forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Matteo 1 & 2
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/07/2012 : 23:30:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Matteo 1 • Prvo razdoblje (1914.-1915.)



Jean-Pierre Gibrat još nam jednom donosi zaraćeni svijet. Ispred kulisa juga Francuske u doba Prvog svjetskog rata bezumni se pokolj ne najavljuje iskreno: ljudi slave pobjedu već u trenutku proglašenja opće mobilizacije. Dobro, ne baš svi, neki su pomalo skeptični poput protagonista Mattéa i njegove majke, španjolskih imigranata koji su se u Francuskoj nastanili zbog anarhističkih ideala pokojne glave obitelji. Razum i skepsa se, nažalost, znaju poljuljati, a kako ih bolje podrivati nego osjećajima? Jer Juliette, Mattéova velika ljubav, baš i ne cijeni pacifizam... Barem ne kod Mattéa. Rovovi se naslućuju, a ratno ludilo odnosi se prema ljudskim sudbinama kao prema sitnim zupčanicima u ogromnom stroju, nezamjenjivim zupčanicima makar im jedina svrha bila da puknu u pravom trenutku. I sam kraj pokazuje da Mattéova sudbina zapravo nijednom nije u njegovim rukama, osim u onih nekoliko trenutaka u kojima ga ljudi koji ga vole iskreno nazivaju "prevelikom budalom".

Kao i obično, Fibra vam nudi besplatan ogled, ovaj put prve 23 stranice (PDF, 10Mb)

Matteo 1 • Prvo razdoblje (1914.-1915.) • 64 stranica • Kolor • 235 x 312 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Jean-Pierre Gibrat • Crtež Jean-Pierre Gibrat • Prijevod Goran Marinić • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.7.2012. • Cijena 100 Kn

Matteo 2 • Drugo razdoblje (1917.-1918.)


Nastavak Mattéovih pustolovina dolazi nakon dvogodišnje pauze za vrijeme koje je naš junak krenuo stopama oca anarhista. Oktobarska revolucija budi nade u srcima svih potlačenih, ali, kao što i sami znamo kako iz tog primjera tako iz brojnih drugih, slaganje oko toga da staro treba oboriti i zamijeniti ne znači da se sve šarene skupine slažu oko toga čime će se staro zamijeniti... Žene i ideologije prepliću se u Mattéovu životu: istina je, oslobodio se Juliette - donekle, velike ljubavi nikad ne umiru - ali drugi ga žar vodi u Rusiju, žar nade u novi svijet koji će ga svojim gašenjem istovremeno dovesti do beznađa i mudrosti, samo, što će Mattéo učiniti s njima? A Juliette će, vidjet ćemo, ostati ista kakva je bila na samom početku prvog albuma: neke ljude ništa ne promijeni. Rat i revolucija svima daju lekcije: oni koji prežive, možda nešto i nauče, a neki možda nisu ni bili živi izvan svog malog svijeta.

Matteo 2 • Drugo razdoblje (1917.-1918.) • 80 stranica • Kolor • 235 x 312 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Jean-Pierre Gibrat • Crtež Jean-Pierre Gibrat • Prijevod Goran Marinić • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.7.2012. • Cijena 100 Kn

Trouble will find me

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 20/07/2012 : 23:36:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Jako lijepo!

Novi Gibrat, i to komada dva!

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 21/07/2012 : 07:59:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
Ovo ne može biti loše ! Samo...kad će doći na red .

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 21/07/2012 : 21:11:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Bravo Markose...ovo se kupuje preko reda
Go to Top of Page

Raoul Duke
Starting Member



Serbia
92 Posts

Member since 17/06/2011

Posted - 23/07/2012 : 14:53:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Raoul Duke a Private Message  Reply with Quote
Dugo iščekivano izdanje ... Listao sam francuske albume, ali šta vredi kad ne znam jezik. Zato je crtež fenomenalan!

Odgoda i Potkazivač su mi među omiljenim stripovima, siguran sam da će i Matteo na tu listu.
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 23/07/2012 : 23:17:39  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Nisam pobornik tih romantiziranih francuskih stripova gdje se opisuje neka kavalirstina tijekom Velikog rata.
Dosta vidim stripova posvecene tom razdoblju i razdoblju srednjeg vijeka.
Po sadrzaju koji sam procitao cini se kao hommage "Dr. Zhivagu".
Cini mi se anti-ratni....
Izdvojio bih sa zadnjeg festivala koji sam posjetio "Rabinovu macku" i "Jeruzalemske kronike" koje promicu ipak neku toleranciju.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 23/07/2012 23:21:20
Go to Top of Page

Otto Kraus
Average Member



Sweden
609 Posts

Member since 12/08/2010

Posted - 24/07/2012 : 01:13:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Otto Kraus a Private Message  Reply with Quote
Ovo ću bogami preskočiti...
Čini mi se da trenutno ima bar 10-ak boljih stvari na tržištu,i to samo u Fibrinom izdanju.
Crtež bi i još progutao,ali oblačiće sa tekstom te izbor slova ne mogu nikako,jednostavno mi ne leži...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 24/07/2012 : 07:49:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Napravio sam font od autorovog rukopisa, da upis bude što autentičniji...

Trouble will find me
Go to Top of Page

Charlito de la Vega
Junior Member



Croatia
328 Posts

Member since 26/07/2011

Posted - 24/07/2012 : 12:08:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Charlito de la Vega a Private Message  Reply with Quote
Prvi svjetski rat, tooo!!!
Iako, Gibrat me poprilično razočarao sa "Odgodom" i "Potkazivačem" pa ću prvo "probat" u knjižnici.
Definitivno strip koji me jako zainteresirao.

I don't want to be one wave in the water
but sea will drag me deep: one more haggard drowned man.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 31/07/2012 : 20:59:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Kupio, pročitao, predobro (i priča i crtež).

Dosad najbolji Gibrat.

Jasno ovo je samo moje osobno mišljenje.

Sa svakom stranicom mi je bilo žao što se primičem završetku stripa.

Namjerno neću ulaziti u detalje priče da ne kvarim gušt čitateljima.

Bravo za izdanje.
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 02/08/2012 : 09:41:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Charlito de la Vega

Prvi svjetski rat, tooo!!!
Iako, Gibrat me poprilično razočarao sa "Odgodom" i "Potkazivačem" pa ću prvo "probat" u knjižnici.
Definitivno strip koji me jako zainteresirao.



Sta rece

Go to Top of Page

Charlito de la Vega
Junior Member



Croatia
328 Posts

Member since 26/07/2011

Posted - 10/08/2012 : 09:43:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Charlito de la Vega a Private Message  Reply with Quote
Preneseno sa: pročitao i (ne)preporučujem.

quote:
Originally posted by Charlito de la Vega

Odgoda i Potkazivač - čitajući preview učinili su mi se baš dobri, ali na kraju nije tako. Priča nije ništa posebno, nema niti napetosti ni uzbuđenja. Nisu ni likovi previše zanimljivi, odnosno ne marite za njih jer su nekako umjetni. U "Odgodi" mi je glavni lik poprilično iritantan.
Pročitao sam ih jedan iza drugog i ostao potpuno ravnodušan. Jedino je crtež odličan.
Veliko razočaranje!



Jbg to je moje mišljenje.
Nadam se da sa Matteom to neće biti slučaj. Sad mi je na vrhu liste prioriteta.

I don't want to be one wave in the water
but sea will drag me deep: one more haggard drowned man.

Edited by - Charlito de la Vega on 10/08/2012 09:46:04
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 10/08/2012 : 09:59:07  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Razlika izmedju Odgode, Potkazivaca i Mattea je u nijansama.
Naracija i crtez su dosta slicni.
Naravno da moze jedan od ovih albuma da bude covjeku bolji od drugih, ali iskljucujem mogucnost da je nekome jedan od tih stripova sranje a drugi super.
Go to Top of Page

Charlito de la Vega
Junior Member



Croatia
328 Posts

Member since 26/07/2011

Posted - 10/08/2012 : 10:14:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Charlito de la Vega a Private Message  Reply with Quote
Dok ne pročitam ne mogu komentirati. Možda će mi tema prvog svjetskog rata biti presudna pa ću zanemariti ostale stvari.
Hmm...nisam rekao da su Odgoda i Potkazivač sranje. To mi je malo pregrubo.
Puno sam očekivao pa sam se razočarao i...recimo to ovako - ne bi dao lovu za njih...eto

I don't want to be one wave in the water
but sea will drag me deep: one more haggard drowned man.
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 10/08/2012 : 10:15:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
zanimljivo.

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 10/08/2012 : 10:51:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Charlito de la Vega

Preneseno sa: pročitao i (ne)preporučujem.

quote:
Originally posted by Charlito de la Vega

Odgoda i Potkazivač - čitajući preview učinili su mi se baš dobri, ali na kraju nije tako. Priča nije ništa posebno, nema niti napetosti ni uzbuđenja. Nisu ni likovi previše zanimljivi, odnosno ne marite za njih jer su nekako umjetni. U "Odgodi" mi je glavni lik poprilično iritantan.
Pročitao sam ih jedan iza drugog i ostao potpuno ravnodušan. Jedino je crtež odličan.
Veliko razočaranje!



Jbg to je moje mišljenje.
Nadam se da sa Matteom to neće biti slučaj. Sad mi je na vrhu liste prioriteta.


Meni je Odgoda odlična. Prića je pametno i uvjerljivo smišljena i prikazana.

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 10/08/2012 : 19:02:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Charlito de la Vega

Dok ne pročitam ne mogu komentirati. Možda će mi tema prvog svjetskog rata biti presudna pa ću zanemariti ostale stvari.
Hmm...nisam rekao da su Odgoda i Potkazivač sranje. To mi je malo pregrubo.
Puno sam očekivao pa sam se razočarao i...recimo to ovako - ne bi dao lovu za njih...eto



tako sam i ja mislio dok na sajmu knjiga nisam video da odgoda i potkazivač u izdanju belog puta koštaju celih 10 eura... i onda sam dao lovu... a za matea cu dati lovu...

sangue navajo
Go to Top of Page

Raoul Duke
Starting Member



Serbia
92 Posts

Member since 17/06/2011

Posted - 13/08/2012 : 10:11:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Raoul Duke a Private Message  Reply with Quote
quote:
tako sam i ja mislio dok na sajmu knjiga nisam video da odgoda i potkazivač u izdanju belog puta koštaju celih 10 eura... i onda sam dao lovu... a za matea cu dati lovu...


Tačnije, koštali su po 700 dinara svaki, što je bilo oko 7 eur. Kupovina veka

Jedva čekam da Matteo stigne u Darkvud
Go to Top of Page

Gand
Advanced Member



Croatia
3025 Posts

Member since 20/03/2002

Posted - 13/08/2012 : 10:27:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gand's Homepage  Send Gand a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Razlika izmedju Odgode, Potkazivaca i Mattea je u nijansama.
Naracija i crtez su dosta slicni.
Naravno da moze jedan od ovih albuma da bude covjeku bolji od drugih, ali iskljucujem mogucnost da je nekome jedan od tih stripova sranje a drugi super.



Slazem se, s tim da meni, kad je o crtezu rijec, to nikako nije plus. Gibrat mi po tome postaje opako naporan, skoro pa kao Hermann. Mozda netko od crtaca moze objasniti zasto se toliko forsira isti tip lica u raznim serijalima.
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8358 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 13/08/2012 : 10:35:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gand

quote:
Originally posted by King Warrior

Razlika izmedju Odgode, Potkazivaca i Mattea je u nijansama.
Naracija i crtez su dosta slicni.
Naravno da moze jedan od ovih albuma da bude covjeku bolji od drugih, ali iskljucujem mogucnost da je nekome jedan od tih stripova sranje a drugi super.



Slazem se, s tim da meni, kad je o crtezu rijec, to nikako nije plus. Gibrat mi po tome postaje opako naporan, skoro pa kao Hermann. Mozda netko od crtaca moze objasniti zasto se toliko forsira isti tip lica u raznim serijalima.



Isto je i s Mandrafinom recimo, ako se već ne ponavljaju lica su užasno slična..

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4564 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 13/08/2012 : 11:05:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raoul Duke

quote:
tako sam i ja mislio dok na sajmu knjiga nisam video da odgoda i potkazivač u izdanju belog puta koštaju celih 10 eura... i onda sam dao lovu... a za matea cu dati lovu...


Tačnije, koštali su po 700 dinara svaki, što je bilo oko 7 eur. Kupovina veka

Jedva čekam da Matteo stigne u Darkvud



tako nekako znam da je bila bagatela... pa sam se uplasio da ne preteram ako stavim neku bas nisku cenu...

sangue navajo
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 13/08/2012 : 20:20:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Meni se cini da zeli autor prikazati ljubav ili romansu izmedju njega i nje, samo u razlicitim vremenskim razdobljima. Ali da su face "iste" ili ono, veeeeeoma lice. Namjerno.



Ono sto meni smeta je to da njegovi likovi cesto ispadnu nekako plasticni. I pogledom. Ko lutke. E, to mi smeta. Koliko god sve skupa na prvi pogled bilo cortig i fancy i wooow, to mi je pomalo... downer. Ko da bi imali plasticne oci, bez ljudskog pogleda ili kako jos gluplje da se izrazim. A neki dosta slabiji crtaci (i to je relativno ali znamo kako ide u principu) mogu sve to u nekoliko crta. I emocije.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Gand
Advanced Member



Croatia
3025 Posts

Member since 20/03/2002

Posted - 23/08/2012 : 10:20:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gand's Homepage  Send Gand a Private Message  Reply with Quote
Pročito. Olično. Kaće nastafci?
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 10/10/2012 : 22:27:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Meni je ovo dosta manje romanticno od dosadasnjih gibratovih stripova. s tim da me drugi dio cak uspio baciti u bed koliki je razmjer besmisla koji opisuje. ono ima tu i pariza i suknjica i sarenila ali iza svega toga zjapi jedna ogromna praznina koja guta sve pred sobom. puno bolje od potkazivaca u svakom smislu i manje romanticno od odgode.
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 11/10/2012 : 02:20:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
Odgodu sam jedva pročitao do kraja, potkazivač je stao i ostao negdje na prvoj trečini....bojim se da Mateo neće baš daleko kod mene.

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

Argus
Junior Member



Croatia
453 Posts

Member since 04/10/2010

Posted - 12/10/2012 : 13:01:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Argus a Private Message  Reply with Quote
Procitao neki dan,jedinica mi je draza od dvojke.Zamjerka sto mu je sve na isti kalup,likovi,ratna tematika.Crtez izvlaci citav strip sve u svemu dobar Gibrat,nije da mi je omiljeni ali vrijedi paznje.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000