forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Umjetnost
 Stephen King
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 19

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 15/10/2019 : 21:56:24  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Bio neki dan na reciklaznom i u njihovoj biblioteci uzeo S.Kingovu "Night Shift". Na engleskom je.

https://www.pinterest.com/pin/268034615293895483

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 15/10/2019 22:04:15
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 18/10/2019 : 12:39:22  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

Jel pročitao tko The Institute? Uzeo ga prošli tjedan u Znanju, vidim da su kritike pozitivne, ali volio bih vidjeti mišljenje nekog s ovog topica.



Upravo pročitao. Dobar, u zadnje vrijeme ponajbolji King mada je tema paranormalnih moći više dojadila, pogotovo kod Kinga.

...
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11206 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 24/10/2019 : 01:10:40  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz

U pripremi.





Knjiga je u prodaji.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/10/2019 : 21:33:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango

Ima netko da je stigao procitati Institut? Knjiga je vani vec desetak dana


Tko je nakladnik? Hrvatski?

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 25/10/2019 : 06:45:31  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Ne, samo na engleskom.
Mada vjerojatno će to Srbi uskoro prevesti. Oni nas rasturaju po pitanju Kinga. Starog, novog, kakvog god.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/10/2019 : 09:58:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bonjovi4ever

Ne, samo na engleskom.
Mada vjerojatno će to Srbi uskoro prevesti. Oni nas rasturaju po pitanju Kinga. Starog, novog, kakvog god.


Pa i moze se reci da jezicak vage prebacuje na njihovu stranu po pitanju izdavanja opusa Kralja. Negdje je omjer 60/40. Imam sve njihove knjige koje nisu izasle ovdje. Neke su kvalitetnije tamo, neke ovdje... osobno mi je zao Algoritma, i to prvih verzija Kingovih knjiga, onih tvrdoukoricenih, s prijevodom Bozice Jakovlev, i ilustracijama Igora Kordeja. To je bilo besprijekorno. No svida mi se i Vulkan bez daljnjega. Imam njegove knjige svih mogucih proslih nakladnika; Znanja, Sare93, Mozaik knjige, Sys printa, Mladosti, Zagrebacke naklade...
Daj ga kako god, samo da ga procitam. Na engleskom vise ne citam iz principa. Zadnji mi je bio Shining.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 25/10/2019 : 10:19:07  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Sjećam se da je bilo višegodišnje razdoblje, nakon propasti Algoritma, tijekom kojeg je izašlo svega nekoliko njegovih knjiga. I to većinom one pisane pod pseudonimom Bachmana, koje ni zapravo nisu njegove ponajbolje. U to vrijeme je omjer bio negdje 80:20. Pa sam nakupovao gomilu njegovih knjiga s eBaya, izdanih većinom 80-tih, a koje su bile po otprilike 2 eura, 4 s poštarinom. A izdanja meni osobno bolja od današnjih. Te tvrde korice s onim ilustracijama iz 80-tih, držati to u rukama i čitati - meni puno bolji osjećaj od ovoga što ide danas, kakav god uvez bio. Sada su malo potegnuli Lumen i Vorto, i Znanje s Mercedesom, ali to je sve još poprilično daleko od naših susjeda. Ja bih rekao 66.666:33.333 :D
Naravno, Božica je nezamjenjiva, mada i Biličić mi je bio iznenađujuće dobar Pod kupolom.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 25/10/2019 : 16:14:12  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Ukoliko nekoga zanima, vidija san nekoliko sprskih izdanja Kingovih knjiga u ŠK na trgu (Arkadija), dolje u podrumu gdje su i stripovi, s oznakom "regionalna izdanja".

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 30/10/2019 : 14:02:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Hrvatski izdavač Lumen izbacuje za interliber "Carrie" i "Isijavanje".
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/10/2019 : 16:12:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Odlicno. Tim prije, jer Carrie je, jedan od rijetkih kraljevih romana, kojeg nisam procitao.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 30/10/2019 : 17:55:22  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Hrvatski izdavač Lumen izbacuje za interliber "Carrie" i "Isijavanje".



Je, a Hangar 7 izbacuje NOS4A2 od Hilla, pisao sam stranicu prije.
No još bitnije, oni ti izbacuju za Interliber i Gospodara prstenova, nešto si pitao za njega, sjećam se.
Pod oni, mislim na Lumen.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain

Edited by - bonjovi4ever on 30/10/2019 17:57:06
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 30/10/2019 : 18:25:15  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Vulkan rastura

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 30/10/2019 : 19:53:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bonjovi4ever

quote:
Originally posted by Tonka24

Hrvatski izdavač Lumen izbacuje za interliber "Carrie" i "Isijavanje".



Je, a Hangar 7 izbacuje NOS4A2 od Hilla, pisao sam stranicu prije.
No još bitnije, oni ti izbacuju za Interliber i Gospodara prstenova, nešto si pitao za njega, sjećam se.
Pod oni, mislim na Lumen.


Pitao sam upit.
Meni se čini dosta kvalitetan izdavač.
Što ti misliš?
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 30/10/2019 : 20:15:36  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Otkad Kinga izdaju, postali su mi jedan od dražih izdavača.
No, nevezano sad uz njega, izdanja su im kvalitetno odrađena. Barem što sam imao prilike čitati/kupiti.
Croninova trilogija je pod obavezno.
Nisu jeftini, ali tako je i s većinom knjiga u Hrvatskoj danas. Samo što za Lumenova izdanja baš i nemam nekog prigovora.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1550 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 31/10/2019 : 08:38:01  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Odlicno. Tim prije, jer Carrie je, jedan od rijetkih kraljevih romana, kojeg nisam procitao.



Sjecam se da mi se Carrie (roman) bas i nije svidjela. Ali mislim da je to bilo zbog mojih prevelikih ocekivanja. Imao sam dojam da citam skracenu verziju kojeg Kingovog romana, kao da to je on, ali ne onaj pravi. Falilo mi je jedno 200-300 stranica na kojima bi se dodatno razmahao. No kazem, imao sam prevelika ocekivanja.

Inace, prva tri Kingova romana koja sam u zivotu procitao su Potpaljivacica, Cujo i Vidovitost. Sjecam ih se kao da je jucer bilo. Pogotovo Vidovitosti.
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 31/10/2019 : 09:38:23  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Ja sam započeo s It. Imao sam 14 godina. I odlučio da neću ja tog dosadnog Kinga više čitati.
Kasnije smo se našli ko vino i mamurluk.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 31/10/2019 : 10:09:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango

quote:
Originally posted by ivanl

Odlicno. Tim prije, jer Carrie je, jedan od rijetkih kraljevih romana, kojeg nisam procitao.



Sjecam se da mi se Carrie (roman) bas i nije svidjela. Ali mislim da je to bilo zbog mojih prevelikih ocekivanja. Imao sam dojam da citam skracenu verziju kojeg Kingovog romana, kao da to je on, ali ne onaj pravi. Falilo mi je jedno 200-300 stranica na kojima bi se dodatno razmahao. No kazem, imao sam prevelika ocekivanja.

Inace, prva tri Kingova romana koja sam u zivotu procitao su Potpaljivacica, Cujo i Vidovitost. Sjecam ih se kao da je jucer bilo. Pogotovo Vidovitosti.


Ja se ne mogu sjetiti sto sam njegovo prvo procitao. Mozda Vidovitost i Cuja kao ti. Vidovitost ili ti ga Shining sam procitao na engleskom. Onda su mi dosle pod ruke Tamna polovica, Potrebne stvari i 4 iza ponoci. Tako nekako...pa Nesanica i Algoritam i sve redom sto sam mogao dohvatiti, do nedavno procitanih Uspavanih ljepotica... Potpaljivacicu nisam citao kao i Carrie. Malo toga je sto mu nisam procitao. Ali doci ce kad tad na red, jer ce netko sa ovih prostora sigurno sve objaviti.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1550 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 31/10/2019 : 10:39:12  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Potpaljivacicu i Kudza sam procitao izdanje Decjih novina, i to tim redom. Znam da je bilo prije rata pa sam znaci imao deset ili jedanaest godina. Potpaljivacica mi se dopala, Kudzo malo manje.

Vidovitost od Mladosti sam procitao malo kasnije, vec sam bio u gimnaziji. Znam da sam se usro od straha. Pridonijelo je i sto sam roman citao po zimi, bilo je non-stop mracno, znate spiku. Onda sam roman preporucio i dvojici frendova iz razreda koji su isto voljeli citati. Jedan je zivio na selu, imali su njegovi dvije ili tri kuce na imanju, pa su starci bili u glavnoj kuci di im je bila kuhinja i kupaonica, a on u jednoj preostaloj kuci. Tip me proklinjao do proljeca jer se nakon Vidovitosti morao preseliti spavati u kuhinju. Imali smo cetrnaest ili petnaest godina tada. Meni je Shining do dan-danas top Kingov roman, bas zbog toga. I napisao sam vec, i Ono je imalo dijelova da sam se posteno preplasio. Nije to onaj jump-scare kao kod horor-filmova. Vise onako konstantna duboka nelagoda u dnu trbuha.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 31/10/2019 : 10:50:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Slazem se da je Vidovitost top roman. Meni je i DrSleep jako dobar kao njegov nastavak. Evo sad ga daju u kinu, a zena nece da ga ide gledati samnom, nakon odgledanog It-a. Moracu sam, cini mi se jako zanimljiva ekranizacija po onom forspanu koji sam vidio. Inace Cujo, kojeg si spomenuo, je meni jako dobro legao, totalno moguca realna zivotna situacija, predobro opisana i odvozena u knjizi. I onda kad sam je procitao kao klinac i poslje sa odmakom godina jednako mi je strasna i moguca. Drugacija je od njegova stila. Stvarno moguca situacija. Inace svaki sam 'kraljev' roman procitao visekratno, dva puta minimalno...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 31/10/2019 : 13:10:10  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
E ja nijednog Kinga nisam dvaput čitao. Zapravo, jedini roman kojeg jesam dvaput čitao su Gaimanovi Američki bogovi. Naravno ako ne računamo Bukowskog kojeg stalno iznova čitam. I E.A.Poe-a. A i kod tih autora se ipak radi i o nestašici novih djela. Čak i kod Gaimana posljednjih godina. Za sve ostalo uvijek razmišljam da je previše toga što do kraja života neću stići pročitati, pa zašto onda još čitati isto, osim ako ne spada u onu najbolje od najboljeg kategoriju. Kinga vjerojatno nemam potrebu ponovo čitati jer kod njega obožavam stil pisanja, a on ionako izdaje prosječno po dvije knjige godišnje, i još ga imam na zalihi. Da ponestane njegovih knjiga, vjerojatno bih počitao pokoju više puta.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 31/10/2019 : 17:09:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ja imam cetrdesetak njegovih knjiga, i sa velikim zadovoljstvom ponovo procitam 5-6 kraljevih romana svake godine ponovo. (Uz tone i tone svega ostalog sto procitam)

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/11/2019 : 23:47:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Upravo odgledao Dr Sleep-a u kinu. Odlicna, ali bas odlicna ekranizacija.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/11/2019 : 09:19:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nedavni sam kupio Groblje kucnih ljubimaca, od Vorto palabra, nakladnika za kojeg prije nisam nikad cuo. Sc knjiga, 129 kuna.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 14/11/2019 : 08:49:18  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Ima Vorto Palabra sasvim solidnih naslova.
A kako nisi čuo za njih, jesi zaboravio Pod kupolom u njihovom nedavnom izdanju? ;)

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/11/2019 : 11:43:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bonjovi4ever

Ima Vorto Palabra sasvim solidnih naslova.
A kako nisi čuo za njih, jesi zaboravio Pod kupolom u njihovom nedavnom izdanju? ;)


A nisam stvarno do sad vidio knjige ovog nakladnika...
Pod kupolom sam uzeo u Vulkana.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page
Page: of 19 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000