forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Antologijske stvari
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 104

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6216 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 20/03/2016 : 11:54:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

lažeš i to jako...izdaju na jednom od dva jednakovredna jezika samo zbog kvaziskrbi za cirilicu koju ljudi zanemaruju na račun latiničnog pisma...koje jim je razumljivje, prihvatljivije itd.
razog je prokleti ponos i ništa drugo...pa ime kuće sve govori...POLITIKA!i to ona prokleta.
Zašto Veseli recimo izdaje na latiničnom..ili Marketprint ili Darkvud?..glupi su ko točak, ko njihov strani jodlarski ili germanski šef uprave.



Zabavnik je i do '70. i neke izlazio na ćirilici. Pa je onda prešao na dva pisma. U nekim delovima zemlje išao je na ćirilici, a u nekim na latinici.
Zašto bi izdavali s dva pisma, ako te zemlje nema?

Inače, samo pismo nema ama baš nikakve veze s nacionalizmom. Ili ćemo i Makedonce da kudimo što su nacionalisti s ćirilicom?
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1399 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 20/03/2016 : 11:54:17  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ma daj me nemoj zajebavati, kakva je to patetična diareja?


OK, kao prvo - da bi ikakav razgovor imalo smisla voditi, treba kretati od pretpostavke da sugovornik ima nekakvo formirano mišljenje, a ne da lupeta što mu prvo padne na pamet; da je ono temeljeno na nečemu višem od vlažnih snova i širokookog idealizma; ukratko rečeno, da on ima nešto vrijedno slušanja. Ukoliko takva pretpostavka ne postoji, razgovor je čisto gubljenje vremena.

quote:
Originally posted by Markos

Kao prvo, prosječan čovjek troši 500 kuna mjesečno za cigarete.


Da i još mu ostane dvadeset puta toliko za sve ostalo, jer plaće su u Hrvatskoj, kao što svi znamo, u prosjeku oko 2000 eura.

quote:
Originally posted by Markos

Kao drugo, oni koji su stvarno siromašni, njima ni 10 kuna za strip nije malo. Ma njima ni 3 kune za strip nije malo.


To je istina, ali samo na ovom forumu mora biti na stotine upravo takvih kojima ni 10 kn nije malo, a opet ih za strip nekako nađu. 250kn ne nađu sigurno.
Ako si ikad bio siromašan, očito si odavno zaboravio kako je to.

quote:
Originally posted by Markos

Pa Strip revija koja košta 3 kune uz Večernji list se prodaje u oko 3.000 primjeraka. A košta TRI KUNE! Pola krafne!


Strip revija se, eto, i sam kažeš prodaje u 6 puta većoj nakladi od tvojih integrala. A kvalitetom je na neusporedivo nižoj razini. Voda na moj mlin.

Drugo, Strip revija se ne prodaje relativno loše zbog cijene, nego zato što ne nudi ništa. Ja sam je znao kupiti tek toliko da i svojim malim doprinosom pripomognem jedinoj domaćoj reviji koja ide uz novine (samo po sebi izvrsna koncepcija), ali da je onda otvorim i da nemam u njoj što čitati. To je jednostavno jedan loš izbor stripova, a Novakovićevi uvodnici su često i uvredljivi, ne samo za inteligenciju (sjetimo se njegove genijalne klasifikacije čitateljstva - "licemjeri, infantilci i oni koji jednostavno vole strip").
To je jednostavno projekt jednog napuhanog bogatuna koji nema pojma kako uređivati reviju, ali ima love pa može. Ne bih to uzimao kao neki relevantan primjer za kretanja na tržištu stripa.

quote:
Originally posted by Markos

Takvim ljudima uvijek ostaje knjižnica kao besplatno mjesto na kojem mogu pronaći i pročitati njima preskup strip.


Da, i onima koji ne mogu u kazalište ostaje da čitaju drame, posuđene iz knjižnice, ili da gledaju dramski program na TV-u, ako imaju za TV.
Oni koji ne mogu platiti ulaznicu u muzej, imaju jednom godišnje Noć muzeja. I tako, za svaki džep ponešto.
Kad bi netko neupućen čitao ovaj razgovor, mislio bi da sam ja ljevičar a ti osoba bez političkih uvjerenja.

quote:
Originally posted by Markos

Kao treće, navike ljudi su se promijenile, kiosci su postali mjesta na kojima se prodaje kava, šamponi, plaćaju računi, izrađuju fotografije ili šalju paketi, kupuje se sve samo ne tiskovine. Ja sam zadnji put kupio na kiosku nešto u prošlom mileniju. Tiraži i prodaja svih novina, magazina i revija konstantno padaju iz godine u godinu. Ljudi koje zanima strip ne žele strip u epizodama, ne žele čekati novi broj svaki tjedan, ne žele pročitati 10 stranica tjedno, žele odmah i žele sve. Ti želiš ono što je tebe oduševljavalo kao dijete, osjećaj iščekivanja i pobožno opsjedanje kioska da vidiš je li izašao novi broj, ali ti i takvi ste iznimke, atavizmi, vrsta u izumiranju. Što sasvim jasno pokazuje trend gašenja velikog broja strip revija u svijetu i konstantan rast integrala, omnibusa, absolutea itd itd. Vlažni snovi su jedno, a realnost drugo.



Ne slažem se. Nisu se nikakve navike ljudi promijenile, nego je većina tiskovina smeće, a za smeće ti se ne da dati lovu - čitaš ga na internetu besplatno. Ili ga uopće ne čitaš, imaš na netu besplatnih a kvalitetnih sadržaja koliko hoćeš. Nekad prije nisi imao taj izbor pa si kupovao tiskovine kakve god bile, da bar nešto saznaš i da se bar malo zabaviš. Danas ti to nije nužno i kupit ćeš samo one tiskovine koje nešto valjaju. Kad netko napravi kvalitetnu tiskovinu, ljudi će je itekako kupovati. Loši tekstovi iz pera neplaćenih studenata novinarstva baš i ne idu, da, a golotinja, napisi o Modnom Mačku i dnevnopolitička sranja nikako da spase prodaju - zamisli čuda. A da probate zaposliti kvalitetne ljude i platiti ih da pišu kvalitetne tekstove? Isto tako i sa stripovima - a da umjesto sedmog reprinta osrednjeg stripa osrednjeg Julesa i Kuljiševog teksta o Cortu Malteseu probate s nečim što valja? Možda bi se to bolje prodavalo?
Ista stvar je i s književnošću - propadaju izdavačke kuće, knjižare, cijeli biznis. A da si probate priznati da Ivica Prtenjača, Ante Tomić, Cecilia Ahern, E.L. James i slični ništa ne valjaju? Da si probate priznati da su svi u vašoj izdavačkoj kući posao dobili preko veze? Da si probate priznati da ste vi, glavni urednik, bili osrednji đak koji zapravo nikad nije volio čitati i da ste završili marketing na Vernu, a ne studij književnosti?
Bilo bi super da sam ja samo to što ti misliš - idealist, koji u svom mentalnom oku perpetuira eidetičku predodžbu o djetinjstvu u Rastušju. Nažalost, ja jako dobro znam kakvi ljudi definiraju svijet kulture, od vrha do dna. I, ako si ti cinik, za ono što sam ja riječ još nije izmišljena.
Jedino u čemu si u pravu jest da sam ja atavizam i vrsta u izumiranju.

Edited by - culture vulture on 20/03/2016 11:59:16
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18382 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 20/03/2016 : 12:10:04  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jasko

quote:
Originally posted by teller

lažeš i to jako...izdaju na jednom od dva jednakovredna jezika samo zbog kvaziskrbi za cirilicu koju ljudi zanemaruju na račun latiničnog pisma...koje jim je razumljivje, prihvatljivije itd.
razog je prokleti ponos i ništa drugo...pa ime kuće sve govori...POLITIKA!i to ona prokleta.
Zašto Veseli recimo izdaje na latiničnom..ili Marketprint ili Darkvud?..glupi su ko točak, ko njihov strani jodlarski ili germanski šef uprave.



Zabavnik je i do '70. i neke izlazio na ćirilici. Pa je onda prešao na dva pisma. U nekim delovima zemlje išao je na ćirilici, a u nekim na latinici.
Zašto bi izdavali s dva pisma, ako te zemlje nema?

Inače, samo pismo nema ama baš nikakve veze s nacionalizmom. Ili ćemo i Makedonce da kudimo što su nacionalisti s ćirilicom?


kako nema te zemlje više? Zašto onda i dandanas Politika šalje manji dio tiraža u Sloveniju, u zemlju koja za njih nepostoji?
Hrvatska i Slovenija još postoje, a postoje i neka područja u ciriličnim podrućjima gdje bi ljudi voleli pročitat legendarni Politikin Zabavnik na njima razumljivijem jeziku.
Zašto samom sebi smanjivat tiraž?
Makedonci koliko znam i nemaju latinice pa usporedba sa njima ne stoji.
ponavljam..kako može večidio izdavaća iz podrućja exjuge izdavat na latiničnom pismu samo Politika i Komiko recimo tvrdoglavo na ciriličnom?
Da je to druga firma, pametnija.. pola tiraža ili bar tretinu izdavali bi latinično i time za par tisuću/hiljadu podigli tiraž pa one bojazni od gašenja nebi došle ni u ludilu...
Da su pravi ljudi tamo Politikin Zabavnik bi bio sinonim dobre revije i dan danas...spavaju na staroj slavi umjesto da se trude biti bolji...
Znam puno ljudi u Sloveniji koji bi kupovali PZ da je na razumljivom jeziku...možda ne par tisuću ali bar 500-1000 sigurno.
Ali oni su veliki i jaki i boli jih uvo za ostale.
Glupani i ništa drugo.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 20/03/2016 12:13:29
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6216 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 20/03/2016 : 12:16:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

kako nema te zemlje više?
Hrvatska i Slovenija još postoje, a postoje i neka područja u ciriličnim podrućjima gdje bi ljudi voleli pročitat legendarni Politikin Zabavnik na njima razumljivijem jeziku.
Zašto samom sebi smanjivat tiraž?
Makedonci koliko znam i nemaju latinice pa usporedba sa njima ne stoji.
ponavljam..kako može večidio izdavaća iz podrućja exjuge izdavat na latiničnom pismu samo Politika i Komiko recimo tvrdoglavo na ciriličnom?
Da je to druga firma, pametnija.. pola tiraža ili bar tretinu izdavali bi latinično i time za par tisuću/hiljadu podigli tiraž pa one bojazni od gašenja nebi došle ni u ludilu...
Da su pravi ljudi tamo Politikin Zabavnik bi bio sinonim dobre revije i dan danas...spavaju na staroj slavi umjesto da se trude biti bolji...
Znam puno ljudi u Sloveniji koji bi kupovali PZ da je na razumljivom jeziku...možda ne par tisuću ali bar 500-1000 sigurno.
Ali oni su veliki i jaki i boli jih uvo za ostale.
Glupani i ništa drugo.



Koliko znam, zemlja se raspala '91/'92.
A koliko znam, u Sloveniji je zvaničan jezik slovenački (slovenski).

Problem je u tome što ti ne znaš da je Zabavnik oduvek izlazio na ćirilici. Latinica je bila zastupljena zbog delova zemlje koji su se lakše snalazili s latinicom. Te zemlje nema više, te nema razloga ni za drugim pismom.

Onome kome je stalo do Zabavnika, naučiće ćirilicu. To se uči za par dana.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/03/2016 : 12:22:22  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Bože,kakvih gluposti se ovde može pročitati.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18382 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 20/03/2016 : 12:23:30  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jasko

quote:
Originally posted by teller

kako nema te zemlje više?
Hrvatska i Slovenija još postoje, a postoje i neka područja u ciriličnim podrućjima gdje bi ljudi voleli pročitat legendarni Politikin Zabavnik na njima razumljivijem jeziku.
Zašto samom sebi smanjivat tiraž?
Makedonci koliko znam i nemaju latinice pa usporedba sa njima ne stoji.
ponavljam..kako može večidio izdavaća iz podrućja exjuge izdavat na latiničnom pismu samo Politika i Komiko recimo tvrdoglavo na ciriličnom?
Da je to druga firma, pametnija.. pola tiraža ili bar tretinu izdavali bi latinično i time za par tisuću/hiljadu podigli tiraž pa one bojazni od gašenja nebi došle ni u ludilu...
Da su pravi ljudi tamo Politikin Zabavnik bi bio sinonim dobre revije i dan danas...spavaju na staroj slavi umjesto da se trude biti bolji...
Znam puno ljudi u Sloveniji koji bi kupovali PZ da je na razumljivom jeziku...možda ne par tisuću ali bar 500-1000 sigurno.
Ali oni su veliki i jaki i boli jih uvo za ostale.
Glupani i ništa drugo.



Koliko znam, zemlja se raspala '91/'92.
A koliko znam, u Sloveniji je zvaničan jezik slovenački (slovenski).

Problem je u tome što ti ne znaš da je Zabavnik oduvek izlazio na ćirilici. Latinica je bila zastupljena zbog delova zemlje koji su se lakše snalazili s latinicom. Te zemlje nema više, te nema razloga ni za drugim pismom.

Onome kome je stalo do Zabavnika, naučiće ćirilicu. To se uči za par dana.


par dana?
ajde da vidim, u ponedeljak kupim taj Politikin Zabavnik i probam ponovit lektiru iz škole...ne vjerujem da za par dana ali možda za par tjedana i uspijem.
Javim dojmove, ali možda se prije i oni iz PZ opamete.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18382 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 20/03/2016 : 12:25:25  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Bože,kakvih gluposti se ovde može pročitati.


konačno glas razuma....slažem se.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7764 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 20/03/2016 : 13:05:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
@ culture vulture

Evo ti malo moje gledište na sve to. Još kao dijete patio sam čitajući stripove u stripoteci i strip artu, smatrao sam da je strip umjetnost i da zaslužuje bolje. Sjećam se kad sam prvi put vidio strip album (Jeremiah - Sekta) i ostao oduševljen. Tvrde korice, kvalitetan papir i otisak...rekao sam "to je to, to želim stripu". Volim strip, obožavam ga i smatram da mu je mjesto baš u ovakvim fibrinim knjigama i u knjižarama i ne mislim da mu je mjesto na tolet papiru i na kioscima. Ovo se, jasno, odnosi na vrhunce devete umjetnosti jer postoje razne razine stripova pa isto tako smatram da je pizdarija izdavati bonelli u tvrdim koricama, koloru i prodavati ga za 100+ kuna. Zagoru jest mjesto na kioscima (i pritom ne mislim ništa loše o njemu, zagor je i dalje najbitniji strip koji sam držao u rukama). Stvari je bitno staviti na svoje mjesto.
Od stripa sam jedno vrijeme odustao, niti čitao, niti kupovao, niti crtao, ništa i onda mi je u ruke palo fibrino izdanje metabaruna i strip se u moj život vratio na velika vrata... i što mi je najvažnije vratio sam se crtanju.
Strip revija na kiosku i govno papiru nije nešto ćemu treba težiti. Ona jest izuzetno potrebna, ali ona je upravo ta reklama... reklama za ono što strip zaslužuje - fibru.
Uzgred, cijeli sam život siromašan, podstanar itd. i stripu i dalje želim fibru... i kad si ne budem mogao priuštiti kupovinu tih izdanja želit ću stripu fibru.. a i danas uz prosječnu plaču od 4500kn, alimentaciju i sve ostale obaveze mogu odvojiti za jedno fibrino izdanje mjesečno.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/03/2016 : 13:09:07  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
da imam platu od 4500 kuna,kupovao bih svaku Fibru koja izađe.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7764 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 20/03/2016 : 13:14:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

da imam platu od 4500 kuna,kupovao bih svaku Fibru koja izađe.

kad platim sve obaveze za život mi ostane manje od tisuću kuna mjesečno, a triba nešto i jesti... tako da, sorry al' ne pizdi.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18382 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 20/03/2016 : 13:27:01  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
ma što mi to pričamo...
legendarna i brendovska strip revija Stripoteka jedva spaja kraj sa krajem.
Nije kriv izbor stripova,kolor ili loš papir...krivo je da su ljudi odustali od stripa a pogotovo strip kupit na kioscima.
i Stripoteka u koloru,gladkom papiru i vrhunskom stripu nebi se prodala ni 50 primjeraka više.
jer su vremena HC,delux,kolor,mat izdanja...nažalost!

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1399 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 20/03/2016 : 13:33:06  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Tonto, naravno da se slažem da dobar strip zaslužuje dobar album. I da Bonelliju ne trebaju tvrde korice. I u biti sa svim što si napisao.
Problem je u tome što mi ne živimo u Francuskoj ili nekoj drugoj sretnijoj zemlji.
Ja sam živio godinama vani i nije mi nikad palo na pamet da razbijam glavu: "Ali zašto ovi glupi stranci izdaju te skupe, luksuzne albume, trejdove i omnibuse? Zar su tako razmaženi da samo s finog papira i u tvrdim koricama mogu čitati strip? Šta fali jeftinim revijama mojeg djetinjstva? Ah, ča je pusta Londra kontra... nekom drugom gradu!". Ne, jer mi je plaća, iako prosječna, bila takva da sam si bez problema mogao kupiti album koji sam htio.
U Hr, međutim, i sam kažeš da radiš za nekih 4500kn. I tu je onda posve druga priča prodavati album po 250.

S druge strane, strip časopis u rukama urednika kao što je, recimo, Darko Macan nije nikakav "second best" za strip. U takvom časopisu ima elemenata koji se nigdje drugdje ne mogu dobiti. Uzmimo, recimo, kad je Macan za 10. broj Q-a (i 70 g. hrvatskog stripa) napisao svojevrsni "Tko je tko u hrvatskom stripu". U po nekoliko duhovitih rečenica nam je dao insajderske informacije o svakom značajnijem autoru. Gdje ćeš drugdje tako nešto naći?





Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1399 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 20/03/2016 : 13:37:02  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

ma što mi to pričamo...
legendarna i brendovska strip revija Stripoteka jedva spaja kraj sa krajem.



A gdje se i kako reklamira? I ima li je na tvom lokalnom kiosku, jer na mojem je nema...?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28947 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/03/2016 : 14:14:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture


quote:
Originally posted by Markos

Kao prvo, prosječan čovjek troši 500 kuna mjesečno za cigarete.


Da i još mu ostane dvadeset puta toliko za sve ostalo, jer plaće su u Hrvatskoj, kao što svi znamo, u prosjeku oko 2000 eura.


quote:
Originally posted by Markos

Kao drugo, oni koji su stvarno siromašni, njima ni 10 kuna za strip nije malo. Ma njima ni 3 kune za strip nije malo.


To je istina, ali samo na ovom forumu mora biti na stotine upravo takvih kojima ni 10 kn nije malo, a opet ih za strip nekako nađu. 250kn ne nađu sigurno.
Ako si ikad bio siromašan, očito si odavno zaboravio kako je to.




Sad me već počinješ nervirati. Meni ideš pričati što je siromaštvo? Meni ideš pričati koliko ljudi troše na cigarete? Imam kući dva brata, oba nezaposlena, obojicu mater hrani i svakome kupuje bar kutiju duvana dnevno. Oni će biti kruha gladni, ali cigarete se moraju kupiti.

quote:
Originally posted by culture vulture
quote:
Originally posted by Markos

Pa Strip revija koja košta 3 kune uz Večernji list se prodaje u oko 3.000 primjeraka. A košta TRI KUNE! Pola krafne!


Strip revija se, eto, i sam kažeš prodaje u 6 puta većoj nakladi od tvojih integrala. A kvalitetom je na neusporedivo nižoj razini. Voda na moj mlin.

Drugo, Strip revija se ne prodaje relativno loše zbog cijene, nego zato što ne nudi ništa. Ja sam je znao kupiti tek toliko da i svojim malim doprinosom pripomognem jedinoj domaćoj reviji koja ide uz novine (samo po sebi izvrsna koncepcija), ali da je onda otvorim i da nemam u njoj što čitati. To je jednostavno jedan loš izbor stripova, a Novakovićevi uvodnici su često i uvredljivi, ne samo za inteligenciju (sjetimo se njegove genijalne klasifikacije čitateljstva - "licemjeri, infantilci i oni koji jednostavno vole strip").
To je jednostavno projekt jednog napuhanog bogatuna koji nema pojma kako uređivati reviju, ali ima love pa može. Ne bih to uzimao kao neki relevantan primjer za kretanja na tržištu stripa.


Ne samo da nemaš pojma o čemu pričaš nego si i bezobrazan i vrijeđaš čovjeka. I očito iskompleksiran, jer svaka druga rečenica ti je "mi siromašni, vi bogati, buhuhu". Novaković je čovjek koji je vlastitim radom, znanjem i obrazovanjem stekao pristojan imetak i velikodušno ga troši na ono što njega veseli, promovira strip najbolje što zna. Na svaki broj Strip revije on spali popriličnu svotu novca koja mu se nikad neće vratiti. Ali čovjek uredno iz mjeseca u mjesec izbacuje novi broj. Strip revija nije relevantan primjer za kretanja na tržištu stripa znaš zašto - zato jer takav magazin ne može opstati u normalnim uvjetima. Strip revija se izvrsno prodaje. U zemlji u kojoj se Zagor, Alan Ford, Asterix i slični kultni junaci na kiosku prodaju u jedva preko 1000 primjeraka, prodaja od 3000 je fantastična. Međutim, kvaka je u tome, koja korist da se prodaje 3000 primjeraka kad mu treba nekoliko puta više da se pokrije? Revija svojom prodajom ne može pokriti niti manji dio svojih troškova, nego opstaje ISKLJUČIVO zato što je Mladen spreman na svaki broj spaliti xy tisuća novca. I onda se nađe pametnjaković i sere kako revija ne valja nego treba ovo ili ono. Pa možemo biti sretni što uopće postoji išta. Ta revija, i svaka druga strip revija u Hrvatskoj, je neodrživa u normalnim uvjetima. I Fibra je neodrživa u normalnim uvjetima. I Libellus. Ništa od toga u normalnoj tržišnoj ekonomiji ne bi opstalo, jedino što ih drži je činjenica da se ljudi koji stoje iza tih projekata financiraju iz drugih izvora.

quote:
Originally posted by culture vulture
Ne slažem se. Nisu se nikakve navike ljudi promijenile, nego je većina tiskovina smeće, a za smeće ti se ne da dati lovu - čitaš ga na internetu besplatno. Ili ga uopće ne čitaš, imaš na netu besplatnih a kvalitetnih sadržaja koliko hoćeš. Nekad prije nisi imao taj izbor pa si kupovao tiskovine kakve god bile, da bar nešto saznaš i da se bar malo zabaviš. Danas ti to nije nužno i kupit ćeš samo one tiskovine koje nešto valjaju. Kad netko napravi kvalitetnu tiskovinu, ljudi će je itekako kupovati. Loši tekstovi iz pera neplaćenih studenata novinarstva baš i ne idu, da, a golotinja, napisi o Modnom Mačku i dnevnopolitička sranja nikako da spase prodaju - zamisli čuda. A da probate zaposliti kvalitetne ljude i platiti ih da pišu kvalitetne tekstove? Isto tako i sa stripovima - a da umjesto sedmog reprinta osrednjeg stripa osrednjeg Julesa i Kuljiševog teksta o Cortu Malteseu probate s nečim što valja? Možda bi se to bolje prodavalo?
Ista stvar je i s književnošću - propadaju izdavačke kuće, knjižare, cijeli biznis. A da si probate priznati da Ivica Prtenjača, Ante Tomić, Cecilia Ahern, E.L. James i slični ništa ne valjaju? Da si probate priznati da su svi u vašoj izdavačkoj kući posao dobili preko veze? Da si probate priznati da ste vi, glavni urednik, bili osrednji đak koji zapravo nikad nije volio čitati i da ste završili marketing na Vernu, a ne studij književnosti?
Bilo bi super da sam ja samo to što ti misliš - idealist, koji u svom mentalnom oku perpetuira eidetičku predodžbu o djetinjstvu u Rastušju. Nažalost, ja jako dobro znam kakvi ljudi definiraju svijet kulture, od vrha do dna. I, ako si ti cinik, za ono što sam ja riječ još nije izmišljena.
Jedino u čemu si u pravu jest da sam ja atavizam i vrsta u izumiranju.


Drugim riječima, nitko u cjelokupnom HR izdavaštvu nema pojma o tome što valja i kako to što valje treba prezentirati, reklamirati, upakirati, samo ti? Pa, samo naprijed, ja se toplo nadam da ćeš nam svima dokazati da si bio u pravu.

Trouble will find me
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20708 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/03/2016 : 14:45:22  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by anto

da imam platu od 4500 kuna,kupovao bih svaku Fibru koja izađe.

kad platim sve obaveze za život mi ostane manje od tisuću kuna mjesečno, a triba nešto i jesti... tako da, sorry al' ne pizdi.


pravi šmekeri ne jedu ništa;ponekad malo hleba,divljeg meda i voće sa komšijinog drveta.
Plus stavljaju magnet na električno brojilo (i slične fore) i zakidaju ženi na alimentaciji.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 20/03/2016 14:46:04
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18382 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 20/03/2016 : 14:47:06  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

quote:
Originally posted by teller

ma što mi to pričamo...
legendarna i brendovska strip revija Stripoteka jedva spaja kraj sa krajem.



A gdje se i kako reklamira? I ima li je na tvom lokalnom kiosku, jer na mojem je nema...?


Stripoteki treba reklama?
za koga? za starije čitatelje sigurno ne...a novi ionako kupe(možda)Zagora i Alan Forda a ne Stripoteku...
Mislim da na hrvatskim kioscima ima Stripoteke kao i na slovenskim.
Ne na tone ali po par komada sigurno...ako ne uzimaš-preporuka.
ono baš štih 80-tih veje iz Stripoteke, što nije loše, bar meni.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 20/03/2016 : 14:50:02  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by swamp thing

quote:
Originally posted by teller

e kad več o Politikinom Zabavniku...kad bi to izdanje oni nacionalisti iz Politike pokrenuli na svima razumljivom jeziku, ja bi jim digo spomenik...
ovako, samo jedno-bljak za barikade u njihovim glavetinama.
Jedno od retkih izdanja exYuge koje ima takav brend da bi se prodavalo na cijelom području regiona, ne ovako ko nekad ali sigurno više od sada...ali ne-ponos pa iako zbog toga crknuli.
Bilo je več lani govora da su na izdisaju ali se izvukli, ali ne i opametili.


Ajd ti malo oladi. Ljudi izdaju časopis na svom pismu, o kakvom nacionalizmu ti pišeš?


lažeš i to jako...izdaju na jednom od dva jednakovredna jezika samo zbog kvaziskrbi za cirilicu koju ljudi zanemaruju na račun latiničnog pisma...koje jim je razumljivje, prihvatljivije itd.
razog je prokleti ponos i ništa drugo...pa ime kuće sve govori...POLITIKA!i to ona prokleta.
Zašto Veseli recimo izdaje na latiničnom..ili Marketprint ili Darkvud?..glupi su ko točak, ko njihov strani jodlarski ili germanski šef uprave.


Samo da odgovorim jednakim tonom ovom majmunu @telleru:
Takvi kao ti su razlog zašto ljudi ne vole policajce, takvo usko posmatranje svijeta, bahatost, neinteligentnost tj. nepoznavanje razlika između pojmova (jezik/pismo), uopšte potreba da se čitav svijet prilagodi tvojoj retardiranoj ličnosti. Dakle, ja ne lažem, već si ti jednostavno glup da skontaš neke stvari i još usput vrijeđaš ljude što nešto izdaju na svom pismu.
Magarčino.
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 20/03/2016 : 14:50:38  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by culture vulture

MojStrip-a (frend i ja ćemo raditi svoje stripove kako mi želimo, bez imalo osvrtanja na ičije mišljenje, jer to je NAŠ strip a ne vaš... ali ćemo to promovirati kao da je mainstream proizvod... dobro, sad su se tu još priključili neki ljudi... ok, ajde, nećemo ništa mijenjati, samo ćemo davati intervjue gdje god stignemo... ok, ajde, sad su neki stripovi i dovršeni pa bismo ih mogli i tiskati... ali i dalje je ovo zapravo internetski strip fanzin, jer stripu je danas novi dom na internetu... a amaterski autorski strip na internetu je dobra stvar za budućnost stripa jer profesionalno napravljene stripove na papiru više nitko ne čita, osim onih koji ih čitaju... i plaćaju za njih po 250kn...)



znam da zvuči nezrelo, skoro pa tinejdžerski, pitati to, ali ne mogu odoljeti jer stvarno (a citirao sam samo dio koji mene izravno svrstava među "grobare domaćeg stripa" iako dnevno trošim sate i sate na razmišljanje kako bih još mogao pomoći toj sceni koju "uništavam"), STVARNO, ne vidim što bi te drugo moglo navesti na ove eskapade tipa "nja nja, Fibra je skupa", "nja, nja, Strip reviju izdaje bogataš", "nja, nja, Jurica se non stop gura u novine"... itd...

pitanje, dakle:

DA TI NISI LJUBOMORAN?
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7764 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 20/03/2016 : 15:02:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by anto

da imam platu od 4500 kuna,kupovao bih svaku Fibru koja izađe.

kad platim sve obaveze za život mi ostane manje od tisuću kuna mjesečno, a triba nešto i jesti... tako da, sorry al' ne pizdi.


pravi šmekeri ne jedu ništa;ponekad malo hleba,divljeg meda i voće sa komšijinog drveta.
Plus stavljaju magnet na električno brojilo (i slične fore) i zakidaju ženi na alimentaciji.


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 20/03/2016 : 15:05:57  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Swamp thing je zaradio ban zbog uvreda upućenih telleru, ostalim zasad upozorenje.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18382 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 20/03/2016 : 15:06:49  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by swamp thing

quote:
Originally posted by teller

e kad več o Politikinom Zabavniku...kad bi to izdanje oni nacionalisti iz Politike pokrenuli na svima razumljivom jeziku, ja bi jim digo spomenik...
ovako, samo jedno-bljak za barikade u njihovim glavetinama.
Jedno od retkih izdanja exYuge koje ima takav brend da bi se prodavalo na cijelom području regiona, ne ovako ko nekad ali sigurno više od sada...ali ne-ponos pa iako zbog toga crknuli.
Bilo je več lani govora da su na izdisaju ali se izvukli, ali ne i opametili.


Ajd ti malo oladi. Ljudi izdaju časopis na svom pismu, o kakvom nacionalizmu ti pišeš?


lažeš i to jako...izdaju na jednom od dva jednakovredna jezika samo zbog kvaziskrbi za cirilicu koju ljudi zanemaruju na račun latiničnog pisma...koje jim je razumljivje, prihvatljivije itd.
razog je prokleti ponos i ništa drugo...pa ime kuće sve govori...POLITIKA!i to ona prokleta.
Zašto Veseli recimo izdaje na latiničnom..ili Marketprint ili Darkvud?..glupi su ko točak, ko njihov strani jodlarski ili germanski šef uprave.


Samo da odgovorim jednakim tonom ovom majmunu @telleru:
Takvi kao ti su razlog zašto ljudi ne vole policajce, takvo usko posmatranje svijeta, bahatost, neinteligentnost tj. nepoznavanje razlika između pojmova (jezik/pismo), uopšte potreba da se čitav svijet prilagodi tvojoj retardiranoj ličnosti. Dakle, ja ne lažem, već si ti jednostavno glup da skontaš neke stvari i još usput vrijeđaš ljude što nešto izdaju na svom pismu.
Magarčino.


nervozan tip a?
tvoj problem!
odgovorim ti kad se digneš na moj kulturni nivo..tj. nikada.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1399 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 20/03/2016 : 15:38:58  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos


Sad me već počinješ nervirati. Meni ideš pričati što je siromaštvo? Meni ideš pričati koliko ljudi troše na cigarete? Imam kući dva brata, oba nezaposlena, obojicu mater hrani i svakome kupuje bar kutiju duvana dnevno. Oni će biti kruha gladni, ali cigarete se moraju kupiti.


Pa sad i ti počinješ nervirati mene. Kakva ti je ovo razina diskusije?
Moja obitelj je imala faza u kojima nismo imali šta za jesti, svi su bili nezaposleni, psi su mi bili tako izgladnjeli da sam ih šetao noću da izbjegnem zlobne komentare prolaznika u vezi toga čime ih hranim. Ali oboje staraca su mi strastveno pušili, da, stari i po 3 kutije dnevno. Čak i kad smo za ručak imali samo kruh iz pučke kuhinje i putar.
Ali kakve to veze ima s našim razgovorom?
Sirotinja puši, isto kao što pije, jer joj je to sve što ima, jer nema snage prestati, jer joj ionako tih par kuna neće ništa promijeniti u životu pa nek ide sve u *#&@*.
Ali nemoj mi pričati da se ta ista sirotinja može jednostavno odreći pušenja i kupovati si umjesto cigareta ili alkohola Fibrine stripove. Sljedeće ćeš im valjda preporučiti da, ako nemaju kruha, jedu kolače.
Raspravljamo o tome što je dobro za budućnost stripa, što si ljudi mogu priuštiti, kako kulturu učiniti dostupnom što širem krugu ljudi.
Pozivanje na osobno iskustvo sa siromaštvom, a osobito kad se njime opravdava elitizam, nema nikakvog smisla.
Imao netko osobno iskustvo sa siromaštvom, ili bilo čime, ili ne imao - nebitno je. Ili je u pravu ili nije.

quote:
Originally posted by Markos

Ne samo da nemaš pojma o čemu pričaš nego si i bezobrazan i vrijeđaš čovjeka. I očito iskompleksiran, jer svaka druga rečenica ti je "mi siromašni, vi bogati, buhuhu". Novaković je čovjek koji je vlastitim radom, znanjem i obrazovanjem stekao pristojan imetak i velikodušno ga troši na ono što njega veseli, promovira strip najbolje što zna. Na svaki broj Strip revije on spali popriličnu svotu novca koja mu se nikad neće vratiti. Ali čovjek uredno iz mjeseca u mjesec izbacuje novi broj. Strip revija nije relevantan primjer za kretanja na tržištu stripa znaš zašto - zato jer takav magazin ne može opstati u normalnim uvjetima. Strip revija se izvrsno prodaje. U zemlji u kojoj se Zagor, Alan Ford, Asterix i slični kultni junaci na kiosku prodaju u jedva preko 1000 primjeraka, prodaja od 3000 je fantastična. Međutim, kvaka je u tome, koja korist da se prodaje 3000 primjeraka kad mu treba nekoliko puta više da se pokrije? Revija svojom prodajom ne može pokriti niti manji dio svojih troškova, nego opstaje ISKLJUČIVO zato što je Mladen spreman na svaki broj spaliti xy tisuća novca. I onda se nađe pametnjaković i sere kako revija ne valja nego treba ovo ili ono. Pa možemo biti sretni što uopće postoji išta. Ta revija, i svaka druga strip revija u Hrvatskoj, je neodrživa u normalnim uvjetima. I Fibra je neodrživa u normalnim uvjetima. I Libellus. Ništa od toga u normalnoj tržišnoj ekonomiji ne bi opstalo, jedino što ih drži je činjenica da se ljudi koji stoje iza tih projekata financiraju iz drugih izvora.


Da, ja sam bezobrazan i vrijeđam, ali meni se "iskompleksiranost" i slično bez problema prikelji i nikom ništa.
Kao prvo, ja sebe ne svrstavam ni u siromašne ni u bogate. Da išta znaš o meni, znao bi da sam, ne jednom u životu, radi svog integriteta, pljunuo u lice bogatstvu o kakvom kojekakvi Novakovići mogu samo sanjati. Ali umjesto da se razgovaraš sa mnom na način da se pomičemo prema boljem razumijevanju, ti samo nastavi s ovim ponižavajućim kvalifikacijama, to je puno bolje.
Ja ako kažem da ljudi nemaju 250 kn za strip ne govorim to zato što ja to nemam, nego zato što ogroman broj ljudi to nema. Ako ja to nemam - to je moja privatna stvar, koja se, budući da sam mlad, zdrav i visoko obrazovan, nikoga ne tiče. Ali ako to većina ljudi u državi nema, e to je već tema za ovakav javni razgovor. I to nije neka moja fikcija, ili "patetična dijareja", niti je to neka sporedna stvar, to je jedna od ključnih činjenica o društvu u kojem živimo. Ako ne želiš o tome razmišljati - OK. Ako ne želiš o tome razgovarati, ili barem ne sa mnom - OK. Ali banalizirati moje riječi, lijepiti mi uvredljive etikete, docirati mi i razgovarati se sa mnom kao s nekim balavcem - nemoj. Ja se s tobom razgovaram s poštovanjem. Ili možeš i ti sa mnom, ili ajde bok.

U jednom, međutim, imaš pravo. Ogroman broj izdavača, a i kulturnih subjekata svih vrsta, ne samo u Hrvatskoj nego i u svijetu, ne opstaje zahvaljujući onome što utrže od potrošača. E, sad, ako je netko zainteresiran za razgovor o tome, ali bez da me proglašava sad idealistom koji ništa ne zna o svijetu, sad bezobraznim kompleksarošem koji je zavidan bankaru koji zaslužuje viteško odlikovanje za doprinos kulturi, sad ekonomskim analfabetom kojem je potrebna osnovna poduka iz funkcioniranja tržišta - super. Imao bih ponešto za reći o tome što ne valja s današnjim svijetom kulture i u čemu ja vidim rješenje. I rado bih čuo u čemu sam eventualno u krivu. Ako ne, ovdje bih završio jer i moje strpljenje ima granice.

quote:
Originally posted by Markos
Drugim riječima, nitko u cjelokupnom HR izdavaštvu nema pojma o tome što valja i kako to što valje treba prezentirati, reklamirati, upakirati, samo ti? Pa, samo naprijed, ja se toplo nadam da ćeš nam svima dokazati da si bio u pravu.



Ma ja sam ti jučer završio gimnaziju i pun sam sebe i mislim da sam najpametniji na svijetu. Što uopće gubiš vrijeme sa mnom, pusti me da upišem fakultet, padnem koji ispit, doživim koje razočaranje, promijenim par ubitačnih poslova, pa ću se smiriti kao i svaki naporni klinac.

Edited by - culture vulture on 20/03/2016 15:56:14
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/03/2016 : 15:40:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
ljudi, ovo je topic za ANTOLOGIJSKE stvari

ajmo se sad sabrati i stavljati samo postove koji su na razini ovakvog jednog krasnog topica
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1399 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 20/03/2016 : 15:48:08  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jurica

quote:
Originally posted by culture vulture

MojStrip-a (frend i ja ćemo raditi svoje stripove kako mi želimo, bez imalo osvrtanja na ičije mišljenje, jer to je NAŠ strip a ne vaš... ali ćemo to promovirati kao da je mainstream proizvod... dobro, sad su se tu još priključili neki ljudi... ok, ajde, nećemo ništa mijenjati, samo ćemo davati intervjue gdje god stignemo... ok, ajde, sad su neki stripovi i dovršeni pa bismo ih mogli i tiskati... ali i dalje je ovo zapravo internetski strip fanzin, jer stripu je danas novi dom na internetu... a amaterski autorski strip na internetu je dobra stvar za budućnost stripa jer profesionalno napravljene stripove na papiru više nitko ne čita, osim onih koji ih čitaju... i plaćaju za njih po 250kn...)



znam da zvuči nezrelo, skoro pa tinejdžerski, pitati to, ali ne mogu odoljeti jer stvarno (a citirao sam samo dio koji mene izravno svrstava među "grobare domaćeg stripa" iako dnevno trošim sate i sate na razmišljanje kako bih još mogao pomoći toj sceni koju "uništavam"), STVARNO, ne vidim što bi te drugo moglo navesti na ove eskapade tipa "nja nja, Fibra je skupa", "nja, nja, Strip reviju izdaje bogataš", "nja, nja, Jurica se non stop gura u novine"... itd...

pitanje, dakle:

DA TI NISI LJUBOMORAN?



Ajde, za Markosa još mogu shvatiti da me totalno krivo protumači, jer me ne poznaje.
Ali nas dvojica se znamo... 8-9 godina?
I nakon svih tih godina ti "stvarno, STVARNO ne vidiš što bi me drugo moglo navesti na ove eskapade" osim - ljubomore?
Neću ni pitati ljubomore na što, jer se bojim čuti odgovor.
Nego: tebi stvarno, STVARNO ne može pasti na pamet da imam SVOJE viđenje stripa, izdavaštva, kulture, svijeta, čovjeka, svega, u koje iskreno vjerujem?
Go to Top of Page

culture vulture
Senior Member

1399 Posts

Member since 21/02/2004

Posted - 20/03/2016 : 17:15:29  Show Profile Show Extended Profile  Send culture vulture a Private Message  Reply with Quote
Evo, objasnit ću na primjeru MojStripa što me to navodi na ove "eskapade".

Svi su autori MojStripa izuzetno talentirani ljudi. Macan je jedan od najtalentiranijih ljudi u svijetu u svakom pogledu - i kao scenarist i kao crtač i kao autor za djecu i kao urednik i kao kolumnist i da dalje ne nabrajam... Ti si, Jurice, jedan od najduhovitijih i najsvestranijih i autorski najsamosvojnijih ličnosti igdje. Dupli - da nije postao doktorom fizike, odavno bi već bio autorom svjetskoga glasa. Davor Radoja - izvrstan scenarist. Marko Dješka - izvanserijski crtač. Ivan Marušić - sve najnaj. Od prvoga dana pratim MojStrip, novi broj pročitam čim upalim komp prvoga u mjesecu, često sam prvi koji vam lajka post na Fejsu...
I baš zato me srce boli kad vidim da tolika količina talenta i pozitivne energije i ljubavi prema pripovijedanju sličicama gubi svoje vrijeme na nekakav poluamaterski internet fanzin, koji je prikupio bijednih 3286 lajkova u preko godinu dana... i za koji mnogi na Darkovom Fejsu otvoreno priznaju da ga baš i ne čitaju, nego često lajkaju... pa, ono, da bi se Darku uvukli u dupe. Srce me boli da toliko talantirani ljudi tapkaju svaki za sebe u mraku, ostaju u amaterizmu i relativnoj nepoznatosti, dovršavaju što su započeli prije godinu dana tek toliko da dovrše...
Da se vi odlučite udružiti snage, podijeliti poslove i primiti nekog profesionalnog, zajedničkog projekta, vi biste pokorili svijet!!!! Jel vama to jasno? Nigdje na svijetu ne postoji tako moćna gomilica kao što su autori MojStrip-a! A ti me pitaš jesam li - ljubomoran?! Da, ljubomoran sam na to da se druge nacije znaju udružiti, izorganizirati, pobijediti neke privatne depre i napraviti nešto fantastično. A naši dečki, stoput talentiraniji i pametniji - tapkaju svaki za sebe u mraku i gube vrijeme.

Isto vrijedi i za Markosa. Čovjek koji će doći u jednu knjižnicu i govoriti o tome kako izdaje stripove koji se njemu osobno svide, iz čiste ljubavi, pa davati primjer kako ga je "Svagdanja borba" dirnula jer se i sam borio s depresijom... ZAŠTO takav čovjek glumi C.E.O.-a nekog hladnog izdavačkog giganta, koji na pitanje: "Ali odakle da si prosječan čovjek na ovim prostorima to priušti?" odgovara s: "Nije me briga"? ZAŠTO ne izdaje uz sve te skupe integrale i reviju u kojoj će svoje mjesto naći ne samo svi ti domaći talenti, nego i njegova vlastita osobnost?

Očito se ja na forumu ne znam izražavati. Ne znam je li to zbog godina provedenih u akademskom svijetu, tijekom kojih sam, valjda, upio neki pomalo neprirodan način izražavanja; ili zbog vlastite podijeljenosti u sebi (kao što sam rekao u jednom našem privatnom razgovoru, s jedne mi je strane sve samo vedro, s druge bih glumio Kurtza u "Srcu tame": "Oh, the horror! The horror!"); ili zbog neke idiosinkratičnosti koje nikad neću biti svjestan; ili zbog čega već... Kako god bilo, ovo sad je bio vrhunac neshvaćenosti. Počinjem se bojati više išta napisati.
Go to Top of Page
Page: of 104 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.62 seconds. Snitz Forums 2000