forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 SBE recenzije & rezervacije
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 221

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 27/11/2016 : 13:02:25  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Da mi je znati koji je fanatik sam sebe uvjerio da je tamo neki Morgan vrijedan tolikog škrabanja.


Pa vrednost nema veze sa količinom škrabanja.
To ti je više do scenariste koji svojim ubacivanjem svega i svačega u priču, izazove fanatika da mu odgovori istom merom.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 27/11/2016 : 13:03:04  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Inače, po mojim mjerama petica je loša ocjena, čak sam i zadnjem maxiju "Legija ubojica" dao po šesticu za priču i scenario, a iskreno, priča je mnogo lošija od ovog Hellingena.


Znači ti imaš sličan sistem kao Jerry na Nathanu - omiljeni strip junak ne može dobiti manju ocenu od petice.

To je ok, al da li zaista zaslužuje iste ocene (6 i 5) kao i Bosellijev Hellingen (koji je bar meni bio odličan)?
Ne znam, samo pitam, nisam još pročitao Buretovog, čuvam ga za sledeće leto.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22146 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 27/11/2016 : 16:10:16  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by thekide


Znači ti imaš sličan sistem kao Jerry na Nathanu - omiljeni strip junak ne može dobiti manju ocenu od petice.


Ne znam kako je kod Jerryja, ali kod mene nije bas tako:
http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-lusp-16-smrtonosna-mocvara/1109/

quote:
Originally posted by thekide


To je ok, al da li zaista zaslužuje iste ocene (6 i 5) kao i Bosellijev Hellingen (koji je bar meni bio odličan)?
Ne znam, samo pitam, nisam još pročitao Buretovog, čuvam ga za sledeće leto.


To je vec dobar argument. Ne, ne zasluzuje, Bosellijev je ipak koliko toliko bolji. Mada, moja ukupna ocjena Bosellijevog je 70%, dok ce kod ovog biti niza. Mislim da je najbolje da Bosellijevom dam 6,6, tako ce ovaj biti jos komad losiji, pa je onda sve ok.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 27/11/2016 : 20:37:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
To je jedan od ona 3 specijala koja nisam čitao, znači da nisam puno propustio i da je stvarno loš kada si mu dao tako niske ocjene (a ni kod ostalih se puno ne razlikuju).

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22146 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 27/11/2016 : 20:50:35  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Teska sprdacina od epizode.

Kide, rezevisi mi maxi "Nova Verybadova ludost".
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 27/11/2016 : 23:56:57  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by solar


Kingova petica je isto tako za mene previše, realno, maksimalno može dobiti između četvorku, a i to je previše.


Spreman sam za kompromis, ali mi trebaju činjenice zašto manje od pet...


Onako kako ja gledam na ocene, 5 je minimalna za zanatski ispoštovan scenario, ali koji čitaoca ostavlja . Ono, niti smrdi niti miriše. Niti vređa inteligenciju niti sadrži pozitivne komponente. Burattinijev scenario u poslednjem Hellingenu ima nekoliko mesta u kojima čovek ne zna da li bi se gluposti smejao ili plakao, a koja itekako "vređaju" moj (niski) IQ. Npr.scena u hodniku baze "Drugde" u kojoj Z raspravlja sa onim vojnicima pre nego što će se prvi put sresti sa Hellingenom u ćeliji. Prvo Zagor mlati na šta naleti, pa zatim mirno, kulerski i staloženo trkelja gluposti sa časnicima (čini mi se četiri ili pet strana) da bi onako retroaktivno i ničim najavljeno počeo opet da besni uz komentar "sad je dosta! zvučite poput matorih baba!" (kao da u razgovoru nije ni učestvovao onako kako jeste) i nanovo počeo da mlati sve oko sebe. Zatim, tu je tupavi proročanski san-rešenje problema sa Wendigom van svake pameti: zašto Wendigo uklanja klona, ako mu samo originalni Hellingen po starom paktu te docnije naplati računa pripada? Zašto Wendigo uklanja klona i tako spasava Zagora koji mu je veći trn u oku nego iko? Zašto Wendigo uopšte i na koji način štedi Zagora kad je već fizički prisutan na njegovom nivou stvarnosti? Dalje, nisam neki inženjer, ali kako to da je Golem savršeno jači, pokretniji i u mnogo čemu napredniji robot od svog navodno nadograđenog naslednika Titana? A ako ćemo globalnije, ne čini li ti se da odnos "akademskih razgovora" /"prepričavanja" i scena u kojima se nešto konkretno dešava onako baš nejednak pa se svi pogušismo živi dok ne dosegnemo finale epizode? Mnogo praznog hoda i mnogo sitnih nelogičnih debilana i "plot holes-a". Ja bih scenariju dao 3...bolju ne bih ni da je neki najbezvezniji nemesis posredi. Da mislim kako je ovo THE Hellingen, pala bi jedinica ko kuća

Izgleda da i mene čeka dug komentar kada recka izađe

p.s. mislim da tebi ne moram da napominjem, ali ovo ne pišem da tebi solim pamet. Poteglo se pitanje i eto...

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 27/11/2016 23:58:12
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22146 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 28/11/2016 : 09:26:44  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Odlicno. Dva para ociju vide bolje nego jedan.
Ovakvi komentari su pozeljni, bez obzira da li u negativnom ili pozitivnom kontekstu. Osim dijela gdje raspravljaju u Drugdje, koji mi ipak djeluje nesto prirodniji nego tebi, slazem se sa napisanim, pogotovo sa dijelom kada Wendigo spasava Zagora.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11347 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/11/2016 : 15:21:10  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
A tek sramotan prikaz Tajne baze Drugde koju su sveli na banalnu i nebitnu organizaciju koju cine samo dva agenta i neki glupi najobicniji vojnici koji ne mogu da je odbrane. Burattini je unistio svu misteriju i svo uzbudjenje koje bismo mogli da osecamo kada se spominje njeno ime jer ju je pretvorio u potpunu banalnost.
Zatim kabina za teleportaciju koja se sama od sebe popravlja!
Akcije gotovo da nema nikakve sem glupih i nepotrebnih borbi sa vojnicima i banditima. Ima barem 100 strana nepotrebnih dijaloga i objasnjavanja price i onoga sta rade glavni likovi. Nema nikakve spektakularnosti, niti osecaja bitne price koji su imali svi prethodni Hellingenovi sukobi sa Zagorom.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 28/11/2016 : 15:44:29  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
To oko baze Drugde je vec potez koji se subjektivno vrednuje. Neko ima jednu viziju toga, a autori nesto skroz trece.
A ovo oko strana...pa, mislim da bi bilo interesantno znati broj tabli sa tim šupljim pričama, čisto da bi se lakse utvrdila dinamika i ritam. Znam da sam ja bukvalno prebrojao koliko "Smrtonosna utrka" ima strana flashbackova a koliko centralne linije samo da bi mi se jasnije ukazalo kako stvari realno stoje u toj prici

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22146 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 28/11/2016 : 19:27:57  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Sto se tice baze Drugdje, pa stvoreni je 1776, Zagorovo vrijeme je oko 1830-35. Bili su jos u pionirskim stazama, cak je mladjahni Hellingen za njih radio i bili su napraedna ustanova jos i tada. Pa ne znam, razvoj baze mi izgleda logican vremenu u kojem se nalazi.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22146 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 01/12/2016 : 10:10:40  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Hellingen poslat Deecayu.
Dodaj mi maxi Nova Verybadova ludost.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 01/12/2016 : 13:20:39  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Hellingen poslat Deecayu.
Dodaj mi maxi Nova Verybadova ludost.


Ubačeno.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 01/12/2016 : 13:21:41  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
NOVEMBAR-STUDENI


I evo nas već u decembru. Dok smo se okrenuli godina nam prolete. Posle odličnih 7 SBE recenzija objavljenih u oktobru, ponovo smo se vratili na stari prosek od 4 nove recke u novembru. To je i bilo očekivano, ali zato imamo skok u rezervacijama.

Posle tužna dva i po meseca bez novih rezervacija, konačno su se stvari razmrdale i sa 7 novih zahteva veselo plovimo ka novoj Godini.
Go to Top of Page

Korg
Senior Member



Ireland
1037 Posts

Member since 23/02/2015

Posted - 01/12/2016 : 15:05:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Korg a Private Message  Reply with Quote
Evo ti i 8.
Rezerviraj mi MM VČ 24 Meteori
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 01/12/2016 : 15:27:13  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Korg

Evo ti i 8.
Rezerviraj mi MM VČ 24 Meteori


Ubačeno.

Samo ne može pod 8, nego pod 1 u decembru.
Stroga je kontrola, ne smem da se zezam sa štelovanjem starih računa.
Go to Top of Page

Korg
Senior Member



Ireland
1037 Posts

Member since 23/02/2015

Posted - 01/12/2016 : 17:37:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Korg a Private Message  Reply with Quote
Što bi Šojić rekao: "Mora biti sve po propisi" 😂
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4538 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 03/12/2016 : 16:43:42  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message  Reply with Quote
Danas, nakon manjih korekcija poslana recka deecayu na uvid.Kide, daj mi rezerviraj Banda petorice. Bang, pardon,četvorice. Bang,bang trojice.Ups, dvojice...

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

Rahazlam
Advanced Member



Croatia
3404 Posts

Member since 13/07/2013

Posted - 03/12/2016 : 17:15:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Rahazlam a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by thekide


Znači ti imaš sličan sistem kao Jerry na Nathanu - omiljeni strip junak ne može dobiti manju ocenu od petice.


Ne znam kako je kod Jerryja, ali kod mene nije bas tako:
http://www.stripovi.com/recenzije/zagor-zg-lusp-16-smrtonosna-mocvara/1109/

quote:
Originally posted by thekide


To je ok, al da li zaista zaslužuje iste ocene (6 i 5) kao i Bosellijev Hellingen (koji je bar meni bio odličan)?
Ne znam, samo pitam, nisam još pročitao Buretovog, čuvam ga za sledeće leto.


To je vec dobar argument. Ne, ne zasluzuje, Bosellijev je ipak koliko toliko bolji. Mada, moja ukupna ocjena Bosellijevog je 70%, dok ce kod ovog biti niza. Mislim da je najbolje da Bosellijevom dam 6,6, tako ce ovaj biti jos komad losiji, pa je onda sve ok.



Bosellijev Hellingen je najbolji,tek onda demoni.
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 03/12/2016 : 17:59:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
Ja nemam obicaj previse ispod 5 da dajem. Puno mi je 10 nijansi, navikao sam u školi da se uklapam u 5 ocjena i to je to.
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 03/12/2016 : 18:00:16  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by igor 12

Danas, nakon manjih korekcija poslana recka deecayu na uvid.Kide, daj mi rezerviraj Banda petorice. Bang, pardon,četvorice. Bang,bang trojice.Ups, dvojice...


Ubačeno.
Go to Top of Page

kucak
Average Member



Niue
757 Posts

Member since 03/02/2011

Posted - 04/12/2016 : 13:57:13  Show Profile Show Extended Profile  Send kucak a Private Message  Reply with Quote
Može li rezervacija Mister No Lib br. 5 Riječni pirati?

Ispravljeno! Dok ne smislim nešto bolje..
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 04/12/2016 : 14:57:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Naravno da može, čudno kako takva legendarna priča još nema recenziju.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7318 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 04/12/2016 : 18:12:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
ako netko od "zagorelih" želi, može mi slobodno pomoći u prikupljanju zanimljivosti za specijalku CHRISTOPHER MORA UMRIJETI. prijedloge mi pošaljite u privatne poruke.

hvala.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 04/12/2016 : 21:26:56  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Pošaljem ti ujutru

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

thekide
stripovi.com suradnik



Serbia
1811 Posts

Member since 18/11/2013

Posted - 04/12/2016 : 21:34:29  Show Profile Show Extended Profile  Send thekide a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kucak

Može li rezervacija Mister No Lib br. 5 Riječni pirati?


Ubačeno.
Lepo što se vraćaš recenziranju.
Go to Top of Page
Page: of 221 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.47 seconds. Snitz Forums 2000