forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 DEPECHE MODE - novi album "Spirit"!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 08/11/2012 : 00:17:42  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote


http://www.novilist.hr/Scena/Glazba/Depeche-Mode-23.-svibnja-2013.-na-Hipodromu


Četvrti put u Zagrebu, a teći put da ih idem gledati

Planira li još tko ići?



COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero


Edited by - mladjo on 16/04/2017 23:27:55

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 08/11/2012 : 00:18:32  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Eh da, i nije na Hipodromu nego na Maksimiru

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 08/11/2012 : 00:46:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Naravno
cim sam saznala, prikeljila obavijest da tad par dana uzimam godisnji,
da mi ne bi netko slucajno tako u taj termin



~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 08/11/2012 : 00:53:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
jaj! dobar topic.
mislim,, nije stvar u topicu


~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 08/11/2012 : 01:16:01  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Ova mi je najbolja sa zadnjeg albuma.
Mislim, dobre su i Wrong i Fragile tension i Peaca i Little soul...
Al ova mi je jebena




COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 08/11/2012 : 01:19:27  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Jao da, i In chains...
Sa koncerta u Barceloni. Prva stvar.
Dio na 0:58 jebe kevu.



COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 08/11/2012 : 01:21:39  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
I poslije It's no good meni njihova najača stvar.
Obožavam sinitće na ovoj stvari. Tap-tap-tap-tap...ta-tap-ta-tap...



COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 08/11/2012 : 10:56:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Nekad su mi bili genijalni, ali danas su mi nekako u drugom planu.

Ako odem na koncert, to će više biti iz nostalgije.

Inače, ovo su mi njihove najbolje i najdraže stvari:











Kvragu, i ovo su već sasvim dovoljni razlozi za odlazak na koncert!

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 08/11/2012 10:57:21
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 09/11/2012 : 06:59:11  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Uhhh, tesko je izabrati najbolje DM stvari, ali OK, evo mog izbora, top 5 + bonus :

1. In Your Room (albumska verzija, single verzija je smece!)


2. Never Let Me Down Again


3. Rush


4. Somebody


5. Dangerous (B-side od Personal Jesus singla)


A evo i jedna sa starog solo Martin Gorevog solo projekta:
Compulsion


Inace poslije Songs of Faith And Devotion, od kad je otisao Alan Wilder jako su mi pali i zadnji njihov album koji sam kupio bio jeUltra.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 11/12/2012 : 20:16:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
DM ima magicnu moc nada mnom.
Ja se odavna ne pitam zbog cega, a Dave je to lijepo sam srocio.



"Vocally, I really like going into the darker side of myself."

Ne postoje u glazbenom svijetu za mene eroticniji momenti, koji toliko prozimaju cijelo moje bice, i duhovno me podizu,
do li onih u kojima Dave svojim glasom poput ruske zime prodire pod kozu, do samih kostiju .. smrzne te, zaustavis dah, a krv kola brzinom
ispijanja toliko zeljene prve vodke, ne bi li se ugrijao .. bmti sve ..



~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11677 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 11/12/2012 : 20:40:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
meni u sredini 80-ih najbolji bend, imam još svaštaru u podrumu. Slike, postere, bedžove, isecke iz Bravota, sve ploče,kasete, cdje,... i jednom sam išao na koncert u Ljubljani.
Retro! :)


Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 11/12/2012 20:52:28
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 11/12/2012 : 21:14:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Risar_69

meni u sredini 80-ih najbolji bend, imam još svaštaru u podrumu. Slike, postere, bedžove, isecke iz Bravota, sve ploče,kasete, cdje,... i jednom sam išao na koncert u Ljubljani.
Retro! :)





Sredinom 80-ih sam bila jos previse balava da bih slusala nesto ozbiljno, a kamo li bila fan DM. No, sjecam se da mi je pult na kiosku
bio do nosa, pa sam na prstima teti pruzala lovu od đeparca za stripove,
sve sta sam mogla dograbiti .. pocelo od - Miki, Siljo, Gaja Raja I Vlaja .. i Skrtac stari stric .. Zagor, Mark .. (a tada sam otkrila erotski strip humor ) .. Niti dan danas ne znam - zasto, a nitko mi ne zna reci. Valjda se stripoljupcem ne postaje, vec se takav rađas.
Vise ne citam, sad imam nasljednika, a ja po kioscima sa salabahterom
tragam..

A DM sam zavoljela jer ga mozda vise i od mene voli covjek kojeg ja volim.
Ljubavi dolaze i prolaze .. ako prođe ova, za njom ce zauvijek ostati
glazba. I moja ljubav. Prema njemu.

~ Prvo suputnik onda put ~

Edited by - Just_Charlie on 11/12/2012 21:45:00
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 11/12/2012 : 21:44:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Pa kad ga vec spomenuh, jedna "njegova" koju rado slusa..
i u trenu - vidim ga kako se smjeska





~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 03/02/2013 : 22:10:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Novo! Taze! Vruće! Ispod čekića!



Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 03/02/2013 : 22:23:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Novo! Taze! Vruće! Ispod čekića!



I izvrsno! Mozda i najbolja stvar jos od Exciter-a.

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 04/02/2013 : 00:05:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Stvarno je odlično!

Razlozi za odlazak na koncert u svibnju sve su jači!

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 04/02/2013 : 01:28:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Novo! Taze! Vruće! Ispod čekića!






poput starog vina

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

dnevni boravak
Senior Member



Croatia
1033 Posts

Member since 26/07/2008

Posted - 04/02/2013 : 20:37:24  Show Profile Show Extended Profile  Send dnevni boravak a Private Message  Reply with Quote
Bio sam u Zagrebu na zadnjem koncertu. SOTU mi je očajan album, najradije bi ga zaboravia. Al nema veze, svako ima pravo bar na jedan zajeb. Ovo što vidim - čujem od novog albuma je lipo. Vjerovatno ne idem u svibnju, da je koncert barem u petak ili vikend a ovako izlobirat godišnji je problem...

A evo nešto da ne zaboravimo ni Martina:

http://www.youtube.com/watch?v=vOtRZOlE0WM


I'm working on a dream Though sometimes it feels so far away
I'm working on a dream And I know it will be mine someday......
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11677 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 05/02/2013 : 00:49:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by Risar_69

meni u sredini 80-ih najbolji bend, imam još svaštaru u podrumu. Slike, postere, bedžove, isecke iz Bravota, sve ploče,kasete, cdje,... i jednom sam išao na koncert u Ljubljani.
Retro! :)





Sredinom 80-ih sam bila jos previse balava da bih slusala nesto ozbiljno, a kamo li bila fan DM. No, sjecam se da mi je pult na kiosku
bio do nosa, pa sam na prstima teti pruzala lovu od đeparca za stripove,
sve sta sam mogla dograbiti .. pocelo od - Miki, Siljo, Gaja Raja I Vlaja .. i Skrtac stari stric .. Zagor, Mark .. (a tada sam otkrila erotski strip humor ) .. Niti dan danas ne znam - zasto, a nitko mi ne zna reci. Valjda se stripoljupcem ne postaje, vec se takav rađas.
Vise ne citam, sad imam nasljednika, a ja po kioscima sa salabahterom
tragam..

A DM sam zavoljela jer ga mozda vise i od mene voli covjek kojeg ja volim.
Ljubavi dolaze i prolaze .. ako prođe ova, za njom ce zauvijek ostati
glazba. I moja ljubav. Prema njemu.



Tek sad sam ovo prečitao, lepo napisano

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11677 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 05/02/2013 : 00:56:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
Poslednji put sam Dave-a video ovdje. Muzika for our generation.

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 05/02/2013 00:57:48
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 11/03/2013 : 22:31:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Veceras premijera novih stvari u emisiji Live on Letterman koju se moze uzivo pratiti na slijedecem linku:

http://www.cbs.com/shows/liveonletterman/artist/209798/depeche-mode/

Pa ako netko slucajno bude budan u 1 ujutro i ne bude znao sto sa sobom...

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6858 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 14/03/2013 : 00:50:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Za one koji su propustili:


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 14/03/2013 : 16:28:20  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote

Depeche mode sam slushao od početaka pa zaključno s Violatorom - i dan danas su mi njihova dva najdraža albuma - A Broken Frame i Some Great Reward a stvar gore vjerojatno najdraža
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 29/03/2013 : 10:27:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Iz Jutarnjeg lista:



Najbolji album Depeche Modea u 20 godina





Autor: Aleksandar Dragaš


Objavljeno: prije 1 h i 53 min


Trideset i tri godine nakon osnutka u Basildonu, Depeche Mode i dalje stoje na vrhu svijeta.

Osim što krcaju dvorane i stadione u koje ne može ni primirisati većina njihovih konkurenata, Depeche Mode su proteklih dvadesetak godina jedna od najvećih koncertnih atrakcija u što ćemo se iznova uvjeriti u svibnju na Maksimiru. No, što su diskografski vrijednoga poduzeli od objave albuma “Violator” i “Songs Of Faith And Devotion”? Nisu se gadno okliznuli ili životarili na staroj slavi, ali “Ultra” iz 1997. godine te “Exciter”, “Playing The Angel” i “Sounds Of Universe” ipak nisu posjedovali cjelovitost, ljepotu i težinu slavnih prethodnika.

Kad se već činilo kako u karijeri benda koji je počeo poput ružnog pačeta synth-popa da bi postao jednim od najvažnijih sastava 80-ih i prve polovice 90-ih takvog djela više neće biti, osvanuo je “Delta Machine” koji već i nazivom sugerira spoj elektronske i blues glazbe što je bila okosnica “Violatora” i “Song Of Faith And Devotion”. Ne na isti način, ali “Delta Machine” doima se logičnijim nastavkom spomenutih remek-djela nego bilo koji album Depeche Modea u istom periodu. Možda su nedavna suradnja Martina Gorea i Vincea Clarka, odnosno kolaboracija Davea Gahana sa Soulsaversima i DJ izleti Andyja Fletchera otvorili neke nove kreativne mogućnosti.

Što god bio razlog, od uvodne “Welcome To My World” koja zvuči poput poziva na uranjanje u svijet tajni, sumnji, posrtanja, grijeha i spasenja, novi album Depeche Modea gotovo da nema slabih trenutaka, osim pokojeg plitkog stiha. Spoj sintisajzera i bluesa doveden je do perfekcije u “Slow” i “Goodbye” koje zvuče kao da je netko nagnao duh Roberta Johnsona da zasvira s Depeche Mode. Manje skloni Depeche Modeu mogli bi reći kako je “Delta Machine” samo još jedan “doom and gloom” album s raskrižja electro-popa i gothic-rocka, no to je pojednostavljenje ili čak nepriznavanje velikih odlika ovog benda. Jedna od tih odlika je minimalizam Depeche Modea izuzetno profinjen i elegantan, ali i topao i raskošan kad zatreba. Druga je da Depeche Mode ne podastiru house filere za plesne podije, nego himnične i upečatljive pjesme od kojih neke traju već duže od četvrt stoljeća. Treća je sposobnost Depeche Modea da savršeno stope digitaliju s analognim i humanim zvukovima.

Depeche Mode izgledaju i zvuče kao da su Kraftwerk odlučili biti ikonama špageti-vesterna ili mitološkim junacima bluesa jer “Delta Machine” u neku ruku i jest techno-blues ili electro-gospel album na kojem su Depeche Mode uspješno osvježili i modernizirali ono najbolje iz ostavštine ostvarene od sredine 80-ih do sredine 90-ih što najljepše dočaravaju skladbe, “Heaven” i “Angel”. Četvrta i vjerojatno najvažnija osobina Depeche Modea, koja im je i priskrbila toliki broj poklonika, jest vještina kojom slušatelje uvlače u svoj svijet emocija, drame i muke, proizašle iz traženja smisla u svijetu besmisla, ljubavi u kaosu.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Luca_Torelli
stripovi.com suradnik



1379 Posts

Member since 05/03/2011

Posted - 29/03/2013 : 18:59:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Luca_Torelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Iz Jutarnjeg lista:

Najbolji album Depeche Modea u 20 godina

Autor: Aleksandar Dragaš


Objavljeno: prije 1 h i 53 min


Trideset i tri godine nakon osnutka u Basildonu, Depeche Mode i dalje stoje na vrhu svijeta.

Osim što krcaju dvorane i stadione u koje ne može ni primirisati većina njihovih konkurenata, Depeche Mode su proteklih dvadesetak godina jedna od najvećih koncertnih atrakcija u što ćemo se iznova uvjeriti u svibnju na Maksimiru. No, što su diskografski vrijednoga poduzeli od objave albuma “Violator” i “Songs Of Faith And Devotion”? Nisu se gadno okliznuli ili životarili na staroj slavi, ali “Ultra” iz 1997. godine te “Exciter”, “Playing The Angel” i “Sounds Of Universe” ipak nisu posjedovali cjelovitost, ljepotu i težinu slavnih prethodnika.

Kad se već činilo kako u karijeri benda koji je počeo poput ružnog pačeta synth-popa da bi postao jednim od najvažnijih sastava 80-ih i prve polovice 90-ih takvog djela više neće biti, osvanuo je “Delta Machine” koji već i nazivom sugerira spoj elektronske i blues glazbe što je bila okosnica “Violatora” i “Song Of Faith And Devotion”. Ne na isti način, ali “Delta Machine” doima se logičnijim nastavkom spomenutih remek-djela nego bilo koji album Depeche Modea u istom periodu. Možda su nedavna suradnja Martina Gorea i Vincea Clarka, odnosno kolaboracija Davea Gahana sa Soulsaversima i DJ izleti Andyja Fletchera otvorili neke nove kreativne mogućnosti.

Što god bio razlog, od uvodne “Welcome To My World” koja zvuči poput poziva na uranjanje u svijet tajni, sumnji, posrtanja, grijeha i spasenja, novi album Depeche Modea gotovo da nema slabih trenutaka, osim pokojeg plitkog stiha. Spoj sintisajzera i bluesa doveden je do perfekcije u “Slow” i “Goodbye” koje zvuče kao da je netko nagnao duh Roberta Johnsona da zasvira s Depeche Mode. Manje skloni Depeche Modeu mogli bi reći kako je “Delta Machine” samo još jedan “doom and gloom” album s raskrižja electro-popa i gothic-rocka, no to je pojednostavljenje ili čak nepriznavanje velikih odlika ovog benda. Jedna od tih odlika je minimalizam Depeche Modea izuzetno profinjen i elegantan, ali i topao i raskošan kad zatreba. Druga je da Depeche Mode ne podastiru house filere za plesne podije, nego himnične i upečatljive pjesme od kojih neke traju već duže od četvrt stoljeća. Treća je sposobnost Depeche Modea da savršeno stope digitaliju s analognim i humanim zvukovima.

Depeche Mode izgledaju i zvuče kao da su Kraftwerk odlučili biti ikonama špageti-vesterna ili mitološkim junacima bluesa jer “Delta Machine” u neku ruku i jest techno-blues ili electro-gospel album na kojem su Depeche Mode uspješno osvježili i modernizirali ono najbolje iz ostavštine ostvarene od sredine 80-ih do sredine 90-ih što najljepše dočaravaju skladbe, “Heaven” i “Angel”. Četvrta i vjerojatno najvažnija osobina Depeche Modea, koja im je i priskrbila toliki broj poklonika, jest vještina kojom slušatelje uvlače u svoj svijet emocija, drame i muke, proizašle iz traženja smisla u svijetu besmisla, ljubavi u kaosu.




Daj, Džoni, nije valjda da ti je Dragaš drag? ;)

nebesa nisu humana... (Hrabal)

Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 31/03/2013 : 11:05:45  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Sounds of universe je stvarno bio pomalo razocaravajuc, ali mi je zato Playing the angel odlican album. Ako je Delta Machine na toj razini, ja prezadovoljan.
Inace, koliko vidim po stranim recenzijama (koje su uglavnom pozitivne), nema univerzalnog svrsavanja na album, a jos manje ima onih koji ga proglasavaju njihovim najboljim albumom u 20 godina.
Dragas, God bless you.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000