forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Orka Specijal 13 - Habibi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 17/12/2012 : 23:19:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message  Reply with Quote
Ovaj strip su sastavljali experti za Islam i Krscanstvo,posto se spominje dosta Bozijih Poslanika i citata,znaci ako covjek cvrsto vjeruje u postojanje Boga i Bozije knjige ovaj strip ce mu biti izuzetno interesantan,vecinu stvari iz stripa sam vidjeo kao istinite dogadjaje iz proslosti,Spomenucu Salomona(Sulejman)a.s je Boziji poslanik koji je imao moc da upravlja Dzinima(nevidljiva duhovna bica)koja se krecu nevjerovatnom brzinom,oni nas vide mi njih ne,takodjer je imao moc da razgovara sa zivotinjama,imao je specijalni prsten pomocu kojeg je tu moc dobio od Gospodara svijetova,ovaj prsten ce se ponovo vidjeti kao i Musa a.s stap koji ce nositi dlakava zivotinja koja ce moci komunicirati sa ljudima.
Da vidim sad koliko ljudi vjeruje u moju pricu

Zaboravih,svidjelo mi se kako se od vode pravi zlato,nevjerovatno zvuci ali bi tako.

Edited by - Porter on 17/12/2012 23:20:59
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4607 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 22/12/2012 : 13:36:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
danas video u fordu... nisam kupio... ali must have 1... tesko da neko moze da isparira ovome... tesko... vrhunsko izdanje...

sangue navajo
Go to Top of Page

mister m
Starting Member



Croatia
79 Posts

Member since 20/01/2010

Posted - 22/12/2012 : 15:24:32  Show Profile Show Extended Profile  Send mister m a Private Message  Reply with Quote
Mislim da ovo nije strip za svakoga, prvenstveno treba poznavati islam i krćanstvo da bi se uopće nešto razumjelo od ovoga, odnosno da bi neke stvari bile jasnije.
Mislim da nije lako štivo, crtež je taj koji privlači onako na prvi pogled dok listaš.
Svi samo komentirate da ovo trebate imati a nitko još nije ništa konkretno napisao osim Portera.
Jel još netko pročitao, zanimaju me komentari?

quote:
Originally posted by Porter

Ovaj strip su sastavljali experti za Islam i Krscanstvo,posto se spominje dosta Bozijih Poslanika i citata,znaci ako covjek cvrsto vjeruje u postojanje Boga i Bozije knjige ovaj strip ce mu biti izuzetno interesantan,vecinu stvari iz stripa sam vidjeo kao istinite dogadjaje iz proslosti,Spomenucu Salomona(Sulejman)a.s je Boziji poslanik koji je imao moc da upravlja Dzinima(nevidljiva duhovna bica)koja se krecu nevjerovatnom brzinom,oni nas vide mi njih ne,takodjer je imao moc da razgovara sa zivotinjama,imao je specijalni prsten pomocu kojeg je tu moc dobio od Gospodara svijetova,ovaj prsten ce se ponovo vidjeti kao i Musa a.s stap koji ce nositi dlakava zivotinja koja ce moci komunicirati sa ljudima.
Da vidim sad koliko ljudi vjeruje u moju pricu

Zaboravih,svidjelo mi se kako se od vode pravi zlato,nevjerovatno zvuci ali bi tako.

Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 24/12/2012 : 08:22:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message  Reply with Quote
Nek te ne zbuni ovo sto sam napisao,to su samo poneke pasice ubacene sto se uklapaju u pricu,inace je strip veoma interesantan koliko dvije voljene osobe mogu zrtvovati da bi prezivjeli,da bi ponovo bili skupa kad ih je sudbina razdvojila,sto se tice crteza meni je za 10-ku,posto volim jake crno bijele kontraste.

p.s.Sitna greskica kod prevoda ,mislim da je 2 puta spomenuta rijec hadit ispravno je hadis.
Kad sam vec kod hadisa,evo jedan interesantan,sto bi odgovarao zaljubljenom paru iz ove price:
Najteža iskušenja su imali vjerovjesnici, a zatim njima slični dobri i pobožni ljudi. Čovjek podnosi udarce i nevolje prema snazi svoga vjerovanja; ako mu je vjera čvrsta, iskušenje će biti teže, a ako mu je vjera slaba i površna, iskušenje će biti srazmjerno snazi njegovog vjerovanja.

Porter
Go to Top of Page

K.R.
New Member



Bosnia and Herzegovina
224 Posts

Member since 15/12/2012

Posted - 24/12/2012 : 11:41:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit K.R.'s Homepage  Send K.R. a Private Message  Reply with Quote
Ja sam prešao nekih 400 stranica knjige i odlična je atmosfera sa svim ovim arabeskama i melodičnim panelima. Priča je super tj. isprepliće se hrpa priča okolo ove što je u fokusu tako da imaš neku "dreamy" bajkovitu hipnotičnost cijelo vrijeme ali sa nekim potresnim realističnim momentima koji su često pretužni no sa dosta dostojanstva te hrabrosti. Ima tu dosta simpatičnog humora i pametnih "filozofiranja o životu" tako da se jednostavno priča fino odmotava i nekako traži da se sporo čita i uživa u detaljima.

Prije ovoga pročitao sam Thompsonove prethodne stripove Chunky Rice i Blankets, tako da sam navikao na njegove fazone ali Habibi ima puno gušće nabijenu čitavu atmosferu i mislim da ću tek na kraju imati pravi dojam ali tehnički gledano, vidi se da je radio ovo sedam godina.

Ima nekoliko informativnih videa/intervjua sa autorom na YT što je super pogledati.
Ovaj je jedan od kraćih:
http://www.youtube.com/watch?v=Sh4W63e4-ZY

Ah da, odlično je urađen font za hrvatsko izdanje, mislio sam za trenutak da je autor leterovao sve jer sam pročitao da je Blankets sve upisao ponovo na francuskom i još nekim jezicima. Znam da je bilo sigurno puno posla oko pravljenja fonta i uvijek mi je drago vidjeti stripove sa originalnim fontovima koji su neizostavan dio samog stripa, osobnog stila i naracije jer i slova su strip ne samo neki tekst koji prati crtež :).


Edited by - K.R. on 12/12/1989 14:12:13
http://www.kostjaribnik.com
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 26/12/2012 : 00:13:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by all_ba

I ovaj fenomenalni album ću nabaviti sigurno (kad dođe na red:), jedino što mi se ne sviđa font koji je odabran. Mislim da bi trebalo izbjegavati mala slova.


Nije nikakav font odabran, nego sam ga ja napravio od autorova rukopisa kako bi bio što vjerniji originalu. Može ti se ne sviđati, ali smatram da nijedan drugi ne bi bolje odgovarao od ovoga.


Ispalo je malo pregrubo s moje strane, svaka čast za trud oko fonta, ok je i tvoj odgovor, no generlno (vidio sam još neke Fibrine stripove)
ne sviđaju mi se mala slova nikako u stripu.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9204 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 16/01/2013 : 19:24:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Impresivno. Odlično pripovijedanje. Činilo mi se da je u 3/4 stripa autor malo izgubio fokus ali se kasnije popravio. Crtež je super.
Ne smatram nužnim da bude čovjek poznavatelj kršćanstva i islama jer može itekako puno naučiti o tim religijama iz samog stripa. Naravno oni koji će prepoznati sve motive imati će potpuniji doživljaj ali ionako je glavni fokus na priči o Dodoli i Zamu

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 10/02/2013 : 23:52:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Opcenito nisam bas neki poznavatelj religije a strip mi je stvarno odlican, tako da ne bi nikom trebalo predstavljati problem. Sigurno bi se dalo pohvatati jos svasta ako si upucen ali ono bitno, a to je prica i sama poruka stripa, je univerzalno tako da samo naprijed, bez straha.
Go to Top of Page

Ferri
Senior Member



Montenegro
1809 Posts

Member since 10/01/2004

Posted - 11/02/2013 : 04:25:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Ferri a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Porter

Juce mi stigao paketic i ovaj mi strip upao u oci prilikom brzinskog pregleda,malo mi vise djeluje od obicnog stripa,Religija,nevidljivi svijet,ajeti(citati) iz Kur`ana i Biblije,nedjelju sam slobodan pa cu uzivati u ovom stivu,inace nasao sam sitnu greskicu u stripu u kojoj pise da je bilo 124 000 poslanika,bilo ih je 114 ukupno dok je vjerovjesnika bilo 124 000 a to je podatak prije neki 1500 godina,tako da se cifra vjerovjesnika vjerovatno povecala.
Javim se jos malkice kad procitam.



Broj poslanika nije 114 nego 313 !! (114 je ukupan broj Sura/Poglavlja u Kur`anu!)

Da broj vjerovjesnika je 124.000 ! Ali to je i konacan broj,jer posle Isusa/Isa bio je jos i poslanik Muhammed koji je zadnji do kraja ovoga svijeta!(naravno sad ako nisi vjernik to je druga stvar i mozes vjerovati da su i neki koju su zadnjih vjekova za sebe rekli da su Bozji poslanici bili pravi,no u tome necemo ulaziti i to je nevazno u ovoj temi)

Greska u stripu nastala je verovatno usled nepoznavanje razlike znacenja izmedju rijechi Poslanik(Pejgamber ili Resul) i rijechi Vjerovjesnik! Moguce da sama greska stoji i u originalu! Mnogi ljudi pa i vjernici neznaju da ima ili koje su razlike izmedju tih pojmova.

Za one koji neznaju koja je razlika izmedju poslanika(pejgambera) i vjerovjesnika:

-Svi poslanici su ujedno bili i vjerovjesnici.Razlika između Poslanika i Vjerovjesnika je u tome što je poslanicima došla Objava u vidu posebnog vjerozakona (Knjige) koju su bili dužni Bozijom naredbom da je obznane/prenose ljudima, a vjerovjesnicima je data objava bez obaveze prenošenja, naravno oni su i obznanjivali i obnavljali prijašnje zakone/Objave!


Edited by - Ferri on 11/02/2013 04:34:17
Go to Top of Page

Ferri
Senior Member



Montenegro
1809 Posts

Member since 10/01/2004

Posted - 11/02/2013 : 04:54:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Ferri a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Porter



p.s.Sitna greskica kod prevoda ,mislim da je 2 puta spomenuta rijec hadit ispravno je hadis.




Nemam strip kao nit original da bi vidjeo kako stoji tamo,jer mozda nije greska prevodilaca.
Naime radi se u tome da u Srpsko/Hrvatskom jeziku ne postoji slovo TH ,niti vecina zna to slovo izgovoriti. Ima je na arapskom jeziku odakle i potice rijech HADITH koju na nasim jezicima pisu kao HADIS!
Medjutim negde se koristi/pise i kao HADIT pa je mozda tako nastala i greska.
Ako je originalni strip na engleskom jeziku onda bi tamo trebalo ispravno pisati HADITH jer englezi to umeju izgovarati,a na nasem prevodu naravno HADIS jer je kao takva pisana usla u literaturi.

(HADITH bi na nasim jezicima znacilo POUKA)

Edited by - Ferri on 11/02/2013 04:57:47
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 11/02/2013 : 11:50:09  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
To "th" je arapskom slovo u izgovoru tesko bilo izgovoriti za narode kao Turkmene(plemena) kroz perziju i arabiju preuzimali suu literturu i slova su prilagodila narodnom izgovoru.Na ovim krajevima to je slovo "s" ne "th" ali to sve prolazi jer se zna na sto se misli.
Nisam kupio ovaj strip, ali imam poucniju literaturu koja je "originalnija" tematici :-)

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Ferri
Senior Member



Montenegro
1809 Posts

Member since 10/01/2004

Posted - 11/02/2013 : 18:36:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Ferri a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

To "th" je arapskom slovo u izgovoru tesko bilo izgovoriti za narode kao Turkmene(plemena) kroz perziju i arabiju preuzimali suu literturu i slova su prilagodila narodnom izgovoru.Na ovim krajevima to je slovo "s" ne "th" ali to sve prolazi jer se zna na sto se misli.
Nisam kupio ovaj strip, ali imam poucniju literaturu koja je "originalnija" tematici :-)



Da naravno slazem se, u pravu si. Nego sam samo htio reci da je mozda do greske doslo nepoznavanjem pravog izgovora. (uzgred ja za sebe nemam problem oko tog izgovaranja jer mi je maternji Albanski,pa imamo slovo TH,pa je to mala prednost jer ne postoji slovo u evropskim jezicima a i sire koje nemamo u svojoj abecedi ili koje ne umijemo izgovoriti)
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 16/02/2013 : 03:56:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message  Reply with Quote
Jeste Ferri nasao sam hadis gdje se spominje 313(314,315)poslanika,iako taj hadis ne smatraju sigurnim,u Kur`anu se spominje 25 Bozijih Poslanika,sto su imenovani.
Gdje si ti naisao na podatak 313?

Edited by - Porter on 16/02/2013 04:01:16
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 30/03/2013 : 17:25:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
Neobično brzo se pročita ova golema stripčina. Jedan od najboljih stripova prošle godine definitivno.

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 05/04/2013 : 23:45:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Porter

Jeste Ferri nasao sam hadis gdje se spominje 313(314,315)poslanika,iako taj hadis ne smatraju sigurnim,u Kur`anu se spominje 25 Bozijih Poslanika,sto su imenovani.
Gdje si ti naisao na podatak 313?


Tačno je da se u Kur'anu spominje 25 Božijih poslanika i to onih najznačajnijih, a poslanika je na Zemlji bilo više desetina hiljada do sad. I nisu svi hadisi važni u Islamu. Samo to je jedna sasvim druga tema.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 06/04/2013 : 01:44:38  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
pročitah privju,pari ok,može proč. moraču posudit iz knjižnice.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 06/04/2013 : 19:44:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
Moj babo (babo u mom kraju se odnosilo na djeda a ne oca he he) je uvijek vikao hadit a ne hadis ali on je govorio turski, perzijski, arapski i naski tako meni izgleda hadit (jer je blize th nego s) korektnije ali nema veze nas jezik je zajebat jer nema dosta slova i zvukova koja bi trebalo biti u njemu da se barem strane rijeci mogu sto bolje izgovoriti..zanimljivo da s eu mom kraju izgovaralo dosta tih nekih slova/glasova koja se nebi mogla napisati sem na nekom stranom jeziku ali to je valjda zato sto su neki glasovi ostali iz turskog vremena i narod nastavio ali onda u neasm jeziku nema nekih slova tako da kad narod iz tog kraja prica neke rijeci recimo kad odu u neki veci grad neki gledaju cudno misleci da ovi su nepismeni ha ha
Go to Top of Page

dino alic
Junior Member

Croatia
363 Posts

Member since 23/01/2003

Posted - 21/04/2013 : 20:45:12  Show Profile Show Extended Profile  Send dino alic an AOL message  Send dino alic a Private Message  Reply with Quote
Možda sam cijelo vrijeme od kad je izašao Habibi vidjevši ga onako debelog,lijepo napravljenog ,s prelijepim,minucioznim crtežom malo previše očekivao.Na kraju me nije oduševio, Nije me ni razočarao,ali definitivno me nije dirnuo u žicu kako to radi velika većina Fibrinih izdanja.Odličan crtež,solidna priča.
Go to Top of Page

stbojan
New Member



Serbia
275 Posts

Member since 29/10/2011

Posted - 16/03/2014 : 21:48:20  Show Profile Show Extended Profile  Send stbojan a Private Message  Reply with Quote
Imao sam odredjeni otpor kada je ovaj strip u pitanju i to prevashodno iz razloga jer sam mislio da je prilicno patetican... i jeste, ali je to uradjeno na sasvim prihvatljiv nacin... zapravo tokom citanja su mi se smenjivali osecaji o dopadljivosti samog stripa, ali na kraju kada ga sagledam kao celinu, mogu reci da sam na odredjen nacin sasvim zadovoljan... i to vise crtezom nego pricom koja bi mi bila mnogo bolja da na izvestan nacin "ne seta"... od prikaza brutalne zivotne stvarnosti, ljubavi, koristoljublja, moci i jadu, preko odlicnih religijskih konotacija... pa do (za mene) nepotrebnih i sasvim banalnih prikaza odredjenih situacija i izlizanih viceva/gegova...
U svakom slucaju, Habibi je vredan paznje...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/09/2014 : 16:33:30  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Habibi ima nešto preko 650 stranica,ali se čita jako brzo; mislim da sam ga "stukao" za nešto više od tri i po časa čitanja.
Habibi je interesantna ljubavna priča između Dodole i Zama protkana Islamskim ali i Hriscanskim simbolima i tekstovima; dok mi je sama priča dobra (mada mi se kraj ne sviđa previše), ovo umetanje pomenutih simbola&tekstova mi je uglavnom bezveze; u početku mi je i zanimljivo, ali što strip dalje odmiče sve mi je besmislenije.
Ne poznajem priče iz Kurana, pa tu ne bih ništa komentarisao,ali one preuzete iz Biblije su teška sprdačina (recimo, priča sa Nojeom, svetim čovekom koji kaže svojoj ženi "Moramo prestati da upražnjavamp hopa-cupa dok se ne iskrcamo sa lađe ili neki miksevi Kurana i Novog zaveta kada Merjam bezgrešnim začećem rađa Isu koji hoda po vodi i pravi golubicu od gline te joj udahnjuje život uz a sve to ispraćeno tekstom iz Kurana ).
Ne znam šta da kažem - kao da je autor želeo da da ozbiljnost priči sa korišćenjem priča iz Svetih knjiga, a napravio zajebanciju.
Edit:Crtež je sjajan i složio bih se sa komentarima pre i posle mog, da kvalitetom prilično odnosi prevagu nad pričom.

Sve u svemu, nije mi loš Habibi,čak bih dodao i vrlo dobar ali da sam očekivao više, jesam.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 11/09/2014 23:42:55
Go to Top of Page

frano
Advanced Member

Croatia
5529 Posts

Member since 25/05/2003

Posted - 11/09/2014 : 21:18:05  Show Profile Show Extended Profile  Send frano a Private Message  Reply with Quote
Vjerujem da zeli reći kako su sve te knjige apsolutno isto štivo istog izvora...
Nazalost, meni sve zajedno djeluje kao mlaka kaša, ali, iznimno, iznimno nacrtana.
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 11/09/2014 : 22:12:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Ritam stripa je fantastican.
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 12/09/2014 : 01:08:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message  Reply with Quote
Obozavam arabeske, crtez me ocarao, price takve volim, doma Bibliju nemam. Bas si taj strip zelim imati, umjesto .. :)

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

kosinusoid
New Member



190 Posts

Member since 30/05/2015

Posted - 26/12/2015 : 15:01:58  Show Profile Show Extended Profile  Send kosinusoid a Private Message  Reply with Quote
Sretn Boić svim ljudima dobre volje prije svega! :)

Interesira me, ako čovjek koji ne preferira pretjerano religijsku tematiku, preporučate li ga ili da ga zaobiđem!? Vidim neki forumaši tvrde da je potrebno određeno poznavanje Islama da bi se u potpunosti razumio, a o Islamu pak, znam malo.

Edit: Nisam jedan od onih koje može zadovoljiti isključivo crtež.

Edited by - kosinusoid on 26/12/2015 15:02:35
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 27/12/2015 : 10:57:23  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kosinusoid

Sretn Boić svim ljudima dobre volje prije svega! :)

Interesira me, ako čovjek koji ne preferira pretjerano religijsku tematiku, preporučate li ga ili da ga zaobiđem!? Vidim neki forumaši tvrde da je potrebno određeno poznavanje Islama da bi se u potpunosti razumio, a o Islamu pak, znam malo.

Edit: Nisam jedan od onih koje može zadovoljiti isključivo crtež.



Ja općenito ne mogu smisliti religiju, o islamu gotovo da ni nemam pojma, a glavni razlog čitanja Habibija leži u davno pročitanom, odličnom stripu Blankets; isti autor i tamo se također dosta provlačila religijska tematika (u Srbiji je taj strip izašao pod naslovom "Ispod pokrivača", a u planu je i kod nas). Ali ni u Blankets ni ovdje me to nije zasmetalo jer mi je pri čitanju knjiga (i stripova) bitno pripovijedanje (odnosno pripovijedanje i crtež), otvoren sam za tuđe mišljenje i, ako me pripovjedač dovoljno zainteresira, mogu bez ikakve netrpeljivosti ili napora pročitati knjigu na koju god temu. A Thompson mi je i crtački i scenaristički odličan, nimalo naporan (što je rijetkost kad su djela ovakve tematike u pitanju). I ni ja ne mislim da je potrebno nekakvo prethodno znanje o islamu. Čitao sam strip nekoliko dana po otprilike sat - sat i pol, možda sam u par navrata nešto pogledao na googlu više iz znatiželje, ali Thompson većinom pripovijeda na način da je priča svima razumljiva, čak i nevjernom Tomi kakav sam ja ;) A i taj stripovski format, odnosno popraćenost ilustracijama, dodatno mu pomaže u približavanju priče svim čitateljima.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000