forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Darkwood noviteti! (uskoro)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 170

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 19/02/2017 : 00:38:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo


Po komentarima koje sam čitao na Darkwood forumu stekao sam dojam (ako je taj uzorak mjerodavan) da vi u Srbiji žalite zato što je manjak strip izdanja na ćirilici.



Koliko ih ima? Ne verujem da je merodavan. Verujem da bi vecini Srba bilo draze da i vi mozete da uzivate u svim izdanjima iz susedne drzave. Znam da meni bi. Moje starije dete cita podjednako dobro oba pisma. A ima samo 10 godina.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/02/2017 : 00:47:27  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Drago mi je da vidim izdanje na cirilici ali ne znam kako se izdavacau to isplati, ne znam koliko ide na trziste u Hrvatskoj i Sloveniji i BiH ali mislim da svaki prodati primerak vredi, tako da sam pre za latinicu, radi opstanka izdavaca.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/02/2017 : 15:32:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jasko

Evo jedne slike za učenje

http://mojenovosti.com/sajt/doc/Image/novosti_sr//68916_vest_azbuka.jpg



Ako moze samo jedno pitanje - po kojem pravilu je ovo poslagano: A B V G D ...? Nasumicno je ili po nekom pravilu (za cirilicu)?
Zar ne ide azbuka ("abeceda"?) i na srpskom A B C Č Ć D ...?


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

agochkov
New Member



293 Posts

Member since 17/10/2012

Posted - 20/02/2017 : 15:44:28  Show Profile Show Extended Profile  Send agochkov a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by Jasko

Evo jedne slike za učenje

http://mojenovosti.com/sajt/doc/Image/novosti_sr//68916_vest_azbuka.jpg



Ako moze samo jedno pitanje - po kojem pravilu je ovo poslagano: A B V G D ...? Nasumicno je ili po nekom pravilu (za cirilicu)?
Zar ne ide azbuka ("abeceda"?) i na srpskom A B C Č Ć D ...?





Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/02/2017 : 19:25:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Jebote, ko da mi Marsovac odgovorio ... ili na marsovskom.

Pojma nemam sta si mi htio odgovoriti, ili poruciti.




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

agochkov
New Member



293 Posts

Member since 17/10/2012

Posted - 20/02/2017 : 19:46:01  Show Profile Show Extended Profile  Send agochkov a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Jebote, ko da mi Marsovac odgovorio ... ili na marsovskom.

Pojma nemam sta si mi htio odgovoriti, ili poruciti.




https://hr.wikipedia.org/wiki/Azbuka

Ne znam koje si godiste, ali mislio sam da ste svi ucili nesto u skoli o staroslavenskom jeziku, Cirilu i Metodiju, glagoljici...

Ono gore je staroslavenska azbuka (cirilica), koja se danas modificirana koristi u Makedoniji, Srbiji, Bugarskoj, Rusiji, Ukrajini, Belorusiji itd...

Azbuka dolazi iz az-buki-vjedi...

https://en.wikipedia.org/wiki/Cyrillic_script
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/02/2017 : 20:33:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

To sam vec par puta napisao - kod nas u osnovnoj smo presli sr/hr jezik svi sa peticom ako si uspio procitati par reci na cirilici. I to je bilo manje vise sve sto smo "naucili" (ne znam odakle su dovukli onu baburinu, ali to sigurno nije bila uciteljica posto nas nije nista naucila). Aha, godiste sam '78.

Znaci, na srpskom abeceda nije ista kao na slovenackom ili na hrvatskom. Ja sam mislio da svi idemo sa A B C D E F G H itd. (naravno uz meke i tvrde c-je, oni koji ih imaju).


Ali ovo vise nema veze sa Kortom i DW ... odnosno ima, mozda jos jedan mali pokazatelj zasto ne mogu citati cirilice (to jest, tesko mi je ... mucno zapravo, isto kao njemacki, talijanski, spanski itd. svaki "strani" jezik - u ovom primeru "pismo" - stripove citam samo na slo/hr/sr-latinica i na engleskom, ostalo me ne zanima pa ni da je XY strip u pitanju).





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Nostromo
Junior Member



Croatia
476 Posts

Member since 16/12/2008

Posted - 20/02/2017 : 20:52:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Nostromo a Private Message  Reply with Quote
Ovo me podsjeti na legendarnog Radovana III i kako je Deka Stanislav učio azbuku: A, B, V, G, D a kad je došao do E rekao -E do k**ca! i bacio bukvar. :-)
Poštujem odluku da bude na ćirilici ali svejedno mislim da su na latinici mogli prodati nešto knjiga i kod nas. Ovako, stativa.

There Is a Light That Never Goes Out
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 20/02/2017 : 22:02:34  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Kad bismo pisalo staroslovenskom ćirilicom, vjerovatno bi mnogi koji normalno čitaju tekstove na savremenoj ćirilici imali ozbiljnih teškoća. Nije uopšte jednostavno čitati neki tekst na staroslovenskom, ne samo zbog nerazumijevanja riječi, nego i zbog ovih slova.
Go to Top of Page

Lex
New Member



Serbia
194 Posts

Member since 12/09/2004

Posted - 21/02/2017 : 09:19:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Lex a Private Message  Reply with Quote
Abeceda (a b c d, latinicom) jeste ista, ali azbuka (az buki odnosno a b v, ćirilicom) je nešto što je drugačije složeno. :)

Kick You Down Like Gravity!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/02/2017 : 10:42:12  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nostromo

Ovo me podsjeti na legendarnog Radovana III i kako je Deka Stanislav učio azbuku: A, B, V, G, D a kad je došao do E rekao -E do k**ca! i bacio bukvar. :-)



(hebote,koliko sam puta gledao tu kultnu predstavu,i svaki put me neka fora dobro nasmeje;a i knjiga je vrh)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 21/02/2017 10:43:04
Go to Top of Page

hagal
Starting Member



53 Posts

Member since 15/09/2015

Posted - 22/02/2017 : 00:07:23  Show Profile Show Extended Profile  Send hagal a Private Message  Reply with Quote
WEST 4 navodno u tiskari i uskoro izlazi. info od jednog dw zaposlenika u jednoj fb grupi
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 22/02/2017 : 08:24:06  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Bilo je i vrijeme......Perle izlaze brzinom koja ne obećava ništa dobroga :(
Go to Top of Page

hagal
Starting Member



53 Posts

Member since 15/09/2015

Posted - 22/02/2017 : 14:07:51  Show Profile Show Extended Profile  Send hagal a Private Message  Reply with Quote
Rekli su da su zbog objektivnih okolnosti bili prisiljeni privremeno usporiti Perle i Karusel no od njih neće odustati... :)
Go to Top of Page

bisley
Senior Member



Croatia
1185 Posts

Member since 08/06/2005

Posted - 22/02/2017 : 14:53:13  Show Profile Show Extended Profile  Send bisley a Private Message  Reply with Quote
Više vezano uz pismo na kojem je strip nego za sam strip. Članak iz 1956...

Go to Top of Page

stripadzija
Junior Member

Slovenia
464 Posts

Member since 03/03/2009

Posted - 22/02/2017 : 14:56:43  Show Profile Show Extended Profile  Send stripadzija a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hagal

Rekli su da su zbog objektivnih okolnosti bili prisiljeni privremeno usporiti Perle i Karusel no od njih neće odustati... :)



Odustajanje bi bilo žali Bože, ne propuštam ni jedno izdanje Perli i Karusela.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 22/02/2017 : 17:22:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Zna li se (ako ima neki insajder) koliko Konana bi moglo doci u ovoj godini? Nista manje od jedan Divlji mac i jedne Hronike, to je minimum, a nadam se 2 + 2.

Super bi bilo da ima koja Julia vise nego prosle godine, plus jos koja JDJP ...

I naravno, dva Parkera. :)

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1854 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 24/02/2017 : 12:01:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Zna li se (ako ima neki insajder) koliko Konana bi moglo doci u ovoj godini? Nista manje od jedan Divlji mac i jedne Hronike, to je minimum, a nadam se 2 + 2.

Super bi bilo da ima koja Julia vise nego prosle godine, plus jos koja JDJP ...

I naravno, dva Parkera. :)



E da, i mene zanima C(K)onan!

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

doktor78
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
332 Posts

Member since 01/05/2003

Posted - 24/02/2017 : 21:53:59  Show Profile Show Extended Profile  Send doktor78 a Private Message  Reply with Quote
Meni apsolutno ne smeta ćirilica, potičem iz vremena ex-Yu kada smo jednu sedmicu u školi pisali latinicu, a drugu ćirilicu (bar je kod nas u BiH bilo tako).
Mene interesuje jedna druga stvar: koliko se razlikuje ovo Darkwoodovo izdanje Corta u odnosu na Bookglobeovo? Ko od ova dva izdavača ne ide po redu, jer i na ovom sajtu izmedju "Balade o slanom moru" i "U znaku jarca" imaju navedene dvije epizode. Ili je ovo Darkwoodovo izdanje kao neki integral?
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6855 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 24/02/2017 : 22:52:13  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by doktor78

Meni apsolutno ne smeta ćirilica, potičem iz vremena ex-Yu kada smo jednu sedmicu u školi pisali latinicu, a drugu ćirilicu (bar je kod nas u BiH bilo tako).
Mene interesuje jedna druga stvar: koliko se razlikuje ovo Darkwoodovo izdanje Corta u odnosu na Bookglobeovo? Ko od ova dva izdavača ne ide po redu, jer i na ovom sajtu izmedju "Balade o slanom moru" i "U znaku jarca" imaju navedene dvije epizode. Ili je ovo Darkwoodovo izdanje kao neki integral?



Misliš na redosled nastajanja stripova? Ti uvek možeš, ako nabaviš sve ili ono što te zanima, da na polici poređaš po redosledu koji želiš.
Mislim da nema brojeva po rikni.
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11206 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 25/02/2017 : 11:33:15  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 25/02/2017 : 11:49:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by doktor78

Meni apsolutno ne smeta ćirilica, potičem iz vremena ex-Yu kada smo jednu sedmicu u školi pisali latinicu, a drugu ćirilicu (bar je kod nas u BiH bilo tako).
Mene interesuje jedna druga stvar: koliko se razlikuje ovo Darkwoodovo izdanje Corta u odnosu na Bookglobeovo? Ko od ova dva izdavača ne ide po redu, jer i na ovom sajtu izmedju "Balade o slanom moru" i "U znaku jarca" imaju navedene dvije epizode. Ili je ovo Darkwoodovo izdanje kao neki integral?



Meni se cini da Bookglobovo izdanje u boji prati castermanovu seriju od 14 albuma u boji. Brojevi na riknama su 1 i 13 za ova dva sto su izasla cini mi se.

Ovo sto izdaje Darkwood bi moglo biti izdanje u 12 albuma neko novije castermanovo?
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/02/2017 : 12:01:18  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

doktor78
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
332 Posts

Member since 01/05/2003

Posted - 25/02/2017 : 19:09:07  Show Profile Show Extended Profile  Send doktor78 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by doktor78

Meni apsolutno ne smeta ćirilica, potičem iz vremena ex-Yu kada smo jednu sedmicu u školi pisali latinicu, a drugu ćirilicu (bar je kod nas u BiH bilo tako).
Mene interesuje jedna druga stvar: koliko se razlikuje ovo Darkwoodovo izdanje Corta u odnosu na Bookglobeovo? Ko od ova dva izdavača ne ide po redu, jer i na ovom sajtu izmedju "Balade o slanom moru" i "U znaku jarca" imaju navedene dvije epizode. Ili je ovo Darkwoodovo izdanje kao neki integral?



Misliš na redosled nastajanja stripova? Ti uvek možeš, ako nabaviš sve ili ono što te zanima, da na polici poređaš po redosledu koji želiš.
Mislim da nema brojeva po rikni.


Pa ima li neke povezanosti u radnji, pa da je redoslijed bitan?
Pitam jer sam Corta citao daaaaavno pa se niceg ne sjecam.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 25/02/2017 : 22:59:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Par videa sa Darkwood/Facebooka vezano za Corta:

https://hr-hr.facebook.com/StriparnicaJuzniDarkwood/videos/1313718728718778/

https://hr-hr.facebook.com/darkwood.srbija/videos/1267425836678466/
Go to Top of Page
Page: of 170 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.45 seconds. Snitz Forums 2000