forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Nuccio vs. Torricelli - Ferrijev nasljednik
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 01/09/2012 : 18:48:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Sto, mozda nemam pravo na misljenje? Sto vidim 3 000 000 razlika izmedju Ferija i Vernija?
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 01/09/2012 : 19:27:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
i meni je Chiarolla dobar
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 01/09/2012 : 19:38:32  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor i Chico

Ovdje očito ima i onih koji žele uništiti Zagora
Da Laurenti i Chiarolla



HAHAHAHAHAHA

Pravo uništenje Zagora bi bilo da naslovnice crta Verni- Plagijerni

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 01/09/2012 : 22:57:14  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Glasao za Nuccia, naravno... Ali mislim da veće šanse dobiti taj posao imaju Torricelli ili Verni.
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 01/09/2012 : 22:59:50  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Nuccio obavezno!

Torricelli je dobar, ali ipak ni blizu Nucciju za naslovnice. Zagor mu je premlak. Nuccijev Zagor je prava faca.

Rubini takoder ne bi bio dobar. U stripovima je super, jedan od najboljih, kadriranje, dinamicnost, ali Zagorova faca... to mu je boljka, a to je na naslovnicama glavno, esencija junaka.

Verni, iako ima stil koji podsjeca na klasicnog Ferrija, jos uvijek je pre statican za naslovnice, ali kako napreduje kad dode vrijeme za promjenu crtaca, mozda i bude konkurirao.

Della Monica ne bi pasao za naslovnice Zagora jer je nekako pre realistican, malo manje od Ville, ali ipak previse za Zagora. Ni on ni Villa (kao ni Picinelli i ljudi tog stila) ne bi bili pogodni.

Chiarolla nikako! Sve je super, ali Zagorova faca je previse metro, if you know what I mean. Kao da covjek crta Christiana Ronalda, a ne facera iz sume!

Laurenti nikako za naslovnice. U stripu mi se svida njegova dinamika, ali na naslovnicama je koma, iako ponekad ubode poneku.

Znaci dvojbe nema, Nuccio za naslovnice!

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7720 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 01/09/2012 : 23:09:33  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Ma braća Cassaro bi tribali crtati naslovne.
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 01/09/2012 : 23:16:19  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

Ma braća Cassaro bi tribali crtati naslovne.



www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 02/09/2012 : 03:40:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Bilo ko samo da crta stilom totalno drugačijim od Ferrijevoga, tako će dojam bit stvarno jak i odličan. Nešto slično ko šta su napravili kod Texa, kad je umisto Galepa doša Villa. Odlična odluka i volija bi da tako bude i u Zagora.
Ili druga opcija koja mi se zapravo još više sviđa iako to nije praksa u talijanskim stripovima: da crtač svake epizode crta i naslovnice za tu epizodu.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 02/09/2012 : 06:56:08  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Pa ideje su dosta hrabre, samo sumnjam da ce tradicionalista poput Burattinija krenuti tim putem. Da se radi o prvoj opciji (jedan crtac potpuno drugacijeg stila od Ferrija) koga bi ti najvise volio vidjeti?

U tom slucaju ja bi izabrao jednog od ovih koji nisu u Zagijevom staffu, Andreuccija, Frisendu ili Baneta!

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 02/09/2012 : 11:19:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Uf, Frisenda bi garant bija odličan, jel ima išta ikakvih crteža Zagora da je on nacrta?
A šta se tiče Zagorovog staffa, mislin da bi Bisi bija skroz okej, ono malo njegovih alternativnih naslovnica za par priča mi se svidilo. Btw, ja stvarno već jedno duže vrime slabo pratin Bonelli, pa ne znan kakva je situacija sa Marcellom? On mi je pravo odličan crtač.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 02/09/2012 : 11:38:48  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

Ma braća Cassaro bi tribali crtati naslovne.


Najbrzi nacin kako unistiti Zagora iz samo dva poteza:
1. Cassaro na naslovnice
2. Mignacco glavni urednik


quote:
Originally posted by Paka01

pa ne znan kakva je situacija sa Marcellom


Umro covjek prije pet godina.

quote:
Originally posted by Paka01

Bilo ko samo da crta stilom totalno drugačijim od Ferrijevoga


Ljudi koji nisu veliki ljubitelji Zagora vecinom bi da nekog treceg vide na naslovnicama, samo da sto manje lici na onog originalnog Ferrijevog.
Kod hardcore fanova je suprotno.
Burattini je hardcore fan, pa tako da je jasno sta nas ceka...
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 02/09/2012 : 11:53:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Uf jebenti, nisan zna za Marcella Ili jesan, pa san zaboravija... Šteta, odličan crtač.


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7720 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 02/09/2012 : 12:19:40  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior
Burattini je hardcore fan, pa tako da je jasno sta nas ceka...


Da. Vjerojatno Verni.
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 02/09/2012 : 12:22:15  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message  Reply with Quote
Nuccio definitivno. Mislim da je bolje uhvatio esenciju Zagora.

Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page

macca1985
New Member



Croatia
241 Posts

Member since 25/07/2010

Posted - 02/09/2012 : 17:47:46  Show Profile Show Extended Profile  Send macca1985 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Elderane84

Nadam se da ce to biti Laurenti, Della Monica, ili mozda Chiarolla. Sto da ne i Andreuci, iako ne crta vise Zagora.

WTF??! Chiarolla je bio, jest i biti će NAJGORI CRTAČ Zagora svih vremena!!! Čak su Cassaro i Dotti bolji! Nitko pametan mu ne bi dao izradu naslovnica ako ne želi smrt Zagor serijala.

Zagor, Diabolik, Conan i Venom - best comics ever!
Go to Top of Page

macca1985
New Member



Croatia
241 Posts

Member since 25/07/2010

Posted - 02/09/2012 : 17:49:59  Show Profile Show Extended Profile  Send macca1985 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by karven

Torricelli dobar ali ipak Nuccio, a Verniju zabraniti da uzme olovku u ruke, čak i kada potpisuje testament


Slažem se s tobom od prve do zadnje riječi

Verni je najbolji.

Zagor, Diabolik, Conan i Venom - best comics ever!
Go to Top of Page

macca1985
New Member



Croatia
241 Posts

Member since 25/07/2010

Posted - 02/09/2012 : 18:03:27  Show Profile Show Extended Profile  Send macca1985 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01


A šta se tiče Zagorovog staffa, mislin da bi Bisi bija skroz okej, ono malo njegovih alternativnih naslovnica za par priča mi se svidilo.

Ufff, vi se svi toliko zapalili za tog Bisia. On je super crtač i volim njegove Zagore, ali za naslovnice nije jer ne crta tipičnu Zagorovu i Chicovu facu, a i nos im je čudan

Zagor, Diabolik, Conan i Venom - best comics ever!
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 02/09/2012 : 18:38:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Ja se ne zajebavam. Smatram sebe totalnim fanom Zagora, imam skoro sva izdanja osim ZS, i volio bih da serijal ode nekim novim putem. Jednostavno, vecini fanova bi bilo nekako lakse da shvati da vise nikad nece dobiti neku pricu tipa "Zimska Zmija", i da danas potpuno nezapazeno prolazi sve novo sto iole mirise na prosla vremena. Licno mislim da bi bilo dobro da serijal dobije nekakvu Torgalovsku, bajkovitu notu, punu fantastike i mitova, i akcije koju bi crtali Laurenti, Andreuci, Dela Monica, Chiarolla, a sto da ne i Villa, Frisenda... Vidicemo mogu li i ove odiseje pomoci, nema bas smisla slati Zagora svakih par godina na kraj svijeta, da bi se odrzala popularnost. U svakom slucaju, tipovi poput Vernija jedino mogu unistiti serijal, i svesti ga na 10 000 fanova, posto nove sigurno nece pridobiti, a otjerace stare koji ne zele obicne klonove, vec promjene. Bas bih volio da znam prodaju npr. Betmena da se nije mijenjao i evoluirao vremenom.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 02/09/2012 : 19:27:46  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior


Kod hardcore fanova je suprotno.


Ja sam hardcore fan i? Volim Ferrija, ali želim promjenu, Laurenti, Cassarovi, ili možda Dotti? Bisi, Nuccio ili Prisco nebi bili loši.
Verni je najgora opcija.
Chiarolla nije loš, ali nije za naslovnice, ne vjerujem da će ga izabrati jer nebi mnogo osoba privukao, ja sam zadovoljan sa svim osim da crta Verni, to bi bio pokop

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 02/09/2012 : 19:29:07  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by macca1985

quote:
Originally posted by Elderane84

Nadam se da ce to biti Laurenti, Della Monica, ili mozda Chiarolla. Sto da ne i Andreuci, iako ne crta vise Zagora.

WTF??! Chiarolla je bio, jest i biti će NAJGORI CRTAČ Zagora svih vremena!!! Čak su Cassaro i Dotti bolji! Nitko pametan mu ne bi dao izradu naslovnica ako ne želi smrt Zagor serijala.


Šta se ovdje ne poštuje tuđe mišljenje?
Ljudi, svi ste poludili

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 02/09/2012 : 20:12:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by macca1985

quote:
Originally posted by Paka01


A šta se tiče Zagorovog staffa, mislin da bi Bisi bija skroz okej, ono malo njegovih alternativnih naslovnica za par priča mi se svidilo.

Ufff, vi se svi toliko zapalili za tog Bisia. On je super crtač i volim njegove Zagore, ali za naslovnice nije jer ne crta tipičnu Zagorovu i Chicovu facu, a i nos im je čudan



Ja kažen da je za naslovnice i da totalno odlično odgovara.
Uostalon, nabijen na k. sve te crtače koji kopiraju Ferrija, takve bi odma izbacija iz staffa crtača i ne bi mi ni primirisali papiru i olovci više.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 02/09/2012 20:15:48
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 02/09/2012 : 20:13:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by macca1985

quote:
Originally posted by Paka01


A šta se tiče Zagorovog staffa, mislin da bi Bisi bija skroz okej, ono malo njegovih alternativnih naslovnica za par priča mi se svidilo.

Ufff, vi se svi toliko zapalili za tog Bisia. On je super crtač i volim njegove Zagore, ali za naslovnice nije jer ne crta tipičnu Zagorovu i Chicovu facu, a i nos im je čudan



Ja kažen da je za naslovnice i da totalno odlično odgovara.


Kad bih radio nekakav najuži krug, ovako bi ispao: Nuccio, Bisi ili Piccinelli (on je u Texovom staffu ali ne bi trebao crtati stripove, samo naslovnice).

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4092 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 02/09/2012 : 20:18:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01
Ili druga opcija koja mi se zapravo još više sviđa iako to nije praksa u talijanskim stripovima: da crtač svake epizode crta i naslovnice za tu epizodu.



Ovo.
Te bi epizode onda praktički bile kompletan rad i siguran sam da bi crtači u tom slučaju davali maksimum od sebe - čista psihologija jelte. I nema više šlepanja na tuđi račun.
Činjenica je da crtači znaju ofrlje nažvrljat nešto i bok. Kao ''prodat će se, ionak' Ferri crta naslovnicu, pa 'ko ga jebe!''

I Chiarolla je zakon! Volio bih vidjeti njegove naslovnice na kiosku. Samo da ih ne farba Zagora. Okoliš može ali njemu skoro uvijek nabaci brončanu put, ko da je ispao iz nekog Bollywoodskog filma.


Bok, kako si.
Go to Top of Page

macca1985
New Member



Croatia
241 Posts

Member since 25/07/2010

Posted - 02/09/2012 : 20:47:15  Show Profile Show Extended Profile  Send macca1985 a Private Message  Reply with Quote
Mislim da će naslovnice na kraju ipak raditi Nuccio ili Verni i to će mi biti najljepši dan u životu Verni u srcu!

Zagor, Diabolik, Conan i Venom - best comics ever!

Edited by - macca1985 on 02/09/2012 21:32:14
Go to Top of Page

macca1985
New Member



Croatia
241 Posts

Member since 25/07/2010

Posted - 02/09/2012 : 21:31:40  Show Profile Show Extended Profile  Send macca1985 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by macca1985

quote:
Originally posted by Elderane84

Nadam se da ce to biti Laurenti, Della Monica, ili mozda Chiarolla. Sto da ne i Andreuci, iako ne crta vise Zagora.

WTF??! Chiarolla je bio, jest i biti će NAJGORI CRTAČ Zagora svih vremena!!! Čak su Cassaro i Dotti bolji! Nitko pametan mu ne bi dao izradu naslovnica ako ne želi smrt Zagor serijala.


Šta se ovdje ne poštuje tuđe mišljenje?
Ljudi, svi ste poludili


Ma nema beda!
Poštuje se naravno, jedino što na spomen imena Chiarolla ne mogu suspregnuti emocije LOL Njega teško svarujem i ovako u Zagoru, budući da je najaktivniji ima ga svugdje kao i Cassarovih
A sad da ga još stave i na izradu naslovnica dobio bih srčani šok! A bojim se da će on nastaviti raditi na Zagoru toliko dugo koliko je radio "sjajni" Gamba

Zagor, Diabolik, Conan i Venom - best comics ever!

Edited by - macca1985 on 02/09/2012 23:01:02
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000