forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Man of Steel
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 16

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 18/08/2013 : 14:28:50  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
...ali postoji situacija i kad netko ne shvaća uopće kao ova sa Supermenovim kajanjem nakon ubijanja Zoda.
citiram:
"Supika plače nad Zodom, pošto ga je ubio, a vjerovatno je šaketajući se s njim pobio 10-ak, 20 hiljada ljudi."

znači ne plače ovdje Supermen zbog Zoda vec zbog kršenja nekih svojih stavova itd, itd. I u ovoj situaciji se ne radi o shvaćanju na svoj način več čistom neshvaćanju kaj ta scena predstavlja. Kaj ona personificira i koju poruku šalje jer kod swampa ona uopće nije shvaćena kao personifikacija i kao poruka! Znači sama činjenica da scenu smatra nepotrebno govori o tome da ona nije shvcena na svoj nacin vec uopće nije shvaćena.

ili primjer neshvćanje slijedećeg:
"Sups se pojavljuje u Dejli planetu kao novinar i izgleda kao da je upravo završio sa fotošutingom za Kalvina Klajna. Toliko o smotanom Kentu."
U ovom filmu od samog početka Snyder daje do znanja da njegov Kent nije onaj smotani iz ranijih verzija. I onda se swamp na kraju filma pita gdje je smotani Kent
Čisto neshvaćanje likova u filmu i njihovih postupaka (:

Kraj rasprave s moje strane...

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 20/08/2013 : 00:14:18  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada

...ali postoji situacija i kad netko ne shvaća uopće kao ova sa Supermenovim kajanjem nakon ubijanja Zoda.
citiram:
"Supika plače nad Zodom, pošto ga je ubio, a vjerovatno je šaketajući se s njim pobio 10-ak, 20 hiljada ljudi."

znači ne plače ovdje Supermen zbog Zoda vec zbog kršenja nekih svojih stavova itd, itd. I u ovoj situaciji se ne radi o shvaćanju na svoj način več čistom neshvaćanju kaj ta scena predstavlja. Kaj ona personificira i koju poruku šalje jer kod swampa ona uopće nije shvaćena kao personifikacija i kao poruka! Znači sama činjenica da scenu smatra nepotrebno govori o tome da ona nije shvcena na svoj nacin vec uopće nije shvaćena.

ili primjer neshvćanje slijedećeg:
"Sups se pojavljuje u Dejli planetu kao novinar i izgleda kao da je upravo završio sa fotošutingom za Kalvina Klajna. Toliko o smotanom Kentu."
U ovom filmu od samog početka Snyder daje do znanja da njegov Kent nije onaj smotani iz ranijih verzija. I onda se swamp na kraju filma pita gdje je smotani Kent
Čisto neshvaćanje likova u filmu i njihovih postupaka (:

Kraj rasprave s moje strane...


Što bježiš, pi.ko? Vadiš stvari iz koncepta i onda 'kraj rasprave', ccc... Gle, ti toliko usko i bukvalno posmatraš stvari da je svaka rasprava s tobom nemoguća, jer si jako ograničen. To dokazuje i činjenica da ti je trebalo nekoliko dana da smisliš odgovor na moje postove, a ti odgovori su opet glupi.

1. Dakle, vratimo se na Supsova uvjerenja. On ne želi da ubija, on ne želi da njegovi postupci ikoga ubiju. Vrlo jasno svakome ko imalo poznaje lik Supermena, a i na osnovu onoga što smo vidjeli u filmu. ALI, Supermenu ne smeta da opauči šakom Zoda u pravcu stambenih zgrada u kojima je vrlo vjerovatno ostala hrpa ljudi, čak štaviše uopšte ne obraća pažnju na okolinu prilikom tuče sa Zodom. Fejl.
2. Konstatacija za Klarka Kenta je povezana sa 70-godišnjom interpretacijom ovog lika kroz sve medije. Iz filma je izbačena jedna od glavnih dimenzija Supermena i jedan od glavnih načina njegovog skrivanja identiteta (koje je ionako jadno, ali ta smotanost i pogrbljen hod bar malo doprinosi očuvanju tajnog identiteta). Slobodnija interpretacija lika mi ne smeta, dok god se ne pretvori u drugog lika, nekog Houpmena, jer ovo nije Supermen. Fejl broj 2.

Hajde još malo seciraj moje postove, zabavno mi je provaljivati te iz posta u post.
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 20/08/2013 : 00:48:19  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing
Vadiš stvari iz koncepta i onda 'kraj rasprave', ccc...


...stvari ako se vec vade onda se vade iz konteksta a ne koncepta, brkaš pojmove. Očekivano!

...i ne bježim ali je sve napisano i nema se o cemu tu više raspravljati, sve dalje bi bilo samo tvoje izvrtanje napisanog a ja sam te jasno citiral. Tebi je pogreška nečija zamisao koja se razlikuje od tvoje, dovljno rečeno

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640


Edited by - dosada on 20/08/2013 01:02:01
Go to Top of Page

sretan
Average Member



593 Posts

Member since 16/11/2012

Posted - 20/08/2013 : 10:00:09  Show Profile Show Extended Profile  Send sretan a Private Message  Reply with Quote
http://www.blu-ray.com/news/?id=11946

Lijepo kolekcionarsko izdanje nas čeka!
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 21/08/2013 : 10:43:00  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada

quote:
Originally posted by swamp thing
Vadiš stvari iz koncepta i onda 'kraj rasprave', ccc...


...stvari ako se vec vade onda se vade iz konteksta a ne koncepta, brkaš pojmove. Očekivano!

...i ne bježim ali je sve napisano i nema se o cemu tu više raspravljati, sve dalje bi bilo samo tvoje izvrtanje napisanog a ja sam te jasno citiral. Tebi je pogreška nečija zamisao koja se razlikuje od tvoje, dovljno rečeno


Ah, kao i ranije se hvataš za slučajne tipfelere i greške koje nastaju u brzini razmišljanja i pisanja, kao i ranije što si me pokušao diskreditovati zbog toga što sam na 'Once upon a time in the west' dodao riječ 'wild'. Tipičan primjer koliki si formalista.
Ali da, u pravu si, nema se šta više raspravljati. Pokušao sam u prepisci s tobom da imam neku sadržajnu raspravu, ali ti jednostavno nisi kapacitet za ovakve teme.
Ali zahvalan sam što sam bar nešto naučio o filmskim formatima, bez zajebancije, pomogao si mi onomad kad sam kupovao TV.
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 21/08/2013 : 11:21:37  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing
... hvataš za slučajne tipfelere i greške koje nastaju u brzini razmišljanja i pisanja




....evo zakaj nisi dobar sugovornik:
- često brkaš značenje pojmova (neiskustvo povezano sa željom da ostaviš dojam načitanog klinca), a time rečince dobivaju različita značenja pa je to problem kod smislene konverzacije*
- a kad ti netko ukaže na brkanje pojmova opravdavaš dječijim forama kao i sad...kakav jebeni tipfeler!? Tipfeler je kad krivo napišeš riječ (fali ili ima viška slova), a ne kad dobro napišeš riječ ali u krivom značenju

*konverzacija je pojam koji nema veze s konzervama

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 21/08/2013 : 17:31:35  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada

quote:
Originally posted by swamp thing
... hvataš za slučajne tipfelere i greške koje nastaju u brzini razmišljanja i pisanja




....evo zakaj nisi dobar sugovornik:
- često brkaš značenje pojmova (neiskustvo povezano sa željom da ostaviš dojam načitanog klinca), a time rečince dobivaju različita značenja pa je to problem kod smislene konverzacije*
- a kad ti netko ukaže na brkanje pojmova opravdavaš dječijim forama kao i sad...kakav jebeni tipfeler!? Tipfeler je kad krivo napišeš riječ (fali ili ima viška slova), a ne kad dobro napišeš riječ ali u krivom značenju

*konverzacija je pojam koji nema veze s konzervama


A pročitaj boldano pa ćeš možda zaključiti zašto ti nisi dobar sagovornik Ti si se uhvatio samo za riječ 'tipfeler', a zanemario si ostatak rečenice. Dakle, vađenje iz koncep...ups, konteksta.
Kažem ja, formalista.
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 21/08/2013 : 17:38:31  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing
....zašto ti nisi dobar sagovornik



i ovo je jedna od karakteristika slabog sugovornika, atribut koji ja dodijelim tebi ti odmah kontriraš na nacin da taj isti atributi dodijeliš meni. Baš tipično dječije, "ja tebi velim da si ružićast" ti odgovaraš "ne, ti si ružićast". Jebote kao da komuniciram s papigom, i ona bi možda izmisla neki drugi pojam samo da se ne ponavlja

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 21/08/2013 : 22:56:17  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada

quote:
Originally posted by swamp thing
....zašto ti nisi dobar sagovornik



i ovo je jedna od karakteristika slabog sugovornika, atribut koji ja dodijelim tebi ti odmah kontriraš na nacin da taj isti atributi dodijeliš meni. Baš tipično dječije, "ja tebi velim da si ružićast" ti odgovaraš "ne, ti si ružićast". Jebote kao da komuniciram s papigom, i ona bi možda izmisla neki drugi pojam samo da se ne ponavlja


Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 21/08/2013 : 23:53:03  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
...ovo je najbolje od tebe. Dosegel si vrh!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 22/08/2013 : 10:36:32  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Swampy, mislim, uglavnom se slažem s kritikama drugog dijela filma prema tvojim opisima, no zašto baš moraš ići protiv svega u filmu što nije u skladu s osobnim tvojim shvaćanjima dobrog filma i percepcijom Kriptonaca/Supermana? Mora li ovaj Supes uopće imati veze s onim stripovskim? Ili onim prijašnjim filmskim? Ili uopće s dosadašnjim karakteristikama Supesa? (idem pisati malo jer sam raspoložen, najte zameriti, možda sam i u krivu)

quote:
Originally posted by swamp thing
-Glavešine Kriptona ne vjeruju Jor-Elu da Kripton leti u vazduh i da se nešto treba preduzeti, iako je on njihov vrhunski naučnik i čovjek koji je dizajnirao njihove svemirske brodove, itd, itd, valjda ljudi bolje znaju od njega. I iako imaju svemirske brodove i hiljade outpostova širom svemira, ne pada im na pamet da pristupe evakuaciji.


Kad je civilizacija drevno stara, na zalasku, dekadentna možda, nerijetko je i neviđeno arogantna i spora što se tiče mijenjanja mišljenja. Vijeće staraca baš će slušati malog nadobudnog znanstvenika s drugačijim stavovima. Birokracija? Ovdje nam malo nedostaje pozadine da točno odredimo. Pa da Vatikan vlada Kriptonom, bi li oni promijenili mišljenje da Bog ne postoji? Navodi se na filmu ispočetka da su napustili sva svoja istraživanja svemira zbog svoje arogancije; čak su prestali prokreirati se, nego rađaju djecu iz epruvete, probrane primjerke očito. Kad više nemaš potrebe za širenjem svoje znanstvene znatiželje, nove vidike i uzgajaš "klonove" za nastavak rase, koliko ti je uopće stalo do nekakvih evakuacija i ostalog. Kao da si stvarno osuđen izumrijeti, kao da je prisutan neki prirodan otpor. I nitko njima neće pričati što će oni raditi...

quote:
-Jor-El je naučnik, ali se bez problema suoči sa par pripadnika vojske Kriptona.


So what, možda imaju i naučnici nešto vojnog odgoja. Možda je čovjek pod adrenalinom. A možda i ne, budući da je sustav očito strogo odijeljen po kastama.

quote:
-Zašto, o zašto moraju da ubace neke njihove 'domaće životinje', koje su naravno ogromna čudovišta ili pak leteći monstrumi koje oni jašu, daj samo kokice glupim naloženim gledaocima.


Tvoj osoban stav, možda ljudi vole dinosaure... U Star Warsima su mi životinje također bile super.

quote:
-Jor-El i žena mu su tako bljutavo moralni i hrabri da je to na granici dobrog ukusa (scena u kojoj Lara dočekuje smak Kriptona dostojanstveno gledajući kako magma izbija na površinu i sve leti u vazduh je ).


Malo drame kod smaka svijeta nikome ne može naškoditi.

quote:
-Jor-El prenese svoju svijest u USB prije smrti? WTF?


Što je tu čudno? A genetički kodeks u Kal-Elovom tijelu? Koliko je to WTF?

Meni je najviše inicijalno zasmetalo to kako da vijeće staraca ima vremena i volje, i razuma stavljati Zoda i ostale u Fantomsku zonu (znači "evakuirati ih" na sigurno), a svijet im propada. Koja nategnuta ironija.

Scenaristi su se u većini dijelova gonili idejama, i konceptima koje su htjeli obraditi, da su zaboravili na detalje. Npr. ono sa Supesovim starim koji želi nešto dokazati, i žrtvuje sebe za psa (odnosno da Kal ne smije odati svijetu tko je on) je možda ok kao ideja. Al je scena shit stoljeća kad se malo bolje promisli, ima li takvo rješenje uopće ikakvog realnog smisla?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 22/08/2013 : 13:16:33  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay
quote:
Originally posted by swamp thing
-Glavešine Kriptona ne vjeruju Jor-Elu da Kripton leti u vazduh i da se nešto treba preduzeti, iako je on njihov vrhunski naučnik i čovjek koji je dizajnirao njihove svemirske brodove, itd, itd, valjda ljudi bolje znaju od njega. I iako imaju svemirske brodove i hiljade outpostova širom svemira, ne pada im na pamet da pristupe evakuaciji.


Kad je civilizacija drevno stara, na zalasku, dekadentna možda, nerijetko je i neviđeno arogantna i spora što se tiče mijenjanja mišljenja. Vijeće staraca baš će slušati malog nadobudnog znanstvenika s drugačijim stavovima. Birokracija? Ovdje nam malo nedostaje pozadine da točno odredimo. Pa da Vatikan vlada Kriptonom, bi li oni promijenili mišljenje da Bog ne postoji? Navodi se na filmu ispočetka da su napustili sva svoja istraživanja svemira zbog svoje arogancije; čak su prestali prokreirati se, nego rađaju djecu iz epruvete, probrane primjerke očito. Kad više nemaš potrebe za širenjem svoje znanstvene znatiželje, nove vidike i uzgajaš "klonove" za nastavak rase, koliko ti je uopće stalo do nekakvih evakuacija i ostalog. Kao da si stvarno osuđen izumrijeti, kao da je prisutan neki prirodan otpor. I nitko njima neće pričati što će oni raditi...

quote:
-Jor-El je naučnik, ali se bez problema suoči sa par pripadnika vojske Kriptona.


So what, možda imaju i naučnici nešto vojnog odgoja. Možda je čovjek pod adrenalinom. A možda i ne, budući da je sustav očito strogo odijeljen po kastama.

quote:
-Zašto, o zašto moraju da ubace neke njihove 'domaće životinje', koje su naravno ogromna čudovišta ili pak leteći monstrumi koje oni jašu, daj samo kokice glupim naloženim gledaocima.


Tvoj osoban stav, možda ljudi vole dinosaure... U Star Warsima su mi životinje također bile super.

quote:
-Jor-El i žena mu su tako bljutavo moralni i hrabri da je to na granici dobrog ukusa (scena u kojoj Lara dočekuje smak Kriptona dostojanstveno gledajući kako magma izbija na površinu i sve leti u vazduh je ).


Malo drame kod smaka svijeta nikome ne može naškoditi.

quote:
-Jor-El prenese svoju svijest u USB prije smrti? WTF?


Što je tu čudno? A genetički kodeks u Kal-Elovom tijelu? Koliko je to WTF?



apsolutno si u pravu i vidi se da razmišljaš više od običnog bacanja floskula...Sve si lepo objasnil, ali bojim se da te ljudi koji ne vide dalje od svog nosa opet ne budu shvatil (:

quote:
Originally posted by DeeCay
Meni je najviše inicijalno zasmetalo to kako da vijeće staraca ima vremena i volje, i razuma stavljati Zoda i ostale u Fantomsku zonu (znači "evakuirati ih" na sigurno), a svijet im propada. Koja nategnuta ironija.

pa sad nategnuta ili ne važno koja se poruka time šalje. Istina je da ljudi ponekad u kritičnim trenucima razmišljajuo banalnim stvarima da bi zadovoljili neke svoje niske strasti.

quote:
Originally posted by DeeCay
Scenaristi su se u većini dijelova gonili idejama, i konceptima koje su htjeli obraditi, da su zaboravili na detalje. Npr. ono sa Supesovim starim koji želi nešto dokazati, i žrtvuje sebe za psa (odnosno da Kal ne smije odati svijetu tko je on) je možda ok kao ideja. Al je scena shit stoljeća kad se malo bolje promisli, ima li takvo rješenje uopće ikakvog realnog smisla?


ne znam ali ja sam to shvatil baš jednostavno, test za Supermana. Je li spreman u najtežim emocionalnim trenucima držati se "zacrtanog", a zacrtano je da svijetu ne otkrije svoj pravi identitet.

p.s. drago mi je da si se raspisal da se jednostavno vidi na koji nacin i drugi a ne samo omraženi (kod određenih pojedinaca) dosada racionalno i s razumijevanjem interpretiraju film!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 22/08/2013 : 14:51:47  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Swampy, mislim, uglavnom se slažem s kritikama drugog dijela filma prema tvojim opisima, no zašto baš moraš ići protiv svega u filmu što nije u skladu s osobnim tvojim shvaćanjima dobrog filma i percepcijom Kriptonaca/Supermana? Mora li ovaj Supes uopće imati veze s onim stripovskim? Ili onim prijašnjim filmskim? Ili uopće s dosadašnjim karakteristikama Supesa? (idem pisati malo jer sam raspoložen, najte zameriti, možda sam i u krivu)

quote:
Originally posted by swamp thing
-Glavešine Kriptona ne vjeruju Jor-Elu da Kripton leti u vazduh i da se nešto treba preduzeti, iako je on njihov vrhunski naučnik i čovjek koji je dizajnirao njihove svemirske brodove, itd, itd, valjda ljudi bolje znaju od njega. I iako imaju svemirske brodove i hiljade outpostova širom svemira, ne pada im na pamet da pristupe evakuaciji.


Kad je civilizacija drevno stara, na zalasku, dekadentna možda, nerijetko je i neviđeno arogantna i spora što se tiče mijenjanja mišljenja. Vijeće staraca baš će slušati malog nadobudnog znanstvenika s drugačijim stavovima. Birokracija? Ovdje nam malo nedostaje pozadine da točno odredimo. Pa da Vatikan vlada Kriptonom, bi li oni promijenili mišljenje da Bog ne postoji? Navodi se na filmu ispočetka da su napustili sva svoja istraživanja svemira zbog svoje arogancije; čak su prestali prokreirati se, nego rađaju djecu iz epruvete, probrane primjerke očito. Kad više nemaš potrebe za širenjem svoje znanstvene znatiželje, nove vidike i uzgajaš "klonove" za nastavak rase, koliko ti je uopće stalo do nekakvih evakuacija i ostalog. Kao da si stvarno osuđen izumrijeti, kao da je prisutan neki prirodan otpor. I nitko njima neće pričati što će oni raditi...

quote:
-Jor-El je naučnik, ali se bez problema suoči sa par pripadnika vojske Kriptona.


So what, možda imaju i naučnici nešto vojnog odgoja. Možda je čovjek pod adrenalinom. A možda i ne, budući da je sustav očito strogo odijeljen po kastama.

quote:
-Zašto, o zašto moraju da ubace neke njihove 'domaće životinje', koje su naravno ogromna čudovišta ili pak leteći monstrumi koje oni jašu, daj samo kokice glupim naloženim gledaocima.


Tvoj osoban stav, možda ljudi vole dinosaure... U Star Warsima su mi životinje također bile super.

quote:
-Jor-El i žena mu su tako bljutavo moralni i hrabri da je to na granici dobrog ukusa (scena u kojoj Lara dočekuje smak Kriptona dostojanstveno gledajući kako magma izbija na površinu i sve leti u vazduh je ).


Malo drame kod smaka svijeta nikome ne može naškoditi.

quote:
-Jor-El prenese svoju svijest u USB prije smrti? WTF?


Što je tu čudno? A genetički kodeks u Kal-Elovom tijelu? Koliko je to WTF?

Meni je najviše inicijalno zasmetalo to kako da vijeće staraca ima vremena i volje, i razuma stavljati Zoda i ostale u Fantomsku zonu (znači "evakuirati ih" na sigurno), a svijet im propada. Koja nategnuta ironija.

Scenaristi su se u većini dijelova gonili idejama, i konceptima koje su htjeli obraditi, da su zaboravili na detalje. Npr. ono sa Supesovim starim koji želi nešto dokazati, i žrtvuje sebe za psa (odnosno da Kal ne smije odati svijetu tko je on) je možda ok kao ideja. Al je scena shit stoljeća kad se malo bolje promisli, ima li takvo rješenje uopće ikakvog realnog smisla?



Već sam napomenuo u prepisci sa Darth-om da se u ovakvim filmovima sve može objasniti raznim objašnjenjima tika 'druga, nepoznata civilizacija, možda je imao vojničko iskustvo, možda je ovo, možda je ono', na kraju krajeva ubaciš ako želiš neku deus-ex machina i voila - sve se može progutati. Ali previše je tu tih 'možda', odnosno previše je nategnutih objašnjenja, a da ne pričamo o totalnim nedoslijednostima koje sam spomenuo, npr. oko Supermenove sjebanosti što je okončao tuđi život, iako se uopšte nije osvrtao na milione ljudi Metropolisa.

1. Jor-El nije neki tamo mali naučničić, već cijenjeni član zajednice koji je čak konstruktor i svemirskih brodova. A koliko god arogantni Kriptonci bili, ne mogu da prihvatim da uz svo znanje i iskustvo koje posjeduju mogu da tako nonšarlantno pristupe mogućnosti uništenja planete. Pogotovo ne prihvatam ovo tvoje 'koliko im je uopšte stalo do nekakvih evakuacija', pa svakom je opstanak na prvom mjestu. Neuporedivo sa Vatikanom.
2. Sam si zaključio, sustav je podijeljen po kastama, teško da će naučnik, i ako ima neko vojno iskustvo, uspješno savladati nekoliko profesionalnih vojnika. Ali opet, 'možda'
3. To sam istakao samo kao nekakvo holivudsko forsiranje, u svaki film sa iole većim budžetom ubacuju čudovišta, pa mi počelo ići na živce. Ja volim dinosauruse
4. Drama svakako mora postojati, ali šta bi falilo tome da se Lara npr. negdje šćućurila, uzela u naručje neki lični predmet od Jor-Ela ili Kal-Ela i zaplakala? Da li bi time bila kukavica? Da li bi to bio manje emotivan momenat? Žena izgubila muža i sina i planeta joj odlazi u kurac, a ona gordo odlazi da posmatra eksplozije i usput prdi neke debilne, 'nabijene emocijama' rečenice.
5. Ovo sa svješću u USB-u je samo kap u moru, to s genetičkim kodeksom što si ti naveo je podjednako retardirano.

Manjkavosti što sam ja u svom postu nakon gledanja naveo su bile one prve što su mi pale na pamet, i sastoje se i od totalnih idiotizama i nedoslijednosti ovog filma, kao i od stvari koje se meni lično ne sviđaju. Nisam ja opterećen time da film bude potpuno doslijedan stripu, ali ako to toliko raščerupaš i izostaviš ključne stvari i likove onda to više nije isti junak. Kao što sam već naveo, to je onda nekakav Houpmen, da iskoristim zajebanciju sa interneta.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 22/08/2013 : 14:58:42  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada
p.s. drago mi je da si se raspisal da se jednostavno vidi na koji nacin i drugi a ne samo omraženi (kod određenih pojedinaca) dosada racionalno i s razumijevanjem interpretiraju film!


Previše si daješ na značaju Nisi ti meni omražen, ti si jednostavno...dosada. Ali da imamo totalno drugačija shvatanja i da se često ne slažemo u stavovima, to svakako. Samo što se kod tebe to često svodi na namjerno repliciranje mojim postovima i pokušaje diskreditovanja bilo čega što napišem. Možda sam ja 'nekome' omražen?
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 22/08/2013 : 17:37:43  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
u pravu si, omražen je možda pogrešan pojam trebalo je biti više u smislu "na lošem glasu" ili tak nekaj. Mislil sam upravo na ovo kaj si djelomično objasnil, dosadan tj. nebitan. A s obzirom da znam da se mnogi forumašima slažu sa onim kaj pišem* (pogotov kad prepiska ode u privatne vode) ponekad onda žalim kad se ostane na tome da značaju dobije blesave i potpuno djetinjastete konstatacije i interpratacija (kad govorim o filmu samom).
I ne nisi mi omražen samo mi je blesavo kaj ne priznaš kad pogriješiš, a najviše mi smeta kaj ponekad na početku tvrdiš jedno i kad se kasnije otkrije da lažeš praviš se blesav...

*nije bitno da se ljudi slažu s dosadom vec da se slažu sa sadržajem napisanog. Baš kak ja ustvari i gledam na forumu "nije bitno tko je kaj napisal vec kaj je napisal", važan je samo sadržaj napisanog!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640


Edited by - dosada on 22/08/2013 17:43:32
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 22/08/2013 : 20:59:19  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada

u pravu si, omražen je možda pogrešan pojam trebalo je biti više u smislu "na lošem glasu" ili tak nekaj. Mislil sam upravo na ovo kaj si djelomično objasnil, dosadan tj. nebitan. A s obzirom da znam da se mnogi forumašima slažu sa onim kaj pišem* (pogotov kad prepiska ode u privatne vode) ponekad onda žalim kad se ostane na tome da značaju dobije blesave i potpuno djetinjastete konstatacije i interpratacija (kad govorim o filmu samom).
I ne nisi mi omražen samo mi je blesavo kaj ne priznaš kad pogriješiš, a najviše mi smeta kaj ponekad na početku tvrdiš jedno i kad se kasnije otkrije da lažeš praviš se blesav...

*nije bitno da se ljudi slažu s dosadom vec da se slažu sa sadržajem napisanog. Baš kak ja ustvari i gledam na forumu "nije bitno tko je kaj napisal vec kaj je napisal", važan je samo sadržaj napisanog!


Nisi u pravu što se tiče laganja. To si mi ti prilijepio kod rasprave o K(j)ubriku i njegovom Fear and Desire, čak smo imali PM prepisku povodom toga, a ja sam ti prepiskom objasnio da nisi dobro pročitao moju poruku na temi, odnosno zanemario si navode koje sam stavio pa je ispalo da sam nešto dodavao. Vrati se i iščitaj ponovo poruke ili pogledaj tu temu pa ćeš vidjeti, ako dovoljno pozorno čitaš. Mislim, koja je poenta da lažem na jebenom forumu? Šta time dobijam?
Ali dobro, ostani kod tog (pogrešnog) mišljenja ako želiš.
Greške priznam, vidiš i sam da navodim moje dodavanje riječi 'wild' na Leoneov film ili grešku koncept-kontekst, ali to su toliko slučajne greške i nemaju nikakve veze s mojim nepoznavanjem materije ili jezika, ali ti si ih jedva dočekao da mi možeš prišiti razne epitete. Ružno ti je to, moj dosado, ružno...
Ali, idemo previše oftopik, pa ćemo tu zaključiti što se tiče nas dvojice, zagušujemo temu o ovom jadnom izgovoru za film.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 23/08/2013 : 14:27:21  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Hrđajući čelik
Superman
by Johnny Difool

Sedamdeset i peti rođendan prvog stripovskog superheroja Supermana najzvučnije je obilježen bogato produciranom i vizualno raskošnom, ali kakvoćom dvojbenom fantastičnom akcijskom pustolovnom dramom „Čovjek od čelika“ koju redateljski potpisuje Zack Snyder, pa je red da se posvetimo i tom filmu...



Evo i difoolovog teksta na temu... I ja sam sve više mišljenja da ćemo i za 100 godina pamtiti Donnerovog Supermana, a ove koje gledamo u zadnje vrijeme tek kao prolazne pokušaje/(podbačaje?).

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 23/08/2013 : 14:29:25  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
možda naša generacija hoće, ali ovi rođeni u zadnjih 20 godina i nadalje neće...

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 23/08/2013 : 16:54:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada

možda naša generacija hoće, ali ovi rođeni u zadnjih 20 godina i nadalje neće...



dekadencija naše populacije, šta ćeš...

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 23/08/2013 : 17:27:38  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

quote:
Originally posted by dosada

možda naša generacija hoće, ali ovi rođeni u zadnjih 20 godina i nadalje neće...



dekadencija naše populacije, šta ćeš...



a i ta dekandencija je jaka stvar, kad znamo koliko je civilizacija propadalo kroz prošlost onda nam bi trebalo bit jasno koliko smo u biti nebitni...

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 23/08/2013 : 21:47:30  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Hrđajući čelik
Superman
by Johnny Difool

Sedamdeset i peti rođendan prvog stripovskog superheroja Supermana najzvučnije je obilježen bogato produciranom i vizualno raskošnom, ali kakvoćom dvojbenom fantastičnom akcijskom pustolovnom dramom „Čovjek od čelika“ koju redateljski potpisuje Zack Snyder, pa je red da se posvetimo i tom filmu...



Evo i difoolovog teksta na temu... I ja sam sve više mišljenja da ćemo i za 100 godina pamtiti Donnerovog Supermana, a ove koje gledamo u zadnje vrijeme tek kao prolazne pokušaje/(podbačaje?).

Ako ti zelis objesti rukavice o klin ..OK..No nemoj suditi o kolacu koji se jos ohladio nije

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 23/08/2013 : 22:01:53  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
meni je i problem da jedan eminentni fimski recenzent ne uviđa razliku u stilovima. Znači prigovara se Snyderu kaj Superman leti kroz 15 zgrada, a u isto vrijeme se Donneru pripisuje šarm jer tam leti kroz 3 zgrade. Kao da se kod takvih scena ne postavlja pitanje "zašto uopće leti?" tj. koja je poruka te scene borbe. A jel stil ovakav ili onakav to je stvar ukusa...

dalo bi se tu raspravljati i o faktografiji, s obzirom da se na početku tvrdi da je službena suradnja filma i stripa započela 1978. Kaj su onda bile one silne ekranizacije stripa (među prvima baš animirane verzije Supermana Maxa Fleischera) još od kraja 1930-tih i početka 40-tih?

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 23/08/2013 : 22:26:32  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dosada

meni je i problem da jedan eminentni fimski recenzent ne uviđa razliku u stilovima. Znači prigovara se Snyderu kaj Superman leti kroz 15 zgrada, a u isto vrijeme se Donneru pripisuje šarm jer tam leti kroz 3 zgrade. Kao da se kod takvih scena ne postavlja pitanje "zašto uopće leti?" tj. koja je poruka te scene borbe. A jel stil ovakav ili onakav to je stvar ukusa...

dalo bi se tu raspravljati i o faktografiji, s obzirom da se na početku tvrdi da je službena suradnja filma i stripa započela 1978. Kaj su onda bile one silne ekranizacije stripa (među prvima baš animirane verzije Supermana Maxa Fleischera) još od kraja 1930-tih i početka 40-tih?

Tanko, ali argumentirano
Kao sto rekoh , zadnjih pola sata sam prespavo, kao i kod Nolanovih Sljepih miseva (izuzetak drugog dijela).
Vjerujem ili pak zelim verovati da DC pokusava kaskati za Marvelom ..no to nece biti moguce do god Nolani budu prisutni u istom projektu

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 23/08/2013 : 22:30:10  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mr murdoc
Ako ti zelis objesti rukavice o klin ..OK..No nemoj suditi o kolacu koji se jos ohladio nije


Što se mene tiče, možda imaš pravo, stvari se u DC-u tek zakuhavaju... Nekako mi se čini da su ljudi više zagrijani za junake poput Batmana i Supermana nego možda ostale.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 23/08/2013 : 22:46:13  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by mr murdoc
Ako ti zelis objesti rukavice o klin ..OK..No nemoj suditi o kolacu koji se jos ohladio nije


Što se mene tiče, možda imaš pravo, stvari se u DC-u tek zakuhavaju... Nekako mi se čini da su ljudi više zagrijani za junake poput Batmana i Supermana nego možda ostale.

Ostali jos nisu prezentirani, a imaju ogroman potencijal..zato kazem da "kaskaju" , ali ne i kasne..DC je uvijek bio moj univezum , i vjerujem da ce pruziti zestoku partiju drugovima iz Marvela

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page
Page: of 16 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000