forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Matteo 1 & 2
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 19/10/2012 : 14:28:33  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Iako mi nije bio u prvom planu nisam mogao da odolim, sta da radim kad volim Gibru. Ovde crtacki nije na visi predhodnih radova, nadam se da ce scenario biti.
Bas sam jutros listao i Odgodu, kad pored nje Muchaco. Sad nevezano za topic, steta sto nije bilo jos kojega Lepagea.

Edited by - kasper on 20/10/2012 07:32:20
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28969 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/10/2012 : 07:55:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Lepage se sprema, "Oh les filles"...

Trouble will find me
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 20/10/2012 : 08:49:09  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Lepage se sprema, "Oh les filles"...



OK. U narednom periodu navijam da se objave La terre sans mal i Voyage aux îles de la Désolation.
Go to Top of Page

stripadzija
Junior Member

Slovenia
464 Posts

Member since 03/03/2009

Posted - 20/10/2012 : 13:18:08  Show Profile Show Extended Profile  Send stripadzija a Private Message  Reply with Quote
Jedva čekam "Oh les filles"!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/01/2013 : 13:46:18  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Sećam se kada sam se pre godinu i po dana upoznao sa Žibrom u Odgodi, a odmah posle i u Potkazivaču.Čitavši neke komentare pre samih stripova, imao sam utisak da je u pitanju odličan grafički strip sa prosečnom scenarističkom podlogom (dosta ih je okarakterisalo ovaj strip kao dosadan&sl.), ali na moju sreću, opasno sam se prevario.Priča mi je čak bila bolja od crteža, a oba stripa su me prosto oduševila;Žibra mi je automatski postao omiljeni autor, a Mateo jedan od najisčekivanijih strip albuma.

Mateo mi je za celu jednu ocenu slabiji od prethodnih naslova.I dalje je to jako dobar strip, ali sam iskreno očekivao malo više.

Što se tiče crteža, ovaj put je i meni zasmetala velika sličnost svih likova, naročito u prvom albumu.Nikako nisam mogao da jasno raspoznam da li se radi o Mateu,Eugenu ili Don Quijoteou.Dalje, često sam imao utisak da čitam album gde je samo neko obojio krokije.

Priča - i dalje je to standardno dobri Žibra.Mateo je čini mi se ambicioznije delo u odnosu na Odgodu i Potkazivača sa ozbiljnijim scenarijom i razradom istog.Ali verovatno da se u toj ozbiljnosti malo izgubila ona lepršavost i lakoća naracije iz O&P - ovo je moje mišljenje, verovatno neko misli i obratno.

I još nešto što moram da napomenem - skoro sam potegao pitanje prevoda kod Gospodara ječma (učinilo mi se da je lošijeg kvaliteta nego kod ostalih Fibrinih albuma, ali priznajem da mi se samo učinilo) i tu sam nahvalio Gorana Marinića - međutim, ne znam kako da objasnim, ali meni je Mateo prvi album najlošije preveden ili adaptiran ili nešto treće Fibrin album.Sad bih ovde mogao da citiram desetak rečenica (najmanje) koje uopšte nisam shvatio, odnosno nisam ukapirao šta je pisac hteo reći.U drugom albumu je sve ok, ali u prvom, zaista sam bio zbunjen na mnogo mesta.


I za kraj - i pored toga što mi je Mateo za ocenu slabiji od prethodnih albuma, pružio mi je lepe trenutke čitajući ga i iskreno se radujem nastavcima (neko je negde spomenuo da bi trojka trebala izaći ove godine)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 01/01/2013 13:49:24
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 01/01/2013 : 13:49:12  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
pročito sam jedinicu za božić i jednostavno me oduševila, jedva čekam da kupim dvojku i da izađe trojka

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/01/2013 : 13:51:01  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
kako za božić, kada je mateo izašao posle božića, u maju?

jesi li čitao Odgodu i Potkazivača?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 01/01/2013 : 13:52:19  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

kako za božić, kada je mateo izašao posle božića, u maju?



nisam baš toliki Srbin

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 01/01/2013 : 13:52:42  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto



jesi li čitao Odgodu i Potkazivača?


nisam

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/01/2013 : 13:53:46  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by anto

kako za božić, kada je mateo izašao posle božića, u maju?



nisam baš toliki Srbin




Pročitaj ih, mislim da će ti se još više dopasti?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 01/01/2013 13:54:19
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 01/01/2013 : 13:59:47  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by anto

kako za božić, kada je mateo izašao posle božića, u maju?



nisam baš toliki Srbin




Pročitaj ih, mislim da će ti se još više dopasti?


ovog sam nenadano dobio za Božić i svidjeli su mi se još više

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

dino alic
Junior Member

Croatia
363 Posts

Member since 23/01/2003

Posted - 06/01/2013 : 17:21:22  Show Profile Show Extended Profile  Send dino alic an AOL message  Send dino alic a Private Message  Reply with Quote
Još jedan odličan Gibratov strip.Drugi dio mi je nešto bolji od prvog ali cijela priča je jako,jako dobra. Crtež mi je nešto ležerniji(jednostavniji) nego u Odgodi i Potkazivaču, ali i dalje naravno na vrlo visokom nivou. Nevjerojatno kako Gibrat dočarava atmosferu i uvlači čitatelja na mjesto događanja cijele priče.I dok mi je za atmosferu francuske provincije i kasnije Pariza sasvim razumljivo i očekivano, doba ruske revolucije je fantastično prikazano. Kao da je autor sam bio sudionik tih događaja.
Ukratko to je to što tražim od stripa.Još jedan(tko zna već koji po redu) Fibrin pun pogodak.
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 16/01/2013 : 00:01:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ignus

Odgodu sam jedva pročitao do kraja, potkazivač je stao i ostao negdje na prvoj trečini....bojim se da Mateo neće baš daleko kod mene.



Ufff...al sam promašio...Matea sam pročitao u jednom cugu danas popodne...ajme, totalno suprotan dojam od onog kojeg sam imao do sada prema Gibratu! Matteo je zanimljiv, brz, napet...glavni lik mi je netko s kime se mogu poistovjetiti i zbilja mi je stalo što se događa s njim...sve suprotno od dosadašnjeg iskustva sa prijašnja 2 albuma. Crtež i dalje ima iste boljke ( za razliku od anta ja nemam problema sa identifikacijom muških likova, ali jedine 2 cure su iste žene sa drugačijom frizurom! ) no svejedno radi se o vrhunskom crtežu. Svidi li mi se i 2. knjiga Mattea kao ova morat ću još jednom dati šansu Odgodi i Potkazivaču..možda sam imao loš dan s njima.

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

Raoul Duke
Starting Member



Serbia
92 Posts

Member since 17/06/2011

Posted - 16/01/2013 : 09:50:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Raoul Duke a Private Message  Reply with Quote
Sinoć sam završio drugi album Mattea, pa da podelim utiske u par rečenica dok su vrući

Prvi tom sam pročitao nešto pre NG i trebalo mi je tri sedmice da se nateram da pročitam i drugi. To već nešto govori - ukratko, bio sam razočaran prvim albumom. Recimo da mi je bio pomalo dosadan i statičan, kao da sam gledao album sa fotografijama, a ne čitao strip. Inače su mi Odgoda i Potkazivač jako dragi stripovi, pa su i očekivanja od Mattea bila velika. Možda i prevelika ...

Kao što rekoh, sinoć sam konačno pročitao i drugi album, koji je značajno popravio moje utiske. Nakon strahota zapadnog fronta u Prvom svetskom ratu, autor junaka seli u samo središte revolucije 1917. U Petrograd. Neću ovde da pričam o radnji stripa, samo bih napomenuo da je scenaristički strip dobio na dinamici i da sam ga sa uživanjem pročitao, u dahu. Nije remek-delo, ali je svakako vredno čitanja.

Što se crteža tiče, mislim da je suvišno pričati bilo šta. Žibra je majstor zanata i meni njegov grafizam odgovara, ali neke zamerke stoje (previše sličnih lica). Fibrino izdanje je besprekorno sa tehničke strane, dok mi je prevod ponekad bio problematičan, tačnije konstrukcije rečenica u pojedinim delovima. A možda samo treba pažljivije da čitam :)
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28969 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/01/2013 : 10:39:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Te su rečenice takve i u originalu, autor ima svoj stil koji smo mogli pojednostavniti i učiniti govornijim i tečnijim, ali to onda ne bi bilo to.

Trouble will find me
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8199 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 24/09/2013 : 20:04:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 24/09/2013 : 21:02:04  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Lepo!
I eto nas u Španiji.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 24/09/2013 : 21:10:48  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
i sad uobičajeno pitanje,

kad su planovi Markose?

p.s. meni je prvi album dosta bolji od drugog makar nid rugi niej za abciti, Odgoda je fenomenalna,a Potkazivača još nsiam pročitao

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28969 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 24/09/2013 : 21:29:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Nema žurbe. Ionako Gibrat treba nacrtati još četvrti i peti album, a to će potrajati...

Trouble will find me
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8199 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 24/09/2013 : 21:31:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Nema žurbe. Ionako Gibrat treba nacrtati još četvrti i peti album, a to će potrajati...


Do tad će se i tinton oženit.

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 24/09/2013 : 21:44:04  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by split85

quote:
Originally posted by Markos

Nema žurbe. Ionako Gibrat treba nacrtati još četvrti i peti album, a to će potrajati...


Do tad će se i tinton oženit.




prije ću progovoriti francuski

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - tinton on 24/09/2013 21:47:22
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8199 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 24/09/2013 : 21:47:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
A e.
Svako dvi godine izbaci po album, s ovim zadnjim je malo zakasnija.
Znači za jedno 5 godina će završit serijal i još godina dana da se objavi kod nas i eto ti.


Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 24/09/2013 : 21:51:06  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
tako nešto

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 30/08/2014 : 17:03:37  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
Zanimljiva studija o anarihzmu smiještena u nekoliko različitih povijesnih razdoblja. Dinamično i špitko štivo ali i ne previše zahtijevno, kaj me je malo razočaralo s obzirom na ozbiljnost teme kojom se bavi (anarihzam i ljudske sudbine u borbi za ideale). Crtež malo preplastičan i likovi ne odišu realnošću, a i previše sliče. Iako ta sličnost možda i nije slučajna, lako moguće da je autor time želio naglasiti njihovu sličnost u psihološkom smislu, stavovima. Uglavnom, po meni ovaj strip na osnovu prve i druge knjige bi ocenil sa čvrstom četvorkom!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2644 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 30/08/2014 : 23:03:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam Mattea tek nedavno jer sam stalno odgađao čitanje i davao prednost drugim stripovima.
Moj dojam je da Matteo pripada u drugu ligu Fibrinog kataloga. Dojam bi bio i gori da drugi album nije popravio stvar.
O crtežu je već bilo rječi pa neću ponavljati, a što se tiče priče, Gibrat je htio obuhvatiti puno stvari, pa je svakoj toj stvari mogao posvetiti premalo prostora.
Nastavit ću s Matteom u nadi da će treći album biti bolji od drugog barem onoliko koliko je drugi album bolji od prvog.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000