forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 17 - Betelgeuse
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 06/05/2013 : 20:20:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barney

A nekako mi se čini da Kim i onaj Sven nisu koristili kondom pa bi u Antaresu moglo biti i prinove.


Pogledaj samo nalovnicu trećeg dijela Antaresa i sve će ti biti jasno.
Ja sma pročitao prva dva dijela (ne želim čitati dalje dok sve ne izađe) ali glupo mi je sad spojlati ovdje.

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 04/07/2013 : 19:20:34  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Pregledavao sam malo police u potrazi za nekom knjižicom kadli mi pažnju privuče poveliki Fibrin integralčić i uskoro se prelistavanje na licu mjesta pretvorilo u cjelodnevno čitanje. (nije to prvi put, slične stvari dešavaju mi se često)

Betelgeuse mi je za mrtvicu lošiji od Aldebarana... Ipak je Aldebaran bio prvi susret s tim Leovim svjetovima i neke stvari te oduševe samim time što su nove. Betelgeuse je više manje zrcalna slika Aldebarana i Leo koristi sličan način worldbuildinga, izoliranost ljudske kolonije usred negostoljubivog stranog okoliša, fenomen Mantrise, stare likove... Uglavnom osjećate se već ko doma ako ste čitali Aldebaran.

Leov najveći minus je u pokušaju prikazivanja ljudskih odnosa, posebno ljubavi i tih nekih ljudskih ljubavnih rituala. I dok su u Aldebaranu likovi tijekom radnje odrastali, ovdje su oni već mislim stariji i izgrađeni. Kao da mu je teško napisati suvislu repliku gdje likovi preispituju osjećaje ili ih izjavljujuju jedni drugima. Tipa, "baš si lijepa, mislim da te volim, nisam znao me voliš, ti voliš drugoga", itd. Kao da imamo hrpu tinejdžera na hrpi koji ne znaju što su emocije ljubavi. Sex i golotinja nisu toliko strani likovima tih svjetova, to je više mehanički odnos zadovoljavanja osnovnih potreba poput jedenja i pijenja. No ljubavni odnosi i uopće osjećaji su im degradirali do infantilnosti. Likovi su dosta plošni.

Još jedna zanimljiva stvar iz prvog dijela bio je diktatorski podzaplet, i recimo da je bilo barem malkice zanimljivo sudjelovati u rušenju te distopije i represivnog sustava koji nije nosio sjajnu budućnost. U Betelgeuseu je taj dio malo pojednostavljen, jer je civilizacijska razina koju je dosegla tamošnja kolonija na nižoj razini. Tek se nazire represivni sustav, koji bi možda kasnije evoluirao kao i na Aldebaranu. No, Lea taj dio ovdje nije tako zanimao.

Misterija mantrise konačno se malo iskristalizirala, no naziru se daljnje misterije iza toga, pitam se hoćemo li u trećem dijelu dobiti razjašnjenje ovog dijela.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Torghal
Senior Member



Croatia
1957 Posts

Member since 27/09/2004

Posted - 05/07/2013 : 11:30:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Torghal a Private Message  Reply with Quote
Upravo sam zavrsio sa citanjem Aldebaran i Betelgeuse.Aldebaran je ipak osjetno bolji.Bolja je karakterizacija likova,zanimljiviji i karizmaticniji je glavni negativac a i sam planet mi je zanimljiviji nego Betelgeuse.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 08/07/2013 : 17:32:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Izgleda kao da će u najnovijem ciklusu Survivants malo promijeniti pristup nego na Aldebaran-Betelgeuse-Antares...



“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 08/07/2013 : 20:06:22  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Mene bas zanima kada ce taj "Antares" vise...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/09/2013 : 20:49:23  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
pošto vidim da me niko ne zarezuje na topiku Markos nam se .... staviću i ovde:

http://www.bedetheque.com/serie-15179-BD-Antares.html#196173
Zadnji, peti album Antaresa !!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2643 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 13/09/2013 : 22:28:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

pošto vidim da me niko ne zarezuje na topiku Markos nam se .... staviću i ovde:

http://www.bedetheque.com/serie-15179-BD-Antares.html#196173
Zadnji, peti album Antaresa !!!



Kao što reče Axle na Markos topiku, nije zadnji već predzadnji.

I na Dargaud-ovom blogu ga najavljuju kao predzadnji.

Le tome 5 d’Antarès (avant-dernier album de ce cycle des Mondes d’Aldébaran) est très attendu par tous les fans de Leo. Il ne reste plus que quelques semaines pour patienter et savoir si Kim retrouvera sa fille (l’épisode 5 paraîtra le 4 octobre en librairies)
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/09/2013 : 22:38:33  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
njesra

prvo je Loasel neplanirano produžio Trgovinu za jedan album, a onda sad i Leo Antares - ko sad da isčeka i šesti nastavak.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 13/09/2013 22:41:02
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 13/09/2013 : 22:47:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Nikad kraja tim nastavcima. Mada, Aldebaran i Betelgeuse su imali po pet albuma, možda Anteresom mora dodatno zaključiti neke općenite stvari koje je započeo ovim prvim ciklusima.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5126 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 13/09/2013 : 23:49:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Jednog dana ću biti sebičan i pokloniti ću sam sebi Antares za rođendan...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 01/10/2013 : 23:40:39  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam ponešto SF knjiga u životu i mogu reći da postoje djela koja na n-tu potenciju odskaču od ostalih po svojoj originalnosti. Primjerice Hyperion saga Danna Simmonsa, Jazbina na nebu/Vatra nad dubinom Vernora Vingea, Eon Grega Beara...Sve su to djela koja unutar sebe imaju stvaralački univerzum nemjerljiv po bilo kojoj skali. Jednostavno odskaču.
Takav je slučaj i sa Aldebaran/Betelgeuse sagom. Neki kažu da je premalo Hard SF-a ovdje, da fali tehnikalija, mašina, oružja, svemirskih brodova...Ali meni je baš zato ovaj serijal dobar. Jer, nakon toliko godina i toliko knjiga baš mi paše povremeni izlet u SF koji nije prvenstveno oslonjen na tehniku nego na upravno suprotnu stvar - floru i faunu. Netko tko ne prati toliko SF zato možda bude malo i razočaran ali meni je ovaj serijal stvarno odličan.
S tim da moram reći da je Betelgeuse ipak lošiji nego njegov prethodnik. Oh, ima tu svega, i čudnih stvorenja i prekrasne, a istovremeno zastrašujuće prirode ali ipak fali ona doza originalnosti koju je imao Aldebaran. Ali svejedno, riječ je o iznimnom SF ostvarenju koje još dugo ostavlja izvrstan utisak u glavi.

Bravo Leo.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1646 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 02/10/2013 : 08:58:39  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Pročitao sam ponešto SF knjiga u životu i mogu reći da postoje djela koja na n-tu potenciju odskaču od ostalih po svojoj originalnosti. Primjerice Hyperion saga Danna Simmonsa, Jazbina na nebu/Vatra nad dubinom Vernora Vingea, Eon Grega Beara...Sve su to djela koja unutar sebe imaju stvaralački univerzum nemjerljiv po bilo kojoj skali. Jednostavno odskaču.
Takav je slučaj i sa Aldebaran/Betelgeuse sagom. Neki kažu da je premalo Hard SF-a ovdje, da fali tehnikalija, mašina, oružja, svemirskih brodova...Ali meni je baš zato ovaj serijal dobar. Jer, nakon toliko godina i toliko knjiga baš mi paše povremeni izlet u SF koji nije prvenstveno oslonjen na tehniku nego na upravno suprotnu stvar - floru i faunu. Netko tko ne prati toliko SF zato možda bude malo i razočaran ali meni je ovaj serijal stvarno odličan.
S tim da moram reći da je Betelgeuse ipak lošiji nego njegov prethodnik. Oh, ima tu svega, i čudnih stvorenja i prekrasne, a istovremeno zastrašujuće prirode ali ipak fali ona doza originalnosti koju je imao Aldebaran. Ali svejedno, riječ je o iznimnom SF ostvarenju koje još dugo ostavlja izvrstan utisak u glavi.

Bravo Leo.



Veliki sam ljubitelj SF-a i slažem se sa tobom.

Preporučujem ti da pročitaš i serijal UW1 Denisa Bajrama. Prva dva albuma je izdao Bookglobe, a ukupno ih je šest koji čine celinu i zaokružuju priču.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 02/10/2013 : 09:54:27  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Da, imam ih doma, vrlo dobar Hard SF. Nego, jel' misli BG dalje to izdavati? Vidim da ima i UW2,pasad već ozbiljno zaostajemo...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 07/11/2013 : 11:31:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
Pročitao već odavno, ali nisam komentirao. Jasno, ne bih kupovao da mi se nije dopao Aldebaran, a i ovaj album mi je bio jako dobar. Takoreći na istoj razini. Preporučam ljubiteljima sci-fija!

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 18/02/2014 : 17:28:04  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Mene je odmah svezao cijeli taj novi svijet izlozen ljudskoj urodenoj destruktivnosti i zelji za kolonizacijom.
Odmah su me svezala sva ta stvorenja , sav taj pejzaz i sva ta dinamika sklada prirode.
Najveci vic i najbolja fora je to da su svi zaljubljeni u Kim mada je Inge estetski puno idealnija.
Zaljubljenost u Kim je i kljuc cijele price..yeeep

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

kifi
Junior Member

432 Posts

Member since 30/10/2005

Posted - 18/01/2016 : 19:25:34  Show Profile Show Extended Profile  Send kifi a Private Message  Reply with Quote
Nabavio strip ovih dana. Još nisam počeo čitati, ali me zanima kako se naziv stripa ispravno izgovara. Bitlđus, Betelgejz, ili nekako drugačije.
Go to Top of Page

Barney
Average Member



Croatia
685 Posts

Member since 20/03/2011

Posted - 18/03/2016 : 21:19:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Barney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kifi

Nabavio strip ovih dana. Još nisam počeo čitati, ali me zanima kako se naziv stripa ispravno izgovara. Bitlđus, Betelgejz, ili nekako drugačije.



Betelgez

Žene gutaju tablete da muškarce ne bi boljela glava
Go to Top of Page

kifi
Junior Member

432 Posts

Member since 30/10/2005

Posted - 20/03/2016 : 15:26:15  Show Profile Show Extended Profile  Send kifi a Private Message  Reply with Quote
Zahvaljujem.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4863 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 15/07/2016 : 11:39:54  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Pročitao Adelbaran i Betelgeuse. Opća ocjena je da je to odlično štivo za ljetnu razbibrigu. Idealan za tinejdžere, a nama malo starijima za podsjećanje na tinejdžerske dane i osjećaje. Velika avantura, egzotični svjetovi i raspojasani hormoni.

Kao SF, slažem se da se temelji na originalnoj premisi - flora i fauna u fokusu - i da je taj dio odrađen odlično, posebno u Aldebaranu, gdje je najuzbudljiviji dio avantura u močvari. U Betelegeusu je to malo gurnuto u drugi plan, no dio gdje su beštije opet u fokusu (Pećine) opet krade šou. Ima tu potencijala za atraktivnu ekranizaciju.

Autorovo podrijetlo se itekako osjeti - Leo je odrastao u vrijeme brazilskog novog vala i hipijevskih šezdesetih, da bi onda iskusio i južnoameričke totalitarne režime. Šezdesetosmaški svjetonazor se provlači kroz obje priče. Rasprava 'anarho-liberalno vs konzervativno-državotvorno' je nešto suptilnija u Betelgeusu gdje obje strane iznose valjane argumente, a negativci nisu jednostrani miks inkvizitora i vojne hunte, već i među njima ima karakternih pojedinaca. No u Betelgeusu je ipak najveći naglasak stavljen na još jednu ideju tipičnu za generaciju 'djece cvijeća': slobodna ljubav i slobodni seks. Iz današnje (opet malo konzervativnije) perspektive nam se može činiti da je sa time pretjerao u Beletelgeusu (i da sve to djeluje infatilno), no kao što rekoh, takve ideje su tipične za autorovu generaciju.
Go to Top of Page

kifi
Junior Member

432 Posts

Member since 30/10/2005

Posted - 15/07/2016 : 17:19:58  Show Profile Show Extended Profile  Send kifi a Private Message  Reply with Quote
Aldebaran 9/10
Betelgeuse 6/10
Antares 8/10

Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/07/2016 : 18:12:06  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Betelgeuse - drugo čitanje

Dobre četiri godine je prošlo od kada sam prvi put uživao u Betelgezu.
I iste su impresije kao i tada - ovo je skoro pa jednako dobar strip kao Aldebaran;sad kad sam ih pročitao jedan za drugim,ipak moram reći da je prvi integral malo bolji.Samo malo.
Malo mi je ovde zasmetao kako je predstavljen Mark - od onakve face kakav je bio,ovde je prikazan kao tip koji samo trči za suknjama;i žao mi je što mu nije dodeljena malo veća uloga (ali sad,šta je tu je).
Takođe mislim da je i Kimina harizmatičnost malo prevelika,i nisam baš najsrećniji činjenicom da se svi živi tako lako zaljubljuju u nju.
Sve ostalo je maestralno!
(a pogotovu kad se svih deset albuma čitaju jedan za drugim)

10/10

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 06/01/2017 : 15:29:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
kako se ovo čita?
betlges?
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 06/01/2017 : 15:49:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Betlgeze?
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 06/01/2017 : 16:02:59  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Bitlđus
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28964 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 06/01/2017 : 16:11:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Betelgez
http://www.enciklopedija.hr/Natuknica.aspx?ID=7315

Trouble will find me
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000