forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Nuccio vs. Torricelli - Ferrijev nasljednik
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

velka031
Advanced Member



Croatia
16868 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 02/09/2012 : 23:22:29  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Chiarolla je slikar, ovdje se traži crtač :)
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5124 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 03/09/2012 : 00:11:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Chariolla je karikaturist, ovdje se traži crtač :)
Go to Top of Page

jack 50
Senior Member



Croatia
1557 Posts

Member since 14/04/2006

Posted - 03/09/2012 : 07:12:00  Show Profile Show Extended Profile  Send jack 50 a Private Message  Reply with Quote
nije me bilo par godina na forumu, dodem opet i nista novo
jos se vuku rasprave o ferrijevom nasljedniku i u prvi plan se guraju ovi ferijevi klonovi

prije svega mislim da kad se ferri umirovi ili nazalost kada ode u bonelli paradise da ce se nazalost zagor isto tako umiroviti

inace moj izbor kad bih birao bi bio rubini, jako mi se svida njegov stil :)

Edited by - jack 50 on 03/09/2012 07:16:01
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16868 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 03/09/2012 : 07:46:03  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Neće se Zagor umiroviti odlaskom Ferrija, ako već nije odlaskom Nolitte... Ferri je odavno "počasni crtač", kvaliteta serijala trenutno malo ovisi o njemu.
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2168 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 03/09/2012 : 13:00:22  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
Nuccio, sudeći po priloženom.
Ovo što je crtao Torricelli ne izgledaju mi kao naslovnice.
Go to Top of Page

fishleg
Advanced Member



Slovenia
3341 Posts

Member since 03/09/2002

Posted - 03/09/2012 : 13:04:24  Show Profile Show Extended Profile  Send fishleg a Private Message  Reply with Quote
Prije bi rekao Nuccio, ali ako uzmem u obzir kako je Verni u poslednje vrijeme napredovao, onda je Verni po mojem misljenju najbolji kandidat.

"Your purpose is what you say it is, your mission is the mission you give yourself, your life will be what you created and no one will stand in judgement of it, not now not ever." N.D.Walsch
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 03/09/2012 : 13:06:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
Ne vidim zasto bi nasljednik trebao biti onaj tko je najslicniji ferriju

There can be only one, me!
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5124 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 03/09/2012 : 13:17:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maddox031

Ne vidim zasto bi nasljednik trebao biti onaj tko je najslicniji ferriju


...pa po meni je poželjno da Zagor u licu liči na Zagora...Nuccio je tu najbolji jer iako su njegovi crteži Zagora rijetki,njegov Zagor je u licu onaj istinski Zagor kakvoga je crtao Ferri,a po meni je bitna samo ta Zagorova faca,sve ostalo na naslovnici Nuccio može crtati još bolje od Ferrija i to je to.
A većina ostalih bi bila promašaj jer bi bilo jadno to kada bi Zagora prepoznavali samo po crvenoj majci sa orlom. (kada crta Chariolla jedino po majci i mogu prepoznati Zagora).
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 03/09/2012 : 13:23:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
dobro nuccio je ok, ali verni je kopija ferrija, a svi ga zbog toga velicaju

po meni je greska ako se trudis biti netko drugi, ali dobro :)

There can be only one, me!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/09/2012 : 14:05:54  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Jeste da Verni kopira Ferija, ali ja nemam nista protiv njega da tako crta. I Nuccio crta Zagorovu facu i telo kao Feri pa ga niko ne napada.

Toricceli bi trebalo cesce da crta epizode.
Ja bih voleo da bude Nuccio, ali mislim da ce u skladu sa Burattinijevom politikom{protiv koje ja nemam nista} biti ili Verni ili Laurenti.

Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/09/2012 : 14:06:36  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
A mozda se i podele pa jedan crtac crta redovnu seriju, a jedan specijalna izdanja...
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 03/09/2012 : 14:08:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message  Reply with Quote
mislim, nuccio je i po meni dobar izbor, i torriceli - ovdje sam glasao za nuccia

There can be only one, me!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 03/09/2012 : 14:12:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Oki

...pa po meni je poželjno da Zagor u licu liči na Zagora...


Pa ni Ferrijev Zagor u licu ne liči na Zagora.

Na Tarzana već da.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 03/09/2012 : 15:49:47  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido


Pa ni Ferrijev Zagor u licu ne liči na Zagora.

Na Tarzana već da.


Mora se priznati da posjedujes poprilicno zavidno znanje o stripovima, ali ponekad kad lupis to bas odjekne.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 03/09/2012 : 15:55:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Mr. Bushido


Pa ni Ferrijev Zagor u licu ne liči na Zagora.

Na Tarzana već da.


Mora se priznati da posjedujes poprilicno zavidno znanje o stripovima, ali ponekad kad lupis to bas odjekne.


Što, hoćeš reći da Ferri nije kopirao Tarzana?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 03/09/2012 : 16:05:00  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido


Što, hoćeš reći da Ferri nije kopirao Tarzana?


Ok, prije nego sto opet pocnes da postavljas naslovnice koje je Ferri kopirao od Tarzana, nije potrebno, to nam je svima poznato.
Ovdje je bila rijec o Zagorovom licu.
Ferri je stvorio Zagorovo lice prema Robertu Tayloru, poslije je sve vise prilagodjavao svom sopstvenom da bi sa vremenom dobili svima prepoznatljivo lice. Nix Tarzan.

Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 03/09/2012 : 16:15:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Mr. Bushido


Što, hoćeš reći da Ferri nije kopirao Tarzana?


Ok, prije nego sto opet pocnes da postavljas naslovnice koje je Ferri kopirao od Tarzana, nije potrebno, to nam je svima poznato.
Ovdje je bila rijec o Zagorovom licu.
Ferri je stvorio Zagorovo lice prema Robertu Tayloru, poslije je sve vise prilagodjavao svom sopstvenom da bi sa vremenom dobili svima prepoznatljivo lice. Nix Tarzan.




Naum je jedno, a postignuće drugo. Moj se komentar više odnosio na to da Ferri ne zna nacrtati prepoznatljivo lice, te da to vrlo lako može biti i Tarzan.

A Tarzana je kopirao, ovako ili onako.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 03/09/2012 : 16:21:42  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message  Reply with Quote
OK, Ferri ne zna nacrtati prepoznatljivo lice, ali nije ni blizu toliko loš kao Sartoris i Sinchetto...

Jbg, i Tex iz 60-ih ima manjak facijalnih linija, ako ćemo realno, više taj Tex liči na Weismullera nego Zagor

Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 03/09/2012 : 16:31:43  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido


Naum je jedno, a postignuće drugo. Moj se komentar više odnosio na to da Ferri ne zna nacrtati prepoznatljivo lice, te da to vrlo lako može biti i Tarzan.

A Tarzana je kopirao, ovako ili onako.


Zaista ne zelim da se upustam u raspravu oko Ferrijevog talenta za crtanje. Ja imam svoje misljenje, a tvoje mi je itekako poznato. imali smo vec tu diskusiju.

A ovaj komentar da je Zagor Tarzanova kopija ti nije na mjestu.
Vidjeo si nekoliko preslikanih naslovnica i pomislio "to je to".
Fantom je na primjer imao veci utjecaj od Tarzana pri stvaranju Zagora.
Pa ako si se vec nekog junaka uhvatio da bi pokazao da je Zagor kic, onda bi bolje bilo da si uzeo Fantoma kao primjer.
Da, taj isti junak kojeg su kopirali tvorci Batmana( zajedno sa Zorrom). Mada, tako nesto zaobilazis kada se prica o Batmanu. On je superheroj i drag ti je.

Inace, s obzirom da volis i poznajes toliko stripove, trebao bi da znas da je Tarzanov lik vise "kopija" nego sto ce to Zagor ikada biti.
Siguran sam da ima na wikipediji vise o tome koga je Tarzan kopirao.

Edited by - King Warrior on 03/09/2012 16:34:14
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5124 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 03/09/2012 : 16:39:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Zar niste znali?

Zagor je Tarzanov djed !!!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 03/09/2012 : 17:03:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Mr. Bushido


Naum je jedno, a postignuće drugo. Moj se komentar više odnosio na to da Ferri ne zna nacrtati prepoznatljivo lice, te da to vrlo lako može biti i Tarzan.

A Tarzana je kopirao, ovako ili onako.


Zaista ne zelim da se upustam u raspravu oko Ferrijevog talenta za crtanje. Ja imam svoje misljenje, a tvoje mi je itekako poznato. imali smo vec tu diskusiju.

A ovaj komentar da je Zagor Tarzanova kopija ti nije na mjestu.
Vidjeo si nekoliko preslikanih naslovnica i pomislio "to je to".
Fantom je na primjer imao veci utjecaj od Tarzana pri stvaranju Zagora.
Pa ako si se vec nekog junaka uhvatio da bi pokazao da je Zagor kic, onda bi bolje bilo da si uzeo Fantoma kao primjer.
Da, taj isti junak kojeg su kopirali tvorci Batmana( zajedno sa Zorrom). Mada, tako nesto zaobilazis kada se prica o Batmanu. On je superheroj i drag ti je.

Inace, s obzirom da volis i poznajes toliko stripove, trebao bi da znas da je Tarzanov lik vise "kopija" nego sto ce to Zagor ikada biti.
Siguran sam da ima na wikipediji vise o tome koga je Tarzan kopirao.


Naravno da su druge kreacije imale utjecaj na stvaranje Tarzana.
Naravno da su druge kreacije imale utjecaj na stvaranje Fantoma.
Naravno da su druge kreacije imale utjecaj na stvaranje Batmana.
Naravno da su druge kreacije imale utjecaj na stvaranje Zagora.

Sve to stoji. Tu nema rasprave.

Zagor mi je drag, i to ne zato što je superheroj (makar drugi misle da nije). Ali samo kada ga rade ljudi koji su talentirani, i koji znaju napraviti dobar strip. Ferri i Nolitta su imali dobre sastojke, ali nisu znali napraviti dobar strip. Nije dovoljna dobra ideja, treba imati i talenta da dobra ideja zaživi. Zagor je kombinacija Tarzana, Fantoma, Batmana, Tomahawka, Ghost Ridera i drugih likova. Jedna stvar je to sve iskombinirati, a sasvim druga od toga ostvariti potencijal.

Naravno, kako već koga pitaš. Ljepota je u oku promatrača, i tako dalje.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 03/09/2012 : 17:11:14  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Naravno da je sve stvar ukusa, ali ne vidim zasto bi neko rekao da mu je nesto drago ukoliko to sa svakim drugim postom negira.
Meni je Zagorova prica "Demon ludila" bolja od bilo koje epizode Batmana ili Tarzana. Toliko o potencijalu.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 03/09/2012 : 17:15:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Naravno da je sve stvar ukusa, ali ne vidim zasto bi neko rekao da mu je nesto drago ukoliko to sa svakim drugim postom negira.
Meni je Zagorova prica "Demon ludila" bolja od bilo koje epizode Batmana ili Tarzana. Toliko o potencijalu.


Nisi me shvatio. Nije problem u Zagoru, nego u Ferriju i Nolitti.

A Sclavi je onaj tko je bio dovoljno talentiran da napravi ono što Nolitta nije znao. Uz Sclavija je čak i Ferri podnošljiv.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1182 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 03/09/2012 : 17:16:05  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
Koliko se ja sjećam Feri je na CRŠ-u u Zagrebu rekao da će najvjerojatnije Joevito nastaviti raditi naslovnice...
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 03/09/2012 : 17:35:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by King Warrior

Naravno da je sve stvar ukusa, ali ne vidim zasto bi neko rekao da mu je nesto drago ukoliko to sa svakim drugim postom negira.
Meni je Zagorova prica "Demon ludila" bolja od bilo koje epizode Batmana ili Tarzana. Toliko o potencijalu.


Nisi me shvatio. Nije problem u Zagoru, nego u Ferriju i Nolitti.

A Sclavi je onaj tko je bio dovoljno talentiran da napravi ono što Nolitta nije znao. Uz Sclavija je čak i Ferri podnošljiv.


Ja bih rekao da je Nolitta to znao napraviti, ali nije htio.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000