forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Bollywood
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 27/07/2012 : 15:46:52  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Gleda li ko bollywoodske filmove?
Kao sto vam je poznato pjesme su sastavni dio njihovih filmova, ujedno i najbolja reklama, a i najveci muzicki hitovi u Indiji.
Vecinom je to neki miks orijentalne i dance muzike.
Glumci uglavnom pjevaju na playback, a za vise od milijardu ljudi imaju status polubogova.
Evo nekoliko pjesama iz njihovih filmova, pa ocjenite da li nekoliko milijardi ljudi imaju dobar ukus ili nemaju pojma o zivotu.
Ipak smo mi Balkanci najpametniji i cijelom smo svijetu pamet popili, zar ne?!










Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 27/07/2012 : 16:27:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Posto nekako sve sto je napravljeno (i/ili snimljeno) u Indiji spada u kategoriju Bollywood, onda je odgovor da. Ali bas te tipicne "pjevam & plesem" ne. To mi je neprebavljivo.
Dok sa druge strane, ondje gdje je ipak naglasak na dobroj prici, a i prikaz je ocima ugodniji (manje pjevanja & plesanja), tu se mogu naci fascinantni filmovi. Da onih starih od pre nekoliko dekada ni ne nabrajam, jedan noviji (posljednji koji sam gleao): "Taare Zameen Par" (2007). Tople preporuke svima, pogotovo onima koji imaju djecu.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 27/07/2012 : 18:42:01  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Na filmove koje sadrze pjesme covjek treba da se navikne.
I ja sam na pocetku imao problem sa tom vrstom filmova.
Sutra cu staviti nekoliko filmova koji su meni ok, pa ne skodi nista da probate da pogledate.
Njihovi filmovi su vecinom pateticni, ali ok, imaju u vecini slucajeva srecan kraj i ostavljaju dobro raspolozenje kod covjeka.

pretpostavljam da znate da nasi cesto kradu pjesme od Indijaca:


Edited by - King Warrior on 27/07/2012 18:45:36
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 27/07/2012 : 23:22:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Moram priznati da mi Bollywood teško pada, najviše zbog stalnih asocijacija na sapunice i zbog podosta kiča, ali i zbog pjevanja i kad ima i kad nema smisla i opravdanja.
Ako ne moram gledati - ne gledam.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 13/08/2012 : 12:30:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
bas bas bollywoodske filmove nisam nesto gledao mada su mu oduvek bile vise nego simpa te grupne koregrafije :)

muziku iz filma monsoon wedding sam slusao skoro do predoziranja (lep spoj tradicionalne i moderne mjuze). i naravno indijski d'n'b sreinom devedesetih (vidi pod talvin singh)

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 17/05/2015 : 14:42:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
TRAŽIM jedan Bollywoodski akcijski blockbuster:)...znam da lik policajac uljeće u neki park ležeći na haubi policijskog jeepa, t.j. policijski jeep uljeće u parkić preko par cura dok ovaj "šerif" opušteno leži na haubi auta, a onda slijedi akcijski obračun s negativcima kojeg se ni najveći hongkongški kung fu hitovi nebi posramili;)
Nedavno je na jednoj fešti moja ekipa gledala ovaj film (orginal jezik s engleskim prijevodom) taman kada sam ja s djecom odlazio kući.
Pitam prijatelje o kojem se filmu radi i kažu mi da je riječ o filmu naslova "SINGHAM".
Kopam sada malo po yutubeu i našao sam par inserata iz Singhama...također se radi o visokoj indijskoj produkciji,ali to nije film s ovom scenom koji je moja ekipa gledala,pa ako netko zna precizno koji bi to film mogao biti...neka mi nađe bar tu scenu pa neka je okači link ovdje.
...inače ovom Singhamu će se obradovati svi 40+ godišnjaci koji su odrastali na kung fu i ostalim raznoraznim istinskim akcijskim filmovima "s dušom":) a ni pripadnici mlađih generacija neće ostati ravnodušni...pogotovo ženski dio publike kojima bi se glavni glumac zbog neizmjernog macho izgleda mogao početi pojavljivati i u snovima...
Evo jednog linka...je da ima rusku sinkronizaciju,ali nema veze:
http://youtu.be/cybaRBZiXDw
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5100 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 17/05/2015 : 15:07:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
...opaska za ženski dio publike kada je riječ o ovom forumu vrijedi samo za Just_Charlie...
Zato oprezno sa gledanjem ovih isječaka koje meko žensko srce teško može izdržati;)
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000