forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Breaking Bad
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 20

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 30/09/2013 : 20:25:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
SPOILER








"I did it for me. I liked it. I was good at it. And I ws really... I was alive."



Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 30/09/2013 : 22:44:05  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Fenomenalno!
Moram priznati da sam imao knedlu u grlu na kraju.

SPOILER








Kraj je onakav kakav je morao biti. Poginuli su oni koji su zaslužili poginut (osim Walta) i drago mi je da je Gilligan to sve skupa završio ovako kako jest - manje više predvidljivo, ali odlično izvedeno i maksimalno zadovoljavajuće.

Njegove riječi Sklyer su digle dojam i ostavštinu seriju na još jednu razinu više:

"I did it for me. I liked it. I was good at it. And I was really... I was alive."

Sve je to u biti bila borba, odnosno zadnji pokušaj jednog genijalca, kojega je sistem "ugušio" da izađe iz prosječnosti i dokaže sebi i svijetu da nije dosadni nobody... da ga je sistem nezasluženo postavio u pozadinu i da mu je stvarno mjestu na vrhu... iako je taj vrh bio s druge strane zakona.

Vjerojatno u ovome gore i leži ta maksimalna privlačnost serije, odnosno navijanje za lika za kojega nam sve institucije kroz koje smo prošli kroz život govore da ne bismo smjeli navijat. Zajebi to. Navijat ćemo za lika sa kojim se možemo poistovjetit. Walt to definitvno jest. Underdog, koji nije zao i čije mjesto bi po svim "poštenim" kriterijima moralo biti na vrhu. Dakle, Waltov lik je skrivena personifikacija sviju nas... svi mi želimo da svijet prizna našu "genijalnost"... na ovaj ili onaj način... u tome leži privlačnost njegova(našega) lika... priznali mi to ili ne...
Go to Top of Page

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 30/09/2013 : 22:52:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
Najbolja serija svih vremena ! Mnogi će reći da pretjerujem,ali sama činjenica da mi je svaka epizoda bila dobra puno govori.
Mogao bih satima pričati o svim kvalitetama ove serije. Krenuvši od kompleksnih likova poput samog Waltera ili Jessea,scenarijskih genijalnosti pa do samog pitanja morala i "onog što je ispravno i ono što nije".

"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082

Edited by - Smomo8 on 30/09/2013 22:53:17
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 30/09/2013 : 23:59:39  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:

Vjerojatno u ovome gore i leži ta maksimalna privlačnost serije, odnosno navijanje za lika za kojega nam sve institucije kroz koje smo prošli kroz život govore da ne bismo smjeli navijat. Zajebi to. Navijat ćemo za lika sa kojim se možemo poistovjetit.

Upravo tako.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 01/10/2013 : 00:16:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Breaking bad #62 - Felina (or is it Finale?)

Jesmo li uopće očekivali drugačiji kraj? ;) Gorki happy-end, u glavu i gotovo, a ne jeftina psihologija ko u Dexteru... Ma točno sam znao kako će završiti (i napisao sam to koju stranicu prije), vjerujem da ljudi ne bi bili zadovoljni da nije ovako završilo, iskupljenje, zločin i kazna. Hvala scenaristima i cijeloj ekipi, bilo je ovo izvrsno druženje!


“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 01/10/2013 : 00:18:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Hexen
New Member



Croatia
190 Posts

Member since 22/02/2011

Posted - 01/10/2013 : 00:43:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Hexen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dante
Sad negdje za godinu dana, s odmakom, ima da potegnem BB maraton



Za godinu dana? Ja već gledam od početka.

I šta reći za kraj? Kakva serija, kakva gluma, kakva režija... sve je savršeno, od prve epizode do zadnje. Kakav Wire, kakvi Sopranos, kakav Dexter, ovo je serija. Sve pohvale. Nadajmo se da će spin off sa Saulom isto biti na razini!

Živio Walter White. Živjela legenda.

We remembered your name allright.
Go to Top of Page

johnhartson
Senior Member



Serbia
2814 Posts

Member since 17/10/2003

Posted - 01/10/2013 : 01:10:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit johnhartson's Homepage  Send johnhartson a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hexen


Kakav Wire, kakvi Sopranos, kakav Dexter



Dozvoli, ali Dexter u istoj recenici sa Wireom, pa i Sopranosima je stvarno kao da smestis u istu recenicu Alana Moorea i Velikog Bleka

Until the colour of a man's skin is of no more significance than the colour of his eyes - dis a war

Edited by - johnhartson on 01/10/2013 01:10:36
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 01/10/2013 : 02:32:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by johnhartson

quote:
Originally posted by Hexen


Kakav Wire, kakvi Sopranos, kakav Dexter



Dozvoli, ali Dexter u istoj recenici sa Wireom, pa i Sopranosima je stvarno kao da smestis u istu recenicu Alana Moorea i Velikog Bleka



Kojeg smatras Blekom, a kojeg Mooreom?

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 01/10/2013 : 04:45:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 01/10/2013 : 08:04:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
jedina 2 pitanja na koja nema odgovor, ali mozemo cuti vase misljenje

Što je točno bio Gus u Čileu - da je kartel izabrao njega poštediti i uposliti?

Kako je Walt završio kao prof kemije u srednjoj školi s toliko znanja?

There can be only one, me!
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 01/10/2013 : 10:13:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
Dobar finale

žalim samo što Walt nije više nabijao na nos Lidiji to što ju je sjeba

Ukupna ocjena serije: 7/10

Jedino šta sad čekam je nekih tridesetak, četrdeset kartica analize vrlo zanimljivog kulturološkog utjecaja koji je, meni, zanimljiviji od same serije

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

Hexen
New Member



Croatia
190 Posts

Member since 22/02/2011

Posted - 01/10/2013 : 11:12:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Hexen a Private Message  Reply with Quote
Sad kada su mi se malo slegli dojmovi, razmišljam malo o zadnjoj epizodi i otkrivam hrpu rupa.
Walter je imao više sreće nego pameti.
Prvo uđe u onaj auto prekriven snijegom i policija ga ne nađe. Pa onda ne može upaliti auto i nađe ključeve. Tko drži otključan auto i još pusti unutra ključeve?
Pa onda se preko telefona predstavi kao novinar i nikome to nije čudno. Nakon toga bez problema uđe u kuću dvoje miljunaša? Gdje su ograde, čuvari i psi?
Kako je uopće natjerao Elliota i Gretchin da pođu s njim do auta? S čim im je prijetio? Bio je nenaoružan.
Pa se vozika okolo u onoj ukradenoj krntiji i nitko ga ne zaustavlja. Činjenica da su Lydia i Todd bili baš onaj dan i onaj trenutak u kafiću je prevelika slučajnost i još sjednu baš tamo gdje im je Walter postavio ricin. I to još zapakirao u šećernu vrećicu. Kad, kako, gdje?
Pa kako zaboga dozna gdje Skyler živi? Kako se uopće približi toj kući? Šta ne bi trebala biti pod nadzorom, nekakva safehouse?
Ne znam, sve mi je to nekako izgledalo lagano i glatko. Praktički u dva dana poveže sve konce i riješi sve svoje probleme.
Pa cijela ona priča o mitraljezu. Šta nije postojao lakši način? Zašto opet nije napravio onaj eksplozivni merkur s čim je dignuo u zrak Tucotov ured? Da su Nacisti pogledali u gepek ili da je netko od njih pritisnuo onaj gumb na privjesku prerano, sve bi palo u vodu. Jednostavno ne vidim zašto bi čovjek poput Waltera, uvijek oprezan, toliko riskirao.

Znam da mi sada slijedi lomača nakon ovih riječi, ali eto, bez obzira na to, mišljenje o serji mi se nije promijenilo. Savršenstvo u svakom pogledu.
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 01/10/2013 : 11:15:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hexen


Walter je imao više sreće nego pameti.




Walter cijelu seriju ima više sreće nego pameti al to prihvatis kao takvo i furaš dalje, inače se samo živciraš

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4108 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 01/10/2013 : 12:35:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hexen
CUT


Ovo sve što si napisao je isto ali potpuno isto meni prolazilo kroz glavu dok sam gledao.
Sam završetak je sasvim o.k. nabijen emocijama ali to se ionako očekivalo po defaultu. usporedimo na kakav je kompleksan način završilo ono s Gusom, odnosno četvrta sezona. Pa to se ispreplitalo i nadograđivalo cijelo vrijeme bez prestanka dok je ova nedorečena limunada u kojoj je na kraju sve servirano prejednostavno i sa brojnim rupama. Ipak sam očekivao više, prebrzo i jednolinijski se to sve završilo.
No još uvijek, Breaking Bad je najbolja serija ikad!

Bok, kako si.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7306 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 01/10/2013 : 15:17:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
eto, malo toga se završilo kako sam ja predviđao u svojim prijašnjim postovima, ali to je ono super... sada malo sjest i porazmislit o svemu. primjerice, za jessieja je sve jasno, ali što reći o waltovoj završnici? dali je na kraju kažnjen ili iskupljen? ...i tome slično...
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 01/10/2013 : 15:35:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hexen

Sad kada su mi se malo slegli dojmovi, razmišljam malo o zadnjoj epizodi i otkrivam hrpu rupa.




Sorry Hexen, sve ovo sto si odozgo naveo je toliko picajzlanje da je to nevjerovatno. Pa da se sve ovo detaljno objasni (po tvojoj logici), svaka epizoda bi trajala 4 sata, i to bez reklama. Tenzije uopste ne bi bilo, samo objasnjavanje "kako, zasto, gdje i kada". Ko takvu TV seriju bogati hoce da gleda?

Uostalom, vecina toga se lagano moze objasnit i prihvatit, ionako Walta kao lika vec dugo poznajemo, mozemo i sami zakljucit kako je neke stvari rijesio tako brzo, ali da ti i ja sada sve to ovdje objasnjavam ... nemama niti volje, niti vremena.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 01/10/2013 : 15:35:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
nije kaznjen, nije iskupljen, samo je napravio ono sto je on mislio da je dobro i otisao kak je on mislio da treba

There can be only one, me!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 01/10/2013 : 16:21:21  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Zapravo mu je trebalo samo godina dana u samoći da malo razbistri glavu, smiri se i razmisli o svim svojim djelima. I to je to, u duši on je takav kakav je bio kad je počeo biznis. Po meni je ovo iskupljenje, bilo ono simboličko ili zakašnjelo; no isto kao i s biblijskim zagrobnim životom, ako si cijeli život radio sranja, nećeš na temelju jednog dobrog djela u raj.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Hexen
New Member



Croatia
190 Posts

Member since 22/02/2011

Posted - 01/10/2013 : 17:49:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Hexen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by acestroke

quote:
Originally posted by Hexen

Sad kada su mi se malo slegli dojmovi, razmišljam malo o zadnjoj epizodi i otkrivam hrpu rupa.




Sorry Hexen, sve ovo sto si odozgo naveo je toliko picajzlanje da je to nevjerovatno. Pa da se sve ovo detaljno objasni (po tvojoj logici), svaka epizoda bi trajala 4 sata, i to bez reklama. Tenzije uopste ne bi bilo, samo objasnjavanje "kako, zasto, gdje i kada". Ko takvu TV seriju bogati hoce da gleda?

Uostalom, vecina toga se lagano moze objasnit i prihvatit, ionako Walta kao lika vec dugo poznajemo, mozemo i sami zakljucit kako je neke stvari rijesio tako brzo, ali da ti i ja sada sve to ovdje objasnjavam ... nemama niti volje, niti vremena.




Hahaha, ma ne tražim ja da mi se ništa objašnjava. Povezao sam ja dosta toga. Samo govorim da je sve to previše lako riješio, sve mu je išlo na ruku, kao naručeno.
Gledamo ga 60 epizoda kako se muči i polako miče probleme jedan po jedan, poput šahovske partije a onda u ovoj zadnjoj sve riješi u 5 minuta a barem je Breaking Bad uvijek bio poznat po toj svojoj "sporosti".
Što se tiče boldanog dijela, baš me to živcira u zadnoj epizodi. Walta poznajemo kao jako opreznog i proračunatog tipa. Zašto je onda išao na konačni obračun sa tom robo-strojnicom? Imao je miljun drugih i sigurnijih opcija.
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 01/10/2013 : 18:10:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
Hexene sitničariš.

quote:
Originally posted by Hexen

Sad kada su mi se malo slegli dojmovi, razmišljam malo o zadnjoj epizodi i otkrivam hrpu rupa.Činjenica da su Lydia i Todd bili baš onaj dan i onaj trenutak u kafiću je prevelika slučajnost i još sjednu baš tamo gdje im je Walter postavio ricin. I to još zapakirao u šećernu vrećicu. Kad, kako, gdje?



Nisi pratio pažljivo. I sam je rekao da su se on i Lidija sastajali određenog dana u nedelji u određeno vrijeme na onom mjestu. Pa je mogao da dođe malo ranije sjedne i stavi ricin u onu kesicu "Stevie" koju ona stalno koristi; onda ustane i sačeka minut, dva ili pet dok ne dođe Lidija.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 01/10/2013 : 18:25:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hexen
Walta poznajemo kao jako opreznog i proračunatog tipa. Zašto je onda išao na konačni obračun sa tom robo-strojnicom? Imao je miljun drugih i sigurnijih opcija.


Pa i ovo je jedna od proračunatih opcija, a uz to je još i cool. Sve je ovo trebalo obaviti u kratkom vremenskom roku u jednom danu, a ovi naciji su čopor, em su nepredvljivi, em su ludi, trebaš ti ući uopće u njihovo leglo. Mislim da je ukalkuliran određeni rizik, ali neke stvari je očito bolje obaviti osobno licem u lice. Nije čak ni znao gdje je točno Jessie i što radi pa možda nije mogao samo tako ići na sigurno.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 01/10/2013 : 18:35:13  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Hehe, pogledajte ovo, što se dešavalo kasnije, iza kulisa...
I want more... bitch!

http://beeishappy.tumblr.com/post/62798065517/the-colbert-report-2013-09-30-i-want-more

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 01/10/2013 : 18:36:15  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hexen
Nakon toga bez problema uđe u kuću dvoje miljunaša? Gdje su ograde, čuvari i psi?

Ogradu je pretpostavljam preskocio (auto mu je ostao van posjeda), psa ocito nemaju, a u stan je usao tek NAKON sto je Gretchen iskljucila alarmni sustav.
quote:
Kako je uopće natjerao Elliota i Gretchin da pođu s njim do auta? S čim im je prijetio? Bio je nenaoružan.

Salis se? Pa lik je bio na 15 sekundi od toga da se kombinirano upisa, usere i padne u nesvjest, sve u isto vrijeme. Prijetio mu je nozem za maslac, to sve govori
quote:
Činjenica da su Lydia i Todd bili baš onaj dan i onaj trenutak u kafiću je prevelika slučajnost i još sjednu baš tamo gdje im je Walter postavio ricin.

Lydia je rob navike, to su naglasavali kroz seriju kad god su mogli. Kad se nalazila u tom restoranu s Waltom i kasnije Toddom, nalazila se uvijek isti dan u tjednu, u isto vrijeme, za istim stolom. Walter je maknuo sve vrecice stevije i podmetnuo svoju, samo jednu.
quote:
Pa cijela ona priča o mitraljezu. Šta nije postojao lakši način?

Mozda i je, ali kud ces bolji finalni obracun nego pucacina "Scarface style".
quote:
Jednostavno ne vidim zašto bi čovjek poput Waltera, uvijek oprezan, toliko riskirao.

Pa nije bas da moze cuvati rizik za bolje dane. Walt je covjek koji je na kraju puta, ne mora paziti na sebe, jer nije bas da ga ceka dug i sretan zivot za svojom obitelji. On je prakticki na samoubilackoj misiji i svjestan je da ako kojim slucajem ne pogine te veceri, umrijet ce ionako vrlo skoro.

Za sve ostale stvari koje si naveo, tu ti je onaj famozni "suspension of disbelief", koji je potreban za gledanje bilo cega u danasnje doba, od komorne drame do SF-a. I to je za nase vlastito dobro, cuva nas od potencijalne aneurizme.

Uglavnom, za sve stvari koje si naveo imas pravo. Neke se mogu objasniti, neke ne mogu, ali to je "go with the flow" faktor, ili prihvatis ili ne.



These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 01/10/2013 : 18:52:05  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Hehe, pogledajte ovo, što se dešavalo kasnije, iza kulisa...
I want more... bitch!

http://beeishappy.tumblr.com/post/62798065517/the-colbert-report-2013-09-30-i-want-more



Jebenica. Jadni Vince

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page
Page: of 20 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000