forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Arrow, Green Arrow
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 28/12/2012 : 19:00:45  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote


Znam da se pričalo na drugom topicu, no mislim da jedna od serija strip-adaptacija zaslužuje poseban topic definitivno na stripovskom forumu (a što bi drugo!). Vjerujem da ćemo se družiti s njom na duže staze, budući da je serija već sad pokazala potencijal, i odobrena je puna sezona od 22 epizode… Nakon nedavnog iznimno teškog shita "The Cape" (isto kao i "Bird of prey" – jedna od DC adaptacija), konačno odlična serija sa superjunacima. "Smallville" je bio dobar do određene mjere. Arrow nije sigurno najbolja serija, no u žanru sa superjunacima, zasigurno prednjači. ;)





Dakle, Arrow (2012), nova američka serija priča je o mladom Oliveru Quennu, koji si nakon petogodišnjeg brodoloma na (pustom? osamljenom?) otoku zadaje kao misiju očistiti svoj dragi Starling City od svog elitnog kriminalnog šljama. Navlači zelenu kapuljaču, zateže luk i kreće u svoju osvetničku misiju! Ne bih znao u kojoj mjeri se lik Arrowa podudara s onim iz DC univerzuma, no to zapravo nije niti važno. Serijal je dobro startao, origin se polagano gradi; a odlične su mi akcijske scene. Likovi nisu cmoljavi, i odnosi se fino grade; budući da je Oliver bivši razmaženi milijarder čije greške su utjecale na živote mnogih. Fino što se pojavljuju i likovi iz DC univerzuma (Constantine Drakon, Deadshot, Deathstroke, China White, etc)…


Trailer za kraj...


Link na korisne informacija o likovima:
http://nerdbastards.com/tag/speedy/

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 01/01/2013 18:23:05

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 28/12/2012 : 20:25:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
E čitaš mi misli,baš sam razmišljao da otvorim topic u vezi te serije
Anyways,meni se osobno sviđa serija,ima dosta drame a to mi se sviđa jer nije skroz super-herojski nastrojena. Deathstroke mi predobro izgleda,nadam se da će ga u budućim epizodama bolje razraditi.

"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 28/12/2012 : 21:04:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Ja odustao poslije druge epizode jer su mi likovi antipatični.
I previše loše drame.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 28/12/2012 : 21:11:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Arrow Rogue gallery


Constantine Dracon - tjelohranitelj Adama Hunta(ep. #1)


Deadshot (ep. #3, 16)


Royal flush gang - neimenovani u seriji (Ep. #6)


Deathstrike (ep. #5,9,10)


China White - vođa Trijada(ep.#2,7,8,16)


Huntress - Helena Bertinelli(ep. #7,8,17)


Dark Archer aka Malcolm Merlyn (ep. #9,11)


Firefly (ep. #10)
Stripovski negativac Firefly je bivši vatrogasac koji je doživio fizičke i mentalne traume u požaru; prvi put se pojavio 1952. u Detective Comics #184 - kao Batmanov neprijatelj!


Diggle's former commanding officer and mentor Ted Gaynor (Ep. #11)


Count Vertigo (ep. #12,18)


Slade Wilson/Deathstroke (ep. #13,14)


Cyrus Vanch, kriminalac, bivši zatvorenik (ep. #14)


The Dodger (ep. #15)


Roy harper/Red Arrow? - friend or foe? (ep. #15)


Deadshot and China White! (ep. #16)

Huntress (ep. #17)

The Savior (ep.#18)

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 22/03/2013 16:43:59
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2341 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 29/12/2012 : 00:40:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Odgledao sve epizode do sada.
Po meni ocene na IMDB-u je previsoka.
Nešto tu fali, nekako mi je sve previše "naivno"...

Carpe diem
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 29/12/2012 : 09:59:08  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
Pratim seriju, i sa obzirom da od iste nisam ocekivo nista , prilicno sam zadovoljan
Jos uvijek sam naravno vrlo suzdrzan jer je Green Arrow uz Batmena meni jedan od najdrazih likova DC univerzuma.
Svida mi se posebno vizualizacija Deathstrike-a.
Vidjecemo kako ce se prica dalje razvijati..

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 29/12/2012 : 12:39:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Same here, mr. murdoc

Za sve one kojima je naivna, neka pogledaju The Cape ili Birds od prey, pa nek onda sude.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 29/12/2012 : 12:48:26  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay
Za sve one kojima je naivna, neka pogledaju The Cape ili Birds od prey, pa nek onda sude.



zanimljiva teza "dokazivanja"

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640


Edited by - dosada on 29/12/2012 13:00:44
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 29/12/2012 : 15:21:08  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Deadshot


Deathstrike


China White


Dodao bi jos i Huntress


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Smomo8
Average Member



Croatia
666 Posts

Member since 17/03/2012

Posted - 29/12/2012 : 16:20:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Smomo8 a Private Message  Reply with Quote
Meni je ova China White tako jadan villain. totalno nezanimljiva i nemaštovita

"There are no men like me. Only me"

Tražim/nudim stripove za razmjenu : http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=47082
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 29/12/2012 : 16:23:46  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Smomo8

Meni je ova China White tako jadan villain. totalno nezanimljiva i nemaštovita

Rekao bih neiskoristena

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7264 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 29/12/2012 : 17:23:52  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Ja sam oduševljen serijom, pogotovo identitetom Dark Archera. Sviđa mi se što radnja ide brzo naprijed, bez oklijevanja, i posebno me impresioniralo što glavni glumac sam radi sve stuntove, uključujući i THE zgibove. :D

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 29/12/2012 : 17:57:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Smomo8

E čitaš mi misli,baš sam razmišljao da otvorim topic u vezi te serije
Anyways,meni se osobno sviđa serija,ima dosta drame a to mi se sviđa jer nije skroz super-herojski nastrojena. Deathstroke mi predobro izgleda,nadam se da će ga u budućim epizodama bolje razraditi.


Zanimljivo. Odgledao sam prvih 7 epizoda i zadnja 2/3 dana mislio otvoriti topic al nisam imamo vremena, tako da nas je DeeCay obojicu prestigao.

Meni serija nije loša. Istina, malo je naivna, kao da se cilja na mlađu publiku, malo beverly hills sapuničastih pizdarija, ali bilo je puno naivnijih i lošijih serija. Sve skupa izgleda prilično kvalitetno, moderno...ako će stalno kvaliteta biti na bar istoj razini mislim da ću gledati i dalje.

Iskreno, ja nikad nisam čitao Green Arrow strip, tako da ne mogu dati nikakvu usporedbu što se tiće toga...

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

Krscho
Junior Member



Croatia
377 Posts

Member since 19/06/2011

Posted - 01/01/2013 : 17:32:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Krscho a Private Message  Reply with Quote
naivna je malo, a forsirana kemija olivera i dinahe je nepostojeca a trebali bi kao na kraju "završiti" skupa

jedini plus seriji je Josh barowman kao bad guy i deathstroke pojavljivanja
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 01/01/2013 : 18:45:52  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Upotpunio rogue gallery u gornjem postu... sastavit ću kasnije i sinopsise epizoda.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Krscho
Junior Member



Croatia
377 Posts

Member since 19/06/2011

Posted - 01/01/2013 : 20:41:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Krscho a Private Message  Reply with Quote
i deathstroke se zna glumac koji je ;)
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 01/01/2013 : 21:36:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Krscho

i deathstroke se zna glumac koji je ;)


U seriji još nije bilo otkriveno pa ne bih stavljao radi spoilera... Još je njegov identitet zasad tajan. A čitao sam i da su promijenili glumca koji ga glumi (ako se ne varam).

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 04/01/2013 : 23:16:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Pogleda sam prvih 7 epizoda za sada.

Vrlo dobra serija, ali ko šta je reka nešto prije, nešto fali...
Šta se pozitivnih stvari tiče, likovi su mi zanimljivi i poprilično različiti jedan od drugoga i serija zadržava dosta realan ton (nema supermoći) šta mi se baš sviđa i odgovara mi. Sam štimung serije mi paše, nije pretjerano mračno, već sasvim dovoljno atmosferično. Radnja me za sada vuče da gledam dalje i dalje i nadam se da će serija potrajati bez da se razvodni. Simpatično mi je ubacivanje nekih referenca na stripove koje sam primjetio; tako se npr. u prvoj epizodi spominje sudac Grell, čije je ime valjda posveta Mikeu Grellu, jednom od najcjenjenijih pisaca Green Arrowa (druga preporuka na kraju mog posta), te ovaj Oliverov pomoćnik Diggle, koji je moguće dobio ime po Andyju Diggleu, autoru stripa Green Arrow: Year One (prva preporuka na kraju posta). Osim toga, ne znam u kojoj epizodi jedna zgrada nosi ime Georgea Pappa, jednog od tvoraca Green Arrowa.

Međutim, najviše mi ide na živce ukočenost glavnoga glumca, ko panj stoji, ne miče rukama, ko da ga je kogod isklesa od kamena. Na momente me nervira pretjerana dramatičnost (mislin, nije da je previše ima, nego je nekako slabo dočarana), a pogotovo razgovori između Olivera i matere mu. Zanima me oće li na kraju doći do toga da će Dinah Laurel Lance postati Black Canary.

S obzirom da sam čitao dosta stripova, nikako se ne mogu naviknit na ovog mladog Olivera Queena, meni će to uvik bit tip sa kozjom bradicom i eksplozivnim temperamentom Za vas koji bi se želili bolje upoznati sa stripom, preporučam sljedeća dva:

Green Arrow: Year One - http://en.wikipedia.org/wiki/Green_Arrow:_Year_One
Mini serija od 6 brojeva i praktički se cijela radnja događa na otoku na kojem se Oliver nasukao. Odlična karakterizacija i scenarij, fantastičan crtež, preporučam svima, ne ustručavajte se ovo pročitati

Green Arrow: Longbow Hunters - http://en.wikipedia.org/wiki/Green_Arrow:_The_Longbow_Hunters
Mini serija od 3 broja i jedan od najpoznatijih Green Arrow stripova. Prizeman strip, bez ikakvog pojavljivanja supermoći, dosta mračno i brutalno na trenutke, ali ako vas zanima odakle su scenaristi crpili neke ideje za seriju, ovo je strip za vas.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 06/01/2013 : 01:47:17  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Nova epizoda dolazi za tjedan dana, 16.1. "Burned" - a dolazi Firefly, novi nemezis, inače Batmanov neprijatelj (samo u novom izdanju)...


“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 06/01/2013 : 03:04:38  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
ohoho i "Gaius Baltar" glumi u seriji
nisam gledao još ali ovak' na prvi pogled vuče na limunadu

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 06/01/2013 : 10:46:13  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

ohoho i "Gaius Baltar" glumi u seriji
nisam gledao još ali ovak' na prvi pogled vuče na limunadu



danas je samo pitanje kakvu limunadu, kad su serije u pitanju. Barem ove popularne (GoT, BE, Borgias i sl.)

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 06/01/2013 : 15:24:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ma naravno, ništa to ne valja.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 06/01/2013 : 16:57:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Ma nemojte, pametnjakovići... A zašto onda uopće pišete po ovom topicu?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 06/01/2013 16:58:23
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 06/01/2013 : 17:04:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Ma nemojte, pametnjakovići... A zašto onda uopće pišete po ovom topicu?


Zato jer im je dosadno, pogotovo Dosadi .

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 06/01/2013 : 17:11:28  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message  Reply with Quote
;)

ne znam koliko moraš bit pametnjaković da vidiš neke stvari ili ne moraš, nebitno! A i nigdje nisma rekel da to ne valja, samo sam rekl kak je. Limunade su oduvijek imale dobru prođu, generacije znaju kak se pratilo "Ptice umiru pjevajući", "Povratak u Eden", "Sjever i Jug" i nisu se osječale ugroženim ako netko veli da su to limunade. Pa činjenice govore same za sebe!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 06/01/2013 : 17:23:14  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Miješaš klasike s jednom običnom teen adult serijom koja je rađena po stripu... KOja nema veze sa ovim vjerujem visokobudžetnim sapunicama koje si spomenuo i ti to dobro znaš. A Paka je valjda opet popio čašicu viška pa ne zna što govori.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.7 seconds. Snitz Forums 2000