forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Man of Steel
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 16

sretan
Average Member



593 Posts

Member since 16/11/2012

Posted - 16/07/2013 : 12:50:44  Show Profile Show Extended Profile  Send sretan a Private Message  Reply with Quote
Evo pogledao i Superman and the Mole-Men...opet u neku ruku neobičan film i pogled na Supermana koji ipak uspijeva riješiti nesporazum bez žrtava.

Planiram još pogledati animirani serijal produciran od strane Fleischer studija. Djeluje mi zanimljivo!
Go to Top of Page

sretan
Average Member



593 Posts

Member since 16/11/2012

Posted - 16/07/2013 : 13:03:05  Show Profile Show Extended Profile  Send sretan a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Felagund
Average Member



Croatia
865 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 16/07/2013 : 21:14:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Felagund a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brni

Oni koji zele pogledati sta je prava stvar nek pogledaju animirani film
Superman Unbound..







Pogledao sam Unbound prije nekih mjesec dana i znam da mi je tada bio dost dobar, ali sam sad prakticki zaboravio o cemu se radi. Sjecam se Brainiaca, Kandora i Kare i da na kraju Superman pobjedi.


Inace sto se tice tih superman dc original animated movies daleko mi je najbolji All-Star Superman, a ukupno gledano od svih tih DCOAM Under The Red Hood.

Sve je relativno (E = mc^2)
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 17/07/2013 : 02:58:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote


Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11345 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/07/2013 : 15:44:02  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Hahahahahahahahahaha odlicni su ovi How it should have ended!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 17/07/2013 : 17:28:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote


Znam da je kasno, i da ste sve već proanalizirali, i svi su ga već pogledali, itd.; no ne mogu odoljeti a da ne dam svoj komentar.

"Superman" samo po sebi je obavezna masthevuša za pogledati za sve stripofile i obožavatelje lika, tako da je ni dotični komentator nije zaobišao - kak treba, u kinu, na velikom platnu! Prvi filmovi u franšizi uvijek imaju škakljivi zadatak, u jednom filmu prikazati i origin lika i smislenu priču ostatka filma - što je obavezno trebalo odraditi ovdje, budući da origin Supermana znaju već i ptice na grani. Tako je film kombinacija radnje Reevsovog prvog i drugog Supermana, a sve ostalo čini manje-više sasvim novi film. Veća zamjerka mi je to što je scenarist bio tako bezobrazan pa žrtvovao Pa Kenta radi psa da dokaže poantu. Tako da sumnjam da će se familiji Supermana u budućnosti pridružiti i superpas Krypto! ;) Poniznosti i skromnosti može se poučiti mlade i na manje apsurdnije načine.

Svidjela mi se i kontraverza oko generala Zoda, čovjek je htio samo ono što je najbolje za njegovu rasu, što je neophodno za preživljavanje njegovog naroda. A vojnici odgojeni sa smislom života održavanje rase, zasigurno nisu naučeni na suptilna rješenja. Tko je onda negativac u apsolutnom smislu? Posljednji boy-scout s male farme u Kanzasu, koji je "izdao" svoj narod i priklonio se ljudima, naravno da jest moralna vertikala općenito, no ne možemo u potpunosti kriviti Zoda što radi za ono za što je rođen. Volio bih da su se još malo usredotočili na taj intimni dio između njih dvoje, i dilemi o ispravnosti misije, pa makar žrtvovali mali dio onog sumanutog šaketanja između ionakon neranjivih sudionika.

Uvodni dio na Kryptonu izvrstan, samo je malo opet šašavo i ironično to što su zatvorili kao kaznu zlikovce u fantomsku zonu, a u međuvremenu nisu napravili ništa što se tiče egzila van planeta. Ok, možda Savjet nije vjerovao do kraja u apokalipsu, možda ih je birokracija zablokirala, možda su bili ultimativno bahati i vjerovali u svoju besmrtnost (što je dokaz to što su općenito napustili kolonizaciju svemira)...

Sve u svemu, više manje OK, samo da je više kvalitetnih scenarističkih dragulja u smislu priče i spike, nego bezglave (i uzaludne) akcije.

I da, trebalo im je više od pola stoljeća da se riješe gaća! tako da bravo za to! Evo, pogledajmo Routha iz "Supermana returns" kako je neukusno nositi gaće preko hlača! I tajice. Nije ni čudno što je momak gay (navodno).


“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 17/07/2013 17:47:02
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 17/07/2013 : 19:49:48  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay
Znam da je kasno, i da ste sve već proanalizirali, i svi su ga već pogledali, itd.; no ne mogu odoljeti a da ne dam svoj komentar.



zanimljivo je pratiti kak su relativno zadovoljniji filmom oni koji su ga kasnije i gledali

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 17/07/2013 : 22:54:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Da, relativno zadovoljniji... Možda zvuči pozitivnije komentar jer sam se usredotočio više na bolje stvari, nego na lošije.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 20/07/2013 : 14:17:48  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote

Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 20/07/2013 : 16:49:07  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Superman je primjećen jučer na Comic-conu!

Edited by - solar on 20/07/2013 16:49:35
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 05/08/2013 : 18:58:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 14/08/2013 : 00:12:18  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Prije pola sata izađoh sa projekcije novog Supike. Kako je ovo glup film. Ne znam vrijedi li navoditi sve manjkavosti, niti interesuje li to koga. U ovom filmu ne valja ništa.
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 14/08/2013 : 00:28:14  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Prije pola sata izađoh sa projekcije novog Supike. Kako je ovo glup film. Ne znam vrijedi li navoditi sve manjkavosti, niti interesuje li to koga. U ovom filmu ne valja ništa.



Nisam ni sumnja da ces donjeti ovakav sud (slican mome)..evala ti..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 14/08/2013 : 01:20:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Prije pola sata izađoh sa projekcije novog Supike. Kako je ovo glup film. Ne znam vrijedi li navoditi sve manjkavosti, niti interesuje li to koga. U ovom filmu ne valja ništa.



ajde please napiši ak nije problem

meni je puno zanimljivije kad netko popljuje film

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 14/08/2013 : 10:56:37  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Najbolje je početi ispočetka.
SPOJLERI
-Glavešine Kriptona ne vjeruju Jor-Elu da Kripton leti u vazduh i da se nešto treba preduzeti, iako je on njihov vrhunski naučnik i čovjek koji je dizajnirao njihove svemirske brodove, itd, itd, valjda ljudi bolje znaju od njega. I iako imaju svemirske brodove i hiljade outpostova širom svemira, ne pada im na pamet da pristupe evakuaciji.
-Jor-El je naučnik, ali se bez problema suoči sa par pripadnika vojske Kriptona.
-Zašto, o zašto moraju da ubace neke njihove 'domaće životinje', koje su naravno ogromna čudovišta ili pak leteći monstrumi koje oni jašu, daj samo kokice glupim naloženim gledaocima.
-Jor-El i žena mu su tako bljutavo moralni i hrabri da je to na granici dobrog ukusa (scena u kojoj Lara dočekuje smak Kriptona dostojanstveno gledajući kako magma izbija na površinu i sve leti u vazduh je ).
-Jor-El prenese svoju svijest u USB prije smrti? WTF?

Kontao sam da čitav film ne može biti ovoliko loš, pa sam sa nadom očekivao Supermenovu priču na zemlji. Priča na zemlji je još lošija.

-Supermen spašava autobus pun klinaca iz vode i izvodi još par stuntova koji ga mogu razotkriti, ali odluči da posluša oca i ne spasi ga od tornada pred 50-ak ljudi koji su se zajedno sa Supsom sklonili pod nadvožnjak. Džonatan Kent pogiba na jedan od najglupljih i najbesmislenijih načina u filmu, stripu, knjigama, pjesmama, IKADA.
-Središnji dio filma je tako razvučen da je to strašno, jebeni Snajder kao da samo gleda da uhvati neki dramski momenat zamišljenog Klarka u sumrak ili zoru, kao neki epski prizor, naravno profilterisan onim ružnim sivkasto-funjavim filterima zbog kojih je svaki novi film nenormalan napor za oči.
-Lois Lejn je antipatična u pičku materinu.
-Otkriva Klarkov identitet otprilike nakon trećine filma.
-Dženi Olsen??? Koja nema nikakvu drugu ulogu sem toga da plače pod ruševinama dok je Peri Vajt pokušava spasiti (to je u završnom djelu filma, odnosno velikom završnom okršaju...KOJI TRAJE JEBENA 2 SATA!)
-Klark daunloduje svijest svog oca sa USB-a na svemirski brod koji nalazi na sjevernom polu (Fortress of solitude), a koji je poslan kao izvidnica prije 20-ak hiljada godina. Tehnologija na Kriptonu je ista 20000 godina.

Završnica, odnosno okršaji sa Zodom i njegovom vojskom (cca 2 sata)

-Zod i njegovi su porušili par zgrada, Supermen je boreći se s njima porušio čitave SAD + par satelita...nije bilo dovoljno samo da uništi ono na Zemlji. Ali ono, spasio je čovječanstvo od istrebljenja.
-Bože, hoće li se ovo ikada završiti?
-Zod pukne Supsa, on leti kroz tone i tone, stotine i stotine metara čelika i betona i odmah se oporavi i jurne u protivnapad, ali onda ga Zod uspije ošamutiti udarcem jednom čeličnom šipkom.
-Bože, hoće li se ovo ikada završiti? (drugi dio)
-Supika plače nad Zodom, pošto ga je ubio, a vjerovatno je šaketajući se s njim pobio 10-ak, 20 hiljada ljudi.
-Sups je pravo sposoban kad je samouk uspio uspješno fajtati sa obučenim vojnicima Kriptona, pod punom ratnom opremom (koja im omogućava kontrolu nad čulima, jer tek kad skinu kacigu imaju malo problema sa Xray pogledom i ozbiljnim konjunktivitisom).
-Sups se pojavljuje u Dejli planetu kao novinar i izgleda kao da je upravo završio sa fotošutingom za Kalvina Klajna. Toliko o smotanom Kentu.

Tužno je kad je Kavil najsvjetlija tačka filma, i to ne zato što je posebno dobar, već zato što je sve ostalo živi užas.
Mislim da sam dobio epilepsiju od onoliko CGI-ja u potpuno nepotrebnom 3D.
Ovo gore je samo mali dio sveg užasa koji sam proživio gledjući ovo govno.
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 14/08/2013 : 15:08:37  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
dobra moc zapažanja i velika nemoc shvacanja!

prenese svoju "svijest" (iako uopće nije riječ o svijesti vec njegovom znanju koje je sacuvan0) u digitalnom obliku za buduće generacije...da stvarno čudno! Ajd se sjeti kak je u Donnerovoj verziji komuniciral sa svojim sinom...

plače nad Zodom (koji smijeh)!? "Place" nad postupkom a ne nad Zodom...

osvrnul sam se na ove dvije stavke jer ionak nema koristi da bu to sad netko naknadno shvatil, ali eto!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 14/08/2013 : 15:38:28  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada

dobra moc zapažanja i velika nemoc shvacanja!

prenese svoju "svijest" (iako uopće nije riječ o svijesti vec njegovom znanju koje je sacuvan0) u digitalnom obliku za buduće generacije...da stvarno čudno! Ajd se sjeti kak je u Donnerovoj verziji komuniciral sa svojim sinom...

plače nad Zodom (koji smijeh)!? "Place" nad postupkom a ne nad Zodom...

osvrnul sam se na ove dvije stavke jer ionak nema koristi da bu to sad netko naknadno shvatil, ali eto!


Ajd ne kenjaj, već idi drkati nad Snajderom (ili bi više volio da on drka na tebe?)
Ovo što si naveo za Zoda je potpuno tačno, ali da nisi takav bukvalista shvatio bi da sam i ja na to ciljao. A što se tiče 'svijesti u USB-u' - meni je svježije i znam da je Jor-El rekao da je to njegova 'sjenka', njegova svijest, ali i da je u pitanju neka verzija Jor-El vikipedije - opet je smješno. A spominjanje Donera - pa kakve on veze ima? Njegove deus-ex machine poput vraćanja vremena i slično ne treba komentarisati. Ali su filmovi bar bili šarmantni.
Dakle, i dalje ništa ne znaš o filmovima. Drž' se onog što znaš - filmskih formata. Nisi ti za diskutovanje o sadržaju.
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 14/08/2013 : 16:57:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
kak je ono bilo: "kad se nekome film svidi, on će pronaći bilo kakvo opravdanje za neku propusnost, nelogičnost."


"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 14/08/2013 : 17:45:32  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Znam da je ranije bilo diskusija (čini mi se da si i ti učestvovao) da se neke fiktivne stvari mogu svariti, ali ako bar postoji neka logika unutar tog fiktivnog univerzuma. Npr. postoji nadčovjek kog ne može povrijediti udarac čeličnom šipkom po glavi (ista se iskrivi, prepolovi...), nemoj onda u slijedećoj sceni prikazati kako tog nadčovjeka takva ista šipka povrijedi. Mislim, ovo je minoran detalj spram svih nelogičnosti, propusta i jednostavno loših stvari urađenih u ovom filmu. Evo detalj koji je meni sinoć upao u oko: pojavljuje se svemirski brod sa Zodom koji poziva Supiku da se preda. Svako normalan (a pogotovo Sups koji je obdaren nadprosječnom inteligencijom) bi odmah pohitao u Tvrđavu osamljenosti i ispitao 'svijest svog oca' o Zodu, njegovom načinu borbe, njegovom karakteru, istoriji, načinu na koji se može poraziti, itd. Ali neee, idiot čeka da ga zarobe, oslobode njegovih moći, da se Lejnova snađe sa onim USB-om i da onda uz enormnu količinu sreće uspije osloboditi Supsa, nakon čega dolazi do devastacije Zemlje i pogibije miliona, da bi se tek onda uradilo ono što se moglo izvesti mnogo ranije. Ma, o ovome bi se moglo do sutra, toliko ima idiotluka u ovom filmu...
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7266 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 14/08/2013 : 22:42:21  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Iako se meni film jako svidija, slažen se sa svime šta swamp thing kaže. Radi se o blesavim rupama o filmu koje nema smisla branit jer su jednostavno glupe, ali eto, znate ono kad vas film jednostavno osvoji svojim šarmom, iako nema logičkog objašnjenja za to? To je moj slučaj. :D I da, u taj šarm ubrajam i dvostano finale hahahaha i genocid :P Šala naravno, ali nadan se da će ove rupetine izbjeć u nastavku s Batmanom.

Samo, čemu sad neugodni postovi i od strane dosade i swampa? Možemo raspravljat ka ljudi i bez bezveznih tenzija.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 14/08/2013 : 23:08:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
slažem se i ja sa močvarkom
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 15/08/2013 : 01:59:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Znam da je ranije bilo diskusija (čini mi se da si i ti učestvovao) da se neke fiktivne stvari mogu svariti, ali ako bar postoji neka logika unutar tog fiktivnog univerzuma.



to i ja kažem, sve što se u filmu događa mora bit vođeno nekom logikom koja mora postojat unutar tog univerzuma.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 15/08/2013 : 03:19:46  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Iako se meni film jako svidija, slažen se sa svime šta swamp thing kaže. Radi se o blesavim rupama o filmu koje nema smisla branit jer su jednostavno glupe, ali eto, znate ono kad vas film jednostavno osvoji svojim šarmom, iako nema logičkog objašnjenja za to? To je moj slučaj. :D I da, u taj šarm ubrajam i dvostano finale hahahaha i genocid :P Šala naravno, ali nadan se da će ove rupetine izbjeć u nastavku s Batmanom.

Samo, čemu sad neugodni postovi i od strane dosade i swampa? Možemo raspravljat ka ljudi i bez bezveznih tenzija.


Ma pusti to, malo forumskog podjebavanja ne škodi nikome.
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 18/08/2013 : 13:18:11  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
Svaki film i njegova interpretacija ima toliko rupa koliko ih ima pojedinceva mogucnost shvacanja. Koliko je njegova mogucnost shvacanja rupava toliko bu i scenarij nekog filma imal rupa i obrnuto.
Zod i scena kajanja Supermena nad postupkom koji je napravil ima toliko mogućnosti interpretacije da je to užitak i vrijednost fima, nikako manjkavost...ali ne vrijedi to objašnjavati ukoliko gledatelj to sam ne prepozna na osnovu svojih sposobnosti i znanja! Svako daljenje objašnjavanje u tom slucaju izaziva samo jos više zbunjenosti...

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640


Edited by - dosada on 18/08/2013 13:20:11
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 18/08/2013 : 14:13:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada

Svaki film i njegova interpretacija ima toliko rupa koliko ih ima pojedinceva mogucnost shvacanja. Koliko je njegova mogucnost shvacanja rupava toliko bu i scenarij nekog filma imal rupa i obrnuto.
Zod i scena kajanja Supermena nad postupkom koji je napravil ima toliko mogućnosti interpretacije da je to užitak i vrijednost fima, nikako manjkavost...ali ne vrijedi to objašnjavati ukoliko gledatelj to sam ne prepozna na osnovu svojih sposobnosti i znanja! Svako daljenje objašnjavanje u tom slucaju izaziva samo jos više zbunjenosti...



svatko shvaća određene stvari na svoj način. po meni nije baš ok reć da netko nešto "ne shvaća" ukoliko nešto interpretira drugačije nego ti. ako se ne varam, već smo govorili o tome kad smo raspravljali o "Prometeju". i koliko se sjećam, kolega Swamp je govorio koliko scenarij ima rupa i koliko su motivi i postupci likova nelogični, dok je kod tebe bilo obratno

još jednom, svatko shvaća na svoj način

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page
Page: of 16 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000