forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Utrka za "Glancerima", cijena fiksna - 18 Kn
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Eagle Feather
Starting Member



Croatia
35 Posts

Member since 29/09/2011

Posted - 05/06/2012 : 21:41:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Eagle Feather a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Eagle Feather
Na to mogu odgovoriti odmah. Razgovarao sam prošli tjedan sa direktorom Tiska za varaždinsko područje osobno i
neposredno. Iz tog razgovora sam shvatio da njih nije previše briga za očuvanost stripova, najviše zbog toga što oni stripove koji nisu prodani jednostavno vračaju izdavaču, pa nek se on dalje hrva s njima. Prema tome to za njih nije nikakav gubitak, tim više što su njima stripovi prilično mala stavka u ukupnom prometu. Oni stavljaju u kioske stripove onako kako ih dobiju od izdavača. E sad, ja zaista imam premalo informacija da bih mogao donositi konačne zaključke. Postavio sam ova pitanja baš zbog toga što me zanimaju odgovori. Moja je nesreća što vi koji imate odgovore/iskustvo/stručnost/znanje iz ovih ili onih razloga niste preciznije podijelili vaše spoznaje, već ste se ogradili jer ste "umorni od rasprave".
Nema veze, zadovoljan sam jer topic u ovom trenutku ima 1276 posjeta, što mi govori da je stripofilima to i te kako značajna stvar, te da nisam potpuno promašio temu.


Pa kako ne bi bio umoran od rasprave kad ovdje potvrđujete upravo ono što sam tvrdio: da je izdavač bespomoćan? Zvali ste Tisak i tamo vam je rečeno da ih je više manje briga što će s tim stripovima biti i hoće li se oštetiti ili ne u transportu. I što bi sad tu izdavač trebao napraviti? Kako bi ih natjerao da ih postane briga?
Tema nipošto nije promašena i naravno da je to značajna stvar, ali ja ponavljam da je izdavač tu gotovo bespomoćan.


Ma, u redu je to za Tisak. Meni je jasno da si oni mogu dozvoliti takav stav, jer ne moraju platiti stripove koje ne prodaju. Činjenica je da stripove oštećuje onaj ko ih pakira za distribuciju. Ja zaista neznam u čijoj je to nadležnosti, da li ih pakira izdavač, distributer/dostava ili Tisak. Smatram da taj koji ih pakira treba na neki način odgovarati za oštećenja robe koja mu je data na povjerenje.
Kako to da izdavač ne pokuša smanjiti rizik od oštećenja kad mu je to direktan trošak i izgubljena zarada? Možda se oštećeni i vračeni stripovi recikliraju na neki način, ali je to svejedno gubitak.

Spašavaj se tko može!!!
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 05/06/2012 : 21:45:35  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
Distributeri i osoblje na prodajnim mjestima ne shvaćaju razliku između stripova i ostalih artikala. Dok su dnevne/tjedne tiskovine ili križaljke jednokratni konzumni proizvodi koje se jednom pročita/riješi i potom baci u smeće, stripove većina kupaca kupuje ne samo radi čitanja, nego i skupljanja. To je činjenica. Neznatan broj ljudi danas kupuje stripove samo da bi ih pročitali, a kamo li bacili. 18 kn nije mala stavka, a da ne govorimo o raznim specijalcima/almanasima/gigantima/maxijima...
Teško je to objasniti likovima koji i informatičke časopise s optičkim medijima stavljaju izravno na sunce, pa isti nakon takvog tretmana niti ne mogu proći kod ozbiljnih kupaca. Sve neprodano oni vraćaju izdavačima, a ovi onda to prodaju kao remitendu s manjim cijenama.

Meni je osobno apsurdno da te žene po kioscima bolje postupaju s onim knjigama što se prodaju uz novine po 9,99 kn nego sa stripovima koji su uglavnom višestruko skuplji.

Nema tu pomoći, jer izdavači si ne mogu priuštiti osobnu distribuciju.
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 05/06/2012 : 21:57:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos
Pa kako ne bi bio umoran od rasprave kad ovdje potvrđujete upravo ono što sam tvrdio: da je izdavač bespomoćan? Zvali ste Tisak i tamo vam je rečeno da ih je više manje briga što će s tim stripovima biti i hoće li se oštetiti ili ne u transportu. I što bi sad tu izdavač trebao napraviti? Kako bi ih natjerao da ih postane briga?
Tema nipošto nije promašena i naravno da je to značajna stvar, ali ja ponavljam da je izdavač tu gotovo bespomoćan.



Ti kao izdavač si bespomoćan to je sigurno ali mene zanima jedna druga stvar.

Ti predaš robu u ispravnom stanju a oni ti je vrate neispravnu (poderanu možda, savinute korice). Ta roba više ne vrijede novce koje pišu na njoj jer je to sad već oštećena roba. Jel oni nadoknade kakav dio ili su se tu osigurali kao lički medvjedi a ti kao izdavač moraš pošto poto prihvatit uvjete koji ti ne odgovaraju ako želiš na kioske.

Ako ne odgovoriš nikom ništa... Možda ti se i ne da više pisati na tu temu.


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5127 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 05/06/2012 : 22:06:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Eagle Feather je u svemu što je iznio 100% u pravu i nitko mu tu nema što prigovarati!
Ali svima promiče jedna važna stvar...uzmite recimo srpskog izdavača veseli četvrtak koji je kao i Ludens,izdavač koji ima masovnu proizvodnju za kioske. Jeste li ikad na nekom od njihovih izdanja vidjeli tragove vezivanja? Ja osobno nisam nikad + stripovi su im u vrečici pa nek babe na kioscima ljepe naljepnice sa cijenama na njih ako su nepismene kao i ove naše na moru!
Znači,došli smo do toga da je glavni problem tvrtka Ludens koja bi izdavala stripove,a boli ih ona stvar za nas koji ih kupujemo jer su im cijele pošiljke stripova za kiosk distribuciju uništene sa tim nasilnim vezivanjem i takav strip koji ima tragove vezivanja NE VRIJEDI ni 9kn,a kamoli spomenutih 18kn!!!!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28973 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/06/2012 : 22:08:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spiderman
Ti predaš robu u ispravnom stanju a oni ti je vrate neispravnu (poderanu možda, savinute korice). Ta roba više ne vrijede novce koje pišu na njoj jer je to sad već oštećena roba. Jel oni nadoknade kakav dio ili su se tu osigurali kao lički medvjedi a ti kao izdavač moraš pošto poto prihvatit uvjete koji ti ne odgovaraju ako želiš na kioske.


"Nadoknade kakav dio"!??!?
HahahahahaAHHHHFDSHFAHSHSSAAFHGFGSKDSKds. Prisjeo mi smijeh:)

Ima jedna dobra i vrlo poučna priča iz Amerike pa pročitajte:
http://www.jimshooter.com/2011/11/comic-book-distribution.html

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28973 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/06/2012 : 22:11:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Eagle Feather
Ma, u redu je to za Tisak. Meni je jasno da si oni mogu dozvoliti takav stav, jer ne moraju platiti stripove koje ne prodaju. Činjenica je da stripove oštećuje onaj ko ih pakira za distribuciju. Ja zaista neznam u čijoj je to nadležnosti, da li ih pakira izdavač, distributer/dostava ili Tisak. Smatram da taj koji ih pakira treba na neki način odgovarati za oštećenja robe koja mu je data na povjerenje.
Kako to da izdavač ne pokuša smanjiti rizik od oštećenja kad mu je to direktan trošak i izgubljena zarada? Možda se oštećeni i vračeni stripovi recikliraju na neki način, ali je to svejedno gubitak.



Recimo da ti Tisku dopremiš stripove iz tiskare u savršenom stanju i pakovanju. Nakon toga oni raspakiraju tvoje pakiranje i krenu slagati vlastita pakiranja, zajedno sa svim ostalim izdanjima, za svako prodajno mjesto te ih tako distribuirati. Na taj proces jednostavno nemaš utjecaja... A ako ih tražiš da odgovaraju za oštećenja, reći će ti da se pokupiš i ideš nekom drugom (kojeg nema, jer su monopolisti).

Trouble will find me
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5127 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 05/06/2012 : 22:15:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
...inače ja osobno već godinama ne kupujem stripove na kiosku,već svaki par mjeseci sjednem na vlak za Zagreb...5 minuta pješke do striparnice Stripovi na kvadrat...e i tu mi nije jasna jedna stvar...kako oni mogu imati sve glancere od novih izdanja? Stripovi im se vjerovatno dostavljaju na drugačiji način i ljubitelji stripa sretni i zadovoljni.!! Sad se vidi kako nas malo ima jer mislim da su Stripovi na kvadrat jedina striparnica u Zagrebu gdje čovjek može kupiti neoštečena nova Ludens izdanja. (ostale striparnice ne prodaju nova izdanja ako se ne varam,ali se u njima mogu naći odlično očuvana starija izdanja)
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 05/06/2012 : 22:18:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos
"Nadoknade kakav dio"!??!?
HahahahahaAHHHHFDSHFAHSHSSAAFHGFGSKDSKds. Prisjeo mi smijeh:)

Ima jedna dobra i vrlo poučna priča iz Amerike pa pročitajte:
http://www.jimshooter.com/2011/11/comic-book-distribution.html



Toga sam se i bojao :(

Doduše radio sam ja u dućanu pa znam da kad smo dobivali robu na komisiju morali smo je i vratiti. Ali eto znatiželja je ubila mačku.

Da, monopolisti i mogu ti pit krv na slamku, psm.

OK. Ja dobio odgovor iako sam pretpostavljao koji će biti.


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5127 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 05/06/2012 : 22:19:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
@Markos
Znači ipak je glavni krivac Tisak...!?
Dabogda da ih jednog dana kupi neki strip kolekcionar i napravi reda!
Go to Top of Page

fikus
Senior Member



1966 Posts

Member since 02/11/2010

Posted - 05/06/2012 : 22:24:02  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Kutle je pokušao napraviti reda ali kad je vidio kako se odnose prema Alan Fordu jednostavno je odustao.

always progressive, never conventional!
Go to Top of Page

Eagle Feather
Starting Member



Croatia
35 Posts

Member since 29/09/2011

Posted - 05/06/2012 : 22:43:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Eagle Feather a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Eagle Feather
Ma, u redu je to za Tisak. Meni je jasno da si oni mogu dozvoliti takav stav, jer ne moraju platiti stripove koje ne prodaju. Činjenica je da stripove oštećuje onaj ko ih pakira za distribuciju. Ja zaista neznam u čijoj je to nadležnosti, da li ih pakira izdavač, distributer/dostava ili Tisak. Smatram da taj koji ih pakira treba na neki način odgovarati za oštećenja robe koja mu je data na povjerenje.
Kako to da izdavač ne pokuša smanjiti rizik od oštećenja kad mu je to direktan trošak i izgubljena zarada? Možda se oštećeni i vračeni stripovi recikliraju na neki način, ali je to svejedno gubitak.



Recimo da ti Tisku dopremiš stripove iz tiskare u savršenom stanju i pakovanju. Nakon toga oni raspakiraju tvoje pakiranje i krenu slagati vlastita pakiranja, zajedno sa svim ostalim izdanjima, za svako prodajno mjesto te ih tako distribuirati. Na taj proces jednostavno nemaš utjecaja... A ako ih tražiš da odgovaraju za oštećenja, reći će ti da se pokupiš i ideš nekom drugom (kojeg nema, jer su monopolisti).


Eto, sad je sve jasnije. Tipično hrvatski način poslovanja, zbog kojeg ako imaš pošten pristup možeš samo izgubiti. Ali sad mi je duša na mjestu jer sam shvatio u čemu je kvaka. To je karika koja mi je nedostajala u cijeloj priči. Pojeo vuk magare ili još bolje vuk sit, a koza bez noge.
Hvala na objašnjenju...

Spašavaj se tko može!!!
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5127 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 05/06/2012 : 22:50:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
@Eagle Feather
...i dođeš na ovo moje da je isplativije svakih par mjeseci posjetiti SNK.
...a i povremeno kod njih stalnim kupovanjem zaradiš popust od 15%
Go to Top of Page

Eagle Feather
Starting Member



Croatia
35 Posts

Member since 29/09/2011

Posted - 05/06/2012 : 23:02:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Eagle Feather a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Ajmo jednu peticiju Tisku u stilu ako ne poboljšate distribuciju stripova do kioska inače nećemo kupovati ništa na njihovim kioscima.Može i grupa na faceu


Nama, frende, nije dovoljna peticija. Nama treba REVOLUCIJA. Općenito u državi, ne samo u vezi stripova. Da ljudi vise po kandelaberima kao upozorenje. Ali nemamo mi snage za to, a nismo ni dobro naoružani ($). Razoružali nas korumpirani premijer iz Dalmacije, tajkuni iz svih krajeva Lijepe Naše, a limitira nas i naš mentalitet. Da nam uspije organizirati revoluciju, distribucija stripova bi se riješila sama od sebe.

Spašavaj se tko može!!!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28973 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/06/2012 : 23:10:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Problem je taj socijalistički "ne mogu oni mene toliko malo platiti koliko ja mogu malo raditi" mentalitet, gdje ljudi dobijaju istu plaću radili oni dobro ili manje dobro, više ili manje... Zašto bi vozač stavio paket stripova u kombi kad ga može nekažnjeno hitnuti?

Trouble will find me
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46549 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 05/06/2012 : 23:44:13  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Problem je taj socijalistički "ne mogu oni mene toliko malo platiti koliko ja mogu malo raditi" mentalitet, gdje ljudi dobijaju istu plaću radili oni dobro ili manje dobro, više ili manje... Zašto bi vozač stavio paket stripova u kombi kad ga može nekažnjeno hitnuti?



baš tako.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2282 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 06/06/2012 : 00:09:00  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
Ja imam iskustvo gdje su trake za vezanje rezali skalpelom,ili nožem,pa ostavili traga po svim stripovima,no ništa bolje nisu prošli ni kiosk DVD-i.Jednostavno ih nije briga,to su za njih gluposti,(vjerovatno su im važnije dnevne novine),a kada prodavačicu tražim više komada da si izaberem baram jedan solidno očuvan primjerak,gledaju me ko čudnovatog kljunaša,i negdje si misle ovaj mora da je malo retardiran,odrasla osoba kupuje stvari za djecu,a još ih tome i prebire,ponekad se stvarno neugodno osjećam.Mislim da je problem što ljudi koji to prodaju ne cijene strip kao takav,već je za njih to još samo jedan komad papira,više se vodi računa o špeceraju u nekom trgovačkom centru,I da interesantno je što npr. u Kauflandu nisam nikada naišao na oštećeni strip,dok je na kiosku to više nego česta pojava....
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 06/06/2012 : 00:14:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
ja sam čak naišao na jedan kiosk gdje su na svim primjercima Alana Forda bile zalijepljene etikete s cijenom. a na svakom broju uredno piše da je 15 kn.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46549 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 06/06/2012 : 01:20:00  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

ja sam čak naišao na jedan kiosk gdje su na svim primjercima Alana Forda bile zalijepljene etikete s cijenom. a na svakom broju uredno piše da je 15 kn.



rade one svašta kad in je dosadno

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Barney
Average Member



Croatia
685 Posts

Member since 20/03/2011

Posted - 06/06/2012 : 01:32:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Barney a Private Message  Reply with Quote
I više nego očito je da ni izdavač ni gospoda na prodajnim mjestima ne vode previše brigu o očuvanosti stripova.
Oni ne mogu shvatiti što za kolekcionara znači strip sa utorom od uvezivanja ili bez njega. Za njih je strip samo nešto što je namjenjeno da nekome skrati vrijeme čitanjem i oni ne vide u tome nikavu vrijednost ili umjetnost.
Pitam se da li proizvođač i prodavači uopšte znaju da je strip 9. umjetnost
Osoba koja nema u sebi kolekcionarski duh neke stvari jednostavno ne može da shvati a kad ne shvača onda teško da si može dati i truda zbog nekoga koji shvača.

Ja ne vidim razloga zašto izdavač ne bi mogao malo postrožiti kriterije, potruditi se da stripove pošalje u GLANC STANJU u kakvom su i štampani i tražiti od svakog prodavača da mu vrati neprodanu robu u GLANC STANJU u kakvom mu je i dostavljena ili če u protivnom tražiti novčanu odštetu.
Vjerujem da bi u tom slučaju pristup ljudi u skladištu i pristup prodavača bio sasvim drugačiji.
Ne zaboravite da i prodavači žive od prodaje i nebitno je da li po stripu zarade 1kn, 10kn ili 100kn njima je svaki prodan strip ZARADA.

Vjerujem da knjigu od 500 ili 1000 kn ipak SVI malo bolje paze, da če ju dostaviti na prodajna mjesta u GLANC stanju i da ju prilikom povrata neče primiti oštečenu, odnosno da če od prodavača tražiti novčanu odštetu.
Pa ako mogu sa knjigom imati takav pristup onda mogu i sa stripovima bez obzira da li je cijena stripa 18 kn ili 180 kn.

Odgovor dana na ovu temu je:
Kupac je uvijek u pravu, jer bez kupca prodavač nema kruha i kupac ima pravo za svoj novac tražiti/dobiti odlično očuvan strip bez obzira na cijenu stripa.


P.S.: - mlade tete u Tisku su već navikle na mene kada kupujem stripove i znaju da me smeta i najmanja sitnica prilikom kupovine i sad se malo više trude da mi jedan takav strip sačuvaju, odnosno da ga ne guraju ko muha bez glave u one police gdje se strip najčešće ošteti, jer par puta sam došao, pregledao sve stripove, bio nezadovoljan, POKAZAO KAKVO SRANJE SU NAPRAVILE SVOJOM NEPAŽNJOM, obajsnio im zašto mi to smeta kao i mnogim drugim kolekcionarima i otišao na drugi kiosk po bolje očuvan primjerak.
Naravno da su s vremenom počele malo više da paze i shvatile su da ako njima strip i očuvanost stripova ništa ne znači da ima nas kolekcionara kojima to puno znači i da bi to trebalo cijeniti.
Na žalost to je slučaj na prodajnim mjestima gdje ja kupujem ali na večini ostalih prodajnih mjesta se ne mari niti najmanje za očuvanost stripova a šta je još gore tisak u zadnje vrijeme često rotira prodavačice pa svako malo dođe neka nova teta kojoj moram objašnjavati sve ispočetka i već sam malo umoran od toga.

Žene gutaju tablete da muškarce ne bi boljela glava

Edited by - Barney on 06/06/2012 01:53:56
Go to Top of Page

Galadriel
Starting Member



Croatia
26 Posts

Member since 04/11/2011

Posted - 06/06/2012 : 09:13:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Galadriel a Private Message  Reply with Quote
Baš sam jutros čekajući bus gledala kako ekipa istovaruje novine i časopise iz kombija Tiska, sve čvrsto svezano trakicama da se ne bi slučajno razbilo putem. Tip je prvo sve iz kombija nimalo nježno pobacao na pločnik (mjestimice blatnjav i s ponekom lokvicom od jučerašnje kiše), a onda nosio u kiosk, tako da je sasvim jasno u kojoj fazi putovanja od izdavača do kioska je problem. Mislim da izdavač tu ne može puno napraviti. Informatički časopisi na kioske dolaze u vrećicama, pa svejedno znaju biti svijeni, deformirani i puni utora od trakica, a CD-i koji dolaze uz njih izgledaju ko da su mačke oštrile kandže na njima.

Ja sam na kioscima prestala kupovati prvenstveno zbog tog tretmana kao da sam maloumna jer a) kupujem stripove i b) tražim one koji nisu oštećeni. Zadnji put kad sam imala namjeru kupiti strip na kiosku bilo je kad je izašao prvi broj Priča s divljeg zapada. Jedini primjerak koji je bio izložen imao je utore na sve četiri strane, plus hrbat je bio izgreban trakicom (valjda je taj primjerak bio na vrhu pa je najgore prošao). Pitala sam prodavačicu ima li možda još primjeraka, na što me pitala što fali tome koji je izložen. Pokazala sam joj utore i ogrebotinu (mislim, strip ne mora izgledati kao da je taj tren izašao iz tiskare, ali ne dam 30 kuna za strip koji izgleda ko da se moj pas igrao njime), pa je rekla ''Pa kaj ni kekse ne bute kupili ak je kutija malo udubljena, kaj vam to smeta kod čitanja?'' Kad je već izvukla takvu usporedbu, rekla sam da ne bih kupila kutiju punu zdrobljenih kekasa bez obzira što im je okus isti, vratila strip natrag i preselila u striparnice.

Stripovi se valjda smatraju štivom za djecu, pa dostavljači i prodavači misle da ih ne moraju posebno paziti jer će ih djeca ionako uništiti. Mislim da kioscima ne znači puno ako im izdavač prestane slati stripove jer im je gubitak minimalan (zarada uglavnom ide od cigareta i dnevnih novina, zatim popularnijih tjednika, a stripovi su negdje pri dnu ljestvice), tako da se ne boje eventualnih ultimatuma od strane izdavača.
Kupci bi strip lošijeg stanja kupili kad bi mu cijena bila smanjena, ali tko će onda platiti tu razliku iz svog džepa? Izdavač koji je iz tiskare strip otpremio u dobrom stanju, a koji je potom promijenio pet kutija i isto toliko pari ruku, kombija, trakica i bacanja na pod? Ili pak prodavač kojem je strip u takvom stanju stigao na kiosk? Problem je očito u načinu transporta, a koji se sigurno neće mijenjati radi par stripova.

Da je bar samo sa stripovima takvo stanje. Prošle zime sam kupovala kaput i našla sam jedan koji mi se svidio i kad sam ga probala skužila sam da podstava nije dobro zašivena. Iako mi to ne bi bio problem zašiti, radi se o robi s greškom pa sam pitala prodavačicu daju li kakav popust na to. Rekla je da nemaju takvu praksu jer im je roba takva stigla i da mogu to ili kupiti takvo kakvo jest, ili ne kupiti uopće, ali da popusta nema.

A što sam razvezala...
Go to Top of Page

Barney
Average Member



Croatia
685 Posts

Member since 20/03/2011

Posted - 06/06/2012 : 10:00:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Barney a Private Message  Reply with Quote
Da, baš sam neke stvari i ja spomenuo u vezi shvačanja i razmišljanja prodavačica. Kao što kažeš mnogi jednostavno ne razumiju šta kolekcionaru znači strip sa utorom od uvezivanja ili bez njega. Oni puno toga ne kuže i ne shvačaju i zbog toga se tako ponašaju.

S druge strane, mi na kiosku kupujemo i novine pa se nitko od nas ne zamara da li su novine u GLANC stanju ili imaju zavrnuti čošak ili neko sitno oštečenje. Nije nas briga, jer novine kupimo, pročitamo i bacimo.
Očito da izdavači i prodavači smatraju da i strip kupimo, jednom pročitamo i bacimo kao i novine, ili dajemo djeci da šaraju po njemu. Mislim da bi jedna kritika preko medija dobrodošla, jer u tom slučaju bi i izdavači i prodavači dobili jednu veliku pljusku od nas kolekcionara i možda bi ubuduče sa malo više pažnje dostavljali stripove na prodajna mjesta i malo više pazili na njih prilikom prodaje.

Ja radim u firmi gdje se naši prizvodi koriste za razne cjevovode, tipa nadzemni hidranti koje često viđate pored ceste i slične stvari i kupac od nas traži da roba naša koja ide iz skladišta izgleda kao apoteka. Nebitno je što če on taj isti proizvod prodati nekome tko če ga zakopati u zemlju, nebitno je što če ga taj do mjesta ugradnje vuči po podu i cijelog oštetiti, bitno je samo da kad on primi od nas novi proizvod, odnosno kada ga preproda dalje da je on u "GLANC" stanju.
Kada kupac plati proizvod, dobio ga je savršeno očuvan a dalje je na njemu da ga pazi ili ne pazi.
Ukoliko naš proizvod ne zadovoljava kupca, slijedi reklamacija a kada se ustanovi zbog čijeg nemara odnosno nepažnje je došlo do reklamacije, obično tom radniku slijede novčane sankcije 5-15% od plače a ponovi li se više puta izlaže se riziku da dobije i otkaz. Dakle nekakav red i disciplina mora biti.

Kada če imati takav pristup izdavači prema svojim ljudima, i prodavači prema svojim radnicima htio bi tada vidjeti lika kako iz kombija vadi bunt stripova, časopisa, novina ... bilo čega ...i kako ga baca na mokri/blatni pločnik, htio bi vidjeti prodavačice kako na silu guraju strip na police i kako ga oštečuju.

Kada lik dostavi robu i baci ju na pod, prodavač bi u takvim slučajevima trebao odbiti primiti robu a on neka opravdava svojem šefu zašto je roba vračena i šta če sad s takvom robom koja je prljava i oštečena.
Također ako prodavač primi robu, trebao bi potpisati da je roba primljena u odličnom stanju i prilikom povrata ako je roba oštečena izdavač bi trebao odbiti primiti takvu robu nazad ili ju primiti i tražiti novčanu naknadu.

To bi promjenilo puno toga glede očuvanosti stripova, jer kada ti prijete sankcije ipak imaš malo ozbiljniji pristup jer nikome nije u interesu da dobije po džepu.

Volio bih u takvim okolnostima kada ti prijeti sankcija od 10% plača dolje vidjeti gospođu na kiosku kako pita "A kaj mu fali ako ima utore i ako je malo oštečen?"

Vjerujem da bi svaka prodavačica polirala strip prije nego ga kupac dobije u ruke, a isto tako i detaljno pregledala u kakvom je stanju roba koju je zadužila

Kao što je netko ranije rekao... pa i auto, motor, bicikl, tenesice, bilo šta što kupimo tražimo da je u odličnom stanju i ne toleriramo nikakva oštečenja a kada jednom platiš i kada si ti vlasnik tvoje je građansko pravo da sa kupljenim predmetom radiš šta želiš.

Žene gutaju tablete da muškarce ne bi boljela glava

Edited by - Barney on 06/06/2012 11:05:21
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4992 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 06/06/2012 : 10:32:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
baba kod mene ("krezuba ćorava") čak ZGUŽVA ravan strip dok čita cijenu i predaje ga meni u ruke (!!!!!!!!!!!!!!!!) - jednom sam viknuo: NE LOMITE!! pa se trgla ko da je ošamarena...

UGLAVNOM: najbolje (tko može) prošetati do strip-knjižare i odabrati...
____________________________________________________________________________________________________________________________________________
43 godine Alan Forda u HR OTOK MRAČNJAKA već za tri tjedna

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

Barney
Average Member



Croatia
685 Posts

Member since 20/03/2011

Posted - 06/06/2012 : 10:36:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Barney a Private Message  Reply with Quote
Badava ti i strip knjižara ako takvu babu (tuku)zaposliš unutra. Smatram da je potrebno malo više reda i discipline, jer ako stripovi izlaze po kioscima i strip knjižarama onda mi nije logično da je strip knjižara OK mjesto za kupovinu a kiosk nije.

Žene gutaju tablete da muškarce ne bi boljela glava
Go to Top of Page

Galadriel
Starting Member



Croatia
26 Posts

Member since 04/11/2011

Posted - 06/06/2012 : 10:48:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Galadriel a Private Message  Reply with Quote
Ali vlasnik striparnice zna što prodaje i kakvu vrijednost to ima i sukladno tome će zaposlenicima reći kako time treba rukovati. Dakle, kad se teta s kioska preseli u striparnicu, morat će promijeniti i odnos prema stripovima. A kad se opet vrati u kiosk, možda zadrži te navike, a kad shvati da jedan fino očuvan strip za 20 godina može prodati za puno veću cijenu možda i sama krene u kolekcionarstvo.
Ali nisu svi prodavači neupućeni. Na Ljubljanici mi je jednom tip na kiosku sam dao sve primjerke koje je imao da vidim koji je u najboljem stanju.
Go to Top of Page

Raven84
Senior Member



Croatia
1324 Posts

Member since 29/03/2005

Posted - 06/06/2012 : 11:15:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Raven84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Galadriel

Na Ljubljanici mi je jednom tip na kiosku sam dao sve primjerke koje je imao da vidim koji je u najboljem stanju.


Već je imao posla s nama pacijentima. Inače, i moja kiosk iskustva su manje više ista, doma imam dva ratmana s kioska, i točno ih možeš prepoznati koji su kad ih staviš poslije ostalih.

Ima nešto u njemu proslijedeno od nepoznate majke i propala oca na sina. Kaljeno savješcu. Brušeno disciplinom.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000