forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Darkwood noviteti! (uskoro)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 170

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 15/08/2018 : 23:49:07  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ljudi 21. je stoljece
latinski jezik je pobijedio iako niko ne prica njime danas
kao i latinica
globalni pobjednici zajedno s engleskim
fino cirilicni strip pod ruku pa pravac baustela u njemačkoj :D

meni je ovo isto kao da kinezi prodaju hjuaveji s kineskim androidom :D
ili sorny i sljamsung da rade s katakanom ili koreanskim pismom
21. je stoljece

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 16/08/2018 : 00:26:42  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vronski 3

Apsolutno podržavam što srpsko izdanje izlazi na zvaničnom srpskom pismu!

Kome se ne sviđa ne mora da čita!!!


Danas kada je borba za svakog kupca stvarno inteligentno razmišljanje. Ako se latinicom možeš proširiti i na tržiste Slovenije i Hrvatske zašto ne bi izdavao na latinici. Kada je već ljudima u Srbiji sasvim svejedno kojim pismom se piše.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 16/08/2018 : 00:28:04  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Ajde Markos kreni sa izdavanjem na glagoljici pa da njegujemo staro hrvatsko pismo 😂😂😂😂
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 16/08/2018 : 00:42:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Nije ovo pitanje praktičnosti, tržišta niti tradicije, ovo je političko pitanje. Bolje je onda ne raspravljati o tome, jer pravila ne dopuštaju.
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
584 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 16/08/2018 : 01:51:41  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

Nije ovo pitanje praktičnosti, tržišta niti tradicije, ovo je političko pitanje. Bolje je onda ne raspravljati o tome, jer pravila ne dopuštaju.


Nope, nije pitanje politike, barem ne one na koju svi prvi pomisle. U pitanju je politika ocuvanja nacionalnog identiteta i pisma koje izumire, jer je svima lakse da koriste pismo kojim se pise engleski jezik. Kao sto razumem one kojima to nije bitno, razumem i one kojima je to bitno. Realno, da mi je neki strip toliko dobar da ga moram imati naucio bih 10 slova novih za dva dana 😀
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 16/08/2018 : 03:32:27  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zare80

quote:
Originally posted by Dexters

Nije ovo pitanje praktičnosti, tržišta niti tradicije, ovo je političko pitanje. Bolje je onda ne raspravljati o tome, jer pravila ne dopuštaju.


Nope, nije pitanje politike, barem ne one na koju svi prvi pomisle. U pitanju je politika ocuvanja nacionalnog identiteta i pisma koje izumire, jer je svima lakse da koriste pismo kojim se pise engleski jezik. Kao sto razumem one kojima to nije bitno, razumem i one kojima je to bitno. Realno, da mi je neki strip toliko dobar da ga moram imati naucio bih 10 slova novih za dva dana 😀


Realno, prije ću ga onda naručiti preko Amazona na engleskom nego da se mrcvarim sa učenjem novog pisma. Ili ako mi je baš toliko dobar onda ću izdvojiti koju kunu više pa ga uzeti od hrvatskog izdavača jer Riđobradi, Corto, Modesti... su svi izašli kod hrvatskih izdavača... Nije poanta da se samo nauči ćirilica nego nije, barem meni gušt čitati strip ili knjigu ako zastajkujem, ako se mučim sa pismom ili jezikom na kojem čitam. Želim uživati dok čitam, opustiti se...
Go to Top of Page

zovko
New Member

200 Posts

Member since 21/08/2012

Posted - 16/08/2018 : 06:07:30  Show Profile Show Extended Profile  Send zovko a Private Message  Reply with Quote
Ništa, samo za tebe će isključivo na hrvatskoj latinici da se izdaje. Da se ti jadan ne bi mučio i da bi se opustio čitajući.

Ionako nisu isti jezici, zar ne? Nedajbože da neko bogohuli i kaže da su isti. Možda bi tad nekog i zabolelo ćoše da li treba stavljati Vukovu ćirilicu ili ne.
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 16/08/2018 : 08:13:44  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Nema ovo veze sa politikom. Ćirilica je po ustavu Srbije zvanično pismo u Republici Srbiji i sva službvena dokumenta moraju biti na ćirilici. Strip naravno da nije službeni dokument ali je preporuka vlade i premijerke da se i javne publikacije štampaju na ćirilici a to donosi i pređeni benifit izdavačima.

Ćirilica je u Srbiji poslednjih godina ugrožena od strane latinice, iako su oba pisma ravnopravna, tako da ja potez Darkwooda vidim kao doprinos očuvanju ćirilice. E sad, slažem se da današnje generacije u Hrvatskoj i Sloveniji ne znaju ćirilicu ali se lako nauči, to ne bi trebalo da predstavlja problem...
Go to Top of Page

canobi
Starting Member

55 Posts

Member since 05/11/2005

Posted - 16/08/2018 : 08:41:17  Show Profile Show Extended Profile  Send canobi a Private Message  Reply with Quote
Kaj se ložite bez veze, izdanja su od srpskog izdavača i namijenjena za Srbiju. Nismo više u Yugi, tko hoće latinicu nek pritišće HR ili BIH izdavače da izbace iste stripove a ne diktirati tuđima da štampaju kako odgovara strancima - probajte protestirati kod HR izdavača zašto ne izdaju na ćirilici pa javite rezultat...
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 16/08/2018 : 09:03:36  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zovko

Ništa, samo za tebe će isključivo na hrvatskoj latinici da se izdaje. Da se ti jadan ne bi mučio i da bi se opustio čitajući.

Ionako nisu isti jezici, zar ne? Nedajbože da neko bogohuli i kaže da su isti. Možda bi tad nekog i zabolelo ćoše da li treba stavljati Vukovu ćirilicu ili ne.


O čemu ti lupetaš ????? Prije svega nemam isključivo ja problem sa ćirilicom nego je više forumaša izrazilo želju da izlazi na latinici zbog lakšeg čitanja. Valjda svoje pare mogu trošiti na izdanje koje mi više odgovara i koje ću čitati opušteno i sa užitkom. I u čemu je tu problem ???? I tko uopće govori o jeziku ? Govori se isključivo o pismu. Srpski jezik mi uopće ne smeta, ne zamaram se time jel to isti jezik s hrvatskim ili su dva različita jezika... ja osobno dok čitam srpski ili pričam sa nekim tko govori srpski ne mislim da je riječ o drugom jeziku. Osobno čak vjerovatno zbog Dnevnika, Veselog Četvrtka i Darkwooda imam i više stripova u kolekciji na srpskom nego na hrvatskom jeziku.
Tako da si promašio ceo fudbal sa svojim odgovorom.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37351 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 16/08/2018 : 09:15:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ali eto, ne zelis se "potruditi" i nauciti i to pismo, pa uzme ti "samo par sati ili par dana" to nauciti. Mislim da to zele reci.

Mislim da je posve bezvezna rasprava o tome, ali valjda moze svako sam za sebe odluciti hoce li se uciti nesto novo ili ne, treba li mu nesto ili ne. A izdavac isto tako valjda ima neku racunicu zasto nesto izdati na tom a drugo na drugom pismu. Sigurno bi na latinici prodao vise primeraka u druge zemlje, ali Vuk (Komiko) npr. kaze da se na cirilici vise primeraka proda doma.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 16/08/2018 : 10:23:41  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by canobi

Kaj se ložite bez veze, izdanja su od srpskog izdavača i namijenjena za Srbiju. Nismo više u Yugi, tko hoće latinicu nek pritišće HR ili BIH izdavače da izbace iste stripove a ne diktirati tuđima da štampaju kako odgovara strancima - probajte protestirati kod HR izdavača zašto ne izdaju na ćirilici pa javite rezultat...


Nitko nikome ne diktira ništa. Samo želja ili žaljenje što izdanje nije na latinici. Ne možeš uspoređivati zato što u Srbiji svi čitaju latinicu ravnopravno ćirilici i nije im apsolutno nikakav problem čitati hrvatska izdanja na latinici. Srpska izdanja imaju veliki broj kupaca u hrvatskoj i taj broj bi se sigurno bio drastično smanjio kada bi se izdavalo na ćirilici. Nikakav nacionalizam, nikakva politika nego isključivo poslovna politika.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 16/08/2018 : 10:29:51  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by zovko

Ništa, samo za tebe će isključivo na hrvatskoj latinici da se izdaje. Da se ti jadan ne bi mučio i da bi se opustio čitajući.

Ionako nisu isti jezici, zar ne? Nedajbože da neko bogohuli i kaže da su isti. Možda bi tad nekog i zabolelo ćoše da li treba stavljati Vukovu ćirilicu ili ne.


O čemu ti lupetaš ????? Prije svega nemam isključivo ja problem sa ćirilicom nego je više forumaša izrazilo želju da izlazi na latinici zbog lakšeg čitanja. Valjda svoje pare mogu trošiti na izdanje koje mi više odgovara i koje ću čitati opušteno i sa užitkom. I u čemu je tu problem ???? I tko uopće govori o jeziku ? Govori se isključivo o pismu. Srpski jezik mi uopće ne smeta, ne zamaram se time jel to isti jezik s hrvatskim ili su dva različita jezika... ja osobno dok čitam srpski ili pričam sa nekim tko govori srpski ne mislim da je riječ o drugom jeziku. Osobno čak vjerovatno zbog Dnevnika, Veselog Četvrtka i Darkwooda imam i više stripova u kolekciji na srpskom nego na hrvatskom jeziku.
Tako da si promašio ceo fudbal sa svojim odgovorom.


Da, svi lupetaju, a ti se šprdaš sa ćirilicom koja je, kako je već objašnjeno, zvanično pismo Srbije, i pokušava ga se očuvati. Spominješ glagoljicu i "prijetiš" amazonom.
Mogao si već kupiti hrvatska izdanja za ovo vrijeme koliko hračeš žuč po ćirilici.
Go to Top of Page

fckinfine
Starting Member



Serbia
40 Posts

Member since 18/12/2017

Posted - 16/08/2018 : 10:40:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit fckinfine's Homepage  Send fckinfine a Private Message  Reply with Quote
Ljudi smirite se, koji vam je, nije nikakva politika. Da li posle svega ovde, trzista na kome se svaki izdavac po imenu i prezimenu zna i dalje mozete da lupetate gluposti o politickim konotacijama, inacenju, cemu god. Jedini razlog sto je strip na cirilici je zakon koji treba uskoro da udje u proceduru po kome ce se u prvo vreme izvesne poreske olaksice davati izdanjima na cirilicnom pismu u Srbiji, a nakon izvesnog vremena bi, po zakonu, svako izdanje moralo da bude na cirilici. Ljudi su odlucili da pokusaju sebi zivot da olaksaju, racunajuci da ce otkup od strane drzave za biblioteke ici lakse i brze i isplativije ukoliko izdanje bude cirilicno. Za one koji ne znaju, drzava hrvatska je po pitanju otkupa i tretmana stripa u institucijama pod svojom ingerencijom godinama ispred srbije, kako kolicinama stripa koje otkupljuje tako i cenom. Prema tome, molim vas da prestanete da pricate o glagoljicama, politici i slicnim nebulozama ako vec nesto ne znate. Ljudima u darkvudu svaka cast za vrhunsko dizajnirano i opremeljeno izdanje.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 16/08/2018 : 10:48:13  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by zovko

Ništa, samo za tebe će isključivo na hrvatskoj latinici da se izdaje. Da se ti jadan ne bi mučio i da bi se opustio čitajući.

Ionako nisu isti jezici, zar ne? Nedajbože da neko bogohuli i kaže da su isti. Možda bi tad nekog i zabolelo ćoše da li treba stavljati Vukovu ćirilicu ili ne.


O čemu ti lupetaš ????? Prije svega nemam isključivo ja problem sa ćirilicom nego je više forumaša izrazilo želju da izlazi na latinici zbog lakšeg čitanja. Valjda svoje pare mogu trošiti na izdanje koje mi više odgovara i koje ću čitati opušteno i sa užitkom. I u čemu je tu problem ???? I tko uopće govori o jeziku ? Govori se isključivo o pismu. Srpski jezik mi uopće ne smeta, ne zamaram se time jel to isti jezik s hrvatskim ili su dva različita jezika... ja osobno dok čitam srpski ili pričam sa nekim tko govori srpski ne mislim da je riječ o drugom jeziku. Osobno čak vjerovatno zbog Dnevnika, Veselog Četvrtka i Darkwooda imam i više stripova u kolekciji na srpskom nego na hrvatskom jeziku.
Tako da si promašio ceo fudbal sa svojim odgovorom.


Da, svi lupetaju, a ti se šprdaš sa ćirilicom koja je, kako je već objašnjeno, zvanično pismo Srbije, i pokušava ga se očuvati. Spominješ glagoljicu i "prijetiš" amazonom.
Mogao si već kupiti hrvatska izdanja za ovo vrijeme koliko hračeš žuč po ćirilici.


Ko se sprda sa ćirilicom ? Jesi li ti normalan i jel čitaš sa razumjevanjem ???? Malo si previše ostrašćen brale... Niti se sprdam sa ćirilicom niti prijetim sa ikakvim amazonom nego valjda za svoj novac svi imamo pravo izbora i moj izbor je da ne kupim Riđobradog ako bude izlazio na ćirilici. Ako stvarno i bude ilazio na ćirilici, sve 5 i bit će mi žao zbog povoljnije cijene, ali ću radije pokušati nabaviti od Libellusa.I šta je tu problem ???? Ostala izdanja na ćirilici poput Corta već imam u hrvatskom izdanju ili me apsolutno ne zanimaju u bilo kom obliku, jeziku i pismu.Gdje ti vidiš ikakvo hrakanje žuči po ćirilici ? Čemu iskrivljavanje činjenica. Da bilježnica smrti postoji isključivo na japanskom pismu ne bi je kupio, ali to ne bi značilo da ismijavam japansko pismo, japansku kulturu ili njihove skijaše skakače nego da jednostavno ne mogu čitati na japanskom pismu.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 16/08/2018 : 10:54:11  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Ali eto, ne zelis se "potruditi" i nauciti i to pismo, pa uzme ti "samo par sati ili par dana" to nauciti. Mislim da to zele reci.

Mislim da je posve bezvezna rasprava o tome, ali valjda moze svako sam za sebe odluciti hoce li se uciti nesto novo ili ne, treba li mu nesto ili ne. A izdavac isto tako valjda ima neku racunicu zasto nesto izdati na tom a drugo na drugom pismu. Sigurno bi na latinici prodao vise primeraka u druge zemlje, ali Vuk (Komiko) npr. kaze da se na cirilici vise primeraka proda doma.





Ne želim se potruditi jer ćirilicu znam. Učio je u školi. Do sedmog razreda kada smo stali zbog rata. Počeli u trećem razredu. Jednostavno je 25 godina nisam imao gdje koristiti pa sam zaboravio recimo pisana slova,ali štampana znam. Ali mi je svejedno teže čitat pa bih uvijek radije uzeo strip na latinici. A po komentarima vidim da nisam jedini. Tako da nema potrebe da se itko propinje na zadnje noge ili osjeća povrijeđenim.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 16/08/2018 : 11:04:20  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fckinfine

Ljudi smirite se, koji vam je, nije nikakva politika. Da li posle svega ovde, trzista na kome se svaki izdavac po imenu i prezimenu zna i dalje mozete da lupetate gluposti o politickim konotacijama, inacenju, cemu god. Jedini razlog sto je strip na cirilici je zakon koji treba uskoro da udje u proceduru po kome ce se u prvo vreme izvesne poreske olaksice davati izdanjima na cirilicnom pismu u Srbiji, a nakon izvesnog vremena bi, po zakonu, svako izdanje moralo da bude na cirilici. Ljudi su odlucili da pokusaju sebi zivot da olaksaju, racunajuci da ce otkup od strane drzave za biblioteke ici lakse i brze i isplativije ukoliko izdanje bude cirilicno. Za one koji ne znaju, drzava hrvatska je po pitanju otkupa i tretmana stripa u institucijama pod svojom ingerencijom godinama ispred srbije, kako kolicinama stripa koje otkupljuje tako i cenom. Prema tome, molim vas da prestanete da pricate o glagoljicama, politici i slicnim nebulozama ako vec nesto ne znate. Ljudima u darkvudu svaka cast za vrhunsko dizajnirano i opremeljeno izdanje.


Čitao sam na vašim portalima o tom novom zakonu tako da sam poprilično upoznat sa njime. Čak sam se pobojao odmah i da ne bi kiosk izdanja stripa koja redovno uzimam počela izlaziti na ćirilici. Povukao sam paralelu sa glagoljicom jer je ona staro hrvatsko pismo kao što je ćirilica srpsko. Samo što je glagoljica kod nas gotovo pa izumrla za razliku od ćirilice u Srbiji.
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11206 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 16/08/2018 : 11:32:41  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Ako vec propisuje upotrebu cirilice, drzava bi trebala i da pomogne svakom izdavacu, koji plasira svoja izdanja na prostoru bivse Jugoslavije, jer cirilicom ocigledno gubi na tirazu.
Izdavaci ionako jedva sastavljaju kraj s krajem.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

zovko
New Member

200 Posts

Member since 21/08/2012

Posted - 16/08/2018 : 11:55:39  Show Profile Show Extended Profile  Send zovko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat


Dosadni, možeš li više da odjebeš sa svojim upadicama? Koja je poenta tvojih uleta? Svakog izvređaš, a najviše gluposti pišeš upravo ti.
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2894 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 16/08/2018 : 11:57:13  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat
O čemu ti lupetaš ????? Prije svega nemam isključivo ja problem sa ćirilicom nego je više forumaša izrazilo želju da izlazi na latinici zbog lakšeg čitanja. Valjda svoje pare mogu trošiti na izdanje koje mi više odgovara i koje ću čitati opušteno i sa užitkom. I u čemu je tu problem ???? I tko uopće govori o jeziku ? Govori se isključivo o pismu. Srpski jezik mi uopće ne smeta, ne zamaram se time jel to isti jezik s hrvatskim ili su dva različita jezika... ja osobno dok čitam srpski ili pričam sa nekim tko govori srpski ne mislim da je riječ o drugom jeziku. Osobno čak vjerovatno zbog Dnevnika, Veselog Četvrtka i Darkwooda imam i više stripova u kolekciji na srpskom nego na hrvatskom jeziku.
Tako da si promašio ceo fudbal sa svojim odgovorom.



Ti si potpuno izgubio kompas druže.
Ima li ovo izdanje na latinici. Ako ima prestani trolati i kupi to.

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.

Edited by - djukak on 16/08/2018 11:57:58
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 16/08/2018 : 12:06:08  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zovko

quote:
Originally posted by sumohrvat


Dosadni, možeš li više da odjebeš sa svojim upadicama? Koja je poenta tvojih uleta? Svakog izvređaš, a najviše gluposti pišeš upravo ti.


Jel bi se ti to igrao moderatora ili šta ? Di sam ja ikoga vrijeđao na ovoj temi ????? O čemu ti pričaš ? Jel imaš možda problema sa čitanjem latinice ?
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 16/08/2018 : 12:09:40  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by djukak

quote:
Originally posted by sumohrvat
O čemu ti lupetaš ????? Prije svega nemam isključivo ja problem sa ćirilicom nego je više forumaša izrazilo želju da izlazi na latinici zbog lakšeg čitanja. Valjda svoje pare mogu trošiti na izdanje koje mi više odgovara i koje ću čitati opušteno i sa užitkom. I u čemu je tu problem ???? I tko uopće govori o jeziku ? Govori se isključivo o pismu. Srpski jezik mi uopće ne smeta, ne zamaram se time jel to isti jezik s hrvatskim ili su dva različita jezika... ja osobno dok čitam srpski ili pričam sa nekim tko govori srpski ne mislim da je riječ o drugom jeziku. Osobno čak vjerovatno zbog Dnevnika, Veselog Četvrtka i Darkwooda imam i više stripova u kolekciji na srpskom nego na hrvatskom jeziku.
Tako da si promašio ceo fudbal sa svojim odgovorom.



Ti si potpuno izgubio kompas druže.
Ima li ovo izdanje na latinici. Ako ima prestani trolati i kupi to.


Ja sam uzgubio kompas ???? Po čemu trolam ???? Mislim da si kompas izgubio ti i ovih tvojih par što su se uzjebali zbog ćirilice.... Volio bih kupiti Darkwoodovo izdanje ako je na latinici jer je iste kvalitete, a povoljnije od Libellusovog. Ako je to tebi trolanje onda ili nemaš pojma što znači trolanje ili imaš žešću dijagnozu.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 16/08/2018 : 12:16:23  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz

Ako vec propisuje upotrebu cirilice, drzava bi trebala i da pomogne svakom izdavacu, koji plasira svoja izdanja na prostoru bivse Jugoslavije, jer cirilicom ocigledno gubi na tirazu.
Izdavaci ionako jedva sastavljaju kraj s krajem.



Bravo... upravo o tome i govorim. Danas se na prostoru bivse Jugoslavije pojavilo toliko izdavača i toliko izdanja da je borba za svakog kupca i za svaki primjerak. A izdanjem na ćirilici svaki izdavač zasigurno gubi određen broj kupaca iz Hrvatske i Slovenije. Tako da bi bilo najpoštenije da država Srbija pomogne izdavačima u tom slučaju.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12724 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 16/08/2018 : 12:16:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fckinfine

Ljudi smirite se, koji vam je, nije nikakva politika.



hah slučajno vidjeh ovu temu dok bijem teške bitke za bitak

uopće ne znam o kojemu se izdanju radi i sasvim je to svejedno, nije u tome stvar

želim samo reći: kako se grdno lažete, kako grdno sami sebe želite varati, kako želite iluziju. po meni, to je užas (zona sumraka)

čitam ovu zadnju stranicu postova i ne, nije bitno hrvati srbi, ne uopće nije bitno ništa nacije države

ma dajte ljudi, zašto se tako grdno lažete

upravo vas ovakve stvari prizemlje i demantiraju. zagrije se temperatura i zbog neke najmarginalnije stvari na svijetu nekog izdanja na ćirilici. s time se treba muževno nositi, da stvari tako stoje, a ne zabadati nos u pijesak.

eto, htio sam samo to reći, što ja znam, imam potrebu
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2894 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 16/08/2018 : 12:49:40  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat
Ja sam uzgubio kompas ???? Po čemu trolam ???? Mislim da si kompas izgubio ti i ovih tvojih par što su se uzjebali zbog ćirilice.... Volio bih kupiti Darkwoodovo izdanje ako je na latinici jer je iste kvalitete, a povoljnije od Libellusovog. Ako je to tebi trolanje onda ili nemaš pojma što znači trolanje ili imaš žešću dijagnozu.



OK, nećeš kupiti DW izdanje, kupi LL ili englesko i riješen problem. Pusti da svako odlučuje šta i kako će izdati.

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page
Page: of 170 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.61 seconds. Snitz Forums 2000