forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Moebius: Metalne godine
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

Dr. Zistis
Advanced Member



5246 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 01/12/2012 : 16:24:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Dajte neke impresije,ocene...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20707 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/12/2012 : 17:01:27  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Izgleda da su svi odreda ovde kupili Metalne godine da bi im lepo stajale na polici!
Limse ša, ali stvarno je bezveze da su svi kupili ovaj strip a jedini utisak je ostavio Supermark, a i on je nerazumljiv ("WTF")

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 01/12/2012 17:01:45
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5246 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 01/12/2012 : 17:12:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Izgleda da su svi odreda ovde kupili Metalne godine da bi im lepo stajale na polici!
Limse ša, ali stvarno je bezveze da su svi kupili ovaj strip a jedini utisak je ostavio Supermark, a i on je nerazumljiv ("WTF")



Da, upravo zato sam i pitao...ovi Hrvati uopste ne citaju stripove
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25858 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 01/12/2012 : 17:15:36  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Baš su šašavi ovi Hrvati
Nisam ga ni ja stigao pročitati ali večinom sam pročitao ranije sa skenova i gle čuda ipak sam ga kupio i u papiru(kartonu).
I onda neka neko kaže da pirati ruše prodaju

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 01/12/2012 : 17:23:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Dajte neke impresije,ocene...



I po mogućnosti se fokusirajte na scenarij više nego na crtež.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25858 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 01/12/2012 : 17:25:33  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
pa nema tu neke pravoctne priče(večinom)već su to njegovi stripovi iz drogirane faze
skini sken pročitaj i odluči.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5246 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 01/12/2012 : 17:39:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Dajte neke impresije,ocene...



I po mogućnosti se fokusirajte na scenarij više nego na crtež.


Nije to jos stiglo za Bg. a volim Moebiusa...hvala
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5246 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 01/12/2012 : 17:42:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

pa nema tu neke pravoctne priče(večinom)već su to njegovi stripovi iz drogirane faze
skini sken pročitaj i odluči.



Znaci da ih ne citam strejt
Pitam da vidim kako rasporediti lovu,dosta toga se mora kupiti,a ide i Bozic,Nova Godina...
Cudi me da niko ne komentira,osim da super izgleda na polici niko nista ne kaze...sve sami pozeri
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25858 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 01/12/2012 : 17:54:43  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ne znam zašto bi čekao da ti neko drugi kaže kakvi su stripovi kad ih sam možeš provjeriti za par desetaka minuta?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 01/12/2012 : 20:19:26  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Da, koristim stripove HC za dekoraciju ikeinih polica kako bi bio "IN" medju stripovskim snobovima...
Inace ovaj paket stripova imam isto u "digitalnom" obliku pa sam preko tih nekoliko primjera crteza i price uvjerio sebe da je hrbat super za policu...
Pirati uopce ne ruse prodaju ali isto tako tako postoje samplesi u pdf-u koji se objave preko izdavaca ili neki preview da se vidi o cemu se radi ili bar samo da se vidi crtez kakav je, je li za svrsh-svrsh...
Inace nedostaju neki "Mississipi river" ili ne znam kako se zove, od Moebiusa je isto...

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 01/12/2012 20:20:42
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5246 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 01/12/2012 : 22:10:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Ne znam zašto bi čekao da ti neko drugi kaže kakvi su stripovi kad ih sam možeš provjeriti za par desetaka minuta?



Ma kakvi su stripovi mogu proveriti jedino kad ih kupim i procitam...mnogo toga je izaslo pa da vidim kako posloziti prioritete...
Inace koji moj citam forum ako necu razmeniti misljenje sa kolegama forumasima...
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5246 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 01/12/2012 : 22:11:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Da, koristim stripove HC za dekoraciju ikeinih polica kako bi bio "IN" medju stripovskim snobovima...
Inace ovaj paket stripova imam isto u "digitalnom" obliku pa sam preko tih nekoliko primjera crteza i price uvjerio sebe da je hrbat super za policu...
Pirati uopce ne ruse prodaju ali isto tako tako postoje samplesi u pdf-u koji se objave preko izdavaca ili neki preview da se vidi o cemu se radi ili bar samo da se vidi crtez kakav je, je li za svrsh-svrsh...
Inace nedostaju neki "Mississipi river" ili ne znam kako se zove, od Moebiusa je isto...



i ti neki vickast decko...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25858 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 01/12/2012 : 23:17:05  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Ma kakvi su stripovi mogu proveriti jedino kad ih kupim i procitam...mnogo toga je izaslo pa da vidim kako posloziti prioritete...
Inace koji moj citam forum ako necu razmeniti misljenje sa kolegama forumasima...


Nije valjda da ti je nadimak pogođen 100%?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 02/12/2012 : 00:03:46  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

[quote]Originally posted by emirem

Da, koristim stripove HC za dekoraciju ikeinih polica kako bi bio "IN" medju stripovskim snobovima...

i ti neki vickast decko...



Ma neee !!!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5246 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 02/12/2012 : 11:59:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

[quote]Originally posted by emirem

Da, koristim stripove HC za dekoraciju ikeinih polica kako bi bio "IN" medju stripovskim snobovima...

i ti neki vickast decko...



Ma neee !!!




Onda citaj
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5246 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 02/12/2012 : 12:00:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Ma kakvi su stripovi mogu proveriti jedino kad ih kupim i procitam...mnogo toga je izaslo pa da vidim kako posloziti prioritete...
Inace koji moj citam forum ako necu razmeniti misljenje sa kolegama forumasima...


Nije valjda da ti je nadimak pogođen 100%?



100 %
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19353 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 04/12/2012 : 16:02:21  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Dojam - meni je odlično, a ako je meni odlično logično je da će i vama biti odlično, ako će vam biti odlično logično je da ćete kupiti.
al evo:

1. album zanimljiva priča, naslov ima smisla samo sa povodom toga zašto glavni lik (neznamomuime) biježi. a vrlo je čitljivo, tako da se ne zamarate.

2. album nije nešto posebno osim same priče Major na ljetovanju koja je odlična i pričom i crtežom, zapravo mi je u tom drugom albumu i crtež gori nego u ostalim albumima.

3.album većinom sam sve to već prije pročitao, moj prvi dodir s Moebiusom, meni jako dobro (strip je bez riječi) a prva priča (jedina cb (uz još jednu jako kratku u istom albumu, jedina nije s Arzachom i uvjerljivo najbolji crtež) jedino što u ovom ne valja je Arzach riječima- što jednostavno nije onaj previ Arzach

4. album prva priča odlična ostale su uglavnom dobre ali ne tako superastične, piše da ima nekih veza s Inkalom koje ja nisam primjetio, sasvim dobar SF

5. album perfekcija, također SF, ali takve priče da je to nevjerojatno, nemam sad šta puno pričati o njemu, isto je prva priča najbolja ali kasnije su također odlične priče

6. album vjerojatno njegov najbolji rad ikada, najdeblje jedna priča, dosta psihodelije ima i nekih stvariu malo težih za razumjet, puno likova, puno svega, čista desetka

7. album također odlično, uz bok Pharagonesciji, najbolja mi je priča sa rasistima, ima jedna priča koja mi nije se svidjela, dobrano nastrana, znaju oni koji su pročitali

8.album nastavak Garaže, malo gore od garaže, ali isto zanimljivo, pomalo nedorečeno, kraj je bez onog uobičajenog Fin neznam dali nisam upučen ili šta, ali mi je nekako nelogično

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25858 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 04/12/2012 : 16:13:19  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
nastrana?bila u vjesnikovom Maxiju

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5246 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 04/12/2012 : 21:01:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

Dojam - meni je odlično, a ako je meni odlično logično je da će i vama biti odlično, ako će vam biti odlično logično je da ćete kupiti.
al evo:

1. album zanimljiva priča, naslov ima smisla samo sa povodom toga zašto glavni lik (neznamomuime) biježi. a vrlo je čitljivo, tako da se ne zamarate.

2. album nije nešto posebno osim same priče Major na ljetovanju koja je odlična i pričom i crtežom, zapravo mi je u tom drugom albumu i crtež gori nego u ostalim albumima.

3.album većinom sam sve to već prije pročitao, moj prvi dodir s Moebiusom, meni jako dobro (strip je bez riječi) a prva priča (jedina cb (uz još jednu jako kratku u istom albumu, jedina nije s Arzachom i uvjerljivo najbolji crtež) jedino što u ovom ne valja je Arzach riječima- što jednostavno nije onaj previ Arzach

4. album prva priča odlična ostale su uglavnom dobre ali ne tako superastične, piše da ima nekih veza s Inkalom koje ja nisam primjetio, sasvim dobar SF

5. album perfekcija, također SF, ali takve priče da je to nevjerojatno, nemam sad šta puno pričati o njemu, isto je prva priča najbolja ali kasnije su također odlične priče

6. album vjerojatno njegov najbolji rad ikada, najdeblje jedna priča, dosta psihodelije ima i nekih stvariu malo težih za razumjet, puno likova, puno svega, čista desetka

7. album također odlično, uz bok Pharagonesciji, najbolja mi je priča sa rasistima, ima jedna priča koja mi nije se svidjela, dobrano nastrana, znaju oni koji su pročitali

8.album nastavak Garaže, malo gore od garaže, ali isto zanimljivo, pomalo nedorečeno, kraj je bez onog uobičajenog Fin neznam dali nisam upučen ili šta, ali mi je nekako nelogično



Tintone danke
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19353 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 04/12/2012 : 21:45:36  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:
Originally posted by tinton

Dojam - meni je odlično, a ako je meni odlično logično je da će i vama biti odlično, ako će vam biti odlično logično je da ćete kupiti.
al evo:

1. album zanimljiva priča, naslov ima smisla samo sa povodom toga zašto glavni lik (neznamomuime) biježi. a vrlo je čitljivo, tako da se ne zamarate.

2. album nije nešto posebno osim same priče Major na ljetovanju koja je odlična i pričom i crtežom, zapravo mi je u tom drugom albumu i crtež gori nego u ostalim albumima.

3.album većinom sam sve to već prije pročitao, moj prvi dodir s Moebiusom, meni jako dobro (strip je bez riječi) a prva priča (jedina cb (uz još jednu jako kratku u istom albumu, jedina nije s Arzachom i uvjerljivo najbolji crtež) jedino što u ovom ne valja je Arzach riječima- što jednostavno nije onaj previ Arzach

4. album prva priča odlična ostale su uglavnom dobre ali ne tako superastične, piše da ima nekih veza s Inkalom koje ja nisam primjetio, sasvim dobar SF

5. album perfekcija, također SF, ali takve priče da je to nevjerojatno, nemam sad šta puno pričati o njemu, isto je prva priča najbolja ali kasnije su također odlične priče

6. album vjerojatno njegov najbolji rad ikada, najdeblje jedna priča, dosta psihodelije ima i nekih stvariu malo težih za razumjet, puno likova, puno svega, čista desetka

7. album također odlično, uz bok Pharagonesciji, najbolja mi je priča sa rasistima, ima jedna priča koja mi nije se svidjela, dobrano nastrana, znaju oni koji su pročitali

8.album nastavak Garaže, malo gore od garaže, ali isto zanimljivo, pomalo nedorečeno, kraj je bez onog uobičajenog Fin neznam dali nisam upučen ili šta, ali mi je nekako nelogično



Tintone danke


Žistise bite

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 04/12/2012 : 22:13:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

nastrana?bila u vjesnikovom Maxiju


A čuj, ne znam bi li tinton uopće smio čitati takve stripove, s obzirom na...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19353 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 04/12/2012 : 22:28:01  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je i mnogim starijim ovo nastrano, nije me nešto puno zasmetalo, ali nije baš da će me ostaviti ravnodušnog.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

brko17
Junior Member



Croatia
380 Posts

Member since 30/08/2011

Posted - 13/12/2012 : 11:01:39  Show Profile Show Extended Profile  Send brko17 a Private Message  Reply with Quote
Ajde za sad sam procitao prve 4 knjige.

Nakon prve 2(Kita uzorita i Major na ljetovanju) bio sam WTF, koji je ovo k*****, meni su totalno bezveze, stovise rekao bih uzasne. Vec sam sebi govorio, znao sam da nisam trebao potrositi 600 kn na ovom. Mislio sam si mozda bi se trebao fino napusiti, pa opet probati mozda nadjem neki smisao u ovome :).

Medjutim iduce dvije knjige(Arzach i The long tomorrow) dolazi do preokreta od 180 stupnjeva. Meni su jednostavno fantasticne, doslovno sam ih progutao, izgubio se u njima.

Znaci ostale su mi jos 4 knjige, za sad je presuda 50:50, vidjet cemo, nadam se da ce ostati na tragu zadnje dvije.

Edited by - brko17 on 13/12/2012 20:59:07
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9200 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 13/12/2012 : 20:37:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
I ja sam pročitao za sada prva četiri albuma (guštam svaki dan po jedan) i moji su dojmovi malo ujednačeniji. Kita Uzoita mi je genijalana, bizarno ali opet smisleno unutar svog svemira, baš po mojoj mjeri. Drugi album ima također pravih bisera kao i manje dobrih priča, zanimljivih i nezanimljivih. Što se tiče Arzacha apsolutno shvaćam zašto je taj strip imao takav utjecaj na brojne umjetnike. Ne sjećam da sam ga ikad čitao ali opet sam imao osjećaj da mi je poznat. Long Tomorrow ima dosta veći postotak jako dobrih priča i zanimljivih eksperimenata. Neka rješenja možda danas ne izgledaju svježa kao kad su objavljeni ovi stripovi ali to je zato jer ste vjerovatno čitali neki strip koji je nastao pod utjecajem Moebiusa.

Sve u svemu ugodno sam iznenađen. Svidio mi se crtež u Inkalu ali me ovdje raspametio.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28946 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/12/2012 : 22:03:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote

Trouble will find me
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000