forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 17 - Betelgeuse
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 13/07/2012 : 22:16:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Evo u dva dana pročitao i Aldebaran i Betelgeuse,dva svijeta kroz koja sam "proputovao" kao da su izmišljena za svu punoljetnu djecu koja uživaju u stripovima,a lagao bih kada bih rekao da nisam uživao u čitanju istih....
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 13/07/2012 : 22:26:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Betelgeuse mi je za ocjenu slabiji iako sam se nadovezujući na čitanje Aldebarana sve to doživio kao jednu priču.
Žao mi je što Fibra nije hrbat Aldebarana uradila u plavoj boji a hrbat Betelgeusa u zelenoj boji,a koliki je utjecaj zelene u Betelgeusu,to se vidi i na samom autoru stripa koji je kadrove sa Aldebarana,također pretjerano zazelenio,pa je čak i ocean na Aldebaranu crtao zeleno što mi moram priznati i nije baš sjelo jer sam dobio dojam da je Leo postao sve ljeniji kada je crtež u pitanju pa ne vodi pažnju na detalje...
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 13/07/2012 : 22:32:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Još nešto...Aldebaran i Betelgeuse možete doživjeti samo u stripu jer ne vjerujem da će ikad postajati toliko dobri specijalni efekti koji bi mogli dočarati ova dva svijeta na filmu...a kakav će biti taj treći Anteras?...ubit će me čekanje.
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 14/07/2012 : 08:03:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

Još nešto...Aldebaran i Betelgeuse možete doživjeti samo u stripu jer ne vjerujem da će ikad postajati toliko dobri specijalni efekti koji bi mogli dočarati ova dva svijeta na filmu...a kakav će biti taj treći Anteras?...ubit će me čekanje.


Ma moglo bi se...pogledaj Avatar . Ali, sumnjam da će to itko snimiti.

BTW jučer sam poćeo sa Betelgeusom i ne želim ga pročitati za dan, dva iako se jedva suzdržavam...čekam ga već par godina pa ću ga probati rastegnuti na bar tjedan dana .

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/07/2012 : 10:20:43  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

Još nešto...Aldebaran i Betelgeuse možete doživjeti samo u stripu jer ne vjerujem da će ikad postajati toliko dobri specijalni efekti koji bi mogli dočarati ova dva svijeta na filmu...a kakav će biti taj treći Anteras?...ubit će me čekanje.


Kažu da je jednako dobar - ove godine izlazi 5., zadnji album, a onda molimo Markosa da ga vidimo u Fibri što pre.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

fikus
Senior Member



1966 Posts

Member since 02/11/2010

Posted - 14/07/2012 : 10:50:35  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Aldebaran i Betelgeuse nosim na more. Valjda će mi klinci dati mira da ih pročitam.

always progressive, never conventional!
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 14/07/2012 : 11:00:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fikus

Aldebaran i Betelgeuse nosim na more. Valjda će mi klinci dati mira da ih pročitam.


Izabrao si odlično štivo za more. Ja sam prošle godine čitao Inkal na moru. Ne znam šta ću ove godine.

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 14/07/2012 : 14:03:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fikus

Aldebaran i Betelgeuse nosim na more. Valjda će mi klinci dati mira da ih pročitam.


Ja sam svoje odnio i pročitao u podrumu,prirodno klimatiziranom zidovima debljine 1metar jer su preskupi da bi ih nosio na neku plažu i kapkao znoj i sol po njima...za plažu su idealni Kapetan Miki i Komadant Mark iliti bilo što sa kioska od Ludensa i Veselog četvrtka...
Go to Top of Page

fikus
Senior Member



1966 Posts

Member since 02/11/2010

Posted - 14/07/2012 : 14:41:13  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

quote:
Originally posted by fikus

Aldebaran i Betelgeuse nosim na more. Valjda će mi klinci dati mira da ih pročitam.


Ja sam svoje odnio i pročitao u podrumu,prirodno klimatiziranom zidovima debljine 1metar jer su preskupi da bi ih nosio na neku plažu i kapkao znoj i sol po njima...za plažu su idealni Kapetan Miki i Komadant Mark iliti bilo što sa kioska od Ludensa i Veselog četvrtka...



Slažem se, ali stripove jedino čitam na terasi apartmana. Uvjeti nisu idealni ali jedino tada imam vremena išta pročitati.

always progressive, never conventional!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 14/07/2012 : 15:52:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fikus
Slažem se, ali stripove jedino čitam na terasi apartmana. Uvjeti nisu idealni ali jedino tada imam vremena išta pročitati.


Tako je, što dalje od vode, mora i sunca... I kako su ovo sunčani, ljetni stripovi, najbolje bi ih bilo čitati negdje po zimi da prizovu dašak topline.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

fikus
Senior Member



1966 Posts

Member since 02/11/2010

Posted - 14/07/2012 : 18:02:51  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Koristim priliku da zahvalim Njegovoj Visosti Argusu koji mi je Betelgeuse dao za badava. Hvala i Edvinu na Aldebaranu!

always progressive, never conventional!
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4063 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 15/07/2012 : 16:20:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Ja sam pročitao četiri albuma "Antaresa"; još jedan i priča će biti završena.

Utisci... tja, drastično slabije od sjajnog "Aldebarana" i uzbudljivog "Betelgeza". Maksimalan prostor je dat tom elementu "sapunice" - dakle, odnosi i emocije likova - koji postaje sve iritantniji i iritantniji. Duh avanture, tako jasan, čist i snažan u prva dva serijala, ovdje jedva i da se osjeti, zatrpan gomilama banalnih dijaloga i kvazi-političkom dramom što plijeni svojom naivnošću... a ta naivnost, kao i Leova neumješnost pisanja tečnih, dramaturški zadovoljavajućih raspleta (nagli rezovi, "deus ex" mašine) još više dolazi do izražaja kada shvatimo da svijet Antaresa nije ni izbliza tako maštovit i tako detaljno, skoro poetično, prikazan kao prethodna dva: on je u potpunosti skrajnut, i vrlo je siromašna pozornica. Crtež tako ne može da se istakne u svojim najsnažnijim aspektima, i sve prilično "siromašno" i isprano izgleda...

"Aldebaran" i "Betelgez" su stripovi koji su me zabavili i u kojima sam beskrajno uživao, poput malog djeteta-sanjara. Vidim da su i mnogi slčnog mišljenja - stoga vas upozoravam, ne očekujte previše od "Antaresa".
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 16/07/2012 : 07:36:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl

Ja sam pročitao četiri albuma "Antaresa"; još jedan i priča će biti završena.

Utisci... tja, drastično slabije od sjajnog "Aldebarana" i uzbudljivog "Betelgeza". Maksimalan prostor je dat tom elementu "sapunice" - dakle, odnosi i emocije likova - koji postaje sve iritantniji i iritantniji. Duh avanture, tako jasan, čist i snažan u prva dva serijala, ovdje jedva i da se osjeti, zatrpan gomilama banalnih dijaloga i kvazi-političkom dramom što plijeni svojom naivnošću... a ta naivnost, kao i Leova neumješnost pisanja tečnih, dramaturški zadovoljavajućih raspleta (nagli rezovi, "deus ex" mašine) još više dolazi do izražaja kada shvatimo da svijet Antaresa nije ni izbliza tako maštovit i tako detaljno, skoro poetično, prikazan kao prethodna dva: on je u potpunosti skrajnut, i vrlo je siromašna pozornica. Crtež tako ne može da se istakne u svojim najsnažnijim aspektima, i sve prilično "siromašno" i isprano izgleda...

"Aldebaran" i "Betelgez" su stripovi koji su me zabavili i u kojima sam beskrajno uživao, poput malog djeteta-sanjara. Vidim da su i mnogi slčnog mišljenja - stoga vas upozoravam, ne očekujte previše od "Antaresa".


Šteta, stvarno šteta...vjerujem tvojoj prosudbi, al nekako se nadam da ipak nisi u pravu .

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/07/2012 : 15:16:20  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nivox

quote:
Originally posted by Mhejl

Ja sam pročitao četiri albuma "Antaresa"; još jedan i priča će biti završena.

Utisci... tja, drastično slabije od sjajnog "Aldebarana" i uzbudljivog "Betelgeza". Maksimalan prostor je dat tom elementu "sapunice" - dakle, odnosi i emocije likova - koji postaje sve iritantniji i iritantniji. Duh avanture, tako jasan, čist i snažan u prva dva serijala, ovdje jedva i da se osjeti, zatrpan gomilama banalnih dijaloga i kvazi-političkom dramom što plijeni svojom naivnošću... a ta naivnost, kao i Leova neumješnost pisanja tečnih, dramaturški zadovoljavajućih raspleta (nagli rezovi, "deus ex" mašine) još više dolazi do izražaja kada shvatimo da svijet Antaresa nije ni izbliza tako maštovit i tako detaljno, skoro poetično, prikazan kao prethodna dva: on je u potpunosti skrajnut, i vrlo je siromašna pozornica. Crtež tako ne može da se istakne u svojim najsnažnijim aspektima, i sve prilično "siromašno" i isprano izgleda...

"Aldebaran" i "Betelgez" su stripovi koji su me zabavili i u kojima sam beskrajno uživao, poput malog djeteta-sanjara. Vidim da su i mnogi slčnog mišljenja - stoga vas upozoravam, ne očekujte previše od "Antaresa".


Šteta, stvarno šteta...vjerujem tvojoj prosudbi, al nekako se nadam da ipak nisi u pravu .


I ja se nadam - Bachy je recimo rekao da su njemu prva 4 Antaresa čak možda za dlaku bolji od Aldebarana - uostalom videćemo u dogledno vreme.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 16/07/2012 15:16:43
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 22/07/2012 : 10:45:21  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
Betelgez je uz Aldebaran jedno od najljepskih stripovskih putovanja za mene do sada. Izvrstan crtez koji otjelotvorava nevjerovatnu autorovu mastu cini da vrijeme provedeno uz ove stripove prolazi kao ludo. Betelgez mi je na nivou prethodnika, mozda za nijansu bolji; svijet u Betelgezu je fascinantniji i mastovitiji od onog iz Aldebarana a i dobijamo odgovore na neka bitna pitanja koja su se nametnula na kraju Aldebarana.
Zeljno ocekujem Antares i povratak pustolovini...

...
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 22/07/2012 : 10:56:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message  Reply with Quote
Meni : Aldebaran >> Kenya >>>>>>>>>>>>>>>>>> Betelgeuse

Antares jos nisam citao, ali Betelgeuse me je nazalost razocarao. Komplet rehash Aldebarana, samo slabiji, sa crtezom koji je iz okuugodnog presao u painfully static.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

dino alic
Junior Member

Croatia
363 Posts

Member since 23/01/2003

Posted - 23/07/2012 : 13:27:50  Show Profile Show Extended Profile  Send dino alic an AOL message  Send dino alic a Private Message  Reply with Quote
Betelgeuse je pričom jednako genijalan kao i Aldebaran.Stvarno je nevjerojatna količina mašte koju autor posjeduje.Nažalost moram se složiti s par prethodnih postova da je Leo osjetno smanjio kvalitetu crteža i detalja u crtežu.Nakon čitanja Betelgeusea ponovo sam pročitao i Aldebaran.Razlika u crtežu je velika.Šteta jer bi s kvalitetom crteža iz prve knjige i Betelgeuse zaslužio najvišu ocjenu ovako je ukupni dojam nešto slabiji.Također šteta što su ovaj put izostali crteži i podatci o životinjskom svijetu na poleđini nalovnih strana kao što je to bio slučaj u Aldebaranu.Ipak velike pohvale za Betelgeuse.Odličan strip.Jedva čekam Antares.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 23/07/2012 : 14:22:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dino alic

Također šteta što su ovaj put izostali crteži i podatci o životinjskom svijetu na poleđini nalovnih strana kao što je to bio slučaj u Aldebaranu.Ipak velike pohvale za Betelgeuse.Odličan strip.Jedva čekam Antares.


To sam i ja na prvu pomislio...šteta što nema opisa životinja,ali ako bolje razmislimo,ovi na Aldebaranu su izdali katalog o životinjskim vrstama i svaki opis neke životinje je prepisan iz kataloga. Za razliku od Aldebarana, Betelgeuse je malo veća vukojebina sa samo dva "plemena" i gotovo nerazvijenom civilizacijom,pa je samim tim izostankom podataka o životinjama u Betelgeusu dočarano o kakvoj se neistraženoj divljini na ovom planetu u biti radi....
Go to Top of Page

dino alic
Junior Member

Croatia
363 Posts

Member since 23/01/2003

Posted - 23/07/2012 : 21:42:02  Show Profile Show Extended Profile  Send dino alic an AOL message  Send dino alic a Private Message  Reply with Quote
To si jako dobro primjetio.Logično.
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 16/08/2012 : 12:19:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
Vidim da se po pitanju Aldebarana i Betelgeusea mišljenja čitatelja dosta razlikuju. Nekima je bolji jedan, nekima drugi, nekima su jednako dobri.
Sad kad sam završio i Betelgeuse moja ocjena (uključujući priću, crtež, dinamiku...uključujući sve) bi bila otprilike ovakva:
Aledebaran - 10/10
Betelgeuse - 8.5/10

Ova ocjena 8.5 za Betegeuse važi samo kada ga uspoređujem sa Aldebaranom, no kada bi ga uspoređivao sa gomilom drugih stripova koji mi ne pašu, tada bi i Betelgeuse dobio ocjenu 10, jer smatram da je to, iako slabije od Aldebarana, još uvijek iznadprosječno strip ostvarenje.

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 20/08/2012 : 22:32:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message  Reply with Quote
Aldebaran me bas opustio i odmorio,nadam se da cu prozivjeti slicnu zabavu i uz ovaj strip.
Go to Top of Page

tristan
Junior Member



Belgium
401 Posts

Member since 12/08/2005

Posted - 23/08/2012 : 15:57:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit tristan's Homepage  Send tristan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Porter

Aldebaran me bas opustio i odmorio,nadam se da cu prozivjeti slicnu zabavu i uz ovaj strip.



budes, ne brini, makar je iznenadjenje malo manje.
Steta sto nisi dosao na Mafest, bio sam tamo i bilo je stvarno super super.
Ciao
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 23/08/2012 : 17:29:57  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Dva albuma...285+270=555....
Sve za pet, ali malo puno love za ovo..znam da bi zalio da ne kupim kad dodjem u zgb za kojih 10-tak dana,ali puno brate puno...
Tehnoocevi 285 x 2= 570..hmmm

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/08/2012 : 17:57:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Dva albuma...285+270=555....
Sve za pet, ali malo puno love za ovo..znam da bi zalio da ne kupim kad dodjem u zgb za kojih 10-tak dana,ali puno brate puno...


Nisu dva albuma nego deset albuma spojenih u dvije knjige.

Trouble will find me
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 23/08/2012 : 18:03:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
opet ljudi ne znaju osnovnu matematiku
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000