forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zlatna serija i Lunov Magnus Strip
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

Kontrast 2
Senior Member

1692 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 09/05/2019 :  01:12:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Izdajniče.
Nekad bi, u pravnoj državi - za ovo išao pred streljački stroj.
Danas, u eri političke korektnosti i kojekakvih parada - proći ćeš bez ikakvih posledica.

Go to Top of Page

ReemCP
Advanced Member

Croatia
3886 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 09/05/2019 :  08:32:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

dođe i taj dan - prijatelju,koji je ozbiljan prodavac stripova na Limundu/Kupindu sam dao svu svoju preostalu ZS/LMS kolekciju (nešto preko 1200 stripova;ZS #500-do kraja,LMS #400-do kraja) da je proda;u narednih nekoliko dana odradiće sortiranje (po očuvanosti),fotografisanje i onda u promet.

Iznenadio sam se koliko imam sjajno očuvanih primeraka.Hebi ga,mislim da nisam dirnuo kolekciju najmanje 10-15 godina.Nije mi bilo baš svejedno kad smo pakovali stripove u kutije i iznosili ih iz prostorije u kojoj su bili bezmalo 40 godina,ali sa obzirom da me nostalgija odavno više ne radi,da ne vidim da moje klince zanima išta od toga,a da mi je prostor sve veći problem,za sat vremena sam sve zaboravio.

Ali opet mi je bilo teže da se rastanem od njih neko kad sam utopljavao one stare ZS/LMS,daleko vrednije - ove stripove sam sve lično kupovao i skladištio,i kod većine njih se dobro sećam kad sam ih kupio,gde i emocija koje sam tad dožive.

Jedino sam se zamislio kad sam došao do Teksovih priča,tamo negde oko broja 800 (ili nešto pre);da li da njih ostavim - ali verujem da će neko kad tad pokrenuti Oda-brane priče u pristupačnoj varijanti,pa ću to već ponovo nekako skupiti - barem one najbolje epizode.

Dobro si Anto to napravio, jer bolje sad da si uradio (kad je već i krajnje vrijeme) nego za 20 godina kad je pitanje hoće li uopće biti kupaca za ovako nešto. Bolje ne živjet u prošlosti i rješit se nekih stvari, iako naravno, nisi stroj, emocije prorade unatoč svemu. Ali dobro da si se tomu othrvao i što gledaš naprijed nadam se da ćeš uspjet prodati i nekoga drugoga istovremeno usrećit.

"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member

Slovenia
28177 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/05/2019 :  08:58:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Anto, slicno razmisljamo. I ja sam prije vremena prodao skoro sve sto sam jos imao od ZS, i vecinom su to bili brojevi od xy pa do kraja, kao i neki rani, niski brojevi. Isto vecina ocuvana za peticu, pa priznajem da mi je kasnije bilo malo tesko, ali hebiga. Kolekcionar ne zelim biti, ionako vec previse hrckam, a citat ih sigurno vise necu. Ionako su tu skenirani na netu pa... Naravno, Texa sam zadrzao, kao i Nika Rajdera, mada njega kupujem u LL varianti pa ne znam tacno zbog cega sam ga ostavio.

No, nekoliko ZS/LMS kupusa mi je jos preostalo i to ide veoma slabo na burzama/sajmovima. Mozda potpalim na kraju. Na balkonu recimo?

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ReemCP
Advanced Member

Croatia
3886 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 09/05/2019 :  09:11:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Ja isto Poli imam još par tih "kupusara", čuvam ih u nekoj kutiji a ne bih ih mogao zapalit, neka ih, čisto da ih nekad s vremena na vrijeme pogledam, a i ne zauzimaju nešto mjesta

"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member

Slovenia
28177 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/05/2019 :  09:28:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

I ja ne bih (srce bi me mozda izdalo... ili ne ), ali dobro se cuje.

No, jedna kutija je ipak tu zbog njih, znaci meni zauzimaju nekoliko mjesta. U podrumu ali svejedno.

Go to Top of Page

Spock
Senior Member

Croatia
1870 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 09/05/2019 :  09:38:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Ja isto Poli imam još par tih "kupusara", čuvam ih u nekoj kutiji a ne bih ih mogao zapalit, neka ih, čisto da ih nekad s vremena na vrijeme pogledam, a i ne zauzimaju nešto mjesta

Kupusari isto mogu odraditi funkciju za koju su namijenjeni, isto kao i glanceri, a ako smetaju uvijek ih možeš pokloniti. Imam nešto praktički bezvrijednih ZS i LMS kupusara koji zauzimaju posebno mjesto u mojem srcu, stavio ih u dvije kutije i nikome ne smetaju, a nije rečeno da ih opet neću čitati. Neke Zagore ponovno izdane u Extra seriji sam nedavno poklonio jer ne volim duplirati iste epizode.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member

Serbia
5680 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 09/05/2019 :  10:28:56  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Ja sam, kad sam se ponovo vratio stripovima, jurio uglavnom ZS i LMS i nakupio dobar broj stripova. Onda ukapirao (eh) da sve to ima, ili ce ga biti, u boljoj opremi i bez cenzure, nedostataka itd. Nisam rasprodao to sto imam, ali ne pamtim kad sam nesto od ZS ili LMS nabavio. Iako sam zakacio Dnevnik (doduse u finisu) i kupovao na kioscima,nista me to ne radi.

https://striposlavija.blogspot.com/

Edited by - wesskowaz on 09/05/2019 10:31:06
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member

Slovenia
28177 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/05/2019 :  11:03:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
Sa "kupusari" sam ja mislio na pretezno stripove bez naslovnica, zadnjeg
lista, izgrizeni, naglodani...

I da, pri "povratku stripovima" sam i ja jurio dobar dio ZS/LMS. Cak i pilota kojeg sam onda ipak odlucio uzeti u LL ruhu zbog cenzure i krsa u LMS (do spajanja sa SD).
I koje glupe cifre sam ostavio na tim starim papirima. Dobro, nista dramaticno u smislu vise od 5€ ali svejedno, i npr. 3€ je bilo previse.

Edited by - Poli on 09/05/2019 11:07:31
Go to Top of Page

Lorda
Junior Member

Croatia
339 Posts

Member since 07/11/2002

Posted - 09/05/2019 :  11:24:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Lorda a Private Message  Reply with Quote
Uh, ja neke ZS/LMS ne dam nikada, imam lijepe uspomene u vezi nekih brojeva i previše mi znače da bi ih dao... idu samnom u "grob"... ostale sam podijelio i rasprodao :)
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member

Serbia
5680 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 09/05/2019 :  11:31:41  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
To mi je ok.
Nelogicno mi je da sad jurim, recimo, Zagora sve ono sto je Dnevnik izdao, kad sve to postoji u kvalitetnijim izdanjima.

https://striposlavija.blogspot.com/

Edited by - wesskowaz on 09/05/2019 11:32:20
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000