forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Period slobodne dalmacije - Zagor
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 05/08/2012 : 15:10:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Imanje pod opsadom je, ako se ne varam, jedna od zadnjih epizoda koju je nacrtao Donatelli!

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Deki86
Average Member



Croatia
846 Posts

Member since 07/02/2006

Posted - 05/08/2012 : 15:16:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Deki86 a Private Message  Reply with Quote
Meni je razdoblje SD isto omiljeno, odmah sam prihvatio nove crtače i scenariste. Iako obožavam i razdoblje 80-ih. Donatelli mi je car, ali isto tako recimo kada sam prvi put na kiosku kupio Sedam gradova Cibole, nisam mogao vjerovati koliko je sve to dobro napravljeno. Ja sam očito jedan od rijetkih sretnika kojem je sve podjednako dobro! :)
Go to Top of Page

Solid Snake
Senior Member



Djibouti
2358 Posts

Member since 30/12/2003

Posted - 05/08/2012 : 15:20:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Solid Snake a Private Message  Reply with Quote
Sedam gradova Cibole.
Takogje i meni prva zagorova epizoda.
Go to Top of Page

dicmanjac
Senior Member



Croatia
1048 Posts

Member since 23/01/2011

Posted - 05/08/2012 : 15:21:43  Show Profile Show Extended Profile  Send dicmanjac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Davor2403

Ja sam krenuo čitati Zagora (kao i ostale junake) taman sa pojavom Slobodne.. I tada sam se navukao i to razdoblje mi je definitivno najbolje, od nekih 70ak brojeva možda 10 nisu na razini, ostalo je vrh.. I poslije takve situacije, mnogi kultni brojevi koje naši malo stariji kolege hvale na sva usta su meni smiješni i jedva čitljivi... Ne znam je li razlog što su oni bili mlađi kada su to čitali pa im je bilo zanimljiije ili u čemu je stvar, ali meni su te starije priče često banalne, da ne govorim kako meni od Donatellija i Bignotia ima brdo boljih crtača na čiji stil sam ja prvotno navikao, uglavnom meni u extra ediciji od 213 brojeva nema te priče koja može stati u istu rečenicu sa genijalnim pričama poput Nestalog Istraživača, Sedam Gradova Cibole, Teksaških Rendžera, Osveta Vudu, Morska Strava, Otočka skupina i ostalih...!!



Potpuno se slažem ;)
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4278 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 05/08/2012 : 17:17:57  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
meni su svi zagori dobri
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16878 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 05/08/2012 : 19:35:35  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dzoni

meni su svi zagori dobri



Go to Top of Page

Krscho
Junior Member



Croatia
377 Posts

Member since 19/06/2011

Posted - 05/08/2012 : 19:39:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Krscho a Private Message  Reply with Quote
Posto sam krenuo citat u ovom periodu i meni je najbolji, helligen, vampri, opsjednuti, sedam gradova cibole, otocka skupina forever in my heart
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16878 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 06/08/2012 : 09:54:16  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Meni je ta epizoda Opsjednuti teški krš...
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 06/08/2012 : 12:42:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Meni je ta epizoda Opsjednuti teški krš...


Crtao je meni se čini Donatteli koji je bio u poznim godinama,bezveze epizoda.
Ne znam,malo vas spominje epizodu Čovjek s puškom....jedna od prvih Buretovih,meni je predobra,Ferri u elementu.

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 06/08/2012 : 12:54:46  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Leonid

quote:
Originally posted by velka031

Meni je ta epizoda Opsjednuti teški krš...


Crtao je meni se čini Donatteli koji je bio u poznim godinama,bezveze epizoda.
Ne znam,malo vas spominje epizodu Čovjek s puškom....jedna od prvih Buretovih,meni je predobra,Ferri u elementu.

Tema je priče obajvljene u doba Slobodne Dalmacije.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Andrew Cain
Junior Member



Croatia
331 Posts

Member since 02/08/2012

Posted - 06/08/2012 : 13:27:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrew Cain a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Solid Snake

Sedam gradova Cibole.
Takogje i meni prva zagorova epizoda.


Uf koja je to dobra epizoda ejj.
Mistična, tajanstvena. Po meni među 10 naj zagora.
Kad se samo sjetim djetinjstva.
Posudio sam ujaku tajna Anasaza, i rekao mu kao dijete da mi čuva kao oko u glavi, naravno izgubio je.
A onda nako desetak godina ponovo u rukama... kakav osječaj

Mogu prihvatiti neuspjeh. Ali ne mogu prihvatiti da prestanem pokušavati.
Go to Top of Page

Andrew Cain
Junior Member



Croatia
331 Posts

Member since 02/08/2012

Posted - 06/08/2012 : 13:29:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrew Cain a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Meni je ta epizoda Opsjednuti teški krš...


Meni je odlična. Isto jedna od mitskih za mene.

Mogu prihvatiti neuspjeh. Ali ne mogu prihvatiti da prestanem pokušavati.
Go to Top of Page

Andrew Cain
Junior Member



Croatia
331 Posts

Member since 02/08/2012

Posted - 06/08/2012 : 13:30:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrew Cain a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Leonid

quote:
Originally posted by velka031

Meni je ta epizoda Opsjednuti teški krš...


Crtao je meni se čini Donatteli koji je bio u poznim godinama,bezveze epizoda.
Ne znam,malo vas spominje epizodu Čovjek s puškom....jedna od prvih Buretovih,meni je predobra,Ferri u elementu.


To nije bilo u SD ediciji
Inače jako dobra epizoda, sa posebnom atmosferom snijega.

Mogu prihvatiti neuspjeh. Ali ne mogu prihvatiti da prestanem pokušavati.
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 06/08/2012 : 14:01:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bjelolasica

quote:
Originally posted by Leonid

quote:
Originally posted by velka031

Meni je ta epizoda Opsjednuti teški krš...


Crtao je meni se čini Donatteli koji je bio u poznim godinama,bezveze epizoda.
Ne znam,malo vas spominje epizodu Čovjek s puškom....jedna od prvih Buretovih,meni je predobra,Ferri u elementu.

Tema je priče obajvljene u doba Slobodne Dalmacije.


To je tema samo u početku,počeli ste pričati o svim razdobljima.
Ionako je ova priča trebala biti u SD no onda su oni preskočili one famozne epizode i prešli na veliku turneju.

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"
Go to Top of Page

qboy
Starting Member

76 Posts

Member since 04/10/2010

Posted - 07/08/2012 : 12:08:20  Show Profile Show Extended Profile  Send qboy a Private Message  Reply with Quote
Iako nisam Zagora počeo čitati s pojavom SD već nešto malo prije - samim krajem osamdesetih - pojedine epizode do kojih sam naknadno došao su me više nego oduševile. To su već spominjanje epizode o Anasazima i sa Kainom. Ove epizode uprkos mojoj nostalgiji prema starim Zagorovim epizodama smatram jednim od najboljih. Osim njih još sam čitao i Osveta vudu, Liberty Sam i Hellingena. Počeo sam čitati i sagu sa Murdoom ali je nikada nisam završio. E sad, pošto se stalno dvoumim oko nabavljanja SD Zagora bi li mi neko od vas koji ste sve ovo apsolvirali ukazao na najbolje i odlične epizode iz SD perioda osim ovih koje sam već nabrojao pa da vidim isplatili se skupljati novac da to "pohvatam". Unaprijed zahvalan.
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2168 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 07/08/2012 : 12:47:06  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
Sjećam se kad sam kupio 'Lov na vuka'. Vraćao sam se iz trgovine, i vidio na kiosku, odnio kruh doma i nažicao 7 kuna! Pa onda 'Kapetanova tajna'... Sad sam opet počeo čitati te epizode SD. Nisu mi više iste kao prije. Pročitao sam prva 23 broja u zadnja 2 tjedna. Jest da se sječam puno toga što mi 'pokvari' kraj. Npr. u 'Tajanstvenom samostanu' sjećam se od ranije tko je negativac, 'Opsjednuti' su mi sada užasno loši, 'Istarživač', 'Aljaska' i dalje ok, ali zato me epizoda sa 'Zmajem i gubavcima' ugodno iznenadila. Čak mi je i najbolja od tih prvih 20-tak brojeva. Epizoda sa gradovima Cibole i sljedeća s vješticom sasvim ok. Gledajući objektivno, prije su mi sve te epizode bile bolje...
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2168 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 07/08/2012 : 12:48:40  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
Neznam kako sam zaboravio 'Okršaj u L.A.'!? Vrhunska epizoda!!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9219 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 07/08/2012 : 13:03:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by qboy

Iako nisam Zagora počeo čitati s pojavom SD već nešto malo prije - samim krajem osamdesetih - pojedine epizode do kojih sam naknadno došao su me više nego oduševile. To su već spominjanje epizode o Anasazima i sa Kainom. Ove epizode uprkos mojoj nostalgiji prema starim Zagorovim epizodama smatram jednim od najboljih. Osim njih još sam čitao i Osveta vudu, Liberty Sam i Hellingena. Počeo sam čitati i sagu sa Murdoom ali je nikada nisam završio. E sad, pošto se stalno dvoumim oko nabavljanja SD Zagora bi li mi neko od vas koji ste sve ovo apsolvirali ukazao na najbolje i odlične epizode iz SD perioda osim ovih koje sam već nabrojao pa da vidim isplatili se skupljati novac da to "pohvatam". Unaprijed zahvalan.



Sve!

Kompletna odiseja od Nestalog istraživača pa do posljednje epizode zadnjeg susreta s Hellingenom Dvoboj u svemiru. Istina ima boljih i lošijih dijelova ali sve zajedno je jedna nevjerojatna cjelina. Od predodiseje mi je još dobra priča Kapetanova tajna- Tajanstveni samosatn- Živi pokopani. Nakon odiseje je odličan slijed epizoda od Morske strave do Golgote.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 07/08/2012 : 13:19:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
A Mortimer? Prvo i drugo njegovo pojavljivanje su još najbolji...

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 07/08/2012 : 14:22:33  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Slazem se, SD razdoblje je jebeno kvalitetno i obecavajuce. Eho pojedinih epizoda se vidi i danas, i videce se.

Ali opet neke stare su neponovljive, da ih navedem, bez nostalgicnog tona

Mars Ocajnika
Beli Tigar
Divovi dobra i zla
Hagotova moc
Sveti breg
Vatreno krstenje
Zagor protiv Supermajka
Srebrni vodopad
Raskrinkani Vampir (ne prethodni nastavak)
Okean
Americka odiseja manje-vise


DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Krscho
Junior Member



Croatia
377 Posts

Member since 19/06/2011

Posted - 07/08/2012 : 14:29:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Krscho a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor12

A Mortimer? Prvo i drugo njegovo pojavljivanje su još najbolji...



Njegovo drugo pojavljivanje je za dvije klase bolje nego prvo. Prvo je za mene ripoff filma velikap ljacka vlaka jer je radnja rkeo bi ista samo jeu bacen zagor unutra kao neki faktor, nista speicjalno nisam vidio u njegovom prvom pojavljivanju

dok u drugom je njegov plan osvete zagiju puno bolji i sofisticirnaiji
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 07/08/2012 : 14:42:42  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Krscho
Njegovo drugo pojavljivanje je za dvije klase bolje nego prvo. Prvo je za mene ripoff filma velikap ljacka vlaka jer je radnja rkeo bi ista samo jeu bacen zagor unutra kao neki faktor, nista speicjalno nisam vidio u njegovom prvom pojavljivanju

dok u drugom je njegov plan osvete zagiju puno bolji i sofisticirnaiji

Iako je završetak previše brz. Nakon svog toga planiranja i svega da ga se uz par udaraca sredi.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 08/08/2012 : 17:30:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Slazem se, SD razdoblje je jebeno kvalitetno i obecavajuce. Eho pojedinih epizoda se vidi i danas, i videce se.

Ali opet neke stare su neponovljive, da ih navedem, bez nostalgicnog tona

Mars Ocajnika
Beli Tigar
Divovi dobra i zla
Hagotova moc
Sveti breg
Vatreno krstenje
Zagor protiv Supermajka
Srebrni vodopad
Raskrinkani Vampir (ne prethodni nastavak)
Okean
Americka odiseja manje-vise




Pa da to su najbolje stare,ja cijenim još i Bijes Osaga i Tajnu Službu.
Od ovih novih(vraga su nove) u tu kategoriju svrstavam Nestalog Istraživača,Žutog Zmaja i Cibolu te naravno nenadjebivu Morsku stravu.

"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"

Edited by - Leonid on 08/08/2012 17:31:01
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 08/08/2012 : 17:47:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Slazem se, SD razdoblje je jebeno kvalitetno i obecavajuce. Eho pojedinih epizoda se vidi i danas, i videce se.

Ali opet neke stare su neponovljive, da ih navedem, bez nostalgicnog tona

Mars Ocajnika
Beli Tigar
Divovi dobra i zla
Hagotova moc
Sveti breg
Vatreno krstenje
Zagor protiv Supermajka

Srebrni vodopad
Raskrinkani Vampir (ne prethodni nastavak)
Okean
Americka odiseja manje-vise





Neponovljivi klasici!

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16878 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 08/08/2012 : 21:46:07  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Slazem se, SD razdoblje je jebeno kvalitetno i obecavajuce. Eho pojedinih epizoda se vidi i danas, i videce se.

Ali opet neke stare su neponovljive, da ih navedem, bez nostalgicnog tona

Mars Ocajnika
Beli Tigar
Divovi dobra i zla
Hagotova moc
Sveti breg
Vatreno krstenje
Zagor protiv Supermajka

Srebrni vodopad
Raskrinkani Vampir (ne prethodni nastavak)
Okean
Americka odiseja manje-vise





Neponovljivi klasici!





Nema šanse da se ovo ponovi
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000