forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 SBE recenzije & rezervacije
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 221

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1765 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 31/12/2019 : 16:07:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote



mail za slanje recenzija:
recke.stripovicom@gmail.com


Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1765 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 31/12/2019 : 16:08:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Bonelli recenzije 23. - 31.12.

*svaka recenzija u sebi sadrži 3 različita linka*

























Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1765 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 31/12/2019 : 16:08:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by igor 12

poslana recenzija za newfoundland

zapiši mi mister no povratak



quote:
Originally posted by ReemCP

Rezervacija Kit Teller:

KT VG 002c-003a Farma Jane Russell



Zabilježeno!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12521 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 01/01/2020 : 09:54:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Rezervacija (Kit Teller):

KT VG 003c-004a: Znak Manitua / Izgubljeni u pustinji
KT VG 004b: Prijatelj u opasnosti

-
-

EDIT:

@Sarghan - htio sam samo dodati, dobio sam odlične savjete za pisanje recenzije, a među njima je bio i jedan da bolje recenzije kad se napišu, neka neko vrijeme još malo "odstoje". Pa se s vremenom može još poneki "sastojak" dodati kako bi njihov konačni "okus" bio što bolji na kraju Tako da prethodne dvije koje nisam poslao na mail (a već dvije nove rezervirao), velik je posao s njima već napravljen, ali nema žurbe sa slanjem. Bolje ih još s vremenom temeljitije proučiti pa jednog dana možda budu 2-3 poslane odjednom Eto toliko i svako ti dobro u Novoj

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 01/01/2020 10:08:17
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1765 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 01/01/2020 : 10:00:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Rezervacija (Kit Teller):

KT VG 003c-004a: Znak Manitua / Izgubljeni u pustinji
KT VG 004b: Prijatelj u opasnosti



Zabilježeno!
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1765 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 01/01/2020 : 10:06:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Mjesečni izvještaj: Prosinac/Decembar 2019



  • 7 novih rezervacija

  • 27 recenzije

    • 17 Bonelli recenzija


Veliku godinu za site završavamo u stilu! Rekordan broj recenzija za ovu godinu, a vrlo lako moguće i za ovo desetljeće. Istina, ispostavilo se da je malo nedostajalo za postavljanje novog rekorda od samih početaka sitea, no eto, barem trenutna generacija forumaša ima još jedan cilj koji može probati dostići nakon što su sve prethodne ciljeve i više nego uspješno ostvarili. A koliko je ustvari prošla godina bila uspješna, saznat ćete jako brzo...
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1765 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 01/01/2020 : 11:13:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
RECENZIJE I REZERVACIJE 2019.

Godišnji izvještaj


U pogledu recenzija i glavnog sajta, 2019. godina se u jednoj mjeri može smatrati još jednom godinom preporoda. Imala je i svojih dobrih, ali i lošijih strana, no valja naglasiti kako je konačni dojam i te kako pozitivan! Stoga, krenimo redom...

Rezervacije

quote:
2019 - 115 rezervacija (+9)
2018 - 106 rezervacija
2017 - 100 rezervacija
2016 - 47 rezervacija
2015 - 47 rezervacija


Kao i zadnjih nekoliko godina, nastavlja se pozitivan trend porasta broja rezervacija. Osim što je ove godine ponovno postavljen novi rekord u pogledu broja rezervacija u dosadašnjim mjerenjima nakon 2010. godine, vrijedi napomenuti kako smo ove godine imali još veći broj rezervacija koje su bile brzinski odrađene i poslane nego što je to bio slučaj prošle godine kada je cijeli taj trend i pokrenut.

Dodatna statistika rezervacija za 2019. godinu:
  • Prosječan broj rezervacija u jednom mjesecu: 9,58 (2018: 8,83; 2017: 8,33)
  • Najveći broj rezervacija u jednom mjesecu: 20 (9. mjesec)
  • Najmanji broj rezervacija u jednom mjesecu: 2 (3. mjesec)


Recenzije

quote:
2019 - 159 (+74)
2018 - 85
2017 - 141
2016 - 83
2015 - 86
2014 - 102
2013 - 128
2012 - 134
2011 - 212


U kratkim crtama, 2019. je povratak na pozitivan trend rasta koji se trebao dogoditi prošle godine umjesto onoga što se tada dogodilo i što više ne spominjemo o ovoj temi. Veseli što je trend u potpunosti preokrenuti, i to ne samo da se nadmašila prethodna godina, već se nadmašila i „preporodna“ 2017. godina čime je 2019. godina postala 2. najuspješnija godina za sajt po broju objavljenih recenzija u tekućem desetljeću.

Konkretno, u 2019. godini sveukupno je objavljeno 159 recenzija. Kad bi to usporedili s „preporodnom“ 2017. godinom, to bi ispalo 18 recenzija više, odnosno čak 74 recenzije (46,54%) više u odnosu na prošlu 2018. godinu.

Osobno me veseli i drastično velik porast neBonelli recenzija. Za razliku od prošlogodišnjih 10 neBonelli recenzija, ove je godine objavljeno 39 recenzija neBonelli junaka, što je skoro četiri puta više od prethodne godine. Vrhunac toga zbio se upravo u 12. mjesecu kada je po prvi put nakon duuuugo vremena objavljen dvoznamenkasti broj (10) neBonelli recenzija. To jest, u jednom mjesecu je objavljen isti broj neBonelli recenzija kao cijele prošle godine.

Za razliku od prošle godine kada je u samo jednom mjesecu objavljen dvoznamenkasti broj recenzija, ove je godine čak 7 mjeseci (zaredom) objavljen dvoznamenkast broj recenzija. Točnije, to je bio slučaj od 6. mjeseca pa sve do kraja godine.

Vrijedi spomenuti i solara koji je upravo od 6. mjeseca uskočio kao pripomoć DeeCayu pri postavljanju recenzija. Malo je reći kako je upravo on najviše zaslužan za ovogodišnji povratak sajta na uzlaznu putanju. Koliko je solar neopisivo mnogo pridonio sajtu vidi se u činjenici kako je u prvoj polovici godine objavljeno samo 44 recenzije, a u drugoj polovici njih čak 115. To je i više nego dvostruko u odnosu na prvu polovicu godine, pa čak i značajno više nego u cijeloj prošlog godini! Ukratko, solar je bez ikakve sumnje ovogodišnji MVP s.com-a. Veliki aplaus je najmanje što zaslužuje zbog svog ovogodišnjeg rada s postavljanjem recenzija.

Dodatna statistika objavljenih recenzija u 2019. godinu:
  • Prosječan broj mjesečno objavljenih recenzija: 13,25 (2018: 7,08; 2017: 11,75)
  • Najveći broj recenzija objavljenih u jednom mjesecu: 27 (12. mjesec)
  • Najmanji broj recenzija objavljenih u jednom mjesecu: 5 (1. i 4. mjesec)



Bonelli Recenzije

quote:
2019 - 120 (+45)
2018 - 75
2017 - 107
2016 - 49
2015 - 66
2014 - 65
2013 - 78
2012 - 104
2011 - 174


Što se tiče Bonelli recenzija, situacija je više-manje slična kao i kod ukupnog broja recenzija.

Ove je godine objavljeno 120 Bonelli recenzije, što je 13 Bonelli recenzije više nego preporodne 2017., odnosno čak 45 recenzija (37,50% ) više nego prošle godine. To jest, ponovno je nastavljen uzlazni trend godišnjeg broja objavljenih Bonelli recenzija.

Naravno, kao i svih prethodnih godina, Bonelli recenzije i dalje čine većinu objavljenih tekstova. Ipak, kao što je to natuknuto u odjeljku s ukupnim brojem recenzija, ove se godine se smanjio udio Bonelli recenzija u ukupnom broju recenzija (75,47% u odnosu na prošlogodišnjih 88,24%) čime se spomenuti udio ponovno vratio na razinu iz 2017. godine (75,89%).

Kao što je to bio slučaj i sa ukupnim brojem recenzija, 2019. godina je trenutno 2. najuspješnija godina ovog desetljeća po broju objavljenih Bonelli recenzija.

Dodatna statistika objavljenih Bonelli recenzija u 2019. godinu:
  • Prosječan broj mjesečno objavljenih Bonelli recenzija: 10,00 (2018: 6,25; 2017: 8,92)
  • Najveći broj recenzija objavljenih u jednom mjesecu: 17 (8., 11. i 12. mjesec)
  • Najmanji broj recenzija objavljenih u jednom mjesecu: 4 (4. i 5. mjesec)



Najrecenziraniji Bonelli junaci 2019. godine (broj recenzija /broj različitih recenzenata koji su recenzirali tog junaka) [postotak od ukupno objavljenih recenzija u 2019. godini]

01. Dylan Dog (21 / 7) [13,21%]
02. Zagor (20 / 3) [12,58%]
03. Alan Ford (18 / 3) [11,32%]
04. Mister No (16 / 2) [10,06%]
05. Kit Teller (15 / 2) [9,43%]
06. Nathan Never (13 / 3) [8,18%]
07. Tex (10 / 5) [6,29%]
08. Dragonero (7 / 3) [4,40%]
09. Batman (5 / 3) [3,14%]
10. Martin Mystere (3 / 3) [1,89%]
- 5 junaka ima po dvije recenzije [1,26% po junaku]
- ostali junaci (njih 21) imaju po jednu recenziju [0,63% po junaku]
- u 2019. godini objavljene su recenzije za 36 različitih junaka.

Neću lagati, iznenadilo me da je Dylan treću godinu zaredom najrecenziraniji junak, stvarno to nisam očekivao. Ipak, ovog je puta to bilo stvarno za dlaku (samo jedna recenzija više od drugoplasiranog Zagora, a možda čak i dvije ako ćemo brojati Dylanov team-up s Martinom) i vjerujem kako će iduće godine neki drugi junak prekinuti taj niz. Ipak, još više me iznenadilo kako je tih 21 Dylanovih recenzija napisalo čak 7 različitih recenzenata, što je ujedno i najveći broj različitih recenzenata koji su ove godine napisali barem jednu recenziju za pojedinog junaka. Ako se sjetimo Dylanove situacije iz 2015. i 2016. godine, shvatit ćete zašto ovo spominjem, ali i zašto mi je drago zbog tog podatka.

Po broju recenzija, poredak junaka je više-manje sličan kao i prošlogodišnji, pri čemu valja napomenuti kako su se Zagor, Alan Ford i Kit Teller popeli za nekoliko mjesta na listi, a Tex i Nathan Never su ispali iz top 5 najrecenziranijih junaka u odnosu na prošlu godinu.

Ipak, kad sam već spomenuo broj različitih recenzenata po junaku, vrijedi spomenuti i Texa koji je, poslije ranijespomenutog Dylana, 2. po redu junak kojeg je recenziralo najviše različitih recenzenata (čak 5 različitih recenzenata je napisalo 10 Texovih recenzija), dok velika većina ostalih junaka iz TOP 10 ima u prosjeku oko 3 različita recenzenta. Smatram kako bi se isplatilo i u narednim godinama nastaviti pratiti taj podatak i eventualno ga probati staviti u korelaciju s popularnošću pojedinog junaka kako bi se dobila preciznija slika i usporedba sa stvarnom situacijom oko stanja na kioscima i brojem čitatelja.

Recenzenti

Najproduktivniji recenzenti u 2019. godini (broj recenzija/ broj različiti junaka koje je autor recenzirao) [postotak napisanih od ukupno objavljenih recenzija u 2019. godini]

1. igor 12 (30 / 6) [18,87%]
2. Spock (25 / 7) [15,72%]
3. Sarghan (18 / 8) [11,32%]
4. Kila Banana (14 / 1) [8,81%]
5. WOLF-HUNTER (11 / 5) [6,92%]
6. Paka01 (10 / 9) [6,29%]
7. Jerry Krause (8 / 1) [5,03%]
8. DeeCay (7 / 6) [4,40%]
9. Dexters / ReemCP (6 / 3/1) [3,77% po recenzentu]
10. Jocko / tex2 (4 / 1) [2,52% po recenzentu]
11. Stark (3 / 2) [1,89%]
- 4 recenzenta ( koze123, bonjovi4ever, Mhejl, selanne) napisali su po 2 recenzije [1,26% po recenzentu]
- 5 recenzenta ( Gru, Gil-galad, bojan, kandraks, solar) napisali su po 1 recenziju [0,63% po recenzentu]

Od sveukupno 22 recenzenata (2018: 20; 2017: 25) koji su prošle godine obogatili glavni sajt svojim recenzijama, 3 njih su "povratnici" (2018: 5; 2017: 8) koji su vratili pisanju recenzija nakon jedne ili više godina neaktivnosti.

Osobno me veseli što smo ove godine (u odnosu na prošlogodišnjih 3) dobili čak sedam novih recenzenata: Kila Banana, ReemCP, tex2, Stark, koze123, Gruu i bojan. Još više me veseli kako se skoro polovica njih i više nego primila posla te predstavljaju glavnu (mladu) snagu u nadolazećoj godini.

Kad smo već kod glavnih recenzenata, spomenuo bih i Spocka koji je upravo prošle godine debitirao s recenzijama, a ove godine je drugi najproduktivniji recenzent sajta. Naravno, ne zaboravimo spomenuti i našeg najproduktivnijeg recenzenta igor 12 koji i dalje s nevjerojatnim žarom i inspiracijom nastavlja pisati visoko kvalitetne recenzije.

Kako je ove godine situacija po broju objavljenih recenzija puno bolja nego prošle, istaknuo bih i raznovrsnost kod odabira junaka za recenziranje kod velike većine ovogodišnjih najproduktivnijih recenzenata. Tu bih posebno izdvojio Paka01 koji je takoreći u svakoj svojoj recenziji recenzirao različitog junaka (to jest, 9 junaka od ukupno 10 recenzija koje je Paka01 napisao). Među raznovrsnijim recenzentima našli su se i Sarghan (8), Spock (7) i igor12 (6), a posebno me veseli što se u tom društvu našao i naš dragi urednik DeeCay koji se ove godine ponovno vratio pisanju recenzija (za njega standardno kvalitetnih, naravno), i to većinom najaktualnijih izdanja različitih junaka (6 različitih junaka od ukupno 7 recenzija koje je DeeCay napisao).

Zaključak

Što reći o godini u kojoj je glavni sajt vraćen na uzlaznu putanju po broju recenzija i sadržaja? O jednoj od najboljih godina za site u desetljeću na izmaku? O godini kada je solar počeo pomagati s postavljanjem recenzija i u drugoj polovici godine uspio postaviti sve stare zalihe recenzija, a time i drastično smanjio broj dana od slanja do objave recenzija? O godini u kojoj je postavljen rekord po broju objavljenih recenzija za ovo desetljeće, ali i u kojoj je malo nedostajalo da se obori rekord po broju objavljenih recenzija u jednom mjesecu iz zlatnih dana sajta? Naravno, bilo je i nekoliko loših strana, no one su stvarno male, i to krajnje zanemarive u odnosu na ono što se postiglo. Iz tog razloga, nema ih potrebe ni spominjati. Uživajmo u postignutom i okrenimo se budućnosti. A ona je, unatoč određenoj bojažljivosti, itekako vedra ako je suditi po novim recenzentima koji su obilježili ovu godinu i njihovom entuzijazmu koji je i dalje jednako snažan.

Ono što bih osobno volio izdvojiti iz protekle godine je raznolikost junaka kod recenziranih stripova (i ostalih objava), ali i njihova aktualnost. Osim što je svatko mogao naći nešto za sebe, velik broj ovogodišnjih recenzija odnosio se na stripove koji su, na ovaj ili onaj način, aktualni i relativno svježe izdani (u tekućoj godini). Isto vrijedi i za vijesti i objave koje imaju za cilj informirati ljubitelje stripa o najnovijim aktualnostima i vijestima iz svijeta stripa. Smatram kako su te stavke jedne od (naj)nužnijih preduvjeta za nastavak razvoja ove stranice, ali i daljnjeg razvoja ove naše male zajednice.

Prošle godine u ovo doba „kukao“ sam oko važnosti što većeg broja (redovnih) recenzenta, a ove godine je vidljiv i te kako veliki napredak u tom pogledu. Ne bih rekao da je problem u potpunosti riješen, no na dobrom smo putu da se on riješi u narednim godinama. Barem nam je ova godina pokazala kako je to moguće.

Što se samog topica tiče, imao sam nekoliko zamisli koje sam planirao implementirati, no one zbog tehničkih ograničenja nisu bile izvedive. Planirao sam se osvrnuti i na određena pravila i tehnička ograničenja ovog zastarjelog foruma koji svakom proteklom godinom sve više zaostaje za svim čarima koje nudi suvremena tehnologija, no to je, kao što sam spomenuo prije nekoliko paragrafa, tema o kojoj ipak nema potrebe pričati, osobito nakon ovakvih rezultata. Stoga, ostaje mi samo da vam svima poželim sve najbolje u 2020. godini te da jednakim tempom nastavite obogaćivati sajt kvalitetnim sadržajem i recenzijama.

Toliko od mene.
Dame i gospodo, bila mi je čast.

-------------------------------------
Starija godišnja izvješća:
RECENZIJE I REZERVACIJE 2018.
RECENZIJE I REZERVACIJE 2017.
RECENZIJE 2016.
RECENZIJE 2015.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12521 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 01/01/2020 : 11:14:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Sarghan

Je, to i ja svima preporučujem. Moje recenzije redovno stoje po nekoliko mjeseci na čekanju prije konačne dorade i slanja. Trenutno imam jednu Dragonerovu recenziju koja je završena još u 8. mjesecu, al nek se krčka još malo. Svakih mjesec dana bacim oko i ispravim neke sitnice dok eventualno uspijem pročitati recenziju u jednom komadu bez da poželim išta mijenjati.


Da, i ja sad tek vidim koliko je to dobro raditi na takav način

EDIT; uh, koji iscrpan izvještaj Idem baš pročitati.

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 01/01/2020 11:15:40
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 01/01/2020 : 12:06:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Svaka čast na iscrpnom izvještaju Sarghan!
Čestitke i od mene svim recenzentima na obogaćivanju ovog sajta (a posebno velika pohvala glavnom pokretaču preporoda solaru) i sve najbolje svima u novoj godini uz uvjerenje da će se nastaviti ovaj odličan trend po pitanju recenzija.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 01/01/2020 : 13:23:35  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Čestitke svim recenzentima!
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 01/01/2020 : 13:24:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Solar reanimator
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 01/01/2020 : 14:16:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by Sarghan

Je, to i ja svima preporučujem. Moje recenzije redovno stoje po nekoliko mjeseci na čekanju prije konačne dorade i slanja. Trenutno imam jednu Dragonerovu recenziju koja je završena još u 8. mjesecu, al nek se krčka još malo. Svakih mjesec dana bacim oko i ispravim neke sitnice dok eventualno uspijem pročitati recenziju u jednom komadu bez da poželim išta mijenjati.


Da, i ja sad tek vidim koliko je to dobro raditi na takav način


Pa nemoj čekati baš 4 mjeseca prije slanja recenzija, očekujem da ove godine obradiš dobar dio starih Kita pa se mogu i ja pridružiti početkom 2021.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12521 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 01/01/2020 : 18:34:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Pa nemoj čekati baš 4 mjeseca prije slanja recenzija, očekujem da ove godine obradiš dobar dio starih Kita pa se mogu i ja pridružiti početkom 2021.



Ako Solar bude objavljivao jednu recenziju mjesečno od Kita (što se nadam), zasad već što je poslano ima posla bar za 7 mjeseci. Tako da prije toga čak ne treba ništa slati od novoga Ja računam da bi ovaj početni period serijala mogli odraditi negdje do zime 2022./2023.. Vidjet ćemo. Bilo bi fora ako se još netko pridruži i pomogne u toj misiji.

EDIT: pohvale za ovaj izvještaj Nevjerojatan je podatak koliko je Solar posla napravio u samo pola godine, čudo!

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 01/01/2020 18:40:21
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 01/01/2020 : 21:43:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Kad je već Reem otvorio sezonu, red je da i ja odgovorim, iako s iznenađujućom rezervacijom za mene.
Rezervirao bih:

Tex LIBKB 05a (TX SAKL 10b-11a) - Banda Daltona (ZS 48: Na krvavom tragu)

Recenzija je praktički gotova. Još završno ušminkavanje i provjera.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 01/01/2020 21:44:22
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29284 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 01/01/2020 : 22:31:22  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Kultna priča Spock, ja bi ju odrezervirao, prepuštam je Spocku! Nisam ju još ni počeo pisati.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 01/01/2020 : 23:38:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex2

Kultna priča Spock, ja bi ju odrezervirao, prepuštam je Spocku! Nisam ju još ni počeo pisati.



Joj, oprosti. Nisam ni primijetio da si je ti rezervirao.

Uistinu je kultna, toliko me impresionirala da sam morao napisati recenziju iako nisam baš na ti s Texom.
Mislim da bi recenzija koju sam skoro zgotovio trebala biti dobra.
Mogu je poslati tebi na provjeru prije konačnog slanja da prekontroliraš je li sve štima?
Ipak si ti specijalist za Texa.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 01/01/2020 23:43:04
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 01/01/2020 : 23:39:14  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Svaka čast svima! Ove godine idemo još jače i još luđe ;)
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 01/01/2020 : 23:40:19  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
WOLF, ja još uvijek čekam tvoju Alan Ford recenziju!
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 02/01/2020 : 02:14:24  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

WOLF, ja još uvijek čekam tvoju Alan Ford recenziju!



Ja sam na to totalno zaboravio. Šaljem ovih dana pa valjda bude kao specijal za pravoslavni Božić.
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4539 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 02/01/2020 : 07:12:35  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
@sarghan, svaka ti dala na ovako iscrpnom izvješću

vidim da su neke zagijeve recke slobodne, pa mi zapiši nestali svijet i mortimer:posljednji čin

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29284 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 02/01/2020 : 07:19:40  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Nema frke! Pošaljem danas na PM svoj mail, pa kad bude gotova pošalji mi, pa prekontroliram!

quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by tex2

Kultna priča Spock, ja bi ju odrezervirao, prepuštam je Spocku! Nisam ju još ni počeo pisati.



Joj, oprosti. Nisam ni primijetio da si je ti rezervirao.

Uistinu je kultna, toliko me impresionirala da sam morao napisati recenziju iako nisam baš na ti s Texom.
Mislim da bi recenzija koju sam skoro zgotovio trebala biti dobra.
Mogu je poslati tebi na provjeru prije konačnog slanja da prekontroliraš je li sve štima?
Ipak si ti specijalist za Texa.


"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2168 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 02/01/2020 : 10:02:26  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Svaka čast na iscrpnom izvještaju Sarghan!
Čestitke i od mene svim recenzentima na obogaćivanju ovog sajta (a posebno velika pohvala glavnom pokretaču preporoda solaru) i sve najbolje svima u novoj godini uz uvjerenje da će se nastaviti ovaj odličan trend po pitanju recenzija.



Svaka čast i na izvještaju, a reneczentima na novim recenzijama.
Pregledavam na dnevnoj razini ima li koja nova.
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1765 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 02/01/2020 : 20:33:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP


@Sarghan - htio sam samo dodati, dobio sam odlične savjete za pisanje recenzije, a među njima je bio i jedan da bolje recenzije kad se napišu, neka neko vrijeme još malo "odstoje". Pa se s vremenom može još poneki "sastojak" dodati kako bi njihov konačni "okus" bio što bolji na kraju Tako da prethodne dvije koje nisam poslao na mail (a već dvije nove rezervirao), velik je posao s njima već napravljen, ali nema žurbe sa slanjem. Bolje ih još s vremenom temeljitije proučiti pa jednog dana možda budu 2-3 poslane odjednom Eto toliko i svako ti dobro u Novoj



Je, to i ja svima preporučujem. Moje recenzije redovno stoje po nekoliko mjeseci na čekanju prije konačne dorade i slanja. Trenutno imam jednu Dragonerovu recenziju koja je završena još u 8. mjesecu, al nek se krčka još malo. Svakih mjesec dana bacim oko i ispravim neke sitnice dok eventualno uspijem pročitati recenziju u jednom komadu bez da poželim išta mijenjati.

quote:
Originally posted by Spock

Kad je već Reem otvorio sezonu, red je da i ja odgovorim, iako s iznenađujućom rezervacijom za mene.
Rezervirao bih:

Tex LIBKB 05a (TX SAKL 10b-11a) - Banda Daltona (ZS 48: Na krvavom tragu)

Recenzija je praktički gotova. Još završno ušminkavanje i provjera.



quote:
Originally posted by tex2

Kultna priča Spock, ja bi ju odrezervirao, prepuštam je Spocku! Nisam ju još ni počeo pisati.



Prebacio "rezervaciju" s tex2 na Spocka!

quote:
Originally posted by igor 12


vidim da su neke zagijeve recke slobodne, pa mi zapiši nestali svijet i mortimer:posljednji čin



Zabilježeno!

Ne znam zašto, ali te priče su oduvijek bile slobodne. Po mojim saznanjima, nikada nitko nije izražio želju da ih recenzira.
Stvarno mi nije jasno zašto se do sada nitko od provjerenih Zagorologa nije usudio recenzirati ih.

Edited by - Sarghan on 04/01/2020 00:28:03
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 02/01/2020 : 22:43:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ja sam bio uvjeren da ove priče već imaju recenzije, izgleda da je to bio samo lažni dojam.

ZG VEC 097-099 / LU 246-248........Zeleni lavirint
ZG VEC 099-101 / LU 248-250........Žene ratnice
ZG VEC 107-109 / LU 256-258........Iščezli svet
ZG VEC 122-125 / LU 271-274........Mortimer: poslednji čin
ZG VEC 126-127 / LU 275-276........Hellgate u plamenu

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 04/01/2020 : 00:13:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Uz pripomoć kolege texa2, recenzija

Tex LIBKB 05a (TX SAKL 10b-11a) - Banda Daltona (ZS 48: Na krvavom tragu)

završena i poslana solaru!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page
Page: of 221  Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.45 seconds. Snitz Forums 2000