forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Marvel
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 16/04/2015 : 11:38:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
S obzirom da je najavljen razgovor s Talajićem u Booksi, evo prvog pogleda na mini-serijal Master of Kung Fu. Crta Talajić, piše Haden Blackman, a tušira Goran Sudžuka. Naslovnicu potpisuje Francesco Francavilla.

quote:
MASTER OF KUNG FU #1 (of 4)
Haden Blackman (w) Dalibor Talajic (a)
Cover by Francesco Francavilla
VARIANT COVER BY TBA
KICK-BUTT KUNG-FU ACTION!
• Welcome to the mystical land of K’UN LUN, where the study of martial arts reigns supreme!
• In a world where everyone is well-trained in at least some form of deadly combat, what becomes of a drunken, drop-out failure?
• If anyone speaks out against Emperor Zu, the price is their head! Good thing Shang-Chi’s a man of discretion and…oh, who are we kidding. This is going to get nasty.
32 PGS./Rated T+ …$3.99










Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6871 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 16/04/2015 : 16:22:40  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Velika čast je da crtaju jednog od najvažnijih junaka našeg detinjstva.

Nas, rođenih pre više decenija i odraslih na strip revijama u SFRJ.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 23/04/2015 : 10:36:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Stan Lee radi na svojoj autobiografiji, u obliku grafičkog romana. Jedva čekam.

http://comicbook.com/2015/04/23/stan-lee-to-write-graphic-autobiography-with-peter-david-and-art/

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 15/05/2015 : 13:32:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
Thor, Goddess of Thunder Jason AAron
8mom sveskom se završava prvi story arc sa ženskim Thorom, njen identitet saznajemo na zadnjoj stranici zadnje sveske i moram priznati da mi jr bilo prilično iznenađenje. Jadni Odinson je napravio popis mogućih kandidatkinja i križao jednu po jednu dok na kraju nije sve iskrižao. Odin se za razliku od sina nije mogao pomiriti sa novonastalom situacijom i ulazi u sukob sa novim Thorom kao i sa vlastitim sinom i suprugom. Drugi konflikt je sa Malekithom koji obečava Frost giantima povratak relikvije koja se nalazi na zemlji.
Premda sam se nabrijao mrziti ovaj strip brzo sam promjenio ploču.Aaron vrlo tečno priča priču i užitsk ju je čitati,

Ocjena 7/10

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?

Edited by - Ignus on 15/05/2015 13:35:15
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 17/06/2015 : 15:33:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Htio bi malo vidjeti 'nježniji' spol kako vodi glavnu ulogu u stripu, pa su mi za oko zapele novi run Captain Marvel (a što ću kad sam slab na plavuše, a i film me skoro najviše zanima), te Ms Marvel za koju vidim da je izuzetno hvaljena i odlično ocijenjena svugdje.

Pa da pitam ovdje, Bushido i ekipa, isplate li se?
Mogu li s CM krenuti od najnovijeg runa ili trebam i nešto prije?
Za MM pretpostavljam da mogu krenuti od najnovijeg runa kad je ona kakti novi lik.
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2646 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 25/08/2015 : 22:36:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Ovogodišnjeg Huga u kategoriji Best Graphic Story osvojio je strip:
Ms. Marvel Volume 1: No Normal, written by G. Willow Wilson, illustrated by Adrian Alphona and Jake Wyatt, (Marvel Comics)
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 15/09/2015 : 04:58:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Marvel je najavio serijal Red Wolf, koji će pratiti pustolovine istoimenog Indijanca. Scenarist serijala je Nathan Edmondson, a crtač Dalibor Talajić.

http://www.comicbookresources.com/article/marvel-announces-red-wolf-ongoing-from-edmondson-and-veregge


Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 21/10/2015 : 18:27:49  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote



"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 21/10/2015 18:59:18
Go to Top of Page

danilo9899
New Member



Serbia
108 Posts

Member since 15/12/2015

Posted - 28/12/2015 : 13:33:15  Show Profile Show Extended Profile  Send danilo9899 a Private Message  Reply with Quote
Jel citao neko Star Wars? Jel valja?

Sta reci? Koju posluku porati?
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 28/12/2015 : 23:39:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by danilo9899

Jel citao neko Star Wars? Jel valja?


Prilično su dobri. Pogotovo glavni serijal i onaj o Darthu Vaderu.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 28/12/2015 : 23:48:07  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by danilo9899

Jel citao neko Star Wars? Jel valja?


smeće.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Billy_the_Kid
Senior Member



1517 Posts

Member since 02/06/2005

Posted - 21/01/2016 : 20:51:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Billy_the_Kid's Homepage  Send Billy_the_Kid a Private Message  Reply with Quote
Jel citao neko Marvel Secret Wars i kako mu je sjeo? Ja nazalost nisam citao Fantastic Four prije ovoga pa nisam mogao u potpunosti uzivati u cijeloj prici.

Seeing things differently can open new paths.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 21/01/2016 : 22:34:41  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
smeće.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 22/01/2016 : 08:36:51  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Da li netko moze okaciti onaj post o filmovima iz Marvel
ove plejade planiranih za ovu godinu ?!
Tnx!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 22/01/2016 : 14:40:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Billy_the_Kid

Jel citao neko Marvel Secret Wars i kako mu je sjeo? Ja nazalost nisam citao Fantastic Four prije ovoga pa nisam mogao u potpunosti uzivati u cijeloj prici.




Izvrstan crtež,izvrsna priča. Bitniji je Avengers/New Avengers run od Hickmana za bolje razumijevanje.

"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 22/01/2016 : 15:40:37  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Da li netko moze okaciti onaj post o filmovima iz Marvel
ove plejade planiranih za ovu godinu ?!
Tnx!


https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Marvel_Cinematic_Universe_films

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 22/01/2016 : 16:09:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

smeće.


Jaki, nemoj trolati.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 22/01/2016 : 16:22:23  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
ne trolam.stvarno mi je smeće.šteta ribića i švorćine na gubljenu vremena ali valjda će dobro zaraditi.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 22/01/2016 : 17:21:36  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by emirem

Da li netko moze okaciti onaj post o filmovima iz Marvel
ove plejade planiranih za ovu godinu ?!
Tnx!


https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Marvel_Cinematic_Universe_films


Ok,tnx...
Znaci samo dva filma, ali serija ce biti bar tri...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Shuckey
Average Member



Croatia
711 Posts

Member since 18/12/2008

Posted - 06/02/2022 : 13:58:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Shuckey a Private Message  Reply with Quote
Man-Thing je bezobrazna kopija Čudovišta iz močvare. Ispravak: Man-Thing je stariji. Prvi je put objavljen u Marvelovom crno-bijelom časopisu Savage Tales, solidan hororčić, svidio mi se. Kasniije je Man-Thing izrastao u nešto drugo i objavljivan je u boji unutar Adventure into Fear sveščica. Neke sveščice tog serijala sakupljaju razne kratke priče, neke su posvećene samo jednom junaku. 19 broj Adventure into Fear je u cijelosti popunjen Man-Thingom, čudnovate dimenzije se nekako isprepliću sa našom a iz najčudnije dimenzije dolazi patak Howard koji puši, priča i zna se tući. Jako je popularan i dobija vlastitu seriju.

Parodijski serijal Howard the Duck započinje 1976. godine. Na temi je na početku zasigurno Marvel, možda i superherojština općenito, nisam toliko upućen. Prvi broj dere po maču i magiji, onako Conanovski, nacrtao ga je Frank Brunner. Još jedan car kojeg moram detaljnije proučiti.



Drugi broj je klasična borba protiv čudovišta, a treći broj je nacrtao Rick Buckler. Grozno nasilje, ubojstvo nedužnog čovjeka nožem... Zanijelo ih u neku drugu stranu.



Rick Buckler je to dobro nacrtao, malčice traljavo u detaljima ali je lik glavnog siledžije zato nenadmašan.



Četvrti broj crta Gene Colan, a tušira ga Steve Leialoha. Ovaj dvojac će nastaviti crtati seriju još neko vrijeme. Divno.



Četvrta priča po milijuniti put prežvakava doktora Jekylla i gospodina Hydea, nekakav tip postaje zao kad padne u san.

Prvih nekoliko samostojećih epizoda su me toliko opustile kad sam ih čitao na ekranu da sam upiknuo papirnati Masterworks na nekakvom popustu. Prekrasna knjiga!



Kasnije se priča produbljuje. Parodira se američka politika. Američko zdravstvo. Čak i mentalne bolesti koje su u to doba, usuđujem se reći, najviše zamarale Ameriku. Scenarist je cijelo vrijeme Steve Gerber, humor se postiže pretrpanošću, igrom riječi, detaljima. Uvijek humoristično, mjestimično smiješno. Na jednom mjestu je čak i nehotice smiješno, kad ubace bend Kiss u priču. Netalentiran, glup, dosadan, nemoralan, tašt, gramziv bend Kiss. Sve suprotno od ostatka Howarda.

Preporučujem ovo, osobito gorenavedenu knjigu koja sakuplja prvih četrnaest brojeva glavnog Howard the Duck serijala, još par priča, ima intervjue i skice. Lijepo izdanje.

Hrvoje Bratanic AKA Shuckey AKA Crtowat AKA No-Fun

Edited by - Shuckey on 06/02/2022 22:00:58
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6871 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 06/02/2022 : 15:11:25  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Howard the Duck i to baš ove epizode (posebno one koje je crtao Gene Colan) je nešto što bi trebalo da objavi ČK u svojoj (zapostavljenoj) ediciji The Best of Marvel.

Ali, kako verovatno neće, mogao bi Darkwood.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 06/02/2022 : 21:14:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shuckey

Man-Thing je bezobrazna kopija Čudovišta iz močvare.


Nerijetko nailazim na ovu izjavu, ali to zapravo nije točno.

Man-Thing je debitirao mjesec dana prije Čudovišta iz močvare.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1404 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 06/02/2022 : 22:48:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Shuckey

Man-Thing je bezobrazna kopija Čudovišta iz močvare.


Nerijetko nailazim na ovu izjavu, ali to zapravo nije točno.

Man-Thing je debitirao mjesec dana prije Čudovišta iz močvare.



Zapravo su oba lika kopije The Heap, a ne bi me čudilo i da je taj kopija nečeg još starijeg. Zato su ovakva pitanja uvek vrlo osetljiva... i razlog zašto nije bilo tužbi. Meni je Man-Thing interesantniji od dva pomenuta, zato što u "njemu" ima više močvare nego u ovom drugom, uprkos imenima.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers

Edited by - ridiculus on 06/02/2022 22:58:19
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 06/02/2022 : 23:53:09  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Ovog parodiranog Donald Ducka u Marvelu ne kuzim, niti pojam, niti svrhu.
Koliko god mogu probaviti fantaziju i super-junake, anti-junake, junake bez super moci, drvo koje izgovara svoje ime, cangrizavog rakuna, ali patku plagiranu iz Disneya samo u umaku teriyaki ili chop suey. 😁
Ali cu procitati koju epizodu.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 07/02/2022 : 03:52:19  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

Howard the Duck i to baš ove epizode (posebno one koje je crtao Gene Colan) je nešto što bi trebalo da objavi ČK u svojoj (zapostavljenoj) ediciji The Best of Marvel.

Ali, kako verovatno neće, mogao bi Darkwood.



+1!
Debeli potpis na ovo sto kaze alexts.
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000