forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 SBE recenzije & rezervacije
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 221

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7016 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 31/08/2021 : 14:10:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote



mail za slanje recenzija:
recke.stripovicom@gmail.com

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 31/08/2021 14:11:03
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7016 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 01/09/2021 : 00:17:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Rezervacije i recenzije - mjesečni izvještaj za kolovoz (august) 2021.



Broj novih rezervacija: 8
Po pitanju rezervacija recenzija broj je manji u odnosu na prethodni mjesec, ali uskoro počinje jesen, pa očekujem i veći porast po tom pitanju.
Od recenzenta trenutno samo Igor radi punom parom, pa imamo četiri njegove rezervacije. Tu je i tajnoviti član prozirna senka s tri već odrađene i poslane recenzije, a Sarghan zaokružuje mjesec s jednom rezervacijom.

Broj novih recenzija: 13
Reem je nakon pola mjeseca odlučio povećati "frekvenciju zaveslaja" u vidu većeg broja raznovrsnih recenzija na lageru. Vidjet ćemo kako će biti stanje u narednom mjesecu. Na kraju osmog mjeseca smo završili na broju trinaest. Siguran sam da nije nesretan.

Po serijalima rezultat bi bio:
Tex - 2
Zagor - 2
Komandant Mark - 2
Kit Teller - 1
Martin Mystére - 1
Nathan Never - 1
NIck Raider - 1
Dragonero - 1
Jan Dix - 1
Gil - 1

Nakon dužeg vremena ponovno imamo Texa na vrhu (dva različita recenzenta), a na dvije recenzije su još samo Zagor i Komandant Mark.
Veseli što je broj recenziranih junaka ponovno dvoznamenkast (10), što nije ni blizu bio slučaj u dva prethodna ljetna mjeseca.

Po recenzentima situacija je:
Hercule Poirot - 4 (Komandant Mark^2, Kit Teller, Nick Raider)
igor 12 - 3 (Zagor^2, Tex)
Sarghan - 1 (Dragonero)
Jerry Krause - 1 (Nathan Never)
tex2 - 1 (Tex)
Dwayne_Looney - 1 (Jan Dix)
prozirna senka - 1 (Gil)
Spock - 1 (Martin Mystére)

Osam recenzenata je imalo barem jednu objavljenu recenziju, od tog broja šest su pravi senatori po pitanju recenzija. Samo tex2 i Dwayne_Looney imaju manje od 50 objavljenih recenzija na kontu, dok su Igor i Jerry odavno prešli brojku od 100 recenzija.

Hercule je ponovno najučinkovitiji recenzent s četiri objavljene recenzije tri različita junaka i ako ovako nastavi brzo će i on u klub 100.
Igor je ponovno na maksimalnom broju okretaja i u kratko vrijeme je (osim ove tri objavljene recenzije) nakupio još osam već poslanih ili dovršenih recenzija koje tek čekaju objavu.
Sarghan je zadnjom recenzijom pokazao da je opet tu i jači nego ikad, a nadam se da će njegova zadnja objavljena recenzija ponukati i solara na ponovnu aktivaciju barem po pitanju Dragonera (za početak ).
Jerry ide pomalo, ali sigurno, samo što još čekamo njegovu prvu ne-Nathan recenziju.
Tex2 i tex su tu već činjenica u rangu izjave da je sutra novi dan. Tex2 ima još čak četiri neobjavljene Texove recenzije, a peta je na putu.
Dwayne_Looney je tek na broju tri po pitanju recenzija, ali po načinu pisanja kao da je na pedeset, a njegov nesvakidašnji izbor stripova za recenziranje čini ga iznimno vrijednim članom recenzentske ekipe.
@Dwayne: Još sa velikim zanimanjem čekam tvoju četvrtu rezervaciju!
Prozirna senka se malo odmakao od Martija i podario nam još jednu (treću u relativno kratkom razdoblju) recenziju davno propalog junaka sa samo dvanaest epizoda. Naravno, riječ je o Gilu ili kod nas poznatom kao Đil (što je potpuno kriv izgovor).
Za kraj, tu sam i ja s Martijevom recenzijom jedne upečatljive epizode iz sredine devedesetih.

Broj komentara na recenzije: 381
Treći mjesec za redom imamo znatno povećanje broja komentara (381>288>210), ali moram naglasiti da su većinom u pitanju pravi komentari, ne samo bezlične ocjene. Za to povećanje je ponajviše zaslužan novi mladi član Ivan Liverpool s čak 149 konkretnih i obrazloženih komentara raznovrsnih serijala od prvog broja.
@Ivane, mislim da bi se uskoro mogao okušati i u recenzijama jer ti je volja neupitna!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 01/09/2021 19:45:37
Go to Top of Page

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2038 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 01/09/2021 : 14:21:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
Hvala @Spock! Drago mi je da netko cita moje komentare. Ovaj mjesec cu isto ostaviti pregrst komentara na stripove koje procitam. Na zalost, od 1.10 ce biti dosta manje mojih komentara jer mi pocinje nastava na faksu, ali vjerujem da cu uspjeti bar 2-3 komentara tjedno ubacit. Bas mi lijepo dode da nakon procitane epizode mogu negdje napisati svoj dojam, a i da malo procitam kako se drugima svidjela.

Razmislit cu i o pisanju recenzija. Mislim da bi mi najveci problem bila objektivnost jer po nekom prosjeku ocjena vidim da dajem dosta vece ocjene od drugih. A bas ne bih volio da ja kao recenzent dam 90-100 a ukupan prosjek komenatara bude 50 posto hahaha.

Inace najdrazi serijal mi je Tex Willer i bas fali puno Texovih recenzija, pogotovo na pocetku. Vec dosta dugo vremena nisam imao priliku ostaviti komenatar na Texa, i bas sad sam s citanjem dosao do epizode Bokser Pat. To vjerujem kako cu danas procitati i komentirati, ali nakon nje ide jos jedna recenzija i onda je opet dosta velika rupa. Ali ne bih volio isprobavati pisanje na Texu, to bih rade prepustio iskusnijim kolegama i nadam se da ce osvanuti uskoro i te recenzije. Razmislit cu jos, pa mozda probam napisati neku recenziju manje atraktivnih serijala poput kapetana Mikija ili Velikog Bleka. Tu vidim da skoro pa i nema recenzija.

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."

Edited by - Ivan Liverpool on 01/09/2021 14:22:41
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29271 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 01/09/2021 : 15:53:04  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Bude svaki mjesec bar jedna recenzija od Texa, ali jako je slabo recenziran, sad bude jedna starija od mene (prvo pojavljivanje Maca Parlanda (ZS 363).

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7016 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 01/09/2021 : 16:26:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ivan Liverpool

Hvala @Spock! Drago mi je da netko cita moje komentare. Ovaj mjesec cu isto ostaviti pregrst komentara na stripove koje procitam. Na zalost, od 1.10 ce biti dosta manje mojih komentara jer mi pocinje nastava na faksu, ali vjerujem da cu uspjeti bar 2-3 komentara tjedno ubacit. Bas mi lijepo dode da nakon procitane epizode mogu negdje napisati svoj dojam, a i da malo procitam kako se drugima svidjela.

Razmislit cu i o pisanju recenzija. Mislim da bi mi najveci problem bila objektivnost jer po nekom prosjeku ocjena vidim da dajem dosta vece ocjene od drugih. A bas ne bih volio da ja kao recenzent dam 90-100 a ukupan prosjek komenatara bude 50 posto hahaha.

Inace najdrazi serijal mi je Tex Willer i bas fali puno Texovih recenzija, pogotovo na pocetku. Vec dosta dugo vremena nisam imao priliku ostaviti komenatar na Texa, i bas sad sam s citanjem dosao do epizode Bokser Pat. To vjerujem kako cu danas procitati i komentirati, ali nakon nje ide jos jedna recenzija i onda je opet dosta velika rupa. Ali ne bih volio isprobavati pisanje na Texu, to bih rade prepustio iskusnijim kolegama i nadam se da ce osvanuti uskoro i te recenzije. Razmislit cu jos, pa mozda probam napisati neku recenziju manje atraktivnih serijala poput kapetana Mikija ili Velikog Bleka. Tu vidim da skoro pa i nema recenzija.


Sviđa mi se tvoj pristup čitanja i komentiranja serijala od prvog broja. Samo tako se može postići mjerodavnost i objektivnost.

Nema problema zbog prevelike ocjene. Ocjene su samo ukras. Bitno je ono što je napisano u recenziji, tako da ti prevelike ocjene koje daješ nisu prepreka. Upravo suprotno, bolje kad su visoke, nego niske.

Podržavam ovu ideju da se najprije okušaš na jednostavnijim serijalima (iako je Tex daleko od kompliciranog), a među izbor za moguću recenziju bih ti mogao preporučiti i Malog Rendžera.
Tu ti ja i ReemCP možemo biti od velike tehničke i kronološke pomoći, što vrijedi i za ostale junake (iako ne u tolikom obimu kao kod Tellera).

Inače, dosta članova ostavlja komentare ispod naslovnica stripova tamo gdje nema recenzija, većinom najviše kao osobni podsjetnik:
https://www.stripovi.com/index.asp?page=comments-user-latest

U svakom slučaju, nema žurbe. Ti nastavi po planu i programu , pa ako osjetiš inspiraciju da bi za neki strip mogao napisati opširniji komentar, koji bi se mogao pretvoriti u recenziju, samo se javi na PM ili na ovaj topic.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 01/09/2021 16:27:46
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6599 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 01/09/2021 : 16:54:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Spock, ali si ga pretjerao s pohvalama meni, dođe mi da te cenzuriram kad budem quote-ao ovaj izvještaj u topicu "Izbor za recenziju mjeseca" (tamo si stavio da sam recenzirao JDJP, mijenjaj to ). Što se nove recenzije tiče, u gužvarama sam bio prethodnih dana, na poslu slijede radišna 2-3 tjedna, a ljuti me i što ne čitam dovoljno u slobodno vrijeme tako da... Bit će neka rezervacija ubrzo, ne mislim se umiroviti nakon 3 recenzije.

Za Ivana i kvalitetu komentara pohvale i od mene, ne mogu vjerovati koliko momak serijala usporedno čita od početka (jer mi se ne čini da piše komentare po sjećanju).


loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 01/09/2021 19:31:07
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/09/2021 : 17:09:49  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Pored Ivana Liverpula ja bih istakao i:

quote:
Originally posted by going going

Citao sam u poslednje vreme komentare na recenziji i pojavio se jedan novi clan ciji su komentari kratki i sazeti ali izuzetno znalacki napisani i stvarno ih je lepo citati (pricam o komentarima na Zagorovim recenzijama). Taj clan se zove BarnesMayority i ako cita forum bilo bi lepo da se pridruzi i u nekim diskusijama i ako zeli da se oproba i u pisanju zvanicne recenzije za sajt jer su mu stvarno odlicni komentari!

Go to Top of Page

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2038 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 01/09/2021 : 18:58:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
@tex2 tu sam epizodu bas prije mozda 5-6 dana procitao. Jedva cekam recenziju! A super je i sto bi kroz pola godine mogla izaci u klasik izdanju.


@Spock moze, javit cu se kad razmislim. Hvala na savjetima! Mali rendzer mi je takoder sjajan serijal i isto bi mi mogao biti odlican za pocetak. Pogotovo mi se svidaju pocetne epizode koje su po meni bolje od pocetnih epizoda drugih serijala iz tog vremena (Tex, Zagor, Miki, Mark, Blek)


@Dwayne_Looney Hvala! Pisem bas kako procitam. Nakon sto zavrsim s citanjem, procitam recenziju, neke komentare (pogotovo one malo duze) i napisem svoj komentar. Preko ljeta uvijek citam puno jer kasnije kad pocne faks, onda citam i dalje, ali na zalost pretezito skripte hahaha. Imao sam u planu prvo samo Texa citati kronoloski i pisati komentare, no gledam si, ako tako napravim, necu nikad stici druge serijale krenuti s komentiranjem. A i ovako mi je nekako raznovrsnije.


Inace, imam pitanje bas vezano uz to kronolosko citanje. Kako vi kronoloski inace citate? Da li prvo procitate sve iz redovne edicije pa onda specijale, maxije i sl ili te brojeve isto uklopite negdje za vrijeme redovne serije? Pitam i jer u recenzijama zna stajati podatak broja pojavljivanja nekog lika. Pa ako recimo pise da je ovo npr. 15. pojavljivanje Trampyja u Zagoru, da li se to odnosi samo na redovnu seriju ili 15. opcenito brojeci i sva specijalna izdanja.

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7016 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 01/09/2021 : 19:53:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
@Dwayne: Promijenjeno. Uvijek koristim za predložak izvještaj od prethodnog mjeseca, pa mi nekad nešto ostane. Po pitanju pohvala, to je činjenično stanje.

@Ivan: Čitam kronoški po datumima kako su stripovi izlazili, bez obzira na edicije istog junaka. Za dosta junaka imaš na ovom sajtu i tako posložene popise.
Također, kad se spominje pojavljivanje nekog lika onda se normalno računaju i pojavljivanja u sporednim edicijama serijala. Gleda se kronološki datum izlaska stripova.

P.S.: Piše se Mali Rendžer. I ja sam tako griješio, pa su me ispravili članovi s boljim znanjem pravopisa.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 01/09/2021 19:55:51
Go to Top of Page

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2038 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 01/09/2021 : 20:19:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

@Dwayne: Promijenjeno. Uvijek koristim za predložak izvještaj od prethodnog mjeseca, pa mi nekad nešto ostane. Po pitanju pohvala, to je činjenično stanje.

@Ivan: Čitam kronoški po datumima kako su stripovi izlazili, bez obzira na edicije istog junaka. Za dosta junaka imaš na ovom sajtu i tako posložene popise.
Također, kad se spominje pojavljivanje nekog lika onda se normalno računaju i pojavljivanja u sporednim edicijama serijala. Gleda se kronološki datum izlaska stripova.

P.S.: Piše se Mali Rendžer. I ja sam tako griješio, pa su me ispravili članovi s boljim znanjem pravopisa.



Okay, onda cu i ja citati po datumima. Zasada, tamo di sam dosao u serijalima s citanjem, jos nema specijalnih izdanja, ali kad-tad bi se pojavila pa bi morao napraviti odluku.

Hvala na ispravku Nisam znao da se pise velikim slovom, iako ima logike buduci da mu je to nadimak.

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10365 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 01/09/2021 : 20:27:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Tako je. Nadimak je potpuno ravnopravan imenu u pravopisu.
Dakle nije neki, bilo koji mali (nizak, mlad...) rendžer.
Ako se u njemu javlja veznik ili prijedlog, jedino se oni pišu malim početnim slovom (Duh sa Sjekirom).

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4538 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 02/09/2021 : 07:12:12  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
poslane oči sudbine, prerijski vjetar i crne suze.

curunir, tnx na ovome, ispravih u poslanim reckama.

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29271 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 02/09/2021 : 12:02:11  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Pitanje za Curunira ili nekog tko zna: napisao sam recenziju gdje je glavni lik Mac Parland, e zanima me kako se piše sljedeće npr.

lijepi maniri Maca Parlanda ili Mac Parlanda

Tex pomaže Mac Parlandu ili Macu Parlandu

Tex se prvi put susreće sa Mac Parlandom ili Macom Parlandom?

Hvala!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 02/09/2021 : 13:12:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Meni malo po malo sezona prilazi kraju tako da ću se, nadam se, sada malo više angažirati oko recenzija, oko pisanja svojih i postavljanja ovih od drugih forumaša tako da bi tempo objavljivanja mogao biti malo aktivniji.

Inače, samo da spomenem još jednom i ovdje s obzirom da smo Reem i ja diskutirali kroz privatne poruke o tome - recenzije ne služe samo da bi se prepričala radnja stripa! Nekoliko smo recenzija vratili na doradu upravo zbog toga, jer nije dovoljno samo prepričati radnju i napisati jednu rečenicu o crtežu te očekivati da će to biti objavljeno. Ne znam za Reema, ali recenzije koje meni dođu na repertoar ću češće vraćati na doradu ukoliko ne zadovoljavaju kriterije.

Znači, osim fabule, fokusirajte se i na značaj stripova koje recenzirate, njihov utjecaj, pozadinu kako su o zašto nastali, što ih ističe od gomile drugih, itd itd... Naravno, ne važi sve ovo za ama baš sve stripove, nije svaki Zagor ili Batman ili nešto treće za dubinsku analizu, ali ajmo se držati bar nekog nužnog minimuma.

Također, ne bojte se kritizirati! Recenzije s negativnim ocjenama su jednako bitne kao i one s pozitivnim, stoga je poželjno recenzirati i takve stripove. Objasnite zašto smatrate da nešto ne valja, pokažite di je zapelo u realizaciji.

Na kraju krajeva, forum je tu kako bosmo pomogli jedni drugima i kako bo diskutorali, stoga prije nego što pošaljete neku recenziju slobodno pitajte na forumu ukoliko niste sigurni oko nečega. Posebno se to možda odnosi na recenziranje crteža koji npr. meni osobno zna stvarati probleme jer nemam neko teorijsko znanje na tom području.

No opet, prvo i glavno - zabavite se dok pišete

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 02/09/2021 : 13:20:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
E, da, još jedno (nadam se i zadnje, pardon šta gnjavim ) - iako duljina recenzije nije od presudnog značaja, ipak pripazite da ukoliko pišete kratku recenziju da u njoj bude sadržano sve što je potrebno kako bi se čitatelj mogao informirati o dotičnom stripu (prateći ove opće smjernice za pisanje recenzija). Također, ukoliko pišete baš dugačku recenziju budite sigurni da je sve što ste ubacili u nju neophodno. Napisati dugačku recenziju bez pretakanja iz šupljeg u prazno nije toliko jednostavno kako se čini (i sam često upadam u ti zamku), no ima forumaša koji su majstori u tome. Kao ogledne primjerke slobodno pročitajte recenzije recimo od Tex2, Solara ili Sarghana, to su vam uvijek dobre smjernice.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 02/09/2021 : 17:05:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Ja bih se odmah nadovezao na Paku i drago mi je da je on napisao neke stvari, pa da ja ne moram U biti, on to puno bolje objasni.

Je, nažalost, neke recenzije su vraćene na doradu, ali ne mora to biti "nažalost", recenzenti to mogu popraviti, dobili su dobronamjerne savjete i trebaju to shvatiti kao nešto pozitivno, mislim da nema mjesta nekakvoj ljutnji ili da je nekome ispod časti primiti dobronamjeran savjet kako da unaprijedi svoj tekst i napravi ga da bude prikladan za sajt, ono što se zapravo od njega traži.

Trebalo bi svakako, s vremena na vrijeme, posjetiti onu temu ako nismo sigurni u nešto kod stvaranja teksta: http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=33598

Mislim na dio sa recenzijama, a ako je nekome promaklo, taj topic je ažuriran i Solar je dodao izvrsne natuknice ne bi li nam svima olakšao posao, mislim na ove, citat:

quote:
Evo par natuknica koje bi mogle pomoći prilikom pisanja teksta recenzije:

- centralna ideja stripa, je li je autor uspio iskomunicirati ili je ideja razvodnjena i banalizirana?
- scenarij (razrada ideje) - je li razvučen, rastrgan, konfuzan ili je dinamičan i kompaktan, te lijepo nosi centralnu ideju priče. Kakav je scenarij po dijelovima: uvod, zaplet i rasplet?
- jesu li neki dijalozi zapeli za oko, je li bilo emotivnih trenutaka? Ako je odgovor da - onda to treba objasniti.
- vještina autora u prikazivanju likova - kako su okarakterizirani (glavni i sporedni), jesu li im dijalozi uvjerljivi i prirodni, kakav im je međuodnos?
- imaju li likovi unutarnju motivaciju za postupke ili ih scenarist koristi samo da bi došao od točke A do točke B?
- koje su jake točke (momenti) u ovom stripu, a koje su slabe točke?
- kako se ova priča odnosi prema drugima u serijalu, je li bolja ili lošija od prosjeka?
- prethodna iskustva recenzenta sa autorima priče.
- treba napisati koju i o crtežu: izgled glavnih junaka, izgled sporednih junaka, vještina prikaza pozadine (drugi i treći plan), a može se staviti i pokoja sliku u recenziju ako postoji sken.
- treba napisati riječ-dvije i o naslovnici.


U Spockovom izvještaju vidimo da imamo čak osam različitih recenzenata kojima su objavljene recenzije i čak 10 različitih junaka, što je svakako pohvalno. Ciljano se išlo da svi recenzenti dođu na red, otud i malo ubrzanje ritma :) Dakako, mogao je taj broj biti i veći (u pogledu recenzenata i junaka), ali nadamo se da će recenzije koje nisu sad objavljene, biti na sajtu kroz neko vrijeme kad se malo dorade.

I ja sam imao poteškoća u početku, pitajte slobodno Spocka :) Sjećam se jedne recenzije "Prijatelj u opasnosti" kad sam ja to nešto zbrljavio, da mi je Spock rekao, čini mi se nešto ovako "Reem, pa što je ovo?!" i cijelu recenziju mi vratio. I napravio je dobru stvar, jer sam se potrudio i tekst je ispao mnogo bolji od onog kakog sam u početku složio, a danas, kad gledam tu recenziju na sajtu, mene nije sramota i ponosan sam na nju :) Tako da je Spock tada dobronamjerno reagirao u mojoj situaciji jer je znao da to može puno bolje i da je to moralo jednostavno ići na doradu, nije bilo nikakve ljutnje. S vremenom, sa vježbanjem pisanja i komentiranja, stvari polako sjednu na svoje mjesto.

Moramo imati i to na umu da kad napišemo neki tekst, da on ide javno na sajt gdje će ga svi vidjeti, svi će ga moći pročitati, ali i da taj tekst tamo ostaje vječno. Tako da je dobro uvijek potruditi se i napisati recenziju, kako je Paka napisao, sa nekim dužnim minimumom i smjernicama koje smo dobili, ali da to pisanje, stvaranje recenzije mora biti zabava, jer onda će to tek biti ono pravo. A i za nekoga tko počinje pisati, kako je i kod mene bio slučaj a i danas je, odabrao sam one junake koji su, da se tako izrazim, "laka" kategorija, o kojima volim pisati i čija radnja nije toliko zahtjevna da ne bi mogao o tome pisati. Svatko za sebe zna svoje limite, granice koliko može dati u pisanju i o kojim strip junacima može pisati. Nadam se da netko neće shvatiti moj post i prethodne Pakine kao nekakvo pametovanje, jednostavno se nadovezujemo na trenutno stanje recenzija i vjerujem bi nam obojici bilo drago da dobijemo što više novih recenzenata, a i po mogućnosti, povratak nekih starih.

Za kraj moram i ja pohvaliti našeg Ivana (Liverpool), otkako ga Spock spomenuo, i ja pratim njegove komentare na sajtu i jako bi mi bilo drago kad bi se i on s vremenom pridužio i okušao u pisanju recenzije :) Tu smo da pomognemo, svako koliko može, zna i umije, a i ja sam mišljenja da Ivan ima potencijala i nije loše krenuti sa nekim "lakšim" junacima u početku kako je spomenuo, a kasnije, tko zna :) Posebno mi je drago čitati njegove komentare ispod početnih epizoda Kita Tellera, što mi govori da se nisam bzv trudio i da netko čita te moje recenzije manje popularnih epizoda :)

P.S. što se tiče daljnjeg ritma i mjeseca rujna, mislim da imamo dovoljno municije da nastavimo sa istom frekvencijom od svaka dva dana, barem do polovice rujna kad možemo vidjeti kako stojimo sa stanjem na lageru, pa ako nije baš povoljno, možemo malo i usporiti. Ali, zasad je OK. Igor nam je u posljednje vrijeme dosta aktivan, vidi se da je dobro napunio svoje revolvere ili bolje rečeno, dobro je naoštrio svoju sjekiru ;)

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 02/09/2021 17:09:12
Go to Top of Page

Ivan Liverpool
stripovi.com suradnik



Croatia
2038 Posts

Member since 10/04/2021

Posted - 02/09/2021 : 20:21:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Ivan Liverpool a Private Message  Reply with Quote
Hvala @ReemCP! Nisam ocekivao da ce mi komentari biti tako zapazeni hahaha :) Recenzije su ti odlicne i bas mi je cudno da nitko ne voli te skroz prve epizode, a meni su neke starije Kitove epizode bas legendarne.

Inace, nesto sam tijekom komentiranja primjetio. Znaci na dnu svake recenzije stoje 2 linka od kojih prvi vodi na recenziju prije, a drugi na recenziju kasnije. No, ponekad ne vode direktno na recenziju kasnije nego ima par preskocenih. Kad smo vec kod Malog Rendzera, na primjer, u epizodi "Bijeli Indijanac" stoji link da je iduca recenzija "Znak Manitua", a izmedu njih bi trebale biti recenzije "Farma Jane Russell" i "Sjena". Ne znam da li je to ostalo zbog toga sto su mozda te recenzije naknadno ubacene ili kako.

Dobro sad, kod Malog Rendzera mi nije problem naci koja je iduca recenzija jer ima onaj spisak epizoda u drugom topicu, no slicna stvar je bila i kod prvih Zagorovih i Texovih epizoda. Tamo mi je znalo biti malo teze naci te recenzije. Najgore je kod Texa jer tamo nikad nisam bio nacisto da li mozda recenzija ne postoji ili je jednostavno ne mogu naci. Ako se mogu ti linkovi popraviti, mogu poslati gdje sve sam to primjetio da link ne vodi direktno na iducu recenziju.

"Losing is not my enemy. Fear of losing is my enemy."
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10365 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 02/09/2021 : 21:10:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by igor 12

poslane oči sudbine, prerijski vjetar i crne suze.

curunir, tnx na ovome, ispravih u poslanim reckama.



nema na čemen

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10365 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 02/09/2021 : 21:14:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tex2

Pitanje za Curunira ili nekog tko zna: napisao sam recenziju gdje je glavni lik Mac Parland, e zanima me kako se piše sljedeće npr.

lijepi maniri Maca Parlanda ili Mac Parlanda

Tex pomaže Mac Parlandu ili Macu Parlandu

Tex se prvi put susreće sa Mac Parlandom ili Macom Parlandom?

Hvala!



Ako je dio prezimena:
Mac se ne deklinira, čak i kad se piše odvojeno Mac, a pogotovo zajedno Mc. Izgovorno spada u one nekakve posebne kratke dodatke prezimenu ili imenu koji se ne mijenjaju.

Ako je to pak najobičnije ime, a prezime samo Parland, onda se naravno mijenja: Maca, Macu, Macom.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.

Edited by - Curunir on 02/09/2021 21:16:34
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7016 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 02/09/2021 : 23:09:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Ivan Liverpool

Inace, nesto sam tijekom komentiranja primjetio. Znaci na dnu svake recenzije stoje 2 linka od kojih prvi vodi na recenziju prije, a drugi na recenziju kasnije. No, ponekad ne vode direktno na recenziju kasnije nego ima par preskocenih. Kad smo vec kod Malog Rendzera, na primjer, u epizodi "Bijeli Indijanac" stoji link da je iduca recenzija "Znak Manitua", a izmedu njih bi trebale biti recenzije "Farma Jane Russell" i "Sjena". Ne znam da li je to ostalo zbog toga sto su mozda te recenzije naknadno ubacene ili kako.

Dobro sad, kod Malog Rendzera mi nije problem naci koja je iduca recenzija jer ima onaj spisak epizoda u drugom topicu, no slicna stvar je bila i kod prvih Zagorovih i Texovih epizoda. Tamo mi je znalo biti malo teze naci te recenzije. Najgore je kod Texa jer tamo nikad nisam bio nacisto da li mozda recenzija ne postoji ili je jednostavno ne mogu naci. Ako se mogu ti linkovi popraviti, mogu poslati gdje sve sam to primjetio da link ne vodi direktno na iducu recenziju.



Nažalost, to se ne može popraviti, a problem se dešava kada jedan svezak (strip) sadrži više epizoda, kao što je slučaj kod početnih brojeva spomenutih serijala.
Reem je kod Kita Tellera htio tome donekle doskočiti tako da sve početne recenzije označi Van Gogh, a ne Ludens oznakama (jer Van Gogh ima manje stranica po svesku).
Tako će biti manje tih krivih poveznica i preskoka kod listanja.

Vidim da već koristiš moj popis koji olakšava prelazak s recenzije na recenziju.
Drugi način ti je da otvoriš naslovnicu određenog broja, gdje imaš poveznice za sve epizode koje su u tom broju, tamo počinju ili završavaju.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29271 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 03/09/2021 : 08:13:54  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Hvala, Curunir!

quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by tex2

Pitanje za Curunira ili nekog tko zna: napisao sam recenziju gdje je glavni lik Mac Parland, e zanima me kako se piše sljedeće npr.

lijepi maniri Maca Parlanda ili Mac Parlanda

Tex pomaže Mac Parlandu ili Macu Parlandu

Tex se prvi put susreće sa Mac Parlandom ili Macom Parlandom?

Hvala!



Ako je dio prezimena:
Mac se ne deklinira, čak i kad se piše odvojeno Mac, a pogotovo zajedno Mc. Izgovorno spada u one nekakve posebne kratke dodatke prezimenu ili imenu koji se ne mijenjaju.

Ako je to pak najobičnije ime, a prezime samo Parland, onda se naravno mijenja: Maca, Macu, Macom.


"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29271 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 03/09/2021 : 11:34:37  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Recenzija Tex ZS 363 Zeleni mesec poslana

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29271 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 03/09/2021 : 13:52:00  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Budući da za 2 tjedna počinje sezona tipovanja, malo će patiti recenzije, ali probati ću svakako ovaj mjesec završiti još jednu ili idući...

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 03/09/2021 : 14:24:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Tex2, super ti je recenzija za Custera! Obožavam tu epizodu, čak sam je i ja htio recenzirati, ali sam onda vidio da si je ti već rezervirao Baš ću popodne/večeras ostaviti komentar.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29271 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 03/09/2021 : 14:46:49  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Hvala Paka! Meni su sve priče iz Texove prošlosti super, a uvijek mi je najteže ocjeniti strip, jer kao što se vidi nisam neki kritičar.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page
Page: of 221 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.5 seconds. Snitz Forums 2000