forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Marvel - Avengers: Phase 2
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 25

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 09/05/2015 : 00:04:46  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Veceras bio u kinu i film je zabavan i urnebesan.Iako mrzim 3D verzije morao sam jer 2D verzija je bila u 22h,gadan radni dan, pa sam isao ranije..mislim da su mi te pseudo-intelekchual Johnny Depp cvike i dobar dio pokvarile gledanje filma, ali uglavnom opet cu ga gledati.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 09/05/2015 : 00:54:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
Kad smo kod Deppa, ja imam osjećaj da su ti Avengersi ono što su Pirati s Kariba nekad bili. Obična kino zabava, ništa više ni manje. Pogledaš i zaboraviš. Mada se ne može osporiti kako se radi o big name glumcima.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 09/05/2015 : 01:14:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

Kad smo kod Deppa, ja imam osjećaj da su ti Avengersi ono što su Pirati s Kariba nekad bili. Obična kino zabava, ništa više ni manje. Pogledaš i zaboraviš. Mada se ne može osporiti kako se radi o big name glumcima.


Jesi li ih gledao?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 09/05/2015 : 11:32:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

Kad smo kod Deppa, ja imam osjećaj da su ti Avengersi ono što su Pirati s Kariba nekad bili. Obična kino zabava, ništa više ni manje. Pogledaš i zaboraviš. Mada se ne može osporiti kako se radi o big name glumcima.


Ti možda zaboraviš.
Ja još svaku scenu imam u glavi, a pogledat ću još deset puta da sigurno ne zaboravim.
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 10/05/2015 : 01:54:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Jesi li ih gledao?



Onaj prvi prije koju godinu i pol. Tak - tak. Dobra gluma, ali nemam ništa drugo za izdvojit kao posebno dobro. Nema neke atmosfere, već ono, akcija, šore i slične gluposti. Tipičan akcijski film. Radnja je čista šablona, i svodi se na isklišejiziranu "defeat the bad guy" foru, samo umjesto jednog superjunaka, ima ih više (Iron Man, Hulk, Thor...). Dakle drugim riječima, nije nešto što već sto puta prije nisi vidio. Kažem, (kako bi se reklo) zvjezdana glumačka ekipa, akcija, dobro za jedno gledanje ili za zabavu u kinu, i to je to.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 10/05/2015 : 08:36:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
Pogledao sinoć.

Slabije mi je od jedinice, vjerojatno zato što imam overdose od filmsko-televizijskih strip-junaka pa mi se sve slilo u istu amorfnu masu

al vidim po redditu, 9gagu i 4chanu da je odjek općenito slabiji. Čini se da Whedon nije uspio postić balans između pamtljive komedije i šarene akcije

Enivej, Quicksilver izgleda ko moj švercer cigara tu s placa u Dubravi...falio mu je samo zlatni lanac oko vrata

Scarlet Witch mi je zgodna al' mi je premlada

Oboje su karakterno na razini karikaturalnih negativaca iz akcijskih filmova osamdesetih

Spaderov Ultron je sjajan

Ultronov evil plot -> B-SF

Black Widdow i dr. Banner - mislim kjut, jasno mi je da ti treba shorthand kojim ćeš smirit Hulka po potrebi al' ovaj njihov odnos nije najavljen ni u jednom filmu do sad, nema nikakvog smisla, loše pripovijedanje

Thorova vizija - loše odrađeno, premalo screen-timea, napadno uvedeno itd... kako čujem Whedon je htio produžiti taj storyline al' mu studio nije dao?

Clintova farma mi funkcionira (nekima iz moje ekipe je i to bilo izvučeno iz guzice), al osim što je na dobrom mjestu u pripovjednom smislu, dobar mi je pokušaj produbljivanja Clintovog lika

Film je prilično nejasan ljudima koji ne prate, ili barem nemaju predodžbu o nekim događajima iz MCU....nije to neka zamjerka filmu koji se zove Avengers 2 al' opet bi volio da je samostojeći.

Vision je vizualno kul, al' opet - ako ne znaš tko je Vision niš ti nije jasno.

Imam dojam da se Whedon pogubio u baratanju s gomilom novih likova i da mu je dva i nešto sata jednostavno bilo premalo.

Al' načelno, to su i dalje Avengersi - točno onakvi kakvi već godinama jesu u stripu (uvjetno rečeno) i ta je dimenzija skroz dobra...što je neko drugi već napisao, sviđa mi se što nema cinizma, nema mraka, što se piše i ponaša kao klasična Marvel-bajka i što održava točno onaj duh zbog kojeg sam se prije 20+ godina navuko na superheroje

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 10/05/2015 : 08:41:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
uf, ja i to jedno gledanje jedva odguram do kraja
jedva jedvice...
da nisam fan stripova ugasio bih nakon najavne špice :)
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6921 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 10/05/2015 : 21:08:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

Kad smo kod Deppa, ja imam osjećaj da su ti Avengersi ono što su Pirati s Kariba nekad bili. Obična kino zabava, ništa više ni manje. Pogledaš i zaboraviš. Mada se ne može osporiti kako se radi o big name glumcima.



Vidiš, ja dan danas pamtim do u detalj prve Pirate s Kariba, a dosta dobro i slijedeca dva nastavka i mislim da su daleko od obične kino zabave. Avengersi su mi, s druge strane, upravo to: zabavnih dva i kusur sata o kojima što više razmišljam to mi je film slabiji. To pričam o dvojci, jedinice se slabo sjećam ali znam da mi je dojam bio bolji. Sad, koliko je do filma a koliko do mene, ko će ga znati... :)


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 10/05/2015 : 22:02:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Pet poznatih likova koje je želio produbiti, tri nova lika koja nisu smjela kaskati za njima, dobar i vjerodostojan negativac i sve to u 2 i pol sata? Još je i dobro ispalo.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 10/05/2015 : 22:21:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Whedon je rekao da je njegova prvotna verzija filma trajala 3 i pol sata.

A čini se da bismo na DVD-u/blu-rayu mogli dobiti produženu verziju filma.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1182 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 10/05/2015 : 22:56:27  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Whedon je rekao da je njegova prvotna verzija filma trajala 3 i pol sata.

A čini se da bismo na DVD-u/blu-rayu mogli dobiti produženu verziju filma.

Ne bi bilo loše pod uvjetom da je snimljeno toliko materijala. Zarada je dobra i moglo bi se uzeti sredstava za narednih 6 mjeseci napraviti redateljsku verziju, ako je problem bio u novcu, kao kod prvog Hulka.
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 10/05/2015 : 23:31:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Vidiš, ja dan danas pamtim do u detalj prve Pirate s Kariba, a dosta dobro i slijedeca dva nastavka i mislim da su daleko od obične kino zabave.


I ja prve Pirate do danas jako dobro pamtim, ali druga dva nastavka ne. Štoviše, njih sam oba zaboravio odmah nakon što sam ih pogledao. Drugi mi je pogotovo bio živa koma.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 12/05/2015 : 19:00:08  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

quote:
Originally posted by Shaner

Vidiš, ja dan danas pamtim do u detalj prve Pirate s Kariba, a dosta dobro i slijedeca dva nastavka i mislim da su daleko od obične kino zabave.


I ja prve Pirate do danas jako dobro pamtim, ali druga dva nastavka ne. Štoviše, njih sam oba zaboravio odmah nakon što sam ih pogledao. Drugi mi je pogotovo bio živa koma.

Ja se pirata vise ni ne sjecam

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/05/2015 : 14:36:53  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Sinoc pogledao film i odusevljen sam. Mene su prvi Avendzersi, za razliku od mnogih, razocarali. Nije mi bilo nista posebno u tom filmu sem sto su se svi okupili i tukli sa vanzemaljcima 2 sata.


A Age of Ultron je mnogo, mnogo bolje osmisljen i napravljen! Ko nije gledao film nek ne cita dalje zato sto ima spojlera:
Hawkeye je konacno dobio zapazeniju ulogu i bas mi se svidja sto su to uradili, cak bih voleo da vidim i jedan njegov samostalni film. On me je najvise odusevio od svih likova, onaj govor koji je odrzao Scarlet Witch je takodje odlican.
Elizabeth Olsen je slatka i mnogo simpaticnija od svojih starijih anoreksicnih sestara. Vision je takodje vrlo interesantan lik.
Ultron je prvi pravi veliki neprijatelj sa kojima su se suocili.
Jedino mi je zao sto je Ruffalo izjavio da Marvel iz nekih razloga ima probleme sa pravima na Hulkove samostalne filmove, jer je ovo bila savrsena prilika da Hulk ode u svemir i da dobijemo film Planeta Hulk. Mozda je Bushido informisaniji zasto sad Marvel ne moze da pravi Hulk solo filmove?

Unapred se radujem DVD izdanju gde cemo nadam se dobiti duzu Whedonovu verziju filma jer je ovaj film to zasluzio.

Za sada meni najbolji film iz MCUa, uz napomenu da nisam gledao Winter Soldiera i Thora 2.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 24/05/2015 : 18:30:08  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Da mi je sad znati koja je to sad fora da se ne rade filmovi o Hulku...a iz iste kuce..koja prava majke ti kompliciraju...paradzije...ziher scenaristi koji su bili u strajku pokusavaju naplatiti zaostatke pa hoce da izvucu kojih milju dolara vise...pih...ezholi...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 25/05/2015 : 10:33:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Jedino mi je zao sto je Ruffalo izjavio da Marvel iz nekih razloga ima probleme sa pravima na Hulkove samostalne filmove, jer je ovo bila savrsena prilika da Hulk ode u svemir i da dobijemo film Planeta Hulk. Mozda je Bushido informisaniji zasto sad Marvel ne moze da pravi Hulk solo filmove?


quote:
Originally posted by emirem

Da mi je sad znati koja je to sad fora da se ne rade filmovi o Hulku...a iz iste kuce..koja prava majke ti kompliciraju...paradzije...


quote:
In April 2015, Ruffalo said Universal owning the distribution rights to Hulk films may be an obstacle to releasing a future Hulk standalone film.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 25/05/2015 : 15:19:53  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Ah..universal.... morat ce se dobro podmazati za prava....

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/06/2015 : 18:47:38  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote





Edited by - going going on 03/06/2015 20:23:21
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 04/06/2015 : 17:06:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
Vidim da mali broj vas komentira ovaj "Age of Ultron". Koliko se sjećam, jedinica je puno zapaženije prošla, barem ako govorimo o raspravi.

Inače, sad kad analizirate obadva u cjelini, koji od ovih Avengers - glumaca (znači ono, Downey mlađi, Evans, Ruffalo etc.) vam se urezao u pamćenje kao najbolji, a koji najgori? Da bude zanimljivije, probajte ih rangirat onak - odličan, jako dobar, ok, loš, koma. Može i više njih ić pod jednu kategoriju. Ne znam koliko će ovo privuć pažnju, al ajmo probat

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 04/06/2015 : 19:45:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
A Downey je najzabavniji iako zna iritirat, dok mi je Evans najdrveniji.
Ali kad bi najdražeg glumca među njima izdvojio, definitivno Jackson.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 12/06/2015 : 00:06:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote





Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 12/06/2015 : 21:35:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Zakon posteri.
Ali problem je što bi ljudi mogli očekivati da se ti likovi pojave u filmu.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 12/06/2015 : 23:11:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

Zakon posteri.
Ali problem je što bi ljudi mogli očekivati da se ti likovi pojave u filmu.


Na neizravan način i hoće.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 12/06/2015 : 23:30:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Ma ok, al sad sigurno ima djece i neupućenih ljudi koji bi na temelju postera mogli očekivati da baš izravno Iron-Man bude u filmu.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 12/06/2015 : 23:39:55  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Heh nisu mogli smisliti poster mravka i Hulka...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page
Page: of 25 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000