forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Premium
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

xilrion
Senior Member



Croatia
2963 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 28/11/2012 : 14:18:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
kad bih morao birati onda definitivno:


jako je opasno voziti i slušati ovu pjesmu.

https://xilrion.deviantart.com/

Edited by - xilrion on 28/11/2012 14:22:57
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2963 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 28/11/2012 : 14:27:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
posebno mjesto zauzima i:

za laganiju vožnju...

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 28/11/2012 : 18:39:20  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
xilrion..bilo bi drago da uz prilozenu stvar prilozis jos par osobnih emocija glede iste..

Black Sabbath - Snowblind

Stvar koju sam prvi put cuo u sobi mog starijeg prijatelja i imenjaka koji se totalno furao na metal , sto u maloj sredini nije bas bilo lako..
Vinil ploca , posteri na zidu, prva trava i prva rakija uz mlako pivo marke koja vise ne egzistira..nenaplativo bilo kojim novcem.
Oduvijek sam imao neku tuznu psihodelicnu notu u sebi i nebi je dao ni za sta na ovom svijetu, jer sa njome razumijem , osjecam i vidim ono sto je mnogima uskraceno..




“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2963 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 28/11/2012 : 19:03:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
black sabbath su uvelike obilježili moje teenagerske dane, uvijek su svirali negdje u pozadini. prvi put sam ih čuo na nekom filmu i kad mi ih je frend snimio na kasetu to je bilo to! volim raznoliku glazbu i slušam sve šta valja i nevalja, ali sabbathi su mi posebno dragi. sjećam se paranoida kod frenda na radiju u autu, ekipa, cuga i pičimo u nepoznato, vani hladan zimski zrak a ja glavu kroz prozor i ajmoooo! i dan danas volim zimu zbog tih sjećanja. (a i dan danas puštam sabbathe u autu i pičim u nepoznato, yeah!)

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 28/11/2012 : 19:06:16  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by xilrion

black sabbath su uvelike obilježili moje teenagerske dane, uvijek su svirali negdje u pozadini. prvi put sam ih čuo na nekom filmu i kad mi ih je frend snimio na kasetu to je bilo to! volim raznoliku glazbu i slušam sve šta valja i nevalja, ali sabbathi su mi posebno dragi. sjećam se paranoida kod frenda na radiju u autu, ekipa, cuga i pičimo u nepoznato, vani hladan zimski zrak a ja glavu kroz prozor i ajmoooo! i dan danas volim zimu zbog tih sjećanja. (a i dan danas puštam sabbathe u autu i pičim u nepoznato, yeah!)


To Brate
To ja zelim cuti ..

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 30/11/2012 : 19:11:53  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
The Doors - The Severed Garden

Smijesno je i gotovo neopisivo sarkasticno da se osjecam isto kada sam prvi put cuo ovu stvar i kada je danas slusam.
Razlog nije moja vjecna dusa djeteta , niti je razlog nostalgija vremena..razlog nije moje razumijevanje poezije i zivljenje iste.
Kljuc je u ovim genijalnim stihovima...
Ovu stvar sam uvijek slusao sam i nikad u prisustvu bilo kojeg drugog zivog bica...ne cak ni biljke...a volio bi jednom..
Premium na n-tu ..


Wow, im sick of doubt
Live in the life of certain, south, cruel bindings
The servants have the power
Dog men and they're mean women
Pulling poor blankets over our sailors

Im sick of dour faces staring at me from the tv tower
I want roses in my garden bower, dig?
Royal babies, rubies must now replace aborted strangers in the mud
These mutants blood meal, the plant that's ploughed
[ Lyrics from: http://www.lyricsfreak.com/d/doors/severed+garden_20550856.html ]
They are waiting to take us into the severed garden
You know how pale, wanton, thrillful comes death
In the strange hour
Unannounced, unplanned for
Like the scary over friendly guest you bought to bed

Death makes angels of us all and gives us wings
Where we had shoulders smooth as ravens claws

No more money, no more fancy dress
This other kingdom seems by far the best
Until it's other jaw reveals incest
And lose obedience to a vegetable

I will not go
Prefer a feast of friends to the giant family



“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 02/12/2012 : 14:21:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote


ovu pjesmu nisam dugo slusala. Mislim da mi je True Blue jedini njezin album kojeg volim, ali zbog sentimentalnih razloga. A ova pjesma jedina
koja mi je oduvijek nesto znacila .. No, kada je izasao album, jos kao djevojcica koja ga je neprestano slusala, nisam znala definirati neke stvari.
Sada sam odrasla, madonna je također napravila zreliju izvedbu ove pjesme, prateci time i moje sazrijevanje u osobu, koja je slusajuci
ovo, jednom osjetila, definirala, i napisala nesto s naslovom - Sjaj moje osame.

Sloboda..bila si sloboda..

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 03/12/2012 : 20:34:22  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Moj Road Trip kroz zapadnu obalu U.S.A bijase obiljezen ovim albumom..mislim da ga kupih negdje u Arizoni...
R.E.M bijahu vec polako na izdisaju..ali ova stvar me je tako pogodila dok putovah kroz pustinju i nadoh sebe u prolazu, kao sto se vise nikad ne nadoh.
Ponekad je potrebna praznina da prazninu popuni ..
Danas to shvacam..
Zato premium.






“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 10/12/2012 : 21:11:42  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
The Pros and Cons of Hitch Hiking

Roger Waters je na ovom albumu uspio pokupiti svaku nit paucine koju sam tada pleo i uhvatiti svaku rijec rose koju sam budan docekao.
Shvatih tada da nisam sam i da postoje ljudi koji osjecaju isto..skoro..isto..ponekad gotovo zelim da me proguta to bijelo bespuce .
Premium ..yeep




“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 12/12/2012 : 21:24:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote


Da ..veceras noc za moju dusu gena slanih i kamenih i temperamenta
goreg neg je draca ca je kamik obrasla, i tramontana kad zaljevom zapuse. Ko me takvu more volit.. uvijek se nađe netko, pa me godinama nakon, sta smo postali "bivsi", prepozna u pismi i njome pocasti ..
Pjesma prelijepih sjecanja, i dragih uspomena ..

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 14/12/2012 : 02:26:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Potrosila sam tonu virtualne tinte sada.
Pisuci to sto jesam, slusala sam glazbu.
Tada shvatih da ja ovu pjesmu sada razumijem.
Ponos i ljubav su jedini izbor, jedina istina, i jedina osveta

Moj premium.



~ Prvo suputnik onda put ~

Edited by - Just_Charlie on 14/12/2012 02:28:06
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 14/12/2012 : 21:21:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Proslu sam godinu zakljucila nekim rijecima, vjerujuci da je smak svijeta 2012 tek simbolican kraj mnogocega i duhovni preobrazaj svih gusjenica u sarene leptire ..
Mnogim rijecima otvorila sam i sebe toj preobrazbi.
Mnogo se od recenog doista ostvarilo, a ono tek izreceno, ako ostane na mislima samo, vec je postignuce, koje me i samu iznenadi, i jedan wooow danas iz mene izmami. . Onaj Wooow - sirom otvorenih djecjih ociju kojima bi iskazala cuđenje i odusevljenje da u noci doista zateknu Djeda Mraza koji je zapeo, i koprca se nogama vireci dupetom iz otvora kamina. Potom bi prasnula u smijeh, jos ne vjerujuci vlastitim ocima ..
Ali doista, Djed Mraz to bio jeste, i ostavio je vrecu prepunu neotvorenih darova, i tek slijedi odmatanje novih iznenađenja, rasutih u toj carobnoj vreci.
Iz prosle sam godine otplesala uz ovu stvar ..

Djed Mraz doista postoji. Ali nije stari debeli prdonja crvenih obraza i debelog nosa za kojega je svaki dimnjak preuzak.
Djedica postoji u nama, kao stanje uma i duha, ako se sirom otvorimo, i procistimo dimnjake, da ne zapnemo



Za pocetak..zaboravi sve i pisi kao novorodena.
Thnx.

~ Prvo suputnik onda put ~

Edited by - Just_Charlie on 14/12/2012 21:34:40
Go to Top of Page

melkajk
Average Member



509 Posts

Member since 07/10/2011

Posted - 14/12/2012 : 23:08:44  Show Profile Show Extended Profile  Send melkajk a Private Message  Reply with Quote
Za ovo tiho zimsko vrijeme, stvar koja me uvijek prizemlji...a svaka riječ je suvišna. Treba samo utihnuti i slušati; misli se učas isprazne.


“Yesterday is but a dream,
Tomorrow is only a vision.
But today well lived makes every yesterday a dream of happiness, and every tomorrow a vision of hope.”
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 15/12/2012 : 19:03:45  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Nikad dovoljno da se napijem da ovo u miru poslusam...
Par puta propadoh u nesvijest, par puta u san ..i par puta ocesah sve fasade u mome soru..
Nisam od one sorte koja se predaje poslje tek nekoliko stotina pokusaja..
Nee , ja sam od sorte koja ce pregaziti sve sto voli i sve koje voli da bi dosla to cilja toga..
Zivotinja , demon, zlotvor..
Ipak poklanjam vam ovaj premium..
Tko ga ne osjeti..nikad nista ni osjetio nije..



Citam , pisem i gasim sve istodobno..ali da..znam da je tu..


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

melkajk
Average Member



509 Posts

Member since 07/10/2011

Posted - 16/12/2012 : 01:02:05  Show Profile Show Extended Profile  Send melkajk a Private Message  Reply with Quote
Jedan od prijelomnih trenutaka ako ne u životu onda u mom glazbenom svijetu svakako jest gostovanje Wilca u Zagrebu. Ono što se isprva činilo kao čisti hype, fol ''must see'', ispalo je pravi potez za mene, koji nisam znao mnogo o tom bendu.
Nisam od one vrste ''potkovanih'' slušača, već glazbu doživljavam i sortiram intuitivno.
Ono što sam doživio na koncertu, naravno, nije za opisati riječima; najbolja je riječ ''preobraćenje'', ali više od toga govori ova stvar:


“Yesterday is but a dream,
Tomorrow is only a vision.
But today well lived makes every yesterday a dream of happiness, and every tomorrow a vision of hope.”
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 18/12/2012 : 18:19:35  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
melkajk...bravo.

Nesto sasvim slicno se je dogodilo i mojoj malenkosti koja si je umislila da je sve vec ispegleno i da ga vise nista uistinu ne moze "pogoditi"..sve do 2006 i albuma Portugal. The Man--Waiter: „You Vultures!
Neznam jesi li ikad dozivio sebe u ulozi i u gledalistu istodobno ..
Neznam jesi li ikad dozivio da zaboravis sve i smijes se svima u facu..pa i smrti.
Neznam jesi li ikad dozivio da se osjecas totalno slobodnim medu zombie populacijom..
Po prvi put ..nisam nosio masku..i nije me bilo briga hoce li me tko prepoznati..

Premium..za ovaj band sa Aljaske ..i ovu stvar koja jednostavno gradi i rusi u jednom neizmjenicnom ciklusu..osjecaja.




“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

melkajk
Average Member



509 Posts

Member since 07/10/2011

Posted - 18/12/2012 : 23:13:32  Show Profile Show Extended Profile  Send melkajk a Private Message  Reply with Quote
:) I desilo i dešava se...ali najčešće kad slušam nešto sasvim novo, ''kad mi je uho nepodučeno i nepripremljeno poput dječjeg'' i kad se poklope određeni uvjeti :)
Zato i pratim tvoje topice, npr. za Portugal.The Man nisam prije čuo, ali me ova stvar oduševila. Nije me sram učiti od drugih a i čovjek se pogubi u poplavi izvođača, pogotovo danas kad se ne moraš pomučiti da nabaviš CD - samo upališ net. I onda se osloniš na ''provjerene izvore'' poput tvog, i uštediš si vrijeme :)Da ne filtriram baš sve sam sa interneta
Youtube je blagoslov i prokletstvo.
Aljaska...da, na sjeveru se ''dogodilo'' puno lijepih bendova. Eto, zadnje što me ''puknulo'' je bio Sigur Ros sa Islanda, mislim. Dugo sam prolazio pored njih kao pored turskog groblja, i onda - bum!
Definitivno treba istraživati, dobar bend i dobra pjesma najčešće su danas dobro sakriveni kao državna tajna...što se to, ljudi moji, događa..?...

Evo jednog bisera -- ne znam bih li ih smjestio na sjever ili jug ili na Balkan jer pabirče odasvud pomalo. Dvoumih se jesu li za premium, ali predstavljaju pogreb jednog gadnog dijela života koji je za mene umro. A njihove su pjesme za mene baš takve - dostojanstveni, bolećivi, radosni sprovodi, za svaku prigodu I da: slušati u 5 ujutro u somnambuličnom stanju !!! :)



“Yesterday is but a dream,
Tomorrow is only a vision.
But today well lived makes every yesterday a dream of happiness, and every tomorrow a vision of hope.”
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 18/12/2012 : 23:32:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by melkajk
Evo jednog bisera -- ne znam bih li ih smjestio na sjever ili jug ili na Balkan jer pabirče odasvud pomalo. Dvoumih se jesu li za premium ..

A njihove su pjesme za mene baš takve - dostojanstveni, bolećivi, radosni sprovodi, za svaku prigodu I da: slušati u 5 ujutro u somnambuličnom stanju !!! :)




nista. ja cu samo postaviti glazbu, kao 1od2.
A 2. od 2 ce ti napisati ostalo







nista .. kontroliram se.
2.od2 je onaj koji pizdi, ja se samo smjeskam, i kad se svijet smakiva


~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 19/12/2012 : 17:21:03  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
melkajk..

Zach Condon je odlican i vrlo mlad glazbenik..mozda cak i anomalija u glazbenom svijetu.
Pisah vec o njemu u jednom drugom univerzumu..
Dajem ti za pravo..naravno .

Sada nesto sto vjerovatno niste culi , ali za mene je premium.

Cista poezija ..sve bi zrtvovao da mi je neko pokusa uzeti..sve...



Sa genijalnog albuma The Suburbs





“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 19/12/2012 : 19:09:20  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
ja se samo smjeskam, i kad se svijet smakiva

Za majstora naveliko i nasiroko neshvacenog..

Jebes smak svijeta..ionako isti taj svijet nema muda da se upuca, ustroji ili zakolje...
Ostaju mu tablete, i overdoze kemije..te topla krvava kada .
Stvarno smo zasluzili da nas vise ne bude..

Shane MacGowan and the Popes - The Snake With Eyes of Garnet

Pa kaze

This snake cannot be captured
This snake cannot be tied
This snake cannot be tortured, or
Hung or crucified




i naravno ova..


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde

Edited by - mr murdoc on 19/12/2012 19:11:41
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2963 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 20/12/2012 : 13:53:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
ovu stvar sam slučajno čuo u nekom kafiću prije puno vremena. u tom trenutku sve je nestalo. jednostavno, osjećajno i ravno u srce.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

melkajk
Average Member



509 Posts

Member since 07/10/2011

Posted - 20/12/2012 : 16:08:51  Show Profile Show Extended Profile  Send melkajk a Private Message  Reply with Quote
quote:
nista. ja cu samo postaviti glazbu, kao 1od2.
A 2. od 2 ce ti napisati ostalo

Znam, znam, previše meljem

Odsad ću više puštati da glazba govori; Ovo niže je my kinda' poetry.
I jope - premium



Bloodbuzz da i ne spominjem...

“Yesterday is but a dream,
Tomorrow is only a vision.
But today well lived makes every yesterday a dream of happiness, and every tomorrow a vision of hope.”
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7656 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 20/12/2012 : 18:47:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
aaah... ja sam gori od tramvaja, ljući sam od ljutog zmaja


The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

melkajk
Average Member



509 Posts

Member since 07/10/2011

Posted - 18/01/2013 : 22:53:16  Show Profile Show Extended Profile  Send melkajk a Private Message  Reply with Quote
Evo nešto čisto da se ne zaboravi; stavih pod Premium jer me držalo dosta dugo. Jedna kreativna žestina, jedan razoran vokal, bend koji je mogao i potrajati duže...tko zna. Šteta, ali u meni su ostavili jedan meteorski trag i još ih često pustim kad čistim CD-e




Ova potonja me razorila...Neću izvrijeđati neke domaće kantautore i grupe, ali evo, ovo je primjer angažiranosti..

“Yesterday is but a dream,
Tomorrow is only a vision.
But today well lived makes every yesterday a dream of happiness, and every tomorrow a vision of hope.”
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 21/01/2013 : 21:33:36  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Obrada..kopija , plegijat..ali jebem ti kada ga Koja obradi..onda je to duboki plug i to nije vise to vec nesto puno bolje i drugacije ..onda je to TO .
I tesko da ce netko da mi proturijeci



“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000