forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Premium
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 17/08/2012 : 09:01:52  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Mr. Murdock, a jesi zapoceo topic sa pravom pjesmom... Svaka ti cast! "Wish You Were Here" je bila prva pjesma koju sam naucio svirati na akusticnoj gitari (bez soloa, naravno ).

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 17/08/2012 : 09:41:55  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Pet Shop Boys - Being Boring

Pjesma o prolasku vremena, o prijateljima, koji su daleko ili ih vise nema... remek djelo.
Kad je izasla 1990 bila mi je odlicna, ali sam bio premlad i trebalo mi je jos nekoliko godina da shvatim koliko je to ustvari rijetka, neponovljiva pjesma. Tuzna, sretna, topla... s meni najboljim stihom svih vremena:

I never dreamt that I would get to be
The creature that I always meant to be
But I thought in spite of dreams
You'd be sitting somewhere here with me





I came across a cache of old photos
And invitations to teenage parties
"Dress in white" one said, with quotations
From someone's wife, a famous writer
In the nineteen-twenties
When you're young you find inspiration
In anyone who's ever gone
And opened up a closing door
She said: "We were never feeling bored

'Cause we were never being boring
We had too much time to find for ourselves
And we were never being boring
We dressed up and fought, then thought: "Make amends"
And we were never holding back or worried that
Time would come to an end

When I went I left from the station
With a haversack and some trepidation
Someone said: "If you're not careful
You'll have nothing left and nothing to care for
In the nineteen-seventies"
But I sat back and looking forward
My shoes were high and I had spots
I'd bolted through a closing door
I would never find myself feeling bored

'Cause we were never being boring
We had too much time to find for ourselves
And we were never being boring
We dressed up and fought, then thought: "Make amends"
And we were never holding back or worried that
Time would come to an end
We were always hoping that, looking back
You could always rely on a friend

Now I sit with different faces
In rented rooms and foreign places
All the people I was kissing
Some are here and some are missing
In the nineteen-nineties
I never dreamt that I would get to be
The creature that I always meant to be
But I thought in spite of dreams
You'd be sitting somewhere here with me

'Cause we were never being boring
We had too much time to find for ourselves
And we were never being boring
We dressed up and fought, then thought: "Make amends"
And we were never holding back or worried that
Time would come to an end
We were always hoping that, looking back
You could always rely on a friend

And we were never being boring
We had too much time to find for ourselves
And we were never being boring
We dressed up and fought, then thought: "Make amends"
And we were never being boring
We were never being bored
'Cause we were never being boring
We were never being bored

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 17/08/2012 : 20:56:45  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Bravo D.J. ..

Celebriranje mladosti, kreativnosti , slobode i ljubavi..revolta koji ne spava.. pa makar samo za jedan dan.
Ova stvar me je cinila divom kada sam bio patuljak i patuljkom kada sam se osjecao divom..yeeah.




“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 18/08/2012 : 20:30:48  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
The Who - Baba O'riley

Stvar koja vjerovatno najbolje ocrtava smisao moga postojanja , ako se to nekim smislom nazvati moze.
Ispod svake koze i u svakoj glavi , na svakom svjetioniku i na svakoj splavi..sa rukom na bravi.

Out here in the fields
I fight for my meals
I get my back into my living.

[bI don't need to fight
To prove I'm right
I don't need to be forgiven.
yeah,yeah,yeah,yeah,yeah][/b]

Don't cry
Don't raise your eye
It's only teenage wasteland

Sally, take my hand
We'll travel south cross land
Put out the fire
And don't look past my shoulder.

The exodus is here
The happy ones are near
Let's get together
Before we get much older.

Teenage wasteland
It's only teenage wasteland.
Teenage wasteland
Oh, yeah
Its only teenage wasteland
They're all wasted!




“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7787 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 18/08/2012 : 20:41:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
U jednom trenutku sam shvatio da glazba može biti i nešto više od same glazbe... odgovorne osobe su:




The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 18/08/2012 : 22:26:30  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Eh da Tonto..onaj koji osjeca..

Kada se cudne genijalne spodobe dotaknu zica i tipki..eee da je barem nekima objasniti zasto je ovo dobro i zasto gubimo sve kada to ne razumijemo..eeee da je barem znati zasto oni ne osjecaju sto osjecam ja i zasto sam ja tako bezosjecajan u njihovim ocima ..heh

Bolje od ovoga ne moze ..veceras..niti ikad vise ..mozda ..jebote..

Poslusaj-te


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 19/08/2012 : 11:43:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Od mene nećete dobit neku umjetniču pismu velikih kantautora, ljudi koji su svojim talentom pomicali granice kvalitetne glazbe i koji su nam donijeli nešto šta će se generacijama prepričavat kao neponovljivo, genijalno i veličanstveno. Ne, od mene ćete dobit jednu naizgled običnu punk stvar. Ipak, takva obična punk stvar je meni jedna od najboljih i najdražih pjesama ikad napisanih, a objasnit ću vam i zašto..

Oni od vas koji ne žive u velikim gradovima znaju kako može bit zeznuto dobit prostor gdje bi se mladi mogli slobodno okupljat, družit i organizirat koncerte kad god žele i kako oni to žele. U Makarskoj je već dugo godina takva situacija i za vrijeme dok sam bio u srednjoj školi imali smo klub imena Art Caffe. Art je zapravo bio poprilično mali klub u koji nije moglo stat puno ljudi, stage je bio mali, šank je bio izubijan, parket na podu toliko klizav od istrošenosti da je tribalo pazit kako ostati na nogama. Ali Art je za nas bio centar svih glazbenih događanja i svi su volili ić tamo. S obzirom da su tipovi koji su organizirali koncerte većinom slušali punk, obično je takav đir bendova i dolazio svirat, ali nama nije bilo bitno dok god se nešto događalo. Slušali ili ne slušali takav đir muzike, barem jedna subota u mjesecu je bila rezervirana za koncert i svi su bili tamo, od "djece" koja su tek otkrivala glazbu do "starijih" koji bi došli nešto popit s ekipom, svi svi svi. U predvorju su bile klupe na kojima se prije i poslije koncerta sjedilo, pričalo i zabavljalo. U Art Caffeu su se sklapala prijateljstva, izmjenjivale zezancije i novosti, otkrivale ljubavi, nalazile srodne duše, vikalo se i psovalo, pjevalo se, smijalo se i plakalo, sve se tamo događalo.

Danas je Art Caffe prazan.
Zbog pustih dugova i neuspijeha dogovaranja s gradom Art Caffe se danas prodaje za jednu kunu onome tko odluči platiti sve šta je potrebno, uključujući i renoviranje. Fasada otpada, stabala oko klupa više nema, vrata su zaključana i tamo više niko ne dolazi. Ljudi koji su išli tamo su se podijelili u manje grupe i svak gura svoj život, kao i ja, normalna stvar. Zatvaranjem Art Caffea se na neki način na jedno vrijeme i prekinula kultura organiziranja koncerata u Makarskoj (ne kompletno, al o tome drugi put), a meni ostaje samo da se sjetim svega toga ovako s vremena na vrijeme.

Zašto "True Believers" pitate se? Zbog toga što je to punk, što me ta muzika uvijek podsjeti na koncerte koji su se događali, ali i zbog ovih stihova:

"I've met some people along the way,
Some of them split some of them stay,
Some of them walk some walk on by,
I've got a few friends I'll love till I die

From all of these people I try to learn,
Some of them shine some of them burn,
Some of them rise some of them fall,
For good or bad I've known them all"


Stoga, ova stvar još jednom ide za Mira, Nikšu, Jelenu, Sinišu, Ninu, Maju, Bebeka, Čepu, Šarića, Rosu, Daria, Dadu, Pahuljicu, Blidoga i sve ostale koje sam zaboravija, srist ćemo se jednom negdi svi skupa ponovo!


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Luca_Torelli
stripovi.com suradnik



1379 Posts

Member since 05/03/2011

Posted - 19/08/2012 : 19:56:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Luca_Torelli a Private Message  Reply with Quote
Ubitačna pjesma zbog koje sam počeo učiti engleski.


nebesa nisu humana... (Hrabal)

Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 19/08/2012 : 20:42:40  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
Kao da nije bilo dovoljno da me trefi iggy sa albumom "lust for life" i Passenger na njemu u početno doba alter muzike, koju sam tada počeo slušat...kad me u doba posle "smrti" ili post-panka, nakon jedno 10 godina trefi po drugi put i to mnogo žešče ovo:


jbte koja dobra duvačka sekcija...komad stvoren za ludilo
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 20/08/2012 : 20:25:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Pjesma zbog koje sam zavolio indie glazbu... Toliko emocija da je to teško za opisati... Pjesma govori o gubitku prijateljice i sumnjama i pitanjima koje je to probudilo u 13-godišnjem Sufjanu...



Ako me Sufjan uveo u svijet indie glazbe, Bon Iver će me natjerati da tu doživotno ostanem... Prekrasna glazba, hipnotizirajući vokal...



@ Tonto, svaka čast za Into My Arms, jedna od najdražih pjesama...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 20/08/2012 : 20:36:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
I kad smo već kod takve glazbe, ne smijemo zaboraviti Leonarda Cohena... 'In My Secret Life' je pjesma koja mi apsolutno nikad neće dosaditi...


Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 25/08/2012 : 11:34:20  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Odlican izbor Beva..


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 25/08/2012 : 11:35:47  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Talking Heads - "Road To Nowhere"

Na puno sam mjesta bio, i na puno se njih vise ne sjecam , vec samo u fregmentima..sto me cini bijesnim i svjesnim koliko sam oduska dao svojim ego-tripovima i svojoj ignoranciji svega sto mi uz dlaku ne ide.
Ipak..sjecam se najbitnijeg..ove stvari..zauvijek.
Nije sve u cinjenju dobra dobro..ja o tome pjesmu spjevati mogu ..i zato..Premium.




“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 01/09/2012 : 08:54:40  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Tom Waits-- Rain Dogs

Sjecam se trenutka kada sam prvi puta cuo ovu stvar..ljudi oko mene su se smijali "poderanom magarecem vokalu" , no ja sam znao da sam upravo naletio na nesto sto ce me promijeniti i osuditi..zauvijek.
Bacati bisere pred svinje, ponekad i nije tako uzaludan posao




“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 20/10/2012 : 13:39:41  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
U2BAD

Slusao sam U2 od najranije faze i znam da je ova stvar bila kulminacija toga irskog koncepta..znao sam to i onda , ali mi je bilo tesko rezonirati neke stvari pod utjecajem opijata..heh.
Sjecam se Sase koji je na ovu stvar razbijao sake od zidove omladinskog doma, sjecam se njegove sestre koju sam osvojio i ubrzo poslje toga prevario..sorry Vlatka .
Sjecam se da sam zivio 100 na sat i da je sve besmisleno imalo smisao.
Sjecam se ..o DA.

Premium..definitivno zasluzeno.









Nazalost ..danas sam samo jednostavna zivotinja sterilizirana alkoholom..so let it goo.......

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde

Edited by - mr murdoc on 20/10/2012 13:41:09
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 25/10/2012 : 20:47:14  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Iggy Pop - The Passenger

Stvar nastala u vrijeme dok su Iggy i Bowie fakticki zajedno zivjeli u Berlinu i koja se definitvno oslanja na Morrisona.
Sve to nije vazno...
Za mene ova stvar predstavlja pojam bijega i potrage za slobodom te uteg zrtve koja se sa istim prinosi.
Uvijek prisutna u mom uhu na koji previse njih sapce..no ja ih ne cujem , jer ja sam samo prolaznik..heh..





Sjecam se kada je Novogradiska pozornica bila centar urbanog dogadanja slavonije zapadne, sjecam se koliko sam kreativan bio ulazeci kroz ta vrata i sjecam se ove stvari..
Danas cuvam dupe onih koje sam iskreno mrzio..tko sam ja, sto sam ja ?


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde

Edited by - mr murdoc on 25/10/2012 21:15:35
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 25/10/2012 : 21:25:58  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
meni lično verzija od suzi više odgovara



ali ta niansa nema velike važnosti kod veličine ovog komada.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 25/10/2012 : 21:34:11  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by trolodtroje

meni lično verzija od suzi više odgovara



ali ta niansa nema velike važnosti kod veličine ovog komada.

Vjeruj mi, dok sam pisao gornji post sam se nadao da postoji neko tko ce se sjetiti ove genijalne verzije sa kontroverznog albuma Through the Looking Glass kojeg jos uvijek posjedujem na vinilu.
U ime to


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 25/10/2012 : 21:47:39  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote
Kanim ovo napisat več tri dana. Evo Mr. Murdoc hvala za kick:

pre puberteta počelo je sa snovima u kojima noču letim. Probudim se, idem do balkona, pređem ograju i posle malo razmišljanja "jebote dal su ovo snovi ili istina. ako su snovi onda idem na fantastično putovanje, ako nisu najebo sam!" otisnem se sa 4 kata u zrak. i poletim. Koji trip - bez mahanja rukama samo nagibanjem tela ko albatros (ova ptica mi je najlepša životinja na svetu zbog elegancije leta sa onim rasponom od 2+ metra, koristeči samo termiku; a na tlu šeprtlja2). Ovi snovi su se ponavljali in random order u više godina. Polako su nestali dok nisam nabasao na ovo:



Ne tražim neku dublju poantu u ovom fantastičnom komadu. Fantastičnom muzikom, kao i tekst, solaža, aranžma....sve!

Flughafen Wiener Neustadt avgust 1994 i zamalo koma..žmarci, smeh, plač, tresavica sve zajedno.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 26/10/2012 : 20:17:34  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
trolodtroje

R.E.M-Automatic for the People

Tesko da me je bilo koji drugi album tako "ukopao" kao ovaj.
Nova zemlja, ista firma , drugacija pravila..
Odradis dan i vratis se u krevet polupijan..
Odradis dan i vratis se u krevet poluprazan.
Odradis dan i vratis se u krevet sa nekim tko izgleda ali ne "grije"
Odradis dan i vratis se u krevet sa glazbom koja te ispunjava ..Da..
Tad i tada znao sam ..to je to..Automatizmi su moj najveci neprijatelj.



Ovaj put dve stvari..



bolje nije moglo..


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 26/10/2012 : 20:36:01  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Mozda i vrlo vjerovatno najbolji album ikad snimljen na bazi Stoner Rocka , a za mene i uopce..skroz i definitivno ultimativno.

Bend koji je kroz svoj "rucni rad" spasio kvalitetnu glazbu i zaduzi me ..dovijeka.

Album je izasao kada je moja generacija vec debelo brijala na aute , obleku, neku cudnu odraslu spiku i nadobudni nacionalizam..
Nisam bio od te sorte i nikad to nisam pozalio .

Totalno perfektan album.



Tko ima muda ovdje ga moze poslusati u podpunosti.



Za sve ostale..moj izbor




“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 03/11/2012 : 16:43:01  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Suspicious Mind - Elvis Presley

Ova ma stvar uvijek najezi i ugasi sve druge stvari i ljude oko mene , ostavljajuci me na trenutak u trenutku u kojem pripada ..duboku u misicnoj pumpi poznatijoj kao srce.
Premijum uz hladnu vodku i zasuzeno oko.




“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 18/11/2012 : 17:23:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Peter Gabriel - Come talk to me



Nije ovo topic na koji mozes brzopleto nabaciti stvar, i otici. Sve ima svoje mjesto i vrijeme.

Neki dijelovi mene bezpovratno su nestali, mozda je tako i bolje.
Kaze se da covjek uci dok je ziv. Za nesto su potrebne godine, a neke istine ne zahtjevaju mnogo vremena.
Ova me pjesma podsjetila na vrijeme u kome sam zapocela put satkan minimumom kompromisa, i maximumom sto ga postizem kod sebe, koji me rijetko zadovoljava, ili dopusta da se opustim.
Na ovom smo svijetu da bi neprestano ucili, bez potvrde da smo nesto
u konacnici i izucili.
07/01/2008


~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 23/11/2012 : 00:32:18  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message  Reply with Quote


bez...
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 27/11/2012 : 19:55:38  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Bijah vec duboko u poslu i duboko u zemlji i firmi za koju radim kada je izasao ovaj album.
Pronadoh se u njemu odmah, ali nikad ne nadoh nekog tko ga je razumio..tko me je razumio..steta...
Ipak znam da postoji neko..i to mi je dovoljno..



Stranci kad se sretnemo..a niko nam ne vjeruje...

Kako divna stvar..



Premium dovraga i to na N-tu.......

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000