forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Darkwood noviteti! (uskoro)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 170

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/08/2018 : 22:47:04  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

quote:
Originally posted by tantus

Jedno od kapitalnih strip izdanja na ovim prostorima. Svaka čast Darkvudu, svaka čast glavnom uredniku Đoletu.
Nadam se da će niskom cenom postići da se ovo brzo rasproda.
Da li zna neko koliki je tiraž?

Modesti, Riđobradog i Asteriksa od Čarobne knjige nestrpljivo čekam od kada su najavljeni.



Cobiss.rs kaže 600 što mi je iznenađujuće malo ali očito Darkwood nije htio rsikirati.



Kobis kaže da je tiraž 2000 komada (Тираж 2.000) - izgleda da pored ćirilice,slabo poznaješ i arapske brojeve u matematici

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6584 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 10/08/2018 : 23:15:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

quote:
Originally posted by tantus

Jedno od kapitalnih strip izdanja na ovim prostorima. Svaka čast Darkvudu, svaka čast glavnom uredniku Đoletu.
Nadam se da će niskom cenom postići da se ovo brzo rasproda.
Da li zna neko koliki je tiraž?

Modesti, Riđobradog i Asteriksa od Čarobne knjige nestrpljivo čekam od kada su najavljeni.



Cobiss.rs kaže 600 što mi je iznenađujuće malo ali očito Darkwood nije htio rsikirati.



Kobis kaže da je tiraž 2000 komada (Тираж 2.000) - izgleda da pored ćirilice,slabo poznaješ i arapske brojeve u matematici



Nisam dobro preveo te brojeve
Ako se ne zaj... vidjet ćeš da sam se sinoć ispravio i ispričao zbog nanesene duševne boli

loading...
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17660 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 10/08/2018 : 23:33:07  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
a sto se to zovu arapski kad oni imaju svoje brojeve

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/08/2018 : 23:40:08  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney



Nisam dobro preveo te brojeve
Ako se ne zaj... vidjet ćeš da sam se sinoć ispravio i ispričao zbog nanesene duševne boli


videh,ali malo se zezam.

nego sad ozbiljno - iznenađen sa što ovo ide na ćirilici - što se mene tiče,to mi je dodatni plus za strip,ali nadam se da izdavač zna šta radi;tiraž od 2000 primeraka je ozbiljna cifra,i treba to prodati;a nisam siguran da će to progutati srpsko tržište (kako u RS tako i u Republici Srpskoj) - sa druge strane,iako postoji Tinovo izdanje,siguran sam da bi ne mali broj ljudi u Hr i Slo uzimalo Modesti,sa obzirom da su mnogi nezadovoljni Tinovim izdanjem (možda i grešim,ali kao da se prisećam da je više puta rečeno da je prevod ovog izdavača upitnog kvaliteta),a sa druge strane DW već odavno ima dobru reputaciju kod strip publike u Hrvatskoj/Sloveniji.
E sad,da li je reputacija ekvivalentna prodatim izdanjima,ne bih znao reći.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 10/08/2018 23:40:44
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6584 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 10/08/2018 : 23:49:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney



Nisam dobro preveo te brojeve
Ako se ne zaj... vidjet ćeš da sam se sinoć ispravio i ispričao zbog nanesene duševne boli


videh,ali malo se zezam.

nego sad ozbiljno - iznenađen sa što ovo ide na ćirilici - što se mene tiče,to mi je dodatni plus za strip,ali nadam se da izdavač zna šta radi;tiraž od 2000 primeraka je ozbiljna cifra,i treba to prodati;a nisam siguran da će to progutati srpsko tržište (kako u RS tako i u Republici Srpskoj) - sa druge strane,iako postoji Tinovo izdanje,siguran sam da bi ne mali broj ljudi u Hr i Slo uzimalo Modesti,sa obzirom da su mnogi nezadovoljni Tinovim izdanjem (možda i grešim,ali kao da se prisećam da je više puta rečeno da je prevod ovog izdavača upitnog kvaliteta),a sa druge strane DW već odavno ima dobru reputaciju kod strip publike u Hrvatskoj/Sloveniji.
E sad,da li je reputacija ekvivalentna prodatim izdanjima,ne bih znao reći.



Ma trebali su bar 500 primjeraka na latinici. Ne znam kakvi su to zakoni i olakšice i o čemu se radi ali... Ja recimo znam 2/3 slova ćirilice i sve bih mogao čitati na osnovi toga ali to bi bilo sporo i kočenje a ipak Modesti nije da dadne taj neki presudni poticaj. Tako da... sretno Darkwoode, nadam se da neke postojeće serijale neće prebaciti na ćirilicu

loading...
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1695 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 11/08/2018 : 08:52:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney




iako postoji Tinovo izdanje,siguran sam da bi ne mali broj ljudi u Hr i Slo uzimalo Modesti,sa obzirom da su mnogi nezadovoljni Tinovim izdanjem (možda i grešim,ali kao da se prisećam da je više puta rečeno da je prevod ovog izdavača upitnog kvaliteta),a sa druge strane DW već odavno ima dobru reputaciju kod strip publike u Hrvatskoj/Sloveniji.
E sad,da li je reputacija ekvivalentna prodatim izdanjima,ne bih znao reći.


Tako da... sretno Darkwoode, nadam se da neke postojeće serijale neće prebaciti na ćirilicu



@anto
Da. Prijevod u tim izdanjima (zajedno s lekturom) je, po mojem sudu, katastrofa.

@Dwayne_Looney
Ćirilicu nisam nikad čitao. Kada bi Darkwood ili Čarobna knjiga počeli objavljivati serijale koje kupujem (Stripoteka, Perle, Perle integrali, Ken Parker i Marvelova izdanja...) na ćirilici - ja bih prestao kupovati ta izdanja.

Tako da u potpunosti potpisujem ovo što si napisao...

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

Dante1
New Member



Croatia
106 Posts

Member since 06/10/2008

Posted - 11/08/2018 : 09:26:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Dante1 a Private Message  Reply with Quote
Nadam se da informacija da će Riđobradi ići na ćirilici nije točna. To bi značilo da će i Spirou ići na ćirilici, a vjerujem da će bi se oba serijala dobro prodavala u Hrvatskoj zbog rasprodatih Libellusovih izdanja koja su ionako preskupa.

Edited by - Dante1 on 11/08/2018 09:42:25
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3999 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 11/08/2018 : 10:52:07  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dante1

Nadam se da informacija da će Riđobradi ići na ćirilici nije točna. To bi značilo da će i Spirou ići na ćirilici, a vjerujem da će bi se oba serijala dobro prodavala u Hrvatskoj zbog rasprodatih Libellusovih izdanja koja su ionako preskupa.


Ja se iskreno nadam da će Riđobradi ići na latinici. U tom slučaju ga obavezno kupujem. Na ćirilici nema šanse...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37324 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 11/08/2018 : 15:22:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pa krajem 2017 je vec sve receno sta ce ici i na kom pismu. Nije mi trenutno pri ruki onaj DW katalog, ima tamo navedeno sta sve treba izaci.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

BiDi
Senior Member

Slovenia
2418 Posts

Member since 06/05/2002

Posted - 11/08/2018 : 22:32:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit BiDi's Homepage  Send BiDi an ICQ Message  Send BiDi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Pa krajem 2017 je vec sve receno sta ce ici i na kom pismu. Nije mi trenutno pri ruki onaj DW katalog, ima tamo navedeno sta sve treba izaci.
Nije sasvim tako...

Tamo o Riđobradom piše samo "Ovaj klasik francusko-­belgijske škole stripa objavljujemo u celosti, u integralima, bogato ispraćenim propratnim materijalima", nema naznake pisma.

U katalogu su na cirilici samo Modesty, Corto i Tintin.
Spirou na latinici.

Tako mi mlijeka u prahu, kidam naljevo

Edited by - BiDi on 11/08/2018 22:33:50
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11195 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 11/08/2018 : 23:07:15  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Listao na Striporami Modesti.
Ljudi moji, kako je ono meni dobro odradjeno.
300 str, veci format, a knjiga lagana za drzanje.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1644 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 14/08/2018 : 14:01:11  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BiDi

quote:
Originally posted by Poli


Pa krajem 2017 je vec sve receno sta ce ici i na kom pismu. Nije mi trenutno pri ruki onaj DW katalog, ima tamo navedeno sta sve treba izaci.
Nije sasvim tako...

Tamo o Riđobradom piše samo "Ovaj klasik francusko-­belgijske škole stripa objavljujemo u celosti, u integralima, bogato ispraćenim propratnim materijalima", nema naznake pisma.

U katalogu su na cirilici samo Modesty, Corto i Tintin.
Spirou na latinici.



Negde sam pokupio informaciju da će biti na ćirilici, možda grešim.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3999 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 14/08/2018 : 17:52:06  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tantus

quote:
Originally posted by BiDi

quote:
Originally posted by Poli


Pa krajem 2017 je vec sve receno sta ce ici i na kom pismu. Nije mi trenutno pri ruki onaj DW katalog, ima tamo navedeno sta sve treba izaci.
Nije sasvim tako...

Tamo o Riđobradom piše samo "Ovaj klasik francusko-­belgijske škole stripa objavljujemo u celosti, u integralima, bogato ispraćenim propratnim materijalima", nema naznake pisma.

U katalogu su na cirilici samo Modesty, Corto i Tintin.
Spirou na latinici.



Negde sam pokupio informaciju da će biti na ćirilici, možda grešim.


Latinica... kupujem 100 %
Ćirilica... ne kupujem 100 %
Jednostavno 😂
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18379 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 14/08/2018 : 19:54:19  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Dobro da je na cirilici..imam bar opravdanje da ne uzimam..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16866 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 15/08/2018 : 10:16:11  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Dobro da je na cirilici..imam bar opravdanje da ne uzimam..




Tako je i kod mene... Samo što Modesty ne bi uzumao ionako.
Čitam ćirilicu ali teže... Tako da mi nije gušt, jbg...
Tako npr. ne bi mogao čitati stripove na slovenskom, makedonskom...
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 15/08/2018 : 10:33:45  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Jbt, neko bi pomislio da je ovo forum imbecila
Ajd razumijem da neko iz inata ili ko zna kakvih drugih razloga (a zna se kojih) neće da uči i čita ćirilicu, ali ovo pismo se nauči za dan, znam jer sam ga i sam morao savladati kad sam došao u Banjaluku kao klinac.
Uglavnom, puno priče oko nečega što uopšte nije nikakav problem. Svaka najava srpskog ćiriličnog izdanja koja se pojavi ovdje vuče pun kurac postova "ne kupujem jer je ćirilica", "zašto nije na latinici", "+1", "meni je to teško čitati" itd. I tako iznova i iznova.
Ljudi izdaju strip na svom pismu, razlike u znakovima se nauče bukvalno za dan, pa ko hoće... stvar je u tome da se neće, i to je potpuno legitimno, ali konstantno zasipanje istim postovima nakon svake ćirilične najave je komično
Go to Top of Page

fckinfine
Starting Member



Serbia
40 Posts

Member since 18/12/2017

Posted - 15/08/2018 : 11:08:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit fckinfine's Homepage  Send fckinfine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Naslovnica je pravi thrash, plus je na cirilici, ali cena je stvarno mrak! :D


treš?
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 15/08/2018 : 12:25:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Jbt, neko bi pomislio da je ovo forum imbecila
Ajd razumijem da neko iz inata ili ko zna kakvih drugih razloga (a zna se kojih) neće da uči i čita ćirilicu, ali ovo pismo se nauči za dan, znam jer sam ga i sam morao savladati kad sam došao u Banjaluku kao klinac.
Uglavnom, puno priče oko nečega što uopšte nije nikakav problem. Svaka najava srpskog ćiriličnog izdanja koja se pojavi ovdje vuče pun kurac postova "ne kupujem jer je ćirilica", "zašto nije na latinici", "+1", "meni je to teško čitati" itd. I tako iznova i iznova.
Ljudi izdaju strip na svom pismu, razlike u znakovima se nauče bukvalno za dan, pa ko hoće... stvar je u tome da se neće, i to je potpuno legitimno, ali konstantno zasipanje istim postovima nakon svake ćirilične najave je komično



Bio je jedan biser* na nekoj temi, ne sećam se kojoj, i tvrdio je kako mu je lakše (brže!?!!) naučiti strani jezik nego ćirilicu.
Dok se neko drugi ubio objašnjavajući mu da je ćirilica PISMO jezika koji ionako ZNA I NE MORA DA UČI, dok je učenje stranog jezika nešto daleko složenije i ozbiljnije, i zahteva godine za usavršavanje.
Kakvih sve glupaka ima, Mike O'Millah.


*blaga reč za jednog idiota, ali da ne budem nekulturan


quote:
velka031
Čitam ćirilicu ali teže... Tako da mi nije gušt, jbg...
Tako npr. ne bi mogao čitati stripove na slovenskom, makedonskom...


Opet babe i žabe. Čitati srpski na ćirilici i makedonski na ćirilici nikako nije isto.
Ti ne bi mogao čitati stripove na slovenskom i makedonskom jer su razlike u jeziku veće. Srpski/hrvatski/bosanski su ipak veoma sličniji, te ako možeš da čitaš srpski na latinici, MOŽEŠ i na ćirilici. Razlika je u pismu, a ne u jeziku i razumevanju pročitanog. Pismo je kozmetika.
Ali sve to pada u vodu jer ti ćirilica nije gušt, i to je sasvim opravdano.
Ja ne bih nikako svario ćirilicu u žanrovskim stripovima (SF na ćirilici bi bio )



Edited by - Jocko on 15/08/2018 12:36:12
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 15/08/2018 : 12:40:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
quote:
swamp thing
Ljudi izdaju strip na svom pismu, razlike u znakovima se nauče bukvalno za dan, pa ko hoće... stvar je u tome da se neće, i to je potpuno legitimno, ali konstantno zasipanje istim postovima nakon svake ćirilične najave je komično


Da su sve to vreme umesto što su pisali kako neće, ne znaju, ne kupuju, utrošili na učenje ćirilice, sada ne bi pisali kako neće, ne znaju, ne kupuju.
Ali očito je da ćirilica vizuelno odbija ljude, pa joj i ne daju šansu, što je šteta jer se stvarno brzo nauči. Mene odbijalo čitanje mangi s desna na levo, a bilo mi potrebno manje od 10 strana da se naviknem.


Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 15/08/2018 : 13:38:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Čitam ćirilicu naravno. Skoro kao engleski. No, problem je u tome da ako mi se strip na ćirilici ne svidi, ne mogu ga prodati u HR jer ovdje skoro nitko ne kupuje štampu na ćirilici. Tako da moram preskočiti, nemam ni jedan strip na ćirilici.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 15/08/2018 13:48:38
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3125 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 15/08/2018 : 13:53:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Čitam ćirilicu naravno. Skoro kao engleski. No, problem je u tome da ako mi se strip na ćirilici ne svidi, ne mogu ga prodati u HR jer ovdje skoro nitko ne kupuje štampu na ćirilici. Tako da moram prskočiti, nemam ni jedan strip na ćirilici.


Pa jel ti čitaš samo zarad prodaje? Valjda postoje stripovi za koje već znaš unapred šta je u pitanju i da li će ti se svideti?

Realno, učenje ćiriličnog pisma je samo stvar motivacije. Što je čovek stariji, sve mu je teže bilo šta da uči ako ne mora. Velika većina (logično) se neće cimati samo zarad toga da pročita neki strip/knjigu/novine.
Da treba par dana i nije, ali i da je ćirilica nešto zeznuto i da je ko strani jezik...ni blizu.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3999 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 15/08/2018 : 14:28:07  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jocko

quote:
swamp thing
Ljudi izdaju strip na svom pismu, razlike u znakovima se nauče bukvalno za dan, pa ko hoće... stvar je u tome da se neće, i to je potpuno legitimno, ali konstantno zasipanje istim postovima nakon svake ćirilične najave je komično


Da su sve to vreme umesto što su pisali kako neće, ne znaju, ne kupuju, utrošili na učenje ćirilice, sada ne bi pisali kako neće, ne znaju, ne kupuju.
Ali očito je da ćirilica vizuelno odbija ljude, pa joj i ne daju šansu, što je šteta jer se stvarno brzo nauči. Mene odbijalo čitanje mangi s desna na levo, a bilo mi potrebno manje od 10 strana da se naviknem.


Ja ćirilicu mogu čitati, pogotovo štampanu koja se i nalazi u stripovima. Ali je ne čitam pitko jer je ne koristim aktivno 25 godina. Samim tim se ne mogu opustiti i uživati u stripu. Ako bi nešto poput Riđobradog volio imati u kolekciji onda mogu valjda na forumu napisati kako bi želio da to bude na pismu koje čitam bez ikakvig problema. Ne znam što tu ima biti komično. Jednostavno, puno opuštenije čitam na latinici, a učio sam ćirilicu nekoliko godina u osnovnoj. Ove nove generacije je nisu učile i njima je sigurno još veći problem.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 15/08/2018 : 19:42:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by Obi-wan

Čitam ćirilicu naravno. Skoro kao engleski. No, problem je u tome da ako mi se strip na ćirilici ne svidi, ne mogu ga prodati u HR jer ovdje skoro nitko ne kupuje štampu na ćirilici. Tako da moram prskočiti, nemam ni jedan strip na ćirilici.


Pa jel ti čitaš samo zarad prodaje? Valjda postoje stripovi za koje već znaš unapred šta je u pitanju i da li će ti se svideti?

Realno, učenje ćiriličnog pisma je samo stvar motivacije. Što je čovek stariji, sve mu je teže bilo šta da uči ako ne mora. Velika većina (logično) se neće cimati samo zarad toga da pročita neki strip/knjigu/novine.
Da treba par dana i nije, ali i da je ćirilica nešto zeznuto i da je ko strani jezik...ni blizu.



Nema mjesta u ormarima. Da bih čitao nešto novo, nešto staro mora van. A ćirilicu nitko ovdje ne želi kupiti. Logikom se dolazi upravo do onoga da ne mogu kupovati ništa na ćirilici.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7886 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 15/08/2018 : 21:17:53  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
Kupicu ali se slazem sa vecinom na forumu trebalo je ici na latinici.Isto vazi i za izdanje Korto Malteze.Ok je citati kako je napisano sto bi reko Vuk Karadzic ali to moze i s latinicom kao Dilan umesto Dylan Dog.

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 15/08/2018 : 22:51:36  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Apsolutno podržavam što srpsko izdanje izlazi na zvaničnom srpskom pismu!

Kome se ne sviđa ne mora da čita!!!
Go to Top of Page
Page: of 170 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.59 seconds. Snitz Forums 2000