forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 SBE recenzije & rezervacije
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 221

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 03/09/2021 : 14:53:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote



mail za slanje recenzija:
recke.stripovicom@gmail.com

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2038 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 05/09/2021 : 19:07:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
Je li slobodna epizoda Mark br.originala 28, "Posljednja strelica" (LU 10, 1. prica, zs 112 "Proslost optuzuje")? Ako je, probao bih napisati recenziju za nju. Pitam jer tamo medu nerecenziranim epizodama uopce nema popisa Markovih epizoda (bar ga ja nisam nasao), pa ne znam da li je netko mozda uzimao?

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6602 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 05/09/2021 : 20:11:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ivan Liverpool

Je li slobodna epizoda Mark br.originala 28, "Posljednja strelica" (LU 10, 1. prica, zs 112 "Proslost optuzuje")? Ako je, probao bih napisati recenziju za nju. Pitam jer tamo medu nerecenziranim epizodama uopce nema popisa Markovih epizoda (bar ga ja nisam nasao), pa ne znam da li je netko mozda uzimao?



Ako sam nedavno dobro razumio ReemCP-a, stavljanjem neke naslovnice u recenziju pod dio "Naslovnice - domaća izdanja", automatski se u enciklopediji prikaže link na tu recenziju... a ova je prazna:
https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/km-km-lu-10-posljednja-strelica/23446/0/

Samo što dosad kod Komandanta Marka nije bilo rezervacija, već bi Hercule objavio da ih je napisao i po nekoliko, pa bi dobro bilo vidjeti s njim je li recenzirao, a da nas nije obavijestio. Mada, koliko sam primijetio, to početno razdoblje nije recenzirano.

loading...
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12915 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 05/09/2021 : 20:15:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
@Ivan Liverpool, samo uzmi epizodu! Veselim se tvojoj prvoj recenziji, a posebno mi je drago da je Mark u pitanju!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12513 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 05/09/2021 : 20:55:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Bravo Ivane, svaka čast!
Inače, nije loše da se s Herculeom čuješ prije pisanja neke Markove recenzije, da ne ispadne da baš uzmete istu priču i obojica pišete o njoj

Ovo što Dwayne kaže je točno, znači kod naslovnice samo treba pogledati onaj donji, desni dio kod dijela "RECENZIJA", recimo kod LU 10 imamo to prazno, odnosno ono N/A kod recenzija:

https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/km-km-lu-10-posljednja-strelica/23446/0/



To znači da su u tom trobroju sve 3 epizode slobodne za recenzirati, ovo su ti naslovi u ZS/LU:

ZS Prošlost optužuje / LU Posljednja strelica
ZS Lovac na glave / LU Špijunska jazbina
ZS Napušteni logor / LU Hijena iz Sikawara


..dok primjerice, ako listamo unatrag jednu LU naslovnicu, LU 9 broj, vidjet ćemo dolje desno da su u tom broju obrađene dvije priče:

https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/km-km-lu-9-samuraj/23174/0/



..to nam govori da je u tom trobroju slobodna još jedna priča za recenziranje, o ovoj se epizodi radi:

ZS Nečista savest / LU Samuraj

quote:
Originally posted by Hercule Poirot

@Ivan Liverpool, samo uzmi epizodu! Veselim se tvojoj prvoj recenziji, a posebno mi je drago da je Mark u pitanju!


+1

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2038 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 05/09/2021 : 21:52:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
Moze, onda bi rezervirao tu epizodu.

Hvala i na objasnjenjima kako provjeriti je li epizoda recenzirana! Koristit ce mi ubuduce. Najvise me u biti mucilo da nije netko vec rezervirao epizodu.

Imam vec neku ideju i vjerujem da cu kroz koji dan vec i poslati.



"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 05/09/2021 : 22:41:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
To se traži Ivane!

Mislim da bi ti dobro koristio primjer jedne već objavljene recenzije, tek tako da ti bude lakše, a i da znaš kako bi otprilike recenzija u Wordu trebala izgledati.

Mogao si poslati svoju e-mail adresu na moj ili Reemov PM, pa da ti pošaljemo kakav primjer.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 05/09/2021 22:42:17
Go to Top of Page

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2038 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 05/09/2021 : 22:45:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
Moze, hvala! Evo sad cu poslati.

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 05/09/2021 : 23:08:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Super, dobio. Pošaljemo ti ja ili Reem koji primjer najkasnije sutra ujutro.
Trenutno nisam pri kompu, zato.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2038 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 05/09/2021 : 23:16:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
Moze, nema problema. Oba ona maila koristim tako da je svejedno na koji posaljete, vidjet cu.

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12513 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 05/09/2021 : 23:41:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Evo ja poslao Ivanu na mail primjer jedne svoje Tellerove recenzije "Željezni Čovjek", priče koju je nedavno čitao i komentirao :) Pa da ima i "radnu verziju" da može vidjeti kako to izgleda i usporedi odmah sa objavljenom recenzijom na sajtu

Naravno, oni podaci (autori, naslovnice..) koji se tiču Tellera se mogu pobrisati pa se samo upišu odgovarajući podaci za tu Markovu recenziju.

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 05/09/2021 23:42:43
Go to Top of Page

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2038 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 05/09/2021 : 23:55:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
Hvala Reem! Dobio sam mail. Meni osobno veoma draga epizoda kako sam i napisao u komentaru hahaha

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12513 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 06/09/2021 : 00:45:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Zaboravio sam ti još reći, ako ti bude trebalo izraditi neku od slika iz stripa koje misliš staviti u recenziju, slobodno javi (broj stranice, vinjeta ta i ta) pa će se izraditi slike :)

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 06/09/2021 : 08:18:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Evo još odličnih vijesti.
Javio mi se Gil-Galad s rezervacijom MN MNR 2: Kalifornija, uz napomenu da će do kraja godine biti završena davno rezervirana NN recenzija.
Neke stvari se isplati čekati!

Također, imam informaciju da jedan član ima u planu recenzirati neke Asterixe, što bi bilo odlično za raznolikost recenzija na sajtu.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2038 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 06/09/2021 : 08:51:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Zaboravio sam ti još reći, ako ti bude trebalo izraditi neku od slika iz stripa koje misliš staviti u recenziju, slobodno javi (broj stranice, vinjeta ta i ta) pa će se izraditi slike :)



Moze mada mislim da cu i sam uspjeti ih izraditi.

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."
Go to Top of Page

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2038 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 06/09/2021 : 16:03:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
Evo poslao sam recenziju na mail. Ako bude potrebno prepravljanje ili dorada slobodno javite
Uspio sam i par slika ubaciti.

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."
Go to Top of Page

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2038 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 06/09/2021 : 23:27:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
Vidim da Blekovih recenzija skoro pa i nema, pa ako bude inspiracije probat cu napisati sad kad cu citati iduci broj. Samo pitanje, ovi skroz prvi ludens brojevi od EsseGessea, je li njih bolje recenzirati na nacin da cijeli broj se recenzira ili da se dijeli na manje price. Jer svaki taj broj ima vise prica koje najcesce ni nisu medusobno povezane. Osobno vise volim kad svaka prica ima svoju recenziju, ali ovdje mi nema bas smisla dijeliti na manje price jer recimo ne znam niti kako bi nazvao druge price s obzirom da stoji samo naslov na pocetku. I sve te price bi onda imale i istu naslovnicu pa mi se cini neprakticno dijeliti na manje. Pa sto savjetujete? Pitanje vrijedi i za kapetana Mikija.

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12513 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 07/09/2021 : 00:35:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ivan Liverpool

Evo poslao sam recenziju na mail. Ako bude potrebno prepravljanje ili dorada slobodno javite
Uspio sam i par slika ubaciti.


Svaka čast Ivane, idem sad ovo tvoje pročitati Imao sam danas baš naporan dan, pa tek sad došao malo preko laptopa da vidim što ima novoga. I super si slike sredio, svaka čast, barem što sam ovo imao priliku nabrzinu "proletit" kroz recenziju

quote:
Originally posted by Ivan Liverpool

Vidim da Blekovih recenzija skoro pa i nema, pa ako bude inspiracije probat cu napisati sad kad cu citati iduci broj. Samo pitanje, ovi skroz prvi ludens brojevi od EsseGessea, je li njih bolje recenzirati na nacin da cijeli broj se recenzira ili da se dijeli na manje price. Jer svaki taj broj ima vise prica koje najcesce ni nisu medusobno povezane. Osobno vise volim kad svaka prica ima svoju recenziju, ali ovdje mi nema bas smisla dijeliti na manje price jer recimo ne znam niti kako bi nazvao druge price s obzirom da stoji samo naslov na pocetku. I sve te price bi onda imale i istu naslovnicu pa mi se cini neprakticno dijeliti na manje. Pa sto savjetujete? Pitanje vrijedi i za kapetana Mikija.


E sad nisam siguran, vidio si recimo nedavno kad si čitao Tellera, ona priča "Sjena" i "Prijatelj u opasnosti" su priče na svega 36 stranica. Jedino što kod Tellera imamo skoro na svako malo one podnaslove pa se lako može izvući neki naslov za recenziju, dok mislim da to kod Bleka nema (nije mi poznat taj početni period, nikako da krenem da čitam to ispočetka).

Postoji mogućnost da se u istoj recenziji obradi više manjih priča, pa se svaka priča posebno ocijeni, a ukupna (ona glavna) ocjena na sajtu dobije se jednostavno prosjekom svih tih ocjena priča koje su u sklopu te recenzije.

Spock je recimo na sličan način odradio Jeromea, 5 albuma je pokrio u istoj recenziji, baci pogled: https://www.stripovi.com/recenzije/jerome-k-jerome-bloche-jkjb-fb-1-knjiga-prva/2395/

Za svaki pojedinačni album je imao ono: autori, zanimljivosti, kratki sadržaj i komentar.

-
-

I jedan super primjer kod Igora, onaj maxi Zagor sa više kratkih priča: https://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-mx-37-sumske-price/2554/

Svakoj je dao posebnu ocjenu (Priča: , Scenarij: , Crtež: ) dok je naslovnicu ocijenio posebno (jer je jedna naslovnica u kojoj su sve te priče).

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 07/09/2021 00:39:04
Go to Top of Page

Ferri
Senior Member



Montenegro
1809 Posts

Member since 10/01/2004

Posted - 07/09/2021 : 03:00:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Ferri a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ivan Liverpool

Vidim da Blekovih recenzija skoro pa i nema, pa ako bude inspiracije probat cu napisati sad kad cu citati iduci broj. Samo pitanje, ovi skroz prvi ludens brojevi od EsseGessea, je li njih bolje recenzirati na nacin da cijeli broj se recenzira ili da se dijeli na manje price. Jer svaki taj broj ima vise prica koje najcesce ni nisu medusobno povezane. Osobno vise volim kad svaka prica ima svoju recenziju, ali ovdje mi nema bas smisla dijeliti na manje price jer recimo ne znam niti kako bi nazvao druge price s obzirom da stoji samo naslov na pocetku. I sve te price bi onda imale i istu naslovnicu pa mi se cini neprakticno dijeliti na manje. Pa sto savjetujete? Pitanje vrijedi i za kapetana Mikija.



Mislim da nema smisla djeliti, bolje ici na cijeli broj.
Go to Top of Page

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2038 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 07/09/2021 : 15:09:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
Kod Bleka ima samo naslov na pocetku. Doduse nasao sam ovu stranicu gdje se mogu izvuci naslovi od striscia, ali primijetio sam da koji puta ovaj naslov ludensovog izdanja uopce nije ni preuzet iz naslova neke striscije. http://www.collezionismofumetti.com/fumetti.php?idx=13696

Jos prema ovome skuzio sam da su te striscije izlazile u nekim serijama. Bilo je 26 serija i svaka od tih serija odgovara jednom ludensovom broju. Tako da bi ipak mozda rade probao cijeli taj jedan broj u jednoj napisati pa kasnije ako ispadne nezgrapno, lako se i podijeli u manje. Epizoda o kojoj pricam je ludens broj 3 "Gusari".
Prva dva ludensova broja vec i imaju recenzije s tim da nisam skroz skuzio da li za prvi broj je recenzija za cijelu epizodu ili samo prvu pricu u toj epizodi, dok za drugi broj je recenzija za cijelu epizodu, ali nije svaka prica komentirana nego je vise opcenito napravljena recenzija. Ja bi rade pokusao da se svake price posebno dotaknem.

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12513 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 09/09/2021 : 10:14:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ivan Liverpool

Ja bi rade pokusao da se svake price posebno dotaknem.


Možeš Ivane i tako, jedan broj i dotakneš se posebno svake priče, možeš ako želiš u nekoj zagradi samo napisati ono trajanje priče pa da znamo koje točno stranice obuhvaćaju koju priču, vidim da sam ja recimo nešto u svom komentaru kod Lu 1 pisao:
LU 1: Pobuna trapera (5-79 str.)

Mene isto nekad zbunjuje kod recenzija kad autor nekad piše općenito o junaku i kako ga se dojmio, a ne dotakne se uopće priče pa niti ne znaš je li se recenzija odnosi na cijeli LU broj ili samo na jednu priču.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29283 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 09/09/2021 : 19:48:38  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Završavam jednu recenziju koja nije Tex, pa nek bude iznenađenje

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12915 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 09/09/2021 : 20:00:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex2

Završavam jednu recenziju koja nije Tex, pa nek bude iznenađenje



Izvrsno! Pošalji Reemu bez objave ovdje pa da se svi iznenadimo kad recenzija ugleda svijetlo dana
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29283 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 09/09/2021 : 20:13:39  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Može, kad bi malo razmislili lako bi se dosjetili što je u pitanju, ali nećemo više... Mislim da bu najkasnije idući tjedan gotova, pa se javim ovdje.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7018 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 09/09/2021 : 21:21:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex2

Završavam jednu recenziju koja nije Tex, pa nek bude iznenađenje




Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page
Page: of 221  Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.48 seconds. Snitz Forums 2000