forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Top 6 propalih stripskih projekata u HR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

sandyboy
Average Member

628 Posts

Member since 09/09/2010

Posted - 01/10/2012 : 18:52:33  Show Profile Show Extended Profile  Send sandyboy a Private Message  Reply with Quote
quote:

Baš kao što je i prije par godina pokrenuo Strip magazin kojeg je izišlo nekih 4-5 brojeva u različitim formatima i s različitim kvalitetama papira i tiska.



Eee to je taj, prvi broj imam negdje. Je li barem dovršio stripove započete u prvom broju (Metabaruni su bili u dijelovima i onaj neki bande desinee o nekom Indijancu koji istražuje zločine u rezervatu) ili je svaki broj uz novi tisak i papir imao i nove stripove?
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 01/10/2012 : 19:35:54  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message  Reply with Quote
A i ja biser, imam oba broja Kena a ne znam da su izašli kod nas
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37324 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 01/10/2012 : 20:12:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Van Goghov Tex extra od 101 dalje mi jos uvijek nije dokuciv. Kako za vraga je ovo moglo propasti? Odlican pocetak, kiosk cijena, tiraz je bio 500 ako se ne varam?
Sjecam se neke maglovite price u vezi toga i nekih drugih cinjenica, ostalih izdavaca, ali ovo je prilika da mi neko pojasni. Ako je volja naravno. Ovo me stvarno zanima.

Valjda vazi slicno i za Juliu (jos uvijek imam svih 9 izdatih brojeva), mada je tu i dvig cijene sa vecim formatom koji je vecini smetao.
A danas Julia (DW) ide odlicno.


Ovaj A4 prvi broj Ken Parkera imam i prosao sam kroz njega bezbroj puta.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 01/10/2012 : 20:18:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
@ sandyboy

Ne bih ti znao odgovoriti jer sam od izdanja odustao nakon trećeg broja koji je izišao na drastično lošijem papiru i sa znatno gorim tiskom. Poslije je u broju 4 krenuo i s prvim dijelom jedne epizode Larga Wincha, ali mislim da je sve ostalo na tome.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 01/10/2012 : 21:07:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Izašle su prve dvije epizode.
Bilo ih je i po aukciji.



Ima ih još uvijek :

http://www.stripovi.com/aukcije/ken-parker-duga-puska/5745447/

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2168 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 01/10/2012 : 21:11:49  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vorador


Pa Nick Raider od Slobodne, samo dva broja izašla.



3 broja...
Go to Top of Page

Lastan
Senior Member



1096 Posts

Member since 22/07/2011

Posted - 01/10/2012 : 21:25:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Lastan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by jaki

U jednom trenutku i 11 000 e sad koliko se strmoglavio ne znam.



Ma nemoj mi reći da je imao toliku prođu! pa koliko je onda ima SD Zagor?



Zagor se prodavao u tiražu od 15-17 000 primjeraka u početku izlaženja.Najprodavanije izdanje Slobodne Dalamacije je bio Nipper(išlo 20 brojeva).Vjerojatno je to prva velika lova koju je Kutle zaradio..

www.lastan.hr
https://www.facebook.com/lastan.striparnica






Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 01/10/2012 : 21:45:33  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Van Goghov Tex extra od 101 dalje mi jos uvijek nije dokuciv. Kako za vraga je ovo moglo propasti? Odlican pocetak, kiosk cijena, tiraz je bio 500 ako se ne varam?
Sjecam se neke maglovite price u vezi toga i nekih drugih cinjenica, ostalih izdavaca, ali ovo je prilika da mi neko pojasni. Ako je volja naravno. Ovo me stvarno zanima.


Ma kakvi 500 komada pa to je bio strip na kioscima.Išao je oko 5000 a prodao se ispod tisuću.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

torca
Average Member



744 Posts

Member since 24/03/2003

Posted - 01/10/2012 : 22:01:06  Show Profile Show Extended Profile  Send torca a Private Message  Reply with Quote
Jedino Comic Strip nikad neću prežaliti.
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2280 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 01/10/2012 : 23:56:36  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
Bookglobe-Satanik,Kriminal,Dani-Spawn,Van Gogh-Julia
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37324 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 02/10/2012 : 08:39:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Poli


Van Goghov Tex extra od 101 dalje mi jos uvijek nije dokuciv. Kako za vraga je ovo moglo propasti? Odlican pocetak, kiosk cijena, tiraz je bio 500 ako se ne varam?
Sjecam se neke maglovite price u vezi toga i nekih drugih cinjenica, ostalih izdavaca, ali ovo je prilika da mi neko pojasni. Ako je volja naravno. Ovo me stvarno zanima.


Ma kakvi 500 komada pa to je bio strip na kioscima.Išao je oko 5000 a prodao se ispod tisuću.


Aaa zo. No, da je presao na 500 komada (ili recimo 750) pa u striparnice...

Ali s druge strane Julia u 500 nije isla, a imala je sasvim ok cijenu (prvih 5 brojeva, mali format).



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 02/10/2012 : 08:52:44  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Lastan
Zagor se prodavao u tiražu od 15-17 000 primjeraka u početku izlaženja.Najprodavanije izdanje Slobodne Dalamacije je bio Nipper(išlo 20 brojeva).Vjerojatno je to prva velika lova koju je Kutle zaradio..


Ne mogu vjerovati, po ovome bi skoro Nipper i Comic Strip tukli Zagora... Ali brojke ovako općenito izgledaju lijepo. Čitalo se očito onda dobro tih godina.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16866 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 02/10/2012 : 19:13:28  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Comic je bio stvarno kvalitetno izdanje... Da su unutra trpali Bonelli junake i dan danas bi izlazili...
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 02/10/2012 : 19:21:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Nisam otvorio topic da bih nabrajao propale pokušaje već kao šta sam i napisao stavim top 6 po mom izboru.Vi slobodno napravit svoj top.

a kad si lipo vec pripremija teren,sto se badave muciti!?

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2481 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 03/10/2012 : 08:59:06  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message  Reply with Quote
Da li se produkcija albuma BG i SA več može smatrati propalim projektom - ako usporedimo broj serija i albuma koje su započeli, i to što sada dobivamo "na kapljice"? Isto za Ludensov MM - propao ili na ledu?

Stvarno šteta za Comic strip, to je bio optimalna varianta za BD stripove široke potrošnje.

Meni najbolji HR strip projekt sigurno je bio Maxi Superstrip.

Eh, da se vrate SS Maxi, Comic strip i Comicon, drugog nam ne bi ni trebalo...(možda još nešto kao French Kiss)
Go to Top of Page

Panon
Senior Member



2656 Posts

Member since 16/08/2007

Posted - 03/10/2012 : 23:40:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Panon a Private Message  Reply with Quote
Žao mi je jedino Van Goghovog Texa. Fino je mogao dosad dogurati.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 04/10/2012 : 07:25:15  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by GGG

Da li se produkcija albuma BG i SA več može smatrati propalim projektom - ako usporedimo broj serija i albuma koje su započeli, i to što sada dobivamo "na kapljice"? Isto za Ludensov MM - propao ili na ledu?

Stvarno šteta za Comic strip, to je bio optimalna varianta za BD stripove široke potrošnje.

Meni najbolji HR strip projekt sigurno je bio Maxi Superstrip.

Eh, da se vrate SS Maxi, Comic strip i Comicon, drugog nam ne bi ni trebalo...(možda još nešto kao French Kiss)


BG-Neki serije su očigledno ukinute a večina ide dalje makar i sporo.
SA-Ne znam zašto ih spominješ sa prvim?SA sasvim solidno gura(BD naslovi).
LU MM?Misliš SA MM?Ukinut zbog loše prodaje a ne može se reći da Bernard nije poduzeo sve da nastavi dalje ali ljudi nisu kupovali.
Nije problem vratiti te ili slične strip revije ali problem su kupci

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 04/10/2012 07:25:43
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4351 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 04/10/2012 : 09:30:04  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
Dani - Stranci u raju

Fenomenalan strip
Fenomenalno izdanje
Fenomenalna šteta
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6916 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 04/10/2012 : 10:47:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dessa

Dani - Stranci u raju

Fenomenalan strip
Fenomenalno izdanje
Fenomenalna šteta



Apsolutno se slažem.

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2168 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 05/10/2012 : 13:42:29  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Panon

Žao mi je jedino Van Goghovog Texa. Fino je mogao dosad dogurati.



da-da...nažalost...
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4112 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 05/10/2012 : 13:53:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Slažem se. Šteta što su naučili iz svojih grešaka u korist Malog rendžera a ne obrnuto

Bok, kako si.
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2481 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 05/10/2012 : 15:00:59  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by GGG

Da li se produkcija albuma BG i SA več može smatrati propalim projektom - ako usporedimo broj serija i albuma koje su započeli, i to što sada dobivamo "na kapljice"? Isto za Ludensov MM - propao ili na ledu?

Stvarno šteta za Comic strip, to je bio optimalna varianta za BD stripove široke potrošnje.

Meni najbolji HR strip projekt sigurno je bio Maxi Superstrip.

Eh, da se vrate SS Maxi, Comic strip i Comicon, drugog nam ne bi ni trebalo...(možda još nešto kao French Kiss)


BG-Neki serije su očigledno ukinute a večina ide dalje makar i sporo.
SA-Ne znam zašto ih spominješ sa prvim?SA sasvim solidno gura(BD naslovi).
LU MM?Misliš SA MM?Ukinut zbog loše prodaje a ne može se reći da Bernard nije poduzeo sve da nastavi dalje ali ljudi nisu kupovali.
Nije problem vratiti te ili slične strip revije ali problem su kupci




OK, možda sam bio prestrog do SA zbog meni dragih Velikog vojvode i Onkraj oblaka.

Iako BG kao izdavač još živi, pojedine serije se sigurno mogu proglasiti za propale projekte (Kookaburra, Soda, Largo, Adler...), ili ne...jako bi mi bilo drago da se varam.
Slično je sa MM - uzroci za prekid prodaje mogu biti takvi ili onakvi, moje pitanje je bilo, da li se već može smatrati kao propali projekt ili možda ne?



Go to Top of Page

kifi
Junior Member

432 Posts

Member since 30/10/2005

Posted - 05/10/2012 : 15:31:23  Show Profile Show Extended Profile  Send kifi a Private Message  Reply with Quote
Asterix. Nadam se da će neki izdavač konačno ponovno pokrenuti ga izdavati.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4112 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 10/10/2012 : 14:29:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Jel ima kakav topic o tome kako je propalo strip izdavaštvo Slobodne Dalmacije? Mislim da sam negdje davno pročitao da nije bila slaba prodaja u pitanju??

Bok, kako si.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 10/10/2012 : 14:54:59  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ma kakvi slaba prodaja.U pitanju je bilo planski uništavanje cijele SD da bi je neko moga preuzet.Evo u novom Q stripu piše da se Superhrvoje proda u 18 000 primjeraka.
Po tome to je najprodavaniji strip u Hrvatskoj od samostalnosti.?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000