa su vrlo dojmljive, a Jake Gyllenhaal je ostvario možda i najbolju ulogu u dosadašnjoj karijeri.



Jake je za tu ulogu smrsavio 9 kg,a izgledom me malo podsjeca na Norman Batesa iz psycha ili pak Patricka Batemana iz American Psycho.
Btw..fino si srocio ovaj svoj osvrt.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 29/11/2014 : 16:25:07  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
The Disappearance of Eleanor Rigby

Uistinu tezak materijal za probaviti, ali se isplati svake ulozene minute.
Jessica Chastain fascinantno glumi ulogu zene koja kroz gubitak svoga sina biva katapultirana iz zivotne kolotecine.
Osjecaji sa kojim me je ovaj film konfrontirao definitivno nisu bili osjecaji na koje sam bio spreman, a vjerujem da ce se to i vama dogoditi gledajuci ovaj film.
Filingranski isceniran portret jedne narusene veze.
I kao sto bi Beatlesi rekli "All lonely people, where do they all belong"




“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 30/11/2014 : 08:58:34  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Mommy

Sada nesto malo veselije ali ipak sa zadrskom
Ovaj kanadski film rezisera koji svakako opravdava svoj status wunderkinda gotovo da prsti osjecajima i brutalnoscu impulzivnog odnosa Majka/sin.
Neizmjenicna izmjena na relaciji njeznost/bijes je upravo ono sto ovaj film svako cini vrijednim gledanja.




“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 30/11/2014 : 09:14:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Jedva čekam pogledati Mamicu (promakla mi na jednoj reviji), jer u prethodnim filmovima Dolan kontinuirano sazrijeva iz filma u film.

Ubio sam majku je bio pomalo mladenački preambiciozan i nedovoljno zreo (tada je imao 20 godina!), u Izmišljenim ljubavima je već bio znatno suptilniji i sigurniji, u Laurenceu zauvijek je napravio još korak dalje a Tom na farmi je odličan.

Tu već vrlo slojevito kreira likove, njihova unutarnja stanja i konflikte kao i kompleksne međuodnose, tako da od Mamice jako puno očekujem.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 02/12/2014 : 16:37:14  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Force Majeure

Jedna svedska obitelj na zimovanju u francuskim alpama za dlaku izbjegava katastrofu, ali bas ta lavina koja je postedjela njihove zivote sada prijeti da razori obiteljsku idilu.
Sa egzistencionalnom brahijalnoscu i crnim humorom,ova odlicna svedska drama u pitanje dovodi drustvenu mustru podjeljenih uloga i samoisceniranih slika koje nas danas sve i vise nego definiraju.
Visa sila..uistinu.




“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 05/12/2014 : 13:13:55  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
The Unforgiven

Ne nije taj Unforgiven na koji mislite, i nemojte se sada poceti smijati kada kazem da se radi o japanskom remakeu
Ruku na srce, i sam sam se poceo smijati, kada mi je frend rekao kako to moram pogledati, ali sam poslje gledanja kao i toliko puta do sada morao priznati da sam bio u krivu i da suditi unaprijed nije zahvalno koliko god apsurdna bila cinjenica da The Unforgiven goes Samurai
Zapadno-istocna kulturna razmjena koja funcionira .
Vraski dobro kino sa odlicnim Ken Watanabe.




“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 06/12/2014 : 11:01:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote



O konjima i ljudima (Hross í oss) Islanđanina Benedikta Erlingssona.

Redateljev dugometražni prvijenac neobična je romantična humorna drama, vrlo atmosferičan, smireno režiran i vizualno začudno meditativan film koji stvorenja iz naslova na (crno)humoran i ironičan način dovodi na istu razinu, podjednako u kontekstu svakodnevnog života u negostoljubivoj islandskoj provinciji kao i u odnosima međuovisnosti i upućenosti jednih na druge.

Ljudi poglavito obilježeni manama i slabostima poput narcisoidnosti i alkoholizma, praktički neprekidno (i dalekozorima) sa zavišću promatraju jedni druge, a redom obožavaju konje koje love i uzgajaju te u trenucima bijesa na njima iskaljuju i svoju agresivnost, dok plemenite životinje intenzivno promatraju njih, što je učinkovito dočarano čestim krupnim planovima konjskih očiju u kojima se odražavaju ljudi i okolina, kao i glava životinja predočenih također krupnim planovima, "en face" ili poluprofilima.

U galeriji slikovitih likova predočenih minimalistički, tek s bitnim pojedinačnim obilježjima (egoizam, alkoholizam, zaljubljenost, ljubomora) i bez mnogo dijaloga i ekspozicije te uronjenih u vizualno dojmljivo hladno prirodno okruženje, izdvajaju se isprva uobraženi Kolbeinn (Ingvar Eggert Sigurðsson) kojeg će sramota kad se nađe u "sendviču" na leđima svoje kobile koju je zajahao pastuh naglo prizemljiti, i vlasnica neobuzdanog pastuha Solveig (Charlotte Bøving), sredovječna žena zaljubljena u Kolbeinna i razočarana što se njihovoj ljubavnoj sreći ispriječila pohota konjskog para.

Ljudi su i destruktivni i autodestruktivni, za razliku od konja oni sami srljaju u vlastite propasti, a plemenite životinje to promatraju sve do pred kraj, kad autor jasno i u kontekstu mjesta radnje sasvim logično stavlja znak jednakosti između konjske i ljudske seksualnosti.

Odličan film koji toplo preporučam.





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 06/12/2014 : 12:49:35  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
The Drop

Dennis Lehane je pisac cija djela Hollywood rado projecira na veliko platno ( Gone, Baby, Gone ,Mystic River,Shutter Island )
The Drop je raden po njegovoj kratkoj prici "Animal Rescue".
Da budem iskren, prije odlaska u kino sam ocekivao jedan solidan krimic, ali ispostavilo se da je ovaj film puno vise od toga.
Kompaktna atmosfericnost price vas vrlo brzo transportira u sredinu dogadanja i gotovo da mozete osjetiti hladnocu i zimu u kojoj se film odvija.
Hipnoticni efekt slika ovaj film cini premiumom filmske 2014.
Stimung,story, glumci..bolje gotovo da ne moze.







“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 07/12/2014 : 16:51:02  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Upravo sam pogledao film u kojemu je glavni lik sam sebi ujedno majka i otac. :)

Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 07/12/2014 : 23:01:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
gledao i ja to
što je najgore, nije toliko dobro kao sto zvuci
onda se zna koliko je lose :)
Go to Top of Page

Archy
stripovi.com suradnik



Croatia
1448 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 07/12/2014 : 23:04:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Archy a Private Message  Reply with Quote
Mene je Predestination jako naživcirao! Očekivao sam novog Loopera, a dobio sam sranje. Pazi sad



HEAVY SPOILER ALERT

Ako je glavni lik sebi ujedno i otac i majka, kako je onda nastao? Pazi, da se na početku rodi, nužan uvjet je da se već rodio! Tj, ne može nastati, bez da se muška verzija njega vrati u prošlost i napravi se sa svojom ženskom verzijom. A to je nemoguće: Dakle, da bi se rodio, već mora biti rođen.

I gledam ja to.. i strašno me raspizdilo....

Kaj vi mislite?

No sikiriki
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 07/12/2014 : 23:37:27  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Ma teško je pojasniti te time-loop filmove. Ista stvar sa Terminatorom. Ako je Kyle Reese (vojnik iz budućnosti) otac Johna Connora, kako je onda nastao prvi originalni John Connor. Najbolje je zaboraviti na taj "detaljčić" i uživati u filmu, iako se slažem sa Supermarkom. Predestination nije toliko dobar. Dobra je ta fora, da si je lik ujedno otac i majka i čak dosta jasno je sve to realizirano i pojašnjeno, ali osim toga nema ničeg drugog u filmu.
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 08/12/2014 : 00:15:15  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message  Reply with Quote
Upravo sam odustao od gledanja Transformers age of extinction...Nekako sam se prisilio pratiti "radnju" do 68 minute i nisam mogao dalje...Čuo sam i čitao da je film loš ali nisam očekivao ovakvu grozotu...

Wtf?
Go to Top of Page

Archy
stripovi.com suradnik



Croatia
1448 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 08/12/2014 : 00:35:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Archy a Private Message  Reply with Quote
Pa da, ali u Terminatoru glumi Schwarzeneger! :) Dakle, sve je moguće

No sikiriki
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 08/12/2014 : 10:34:27  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Archy

Mene je Predestination jako naživcirao! Očekivao sam novog Loopera, a dobio sam sranje. Pazi sad



HEAVY SPOILER ALERT

Ako je glavni lik sebi ujedno i otac i majka, kako je onda nastao? Pazi, da se na početku rodi, nužan uvjet je da se već rodio! Tj, ne može nastati, bez da se muška verzija njega vrati u prošlost i napravi se sa svojom ženskom verzijom. A to je nemoguće: Dakle, da bi se rodio, već mora biti rođen.

I gledam ja to.. i strašno me raspizdilo....

Kaj vi mislite?



To ti je tzv. "ontological paradox" do kojeg dolazi putovanjem kroz vrijeme i prakticki ne mozes naci time-travel film bez njega, jer to je i sama postavka takvog filma, od Povratka u buducnost, pa do Terminatora i slicno. Dolazi do uzrocno posljedičnih slijedova dogadjaja gdje nakon nekog vremena vise ne znas sto je bilo prije, kokos ili jaje.
Meni je Predestination bio bas OK film, za tako mali film koji je dosao onako "sa strane" drago mi je da je dobio malo pozornosti.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 12/12/2014 : 18:35:11  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
St. Vincent

Bill Murray u paradnoj ulozi mrgudnog susjeda kojega nitko ne voli...nitko do dvanaestgodisnjeg Olivera koji ga smatra interesantnim.
Prijateljstvo koje ce se tu izroditi je predivno i amuzantno docarano, i na juris osvaja srca gledatelja...moje je.
Ako mene pitate ovo je uloga zivota za Bill Murraya i film koji svakako treba pogledati.





“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde

Edited by - mr murdoc on 13/12/2014 21:43:03
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 13/12/2014 : 21:41:55  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
The Theory of Everything

Stephen Hawking je tema puno puta prepricana i to u razlicitim medijima i zato sam skoro preskocio ovaj film..na srecu samo "skoro"
Vrlo emotivna drama u reziji jednog rezisera ustvari skolovanog za dokumentarce (James Marsh) koji je uistinu i pored vrlo depresivne tematike uspio ozivjeti jednu ljubavnu pricu koja ce vas dirnuti do srzi.




“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 13/12/2014 : 22:44:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote



Turist (Force Majeure) Rubena Östlunda je uistinu odličan.

Ovogodišnji švedski kandidat za Oscara koji je u Cannesu ovjenčan Nagradom žirija u programu Izvjestan pogled i koji je nominiran za dvije Europske filmske nagrade.

Viša sila iz francuskog naslova odlično napisane i vrlo inteligentne humorne drame snježna je lavina koja supružnike Ebbu i Thomasa s djecom Verom i Harryjem iznenadi tijekom odmora u Alpama, no dok majci prioritet predstavlja spašavanje životâ njihove djece, otac će se u strahu dati u bijeg spašavajući samo svoj život.

To će otvoriti ozbiljne pukotine u dotad naizgled skladnom životu supružnika, pri čemu će Ebba postajati sve više svjesna Thomasovih mana i onoga što ih razdvaja.

Suptilna karakterizacija protagonistâ i prikaz njihova odnosa kroz empatičan humor i narastajuću dramu, sigurna i nenametljiva režija te razumijevanje likova i njihovih postupaka baš kao i nedostataka kakvi su strah i egoizam, vrline su istodobno zabavnog i ozbiljnog djela koje Rubena Östlunda potvrđuje kao jedno od najzanimljivijih imena suvremenog europskog filma.

Zbivanja u završnici, kad se majka izgubi u snijegu a otac je brzo i lako pronađe, moguće je interpretirati jedino kao predstavu za djecu koja su na temelju sitnih promjena u roditeljskom ponašanju zaključili da će se oni razvesti.

A izvrsna je i sama završnica s "oslobođenim" putnicima autobusa koji negdje u Alpama hodaju ususret neizvjesnoj budućnosti.





Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 14/12/2014 : 15:07:45  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Au fil d'Ariane

Francusko autorsko kino sa srcem i poezijom.
Usamljena francuskinja na svoj rodendan odlucuje da odbaci okove i nacin na koji je do sada zivjela svoj zivot i krece u susret strancima kojima je potrebna njena pomoc..
Sa zaigranom lakocom reziser Robert Guédiguian stvara jednu utopiju solidarnog drustva.
Najvise me je ustvari fasciniralo to sto sam imao utisak da se nalazim u nekakvoj francuskoj sansoni...bas.




“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page
Page: of 34 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.5 seconds. Snitz Forums 2000