forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Moebius: Metalne godine
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

jaki
Advanced Member



Croatia
25898 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 19/11/2012 : 20:28:40  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
kod marama nije greška ali kod tebe je.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

maram
Starting Member



40 Posts

Member since 17/10/2012

Posted - 19/11/2012 : 20:39:43  Show Profile Show Extended Profile  Send maram a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Je, prazna je.



Onda bi se reklo da sam imao sreće; prema svemu sudeći moj kompletić nema mana. haha
Makar, trebat će mi jedno 3-4 mjeseca dok pročitam sve Fibrino što sam upecao na CRŠ-u i Interliberu te uvidim da su i ostali bez mana. Zaje... posao! hahaha

quote:
Originally posted by jaki

kod marama nije greška ali kod tebe je.



Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 19/11/2012 : 21:36:11  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vorador
Međutim, u 3 moja primjerka Hermetična, Kita i Citadela primjetio sam minorne štamparske pogreške. U prvom je predlist izvrnut naopačka, a u ostala dva je vrh jednog lista malo zgužvan.


Meni Kita stoji kako treba, jedino mi je kod Citadele predlist malkice izgužvan prema vrhu. Sve ostalo za pet i više!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 19/11/2012 : 22:09:35  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Isao danas u Njemacku do strip knjizare i uzeo brosuru za ovaj casopis neke najave pa vidim da su i oni izbacili Moebiusa...

Usput kupio kutije za stripove tako da kolekcija bude "na nivou"...

http://www.cross-cult.de/science-fiction-titeldetails/items/comic-arzach.html

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 20/11/2012 : 17:38:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

kod marama nije greška ali kod tebe je.



a, hebem ti sreću

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

markolar
Advanced Member



Slovenia
3104 Posts

Member since 05/01/2004

Posted - 20/11/2012 : 20:18:49  Show Profile Show Extended Profile  Send markolar a Private Message  Reply with Quote
Mene prva dva albuma nisu baš udeševila ali več treči nešto obečava...
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 20/11/2012 : 21:31:29  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by markolar

Mene prva dva albuma nisu baš udeševila ali več treči nešto obečava...


Mozda kad dodjes do osmoga bude ocjena 6/8..

Ja svoje necu izgleda jos nekoliko mjeseci procitati dok ih ne dobijem n/r...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 21/11/2012 : 11:12:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by markolar

Mene prva dva albuma nisu baš udeševila ali več treči nešto obečava...



Pa mislim da, što se tiče priče, i nećeš ostati nešto osobito oduševljen ovim stripovima.

Ovo se prvenstveno kupuje i čita radi crteža i zato što je antologija. Uz to kada se još dizajnira i upakira na način kako je Marko učinio, onda je masthevuša do jaja. Ovo izdanje je ultimativna skupa slikovnica za velike i čisti luksuz kojega kupuju ljudi koji točno znaju što hoće i idu za tim da ga nabave bez obzira na cijenu, dostupnost itd.
Po svim parametrima izgleda da zaista nije za svakoga..
U prilog tome, bila mi je kolegica s posla na sajmu (zna samo za kiosk izdanja stripova) pa poslije šokirana prepričava kako je naletila na neki štand di su bili stripovi po sto, dvjesto!!, petsto!!?? kuna. Pitam ja da mi opiše štand pa ispalo da je Fibrin..

Nisam uspio kupiti ovo izdanje na Interliberu jer sam vagao između Susjedstva/Asteriosa/Chaboutea i Moebiusa. U konačnici su pritegli pripovjedači pred crtačem pa ću crtača gledat nabaviti prvom prilikom. Nadam se da neće nestati u slijedećih mjesec-dva..

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/11/2012 : 12:09:37  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Ja sam verovatno jedan od retkih koga boli q za ovo izdanje.
Mnogo volim Žiroa, a Mebijus mi je tako-tako.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

brko17
Junior Member



Croatia
380 Posts

Member since 30/08/2011

Posted - 21/11/2012 : 12:27:25  Show Profile Show Extended Profile  Send brko17 a Private Message  Reply with Quote
Moram priznati da sam nakon najave bio lud za ovim. Malo nakon pregleda prewieva, slazem se s Amosom ovo mi izgleda kao prelijepa slikovnica, tako da se trenutacno dvoumim. Odnosno nije mi vise na listi prioriteta, uz cinjenicu od 600 krznenih zivotinjica ;)

Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 21/11/2012 : 12:36:48  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Amos

quote:
Originally posted by markolar

Mene prva dva albuma nisu baš udeševila ali več treči nešto obečava...


Ovo se prvenstveno kupuje i čita radi crteža i zato što je antologija. Ovo izdanje je ultimativna skupa slikovnica za velike i čisti luksuz kojega kupuju ljudi koji točno znaju što hoće i idu za tim da ga nabave bez obzira na cijenu, dostupnost itd.



Bas tako.. jos samo Metabaroni i tehnotatice i sa fra-belg skolom sam gotov...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 21/11/2012 : 15:57:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
Kada sam se našao pred Markovim štandom i vidio sve te ponuđene ljepote, upao sam u veliku dvojbu. Odnosno, raspolagao sam proračunom kojim sam raspolagao i nisam mogao potrošiti više od onoga što sam imao (bez obzira na kartice i ostale pogodnosti). Nisam planirao ništa i pustio sam instinkte da rade svoje.

Dakle, s jedne strane je stajao zaista monumentalni Moebius, dojmljiv poput skulpture. Nije lako opisati koliko je to izdanje lijep rad, veliki format u lijepoj čvrstoj kutiji u boji, masivan ko brački kamen. Ova fotografija na početku topica odlično ilustrira stvar. Moglo bi ga se staviti na prazan stol u sredini prazne sobe, pogasiti svjetla i uperiti u njega reflektor pa ga pustiti da priča 87 jezika svijeta...
Vjerujem da svakom ljubitelju stripa kod ovoga automatski kreću sline na usta.

S druge strane su također bili složeni kapitalci, međutim njihova je "kapitalnost" bila druge vrste. One vrste koja izlazi iz dobre priče i pripovijedanja koje čovjeka potakne da zaživi sa svjetovima u koji te priče vode. Od novijih bi naveo samo one koji su me se dojmili tj. Asterios, Susjedstvo i Omnibus. Sve odreda naslovi za koje sam čuo preporuke i koji su me istinski zainteresirali da ih uzmem i čitam..

E sad, što kupiti?

Kada sam provario razloge za i protiv, isprošetavao po štandu, obišao cijeli sajam i kada sam zaključio da mi samo slika (koliko god jedinstvena bila) nije dovoljna, odlučio sam popustiti priči i pripovjedačima i propustiti Moebiusa za neko drugo vrijeme. Nemam točan razlog, samo "gut feeling".
Pobijedila je radoznalost, a fetišizam je ostao na čekanju..
Ne mogu reći da mi je žao.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19384 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 21/11/2012 : 16:17:52  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
A za mene je ovako

Moebius komplet crtež:
Moebius komplet priča:

I crtež i priče su mi od onoga šta sam prije čitao jednako dobri i jedva čekam napokon kupiti ovo.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 21/11/2012 : 17:46:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Amos

Kada sam provario razloge za i protiv, isprošetavao po štandu, obišao cijeli sajam i kada sam zaključio da mi samo slika (koliko god jedinstvena bila) nije dovoljna, odlučio sam popustiti priči i pripovjedačima i propustiti Moebiusa za neko drugo vrijeme. Nemam točan razlog, samo "gut feeling".
Pobijedila je radoznalost, a fetišizam je ostao na čekanju..
Ne mogu reći da mi je žao.



Pa i nema ti zašto bit žao. Šta ćeš bezveze davat 500 kn za nešto s čime nisi upoznat?
Prvo se upoznaš sa svime time, eventualno posudiš od nekoga album-dva i pročitaš i tek onda vidiš oćeš kupovat. Nisu to mali novci.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 22/11/2012 : 00:55:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by Amos

Kada sam provario razloge za i protiv, isprošetavao po štandu, obišao cijeli sajam i kada sam zaključio da mi samo slika (koliko god jedinstvena bila) nije dovoljna, odlučio sam popustiti priči i pripovjedačima i propustiti Moebiusa za neko drugo vrijeme. Nemam točan razlog, samo "gut feeling".
Pobijedila je radoznalost, a fetišizam je ostao na čekanju..
Ne mogu reći da mi je žao.



Pa i nema ti zašto bit žao. Šta ćeš bezveze davat 500 kn za nešto s čime nisi upoznat?
Prvo se upoznaš sa svime time, eventualno posudiš od nekoga album-dva i pročitaš i tek onda vidiš oćeš kupovat. Nisu to mali novci.



Baš je i bila stvar u tome što sam djelomično upoznat s Moebiusom i više-manje sam znao što me čeka...
Da nisam znao vjerojatno bih se više nabrijao.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2305 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 22/11/2012 : 01:02:23  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Ja sam verovatno jedan od retkih koga boli q za ovo izdanje.
Mnogo volim Žiroa, a Mebijus mi je tako-tako.



Antisha bogohulnice jedan, pa ovo ti je, kako ti volis da kazes, musthavusha za svakog ozbiljnog stripofila...a tu i tebe ubrajam...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 22/11/2012 : 08:01:36  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
Kita Uzorita pročitana... i već mi je žao što je 1/8 iza mene :)

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 22/11/2012 : 10:13:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Amos
Pobijedila je radoznalost, a fetišizam je ostao na čekanju..
Ne mogu reći da mi je žao.


Eh, ko da je napasti samo tako tu kraj... Recimo da ti je ovo bila ekskluzivna prilika po ekskluzivnoj cijeni za glancer ako ga želiš imati (vjerojatno će se nalaziti jeftinije i na aukcijama kasnije). A ja da sam odolio inicijalno, sigurno bih ionako svaki dan dolazio u napast da to nabavim. Ovako sam odmah na početku posrnuo, predao se iskušenju i više ne moram razmišljati o tome.

Nije ni stari Wilde bio blesav kad je pričao ono o iskušenju... "Jedini način prevladavanja iskušenja jest da mu se prepustimo. Odupreš li se iskušenju, duša ti se razboli od čežnje za ispunjenjem koje je ona sama sebi uskratila..." (mada je u pitanju malo drugačiji kontekst, mislim da dovoljno govori)

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/11/2012 : 17:28:22  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by axle munshine

quote:
Originally posted by anto

Ja sam verovatno jedan od retkih koga boli q za ovo izdanje.
Mnogo volim Žiroa, a Mebijus mi je tako-tako.



Antisha bogohulnice jedan, pa ovo ti je, kako ti volis da kazes, musthavusha za svakog ozbiljnog stripofila...a tu i tebe ubrajam...


Pa dobro,možda i mene ovi stripovi pogode u žicu; za sada ne delim opšte oduševljenje - a što ne znači da ih neću nabaviti.
Jedino što nisu na vrhu liste za "odstrel" - verovatno za početak uzmem Hermetičnu garažu i još album/dva, pa ako mi se svidi, onda i ostalo.
Ili da uzmem sa slipkejsom? Moraću još da razmislim o tome!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 22/11/2012 17:29:14
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2305 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 22/11/2012 : 21:02:01  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
Pa dobro,možda i mene ovi stripovi pogode u žicu; za sada ne delim opšte oduševljenje - a što ne znači da ih neću nabaviti.
Jedino što nisu na vrhu liste za "odstrel" - verovatno za početak uzmem Hermetičnu garažu i još album/dva, pa ako mi se svidi, onda i ostalo.
Ili da uzmem sa slipkejsom? Moraću još da razmislim o tome!



Ma kakva dva,tri albuma...ili ceo slipcase ili nista...znaci ceo slipcase...

...BD, c'est la vie...

Edited by - axle munshine on 22/11/2012 21:02:49
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 27/11/2012 : 22:39:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
pročitao prvi album: kitu uzoritu
samo jedno pitanje: WTF?!
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 27/11/2012 : 23:02:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

pročitao prvi album: kitu uzoritu
samo jedno pitanje: WTF?!



FTW.

(mcn)

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 28/11/2012 : 13:16:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Simptomatično je to da su oni koji su nešto pročitali pročitali prvo ili samo Kitu uzoritu...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 28/11/2012 : 13:18:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
pa kad je Kita prva po redu
skraćeno: prvo kita, pa sve ostalo
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19384 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 28/11/2012 : 14:29:26  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Nabavio u subotu, trenutačno sam na Slijepoj Citadeli

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000