forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Antologijske stvari
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 104

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 02/12/2020 : 17:05:32  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
thanks stinky i pcoro, vidim da ste spomenuli iste epizode, to mi se sviđa :)

Čitao sam ja pomalo od skoro svakog Bonelli junaka ali uglavnom po principu slučajnog odabira.

Bilo bi interesantno provesti izbor top 10 epizoda od svakog junaka među Bonelli fanovima, samo se netko treba prihvatiti toga, pokrenuti topic(e), zbrajati glasove...

Edited by - vukozec on 02/12/2020 17:21:58
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 02/12/2020 : 17:32:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
ja nisam preveliki fan takvih izbora, jer se tu uglavnom stavlja odokativno, mnogi i otprilike, tek tolko da skupe 10 priča (koje im padnu na pamet)
takve top-liste imaju određenu draž, ali to je ipak samo jedna strana. druga je mišljenje autoriteta.
i onda je odlučujuće, između ta dva pola, da čovjek sebi ozbiljno napravi izbor. meni su najprihvatljiviji takvi ozbiljni sudovi, ozbiljna i predana razmatranja, odnosno, za to treba volje i truda (i vremena).
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 02/12/2020 : 17:46:08  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Ma jasno, jedno je Imdb top 100, drugo je Sight & Sound top 100 ;)
No u svom kontekstu sve je to interesantno za vidjeti.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6947 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 02/12/2020 : 18:17:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Većinom se slažem sa stinkyjem i pcorom, ali Mister No je toliko dobar serijal da je skoro nemoguće odrediti samo 10 najboljih epizoda. U prvih 200 brojeva praktički nema loše epizode.

Najlakše i nekako najmjerodavniji je ovaj popis po prosječnim ocjenama komentara, iako i tu će se sigurno naći odstupanja:

https://www.stripovi.com/index.asp?page=reviews-custom-stat&Hero=MN&Sort=2&SortOrder=DESC&Num=0&submit=Tra%9Ei

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 02/12/2020 : 18:49:53  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

thanks stinky i pcoro, vidim da ste spomenuli iste epizode, to mi se sviđa :)

Čitao sam ja pomalo od skoro svakog Bonelli junaka ali uglavnom po principu slučajnog odabira.

Bilo bi interesantno provesti izbor top 10 epizoda od svakog junaka među Bonelli fanovima, samo se netko treba prihvatiti toga, pokrenuti topic(e), zbrajati glasove...


Ovaj stinkijev popis ti je dobar uzorak, a doda bi i "Mister No ide u rat".
Meni su drage i dvi pomalo trash epizode "Operacija Posejdon" i "Misterij Selva Prete".

Šta se autora tiče, kombinacija Nolitta-Diso ubija.


Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 02/12/2020 : 19:14:40  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Većinom se slažem sa stinkyjem i pcorom, ali Mister No je toliko dobar serijal da je skoro nemoguće odrediti samo 10 najboljih epizoda. U prvih 200 brojeva praktički nema loše epizode.

Najlakše i nekako najmjerodavniji je ovaj popis po prosječnim ocjenama komentara, iako i tu će se sigurno naći odstupanja:

https://www.stripovi.com/index.asp?page=reviews-custom-stat&Hero=MN&Sort=2&SortOrder=DESC&Num=0&submit=Tra%9Ei



Ima i bezveznih, ali stvarno je puno dobrih. Ja sam počeo nabrajat i onda sam skužio da sam tek na početku. A ima smisla početi sa ranijim stvarima jer, iako epizode nisu povezane, na početku je drukčiji, vedriji ton, a kasnije počinju prevladavati i teže teme pa je dobro pratiti taj razvoj. Recimo, Atlantik je priča o sukobu lokalnih ribara i velike korporacije koja na kraju serijala dobije mračniji epilog..

Stinkyjev izbor je jako dobar.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 02/12/2020 : 20:05:28  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Procitao sam prvih 50ak epizoda Mister NOa u debeljuca izdanjima Veselog cetvrtka i to mi je medju najdrazim ,,bibliotekama" u kolekciji. Ostalo sto sam citao je redovna serija Veselog i nekoliko prica iz SD/SA perioda uz maxije i specijale i almanahe.
Vrhunske price i uzivanje je citati svaku stranicu tih prvih 50 epizoda Mister NOa. Pogotovo price koje radi Nolitta sa Disoom ali i sa Bignottijem. Bignotti je dosta u senci Disoa kada se prica o Mister NOu, ali ja njegov crtez i na Zagoru i na Martiju ali pogotovo na Mister NOu bas volim. Po meni epizode Rio Negro, Atlantik, Lovci na glave, Poslednji Kangasairo su obavezna lektira. A i Tudjinac od Sclavija (kog sam citao u libellusovom izdanju) je genijalna prica.

Vidim na prethodnoj stranici da se vodila rasprava izmedju stila pisanja (i svetonazora) Nolitte na Zagoru i Mister NOu i s druge strane Sclavija na Dilanu. Ipak su njih dvojica dve potpuno razlicite generacije Nolitta je rodjen 1932. a Sclavi 53.godine i sazrevali su pod potpunom razlicitim uticajima i razvili su drugacije poglede na svet. Nolitta je evergrin, genije pripovedanja o slobodi, pravdi i o nadi! Dok se Sclavi bavi drugacijim temama ali i kod njega u skoro svakoj prici, cak i u onim najcrnjim, na kraju provejava nada! Nada u bolje sutra ponekad, ali najcesce nada u ljubav! I to je jako bitna stvar.
Ne bih jednog otpisao na racun drugog, obojica su sjajni scenaristi i zaduzili su me mnogo svaki na svoj nacin i ne bih raspravljao o tome ko je bolji, svaki je na svom serijalu najbolji. A i od Bonelli produkcije najvise volim da citam i cilj mi je da procitam sve price upravo tih triju junaka: Zagora, Mister NOa i Dilana Doga.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 02/12/2020 : 20:28:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
dobar post, going
i slažem se za Bignottija, evo baš sam pripremio Riječne pirate za ponavljanje. oldskul Bignotti + Nolitta u eksplozivnom brazilskom vesternu, čitam po ne znam koji put. jednostavno, klasik. a možda više kad pročitam.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 10/12/2020 : 19:27:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote


ponovio sam i ja RIJEČNE PIRATE prošli tjedan. i ponovno se oduševio. najviše u detalju koji se kroz epizodu ponovi 2-3 puta. mister no se u ovoj priči opet obračunava sa zakonom, sa policijom, to jest sa SISTEMOM. i sistem, recimo to otvoreno, pobjeđuje! sistem mister nou daje do znanja da je jači, da je postojan i da je praktički neprobojan. ali to i nije tolika tragedija niti najgore što se čovjeku može desiti. VAŽNO je kako REAGIRAMO na takve stvari, kako nas one DEFINIRAJU... sistem prvi put pošteno iscipelari mister noa. gadno i bezobzirno. da mu pokaže tko je tu glavni. i što radi mister no? jedino normalno u cijeloj situaciji što se može... liječi rane (alkoholom) par dana i budi se čio, jak, veseleći se ponovno suncu i životu kao malo dijete!

na samome kraju sistem mu ponovno očitava brutalnu i nemilosrdnu lekciju o tome kako stvari stoje u svijetu. da li ga to slama? da li zbog toga mister no gubi VJERU? NE! ide dalje, dosljedno, nesputano i uzlijeće pajperom kao bezbroj puta na kraju mnogih priča i avantura! koliko puta je scena mister noa u pajperu iznad amazonije označavala sam kraj epizoda? masu puta! toliko je simbolike upravo u tim završnim scenama i toliko životne filozofije. jer tako se živi. to je život. nema druge. izudaran, obogaćen životnim lekcijama, oprezan, domišljat, ali uvijek uzdignute glave, čvrste vjere, volje za život i ljubavi...

to je to. ovako šturo i površno rečeno, ali... tako se ŽIVI.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 10/12/2020 : 20:44:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Jesi li pročitao priču "LETEĆI TIGROVI"?
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11313 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/12/2020 : 21:08:40  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

dobar post, going
i slažem se za Bignottija, evo baš sam pripremio Riječne pirate za ponavljanje. oldskul Bignotti + Nolitta u eksplozivnom brazilskom vesternu, čitam po ne znam koji put. jednostavno, klasik. a možda više kad pročitam.



Hvala Stinky!

@kiky odlican post!
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 10/12/2020 : 21:08:42  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Leteći tigrovi su lažna veličina, Pirati su puno bolji. Tigrovi su na cijeni jer je objašnjeno porijeklo nadimka Mister No, ali kad sam ih ponovno čitao prije par godina nisu ostavili jak dojam. Ok, ali ne među najboljim stvarima.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 10/12/2020 : 21:29:09  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Leteći tigrovi su lažna veličina, Pirati su puno bolji. Tigrovi su na cijeni jer je objašnjeno porijeklo nadimka Mister No, ali kad sam ih ponovno čitao prije par godina nisu ostavili jak dojam. Ok, ali ne među najboljim stvarima.


Upravo tako.
Leteći tigrovi su tigar od papira.
Još gori dojam nakon ponovnog čitanja je ostavila Afrika.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 10/12/2020 21:39:49
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2129 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 10/12/2020 : 22:33:51  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Afrika?!?!? Afrika je totalno kul! Afrika se dobro drži, nadasve dio sa maskama, safarijem i vračem.

Nek se primjerdba kolege Nesvrstanog briše!

Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 11/12/2020 : 12:27:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Leteći tigrovi su lažna veličina, Pirati su puno bolji. Tigrovi su na cijeni jer je objašnjeno porijeklo nadimka Mister No, ali kad sam ih ponovno čitao prije par godina nisu ostavili jak dojam. Ok, ali ne među najboljim stvarima.



Epizoda je sasvim OK, a da nije najbolja nije, no ono što je po standardima Mr NO-a tek ok je još uvijek bolje od dosta drugih stripova.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 11/12/2020 : 12:31:04  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ih, pirati su za 10, esencija mister noa
tigrovi su laprdanje o tome kako je nastao taj nadimak, epizodu sam procitao samo zbog bignota
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
28980 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 11/12/2020 : 12:50:19  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Afričku sagu sam pročitao lani i uopće me nije oduševila. Kad je Mister No u pitanju, najviše mi se sviđaju početne priče i sam kraj serijala!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 11/12/2020 : 12:57:42  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Afrika?!?!? Afrika je totalno kul! Afrika se dobro drži, nadasve dio sa maskama, safarijem i vračem.

Nek se primjerdba kolege Nesvrstanog briše!




A šta ja znan...
Meni je ta Afrika izrazito loša. Neznan jel mi gora priča ili crtež.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6947 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 11/12/2020 : 13:21:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Afrika - statičan i neuvjerljiv crtež, očigledni su Mignaccovi dijelovi zbog kojih nije ni blizu najboljim Mister Noima.

Pirati - odlični iako ne za desetku. Ovako s distance i vremenskim odmakom dojam još i raste. Vjerujem da bi sada ocjene bile bolje da ponovno pišem recenziju.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 11/12/2020 13:23:44
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 11/12/2020 : 13:26:40  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
da je nolita zavrsio sta je zapoceo bilo bi to bolje
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6947 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 11/12/2020 : 14:25:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
@kasper: Sigurno da bi, a ovako šipak.

@kiky: Pa što ne zalijepiš svoj inspirativni komentar u recenziju:
https://www.stripovi.com/recenzije/mister-no-mn-lib-5-rijecni-pirati/2206/

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 11/12/2020 : 14:32:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Spock, tebi se isto Tigrovi ne sviđaju?
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6947 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 11/12/2020 : 14:39:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Spock, tebi se isto Tigrovi ne sviđaju?



Joj, davno sam to čitao. Onako kroz maglu mi se sviđa, ali sada većinom drugačije gledam na stvari. Trebalo bi ponoviti, a trenutno ne posjedujem tu epizodu ni u LMS, ni u Libellus izdanju.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 11/12/2020 : 14:40:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Ako ništa, sigurno je bolja od nastavka "Povratak tigrova" iz SD.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6947 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 11/12/2020 : 20:41:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Taj sam nedavno odradio:




MN LIB 94: Povratak Tigrova (SR 212/213, SD 12/13)

Broj stranica: 188

Scenarij: Luigi Mignacco
Crtež: Fabrizio Busticchi & Luana Paesani
Naslovnice: Roberto Diso

Mignacco nam ovdje donosi nastavak svojih "Letećih Tigrova". Priču je zamislio u stilu američkih akcijskih filmova s kraja osamdesetih. Ima tu dosta dobrih, a i loših elemenata.

Dobri elementi:
Povijesni kontekst je dobro ukomponiran u priču i čini se vjerodostojan. Ponovno formiranje "Letećih Tigrova" i povratak Mister Noa u ratnu akciju u svrhu višeg cilja također je logično.
U stilu majstora Nolitte i Castellija, upoznaje nas sa znamenitostima Burme (današnjeg Mianmara). Zračne borbe u Mustanzima i Spitfireima (dva ponajbolja lovca Drugog svjetskog rata) su uzbudljive i odlično dočarane.

Loši elementi:
Priča je imala potencijala i trebala je ići na više stranica. Fali temeljitije razrade priče i likova. Dojam dosta kvare nelogičnosti i površnosti u scenariju, kao nasilno ubacivanje Krugera, a posebno način kako je dospio u Burmu, scena s bombom, obaranjem aviona pucnjem iz puške, a posebno idiotski način kako je oboren zadnji Spitfire. Te scene su idealne za parodiju tih akcijskih filmova, kakve su i bile popularne u vremenu izlaska ove priče. Mignacco je pokušao izvesti ozbiljnu priču, a s tim scenama, kao i superherojskim završnim obračunom, uvelike pada na ovom ispitu.

Crtež je odličan! Busticchi na olovci i Luana Paesani na tušu uvjerljivo su dočarali sve zahtjevne scene, a pogotovo bih naglasio atraktivne zračne borbe. Malo lica variraju, ali devetku zaslužuju.
Naslovnice atraktivne i efektne. Odlično opisuju događaje u stripu.


(priča: 8,  scenarij: 5, crtež: 9, naslovnica: 9) - 75%

Na što je DinkoJ komentirao:

Znači tipični pokušaj zarađivanja na staroj slavi. Čim si rekao da koriste druge lovce a ne Curtiss P-40 Warhawk koji je bio zaštitni znak Letečih Tigrova sve mi je bilo jasno.

Inače zanimljivost za Leteče Tigrove je da je treća eskadrila bila nazvana Hells Angels prema filmu Howard Hughes, nakon povratka u Ameriku veterani te eskadrile su bili jedni od osnivača danas ozloglašene a u to vrijeme obične motorističke grupe Hells Angels koja je trebala pomoći pilotima veteranima oko PTSP-a ali se to kasnije izrodilo u kriminalnu bandu.

A ja sam uzvratio:

Da, upravo tipični pokušaj zarađivanja na staroj slavi, ali ima i odličnih dijelova, pogotovo zračne borbe.
Šteta, jer priča je dobro zamišljena, ali loše realizirana.
To što koriste Mustange je jedan od logičnim dijelova, jer bi originalni Warhawk bio inferioran i zastario u borbi protiv Spitfirea.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 11/12/2020 20:45:48
Go to Top of Page
Page: of 104 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.56 seconds. Snitz Forums 2000